Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 lipca 2019 r.
15:08

Zaczepił go obcokrajowiec, po chwili pojawił się ortopeda. Teraz żałuje, że się zatrzymał

12 17 A A
(fot. Policja)

12 tys. zł stracił mieszkaniec Puław, który dał się oszukać dwóm mężczyznom, udającym obcokrajowca i ortopedę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę w Puławach doszło do nietypowego oszustwa. 82-letni mieszkaniec Puław zgłosił, że został oszukany, gdy szedł z oszczędnościami, które miał zamiar wpłacić do banku.

Starszy pan został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę mówiącego w obcym języku. Gdy próbował zrozumieć o co chodzi, podszedł drugi mężczyzna, który mówił po polsku. Przedstawił się, że jest ortopedą. Obcokrajowiec chciał sprzedać monety, ale lekarzowi brakowało pieniędzy. Ortopeda tak pokierował rozmową, że puławianin uwierzył w transakcję i dał mu większość swoich oszczędności, które planował wpłacić do banku. W zamian za to, jako zabezpieczenie dostał 30 monet, z których każda miała być warta prawie 100 zł.

Następnie starszy pan udał się do banku, gdzie oczekiwał na ortopedę mającego oddać mu pieniądze.

– Jak nietrudno się domyślić, fałszywy lekarz nie pojawił się w banku, a mieszkaniec Puław zorientował się, że został oszukany. Drogocennymi monetami okazały się być brytyjskie jednopensówki – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Oszustów szuka policja.

