Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2013 r.
12:54
Edytuj ten wpis

Wypadek na terenie Zakładów Azotowych Puławy, pięć osób w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora łm PAP
0 36 A A

Do wypadku doszło w środę rano na terenie Zakładów Azotowych Puławy. Do szpitala trafiło pięć osób, jedna jest w bardzo ciężkim stanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dramat rozegrał się po godz. 8 w hali należącej do firmy budowlanej Mezap, która działa na terenie zakładów.

– We wtorek odbywały się tam prace przy konserwacji 3,5-metrowego zbiornika. Dzisiaj rano były kontynuowane. Jeden z pracowników wszedł do środka zbiornika i stracił przytomność - mówi Krzysztof Morawski ze Straży Pożarnej w Puławach.

44-latkowi z pomocą ruszyło czterech kolegów. Na miejsce przyjechała straż pożarna. Po reanimacji udało się uratować mężczyznę. Zabrała go karetka. Do szpitala z objawami zatrucia trafili też pozostali czterej pracownicy firmy.

- Jedna osoba jest nieprzytomna, w stanie skrajnie ciężkim przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Stan pozostałych czterech pracowników jest stabilny. Dwie osoby przewiezione zostaną na oddział toksykologii szpitala w Lublinie, a dwie zostaną w Puławach na obserwacji” – powiedziała PAP z-ca dyr. szpitala w Puławach Ewa Warchoł-Sławińska.

Straż zakładowa ewakuowała 50 osób pracujących w hali i jej pobliżu. Strażacy stwierdzili w hali małą ilość tlenu i obecność siarkowodoru. Przyczyna zatruć nie została jednak ostatecznie ustalona. Na miejscu była inspekcja pracy.

"Nikt nie powinien tam wchodzić"

Jak wyjaśnił prezes spółki Mezap Andrzej Kozak, stalowy zbiornik wysokociśnieniowy wykonywany dla odbiorcy z Niemiec, znajdował się w ostatniej fazie produkcji. Poprzedniego dnia jego ściany pokryte zostały przez zewnętrzną specjalistyczną firmę chemikaliami w celu ich trawienia i pasywacji. - Przez 24 godziny po tym, nic przy tym zbiorniku nie trzeba było robić. Nikt nie powinien był tam wchodzić – powiedział PAP Kozak.

O sprawie powiadomiona została prokuratura. - Policja prowadzi czynności na miejscu, po ich zakończeniu będzie wszczęte postępowanie, które wyjaśni czy doszło do wypadku przy pracy i jego okoliczności – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.
Spółka Mezap to dawny wydział mechaniczny Zakładów Azotowych w Puławach. Obecnie należy do grupy Mostostal Puławy.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 o 20:16
0

.................

Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 o 20:11
0

o czym ty mówisz,opamiętał?już jest opracowana oficjalna wersja zdażeń zwalająca całą winę na tego co już się nie obroni. :(

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

dzisiaj słyszałem rozmowe dwuch starych pracowników mezapu.mówili o misrzach i jeden z nich skomentował to tak

,,ale się dali za kasę zeszmacić"

myślę że miał rację,przcież syn jednego z nich brał udział w tym wypadku i niczego  to go nie nauczyło.dalej liczy się tylko to co ,,karwa'' powie ,innej prawdy nie ma.to jest kolejna tragedia.

nie wiem co musiałoby się wydażyć aby ci,, ludzie ''się ocknęli

o czym ty mówisz,opamiętał?już jest opracowana oficjalna wersja zdażeń zwalająca całą winę na tego co już się nie obroni. :(

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

dzisiaj słyszałem rozmowe dwuch starych pracowników mezapu.mówili o misrzach i jeden z nich skomentował to tak

... rozwiń

Avatar
mezapowiec / 16 grudnia 2013 o 19:40
0

aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł.....


aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł  tam ktoś na nocnej zmianie.

Avatar
mezapowiec / 15 grudnia 2013 o 20:08
0

50.osob pracowało na hali i wdychalo ten syf,na nocnej zmianie również.a propo tych przekładek to kilka godzin wcześniej właśnie na nocy inny kolega miał te przekładki montować,ale on jest stary lis,nikogo się nie boi,i powiedział ze ma w d.. Tam wchodzić,a ten się bal postawić,i teraz jest war

aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł.....

Avatar
zefira / 15 grudnia 2013 o 19:14
0

A Pani Kadrowa tam namadrzejsza w całych azotach pracuje i zasad BHP nie dppilnowała,przecież ona wszechwiedzaca!!!!

Jak ona się nazywa???

