Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 listopada 2019 r.
18:52

Zmarł profesor Tadeusz Wijaszka, wieloletni dyrektor PIWet w Puławach

Autor: Zdjęcie autora rs
28 30 A A

W tym tygodniu zmarł wybitny lekarz weterynarii, znany wirusolog, były dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, profesor Tadeusz Wijaszka. Miał 79 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Profesor Tadeusz Wijaszka pochodził z Klementowic w gminie Kurów. Po ukończeniu weterynarii na warszawskim SGGW został stypendystą i wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuował naukę w laboratorium Instytycie Wirusologii Zwierząt w Pirbright. Po obronie pracy doktorskiej i uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego, pracował w Birmie dla Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Tam pomagał w przygotowywaniu szczepionek przeciwko pryszczycy i pomorowi świń.

Pod koniec lat 90-tych XX wieku zaczął pracę w Wydziale ds. Rolnictwa w polskim przedstawicielstwie w Brukseli. Równolegle, od końcówki lat 60-tych był związany z puławskim instytutem weterynaryjnym. Pracował również w Zduńskiej Woli.

Przez dwie kadencje (2001-2011) był dyrektorem Państwowego Instytutu Weterynaryjnego.

Podczas swojej wieloletniej kariery, został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, francuskim Orderem Zasługi Rolniczej, Medalem Europejskim, honorową prefesurą Uniwersytetu we Wrocławiu oraz Uralskiego Uniwersytetu Rolniczego. Został także honorowym obywatelem miasta Puławy odznaczony medelem "Za zasługi dla Puław".

