Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2013 r.
12:54
Edytuj ten wpis

Wypadek na terenie Zakładów Azotowych Puławy, pięć osób w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora łm PAP
0 36 A A

Do wypadku doszło w środę rano na terenie Zakładów Azotowych Puławy. Do szpitala trafiło pięć osób, jedna jest w bardzo ciężkim stanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dramat rozegrał się po godz. 8 w hali należącej do firmy budowlanej Mezap, która działa na terenie zakładów.

– We wtorek odbywały się tam prace przy konserwacji 3,5-metrowego zbiornika. Dzisiaj rano były kontynuowane. Jeden z pracowników wszedł do środka zbiornika i stracił przytomność - mówi Krzysztof Morawski ze Straży Pożarnej w Puławach.

44-latkowi z pomocą ruszyło czterech kolegów. Na miejsce przyjechała straż pożarna. Po reanimacji udało się uratować mężczyznę. Zabrała go karetka. Do szpitala z objawami zatrucia trafili też pozostali czterej pracownicy firmy.

- Jedna osoba jest nieprzytomna, w stanie skrajnie ciężkim przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Stan pozostałych czterech pracowników jest stabilny. Dwie osoby przewiezione zostaną na oddział toksykologii szpitala w Lublinie, a dwie zostaną w Puławach na obserwacji” – powiedziała PAP z-ca dyr. szpitala w Puławach Ewa Warchoł-Sławińska.

Straż zakładowa ewakuowała 50 osób pracujących w hali i jej pobliżu. Strażacy stwierdzili w hali małą ilość tlenu i obecność siarkowodoru. Przyczyna zatruć nie została jednak ostatecznie ustalona. Na miejscu była inspekcja pracy.

"Nikt nie powinien tam wchodzić"

Jak wyjaśnił prezes spółki Mezap Andrzej Kozak, stalowy zbiornik wysokociśnieniowy wykonywany dla odbiorcy z Niemiec, znajdował się w ostatniej fazie produkcji. Poprzedniego dnia jego ściany pokryte zostały przez zewnętrzną specjalistyczną firmę chemikaliami w celu ich trawienia i pasywacji. - Przez 24 godziny po tym, nic przy tym zbiorniku nie trzeba było robić. Nikt nie powinien był tam wchodzić – powiedział PAP Kozak.

O sprawie powiadomiona została prokuratura. - Policja prowadzi czynności na miejscu, po ich zakończeniu będzie wszczęte postępowanie, które wyjaśni czy doszło do wypadku przy pracy i jego okoliczności – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.
Spółka Mezap to dawny wydział mechaniczny Zakładów Azotowych w Puławach. Obecnie należy do grupy Mostostal Puławy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 r. o 20:16
0

.................

Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 r. o 20:11
0

o czym ty mówisz,opamiętał?już jest opracowana oficjalna wersja zdażeń zwalająca całą winę na tego co już się nie obroni. :(

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

dzisiaj słyszałem rozmowe dwuch starych pracowników mezapu.mówili o misrzach i jeden z nich skomentował to tak

,,ale się dali za kasę zeszmacić"

myślę że miał rację,przcież syn jednego z nich brał udział w tym wypadku i niczego  to go nie nauczyło.dalej liczy się tylko to co ,,karwa'' powie ,innej prawdy nie ma.to jest kolejna tragedia.

nie wiem co musiałoby się wydażyć aby ci,, ludzie ''się ocknęli

o czym ty mówisz,opamiętał?już jest opracowana oficjalna wersja zdażeń zwalająca całą winę na tego co już się nie obroni. :(

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

dzisiaj słyszałem rozmowe dwuch starych pracowników mezapu.mówili o misrzach i jeden z nich skomentował to tak

... rozwiń

Avatar
mezapowiec / 16 grudnia 2013 r. o 19:40
0

aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł.....


aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł  tam ktoś na nocnej zmianie.

Avatar
mezapowiec / 15 grudnia 2013 r. o 20:08
0

50.osob pracowało na hali i wdychalo ten syf,na nocnej zmianie również.a propo tych przekładek to kilka godzin wcześniej właśnie na nocy inny kolega miał te przekładki montować,ale on jest stary lis,nikogo się nie boi,i powiedział ze ma w d.. Tam wchodzić,a ten się bal postawić,i teraz jest war

aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł.....

Avatar
zefira / 15 grudnia 2013 r. o 19:14
0

A Pani Kadrowa tam namadrzejsza w całych azotach pracuje i zasad BHP nie dppilnowała,przecież ona wszechwiedzaca!!!!

Jak ona się nazywa???

