Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 stycznia 2020 r.
12:35

Zmiany w Urzędzie Miasta Puławy. Kierowniczki wypowiedziały umowy o pracę

Autor: Zdjęcie autora rs
5 48 A A
Urząd Miasta Puławy
Urząd Miasta Puławy (fot. Radosław Szczęch)

Wydział Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy pracuje bez szefowej. Podobnie sytuacja wygląda w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej. Kierujące nimi wypowiedziały umowy o pracę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecnie pracownicy obydwu wydziałów muszą radzić sobie bez swoich dotychczasowych przełożonych. Pod koniec ubiegłego roku wypowiedzenie z powodów osobistych złożyła Magdalena Woźniakowska, która sprawowała funkcję kierownika Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej. Jej obowiązki spadły na pozostałych pracowników wydziału, ale na razie władze miasta nie zdecydowały o powoływaniu osoby „pełniącej obowiązki” kierownika. Wydział na zewnątrz, czyli na przykład podczas zebrań komisji kultury, najczęściej reprezentuje obecnie Łukasz Kołodziej.

Na wypowiedzeniu przebywa obecnie także Anna Maj, która formalnie pozostaje kierownikiem jednego z najważniejszych wydziałów w Ratuszu – Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych. Zarządzanie nim w praktyce przejęła zastępca kierownika Marzena Klimek.

Na razie nie wiadomo, kiedy ogłoszone zostaną konkursy na te stanowiska. Najpewniej stanie się to po zakończeniu okresu obowiązywania umów o pracę z kierowniczkami wymienionych wydziałów, czyli w ciągu najbliższych miesięcy. Władze miasta mogą również zrezygnować z konkursów, awansując na stanowiska kierownicze dotychczasowych pracowników posiadających zakładane kwalifikacje. Mogą również opóźnić rekrutację wyznaczając na pewien czas osoby pełniące obowiązki kierowników. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść już wkrótce.

