Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 lipca 2019 r.
15:08

Zaczepił go obcokrajowiec, po chwili pojawił się ortopeda. Teraz żałuje, że się zatrzymał

12 17 A A
(fot. Policja)

12 tys. zł stracił mieszkaniec Puław, który dał się oszukać dwóm mężczyznom, udającym obcokrajowca i ortopedę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę w Puławach doszło do nietypowego oszustwa. 82-letni mieszkaniec Puław zgłosił, że został oszukany, gdy szedł z oszczędnościami, które miał zamiar wpłacić do banku.

Starszy pan został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę mówiącego w obcym języku. Gdy próbował zrozumieć o co chodzi, podszedł drugi mężczyzna, który mówił po polsku. Przedstawił się, że jest ortopedą. Obcokrajowiec chciał sprzedać monety, ale lekarzowi brakowało pieniędzy. Ortopeda tak pokierował rozmową, że puławianin uwierzył w transakcję i dał mu większość swoich oszczędności, które planował wpłacić do banku. W zamian za to, jako zabezpieczenie dostał 30 monet, z których każda miała być warta prawie 100 zł.

Następnie starszy pan udał się do banku, gdzie oczekiwał na ortopedę mającego oddać mu pieniądze.

– Jak nietrudno się domyślić, fałszywy lekarz nie pojawił się w banku, a mieszkaniec Puław zorientował się, że został oszukany. Drogocennymi monetami okazały się być brytyjskie jednopensówki – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Oszustów szuka policja.