Na wieść o śmierci profesora Wijaszki wyrazy współczucia jego najbliższym złożył m.in. prezydent miasta, Paweł Maj, przewodnicząca rady miasta, Bożena Krygier, a także dyrekcja, rada naukowa i pracownicy Państwowego Instytutu Weterynaryjnego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jadwiga / 14 listopada 2019 r. o 09:07
Wspaniały człowiek , troszczący się o pracowników , każdego traktował z najwyższym szacunkiem. Myślę, że w Niebie spotka sprawiedliwość , której po swoim odejściu z PIWETU nie doświadczał.
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 r. o 22:52
Prawdopodobnie najwybitniejszy dyrektor jakiego miała lub mieć będzie ta instytucja. Świeć Panie nad Jego duszą.
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 r. o 16:02
Prawda, to był wspaniały człowiek i taki ludzki. Pracownicy się go nie bali w przeciwieństwie do obecnego dyrektora PIWet. Poza tym śp. pan profesor Wjaszka miał zakaz wstępu do instytutu, chyba w nagrodę, że wprowadził [...] na salony. Ale dyrektorem się bywa...
Avatar
Gość / 16 listopada 2019 r. o 13:47
Na pogrzebie śp. Profesora Tadeusza Wijaszki, niezwykle piękną homilię wygłosił przyjaciel Profesora, ksiądz z Rzymu. Opowiedział tak po ludzku o naszym Dyrektorze Wijaszce. Bo taki na prawdę był. Oczywiście nie był pozbawiony wad, jak każdy, ale nie krzywdził pracowników jak to się dzieje obecnie. Zawsze dał sobie wytłumaczyć co trzeba. I ów ksiądz wspomniał na końcu, że po przejściu na emeryturę PIWet-PIB w Puławach pozostał zamknięty dla Profesora Wijaszki. Nareszcie wybrzmiało publicznie to, co wiedzieliśmy wszyscy! Dziękuję. I całe szczęście, że obecny dyrektor nie pojawił się (chyba) na uroczystości pogrzebowej, w każdym razie nie był zauważony. I wiecie co? Nie brakowało go tam. Nie chcemy widzieć podłych ludzi. Wszystko ma swój kres... I dyrektorowanie również.
Na pogrzebie śp. Profesora Tadeusza Wijaszki, niezwykle piękną homilię wygłosił przyjaciel Profesora, ksiądz z Rzymu. Opowiedział tak po ludzku o naszym Dyrektorze Wijaszce. Bo taki na prawdę był. Oczywiście nie był pozbawiony wad, jak każdy, ale nie krzywdził pracowników jak to się dzieje obecnie. Zawsze dał sobie wytłumaczyć co trzeba. I ów ksiądz wspomniał na końcu, że po przejściu na emeryturę PIWet-PIB w Puławach pozostał zamknięty dla Profesora Wijaszki. Nareszcie wybrzmiało publicznie to, co wiedzieliśmy wszyscy! Dziękuję. I całe szcz... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 16:54
Mam nadzieję, że obecnego dyrektora dopadnie chichot losu, za te wszystkie niegodziwości, które uczynił śp. profesorowi Wijaszce i wielu skrzywdzonym przez siebie ludziom. Jak bardzo trzeba być zakompleksionym, małym, małostkowym, że po dorwaniu się do władzy stać się takim bezkarnym i okrutnym. Pewnego dnia się dyrektor zdziwi, i to bardzo bo bizancjum zniknie. Nie wszystkich da się kupić, nie każdy da się zniszczyć i nie każdy się boi, ale czas pokaże i to niebawem. Szkoda tego naszego instytutu bo już go w sumie nie ma, a na kłamstwie nie da się długo funkcjonować.
Mam nadzieję, że obecnego dyrektora dopadnie chichot losu, za te wszystkie niegodziwości, które uczynił śp. profesorowi Wijaszce i wielu skrzywdzonym przez siebie ludziom. Jak bardzo trzeba być zakompleksionym, małym, małostkowym, że po dorwaniu się do władzy stać się takim bezkarnym i okrutnym. Pewnego dnia się dyrektor zdziwi, i to bardzo bo bizancjum zniknie. Nie wszystkich da się kupić, nie każdy da się zniszczyć i nie każdy się boi, ale czas pokaże i to niebawem. Szkoda tego naszego instytutu bo już go w sumie nie ma, a na kłamstwie nie... rozwiń
Avatar
Ala / 16 listopada 2019 r. o 15:07
Oczywiście Niemczuka nie było na pogrzebie. Był cały kwiat weterynarii. Niech środowisko właściwie tego człowieka oceni. Dziwić tylko może że niektórzy inni profesorowi jak chociażby Kuźmak nie wstydzą się firmować jego postępowania stojąc u jego boku.
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 r. o 03:52
Wspaniały człowiek. Wybitny dyrektor. Wielka strata. Zawdzięczam Mu wiele i zawsze będę wspominać z najwyższym szacunkiem i zwykłą ludzką sympatią. P. S."Pracowniku" nikt nie obraża. Mierny to właśnie ocena. I tak za wysoka. Trzymając się szkolnej skali "oceniany" raczej zasłużył na "niedostateczny ". Nie zasłużył natomiast, aby być następcą takiego czlowieka jak profesor Wijaszka.
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 22:40
My - ludzie wstawiający te komentarze mamy prawo to robić. Mamy dość pracy w atmosferze strachu, zakłamania i wśród donosicieli. Śmierć Profesora Wijaszki i głośne wypowiedzenie prawdy, że po przejściu na emeryturę miał zakaz wstępu do Instytutu wywołało w nas tyle emocji, że musi ona mieć swoje ujście. I my dyrektora ani nie obrażamy, ani o nic nie pomawiamy. Wszystko to co jest napisane to szczera prawda. I jeśli ktoś ma być rozliczony za swoje postępowanie to nie My, ale ten, który przyszedł na gotowe, a przed Profesorem, który tyle zrobił dla PIW zamknął drzwi.