e-Wydanie

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 14:04
+17
Dlaczego NIE MOŻNA komentować wywiadu z vie prezes Azotów
Avatar
Miki bez tyki / 30 stycznia 2020 o 22:03
+15
No kurcze sporadycznie komentuje ale jak czytam Pana" Ag" to ręce opadają. Nie chcę nikogo obrażać ale jedzie PISEM na odległość. Najlepiej wszystkich wymienić. Idąc takim tokiem rozumowania to po zmianie prezesa, dyrektora, właściciela spółki... zatrudnieni do tej pory powinni wylecieć na zbity pysk. Pewnie AG pracuje na własnym rozrachunku. A tych zwolnionych zastąpić ludźmi z łapanki. Myślisz że osoby które wymieniłeś tak łatwo zastąpić? Skarbnik która zęby zjadła na budżecie... I wiele innych osób z doświadczeniem. Może łatwiej współpracować z takimi ludźmi niż szukać niedoświadczonych. Taka mała refleksja z mojej strony. Bez urazy.
No kurcze sporadycznie komentuje ale jak czytam Pana" Ag" to ręce opadają. Nie chcę nikogo obrażać ale jedzie PISEM na odległość. Najlepiej wszystkich wymienić. Idąc takim tokiem rozumowania to po zmianie prezesa, dyrektora, właściciela spółki... zatrudnieni do tej pory powinni wylecieć na zbity pysk. Pewnie AG pracuje na własnym rozrachunku. A tych zwolnionych zastąpić ludźmi z łapanki. Myślisz że osoby które wymieniłeś tak łatwo zastąpić? Skarbnik która zęby zjadła na budżecie... I wiele innych osób z doświadczeniem. Może łatwiej... rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 13:20
+15
Ale temat. Na pierwszą stronę.u mnie zakladzie też odchodzą. Ale z reguły przychodzą. Znajomi królika. I każdy się boi coś powiedzieć i nikt nie pisze.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 12:39
+15
No to się majowo zrobiło. Nikt nie wytrzymuje tam. Nie dziwię się
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 13:59
+14
Jeszcze trochę i ten urząd stanie przez Maja...
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 12:45
+14
Wartościowi odchodzą szkoda.
Avatar
Miki bez tyki / 30 stycznia 2020 o 19:49
+13
Śmieszą mnie wypowiedzi pajaców bo inaczej nie można ich nazwać którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy urzędników. Oczywiście wg nich wszystko samo się robi. Kiedy ty idziesz na festyn i zlopiesz piwo,pracownik musi spinać całą impreze. Też chciałby pójść z rodziną na imprezę. Ale kogo to obchodzi ile trzeba włożyć wysiłku żeby takim madralom dogodzić. Może niech ktoś pomyśli że każdy ma swoją godność i woli odejść z pracy która dawała do tej pory satysfakcję niż tkwić w tym bałaganie. Ruszcie trochę głowami bo to dotyczy nie tylko naszego podwórka. 
Śmieszą mnie wypowiedzi pajaców bo inaczej nie można ich nazwać którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy urzędników. Oczywiście wg nich wszystko samo się robi. Kiedy ty idziesz na festyn i zlopiesz piwo,pracownik musi spinać całą impreze. Też chciałby pójść z rodziną na imprezę. Ale kogo to obchodzi ile trzeba włożyć wysiłku żeby takim madralom dogodzić. Może niech ktoś pomyśli że każdy ma swoją godność i woli odejść z pracy która dawała do tej pory satysfakcję niż tkwić w tym bałaganie. Ruszcie trochę głowami bo to dotyczy nie tylko naszeg... rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 22:48
+12
Poziom szamba na tym serwisie bez zmian
Avatar
. / 30 stycznia 2020 o 15:36
+12
Po co kierownicy? Przecież kulturą i socjalem rządzą teraz  Bożenka z Marzanką.
Avatar
Gość / 2 lutego 2020 o 01:05
+11
Patrząc na prezydenta i na radnych to się nie dziwię. Śmiech na sali
Avatar
pp / 2 dni temu o 09:34
0
@77 nie piszesz nic o dyrektor biblioteki miejskiej, czy wiesz jak długo jest dyrektorem z jakim wykształceniem obejmowała stanowisko i jak wyglądał "konkurs"? Jak się dowiesz to się zdziwisz.
 Z takim jak radna Marzanka?
Avatar
Gość / 3 dni temu o 22:28
0
@77 nie piszesz nic o dyrektor biblioteki miejskiej, czy wiesz jak długo jest dyrektorem z jakim wykształceniem obejmowała stanowisko i jak wyglądał "konkurs"? Jak się dowiesz to się zdziwisz.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 16:26
0
W urzędzie ubywa kierowników a w opiece społecznej przybywa. A za prezydentury Pana Pawła Maja miało być mniej stołków kierowników!!!
Avatar
Gość / 5 lutego 2020 o 21:09
0
Maj.....sterczyk :-)
Avatar
kklom / 2 lutego 2020 o 12:53
+2
NAGAN(t)- jakie konkursy w UM? Przecież do tej pory mianowano swoich!
Avatar
Gość / 2 lutego 2020 o 01:05
+11
Patrząc na prezydenta i na radnych to się nie dziwię. Śmiech na sali
Avatar
Nagan / 31 stycznia 2020 o 22:07
+5
Coraz częściej komentarze w DW piszą sfrustrowani i niedowartościowani z bolem dupy na pracę w urzędzie. Ludzie, tam ogłaszają co jakiś czas konkursy na stanowiska. Skladajcie papiery, startujcie- też sobie wtedy posiedzicie i popijecie kawę nic nie robiąc
Avatar
77 / 31 stycznia 2020 o 13:01
+9
A mnie, zajmującego się kulturą od wielu lat, dziwi przyjęty w Puławach system obsadzania stanowisk kierowniczych w Puławach np. dyrektor Domu Chemika, mianowany bez konkursu (przez pana G., bo miał doświadczenie z ruchu amatorskiego, był ze Stowarzyszenia tego pana, katecheta, dyrektor wiejskiej szkoły, która została zlikwidowana); dyrektor Muzeum Czartoryskich mianowana bez konkursu, doświadczenie z muzeum w Janowcu, (po roku miał być konkurs) z nadania pis-u (były zastępca p. G.); dyrektor MOSIR z konkursu bo " 23-letnie doświadczenie zawodowe jako pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach, dlatego dobrze zna problemy i potrzeby placówki" (za Dziennikiem Wschodnim), tylko że wybudowanie nowej hali zmienia dotychczasowe funkcje Ośrodka ze sportowych w kulturalno-sportowe, gdzie potrzebny menadżer kultury , a nie menadżer sportu, który ma doświadczenia z jednego ośrodka sportu (23 lata - co spowoduje powielanie dotychczasowych rozwiązań lub zatrudnienie menedżerów od organizacji widowi ). Co nie gwarantuje efektywnej działalności Ośrodka (hali) tj. masowej organizacji imprez kulturalnych w mieście 45- tysięcznym, przy zabieraniu uczestników imprez (konkurencja) z Domu Chemika, powodując nierentowność dwóch ośrodków (MOSiR i DCH, a co ze utrzymaniem Stadionu?) i bardzo duże obciążenie budżetu miasta Puławy. Uważam, że tylko konkursy, nie obciążone naciskami politycznymi oraz otwarcie się na menedżerów z doświadczeniem z wielu instytucji kultury ( a nie "hodowanie" własnych "fachowców" z wieloletnim "doświadczeniem" z jednej, własnej instytucji) gwarantują sprostanie wyzwaniom XXI wieku. Bo innowacyjne instytucje kultury łączą dzisiaj (jak i w przyszłości) funkcje domów kultury - muzeów - ośrodków sportu - centrów handlowych- itd. i bliżej im do przedsiębiorstw wypracowujących zysk niż do starych XIX-XX wiecznych instytucji kultury non-profit. Dlatego też UM powinien nie mianować swoich "starych" pracowników (nawet z wieloletnim doświadczeniem), bez doświadczenia w innych instytucjach kultury, a otworzyć się na konkursy i postawić na ludzi z zewnątrz. UM potrzebuje nowej krwi !
A mnie, zajmującego się kulturą od wielu lat, dziwi przyjęty w Puławach system obsadzania stanowisk kierowniczych w Puławach np. dyrektor Domu Chemika, mianowany bez konkursu (przez pana G., bo miał doświadczenie z ruchu amatorskiego, był ze Stowarzyszenia tego pana, katecheta, dyrektor wiejskiej szkoły, która została zlikwidowana); dyrektor Muzeum Czartoryskich mianowana bez konkursu, doświadczenie z muzeum w Janowcu, (po roku miał być konkurs) z nadania pis-u (były zastępca p. G.); dyrektor MOSIR z konkursu bo " 23-letnie doświadcze... rozwiń
Avatar
Jan / 31 stycznia 2020 o 09:41
+3
JanieZ: w okresie letnim, to jest „tylko”nadzór na przebiegiem imprez. Orka to jest teraz aby podogrywać wszystkie sprawy, pomysły i terminy.
 Urząd nie jest od organizowania imprez. Jego rolą, według ustawy o organizowaniu i prowdzeniu działalności kulturalnej (art.9) jest finansowanie i kontrola instytucji,  które z mocy ustawy finansuje.
Avatar
Miki bez tyki / 31 stycznia 2020 o 05:53
+11
GARDZĘ WAMI poziom twojej wypowiedzi świadczy o tobie. Nic ująć nic dodać. Pewnie jesteś przemęczony ciężką fizyczną pracą. Odpocznij trochę i zwolnij. Po to są festyny żeby odpocząć ale źle mnie zrozumiałeś.
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powstaje drugi tor linii kolejowej na Warszawę. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej na Warszawę. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 0 2

