Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 lipca 2008 r.
13:09
Edytuj ten wpis

Wielka feta na otwarcie mostu

0 18 A A

Tak wielkiej imprezy w Puławach dawno nie było. Będzie coś dla ducha i dla ciała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z okazji otwarcia mostu będzie msza z nadaniem mostowi imienia Jana Pawła II, wyścig kolarski, spływ kajakowy, rejsy statkiem i wreszcie koncert zespołu Bajm. Zaproszenie na uroczystość dostał premier Donald Tusk, który być może pojawi się w Puławach wraz z dwoma ministrami.

Od kilku tygodni nowy most na Wiśle przeżywa prawdziwe oblężenie... dziennikarzy, którzy przygotowują materiały związane z jego otwarciem.

A już jutro, czyli dwa dni przed oficjalnym otwarciem, po moście będą mogli przejechać wszyscy chętni rowerzyści. Zbiórka cyklistów o godzinie 16 pod Urzędem Miasta. O tej samej godzinie w tym miejscu odbędzie się też otwarcie wystawy fotograficznej ze zdjęciami z różnych etapów budowy mostu i obwodnicy. Pół godziny później spod urzędu wyruszą rowerzyści, którzy po pokonaniu starego mostu skręcą w Górze Puławskiej w kierunku nowej obwodnicy, a stamtąd wjadą na nowy most. Ale spod urzędu na most wyjadą również autobusy komunikacji miejskiej, które zabiorą ze sobą wszystkich chętnych. Udział w obu wycieczkach jest bezpłatny.

W piątek uroczystość otwarcia mostu rozpocznie się o godz. 13 mszą, którą poprowadzi abp Józef Życiński. Ołtarz stanie na jednej ze scen, która będzie na moście. Podczas mszy most zostanie poświęcony i przybierze imię Jana Pawła II.
Potem rozpocznie się część oficjalna, podczas której będą przemawiać zaproszeni goście. Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z VIP-ów ma być premier Donald Tusk oraz dwóch ministrów jego rządu.

W tym samym czasie odbędzie się spływ kajakowy "Pomiędzy mostami”. Każdy, kto chce wziąć w nim udział, powinien zarezerwować sobie miejsce pod numerem telefonu: 081 886 38 02. - Wsiadamy w kajaki w okolicach starego mostu i płyniemy pod nowym w okolice Wólki Profeckiej - mówi Antoni Rękas, dyrektor puławskiego MOSiR-u.

Wszyscy chętni będą też mogli wziąć udział w bezpłatnym rejsie statkiem po Wiśle. Statek, który będzie woził pasażerów, kursy będzie rozpoczynał na bulwarze nadwiślańskim. Początek rejsów po godz. 15.

O godz. 18 rozpoczną się występy zaproszonych artystów. Najpierw zaśpiewa reprezentacja "Domu Chemika” w osobach Alicji Bil-Traciłowskiej, Doroty Wrony i Kamili Biel. Potem widownię rozgrzeje zespół The Postman, wykonujący przeróbki utworów Beatlesów. Tuż przed występem zespołu Bajm z Beatą Kozidrak będzie można zobaczyć 15-minutowy film "Puławy 1906-2006”. Koncert gwiazdy wieczoru zakończy ok. godziny 22 pokaz sztucznych ogni.

Zarówno na most jak i z powrotem, po zakończeniu imprezy, będzie można dojechać bezpłatnie autobusem MZK. Autobusy spod Urzędu Miasta wyruszą o godz. 12.30. W kierunku centrum Puław wrócą ok. godz. 22.30.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbygniew / 30 lipca 2008 o 23:44
0
a radni urządzają sobie festyny na moscie zamiast przeznaczyć te pieniądze chociażby na renowacje hali która jest w tragicznym stanie...
Avatar
zbygniew / 30 lipca 2008 o 23:43
0
a radni urządzają sobie festyny na moscie zamiast przeznaczyć te pieniądze chociażby na renowacje sali która jest w tragicznym stanie...
Avatar
Jotgie / 20 lipca 2008 o 21:40
0
Za imprezę nie płaciło miasto tylko Wykonawca! Zawsze tak jest! Więc żadne RIO tego nie sprawdzą!
Avatar
saslaw / 16 lipca 2008 o 14:44
0
~pulawiak~ napisał:
Podobno abp. Żydziński wziął tylko kilkadziesiąt tysięcy za poświęcenie, promocja

