Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Radzyń Podlaski

19 lipca 2018 r.
11:00

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]

58 45 A A

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Radny Stanisław Sokół wywoził śmieci z cmentarza na tzw. lesinę. To łąka w pobliżu lasu w Woli Osowińskiej – z taką informacją wczoraj rano zadzwonił do naszej redakcji jeden z naszych Czytelników. Jak przyznaje o sprawie powiadomił też policję. – To nie tylko gałęzie i stare wieńce, ale też szkło i plastik. Z tego co wiem pan radny nie został ukarany mandatem tylko upomniany. Pewnie dlatego, że policja w ten sposób protestuje.

– Rzeczywiście we wtorek otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące nielegalnego wywozu śmieci w Woli Osowińskiej. Osoba zgłaszająca zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i prosiła o anonimowość – relacjonuje mł. asp. Piotr Mucha, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. – Dzielnicowy, który pojechał na miejsce, potwierdził tę informację. Osoba, która miała wywozić śmiecie, rzeczywiście nie została ukarana mandatem. To dlatego, że wciąż prowadzimy czynności wyjaśniające w tej sprawie, mężczyzna będzie przesłuchiwany. Policjanci będą ustalać m.in. czy działał z własnej woli czy też na czyjeś zlecenie i na czyją działkę te śmieci zostały wywiezione. Jeśli informacje się potwierdzą to wobec niego zostaną zastosowane kary przewidziane w ustawie.

– Chciałbym podkreślić, że jeśli coś robię, to robię to w dobrej wierze. Tak, żeby nikomu nie szkodziło – zaznacza na wstępie rozmowy Stanisław Sokół, który już piątą kadencję jest radnym gminy Borki.

Radny niczego się nie wypiera. Zapewnia też, że to co wywiózł z terenu cmentarza, to wyłącznie bioodpady.

– To były żywe kwiaty cięte i te z ziemią wyciągnięte wcześniej z doniczek – opisuje radny Sokół. – Były też wieńce robione na gałęziach leszczyny i świerku. Te odpady wydzielały już nieprzyjemny zapach.

Radny zapewnia, że śmieci z terenu cmentarza wywiózł po raz pierwszy.

– Wywiozłem to w miejsce, które jest nieużytkiem. Kiedyś mieszkańcy brali stamtąd piasek. Powstały doły i teraz ludzie wywożą tam np. liście – przekonuje Stanisław Sokół.

Jak wynika ze zdjęć, które przesłał nam jeden z mieszkańców – nie tylko liście. Leżą tam też m.in. puszki, eternit, stare dywany czy ubrania.

• Czyj to jest teren?

– Właścicielem tego terenu może być gmina, bo chyba nikt prywatny – przypuszcza radny. – Byłem tam z policjantem. Przysypałem ziemią, bo śmierdziało.

• A z władzami gminy to pan uzgadniał?

– Nie uzgadniałem – przyznaje. I dodaje: Jestem tym zaskoczony i poddenerwowany.

• A czym jest pan zaskoczony?

– Że takie coś do was dotarło.

Radny podkreśla, że była to wyłącznie jego inicjatywa. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało. Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje.

