Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 stycznia 2010 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Zapisz dziecko na uniwerek. Dostanie indeks i studencką czapkę

0 7 A A

Skąd się biorą komety, jak funkcjonuje mózg oraz zasady savoir-vivre’u. To tylko niektóre tematy wykładów Uniwersytetu Dziecięcego, który w marcu ruszy w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Świetny pomysł. Zapiszę swoje dzieci na te zajęcia – mówi pani Iwona z Puław.
Pierwszy uniwersytet dziecięcy powstał w 2002 roku w Niemczech. Od tamtego czasu kolejne placówki są otwierane na całym świecie. Dziecięca uczelnia działa także w Lublinie.

– My zaczynamy otwierać uniwersytety w mniejszych ośrodkach akademickich. Zaczynamy od Siedlec, Białej Podlaski i właśnie Puław – mówi Justyna Frankiewicz-Popiołek z Uniwersytetu Dziecięcego „Dzieci Przyszłości”.

Nauka na uniwersytecie będzie polegać na cyklu wykładów z udziałem wybitnych przedstawicieli polskiej nauki. Wykład inauguracyjny na temat komet wygłosi 6 marca prof. Stanisław Bajtlik, na co dzień pracujący w Centrum Astronomicznym im. Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Wiedza fachowa będzie podawana w sposób lekki i przystępny, w sam raz dla potrzeb dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dodatkowo, pojawią się ciekawe eksperymenty, które pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć opisywany temat.

Następne wykłady będą dotyczyły m.in. funkcjonowania mózgu, życia ptaków, wirusów oraz zasad savoir-vivre’u. Osobno będą też prowadzone warsztaty, podczas których dzieci odwiedzą m.in. obserwatorium astronomiczne w Puławach oraz bliżej poznają sekrety chemii w laboratoriach UMCS w Lublinie.

– Naszą ideą jest rozbudzanie dziecięcej ciekawości do zdobywania wiedzy. Nie chcemy działać w opozycji do szkół, a jedynie dopełniać ich misję krzewienia nauki – tłumaczy Frankiewicz-Popiołek.

Zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym będą płatne po 140 zł za semestr. W każdym zaplanowano po 5 wykładów. Tyle samo kosztuje udział w pięciu warsztatach organizowanych w osobnym cyklu.

Ponadto, każdy uczestnik Uniwersytetu Dziecięcego dostanie m.in. indeks studenta oraz biret, czyli studencką czapkę.

Organizatorzy chcą jednak, żeby w wykładach wzięły udział również dzieci z biedniejszych rodzin. – Szukamy w tej chwili sponsorów, którzy zapłacą za ich udział – mówi Frankiewicz-Popiołek.

Uniwersytet Dziecięcy „Dzieci Przyszłości” należy do europejskiej sieci EUCUNET. Patronat honorowy nad jego działalnością w Puławach objął Urząd Miasta. Wykłady będą się odbywały w auli Puławskiej Szkoły Wyższej, która również patronuje uniwersytetowi.

Więcej informacji na temat uniwersytetu na stronie www.dzieciprzyszlosci.pl
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karolka / 6 sierpnia 2013 r. o 10:24

Po co dziecku uniwerek? Po co dziecku studenckie czapki dla dzieci? Dzieci powinny mieć dzieciństwo, a nie dodatkową naukę.

Avatar
Olka / 28 września 2010 r. o 13:13
Jest tak mało ciekawych zajęć dla dzieci w Puławach, że uważam to za świetny pomysł, sama zapisałam syna na uniwerek ma 9 lat i bardzo spodobały mu się tematy tegorocznych wykładów może zachęci go to do nauki
Avatar
>5 / 16 stycznia 2010 r. o 11:16
Miałem kolegę na I roku studiów. Był najlepszy...średnia w okolicy 5.0(nie było 6.0). Nie rozpoczął II roku...zaczął widzieć i odczuwać więcej niż my normalni śmiertelnicy. Czasami jest to cena czerwonych pasków.... i bycia najlepszym.