Jestem ciekaw jak skarbnik miasta Puławy zaksięgował wydatek dla pana Życińskiego, sprawdzić to winna RIO w Lublinie. A swoją drogą, czy nie mógł pokropić za obiad? Ale ci wszyscy czarni i purpurowi lgną do kasy jak muchy do gówna. I tak to już 2000 lat. Pozdrawiam.
Avatar
sekus / 15 lipca 2008 o 21:01
0
pulawiak2 napisał:
Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać



sorry ale jezeli tak piszesz to zal.pl...
Avatar
wierzący / 12 lipca 2008 o 11:48
0
[quote name='gosiak9' date='11.07.2008, 15:50' post='35783']
No no przykre, że wypowiadają się tutaj sami wojujący ateiści...

Nie przeczytałem tu nic negatywnego na temat Boga, więc skąd ci ateiści? Posty krytykują tych co mienią się posłannikami Boga, jakby co najmniej z NIM rozmawiali!
Avatar
inahoz / 12 lipca 2008 o 10:01
0
Most Puławski jest potrzebny, wiedzą o tym wszyscy puławianie, popołudniowe korki- osobiście mam ich dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz są takie czasy że kościół jest wszędzie, co by nie stawiali ,budowali to księdz jest na pierwszym planie.
Ja do nich nic nie mam , ale to co się dzieje to przekracza wszelkie granice!!!! Czy biskup za ...'' bóg zapłać ''...... nie mógł poświęcić
tego mostu, zapłacono Mu kolosalne pieniądze ,aż 60 000,00 zł !!!!!!!! Myślę ża więkrzym uczynkiem byłoby przekazać te
pieniądze na dom dziecka w naszym mieście. To jest skandal !!! Państwo w państwie, kasa rządzi . Z naszych datków się bogacą.
Taki plebanie, jak wille - jakie samochody i konta w bankach!!! I ciągle mało , mało i mało !!!
Most Puławski jest potrzebny, wiedzą o tym wszyscy puławianie, popołudniowe korki- osobiście mam ich dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz są takie czasy że kościół jest wszędzie, co by nie stawiali ,budowali to księdz jest na pierwszym planie.
Ja do nich nic nie mam , ale to co się dzieje to przekracza wszelkie granice!!!! Czy biskup za ...'' bóg zapłać ''...... nie mógł poświęcić
tego mostu, zapłacono Mu ko... rozwiń
Avatar
pulawiak2 / 12 lipca 2008 o 09:38
0
gosiak9 napisał:
Myślałam, że dla Polaków nasz papież to ktoś wyjątkowy.

A dlaczego on był wyjątkowy - dlatego że zaciągnął nasz kraj do średniowiecza? - dlatego że uczynił "świętymi" kilku masowych zbrodniarzy? - dlatego że nie robił nic w sprawie molestowanych przez księży dzieci? Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać

A dlaczego on był wyjątkowy - dlatego że zaciągnął nasz kraj do średniowiecza? - dlatego że uczynił "świętymi" kilku masowych zbrodniarzy? - dlatego że nie robił nic w sprawie molestowanych przez księży dzieci? Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać rozwiń
Avatar
gosiak9 / 11 lipca 2008 o 15:50
0
No no przykre, że wypowiadają się tutaj sami wojujący ateiści...A tak w ogóle to jak można porównać postać Lenina do naszego Karola Wojtyłły. Myślałam, że dla Polaków nasz papież to ktoś wyjątkowy.
Avatar
daro2165 / 11 lipca 2008 o 15:04
0
WIECIE ZA JAKą KASE POśWIęCONOMOST? ZA 100 000 Złłłłłłłłłłł
Avatar
Zbygniew / 30 lipca 2008 o 23:44
0
a radni urządzają sobie festyny na moscie zamiast przeznaczyć te pieniądze chociażby na renowacje hali która jest w tragicznym stanie...
Avatar
zbygniew / 30 lipca 2008 o 23:43
0
a radni urządzają sobie festyny na moscie zamiast przeznaczyć te pieniądze chociażby na renowacje sali która jest w tragicznym stanie...
Avatar
Jotgie / 20 lipca 2008 o 21:40
0
Za imprezę nie płaciło miasto tylko Wykonawca! Zawsze tak jest! Więc żadne RIO tego nie sprawdzą!
Avatar
saslaw / 16 lipca 2008 o 14:44
0
~pulawiak~ napisał:
Podobno abp. Żydziński wziął tylko kilkadziesiąt tysięcy za poświęcenie, promocja