e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 15:44
+17
kiedy na leczenie głowy jest za późno to ortopeda może się przydać
Avatar
... / 4 lipca 2019 o 22:06
+10
A ja trzymam kciuki, żeby choć raz udało się namierzyć gnoi!
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 15:44
+9
I prawidłowo. Widocznie starszemu panu nie potrzebne były te pieniądze skoro chciał trzymać w banku na 1%. Ortopeda zrobi z nich lepszy pożytek. Pieniądze muszą być w obiegu.
Avatar
Mm / 4 lipca 2019 o 21:55
+8
To tak jak cyganka z dzieckiem i cygan najpierw podchodzi ona z dzieckiem i pyta po ile truskawki mówię cene wszystko fajni spoko daje 200zl ja wydaje jej resztę na co ona zdziwiona że to po 15 A nie po 5zl to nie o ona nie chce ( w tym czasie podchodzi cygan spieszacy się i chcący kupić pojemnik ) cyganka wtedy żeby jej oddać kasę bo ona nie chce oddajesz 200zl A ona ztego co jej sie wydalo już tylko 100 zł gdy moeisz zeby oddala reszte to ze ona nie rozumie ze oddala itp po głośnym mówieniu żeby oddala w końcu znajduje się i reszta pieniędzy. A cygan w tym czasie wszystko mówi tylko żeby odciągnąć od niej uwagę po czym mówi że brakuje mu jeszcze 3 zł i że pójdzie do bankomatu. 2 razy w tym roku ta sama akcja ze mną i na innych też jedna kobieta nie ogarnęła co się dzieje i tak straciła pieniądze
To tak jak cyganka z dzieckiem i cygan najpierw podchodzi ona z dzieckiem i pyta po ile truskawki mówię cene wszystko fajni spoko daje 200zl ja wydaje jej resztę na co ona zdziwiona że to po 15 A nie po 5zl to nie o ona nie chce ( w tym czasie podchodzi cygan spieszacy się i chcący kupić pojemnik ) cyganka wtedy żeby jej oddać kasę bo ona nie chce oddajesz 200zl A ona ztego co jej sie wydalo już tylko 100 zł gdy moeisz zeby oddala reszte to ze ona nie rozumie ze oddala itp po głośnym mówieniu żeby oddala w końcu znajduje się i reszta pien... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 16:35
+7
Pytanie kluczowe - dlaczego ortopeda ...
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:57
+6
Internet - dobrodziejstwo i przekleństwo. Miejsce do wyżycia się dla zakompleksionych, małych ludzi, którzy muszą wylać swój jad. Karmią swoje kompleksy nieszczęściem innych.
Avatar
PP / 4 lipca 2019 o 16:39
+6
Przecież to krugerrandy
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:52
+5
Ludzie! Że serca nie macie - to się zdarza. Ale żeby mózgu nie było w ogóle?! Jak możecie tak reagować na to, co spotkało starszego człowieka! Nawet jak macie po 15 lat to myśleć trzeba. To starszy człowiek, który niósł do banku co miał, żeby nie trzymać w domu. On nie będzie grał na giełdzie, inwestował w złoto itp. I kasy już nie zarobi. Żyje z tego, co da ZUS. Czy na prawdę nie stać mieszkańców Puław na coś więcej niż znieczulica! Takie rzeczy trzeba piętnować a nie nabijać się. Też z Puław pochodzę - mam się tego wstydzić? Wpuście więcej powietrza do miasta.
Ludzie! Że serca nie macie - to się zdarza. Ale żeby mózgu nie było w ogóle?! Jak możecie tak reagować na to, co spotkało starszego człowieka! Nawet jak macie po 15 lat to myśleć trzeba. To starszy człowiek, który niósł do banku co miał, żeby nie trzymać w domu. On nie będzie grał na giełdzie, inwestował w złoto itp. I kasy już nie zarobi. Żyje z tego, co da ZUS. Czy na prawdę nie stać mieszkańców Puław na coś więcej niż znieczulica! Takie rzeczy trzeba piętnować a nie nabijać się. Też z Puław pochodzę - mam się tego wstydzić? Wpuście wię... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 19:46
+4
Obcokrajowcy z Wlostowic zobaczyli idacego do banku tzw niepewnym krokiem pomogli mu pozbyc sie tego co powinien podarowac wnukom.Takich lub podobnych spotykalem we Frankfurcie na Menem
Avatar
... / 4 lipca 2019 o 22:03
+2
Wielkie miasto, mnóstwo ludzi - znieczulica. Ale żeby w takim małym, ładnym mieście tyle wzajemnej nienawiści? Nawet tu człowiek - człowiekowi wilkiem?!!
Avatar
Henio / 5 lipca 2019 o 22:15
0
Jakiego nietypowego oszustwa? Przecież to stary numer, tyle że zwykle sprzedawca "drogocennych monet" zaczepia wychodzącego z banku człowieka z gotówką i pyta, gdzie tu jest najblizszy jubiler, bo z jakichś tam przyczyn musi sprzedać drogocenne monety. Potem nagle zjawia się koleś, który zainteresowuje sie transakcją, bierze na próbę jedną monetę, leci "do jubilera"... 