e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 15:44
+17
kiedy na leczenie głowy jest za późno to ortopeda może się przydać
Avatar
... / 4 lipca 2019 o 22:06
+10
A ja trzymam kciuki, żeby choć raz udało się namierzyć gnoi!
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 15:44
+9
I prawidłowo. Widocznie starszemu panu nie potrzebne były te pieniądze skoro chciał trzymać w banku na 1%. Ortopeda zrobi z nich lepszy pożytek. Pieniądze muszą być w obiegu.
Avatar
Mm / 4 lipca 2019 o 21:55
+8
To tak jak cyganka z dzieckiem i cygan najpierw podchodzi ona z dzieckiem i pyta po ile truskawki mówię cene wszystko fajni spoko daje 200zl ja wydaje jej resztę na co ona zdziwiona że to po 15 A nie po 5zl to nie o ona nie chce ( w tym czasie podchodzi cygan spieszacy się i chcący kupić pojemnik ) cyganka wtedy żeby jej oddać kasę bo ona nie chce oddajesz 200zl A ona ztego co jej sie wydalo już tylko 100 zł gdy moeisz zeby oddala reszte to ze ona nie rozumie ze oddala itp po głośnym mówieniu żeby oddala w końcu znajduje się i reszta pieniędzy. A cygan w tym czasie wszystko mówi tylko żeby odciągnąć od niej uwagę po czym mówi że brakuje mu jeszcze 3 zł i że pójdzie do bankomatu. 2 razy w tym roku ta sama akcja ze mną i na innych też jedna kobieta nie ogarnęła co się dzieje i tak straciła pieniądze
To tak jak cyganka z dzieckiem i cygan najpierw podchodzi ona z dzieckiem i pyta po ile truskawki mówię cene wszystko fajni spoko daje 200zl ja wydaje jej resztę na co ona zdziwiona że to po 15 A nie po 5zl to nie o ona nie chce ( w tym czasie podchodzi cygan spieszacy się i chcący kupić pojemnik ) cyganka wtedy żeby jej oddać kasę bo ona nie chce oddajesz 200zl A ona ztego co jej sie wydalo już tylko 100 zł gdy moeisz zeby oddala reszte to ze ona nie rozumie ze oddala itp po głośnym mówieniu żeby oddala w końcu znajduje się i reszta pien... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 16:35
+7
Pytanie kluczowe - dlaczego ortopeda ...
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:57
+6
Internet - dobrodziejstwo i przekleństwo. Miejsce do wyżycia się dla zakompleksionych, małych ludzi, którzy muszą wylać swój jad. Karmią swoje kompleksy nieszczęściem innych.
Avatar
PP / 4 lipca 2019 o 16:39
+6
Przecież to krugerrandy
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:52
+5
Ludzie! Że serca nie macie - to się zdarza. Ale żeby mózgu nie było w ogóle?! Jak możecie tak reagować na to, co spotkało starszego człowieka! Nawet jak macie po 15 lat to myśleć trzeba. To starszy człowiek, który niósł do banku co miał, żeby nie trzymać w domu. On nie będzie grał na giełdzie, inwestował w złoto itp. I kasy już nie zarobi. Żyje z tego, co da ZUS. Czy na prawdę nie stać mieszkańców Puław na coś więcej niż znieczulica! Takie rzeczy trzeba piętnować a nie nabijać się. Też z Puław pochodzę - mam się tego wstydzić? Wpuście więcej powietrza do miasta.
Ludzie! Że serca nie macie - to się zdarza. Ale żeby mózgu nie było w ogóle?! Jak możecie tak reagować na to, co spotkało starszego człowieka! Nawet jak macie po 15 lat to myśleć trzeba. To starszy człowiek, który niósł do banku co miał, żeby nie trzymać w domu. On nie będzie grał na giełdzie, inwestował w złoto itp. I kasy już nie zarobi. Żyje z tego, co da ZUS. Czy na prawdę nie stać mieszkańców Puław na coś więcej niż znieczulica! Takie rzeczy trzeba piętnować a nie nabijać się. Też z Puław pochodzę - mam się tego wstydzić? Wpuście wię... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 19:46
+4
Obcokrajowcy z Wlostowic zobaczyli idacego do banku tzw niepewnym krokiem pomogli mu pozbyc sie tego co powinien podarowac wnukom.Takich lub podobnych spotykalem we Frankfurcie na Menem
Avatar
... / 4 lipca 2019 o 22:03
+2
Wielkie miasto, mnóstwo ludzi - znieczulica. Ale żeby w takim małym, ładnym mieście tyle wzajemnej nienawiści? Nawet tu człowiek - człowiekowi wilkiem?!!
Avatar
Henio / 5 lipca 2019 o 22:15
0
Jakiego nietypowego oszustwa? Przecież to stary numer, tyle że zwykle sprzedawca "drogocennych monet" zaczepia wychodzącego z banku człowieka z gotówką i pyta, gdzie tu jest najblizszy jubiler, bo z jakichś tam przyczyn musi sprzedać drogocenne monety. Potem nagle zjawia się koleś, który zainteresowuje sie transakcją, bierze na próbę jedną monetę, leci "do jubilera"... 
