Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 listopada 2019 r.
16:47

Zmiany w radzie społecznej szpitala w Puławach

0 47 A A

Z zasiadania w radzie społecznej przy SP ZOZ w Puławach zrezygnował przedstawiciel wojewody lubelskiego, Roman Chwedorowicz. Jego miejsce zajął Paweł Matras. Uchwałę w tej sprawie podjęła już Rada Powiatu Puławskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Nowa rada społeczna została powołana na początku tego roku. Utworzyło ją 12 osób: Bożena Krygier, Marcin Łaguna, Arkadiusz Małecki, Ireneusz Rzepkowski, Marian Żaba, Małgorzata Górska-Lenartowicz, Tomasz Szymajda, Michał Godliński, Andrzej Mitruczuk, Teresa Gutowska, Roman Chwedorowicz jako przedstawiciel wojewody oraz przewodnicząca tego gremium, starosta Danuta Smaga. Podczas ostatniej sesji rady powiatu radni wprowadzili w tym składzie zmiany.

– Jeden z członków rady, Roman Chwedorowicz, złożył rezygnację. Pod koniec października otrzymaliśmy pismo od wojewody, który wyznaczył jego następcę. W związku z tym wprowadziliśmy dodatkowy punkt do porządku obrad ostatniej sesji – tłumaczy Waldemar Orkiszewski, sekretarz powiatu puławskiego.

Nowym reprezentantem wojewody w radzie przy puławskim szpitalu będzie Paweł Matras, samorządowiec związany z Prawem i Sprawiedliwością. To dyrektor biura poselskiego Krzysztofa Szulowskiego (PiS), a także wiceprzewodniczący rady miasta Puławy.

– Na pewno będę chciał skupić się na bieżącej działalności szpitala. Jako mieszkaniec Puław dobrze znam uwagi pacjentów dotyczące jego funkcjonowania, jak choćby zbyt długie kolejki na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Z drugiej strony nie brakuje również pozytywów, czego przekładem może być umowa na termomodernizację całego obiektu. Cieszę się, że dzięki obecności w radzie społecznej będę miał okazję z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu naszego SP ZOZ – mówi Paweł Matras.