– Nie mieliśmy żadnego zgłoszenia dotyczącego nielegalnego wysypiska śmieci w Woli Osowińskiej. Przynajmniej do mnie taka informacje nie dotarła – mówi Renata Leszcz, sekretarz gminy Borki. I zapowiada: – Na pewno sprawdzimy tę lokalizację.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 lipca 2018 r. o 11:39
+14
Pewnie ktoś nie lubi pana radnego i dlatego na niego doniósł to jedno, a drugie to cmentarz chyba księdza to przypadkiem nie powinien zgłosić do gminy odbioru odpadów z cmentarza.
Avatar
Bolo / 19 lipca 2018 r. o 13:58
+12
To pokiego ch...a nosicie te śmieci na cmentarz
Avatar
Black / 20 lipca 2018 r. o 13:20
+10
Panie wójcie te kontenery już umówione bo strażnik chce telefon naładować. Będzie robił nowe sweet focie jak sprząta. A pan zgarnie zasługi. Chyba że jest pan zajęty mocno bieganiem
Avatar
Black / 20 lipca 2018 r. o 08:07
+10
Każdy mądry wie że to zagrywka poliyyczna. Tylko i wyłącznie. Skoro pan wójt taki dobry i zacny działacz to dlaczego sam nie zlecił posprzątania terenu wokół cmentarza. Lepiej pobiegać sobie i przypisywać sobie cudze zasługi. Radny zrobił dobrą robotę i to za free. Teraz w okresie żniwnym zagospodarował swój czas. Wysilił się posprzątał żeby było ładniej. A ludzie zamiast docenić opluwają. Odwiedzając cmentarz pierwsze co rzucało się w oczy to przepełniony kontener. Radny zrobił dobrą robotę. Lepszą niż robi wójt dla tej gminy. Tymbardziej że były to "śmieci" BIO które zostały zasypane a nie wypierniczone gdzies tam na drogę. A wójt zamiast napuszczać swoje pieski powinien się cieszyć że ma w swojej gminie takich ludzi jak Pan radny z Osowna.Tyle w temacie
Każdy mądry wie że to zagrywka poliyyczna. Tylko i wyłącznie. Skoro pan wójt taki dobry i zacny działacz to dlaczego sam nie zlecił posprzątania terenu wokół cmentarza. Lepiej pobiegać sobie i przypisywać sobie cudze zasługi. Radny zrobił dobrą robotę i to za free. Teraz w okresie żniwnym zagospodarował swój czas. Wysilił się posprzątał żeby było ładniej. A ludzie zamiast docenić opluwają. Odwiedzając cmentarz pierwsze co rzucało się w oczy to przepełniony kontener. Radny zrobił dobrą robotę. Lepszą niż robi wójt dla tej gminy. Tymbardziej ż... rozwiń
Avatar
Black / 20 lipca 2018 r. o 08:53
+9
Kto nie skacze ten za PISem HOP HOP HOP
Avatar
Gość / 19 lipca 2018 r. o 11:22
+9
chciał chłop dobrze, tam faktycznie leżą odpady naturalne, a że jakiś imbecyl dorzucił kilka puszek po piwie to już inna sprawa. nie ma z czego robić afery. czyn społeczny to go teraz będą po gazetach obsmarowywać
Avatar
Xyz / 20 lipca 2018 r. o 11:22
+8
Wiesz to bo sama się tam ubierasz czy ubrań dla swojej rodzinki szukasz? Ciekawa sprawa
 Ubiera i szuka zeby wysłać potrzebującym na obczyźnie
Avatar
Wola osowińska / 20 lipca 2018 r. o 10:25
+8
Wiesz to bo sama się tam ubierasz czy ubrań dla swojej rodzinki szukasz? Ciekawa sprawa
Avatar
Jvfujdjj / 20 lipca 2018 r. o 13:10
+7
Ktoś nawet nie potrafi czytać ze zrozumieniem. ...tutaj chodziło raczej o partię polityczną. radnego :-)
 Ktos nie potrafi odroznic ironii :)
Avatar
Jfdhjvfhh / 20 lipca 2018 r. o 12:45
+7
Typie to ty chyba nie wiesz z jakiego tworzywa są znicze i doniczki? Ale skąd możesz wiedzieć jak żyjesz na 500+..koledzy pod sklepem ci tak powiedzieli ? A takich skrótów to sobie w domu używaj (jprdl) .. Dzieci w podstawówce tego używali a Ty dopiero teraz  ? Jesteś zacofany tak samo jak z tym że nie wiesz z czego się produkuje doniczki i znicze... A bronisz tego typeczka bo sam tam śmieci wrzucasz ? :')  nie pozdrawiam , nie szanuje . Najważniejszy jest wstyd dla partii
 Popieram. Najwazniejszy jest wstyd dla partii. Wstydz sie panie wojcie
