Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 lutego 2020 r.
20:20

Związkowcy w Nałęczowie wywiesili flagi. Są gotowi do strajku

0 26 A A
(fot. archiwum)

Ostatnie spotkanie przedstawicieli załogi z zarządem spółki Uzdrowisko Nałęczów nie przyniosło przełomu. Władze spółki chcą ograniczyć koszty poprzez ograniczenie wypłat premii i nagród jubileuszowych. Związkowcy walczą o zachowanie przywilejów. Na budynkach wywiesili biało-czerwone flagi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trwa spór pomiędzy zarządem Uzdrowiska Nałęczów, a większością załogi zrzeszonej w związkach zawodowych. Sprzeciw wobec nowych, mniej korzystnych zasad wynagradzania wyraziła zarówno zakładowa „Solidarność”, jak i personel należący do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Likwidacja przywilejów płacowych (wypłata comiesięcznych premii, gwarancja nagród jubileuszowych) była skutkiem zerwania układu zbiorowego. Ten przestał obowiązywać 31 stycznia, po 20 latach od jego zawiązania. Obecnie walka toczy się o kształt nowej umowy zbiorowej. W środę, 5 lutego, personel uzdrowiska spotkał się z zarządem, gdzie omawiano szczegóły warunków wynagradzania. Do porozumienia jednak nie doszło.

– Zaproponowano nam tzw. wykupienie „jubileuszówki”, czyli przeznaczenie na ten cel 250 tys. zł na lata 2021–2022. Nam zależy na tym, żeby środki na ten cel nie skończyły się po dwóch latach. Nie zgadzamy się także na podniesienie płacy minimalnej poprzez wliczenie do niej wysokości dotychczasowych premii. Oczywiście akceptujemy podwyżki, ale nie kosztem utraty premii – tłumaczy Agnieszka Łuszczyńska, przewodnicząca zakładowej „Solidarności”.

Przedmiotem sporu jest także wysokość dodatków za prace w niedziele i święta. Stanowisko zarządu to stawki wyższe o 15 proc., niż za zwykłe dni. Związkowcy żądają 30 proc.

Kadra zarządzająca spółką stoi na stanowisku, że zmiany są konieczne z uwagi na rosnącą płacę minimalną, co wpływa na kondycję finansową przedsiębiorstwa. Najmocniejszym argumentem zarządu jest ten o chęci uniknięcia zwolnień. W realność tego typu groźby nie wierzą jednak związkowcy.

– Wiemy o tym, że nasza spółka przynosi zysk, z którego wystarcza na spłatę zobowiązań, jak i na podwyżki, także dla kadry menedżerskiej. Nie zgadzamy się na to, żeby oszczędności szukać w kieszeniach szeregowych pracowników, których większość zarabia minimalną krajową – tłumaczy Łuszczyńska. – A jeśli jest tak źle, to niech prezesi i dyrektorzy zaczną od siebie i ograniczą własne wynagrodzenia, które są wielokrotnością naszych – dodaje.

Termin kolejnego spotkania nie został jeszcze ustalony. Tymczasem na wszystkich budynkach uzdrowiska pojawiły się biało-czerwone flagi organizacji związkowych. To sygnał ostrzegawczy świadczący o ich gotowości do ostatecznej formy protestu, jaką byłoby ogłoszenie strajku. Według szefowej zakładowej „Solidarności”, mogłoby wziąć w nim udział nawet 80 proc. personelu.