Za powołaniem nowego reprezentanta opowiedziało się dwudziestu radnych, a troje wstrzymało się od głosu. Uchwała już obowiązuje. Kolejne posiedzenie rady społecznej odbędzie się zatem w nowym składzie. Przypominamy, że jej kadencja upłynie w 2023 roku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 17:21
+17
Pnie Matras a jak się pan odniesie do 80 mln długu szpitala? Przypomnę, że piswski nominant dyrektor miał dług zlikwidować a zwiększył go o 20 mln.
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 17:30
+16
Mierny ale wierny jak to w PIS bywa.
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 21:10
+14
Dla mnie to BUC, dzień dobry nie umie społeczeństwu pierwszy powiedzieć tylko czeka aż mu ktoś powie.
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 17:41
+14
W każdym szpitalu są Rady Społeczne to relikt przeszłości. Dla tych ludzi to taki mały prestiż i nic więcej. Im więcej tych rad tym więcej długów, to Dyrektor odpowiada za szpital a nie Rada. Ci ludzie za nic nie odpowiadają i nic nie mogą. A więc po co Oni są ? Może mi ktoś odpowiedzieć?
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 17:22
+10
Obciach dla miasta!!!
Avatar
Ciekawy / 5 listopada 2019 r. o 19:13
+8
A jakie On ma kompetencje? Jakie wykształcenie? Jakieś doświadczenie w zarządzaniu, własna działalność etc? 
Avatar
Gość A / 5 listopada 2019 r. o 18:25
+7
A czemu nie na żadnego przedstawiciela Urzędu Miasta czy Prezydenta w tej radzie? Ktoś coś wie?
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 19:33
+6
Obciach do kwadratu. Chwedorowicz zorientował się i „podziękował” Czarnemu, ale miernot łasych na odrobinę blichtru w PiS bez liku! Mają swoje 5 minut. Ale co potem? Bum, bum, bum!
Avatar
zdegustowany / 7 listopada 2019 r. o 08:11
+5
żenujące, facet po jakichś śmiesznych studiach chce wpływać na pracę szpitala. Panie Matras weź się pan za naukę najpierw. Pisowskie kadry.....
Avatar
Smutna / 6 listopada 2019 r. o 07:55
+5
Szkoda że Dziennik Wschodni nie napisze o tym co się dzieje w Puławach. Jak sie traktuje urzędników, jakich słów się używa. Szkoda że redakcja interesuje się pierdołami
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 22:27
0
W Radzie Społecznej jest też Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS. Ta sama która latami kierowała zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wykradaniem danych osobowych i masowym komercyjnym FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Dla komunistów z PiS taka osoba to cenny nabytek. Szczególnie dla tego oszusta i komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS. Obecnie przestepcy ze zorganizowanej przestępczości świadczą przestępczą działalność dla komunistów z PiS. Wobec faktu, że skorumpowana i skomunizowana Prokuratura Rejonowa w Puławach jest w pełni dyspozycyjna wobec PiS jako przestępczej grupy trzymającej władzę tak jak wcześniej wobec komuchów z PZPR tacy ludzie jak Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS mogą czuć się bezkarnie! W Polsce można być przestępcą i łamać prawo pod warunkiem, że będzie się działać w aktualnie rządzącej SITWIE trzymającej władzę! Wczoraj był to PZPR a dziś jest to PiS!
A co na to Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj?
Pan Paweł Maj jako demagog i populista był ostry jak chciał zdobyć prymitywnymi metodami tanią popularność aby dorwać się do prestiżowego i wysokopłatnego stołka. A nie potrafi poradzić sobie z prymitywną OSZUSTKĄ która kierowała zorganizowaną grupą przestępczą. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS jest bezpośrednio podwładną pana Pawła Maja. Chyba, że Lenartowicze mają jakiegoś mocnego haka na Pawła Maja i tym Go szantażują. A Pan Paweł Maj to zwykły tchórz!
A może głos zabierze sam Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj?
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 22:27
0
W Radzie Społecznej jest też Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS. Ta sama która latami kierowała zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wykradaniem danych osobowych i masowym komercyjnym FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Dla komunistów z PiS taka osoba to cenny nabytek. Szczególnie dla tego oszusta i komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS. Obecnie przestepcy ze zorganizowanej przestępczości świadczą przestępczą działalność dla komunistów z PiS. Wobec faktu, że skorumpowana i skomunizowana Prokuratura Rejonowa w Puławach jest w pełni dyspozycyjna wobec PiS jako przestępczej grupy trzymającej władzę tak jak wcześniej wobec komuchów z PZPR tacy ludzie jak Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS mogą czuć się bezkarnie! W Polsce można być przestępcą i łamać prawo pod warunkiem, że będzie się działać w aktualnie rządzącej SITWIE trzymającej władzę! Wczoraj był to PZPR a dziś jest to PiS!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 22:05
-1
W Radzie Społecznej jest też Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS. Ta sama która latami kierowała zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wykradaniem danych osobowych i masowym komercyjnym FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Dla komunistów z PiS taka osoba to cenny nabytek. Szczególnie dla tego oszusta i komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS. Obecnie przestepcy ze zorganizowanej przestępczości świadczą przestępczą działalność dla komunistów z PiS. Wobec faktu, że skorumpowana i skomunizowana Prokuratura Rejonowa w Puławach jest w pełni dyspozycyjna wobec PiS jako przestępczej grupy trzymającej władzę tak jak wcześniej wobec komuchów z PZPR tacy ludzie jak Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS mogą czuć się bezkarnie! W Polsce można być przestępcą i łamać prawo pod warunkiem, że będzie się działać w aktualnie rządzącej SITWIE trzymającej władzę! Wczoraj był to PZPR a dziś jest to PiS!
A co na to Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj?
Pan Paweł Maj jako demagog i populista był ostry jak chciał zdobyć prymitywnymi metodami tanią popularność aby dorwać się do prestiżowego i wysokopłatnego stołka. A nie potrafi poradzić sobie z prymitywną OSZUSTKĄ która kierowała zorganizowaną grupą przestępczą. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS jest bezpośrednio podwładną pana Pawła Maja. Chyba, że Lenartowicze mają jakiegoś mocnego haka na Pawła Maja i tym Go szantażują. A Pan Paweł Maj to zwykły tchórz!
 A może głos zabierze sam Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj?
 A może głos zabierze sam Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj? rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 22:03
0
Mierny ale wierny jak to w PIS bywa.
 Zasady ideowe w PiS są identyczne jak w PZPR! Mierni, Bierni ale Wierni!
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 22:01
-1
W Radzie Społecznej jest też Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS. Ta sama która latami kierowała zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wykradaniem danych osobowych i masowym komercyjnym FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Dla komunistów z PiS taka osoba to cenny nabytek. Szczególnie dla tego oszusta i komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS. Obecnie przestepcy ze zorganizowanej przestępczości świadczą przestępczą działalność dla komunistów z PiS. Wobec faktu, że skorumpowana i skomunizowana Prokuratura Rejonowa w Puławach jest w pełni dyspozycyjna wobec PiS jako przestępczej grupy trzymającej władzę tak jak wcześniej wobec komuchów z PZPR tacy ludzie jak Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS mogą czuć się bezkarnie! W Polsce można być przestępcą i łamać prawo pod warunkiem, że będzie się działać w aktualnie rządzącej SITWIE trzymającej władzę! Wczoraj był to PZPR a dziś jest to PiS!
A co na to Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj?
 Pan Paweł Maj jako demagog i populista był ostry jak chciał zdobyć prymitywnymi metodami tanią popularność aby dorwać się do prestiżowego i wysokopłatnego stołka. A nie potrafi poradzić sobie z prymitywną OSZUSTKĄ która kierowała zorganizowaną grupą przestępczą. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS jest bezpośrednio podwładną pana Pawła Maja. Chyba, że Lenartowicze mają jakiegoś mocnego haka na Pawła Maja i tym Go szantażują. A Pan Paweł Maj to zwykły tchórz! 
 Pan Paweł Maj jako demagog i populista był ostry jak chciał zdobyć prymitywnymi metodami tanią popularność aby dorwać się do prestiżowego i wysokopłatnego stołka. A nie potrafi poradzić sobie z prymitywną OSZUSTKĄ która kierowała zorganizowaną grupą przestępczą. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS jest bezpośrednio podwładną pana Pawła Maja. Chyba, że Lenartowicze mają jakiegoś mocnego haka na Pawła Maja i tym Go szantażują. A Pan Paweł Maj to zwykły tchórz!  rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 21:57
0
W Radzie Społecznej jest też Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS. Ta sama która latami kierowała zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wykradaniem danych osobowych i masowym komercyjnym FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Dla komunistów z PiS taka osoba to cenny nabytek. Szczególnie dla tego oszusta i komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS. Obecnie przestepcy ze zorganizowanej przestępczości świadczą przestępczą działalność dla komunistów z PiS. Wobec faktu, że skorumpowana i skomunizowana Prokuratura Rejonowa w Puławach jest w pełni dyspozycyjna wobec PiS jako przestępczej grupy trzymającej władzę tak jak wcześniej wobec komuchów z PZPR tacy ludzie jak Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS mogą czuć się bezkarnie! W Polsce można być przestępcą i łamać prawo pod warunkiem, że będzie się działać w aktualnie rządzącej SITWIE trzymającej władzę! Wczoraj był to PZPR a dziś jest to PiS!
 A co na to Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj?
 A co na to Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj? rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 13:05
+1
Niedogolony pisiewicz, misiewicz nic nowego .
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 11:21
+1
Matras tylko robi maślane oczy obiecuję że pomoże a tak naprawdę mydli oczy mam nadzieję że już radnym niezostanie
 Mi obiecał pomuc znalezc mieszkanie i co i nic. Ile mam czekać
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 21:54
+1
Matras tylko robi maślane oczy obiecuję że pomoże a tak naprawdę mydli oczy mam nadzieję że już radnym niezostanie
Avatar
D / 7 listopada 2019 r. o 10:21
0
żenujące, facet po jakichś śmiesznych studiach chce wpływać na pracę szpitala. Panie Matras weź się pan za naukę najpierw.  Pisowskie kadry.....
Po Twojej pisowni i ortografii widać że masz conajmniej profesora :D 
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia na trasie wojewódzkiej w Lubelskiem. Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Tragedia na trasie wojewódzkiej w Lubelskiem. Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Nie żyje 40-letni mężczyzna, który z drogi podporządkowanej wjechał pod mknący trasą wojewódzką samochód