Avatar
Gamoń / 5 lipca 2019 o 16:41
0
Czekajcie! 30x100=3000 tak mnie Pani od matematyki uczyła ( pozdrawiam Panią Gładysz) - więc jak to tak dał 12 tys za poręczenie 3tys? To już gruba przesada. A swoją drogą skąd te bandyty wiedzieli że ofiara jest przy kasie? Coś tu nie pasuje i to na wielu płaszczyznach. Panowie kryminalni znają czas i miejsce - idę o zakład że poczekają z ujęciem aż uzbiera się im dobry materiał dla prokuratora. Czytaj - będzie więcej oszustw. Byle Panowie kasa nie zginęła ;) oddajcie ludziom chociaż połowę....
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 23:00
-8
Dlaczego piszecie że oszustami musieli być cyganie? To wyjątkowo honorowi ludzie, nie robią takiego dziadostwa jak okradanie słabych starych ludzi. To mogli być co najwyżej Sinti.
Avatar
dymać leszczy! / 4 lipca 2019 o 22:44
-7
leszcze są po to, aby ich dymać!!Dobrze, że wydymali tego starego cymbała! Złotych KRUGERANDÓW mu się zachciało!
Avatar
... / 4 lipca 2019 o 22:06
+10
A ja trzymam kciuki, żeby choć raz udało się namierzyć gnoi!
Avatar
... / 4 lipca 2019 o 22:03
+2
Wielkie miasto, mnóstwo ludzi - znieczulica. Ale żeby w takim małym, ładnym mieście tyle wzajemnej nienawiści? Nawet tu człowiek - człowiekowi wilkiem?!!
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:57
+6
Internet - dobrodziejstwo i przekleństwo. Miejsce do wyżycia się dla zakompleksionych, małych ludzi, którzy muszą wylać swój jad. Karmią swoje kompleksy nieszczęściem innych.
Avatar
Mm / 4 lipca 2019 o 21:55
+8
To tak jak cyganka z dzieckiem i cygan najpierw podchodzi ona z dzieckiem i pyta po ile truskawki mówię cene wszystko fajni spoko daje 200zl ja wydaje jej resztę na co ona zdziwiona że to po 15 A nie po 5zl to nie o ona nie chce ( w tym czasie podchodzi cygan spieszacy się i chcący kupić pojemnik ) cyganka wtedy żeby jej oddać kasę bo ona nie chce oddajesz 200zl A ona ztego co jej sie wydalo już tylko 100 zł gdy moeisz zeby oddala reszte to ze ona nie rozumie ze oddala itp po głośnym mówieniu żeby oddala w końcu znajduje się i reszta pieniędzy. A cygan w tym czasie wszystko mówi tylko żeby odciągnąć od niej uwagę po czym mówi że brakuje mu jeszcze 3 zł i że pójdzie do bankomatu. 2 razy w tym roku ta sama akcja ze mną i na innych też jedna kobieta nie ogarnęła co się dzieje i tak straciła pieniądze
To tak jak cyganka z dzieckiem i cygan najpierw podchodzi ona z dzieckiem i pyta po ile truskawki mówię cene wszystko fajni spoko daje 200zl ja wydaje jej resztę na co ona zdziwiona że to po 15 A nie po 5zl to nie o ona nie chce ( w tym czasie podchodzi cygan spieszacy się i chcący kupić pojemnik ) cyganka wtedy żeby jej oddać kasę bo ona nie chce oddajesz 200zl A ona ztego co jej sie wydalo już tylko 100 zł gdy moeisz zeby oddala reszte to ze ona nie rozumie ze oddala itp po głośnym mówieniu żeby oddala w końcu znajduje się i reszta pien... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:52
+5
Ludzie! Że serca nie macie - to się zdarza. Ale żeby mózgu nie było w ogóle?! Jak możecie tak reagować na to, co spotkało starszego człowieka! Nawet jak macie po 15 lat to myśleć trzeba. To starszy człowiek, który niósł do banku co miał, żeby nie trzymać w domu. On nie będzie grał na giełdzie, inwestował w złoto itp. I kasy już nie zarobi. Żyje z tego, co da ZUS. Czy na prawdę nie stać mieszkańców Puław na coś więcej niż znieczulica! Takie rzeczy trzeba piętnować a nie nabijać się. Też z Puław pochodzę - mam się tego wstydzić? Wpuście więcej powietrza do miasta.
Ludzie! Że serca nie macie - to się zdarza. Ale żeby mózgu nie było w ogóle?! Jak możecie tak reagować na to, co spotkało starszego człowieka! Nawet jak macie po 15 lat to myśleć trzeba. To starszy człowiek, który niósł do banku co miał, żeby nie trzymać w domu. On nie będzie grał na giełdzie, inwestował w złoto itp. I kasy już nie zarobi. Żyje z tego, co da ZUS. Czy na prawdę nie stać mieszkańców Puław na coś więcej niż znieczulica! Takie rzeczy trzeba piętnować a nie nabijać się. Też z Puław pochodzę - mam się tego wstydzić? Wpuście wię... rozwiń
Avatar
Zz / 4 lipca 2019 o 21:39
0
To jest właśnie mentalność pulawiaka