Avatar
Gamoń / 5 lipca 2019 o 16:41
0
Czekajcie! 30x100=3000 tak mnie Pani od matematyki uczyła ( pozdrawiam Panią Gładysz) - więc jak to tak dał 12 tys za poręczenie 3tys? To już gruba przesada. A swoją drogą skąd te bandyty wiedzieli że ofiara jest przy kasie? Coś tu nie pasuje i to na wielu płaszczyznach. Panowie kryminalni znają czas i miejsce - idę o zakład że poczekają z ujęciem aż uzbiera się im dobry materiał dla prokuratora. Czytaj - będzie więcej oszustw. Byle Panowie kasa nie zginęła ;) oddajcie ludziom chociaż połowę....
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 23:00
-8
Dlaczego piszecie że oszustami musieli być cyganie? To wyjątkowo honorowi ludzie, nie robią takiego dziadostwa jak okradanie słabych starych ludzi. To mogli być co najwyżej Sinti.
Avatar
dymać leszczy! / 4 lipca 2019 o 22:44
-7
leszcze są po to, aby ich dymać!!Dobrze, że wydymali tego starego cymbała! Złotych KRUGERANDÓW mu się zachciało!
Avatar
... / 4 lipca 2019 o 22:06
+10
A ja trzymam kciuki, żeby choć raz udało się namierzyć gnoi!
Avatar
... / 4 lipca 2019 o 22:03
+2
Wielkie miasto, mnóstwo ludzi - znieczulica. Ale żeby w takim małym, ładnym mieście tyle wzajemnej nienawiści? Nawet tu człowiek - człowiekowi wilkiem?!!
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:57
+6
Internet - dobrodziejstwo i przekleństwo. Miejsce do wyżycia się dla zakompleksionych, małych ludzi, którzy muszą wylać swój jad. Karmią swoje kompleksy nieszczęściem innych.
Avatar
Mm / 4 lipca 2019 o 21:55
+8
To tak jak cyganka z dzieckiem i cygan najpierw podchodzi ona z dzieckiem i pyta po ile truskawki mówię cene wszystko fajni spoko daje 200zl ja wydaje jej resztę na co ona zdziwiona że to po 15 A nie po 5zl to nie o ona nie chce ( w tym czasie podchodzi cygan spieszacy się i chcący kupić pojemnik ) cyganka wtedy żeby jej oddać kasę bo ona nie chce oddajesz 200zl A ona ztego co jej sie wydalo już tylko 100 zł gdy moeisz zeby oddala reszte to ze ona nie rozumie ze oddala itp po głośnym mówieniu żeby oddala w końcu znajduje się i reszta pieniędzy. A cygan w tym czasie wszystko mówi tylko żeby odciągnąć od niej uwagę po czym mówi że brakuje mu jeszcze 3 zł i że pójdzie do bankomatu. 2 razy w tym roku ta sama akcja ze mną i na innych też jedna kobieta nie ogarnęła co się dzieje i tak straciła pieniądze
To tak jak cyganka z dzieckiem i cygan najpierw podchodzi ona z dzieckiem i pyta po ile truskawki mówię cene wszystko fajni spoko daje 200zl ja wydaje jej resztę na co ona zdziwiona że to po 15 A nie po 5zl to nie o ona nie chce ( w tym czasie podchodzi cygan spieszacy się i chcący kupić pojemnik ) cyganka wtedy żeby jej oddać kasę bo ona nie chce oddajesz 200zl A ona ztego co jej sie wydalo już tylko 100 zł gdy moeisz zeby oddala reszte to ze ona nie rozumie ze oddala itp po głośnym mówieniu żeby oddala w końcu znajduje się i reszta pien... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:52
+5
Ludzie! Że serca nie macie - to się zdarza. Ale żeby mózgu nie było w ogóle?! Jak możecie tak reagować na to, co spotkało starszego człowieka! Nawet jak macie po 15 lat to myśleć trzeba. To starszy człowiek, który niósł do banku co miał, żeby nie trzymać w domu. On nie będzie grał na giełdzie, inwestował w złoto itp. I kasy już nie zarobi. Żyje z tego, co da ZUS. Czy na prawdę nie stać mieszkańców Puław na coś więcej niż znieczulica! Takie rzeczy trzeba piętnować a nie nabijać się. Też z Puław pochodzę - mam się tego wstydzić? Wpuście więcej powietrza do miasta.
Ludzie! Że serca nie macie - to się zdarza. Ale żeby mózgu nie było w ogóle?! Jak możecie tak reagować na to, co spotkało starszego człowieka! Nawet jak macie po 15 lat to myśleć trzeba. To starszy człowiek, który niósł do banku co miał, żeby nie trzymać w domu. On nie będzie grał na giełdzie, inwestował w złoto itp. I kasy już nie zarobi. Żyje z tego, co da ZUS. Czy na prawdę nie stać mieszkańców Puław na coś więcej niż znieczulica! Takie rzeczy trzeba piętnować a nie nabijać się. Też z Puław pochodzę - mam się tego wstydzić? Wpuście wię... rozwiń
Avatar
Zz / 4 lipca 2019 o 21:39
0
To jest właśnie mentalność pulawiaka
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Wspólne pole widzenia" w Nałęczowie
23 sierpnia 2019, 18:00