e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piękny Adam / 8 lutego 2020 o 06:36
+13
Jestem bylym pracownikiem Uzdrowiska i znam to środowisko od "podszewki" i ludzi którzy tam pracuja. Wiekszosc tych osób to bardzo mili i dobrzy ludzie, którzy za marne grosze, uczciwie i ciężko pracuja aby utrzymać wlasne rodziny. Przez wiele lat prezesem uzdrowiska byl nie jaki pan Wojciech G. ktory to za sprawa swojego wrodzonego daru, a także umiejetnosci nabytych na "moskiewskich" uczelniach sprywatyzował uzdrowisko, dzieki czemu dorobil sie nie małych pieniedzy, ustawiajac siebie i całą rodzine na kilka pokoleń do przodu, w tym zięcia nieroba, pseudo DJ-a Dupisa. Gdy grunt sie spalil pod nogami prezes odszedl biorąc bardzo wysoka odprawe. Po jego długiej kadencji bylo juz kilku dyrektorów i prezesów, którzy idąc w ślad za swoim poprzednikiem nie szczędzili dla siebie oraz swoich pachołków tantiemów oraz wysokich premii płynących z działalności firmy, nie wspominajac juz o astronomicznych odprawach gdy ich kariery dobiegaly konca, wszystko oczywiscie kosztem szeregowego pracownikiem. A czy pieniądze ze sprzedaży Pałacu Małchowskich i Willi Uciecha w wysokości 6 ml złotych nie wzbogaciły budżetu?? Byc moze obecne działania zarządu maja doprowadzic do wysprzedania pozostalych obiektów uzdrowiska w prywatne ręce. Kokego który tak "ładnie" napisałeś o " ryżym z zielonych wysp..." Twoja wypowiedz pachnie mi osobą z dzoału marketingu, bądz wyzej. Jak juz ograbicie tych biednych ludzi z resztek ich przywilejów to zainwetujcie te pieniadze we wlasne szkokenia bo poziom który reprezentujecie i elokwencja jest na poziomie zerowym.
Jestem bylym pracownikiem Uzdrowiska i znam to środowisko od "podszewki" i ludzi którzy tam pracuja. Wiekszosc tych osób to bardzo mili i dobrzy ludzie, którzy za marne grosze, uczciwie i ciężko pracuja aby utrzymać wlasne rodziny. Przez wiele lat prezesem uzdrowiska byl nie jaki pan Wojciech G. ktory to za sprawa swojego wrodzonego daru, a także umiejetnosci nabytych na "moskiewskich" uczelniach sprywatyzował uzdrowisko, dzieki czemu dorobil sie nie małych pieniedzy, ustawiajac siebie i całą rodzine na kilka pokoleń do ... rozwiń
Avatar
Pracownik / 7 lutego 2020 o 23:59
+11
Mądry gościu to Ty nie jesteś i nie obrażaj ludzi, którzy chcą godnie żyć, a nie być niewolnikami u banksterów z BPS.
Avatar
ja / 8 lutego 2020 o 08:59
+6
90% pracowników zlun głosuje na PiS. Niech im się teraz partia odwdzięczy.
Avatar
Emeryt / 8 lutego 2020 o 08:35
+6
Przeglądając lokalną prasę tylko Dziennik Wschodni jest zainteresowany tym co się dzieje w Nałęczowie.Kurier Lubelski zapomniał drogę do Nałęczowa ?Lokalne władze ,Panie Burmistrzu, Uzdrowisko to Nasz Dom,może czas dzwonić na larum i uruchomić kogo trzeba.Czas powstać z kolan bo zostaniemy miastem Emerytów,Rencistów i Bezrobotnych. Musimy pomóc Pracownikom ZLUN , pozbyć się takich marnych gospodarzy i utrzymać godne miejsca pracy.
Avatar
Piękny Adam II / 8 lutego 2020 o 08:02
+6
Tak trzymać Koleżanki i Koledzy .Ta banda pseudo prezesów z firm PZU i KGHM ,którzy nawet złotówki nie pozostawili w Nałęczowie,w ten sposób wywożą grubą kasę z lokalnego budżetu.Szkoda lokalnego BPS u, ale czy nie czas przenieść Waszych wynagrodzeń do innych banków.Może ten beton "właściciel ZLUN w warszawce się opamięta.Taczek szkoda brudzić na taki obornik i ich przydupasów.Gdzie są lubelscy posłowie,tylko po głosy potrafią przyjeżdżać?Ziobro i ta cała dobra zmiana prokuratorów jest ślepa? Likwidacja przywilejów szanowna redakcjo to nie trafiony zwrot w artykule,to składowe marnych wynagrodzeń tej Załogi.Wystarczy poczytać w internecie jakie doświadczenia.gdzie i w jakich czasach zdobywali ci tfu !! prezesi.Potomkowie głębokiej elity WSI, i pejsowej komuny. Teraz oszczędzając na wynagrodzeniach Pracowników wyremontują Stare Łazienki i zacznie się wyprzedaż majątku firmy.Oni jako powód oczywiście będą tłumaczyć ,że " goje" Pracownicy nie zgodzili się na reorganizację i muszą ogłosić upadłość.
Tak trzymać Koleżanki i Koledzy .Ta banda pseudo prezesów z firm PZU i KGHM ,którzy nawet złotówki nie pozostawili w Nałęczowie,w ten sposób wywożą grubą kasę z lokalnego budżetu.Szkoda lokalnego BPS u, ale czy nie czas przenieść Waszych wynagrodzeń do innych banków.Może ten beton "właściciel ZLUN w warszawce się opamięta.Taczek szkoda brudzić na taki obornik i ich przydupasów.Gdzie są lubelscy posłowie,tylko po głosy potrafią przyjeżdżać?Ziobro i ta cała dobra zmiana prokuratorów jest ślepa? Likwidacja przywilejów szanowna redakcjo to ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 20:50