Avatar
Gość / 22 lipca 2018 r. o 10:03
-8
Działalność tego niby radnego śmierdzi najbardziej i to już piątą kadencję!.
Avatar
Mieszkaniec bork / 20 lipca 2018 r. o 16:28
+6
Czyżby złote myśli pana doradcy wójta od spraw trudnych i beznadziejnych?? ;) kto nigdy ale to nigdy nie wywoził śmieci szamba z domu i innych nieczystości na lesinę.na wygon.na wysypisko za Mateusiakiem niech pierwszy rzuci kamień. Każdy mieszkaniec to kiedyś robił. I byly to odpady z gospodarstwa domowego. Człowiek chciał dobrze wyworząc stare i śmierdzące wieńce z cmentarza bo kontener kipiał i już afera. O la Boga afera.  Dobrze żeś Pan napisał. Ludzie wybiorą kto i co dla nich lepsze.  Choć osobiście dałbym sobie spokój. Moim skromnym zdaniem wystarczy te 5 kadencji: -naprawy dróg wioskowych -czynnego udziału w różnych czynach społecznych nawet gdy inni zaniemogli pod GSem lub w ogródku za remizą  -walki o szkołę która teraz jest pod opieką pani sołtys i która przez tą opiekę została zalana zimą w wyniku eksplozji grzejników -walki o autobus żeby naszym dzieciom dupki do bagażników od roweru nie przymarzały -godnego reprezentowania wioski i czynnego udziału w jej życiu. Wystarczy. Szkoda zdrowia Panie Radny. I tak tylko nieliczni docenią. Reszta będzie tylko rzucać kłody pod nogi i oczerniać. To ludziom wychodzi najlepiej. A czas wszystko pokaże i zweryfikuje kto lepiej pomagał mieszkańcom. 
Czyżby złote myśli pana doradcy wójta od spraw trudnych i beznadziejnych?? ;) kto nigdy ale to nigdy nie wywoził śmieci szamba z domu i innych nieczystości na lesinę.na wygon.na wysypisko za Mateusiakiem niech pierwszy rzuci kamień. Każdy mieszkaniec to kiedyś robił. I byly to odpady z gospodarstwa domowego. Człowiek chciał dobrze wyworząc stare i śmierdzące wieńce z cmentarza bo kontener kipiał i już afera. O la Boga afera.  Dobrze żeś Pan napisał. Ludzie wybiorą kto i co dla nich lepsze.  Choć osobiście dałbym sobie spokój. Moim skromnym... rozwiń
Avatar
Mordimer Medalin / 20 lipca 2018 r. o 15:12
0
Środowisko naturalne trzeba szanować i kropka. Stosowanie podwójnych standartow jest/było stosowanie przez koalicję PO-PSL. Weźmy na przykład budowę zamku w puszczy Noteckiej na terenach Natura2000 na którą przyzwoliła poprzednia ekipa i jaki szum zrobili biednemu lesnikow Szyszce w Białowieży. Ten radny powinien zostać stosownie ukarany a recenzję na koniec wystawia mu wyborcy. 5 kadencji w RG to o wiele za długo jak na jednego człowieka. Wyznaje zasadę że "nadgorliwość gorsza od faszyzmu". Nikt (chyba?) nie kazał mu tych śmieć do lasu wywozić. Dla mnie człowiek wywożący śmieci do lasu mentalnie żyje jeszcze w austro-węgrzech i nie powinien być reprezentantem swojego społeczeństwa
Środowisko naturalne trzeba szanować i kropka. Stosowanie podwójnych standartow jest/było stosowanie przez koalicję PO-PSL. Weźmy na przykład budowę zamku w puszczy Noteckiej na terenach Natura2000 na którą przyzwoliła poprzednia ekipa i jaki szum zrobili biednemu lesnikow Szyszce w Białowieży. Ten radny powinien zostać stosownie ukarany a recenzję na koniec wystawia mu wyborcy. 5 kadencji w RG to o wiele za długo jak na jednego człowieka. Wyznaje zasadę że "nadgorliwość gorsza od faszyzmu". Nikt (chyba?) nie kazał mu tych śmieć do... rozwiń
Avatar
Black / 20 lipca 2018 r. o 13:20
+10
Panie wójcie te kontenery już umówione bo strażnik chce telefon naładować. Będzie robił nowe sweet focie jak sprząta. A pan zgarnie zasługi. Chyba że jest pan zajęty mocno bieganiem
Avatar
Jvfujdjj / 20 lipca 2018 r. o 13:10
+7
Ktoś nawet nie potrafi czytać ze zrozumieniem. ...tutaj chodziło raczej o partię polityczną. radnego :-)