Poza tym to zajęcie na kilkanaście dni. Na piwko pozostało i tak dużo czasu... przed, po, i poza zajęciami
Avatar
janosik / 16 stycznia 2010 r. o 10:38
Ty będziesz dumny? czyli to twoje niespełnione ambicje. nie ma to jak rodzić na siłę zapisujący dziecko na mnóstwo kółek i zajęć dodatkowych tylko po to, by sobie odkuć za własne porażki. super. a nie pomyślałeś czasem że dziecko musi mieć dzieciństwo? nie pomyślałeś że dziecko chce się wybiegać z kolegami na podwórku, pośmiać się, pojeździć na rowerze, pokopać piłkę? o tym już nie myślisz, bo po co, przecież będziesz taki dumny mając dziecko któremu zabrałeś dzieciństwo.
Avatar
Mama / 15 stycznia 2010 r. o 20:43
Drogi Janie-świetnie to ująłeś.
Ja swe dziecko zapisuję,nie ze wzgledu na to,że to będzie cool wśród rodziców bo moje dziecko taaakie mądre tylko po to aby dziecko dowiedziało się czegoś więcej.
Przyjemnie jest jak na koniec roku wyczytują nazwisko mojego dziecka po odebranie swiadectwa z czerwonym paskiem.Duma rozpiera bo poprzez zainteresownia rozwija swoje pasje i wiedzę.To procentuje na przyszłość.
Super sprawa z tym uniwersytetem.
Avatar
Jan / 15 stycznia 2010 r. o 11:30
Oczywiście że zarobić. Pani w sklepie sprzedaje bułki i też chce zarobić, nie chcesz jej dać zarobić pieczesz bułki sam. W wypadku szkoły jest dokładnie tak samo. Chcesz to wysyłasz tam dziecko. Chyba to proste??? Jeśli jednak chce się zaistnieć na forum z byle wpisem to się zawsze powód znajdzie!!!!!!
Pomijam fakt że odpowiedzialny rodzic stara się tak dziecku zaplanować czas, aby pozwolić maluchowi znaleźć jakąś pasję życiową. Ale jak widzę z wypowiedzi, zdarzają się rodzice którzy wola by dziecko swój wolny czas spożytkowało przed telewizorem, a w starszym wieku w piwnicy bloku z piwkiem w ręku.
Oczywiście że zarobić. Pani w sklepie sprzedaje bułki i też chce zarobić, nie chcesz jej dać zarobić pieczesz bułki sam. W wypadku szkoły jest dokładnie tak samo. Chcesz to wysyłasz tam dziecko. Chyba to proste??? Jeśli jednak chce się zaistnieć na forum z byle wpisem to się zawsze powód znajdzie!!!!!!
Pomijam fakt że odpowiedzialny rodzic stara się tak dziecku zaplanować czas, aby pozwolić maluchowi znaleźć jakąś pasję życiową. Ale jak widzę z wypowiedzi, zdarzają się rodzice którzy wola by dziecko swój wolny c... rozwiń
Avatar
cc / 15 stycznia 2010 r. o 09:29
Ktoś chce na tym zarobić wiadomo i tylko po znajomości będzie kadra. To rola szkoły dobrze uczyć a nie płatnego uniwersytetu.
Avatar
Karolka / 6 sierpnia 2013 r. o 10:24

Po co dziecku uniwerek? Po co dziecku studenckie czapki dla dzieci? Dzieci powinny mieć dzieciństwo, a nie dodatkową naukę.

Avatar
Olka / 28 września 2010 r. o 13:13
Jest tak mało ciekawych zajęć dla dzieci w Puławach, że uważam to za świetny pomysł, sama zapisałam syna na uniwerek ma 9 lat i bardzo spodobały mu się tematy tegorocznych wykładów może zachęci go to do nauki
Avatar
>5 / 16 stycznia 2010 r. o 11:16
Miałem kolegę na I roku studiów. Był najlepszy...średnia w okolicy 5.0(nie było 6.0). Nie rozpoczął II roku...zaczął widzieć i odczuwać więcej niż my normalni śmiertelnicy. Czasami jest to cena czerwonych pasków.... i bycia najlepszym.