My - ludzie wstawiający te komentarze mamy prawo to robić. Mamy dość pracy w atmosferze strachu, zakłamania i wśród donosicieli. Śmierć Profesora Wijaszki i głośne wypowiedzenie prawdy, że po przejściu na emeryturę miał zakaz wstępu do Instytutu wywołało w nas tyle emocji, że musi ona mieć swoje ujście. I my dyrektora ani nie obrażamy, ani o nic nie pomawiamy. Wszystko to co jest napisane to szczera prawda. I jeśli ktoś ma być rozliczony za swoje postępowanie to nie My, ale ten, który przyszedł na gotowe, a przed Profesorem, który tyle zrob... rozwiń
Avatar
Były pracownik. / 15 listopada 2019 r. o 15:35
Profesor Wijaszka był wspaniałym człowiekiem z wielką klasą, który szanował wszystkich swoich pracowników, rozbudował Instytut i doprowadził do świetności tej placówki naukowej. Natomiast obecny dyrektor nie ma za grosz klasy i zniszczył już prawie wszystko co zbudował Profesor Wijaszka. 
Avatar
Zenek / 15 listopada 2019 r. o 10:29
A kiedy pogrzeb ? Jestem byłym pracownikiem - obecnie emeryt. Jak był Dyrektorem, to gdy odwiedzałem swój były zakład zawsze,gdy mnie spotkał to widziałem na jego twarzy szczery uśmiech i zawsze dobre słowo. A teraz to " strach się bać " tam iść. Miny moich kolegów i koleżanek mówią same za siebie .Wszyscy znerwicowani i wystraszeni. Podobno Instytut już w upadłości przez tego nowego. Żegnaj SP. najlepszy Dyrektorze .
Avatar
puławianin / 11 grudnia 2019 r. o 18:28
Profesorowi Wijaszce powinni postawić pomnik za życia, to za Jego sprawą PIW rozwinął się, rozbudował ale istnieje prawdopodobieństwo ze ten prostak zniszczy wszystko i pozostaną gruzy.
Avatar
Ex-pracownik / 20 listopada 2019 r. o 23:44
Może gdyby obecny "zarządca" dopuszczał do swego gabinetu, a przede wszystkim do swojej świadomości, jakiekolwiek negatywne lub niewygodne informacje zwrotne, internet nie byłby potrzebny... To nie pieniactwo lecz desperacja skłania pracowników do sięgania po takie media. Swoją drogą,  jak potężnie wybujałe trzebs mieć ego, aby każdą krytykę lub uwagę traktować z góry jako bezzasadną? Nie od dziś wiadomo  iż pokora jest cechą ludzi wielkich. Mali duchem mają za to tupet, arogancję i głębokie przekonanie o własnej wyższości i nieomylności.  Przykre. 
Może gdyby obecny "zarządca" dopuszczał do swego gabinetu, a przede wszystkim do swojej świadomości, jakiekolwiek negatywne lub niewygodne informacje zwrotne, internet nie byłby potrzebny... To nie pieniactwo lecz desperacja skłania pracowników do sięgania po takie media. Swoją drogą,  jak potężnie wybujałe trzebs mieć ego, aby każdą krytykę lub uwagę traktować z góry jako bezzasadną? Nie od dziś wiadomo  iż pokora jest cechą ludzi wielkich. Mali duchem mają za to tupet, arogancję i głębokie przekonanie o własnej wyższości i nieo... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 19:25
"Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział. Rozwłóczyć je po świecie to ani moralne, ani uczciwe." Dulszczyzna w najobrzydliwszej postaci... Odeszłam i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to była najlepsza decyzja w moim życiu zawodowym. Brak mi słów na to, co się stało z tą wspaniałą niegdyś instytucją. Boże, widzisz i nie grzmisz...
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 10:23
"Komentarze innego rodzaju, jakkolwiek oddające panujacy w Instytucie nastrój, będące z pewnością wyrazem frustarcji, rozczarowania i być może nawet rozgoryczenia panujacą sytuacją płacową, interpersonalną i zarządczą, powinny, moim subiektym zdaniem, mieć ujście w gabinecie obecnego zarządcy, w organach nadzorujących Instytut, bądź chociażby w oddzielnym "wątku" " To na serio? :D
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 22:40
My - ludzie wstawiający te komentarze mamy prawo to robić. Mamy dość pracy w atmosferze strachu, zakłamania i wśród donosicieli. Śmierć Profesora Wijaszki i głośne wypowiedzenie prawdy, że po przejściu na emeryturę miał zakaz wstępu do Instytutu wywołało w nas tyle emocji, że musi ona mieć swoje ujście. I my dyrektora ani nie obrażamy, ani o nic nie pomawiamy. Wszystko to co jest napisane to szczera prawda. I jeśli ktoś ma być rozliczony za swoje postępowanie to nie My, ale ten, który przyszedł na gotowe, a przed Profesorem, który tyle zrobił dla PIW zamknął drzwi.
My - ludzie wstawiający te komentarze mamy prawo to robić. Mamy dość pracy w atmosferze strachu, zakłamania i wśród donosicieli. Śmierć Profesora Wijaszki i głośne wypowiedzenie prawdy, że po przejściu na emeryturę miał zakaz wstępu do Instytutu wywołało w nas tyle emocji, że musi ona mieć swoje ujście. I my dyrektora ani nie obrażamy, ani o nic nie pomawiamy. Wszystko to co jest napisane to szczera prawda. I jeśli ktoś ma być rozliczony za swoje postępowanie to nie My, ale ten, który przyszedł na gotowe, a przed Profesorem, który tyle zrob... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 22:30