 Ktos nie potrafi odroznic ironii :)
Avatar
Bezpartyjna / 20 lipca 2018 r. o 12:58
-2
Ktoś nawet nie potrafi czytać ze zrozumieniem. ...tutaj chodziło raczej o partię polityczną. radnego :-)  
Avatar
Jfdhjvfhh / 20 lipca 2018 r. o 12:45
+7
Typie to ty chyba nie wiesz z jakiego tworzywa są znicze i doniczki? Ale skąd możesz wiedzieć jak żyjesz na 500+..koledzy pod sklepem ci tak powiedzieli ? A takich skrótów to sobie w domu używaj (jprdl) .. Dzieci w podstawówce tego używali a Ty dopiero teraz  ? Jesteś zacofany tak samo jak z tym że nie wiesz z czego się produkuje doniczki i znicze... A bronisz tego typeczka bo sam tam śmieci wrzucasz ? :')  nie pozdrawiam , nie szanuje . Najważniejszy jest wstyd dla partii
 Popieram. Najwazniejszy jest wstyd dla partii. Wstydz sie panie wojcie
Avatar
Kij wam w / 20 lipca 2018 r. o 12:27
-1
Typie to ty chyba nie wiesz z jakiego tworzywa są znicze i doniczki? Ale skąd możesz wiedzieć jak żyjesz na 500+..koledzy pod sklepem ci tak powiedzieli ? A takich skrótów to sobie w domu używaj (jprdl) .. Dzieci w podstawówce tego używali a Ty dopiero teraz  ? Jesteś zacofany tak samo jak z tym że nie wiesz z czego się produkuje doniczki i znicze... A bronisz tego typeczka bo sam tam śmieci wrzucasz ? :')  nie pozdrawiam , nie szanuje . Najważniejszy jest wstyd dla partii 
Avatar
Hgvhzhshhs / 20 lipca 2018 r. o 11:33
+6
Witam wszystkich w tej gównoburzy. Nie jaki,, strażnik Teksasu '' wysłał mi kilka foteczek co tam się dzieje a reszte zrobiłam sama.. Wraz z moją mamą zgłosiłyśmy sprawę do różnych organizacji w tym policji .. A szlak mnie trafił jak zobaczyłam że to na drugi dzień jest przysypane co najlepsze nadal tam śmierdzi więc Pan radny nie postarał się mocno. Więc Z**munt nie miał tu jakieś wielkiej roli .. Odczepcie się od niego bo ten człowiek pomaga więcej ludziom wy nawet nie umiecie do tyłu liczyć :')  a co radny sam sobie pisze komentarze żeby się wybronić ? Zachowanie na poziomie zerówki :')) nie pozdrawiam. Jak Pan lub Pani dobrze zauważyli koszula leży już tam 1000lat oto przykład ile śmieci się rozkładają.. Co szkło jeszcze więcej . Pana lub Pani wiedzą o ekologii jest na ujemnym poziomie  Moim zdaniem przyroda powinna być ponad wszystkimi partiami politycznymi
Po pierwsze. Ależ oczywiście że dobrze zrobił przysypując ziemią. Uczyłaś sie troszeczke biologii?? Wiesz cokolwiek o rozkładzie itp sprawach? Czy dopiero zastanawiasz się nad wyborem przedszkola?  Po drugie. Skoro taki zasłużony Pan Z... to może niech startuje na wójta. Tyyylu ludziom napomagał... hahaha... Bożebożebożeeenko hahaha Po trzecie. Niech sobie sweet focie strzeli jak wyrzuca do lasu i na drogo to co wcześniej pozamiata. Ciężko do kontenera wyrzucić? A gałęzie które obcinał przed odpustem z okolic borkowskiego cmentarza gdzie wyrzucił???  Jprdl
Po pierwsze. Ależ oczywiście że dobrze zrobił przysypując ziemią. Uczyłaś sie troszeczke biologii?? Wiesz cokolwiek o rozkładzie itp sprawach? Czy dopiero zastanawiasz się nad wyborem przedszkola?  Po drugie. Skoro taki zasłużony Pan Z... to może niech startuje na wójta. Tyyylu ludziom napomagał... hahaha... Bożebożebożeeenko hahaha Po trzecie. Niech sobie sweet focie strzeli jak wyrzuca do lasu i na drogo to co wcześniej pozamiata. Ciężko do kontenera wyrzucić? A gałęzie które obcinał przed odpustem z okolic borkowski... rozwiń
Avatar
Xyz / 20 lipca 2018 r. o 11:22
+8
Wiesz to bo sama się tam ubierasz czy ubrań dla swojej rodzinki szukasz? Ciekawa sprawa
 Ubiera i szuka zeby wysłać potrzebującym na obczyźnie
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski - Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej
galeria

PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski - Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej

To jedne z najważniejszych zawodów lekkoatletycznych w Polsce. PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski odbędą się w sobotę 26 września 2020 roku na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 września 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 września 2020 r.

MKS Padwa Zamość – AZS UJK Kielce 23:23 (karne 7:6). Sami sobie winni

MKS Padwa Zamość – AZS UJK Kielce 23:23 (karne 7:6). Sami sobie winni

Na inaugurację nowego sezonu MKS Padwa Zamość wygrała po rzutach karnych z AZS UJK Kielce karne 7:6. W regulaminowym czasie był remis 23:23

Lublin: Tutaj nie będzie ciepłej wody

Lublin: Tutaj nie będzie ciepłej wody

Mieszkańców „nadbystrzyckiego” odcinka ul. Zana w Lublinie czekają dwa dni bez ciepłej wody w kranach.

Zablokowali drogi i pieniądze na chodniki się znalazły

Zablokowali drogi i pieniądze na chodniki się znalazły

Jeszcze w tym roku mogą powstać długo oczekiwane przez mieszkańców gminy Kazimierz Dolny chodniki w Parchatce i Wierzchoniowie.

"Kowboje" Teatru Osterwy ruszają w Polskę. Na początek Krasnystaw
21 września 2020, 18:00

"Kowboje" Teatru Osterwy ruszają w Polskę. Na początek Krasnystaw

Spektakl "Kowboje" Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zakwalifikował się do projektu Teatr Polska i do końca listopada będzie prezentowany objazdowo w miejscowościach, w których nie działa teatr instytucjonalny. Pierwszy przystanek już 21 września w Krasnostawskim Domu Kultury.

Lublin: To dzięki nim medycy walczący z koronawirusem dostawali posiłki

Lublin: To dzięki nim medycy walczący z koronawirusem dostawali posiłki

Restauratorzy i wolontariusze, którzy brali udział w wiosennej akcji #WzywamyPosiłki odebrali w piątek dyplomy od prezydenta Lublina.

Koronawirus: O krok od żółtych stref w Lubelskiem

Koronawirus: O krok od żółtych stref w Lubelskiem

W sobotę po raz pierwszy liczba zakażeń w Polsce przekroczyła tysiąc. Statystyki dla naszego województwa też były rekordowe. – Nie czekajmy, aż znajdziemy się w żółtej strefie. Dystans i ograniczenie liczby uczestników spotkań to podstawa. Nie czekajmy na administracyjne nakazy – apeluje wojewoda lubelski.

Janowianka Janów Lubelski – Wisła II Puławy 8:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Janowianka Janów Lubelski – Wisła II Puławy 8:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Przed tą kolejką Janowiankę Janów Lubelski i rezerwy Wisły Puławy w ligowej tabeli dzieliły zaledwie trzy punkty. Po niej dystans zwiększył się do 6 „oczek”, czyli dokładnie tyle ile wynosiła różnica bramkowa miedzy obiema ekipami podczas sobotniej rywalizacji

GKS Niemce – Avia II Świdnik 1:3. Bolesna lekcja od nastolatków

GKS Niemce – Avia II Świdnik 1:3. Bolesna lekcja od nastolatków

Świdnicka młodzież nie miała większych problemów z ograniem GKS Niemce

Victoria – Roztocze 2:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Victoria – Roztocze 2:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Victoria Łukowa wygrała u siebie z Roztoczem Szczebrzeszyn i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Z kolei dla ekipy z Grodu Świerszcza była to pierwsza porażka w tym sezonie

Dwie wygrane i porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdyni

Dwie wygrane i porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdyni

Dwa zwycięstwa i jedna porażka – z takim bilansem na V Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek w Gdyni wracają do Lublina koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS. Akademiczki mają za sobą kolejny etap przygotowań do rozpoczynającego się w październiku sezonu

Dzieci w szpitalu po wypadku w Białce. Kierowca volvo jechał za szybko