+5
Coś się źle dzieje w Nałęczowie,jakiś wirus pseudo menagerów dobrej zmiany dotarł do Uzdrowiska.Niejaki dyrektor Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego bez jakichkolwiek przyczyn pozbawia wybiórczo grupy Pracowników premii.Ten wybraniec marszałka czuje się bezkarnie.Prawa pracownicze ma za nic tak jak w ,E.leclercu skąd wyleciał i na otarcie łez po przegranych wyborach na wójta dostał posadę w dobrze funkcjonującym Zakładzie.Pod takim zarządzaniem i uprawianiem prywaty będziemy mieli kolejną listę bezrobotnych.Ten konus Janosikuje w Firmie i skłóca załogę.Jureczku nie wystarczy pójść do kaplicy , a potem do części najniżej zarabiającej Załogi i opowiadać ,że ja nic nie możesz zrobić bo pielęgniarki i lekarze zabierają większość funduszu płac.Otóż panie derektorze te wynagrodzenia są ustawowo zagwarantowane w kontrakcie z NFZ.Próbuje pan chwytu poniżej pasa skłócając Załogę.Nie masz pomysłu na dopłaty do najniższej krajowej na IKE to" kończ waść wstydu oszczędź" .Jak przegrasz w sądzie za łamaniu praw Pracowniczych dopilnujemy żebyś zapłacił z własnej kieszeni.
Coś się źle dzieje w Nałęczowie,jakiś wirus pseudo menagerów dobrej zmiany dotarł do Uzdrowiska.Niejaki dyrektor Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego bez jakichkolwiek przyczyn pozbawia wybiórczo grupy Pracowników premii.Ten wybraniec marszałka czuje się bezkarnie.Prawa pracownicze ma za nic tak jak w ,E.leclercu skąd wyleciał i na otarcie łez po przegranych wyborach na wójta dostał posadę w dobrze funkcjonującym Zakładzie.Pod takim zarządzaniem i uprawianiem prywaty będziemy mieli kolejną listę bezrobotnych.Ten konus Janosikuje w Firmie i sk... rozwiń
Avatar
Były Hodowca / 8 lutego 2020 o 18:44
+3
Zlikwidowałem gospodarstwo rolne,hodowałem świnie i mam do oddania taczkę po oborniku.tylko n ie wiem czy taczka zniesie te banksterski smród.Jako hodowca mogę powiedzieć, że u mnie najpierw jadły świnie ,a potem to i ja miałem co do garnka wrzucić.Normalny Gospodarz wie kto na niego pracuje i ma do takiej trzody szacunek.
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 11:50
+3
PiS i pseudo posłowie pisowscy ja Czarnek karierowicz muł niemowa Szulowski z Janowca i reszta niech im pomogą po wyborach i w *** ludzi mają
Avatar
Pracownik / 4 dni temu o 18:38
+2
Jak jesteś taka mądra, to napisz gdzie jest tutaj jakieś rozdawnictwo, bo ja pracuję w tej firmie ponad 30 lat i nikt mi tutaj nic nie dał, a co pojawi się nowy Zarząd to próbuje coś skubnąć pracownikom. 
Avatar
prawda o piss / 13 lutego 2020 o 11:23
+2
Ten pseudo manager z Borzechowa niejaki Wywarek Juruś obniża pensję pracownikom, pielęgniarki wyzywa od różnych a kucharki jak kradły tak dalej kradną wszystko to pod płaszczykiem konwersji tego chłopskiego dyrektorka z Borzechowa, skąd go przepędzili sąsiedzi i podobnie został wywalony z E.Leclerca w Lublinie, za mobbing i za robaki w kaszy. Teraz ten pissi sługa rozwala szpital Kolejowy!
Avatar
Pracownik / 4 dni temu o 18:38
+2
Jak jesteś taka mądra, to napisz gdzie jest tutaj jakieś rozdawnictwo, bo ja pracuję w tej firmie ponad 30 lat i nikt mi tutaj nic nie dał, a co pojawi się nowy Zarząd to próbuje coś skubnąć pracownikom. 
Avatar
Pracownik / 4 dni temu o 18:27
+1
Co ma PiS do uzdrowiska 
Avatar
Pracownik / 4 dni temu o 10:49
+1
Premia jest już wliczona dozasadniczej od roku w placach minimalnych. Gdzie były wtedy związki. Kruszenie kopii teraz jest cena mniej smieszne
Avatar
prawda o piss / 13 lutego 2020 o 11:23
+2
Ten pseudo manager z Borzechowa niejaki Wywarek Juruś obniża pensję pracownikom, pielęgniarki wyzywa od różnych a kucharki jak kradły tak dalej kradną wszystko to pod płaszczykiem konwersji tego chłopskiego dyrektorka z Borzechowa, skąd go przepędzili sąsiedzi i podobnie został wywalony z E.Leclerca w Lublinie, za mobbing i za robaki w kaszy. Teraz ten pissi sługa rozwala szpital Kolejowy!
Avatar
Były Hodowca / 12 lutego 2020 o 21:19
+2
O coś nowego w Nałęczowie? Czytam i chyba jako atrakcję turystyczną ,będę wynajmował taczki po oborniku dla byłych menagrów z obiektów sanatoryjnych.Czyżby kolejny spadochroniarz nie szanujący Ludzi pojawił się w Nałęczowie?Ludzie nie nie dajta się podzielić,my tu pozostaniemy ,a one pójdą w zapomnienie i tylko ten smród pozostanie,którego nie zniese .