Avatar
x / 15 grudnia 2013 o 16:58
0

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

Avatar
pisarzu do szkoły / 15 grudnia 2013 o 16:46
0

Nie tyle co bhp powino być nie zależne, ale powini wymienić kadre zażądzającą bo to wszystko przez nich... Zrobiła się taka partyzantka

Nie zależny zażądzający hahah

Avatar
Mezapowiec / 15 grudnia 2013 o 13:28
0
Znow flejtuch z pegieru nie przestrzegaja bhp, a moze dyrektor pegieru nie wie co tu jest grane. Po pasywacj nic juz nie powinno byc robione, jak etapy produkcj ma sie gdzies to jest jak jest. Na hali nie powinna ta praca byc robiona!!! A teraz bhp, troche wyobrazni trzeba miec w glowach i rozumu.
Avatar
Mezapowiec / 15 grudnia 2013 o 12:45
0
Andrzeju i Zenku co wy robiliscie w srode jak sie dusili w zbiorniku, pewnie siedzieliscie w biurze przy cieplei herbacie lub kawie. Jezeli chodzi o
Avatar
hmm / 14 grudnia 2013 o 13:37
0

BZDURA!!!  Pracownicy mają gdzieś zasady BHP, wkładają maski i kaski jak widzi to nadzór, a potem ściągają... W 95% za wypadki odpowieada bezmyślność! Firma Mezap jest dobrze sytuowaną spółką przynoszącą zyski... i na BHP nikt nie oszczedza. Trzeba zapytać raczej, po co ktoś wszedł do zbiornika, skoro miał przez 24 h schnąć i nikt nie miał go ruszać...

pier***isz glupoty co kurw* zaplacili ci zebys tak napisal ? kazdy dobrze wie jak tam jest wiec nie pierdo* glupot !!!

pier***isz glupoty co kurw* zaplacili ci zebys tak napisal ? kazdy dobrze wie jak tam jest wiec nie pierdo* glupot !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 o 20:16
0

.................

Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 o 20:11
0

o czym ty mówisz,opamiętał?już jest opracowana oficjalna wersja zdażeń zwalająca całą winę na tego co już się nie obroni. :(

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

dzisiaj słyszałem rozmowe dwuch starych pracowników mezapu.mówili o misrzach i jeden z nich skomentował to tak

,,ale się dali za kasę zeszmacić"

myślę że miał rację,przcież syn jednego z nich brał udział w tym wypadku i niczego  to go nie nauczyło.dalej liczy się tylko to co ,,karwa'' powie ,innej prawdy nie ma.to jest kolejna tragedia.

nie wiem co musiałoby się wydażyć aby ci,, ludzie ''się ocknęli

o czym ty mówisz,opamiętał?już jest opracowana oficjalna wersja zdażeń zwalająca całą winę na tego co już się nie obroni. :(

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

dzisiaj słyszałem rozmowe dwuch starych pracowników mezapu.mówili o misrzach i jeden z nich skomentował to tak

... rozwiń

Avatar
mezapowiec / 16 grudnia 2013 o 19:40
0

aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł.....


aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł  tam ktoś na nocnej zmianie.

Avatar
mezapowiec / 15 grudnia 2013 o 20:08
0

50.osob pracowało na hali i wdychalo ten syf,na nocnej zmianie również.a propo tych przekładek to kilka godzin wcześniej właśnie na nocy inny kolega miał te przekładki montować,ale on jest stary lis,nikogo się nie boi,i powiedział ze ma w d.. Tam wchodzić,a ten się bal postawić,i teraz jest war

aż strach pomyśleć co by było gdyby wszedł.....

Avatar
zefira / 15 grudnia 2013 o 19:14
0

A Pani Kadrowa tam namadrzejsza w całych azotach pracuje i zasad BHP nie dppilnowała,przecież ona wszechwiedzaca!!!!

Jak ona się nazywa???

Avatar
x / 15 grudnia 2013 o 16:58
0

Po kolejnym wypadku na terenie waszej spółki czas aby ktoś się opamiętał i poniósł odpowiedzialność ( byle by nie był to pracownik fizyczny) bo on jest tu niewinni. Odpowiedzialność ciąży na kadrze która liczy tylko na duże zyski i na koniec roku na dewidędę.    