Avatar
x / 15 grudnia 2013 r. o 16:58
0

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

Avatar
pisarzu do szkoły / 15 grudnia 2013 r. o 16:46
0

Nie tyle co bhp powino być nie zależne, ale powini wymienić kadre zażądzającą bo to wszystko przez nich... Zrobiła się taka partyzantka

Nie zależny zażądzający hahah

Avatar
Mezapowiec / 15 grudnia 2013 r. o 13:28
0
Znow flejtuch z pegieru nie przestrzegaja bhp, a moze dyrektor pegieru nie wie co tu jest grane. Po pasywacj nic juz nie powinno byc robione, jak etapy produkcj ma sie gdzies to jest jak jest. Na hali nie powinna ta praca byc robiona!!! A teraz bhp, troche wyobrazni trzeba miec w glowach i rozumu.
Avatar
Mezapowiec / 15 grudnia 2013 r. o 12:45
0
Andrzeju i Zenku co wy robiliscie w srode jak sie dusili w zbiorniku, pewnie siedzieliscie w biurze przy cieplei herbacie lub kawie. Jezeli chodzi o
Avatar
hmm / 14 grudnia 2013 r. o 13:37
0

BZDURA!!!  Pracownicy mają gdzieś zasady BHP, wkładają maski i kaski jak widzi to nadzór, a potem ściągają... W 95% za wypadki odpowieada bezmyślność! Firma Mezap jest dobrze sytuowaną spółką przynoszącą zyski... i na BHP nikt nie oszczedza. Trzeba zapytać raczej, po co ktoś wszedł do zbiornika, skoro miał przez 24 h schnąć i nikt nie miał go ruszać...

pier***isz glupoty co kurw* zaplacili ci zebys tak napisal ? kazdy dobrze wie jak tam jest wiec nie pierdo* glupot !!!

pier***isz glupoty co kurw* zaplacili ci zebys tak napisal ? kazdy dobrze wie jak tam jest wiec nie pierdo* glupot !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 r. o 20:16
0

.................

Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 r. o 20:11
0

o czym ty mówisz,opamiętał?już jest opracowana oficjalna wersja zdażeń zwalająca całą winę na tego co już się nie obroni. :(

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

dzisiaj słyszałem rozmowe dwuch starych pracowników mezapu.mówili o misrzach i jeden z nich skomentował to tak

,,ale się dali za kasę zeszmacić"

myślę że miał rację,przcież syn jednego z nich brał udział w tym wypadku i niczego  to go nie nauczyło.dalej liczy się tylko to co ,,karwa'' powie ,innej prawdy nie ma.to jest kolejna tragedia.

nie wiem co musiałoby się wydażyć aby ci,, ludzie ''się ocknęli

o czym ty mówisz,opamiętał?już jest opracowana oficjalna wersja zdażeń zwalająca całą winę na tego co już się nie obroni. :(

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

dzisiaj słyszałem rozmowe dwuch starych pracowników mezapu.mówili o misrzach i jeden z nich skomentował to tak

... rozwiń

Avatar
mezapowiec / 16 grudnia 2013 r. o 19:40
0

aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł.....


aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł  tam ktoś na nocnej zmianie.

Avatar
mezapowiec / 15 grudnia 2013 r. o 20:08
0

50.osob pracowało na hali i wdychalo ten syf,na nocnej zmianie również.a propo tych przekładek to kilka godzin wcześniej właśnie na nocy inny kolega miał te przekładki montować,ale on jest stary lis,nikogo się nie boi,i powiedział ze ma w d.. Tam wchodzić,a ten się bal postawić,i teraz jest war

aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł.....

Avatar
zefira / 15 grudnia 2013 r. o 19:14
0

A Pani Kadrowa tam namadrzejsza w całych azotach pracuje i zasad BHP nie dppilnowała,przecież ona wszechwiedzaca!!!!

Jak ona się nazywa???

Avatar
x / 15 grudnia 2013 r. o 16:58
0

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

Avatar
pisarzu do szkoły / 15 grudnia 2013 r. o 16:46
0

Nie tyle co bhp powino być nie zależne, ale powini wymienić kadre zażądzającą bo to wszystko przez nich... Zrobiła się taka partyzantka

Nie zależny zażądzający hahah

Avatar
Mezapowiec / 15 grudnia 2013 r. o 13:28
0
Znow flejtuch z pegieru nie przestrzegaja bhp, a moze dyrektor pegieru nie wie co tu jest grane. Po pasywacj nic juz nie powinno byc robione, jak etapy produkcj ma sie gdzies to jest jak jest. Na hali nie powinna ta praca byc robiona!!! A teraz bhp, troche wyobrazni trzeba miec w glowach i rozumu.
Avatar
Mezapowiec / 15 grudnia 2013 r. o 12:45
0
Andrzeju i Zenku co wy robiliscie w srode jak sie dusili w zbiorniku, pewnie siedzieliscie w biurze przy cieplei herbacie lub kawie. Jezeli chodzi o
Avatar
hmm / 14 grudnia 2013 r. o 13:37
0

BZDURA!!!  Pracownicy mają gdzieś zasady BHP, wkładają maski i kaski jak widzi to nadzór, a potem ściągają... W 95% za wypadki odpowieada bezmyślność! Firma Mezap jest dobrze sytuowaną spółką przynoszącą zyski... i na BHP nikt nie oszczedza. Trzeba zapytać raczej, po co ktoś wszedł do zbiornika, skoro miał przez 24 h schnąć i nikt nie miał go ruszać...

pier***isz glupoty co kurw* zaplacili ci zebys tak napisal ? kazdy dobrze wie jak tam jest wiec nie pierdo* glupot !!!

pier***isz glupoty co kurw* zaplacili ci zebys tak napisal ? kazdy dobrze wie jak tam jest wiec nie pierdo* glupot !!!

rozwiń