Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 lipca 2008 r.
13:09
Edytuj ten wpis

Wielka feta na otwarcie mostu

0 18 A A

Tak wielkiej imprezy w Puławach dawno nie było. Będzie coś dla ducha i dla ciała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z okazji otwarcia mostu będzie msza z nadaniem mostowi imienia Jana Pawła II, wyścig kolarski, spływ kajakowy, rejsy statkiem i wreszcie koncert zespołu Bajm. Zaproszenie na uroczystość dostał premier Donald Tusk, który być może pojawi się w Puławach wraz z dwoma ministrami.

Od kilku tygodni nowy most na Wiśle przeżywa prawdziwe oblężenie... dziennikarzy, którzy przygotowują materiały związane z jego otwarciem.

A już jutro, czyli dwa dni przed oficjalnym otwarciem, po moście będą mogli przejechać wszyscy chętni rowerzyści. Zbiórka cyklistów o godzinie 16 pod Urzędem Miasta. O tej samej godzinie w tym miejscu odbędzie się też otwarcie wystawy fotograficznej ze zdjęciami z różnych etapów budowy mostu i obwodnicy. Pół godziny później spod urzędu wyruszą rowerzyści, którzy po pokonaniu starego mostu skręcą w Górze Puławskiej w kierunku nowej obwodnicy, a stamtąd wjadą na nowy most. Ale spod urzędu na most wyjadą również autobusy komunikacji miejskiej, które zabiorą ze sobą wszystkich chętnych. Udział w obu wycieczkach jest bezpłatny.

W piątek uroczystość otwarcia mostu rozpocznie się o godz. 13 mszą, którą poprowadzi abp Józef Życiński. Ołtarz stanie na jednej ze scen, która będzie na moście. Podczas mszy most zostanie poświęcony i przybierze imię Jana Pawła II.
Potem rozpocznie się część oficjalna, podczas której będą przemawiać zaproszeni goście. Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z VIP-ów ma być premier Donald Tusk oraz dwóch ministrów jego rządu.

W tym samym czasie odbędzie się spływ kajakowy "Pomiędzy mostami”. Każdy, kto chce wziąć w nim udział, powinien zarezerwować sobie miejsce pod numerem telefonu: 081 886 38 02. - Wsiadamy w kajaki w okolicach starego mostu i płyniemy pod nowym w okolice Wólki Profeckiej - mówi Antoni Rękas, dyrektor puławskiego MOSiR-u.

Wszyscy chętni będą też mogli wziąć udział w bezpłatnym rejsie statkiem po Wiśle. Statek, który będzie woził pasażerów, kursy będzie rozpoczynał na bulwarze nadwiślańskim. Początek rejsów po godz. 15.

O godz. 18 rozpoczną się występy zaproszonych artystów. Najpierw zaśpiewa reprezentacja "Domu Chemika” w osobach Alicji Bil-Traciłowskiej, Doroty Wrony i Kamili Biel. Potem widownię rozgrzeje zespół The Postman, wykonujący przeróbki utworów Beatlesów. Tuż przed występem zespołu Bajm z Beatą Kozidrak będzie można zobaczyć 15-minutowy film "Puławy 1906-2006”. Koncert gwiazdy wieczoru zakończy ok. godziny 22 pokaz sztucznych ogni.

Zarówno na most jak i z powrotem, po zakończeniu imprezy, będzie można dojechać bezpłatnie autobusem MZK. Autobusy spod Urzędu Miasta wyruszą o godz. 12.30. W kierunku centrum Puław wrócą ok. godz. 22.30.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbygniew / 30 lipca 2008 o 23:44
0
a radni urządzają sobie festyny na moscie zamiast przeznaczyć te pieniądze chociażby na renowacje hali która jest w tragicznym stanie...
Avatar
zbygniew / 30 lipca 2008 o 23:43
0
a radni urządzają sobie festyny na moscie zamiast przeznaczyć te pieniądze chociażby na renowacje sali która jest w tragicznym stanie...
Avatar
Jotgie / 20 lipca 2008 o 21:40
0
Za imprezę nie płaciło miasto tylko Wykonawca! Zawsze tak jest! Więc żadne RIO tego nie sprawdzą!
Avatar
saslaw / 16 lipca 2008 o 14:44
0
~pulawiak~ napisał:
Podobno abp. Żydziński wziął tylko kilkadziesiąt tysięcy za poświęcenie, promocja