Osnową obecnych tu komentarzy stało się niestety odejście wybitnego Fachowca, Lekarza, Kolegi, Dyrektora, Człowieka o dobrej duszy i sercu, którego niejednokrotnie mieliśmy, pracownicy Instytutu, okazję mijać na instytuckich korytarzach bądź poznać bliżej przy współpracy nad szerokim wachlarzem zadań. Miałem tę okazję bycia zatrudnionym w Instytucie za kadencji śp. prof. Wijaszki i nawet poznania Jego osoby nieco bliżej przy kilku sytuacjach zawodowych, zarówno o pozytywnym, jak i mniej pozytywnym charakterze. Jak każdy z nas był Człowiekiem nie pozbawionym także wad, które jednak nie wybijały się nigdy ponad Jego koleżeńską postawę wobec chyba każdego z nas. Wielki smutek, żal i pustka pozostaje w serach tych, którzy mieli okazję poznać śp. prof. Wijaszkę bliżej i niepowetowana strata na polskiej weterynarii. Osoba Profesora z pewnością była i pozostanie jej nieodłączną częścią. Warto, by w tym miejscu przynajmniej próbować przekazać tym pokoleniom Instytutu, którzy nie mieli okazji poznać osoby Profesora, choć kilka słów o Nim i Jego dokonaniach na instytuckim polu. Komentarze innego rodzaju, jakkolwiek oddające panujacy w Instytucie nastrój, będące z pewnością wyrazem frustarcji, rozczarowania i być może nawet rozgoryczenia panujacą sytuacją płacową, interpersonalną i zarządczą, powinny, moim subiektym zdaniem, mieć ujście w gabinecie obecnego zarządcy, w organach nadzorujących Instytut, bądź chociażby w oddzielnym "wątku" czy jakokolwiek to nazwać, nie zaś w obliczu takiej smutnej chwili. Owszem, takie miejsce jako to daje swobodę wypowiedzi "co w sercu to i na jęzku", z pewnością kierowanej słusznymi przesłankami, niemniej nie w tej chwili uważam. Oceniać człowieka nie powinniśmy, nie znamy w pełni jego motywów, osobowości, złych czy dobrych. Czyny natomiast zasługują już na potępienie. Podniesione czoło w walce o godność pracowniczą przynosi znacząco lepsze efekty niż walka anonimowym słowem. Cześć pamięci wybitnego Człowieka...
Osnową obecnych tu komentarzy stało się niestety odejście wybitnego Fachowca, Lekarza, Kolegi, Dyrektora, Człowieka o dobrej duszy i sercu, którego niejednokrotnie mieliśmy, pracownicy Instytutu, okazję mijać na instytuckich korytarzach bądź poznać bliżej przy współpracy nad szerokim wachlarzem zadań. Miałem tę okazję bycia zatrudnionym w Instytucie za kadencji śp. prof. Wijaszki i nawet poznania Jego osoby nieco bliżej przy kilku sytuacjach zawodowych, zarówno o pozytywnym, jak i mniej pozytywnym charakterze. Jak każdy z nas był Człowiekiem... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 19:19
To jakimi ludźmi jesteście - Wy wstawiający te komentarze i jaki poziom reprezentujecie widać odrazu. Wstyd, że w obliczu śmierci Dyrektora Wijaszki płynie z Was tyle nienawiści, ale kiedyś i za to zostaniecie rozliczeni.... zgodnie z tym co sami podnosicie w komentarzach !!! i wcześniej czy później nastąpi też kres obrażania i pomawiania innych ludzi.
 A ty to Kasia, Monisia czy Ania? A może pani Ala czy inny/inna z licznych przydupasów? Profesor Wijaszka nie mógł na to patrzeć, co ten geniusz wyprawia z instytutem, a przede wszystkim z ludźmi, bo to oni tworzą ten instytut a nie dyrektor. Dziwisz się skąd tyle złości? Przeanalizuj przyczyny o ile jesteś w stanie to zrobić. Tego co robi ten człowiek nie da się obronić i on doskonale ma tego świadomość. Jak na razie ma pełne poparcie ministra rolnictwa i też dobrze wie dlaczego je ma. Wszystko jest oparte na kłamstwie. Poparcie też nie będzie wieczne, no niestety.
 A ty to Kasia, Monisia czy Ania? A może pani Ala czy inny/inna z licznych przydupasów? Profesor Wijaszka nie mógł na to patrzeć, co ten geniusz wyprawia z instytutem, a przede wszystkim z ludźmi, bo to oni tworzą ten instytut a nie dyrektor. Dziwisz się skąd tyle złości? Przeanalizuj przyczyny o ile jesteś w stanie to zrobić. Tego co robi ten człowiek nie da się obronić i on doskonale ma tego świadomość. Jak na razie ma pełne poparcie ministra rolnictwa i też dobrze wie dlaczego je ma. Wszystko jest oparte na kłamstwie. Popar... rozwiń
Avatar
gość / 18 listopada 2019 r. o 18:55
To jakimi ludźmi jesteście - Wy wstawiający te komentarze i jaki poziom reprezentujecie widać odrazu. Wstyd, że w obliczu śmierci Dyrektora Wijaszki płynie z Was tyle nienawiści, ale kiedyś i za to zostaniecie rozliczeni.... zgodnie z tym co sami podnosicie w komentarzach !!! i wcześniej czy później nastąpi też kres obrażania i pomawiania innych ludzi.
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 16:54
Mam nadzieję, że obecnego dyrektora dopadnie chichot losu, za te wszystkie niegodziwości, które uczynił śp. profesorowi Wijaszce i wielu skrzywdzonym przez siebie ludziom. Jak bardzo trzeba być zakompleksionym, małym, małostkowym, że po dorwaniu się do władzy stać się takim bezkarnym i okrutnym. Pewnego dnia się dyrektor zdziwi, i to bardzo bo bizancjum zniknie. Nie wszystkich da się kupić, nie każdy da się zniszczyć i nie każdy się boi, ale czas pokaże i to niebawem. Szkoda tego naszego instytutu bo już go w sumie nie ma, a na kłamstwie nie da się długo funkcjonować.
Mam nadzieję, że obecnego dyrektora dopadnie chichot losu, za te wszystkie niegodziwości, które uczynił śp. profesorowi Wijaszce i wielu skrzywdzonym przez siebie ludziom. Jak bardzo trzeba być zakompleksionym, małym, małostkowym, że po dorwaniu się do władzy stać się takim bezkarnym i okrutnym. Pewnego dnia się dyrektor zdziwi, i to bardzo bo bizancjum zniknie. Nie wszystkich da się kupić, nie każdy da się zniszczyć i nie każdy się boi, ale czas pokaże i to niebawem. Szkoda tego naszego instytutu bo już go w sumie nie ma, a na kłamstwie nie... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 15:12
Profesor był jak ojciec ... Niech spoczywa w pokoju
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.