Poza tym to zajęcie na kilkanaście dni. Na piwko pozostało i tak dużo czasu... przed, po, i poza zajęciami
Avatar
janosik / 16 stycznia 2010 r. o 10:38
Ty będziesz dumny? czyli to twoje niespełnione ambicje. nie ma to jak rodzić na siłę zapisujący dziecko na mnóstwo kółek i zajęć dodatkowych tylko po to, by sobie odkuć za własne porażki. super. a nie pomyślałeś czasem że dziecko musi mieć dzieciństwo? nie pomyślałeś że dziecko chce się wybiegać z kolegami na podwórku, pośmiać się, pojeździć na rowerze, pokopać piłkę? o tym już nie myślisz, bo po co, przecież będziesz taki dumny mając dziecko któremu zabrałeś dzieciństwo.
Avatar
Mama / 15 stycznia 2010 r. o 20:43
Drogi Janie-świetnie to ująłeś.
Ja swe dziecko zapisuję,nie ze wzgledu na to,że to będzie cool wśród rodziców bo moje dziecko taaakie mądre tylko po to aby dziecko dowiedziało się czegoś więcej.
Przyjemnie jest jak na koniec roku wyczytują nazwisko mojego dziecka po odebranie swiadectwa z czerwonym paskiem.Duma rozpiera bo poprzez zainteresownia rozwija swoje pasje i wiedzę.To procentuje na przyszłość.
Super sprawa z tym uniwersytetem.
Avatar
Jan / 15 stycznia 2010 r. o 11:30
Oczywiście że zarobić. Pani w sklepie sprzedaje bułki i też chce zarobić, nie chcesz jej dać zarobić pieczesz bułki sam. W wypadku szkoły jest dokładnie tak samo. Chcesz to wysyłasz tam dziecko. Chyba to proste??? Jeśli jednak chce się zaistnieć na forum z byle wpisem to się zawsze powód znajdzie!!!!!!
Pomijam fakt że odpowiedzialny rodzic stara się tak dziecku zaplanować czas, aby pozwolić maluchowi znaleźć jakąś pasję życiową. Ale jak widzę z wypowiedzi, zdarzają się rodzice którzy wola by dziecko swój wolny czas spożytkowało przed telewizorem, a w starszym wieku w piwnicy bloku z piwkiem w ręku.
Oczywiście że zarobić. Pani w sklepie sprzedaje bułki i też chce zarobić, nie chcesz jej dać zarobić pieczesz bułki sam. W wypadku szkoły jest dokładnie tak samo. Chcesz to wysyłasz tam dziecko. Chyba to proste??? Jeśli jednak chce się zaistnieć na forum z byle wpisem to się zawsze powód znajdzie!!!!!!
Pomijam fakt że odpowiedzialny rodzic stara się tak dziecku zaplanować czas, aby pozwolić maluchowi znaleźć jakąś pasję życiową. Ale jak widzę z wypowiedzi, zdarzają się rodzice którzy wola by dziecko swój wolny c... rozwiń
Avatar
cc / 15 stycznia 2010 r. o 09:29
Ktoś chce na tym zarobić wiadomo i tylko po znajomości będzie kadra. To rola szkoły dobrze uczyć a nie płatnego uniwersytetu.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Problem z zakupem prądu. Czy miastu grożą egipskie ciemności?

Problem z zakupem prądu. Czy miastu grożą egipskie ciemności?

Nie udało się rozstrzygnąć aż 4 przetargów na dostawy prądu w Białej Podlaskiej na ten rok. Ale miastu egipskie ciemności nie grożą, bo dostawą energii zajmie się tak zwany sprzedawca rezerwowy.

Kiedyś wspierała prezydenta, dziś zasiliła szeregi klubu PiS

Kiedyś wspierała prezydenta, dziś zasiliła szeregi klubu PiS

Kolejne przetasowanie w puławskiej radzie miasta. Klub Prawa i Sprawiedliwości zyskał nową członkinię. To radna Lilianna Jaworska, która w przeszłości reprezentowała ugrupowanie wspierające prezydenta miasta, Pawła Maja.

Mazovia – Orlęta Spomlek 3:1. Asysty przy bramkach rywali i wielki powrót

Mazovia – Orlęta Spomlek 3:1. Asysty przy bramkach rywali i wielki powrót

Piłkarze Mikołaja Raczyńskiego musieli w sobotę uznać wyższość czwartoligowej Mazovii. Orlęta Spomlek przegrały sparing 1:3. W koszulce biało-zielonych po sześciu latach przerwy znowu zagrał Piotr Zmorzyński, który zastąpi w składzie Mateusza Ozimka.

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Dobry występ drużyny Artura Renkowskiego w sparingu z czwartoligowym Huraganem Międzyrzec Podlaski. Białczanie pokonali rywali 4:0, a powinni strzelić kilka goli więcej. Szkoleniowiec biało-zielonych dostał też ostatnio sporo dobrych wieści odnośnie Macieja Wojczuka i reszty kontuzjowanych piłkarzy

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Pytają o zażyłość z politykami partii rządzącej albo czy jest PiS–owskim tłustym kotem. Takie telefony od kilku dni otrzymuje Anna Chwałek, prezes Wspólnego Świata. Wszystko dlatego, że jej stowarzyszenie również otrzymało dotację w ramach głośnego teraz konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki. W obronie szefowej bialskiej organizacji staje poseł Dariusz Stefaniuk (PiS) z Białej Podlaskiej.

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Do tragicznego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie krasnostawskim. Kierowca Subaru zginął na miejscu.

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejny pracowity tydzień. W piątek przegrali z Górnikiem Łęczna 0:3, a w sobotę zanotowali remis z innym pierwszoligowcem – Stalą Rzeszów 1:1.

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi
Zdjęcia
galeria

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi

Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła nie miała problemów z ograniem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała niżej notowanych rywali 4:0.

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny z Radzynia Podlaskiego chce nauczyć się strzelać. – Co, jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy, czy jesteśmy przygotowani? – zastanawia się Mariasz Szczygieł i proponuje utworzenie strzelnicy w mieście.

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!