Omega Stary Zamość - Olimpia Miączyn 3:0. Wrócili do wygrywania

Omega Stary Zamość - Olimpia Miączyn 3:0. Wrócili do wygrywania

Omega Stary Zamość po dwóch meczach bez wygranej pokonała na swoim stadionie Olimpię Miączyn 3:0 dla której z kolei sobotnia porażka była pierwszą od czterech kolejek

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów. Dwie osoby w szpitalu

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby trafiły do szpitala z obrażeniami, które odniosły w wypadku w miejscowości Sawin (pow. chełmski).

Żużlowiec Mikkel Michelsen ukarany za wpis w mediach społecznościowych

Żużlowiec Mikkel Michelsen ukarany za wpis w mediach społecznościowych

10 tys. zł z kieszeni Mikkela Michelsena trafi na cele charytatywne. Komisja Orzekająca Ligi ukarała Duńczyka za jego zachowanie w trakcie i po meczu z Falubazem w PGE Ekstralidze

Eksplozja w fabryce medycznej marihuany we Włoszech. Zginęły dwie osoby
film

Eksplozja w fabryce medycznej marihuany we Włoszech. Zginęły dwie osoby

Gubbio, Włochy. Co najmniej dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wyniku eksplozji w fabryce medycznej marihuany.