Jestem ciekaw jak skarbnik miasta Puławy zaksięgował wydatek dla pana Życińskiego, sprawdzić to winna RIO w Lublinie. A swoją drogą, czy nie mógł pokropić za obiad? Ale ci wszyscy czarni i purpurowi lgną do kasy jak muchy do gówna. I tak to już 2000 lat. Pozdrawiam.
Avatar
sekus / 15 lipca 2008 o 21:01
0
pulawiak2 napisał:
Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać



sorry ale jezeli tak piszesz to zal.pl...
Avatar
wierzący / 12 lipca 2008 o 11:48
0
[quote name='gosiak9' date='11.07.2008, 15:50' post='35783']
No no przykre, że wypowiadają się tutaj sami wojujący ateiści...

Nie przeczytałem tu nic negatywnego na temat Boga, więc skąd ci ateiści? Posty krytykują tych co mienią się posłannikami Boga, jakby co najmniej z NIM rozmawiali!
Avatar
inahoz / 12 lipca 2008 o 10:01
0
Most Puławski jest potrzebny, wiedzą o tym wszyscy puławianie, popołudniowe korki- osobiście mam ich dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz są takie czasy że kościół jest wszędzie, co by nie stawiali ,budowali to księdz jest na pierwszym planie.
Ja do nich nic nie mam , ale to co się dzieje to przekracza wszelkie granice!!!! Czy biskup za ...'' bóg zapłać ''...... nie mógł poświęcić
tego mostu, zapłacono Mu kolosalne pieniądze ,aż 60 000,00 zł !!!!!!!! Myślę ża więkrzym uczynkiem byłoby przekazać te
pieniądze na dom dziecka w naszym mieście. To jest skandal !!! Państwo w państwie, kasa rządzi . Z naszych datków się bogacą.
Taki plebanie, jak wille - jakie samochody i konta w bankach!!! I ciągle mało , mało i mało !!!
Most Puławski jest potrzebny, wiedzą o tym wszyscy puławianie, popołudniowe korki- osobiście mam ich dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz są takie czasy że kościół jest wszędzie, co by nie stawiali ,budowali to księdz jest na pierwszym planie.
Ja do nich nic nie mam , ale to co się dzieje to przekracza wszelkie granice!!!! Czy biskup za ...'' bóg zapłać ''...... nie mógł poświęcić
tego mostu, zapłacono Mu ko... rozwiń
Avatar
pulawiak2 / 12 lipca 2008 o 09:38
0
gosiak9 napisał:
Myślałam, że dla Polaków nasz papież to ktoś wyjątkowy.

A dlaczego on był wyjątkowy - dlatego że zaciągnął nasz kraj do średniowiecza? - dlatego że uczynił "świętymi" kilku masowych zbrodniarzy? - dlatego że nie robił nic w sprawie molestowanych przez księży dzieci? Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać

A dlaczego on był wyjątkowy - dlatego że zaciągnął nasz kraj do średniowiecza? - dlatego że uczynił "świętymi" kilku masowych zbrodniarzy? - dlatego że nie robił nic w sprawie molestowanych przez księży dzieci? Katolicy piszą że "papież był wielkim człowiekiem", a nie potrafią powiedzieć dlaczego. Tylko nie pisz, że obalił komunę, bo jeśli to zrobił to na takiej samej zasadzie jak kapłani w Egipcie zaćmiewali słońce - wystarczyło poczekać rozwiń
Avatar
gosiak9 / 11 lipca 2008 o 15:50
0
No no przykre, że wypowiadają się tutaj sami wojujący ateiści...A tak w ogóle to jak można porównać postać Lenina do naszego Karola Wojtyłły. Myślałam, że dla Polaków nasz papież to ktoś wyjątkowy.
Avatar
daro2165 / 11 lipca 2008 o 15:04
0
WIECIE ZA JAKą KASE POśWIęCONOMOST? ZA 100 000 Złłłłłłłłłłł
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 18 1

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 0 13

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 59 1

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 45

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 12 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 19

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.