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 10 2

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 0

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 6

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo]
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo] 0 7

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego 21 2

Losy wojny przyrody z kalendarzem są raczej przesądzone – zima się skończyła, zanim się zaczęła i wszystko wskazuje, że pojęcie przedwiośnia będzie już znane z literatury. Jest ciepło, dni są coraz dłuższe. Szybciej od człowieka zareagowała przyroda.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r. 0 0

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia] 0 0

Pewne zwycięstwo Azotów Puławy w 1/8 finału Pucharu Polski. Długo środowe spotkanie z Energą MKS Kalisz było wyrównane, ale gospodarze świetnie finiszowali i ostatecznie pokonali rywali 32:23.

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej?

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej? 2 10

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy proponują władzom miasta rozwiązanie problemu wjazdu do parku. Od 7 lutego obowiązuje tu zakaz ruchu.

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać 0 1

Z Krakowskiego Przedmieścia zniknął uliczny zdrój w postaci koziołka ustawiony przez miejskie wodociągi u wylotu ul. Wróblewskiego.

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków 28 41

Zawieszone zostały wszystkie postępowania w sprawie zgody na wycinkę 220 drzew z górek czechowskich. Poprosił o to właściciel terenu, spółka TBV Investment, choć wcześniej wnioskowała o zgodę na cięcia. Mimo to na górki wkroczyli pilarze i wycięli część drzew, ale takich, na które nie trzeba mieć pozwolenia.

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy 0 30

Lubelski poseł Przemysław Czarnek znalazł się w składzie ścisłego sztabu wyborczego starającego się w nadchodzących wyborach o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku 0 4

Najwyższą od 50 lat frekwencję zanotowało w ubiegłym roku Państwowe Muzeum na Majdanku. W ciągu minionych dwunastu miesięcy instytucję wraz z jej oddziałami odwiedziło ponad 312 tys. osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.