Kolekcjonerzy strat, czyli jak się rządzi miejską spółką w Lublinie
Magazyn

Kolekcjonerzy strat, czyli jak się rządzi miejską spółką w Lublinie

Do wielomilionowych strat miejskiej spółki przyczyniły się niegospodarne decyzje jej władz – ocenia NIK, która badała Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zbędne wydatki i organizacja imprez skazanych na porażkę to tylko część zarzutów. Tymczasem wypłaty dla szefów MOSiR nie były i nie są zależne od ich osiągnięć, a Ratusz dokarmia spółkę pieniędzmi podatników. Z kolei prezydentowi oberwało się za sposób ustalania wynagrodzeń dla szefów miejskich spółek.

Lubelskie: Nowy system roweru miejskiego już działa. Są nawet elektryki

Lubelskie: Nowy system roweru miejskiego już działa. Są nawet elektryki

Nałęczów jest pierwszą gminą w powiecie puławskim, która uruchomiła wypożyczalnie rowerów miejskich. Jednośladów jest 65. Do wyboru jedno i dwumiejscowe, z silnikami elektrycznymi i bez. Wypożyczalnie znajdziemy na placu, przy wejściu do parku, kościele i dworcu PKP.

Michał Dworczyk: Wszyscy pełnoletni Polacy od niedzieli mogą się rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19

Michał Dworczyk: Wszyscy pełnoletni Polacy od niedzieli mogą się rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19

Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Chcemy przekonać wszystkich niezdecydowanych, że warto się szczepić, bo to jedyna droga do powrotu do normalności - zauważył pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień i szef KPRM Michał Dworczyk.

Lublin: Niecodzienne "miejsce parkingowe". Nocna podróż zakończona na skarpie [zdjęcia]
galeria

Lublin: Niecodzienne "miejsce parkingowe". Nocna podróż zakończona na skarpie [zdjęcia]

29-latek z Lublina zakończył podróż samochodem w dosyć nietypowym miejscu. Mężczyzna przejechał kilka metrów drogą dla rowerów przy ul. Janowskiej, a potem "pomylił biegi" i zsunął się po skarpie. Nie dość, że najadł się wstydu, to na dodatek grozi mu jeszcze mandat

Pandemia koronawirusa w Indiach: Brakuje łóżek, leków, tlenu, a nawet miejsc pochówku
Rozmowa

Pandemia koronawirusa w Indiach: Brakuje łóżek, leków, tlenu, a nawet miejsc pochówku

Lekarze z Indii alarmują, że sytuacja w tym kraju w zakresie epidemii COVID-19 jest dramatyczna – powiedziała w rozmowie z PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Brakuje tam łóżek szpitalnych, leków, tlenu, a w konsekwencji nawet miejsc pochówku.

Biała Podlaska: Opóźnienie remontu ulicy Warszawskiej. Urzędnicy ujawnili nowe okoliczności

Biała Podlaska: Opóźnienie remontu ulicy Warszawskiej. Urzędnicy ujawnili nowe okoliczności

Nie tylko względy pogodowe przesądziły o wydłużeniu przebudowy ostatniego odcinka ulicy Warszawskiej. Umowę trzeba było aneksować. Radni Zjednoczonej Prawicy wytykają urzędnikom, że dopiero teraz dowiadują się o nowych okolicznościach.

Lubelskie: 177 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w Zamościu

Lubelskie: 177 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w Zamościu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 9 osób,z czego 2 bez chorób współistniejących

Kolejna bariera przekroczona. Od początku pandemii koronawirusa zmarło ponad 70 tys. chorych

Kolejna bariera przekroczona. Od początku pandemii koronawirusa zmarło ponad 70 tys. chorych

3 852 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 147 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Michał Sołtan wystąpi w Radiu Lublin
14 maja 2021, 19:00

Michał Sołtan wystąpi w Radiu Lublin

W piątek, 14 maja o godz. 19 w Radiu Lublin wystąpi Michał Sołtan z zespołem. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Nie tylko rock'n'roll".

Lubelskie: Wypadek na krajowej "19". Są ranni, droga jest częściowo zablokowana
Aktualizacja

Lubelskie: Wypadek na krajowej "19". Są ranni, droga jest częściowo zablokowana

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w miejscowości Łukówiec (pow. lubartowski). Na krajowej "19" zderzyły się dwa auta, a jedno z nich dachowało.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!