Jestem ciekaw jak skarbnik miasta Puławy zaksięgował wydatek dla pana Życińskiego, sprawdzić to winna RIO w Lublinie. A swoją drogą, czy nie mógł pokropić za obiad? Ale ci wszyscy czarni i purpurowi lgną do kasy jak muchy do gówna. I tak to już 2000 lat. Pozdrawiam.
Avatar
sekus / 15 lipca 2008 o 21:01
0
pulawiak2 napisał:
Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać



sorry ale jezeli tak piszesz to zal.pl...
Avatar
wierzący / 12 lipca 2008 o 11:48
0
[quote name='gosiak9' date='11.07.2008, 15:50' post='35783']
No no przykre, że wypowiadają się tutaj sami wojujący ateiści...

Nie przeczytałem tu nic negatywnego na temat Boga, więc skąd ci ateiści? Posty krytykują tych co mienią się posłannikami Boga, jakby co najmniej z NIM rozmawiali!
Avatar
inahoz / 12 lipca 2008 o 10:01
0
Most Puławski jest potrzebny, wiedzą o tym wszyscy puławianie, popołudniowe korki- osobiście mam ich dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz są takie czasy że kościół jest wszędzie, co by nie stawiali ,budowali to księdz jest na pierwszym planie.
Ja do nich nic nie mam , ale to co się dzieje to przekracza wszelkie granice!!!! Czy biskup za ...'' bóg zapłać ''...... nie mógł poświęcić
tego mostu, zapłacono Mu kolosalne pieniądze ,aż 60 000,00 zł !!!!!!!! Myślę ża więkrzym uczynkiem byłoby przekazać te
pieniądze na dom dziecka w naszym mieście. To jest skandal !!! Państwo w państwie, kasa rządzi . Z naszych datków się bogacą.
Taki plebanie, jak wille - jakie samochody i konta w bankach!!! I ciągle mało , mało i mało !!!
Most Puławski jest potrzebny, wiedzą o tym wszyscy puławianie, popołudniowe korki- osobiście mam ich dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz są takie czasy że kościół jest wszędzie, co by nie stawiali ,budowali to księdz jest na pierwszym planie.
Ja do nich nic nie mam , ale to co się dzieje to przekracza wszelkie granice!!!! Czy biskup za ...'' bóg zapłać ''...... nie mógł poświęcić
tego mostu, zapłacono Mu ko... rozwiń
Avatar
pulawiak2 / 12 lipca 2008 o 09:38
0
gosiak9 napisał:
Myślałam, że dla Polaków nasz papież to ktoś wyjątkowy.

A dlaczego on był wyjątkowy - dlatego że zaciągnął nasz kraj do średniowiecza? - dlatego że uczynił "świętymi" kilku masowych zbrodniarzy? - dlatego że nie robił nic w sprawie molestowanych przez księży dzieci? Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać

A dlaczego on był wyjątkowy - dlatego że zaciągnął nasz kraj do średniowiecza? - dlatego że uczynił "świętymi" kilku masowych zbrodniarzy? - dlatego że nie robił nic w sprawie molestowanych przez księży dzieci? Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać rozwiń
Avatar
gosiak9 / 11 lipca 2008 o 15:50
0
No no przykre, że wypowiadają się tutaj sami wojujący ateiści...A tak w ogóle to jak można porównać postać Lenina do naszego Karola Wojtyłły. Myślałam, że dla Polaków nasz papież to ktoś wyjątkowy.
Avatar
daro2165 / 11 lipca 2008 o 15:04
0
WIECIE ZA JAKą KASE POśWIęCONOMOST? ZA 100 000 Złłłłłłłłłłł
Avatar
Zbygniew / 30 lipca 2008 o 23:44
0
a radni urządzają sobie festyny na moscie zamiast przeznaczyć te pieniądze chociażby na renowacje hali która jest w tragicznym stanie...
Avatar
zbygniew / 30 lipca 2008 o 23:43
0
a radni urządzają sobie festyny na moscie zamiast przeznaczyć te pieniądze chociażby na renowacje sali która jest w tragicznym stanie...
Avatar
Jotgie / 20 lipca 2008 o 21:40
0
Za imprezę nie płaciło miasto tylko Wykonawca! Zawsze tak jest! Więc żadne RIO tego nie sprawdzą!
Avatar
saslaw / 16 lipca 2008 o 14:44
0
~pulawiak~ napisał:
Podobno abp. Żydziński wziął tylko kilkadziesiąt tysięcy za poświęcenie, promocja