Avatar
lokator / 12 lutego 2020 o 20:57
+2
W odpowiedzi do XYZ. Po pierwsze to czytaj ze zrozumieniem,jeżeli uważasz ,że łamanie prawa przez pIsowskich kacyków Prawa Pracy jest jadem ,czy tak jak ostatnio modne słowa krytyki obecnie rządzących "językiem nienawiści". To tylko pogratulować inteligencji. Jak widać derektor Szpitala Kolejowego wyznaje zasadę "dziel i rządź ". I tak dzieli Załogę.Zapomniał ,że akty regulujące zasady wynagrodzenia ,a w tym premia regulaminowa dotyczy wszystkich Pracowników.I sposób jej przyznawania podlega jak nie uzgodnieniu,to opini z przedstawicielami załogi ,czyli związkami zawodowymi ( wszystkimi działającymi w Zakładzie).W większości firm ,pracodawca poprzez stosowanie premii reguluje wysokość wynagrodzeń w zależności od sytuacji finansowej i w wielu przypadkach premia stanowi znaczny udział w wynagrodzeniu Pracownika.To jest prawo pracodawcy,ale i obowiązek zachowania procedur , których "janosik " ze Szpitala Kolejowego w Nałęczowie nie zachował i po przez to złamał prawo.Jak słychać w środowisku zachowuje się niczym Anioł w serialu Alternatywy,tylko czy tak skończy jak sławny dozorca?
W odpowiedzi do XYZ. Po pierwsze to czytaj ze zrozumieniem,jeżeli uważasz ,że łamanie prawa przez pIsowskich kacyków Prawa Pracy jest jadem ,czy tak jak ostatnio modne słowa krytyki obecnie rządzących "językiem nienawiści". To tylko pogratulować inteligencji. Jak widać derektor Szpitala Kolejowego wyznaje zasadę "dziel i rządź ". I tak dzieli Załogę.Zapomniał ,że akty regulujące zasady wynagrodzenia ,a w tym premia regulaminowa dotyczy wszystkich Pracowników.I sposób jej przyznawania podlega jak nie uzgodnieniu,to opini ... rozwiń
Avatar
z / 12 lutego 2020 o 12:28
+1
Każdy mądry, potrafi udzielać rad, oceniać, gdy sprawa go nie dotyczy, lub nie zna jej z bliska. Ciekawe jak byś mówił jeden z drugim gdyby to dotyczyło ciebie, bądź twoich bliskich.
Avatar
młodsza / 12 lutego 2020 o 09:20
-2
Czy się stoi, czy się leży... się wam należy :/ Rany, popatrzcie jak pracują wasze dzieci - młodszemu pokoleniu jakoś firmy nie sponsorują niczego, a więcej zarabiają niż wy. Może trzeba pomyśleć, czym się kończy rozdawnictwo?? Ja żeby dostać premię muszę się wykazać, zarobić dla firmy. A wy chcecie za co? Za pracę? Za pracę dostaje się pensję a nie premie czy nagrody.
Avatar
XYZ / 11 lutego 2020 o 23:22
-1
Po przeczytaniu tych super komentarzy nie dziwię się, że nie potraficie sie dogadać za dużo u was jadu a za mało rozumu.
Avatar
anonim / 11 lutego 2020 o 07:06
+1
[table] Coś się źle dzieje w Nałęczowie,jakiś wirus pseudo menagerów dobrej zmiany dotarł do Uzdrowiska.Niejaki dyrektor Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego bez jakichkolwiek przyczyn pozbawia wybiórczo grupy Pracowników premii.Ten wybraniec marszałka czuje się bezkarnie.Prawa pracownicze ma za nic tak jak w ,E.leclercu skąd wyleciał i na otarcie łez po przegranych wyborach na wójta dostał posadę w dobrze funkcjonującym Zakładzie.Pod takim zarządzaniem i uprawianiem prywaty będziemy mieli kolejną listę bezrobotnych.Ten konus Janosikuje w Firmie i skłóca załogę.Jureczku nie wystarczy pójść do kaplicy , a potem do części najniżej zarabiającej Załogi i opowiadać ,że ja nic nie możesz zrobić bo pielęgniarki i lekarze zabierają większość funduszu płac.Otóż panie derektorze te wynagrodzenia są ustawowo zagwarantowane w kontrakcie z NFZ.Próbuje pan chwytu poniżej pasa skłócając Załogę.Nie masz pomysłu na dopłaty do najniższej krajowej na IKE to" kończ waść wstydu oszczędź" .Jak przegrasz w sądzie za łamaniu praw Pracowniczych dopilnujemy żebyś zapłacił z własnej kieszeni. 0 Zgłoś do moderatora Cytuj Odpowiedz [/table] Dodaj odp
[table] Coś się źle dzieje w Nałęczowie,jakiś wirus pseudo menagerów dobrej zmiany dotarł do Uzdrowiska.Niejaki dyrektor Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego bez jakichkolwiek przyczyn pozbawia wybiórczo grupy Pracowników premii.Ten wybraniec marszałka czuje się bezkarnie.Prawa pracownicze ma za nic tak jak w ,E.leclercu skąd wyleciał i na otarcie łez po przegranych wyborach na wójta dostał posadę w dobrze funkcjonującym Zakładzie.Pod takim zarządzaniem i uprawianiem prywaty będziemy mieli kolejną listę bezrobotnych.Ten konus Janosikuje w Fir... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób
film