Avatar
pisarzu do szkoły / 15 grudnia 2013 o 16:46
0

Nie tyle co bhp powino być nie zależne, ale powini wymienić kadre zażądzającą bo to wszystko przez nich... Zrobiła się taka partyzantka

Nie zależny zażądzający hahah

Avatar
Mezapowiec / 15 grudnia 2013 o 13:28
0
Znow flejtuch z pegieru nie przestrzegaja bhp, a moze dyrektor pegieru nie wie co tu jest grane. Po pasywacj nic juz nie powinno byc robione, jak etapy produkcj ma sie gdzies to jest jak jest. Na hali nie powinna ta praca byc robiona!!! A teraz bhp, troche wyobrazni trzeba miec w glowach i rozumu.
Avatar
Mezapowiec / 15 grudnia 2013 o 12:45
0
Andrzeju i Zenku co wy robiliscie w srode jak sie dusili w zbiorniku, pewnie siedzieliscie w biurze przy cieplei herbacie lub kawie. Jezeli chodzi o
Avatar
hmm / 14 grudnia 2013 o 13:37
0

BZDURA!!!  Pracownicy mają gdzieś zasady BHP, wkładają maski i kaski jak widzi to nadzór, a potem ściągają... W 95% za wypadki odpowieada bezmyślność! Firma Mezap jest dobrze sytuowaną spółką przynoszącą zyski... i na BHP nikt nie oszczedza. Trzeba zapytać raczej, po co ktoś wszedł do zbiornika, skoro miał przez 24 h schnąć i nikt nie miał go ruszać...

pier***isz glupoty co kurw* zaplacili ci zebys tak napisal ? kazdy dobrze wie jak tam jest wiec nie pierdo* glupot !!!

pier***isz glupoty co kurw* zaplacili ci zebys tak napisal ? kazdy dobrze wie jak tam jest wiec nie pierdo* glupot !!!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator
galeria

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator 0 3

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szwoleżerów w Chełmie

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal!
film

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal! 0 0

Reprezentacja Polski zakończyła zawody drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal na pierwszym miejscu

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach
pilne
galeria

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach 47 33

Lublin jest częściowo bez prądu. Po godz. 18 doszło do dużej awarii energetycznej w mieście i w kilku miejscowościach poza nim

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Wystawa psów rasowych odbywa się w ten weekend w Targach Lublin

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019
14 grudnia 2019, 8:00

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019 0 0

Jak co roku organizatorzy prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo zapraszają na lubelską odsłonę wystawy prezentującej najlepsze fotografie prasowe wyłonione w inicjatywie magazynu "Press". Ekspozycję będzie można podziwiać w Centrum Spotkania kultur w dniach 14 grudnia - 6 stycznia.

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19
galeria

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19 11 8

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie
15 grudnia 2019, 10:00

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie 0 2

15 grudnia o godz. 10 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się Świąteczny Kiermasz Produktów Lokalnych.

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia]
galeria

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia] 10 0

Świąteczny kiermasz, pokaz mody sylwestrowej, maraton zumby, pokazy sztuk walki i występy taneczne – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na imprezę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach. Piątkowe wydarzenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Radzyńskiej w Lublinie przyciągnęło wiele osób.

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy 0 1

Ukradł elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3 tys. zł. Sprawca włamania na terenie gminy Piaski (powiat świdnicki) został tymczasowo aresztowany.

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków 2 2

Ruszyły zapisy do nowego chełmskiego żłobka. Póki co miejsc jest sporo, bo w żłobku powstaną dwie grupy w atrakcyjnie i nowocześnie urządzonych salach, a wszystko za sprawą programu Maluch Plus, dzięki któremu placówka powstała.

Lubelskie. Okradzione tzw. wrzutniki w myjni samochodowej. Policja szuka sprawców

Lubelskie. Okradzione tzw. wrzutniki w myjni samochodowej. Policja szuka sprawców 2 5

Policjanci szukają sprawców włamania do samoobsługowej myjni samochodowej w Kraśniku. O zdarzeniu powiadomił policję jeden z pracowników firmy.

Wpadli na gorącym uczynku. Funkcjonariusze z NOSG zatrzymali dwóch przemytników
ZDJĘCIA
galeria

Wpadli na gorącym uczynku. Funkcjonariusze z NOSG zatrzymali dwóch przemytników 2 3

Ponad 103 kg bursztynu zabezpieczyli funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na tzw. "zielonej granicy". Zatrzymani obywatele Ukrainy mieli też nielegalne papierosy.

Victoria Żmudź na wiosnę chce mieć szerszą kadrę

Victoria Żmudź na wiosnę chce mieć szerszą kadrę 0 4

Victoria Żmudź nie chce wiosną martwić się o pozostanie w lidze. Dlatego trener Piotr Moliński chciałby wzmocnić drużynę. Posiłki przydałyby się przede wszystkim w obronie

Gigantyczne kolejki na granicy z Ukrainą. "Sytuacja niezależna od Krajowej Administracji Skarbowej"

Gigantyczne kolejki na granicy z Ukrainą. "Sytuacja niezależna od Krajowej Administracji Skarbowej" 0 6