Jestem ciekaw jak skarbnik miasta Puławy zaksięgował wydatek dla pana Życińskiego, sprawdzić to winna RIO w Lublinie. A swoją drogą, czy nie mógł pokropić za obiad? Ale ci wszyscy czarni i purpurowi lgną do kasy jak muchy do gówna. I tak to już 2000 lat. Pozdrawiam.
Avatar
sekus / 15 lipca 2008 o 21:01
0
pulawiak2 napisał:
Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać



sorry ale jezeli tak piszesz to zal.pl...
Avatar
wierzący / 12 lipca 2008 o 11:48
0
[quote name='gosiak9' date='11.07.2008, 15:50' post='35783']
No no przykre, że wypowiadają się tutaj sami wojujący ateiści...

Nie przeczytałem tu nic negatywnego na temat Boga, więc skąd ci ateiści? Posty krytykują tych co mienią się posłannikami Boga, jakby co najmniej z NIM rozmawiali!
Avatar
inahoz / 12 lipca 2008 o 10:01
0
Most Puławski jest potrzebny, wiedzą o tym wszyscy puławianie, popołudniowe korki- osobiście mam ich dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz są takie czasy że kościół jest wszędzie, co by nie stawiali ,budowali to księdz jest na pierwszym planie.
Ja do nich nic nie mam , ale to co się dzieje to przekracza wszelkie granice!!!! Czy biskup za ...'' bóg zapłać ''...... nie mógł poświęcić
tego mostu, zapłacono Mu kolosalne pieniądze ,aż 60 000,00 zł !!!!!!!! Myślę ża więkrzym uczynkiem byłoby przekazać te
pieniądze na dom dziecka w naszym mieście. To jest skandal !!! Państwo w państwie, kasa rządzi . Z naszych datków się bogacą.
Taki plebanie, jak wille - jakie samochody i konta w bankach!!! I ciągle mało , mało i mało !!!
Most Puławski jest potrzebny, wiedzą o tym wszyscy puławianie, popołudniowe korki- osobiście mam ich dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz są takie czasy że kościół jest wszędzie, co by nie stawiali ,budowali to księdz jest na pierwszym planie.
Ja do nich nic nie mam , ale to co się dzieje to przekracza wszelkie granice!!!! Czy biskup za ...'' bóg zapłać ''...... nie mógł poświęcić
tego mostu, zapłacono Mu ko... rozwiń
Avatar
pulawiak2 / 12 lipca 2008 o 09:38
0
gosiak9 napisał:
Myślałam, że dla Polaków nasz papież to ktoś wyjątkowy.

A dlaczego on był wyjątkowy - dlatego że zaciągnął nasz kraj do średniowiecza? - dlatego że uczynił "świętymi" kilku masowych zbrodniarzy? - dlatego że nie robił nic w sprawie molestowanych przez księży dzieci? Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać

A dlaczego on był wyjątkowy - dlatego że zaciągnął nasz kraj do średniowiecza? - dlatego że uczynił "świętymi" kilku masowych zbrodniarzy? - dlatego że nie robił nic w sprawie molestowanych przez księży dzieci? Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać rozwiń
Avatar
gosiak9 / 11 lipca 2008 o 15:50
0
No no przykre, że wypowiadają się tutaj sami wojujący ateiści...A tak w ogóle to jak można porównać postać Lenina do naszego Karola Wojtyłły. Myślałam, że dla Polaków nasz papież to ktoś wyjątkowy.
Avatar
daro2165 / 11 lipca 2008 o 15:04
0
WIECIE ZA JAKą KASE POśWIęCONOMOST? ZA 100 000 Złłłłłłłłłłł
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!