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób 0 1

Hanau, Niemcy. Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch strzelaninach na zachodzie Niemiec. Do obu zdarzeń doszło w środę (19.02) wieczorem w stutysięcznym mieście Hanau, leżącym niedaleko Frankfurtu nad Menem. Policja ustaliła, że pierwsza strzelanina miała miejsce w barze w centrum miasta. Zginęły tam trzy osoby.

Koncert karnawałowy w DK LSM
21 lutego 2020, 18:00

Koncert karnawałowy w DK LSM 0 0

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku zaprasza 21 lutego o godz. 18 do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na koncert karnawałowy z udziałem Zespołu Wokalnego Pasjonatta oraz Społecznego Ogniska Baletowego.

Powstaje drugi tor linii kolejowej na Warszawę. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej na Warszawę. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 2 6

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 33 4

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 0

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 8

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia] 0 9

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego 26 3

Losy wojny przyrody z kalendarzem są raczej przesądzone – zima się skończyła, zanim się zaczęła i wszystko wskazuje, że pojęcie przedwiośnia będzie już znane z literatury. Jest ciepło, dni są coraz dłuższe. Szybciej od człowieka zareagowała przyroda.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r. 0 0

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia] 0 0

Pewne zwycięstwo Azotów Puławy w 1/8 finału Pucharu Polski. Długo środowe spotkanie z Energą MKS Kalisz było wyrównane, ale gospodarze świetnie finiszowali i ostatecznie pokonali rywali 32:23.

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej?

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej? 2 12

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy proponują władzom miasta rozwiązanie problemu wjazdu do parku. Od 7 lutego obowiązuje tu zakaz ruchu.

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać 0 1

Z Krakowskiego Przedmieścia zniknął uliczny zdrój w postaci koziołka ustawiony przez miejskie wodociągi u wylotu ul. Wróblewskiego.

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków 29 43

Zawieszone zostały wszystkie postępowania w sprawie zgody na wycinkę 220 drzew z górek czechowskich. Poprosił o to właściciel terenu, spółka TBV Investment, choć wcześniej wnioskowała o zgodę na cięcia. Mimo to na górki wkroczyli pilarze i wycięli część drzew, ale takich, na które nie trzeba mieć pozwolenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.