Wystawa "Wspólne pole widzenia" w Nałęczowie 0 0

W piątek, 23 sierpnia o godz. 18 w Galerii im. Michała Elviro Andriollego w Nałęczowie (NOK, ul. Lipowa 6) będzie miał miejsce wernisaż wystawy Izabeli Kity i Andrzeja Brzegowego "Wspólne pole widzenia".

Lublin: Wieżowce obok osiedla domów jednorodzinnych? Mieszkańcy protestują

Lublin: Wieżowce obok osiedla domów jednorodzinnych? Mieszkańcy protestują 5 45

Przeciw proponowanej przez Ratusz zabudowie terenu po wyburzanej fabryce wind protestuje część mieszkańców Węglina Południowego. Nie chcą, by tuż obok osiedla domów jednorodzinnych stanęły nawet 30-metrowe bloki lub biurowce, a właśnie taką inwestycję chcą tu umożliwić planiści z Urzędu Miasta

Wybory 2019: Kto do Sejmu z powiatu puławskiego?

Wybory 2019: Kto do Sejmu z powiatu puławskiego? 0 6

W ostatni piątek poznaliśmy pełne listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. W poniedziałek swoje karty odkryła Koalicja Obywatelska. Nikt z polityków z powiatu puławskiego nie dostał „jedynki”. Najwyższe miejsca na listach otrzymali: Krzysztof Szulowski (PiS) i Paweł Nakonieczny (KO)

Brutalna zbrodnia w Firleju. Zabił znajomego, a potem zakopał ciało za domem. Koniec procesu
galeria

Brutalna zbrodnia w Firleju. Zabił znajomego, a potem zakopał ciało za domem. Koniec procesu 6 5

Zakończył się proces oskarżonego o brutalne zabójstwo 21-latka z okolic Firleja. Kamil B. zatłukł swojego znajomego kamieniem i wielokrotnie ugodził nożem. Potem pogrzebał zwłoki na polu za domem – dowodzi prokuratura.

XIV Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej w Zamościu
23 sierpnia 2019, 16:00

XIV Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej w Zamościu 0 0

Muzyczne formacje wojskowe z Rzeszowa, Biłgoraja czy Sitna pojawią się na Rynku Wielkim w Zamościu, gdzie 23 sierpnia odbędzie się XIV Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej.

Licea w Lublinie wydłużą lekcje. Wszystko przez zdublowany rocznik

Licea w Lublinie wydłużą lekcje. Wszystko przez zdublowany rocznik 3 18

Średnio o godzinę dłużej niż dotychczas – o tyle lubelskie licea wydłużają od września lekcje. Wszystko za sprawą rozpoczęcia nauki przez tzw. zdublowany rocznik.

Włodawa: Większość drzew i trawników uda się uratować?

Włodawa: Większość drzew i trawników uda się uratować? 42 0

Burmistrz Włodawy chce rozmawiać o rewitalizacji czworoboku. Liczy na zrozumienie, kompromis i rzeczową rozmowę. – Czekamy na to od dawna – mówią aktywiści broniący włodawskie drzewa przed wycinką, a trawniki przed zabetonowaniem.

Pociągi muszą być szybko, żeby nie odjechała dotacja. Mogą mieć krótszą gwarancję

Pociągi muszą być szybko, żeby nie odjechała dotacja. Mogą mieć krótszą gwarancję 2 10

Gwarancja na nowe pojazdy może być krótsza, byle tylko dostarczono je jak najszybciej. Tak samorząd województwa zmienia swoje wymagania w przetargu na dostawę pojazdów szynowych do obsługi tras regionalnych. Urząd Marszałkowski ma już niewiele czasu na wydanie unijnej dotacji

Artyści z Lublina docenieni przez Iggy'ego Popa. Spodobał mu się wers w ich piosence
film

Artyści z Lublina docenieni przez Iggy'ego Popa. Spodobał mu się wers w ich piosence 18 1

Iggy Pop, jeden z pionierów punk rocka i absolutna legenda sceny, wrzucił do sieci kawałek artystów z Lublina. Spodobał mu się wers w ich piosence.

Znamy pary półfinałowe Ligi Letniej LNBA

Znamy pary półfinałowe Ligi Letniej LNBA 0 0

Alpaca-Alfachem zakończyła sezon zasadniczy bez porażki. Teraz czas na turniej Final Four

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna na Nintendo Switch 15 października (wideo)
film

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna na Nintendo Switch 15 października (wideo) 0 0

Szukanie Ciri, zlecenia na potwory, Novigrad, Toussaint i Skellige. A do tego obowiązkowa partyjka w gwinta. Jest data premiery, zwiastun i prezentacja rozgrywki gry Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna na Nintendo Switch.

Praca w Polsce. Gdzie zarabia się najwięcej, a gdzie najmniej?

Praca w Polsce. Gdzie zarabia się najwięcej, a gdzie najmniej? 0 2

Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno – na czele miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem w Polsce. Statycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu. W rankingu są także miasta woj. lubelskiego. Niestety bliżej końca stawki.