Poszedł odwiedzić znajomą i wpadł

Poszedł odwiedzić znajomą i wpadł

Choć miał do odbycia karę więzienia, cieszył się wolnością. Tak było do czasu, kiedy postanowił odwiedzić znajomą. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję sprawdzili mężczyznę w bazie danych. Wtedy potwierdziło się, że 40-latek jest poszukiwany przez sąd.

Polski Cukier Avia Świdnik – MKS Będzin 3:2. Wydarli zwycięstwo [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier Avia Świdnik – MKS Będzin 3:2. Wydarli zwycięstwo [zdjęcia]

W pierwszym meczu nowego sezonu Polski Cukier Avia pokonała po zaciętym spotkaniu MKS Będzin 3:2. MVP wybrany został atakujący świdniczan Mateusz Rećko.

Szykowali sesję ws. kontrowersyjnej inwestycji, ale radni PiS się wycofali

Szykowali sesję ws. kontrowersyjnej inwestycji, ale radni PiS się wycofali

O planowanej budowie spalarni odpadów nie będzie dyskusji na specjalnie zwołanej sesji Rady Miasta. Powód? Swoje podpisy pod wnioskiem w tej sprawie wycofało troje radnych z Prawa i Sprawiedliwości.

"Ballady i romanse" w Smoku. Za nami Narodowe Czytanie
galeria

"Ballady i romanse" w Smoku. Za nami Narodowe Czytanie

W puławskim klubie Smok w ostatnią sobotę miłośnicy polskiej literatury mieli okazję posłuchać wydanych w 1822 roku "Ballad i romansów" autorstwa Adama Mickiewicza. To część ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium