Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Radzyń Podlaski

14 marca 2020 r.
11:00

Radzyń Podlaski: Gabinet terapeutyczny Sensorek pod lupą prokuratury

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
1 45 A A
(fot. mat. gabinetu Sensorek )

Gabinet terapeutyczny Sensorek z Radzynia Podlaskiego znalazł się pod lupą prokuratury. Z kolei, miasto odstąpiło od realizacji wspólnego projektu z Sensorkiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na razie postępowanie pozostaje w fazie przygotowawczej. Jak potwierdza nam prokurator rejonowy w Radzyniu Podlaskim, dotyczy ono fałszowania dokumentacji w gabinecie terapeutycznym Sensorek. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że chodzi m.in. o prowadzenie zajęć terapeutycznych przez osoby nieuprawnione.

Tymczasem gabinet Sensorek współpracował m.in. z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w zakresie specjalistycznych usług dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Obecnie pod opieką MOPS jest 37 takich dzieci.

– Terapeutów do prowadzenia zajęć z dziećmi wybierają wyłącznie rodzice, MOPS w tym nie uczestniczy – zastrzega Andrzej Szczęch, kierownik MOPS w Radzyniu i dodaje, że ośrodek "tylko zawiera umowy-zlecenia z wybranymi terapeutami z odpowiednimi kwalifikacjami na prowadzenie specjalistycznych zajęć z dziećmi." – Zajęcia w gabinecie Sensorek wybierali rodzice. Nie było od nich żadnych skarg w sprawie niewłaściwego prowadzenia zajęć – zaznacza Szczęch.

Dlatego MOPS nie przeprowadzał kontroli w Sensorku.

Sprawdziliśmy, że gabinet dostał dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego na utworzenie żłobka w Radzyniu. Wniosek wpłynął w sierpniu ubiegłego roku. Początkowo, partnerem inwestycji miał być samorząd Radzynia.

– Miasto nie podejmuje się uczestniczyć w projekcie jako partner. Powodem tej decyzji są bardzo istotne rozbieżności między wcześniejszymi ustaleniami, gdzie partnerstwo miasta miało polegać wyłącznie na udostępnieniu terenu i wybudowaniu placu zabaw ze środków pochodzących z projektu z jednoczesną możliwością korzystania z niego przez dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 2, a ostatecznymi zapisami znajdującymi się we wspomnianym wniosku – tłumaczy Anna Wasak, rzecznik radzyńskiego magistratu.

We wniosku zostało bowiem m.in. wskazane, że samorząd ma być odpowiedzialny w całości za „utworzenie i wyposażenia żłobka obejmującego 20 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3”. Na to miasto nie przystało.

Udało nam się skontaktować z założycielką gabinetu, ale nie chciała na razie komentować sprawy, bo jak mówi, nie dostała jeszcze oficjalnego zawiadomienia z prokuratury. Sensorek powstał w 2017 roku. Jak czytamy w ulotce informacyjnej, oferuje on, na przykład, "terapię ręki, terapię pedagogiczną, logopedyczną, psychologiczną, integracji sensorycznej, arteterapię oraz terapię z oligofrenopedagogiem".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 16:47
+10
Dziwne, że Pani Kasia, która rzekomo zwolniła się sama, jest tak zainteresowana tematem, że komentuje go na bieżąco. Skoro jest tak "sprawiedliwa" dlaczego komentuje sprawę, aby się wybielić? Pani Jola tego nie robi :)  Ps. Z tego co mi wiadomo, osoby, które są wykształcone, nie popełniają tak wielu błędów ortograficznych i interpunkcyjnych (a jest ich bardzo wiele w powyższej wypowiedzi). Jak taka osoba miała pracować z osobami np. z dysleksją czy dysortografią? Nic dziwnego zatem, że u mojego syna nie było efektów terapii. 
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 19:24
+8
U mnie w dokumentach jest wszystko ok i nie ma żadnych nieprawidłowości.Kazdy rodzić wie co podpisuje co zajęcia.Wiec niewiem po co to całe zamieszanie.Czy z zazdrości czy aby oczernic.
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 15:11
+8
Witam wszystkich!Jestem matką dziecka, które uczestniczy w zajęciach w Sensorku. Jestem bardzo zadowolona z terapeutów ( podziwiam spokój i cierpliwość i zaangażowanie) i terapii mojego syna. Widać duże jego i jego kolegów postępy ( bo dzieci z autyzmem zaczynają mówić, a to jest ogromny postęp).Jestem również bardzo zadowolona z opinii jaką otrzymałam- nikt do tej pory nie opisał tak obszernie i szczegółowo mojego dziecka. a mam całą teczkę opinii więc mam porównanie. Dodatkowo dzięki wspaniałej Pani Joli i jej sugestie o dalsze przebadanie dziecka - dowiedziałam się o kolejnych schorzeniach syna potwierdzonych w gabinecie lekarskim. Za co bardzo dziękuję właśnie Pani Joli bo jest osobą o bogatej wiedzy na temat wszystkich zaburzeń dziecięcych. Nic dziwnego , ze posiada taką wiedzę, ponieważ w poczekalni gabinetu na ścianie jest ogromna liczba dokumentacji (dyplomy ,certyfikaty i inne) ,które są do wglądu rodzica. Cieszę się, ze do Was trafiliśmy. Pani Jolu niech się Pani nie poddaje. My rodzice dzieci jesteśmy z Panią. Mam nadzieję, ze ta fałszywa osoba, która tak Panią oczernia poniesie surowe konsekwencje nie tylko prawne ale od Pana Boga.
Witam wszystkich!Jestem matką dziecka, które uczestniczy w zajęciach w Sensorku. Jestem bardzo zadowolona z terapeutów ( podziwiam spokój i cierpliwość i zaangażowanie) i terapii mojego syna. Widać duże jego i jego kolegów postępy ( bo dzieci z autyzmem zaczynają mówić, a to jest ogromny postęp).Jestem również bardzo zadowolona z opinii jaką otrzymałam- nikt do tej pory nie opisał tak obszernie i szczegółowo mojego dziecka. a mam całą teczkę opinii więc mam porównanie. Dodatkowo dzięki wspaniałej Pani Joli i jej sugestie o dalsze przebadani... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 14:25
+8
Mam takie wrażenie że te komentarze negatywne na temat Pani Joli pisze sama sprawczyni całego tego bałaganu.
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 12:51
+8
Moje dziecko chodzi do Sensorka prawie 3lata widać U dziecka poprawę , w dokumentach jest wszystko ok nie ma żadnych nie prawidłowości.Byl tylko jeden problem z panią logopedka Kasia moje dziecko nie chciało mieć z nią Zajęć.Wiem od innych rodziców że ich dzieci też nie chciały mieć zajęć z panią logopedka Kasia.Pani Jolu wiem ile Pani serca wkłada dla mojego dziecka i innych dzieci również.Jestesmy Pani Jolu z panią całym sercem.
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 10:56
+7
Jak tak można kogoś oskarżyć moje dziecko chodzi na terapię do sensorka widać U dziecka poprawę dziecka zajęcia odbywały się prawidłowo dziecko idzie zadowolone do sensorka wychodzi zadowolone również.Ta osoba która zrobiła takie pomówienia na panią Jole niech wie że zło wraca podwójnie.
Avatar
Paula / 15 marca 2020 r. o 17:33
+6
Ja nie wiem co wy chcecie od Pani Joli. Jest to bardzo dobra osoba mój syn od kilku lat uczęszcza u niej na zajęcia i jest bardzo zadowolony. Po pierwsze zajęcia są prowadzone zgodnie z ilością czasu nie mam żadnego problemu żeby ustalic sobie godziny co są dla mnie wygodne a nawet jak niekiedy nie mogę zawieść dziecka na zajęcia to i tak są przez panią Jole nadrobione.
Avatar
M / 15 marca 2020 r. o 14:31
+6
[quote]Ja odnosze takie samo wrazenie ze pani Kasia je pisze.
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 13:44
+6
Pani Jola zwolniła ta logopedke Kasie i teraz przez nią ma taki syf wychodzi na to ze chce pania Jole zniszczyc .Ale Pani Kasia długo nie napracowala nigdzie bo były na panią logopedke Kasie skargi.
Avatar
Czytelniczka / 15 marca 2020 r. o 13:35
+6
Dziwi mnie w tym wszystkim tylko jedno. Nagle pani Kasi zaczęły przeszkadzać "nieprawidłowości" jak została zwolniona??? Wcześniej nie mogła reagować??? Moje dziecko wychodzi z Sensorka szczęśliwe a pani Jola to cudowny człowiek, który oddaje całe serducho dzieciaczkom. Pani Jolu wszyscy rodzice są po pani stronie. A karma wraca do złych ludzi podwójnie. 
Avatar
Gość / 16 marca 2020 r. o 10:01
0
A mnie w ogóle nie dziwi, że pani Kasia jest zainteresowana tematem skoro leci na nią taki hejt. Przecież pani Jola nie jest winna fałszowaniu dokumentów. Winna jest Katarzyna . Pani Kasiu jak się wchodzi między wrony trzeba krakac tak jak one.
Avatar
MILAN SOPHIE / 15 marca 2020 r. o 21:57
0
Cześć wszystkim LIGHTSTREAM najlepsza internetowa pożyczka jest tutaj, aby udzielić ci pożyczki, której szukałeś bez stresu i dużej ilości papierkowej roboty. Czy niepokoiło Cię, gdzie uzyskać pożyczkę? odrzucony przez banki z powodu niskiej oceny zdolności kredytowej? lub martwisz się o pożyczanie online. Nie martw się, ponieważ LIGHTSTREAM KREDYTY zapewni ci pożyczkę na oprocentowanie tak niskie, jak 3%. Skontaktuj się z nami (lightstreamloansinc@gmail.com). Nasze usługi obejmują. Kredyty biznesowe, kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, kredyty studenckie, finansowanie realne, inwestor nieruchomości, kredyty budowlane, kredyty mieszkaniowe. Pożyczki konsumpcyjne, pożyczki FHA, pożyczki osobiste, pożyczki samochodowe itp. LIGHTSTREAM offers loans without hidden payments from 1,000 to 20,000,000 EUR / USD / POUNDS for a period of 1 to 20 years. We are available around the clock. Our methods are simple and short, which means you can apply and get a loan within 24 hours. Don't hesitate, don't let this financial burden drown you. Don't let finance stop this business, deprive you of a machine, a new car or a new home. Contact us today (lightstreamloansinc@gmail.com)
Cześć wszystkim LIGHTSTREAM najlepsza internetowa pożyczka jest tutaj, aby udzielić ci pożyczki, której szukałeś bez stresu i dużej ilości papierkowej roboty. Czy niepokoiło Cię, gdzie uzyskać pożyczkę? odrzucony przez banki z powodu niskiej oceny zdolności kredytowej? lub martwisz się o pożyczanie online. Nie martw się, ponieważ LIGHTSTREAM KREDYTY zapewni ci pożyczkę na oprocentowanie tak niskie, jak 3%. Skontaktuj się z nami (lightstreamloansinc@gmail.com). Nasze usługi obejmują. Kredyty biznesowe, kredyty samochodowe, kredyty... rozwiń
Avatar
Avant / 15 marca 2020 r. o 20:37
0
Pozdrawiamy wszystkich i witamy w Avants Loan INC, Jesteśmy zespołem wsparcia finansowego, który zajmuje się finansami międzynarodowymi dla dowolnej ilości narzędzi bankowych. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są zatwierdzane w ciągu 24–48 godzin od pomyślnego złożenia wniosku. Oferujemy pożyczki od minimum 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD z oprocentowaniem 3% w przystępnej cenie na okres od 1 do 30 lat w celu spłaty pożyczki. Celem Avant Group jest świadczenie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Ubieganie się o pożyczkę jest dla nas bezstresowe, aby uzyskać więcej informacji na temat naszego procesu pożyczkowego {avants.loan@gmail.com} {av_ant@outlook.com} With Avant Personal and Businessloan, you can count on a heritage of services and reliability that will help you realize your dream. Apply and make quick decisions without worrying about your credit score or financial crisis. Contact us today to get a loan. Thank you Write to us at: av_ant@outlook.com Write to us at avants.loan@gmail.com Call / Whatsapp +1 (409) 2062954 We will be happy to help you
Pozdrawiamy wszystkich i witamy w Avants Loan INC, Jesteśmy zespołem wsparcia finansowego, który zajmuje się finansami międzynarodowymi dla dowolnej ilości narzędzi bankowych. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są zatwierdzane w ciągu 24–48 godzin od pomyślnego złożenia wniosku. Oferujemy pożyczki od minimum 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD z oprocentowaniem 3% w przystępnej cenie na okres od 1 do 30 lat w celu spłaty pożyczki. Celem Avant Group jest świadczenie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Ubieganie się ... rozwiń
Avatar
Czytajacy / 15 marca 2020 r. o 20:34
+5
Oczernia logopedke bo jak piszą rodzice pewnie to całe zamieszanie jest przez ta logopedke ,tez radzę czytać wszystkie komentarze ze zrozumieniem ,nie tylko artykuł ,bo z komentarzy można więcej się dowiedzieć niż z suchego artykułu.nie zdziwiłbym się gdyby to ona po zwolnieniu mściła się tam i naslala prokuraturę i dziennik.a prokuratura jezeli ma zgłoszenie to musi sprawdzić ,obojętne czy to prawda czy tylko kłamstwa wyssane z palca niezadowolonego ,zawistnego pracownika 
Avatar
XXXX / 15 marca 2020 r. o 20:17
0
Tutaj nie wiele osób czyta ze zrozumieniem!!! Oczernia logopedka- jak ją tam zwał, o której nikt w artykule nie wspomina. NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ  ZE ZROZUMIENIEM!!!!
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 19:24
+8
U mnie w dokumentach jest wszystko ok i nie ma żadnych nieprawidłowości.Kazdy rodzić wie co podpisuje co zajęcia.Wiec niewiem po co to całe zamieszanie.Czy z zazdrości czy aby oczernic.
Avatar
XXXX / 15 marca 2020 r. o 19:16
0
LUDZIE ZACZNIJCIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, ARTYKUŁ JEST FAŁSZOWANIU DOKUMENTACJI A NIE O PRACY Z DZIEĆMI...
Avatar
Paula / 15 marca 2020 r. o 17:33
+6
Ja nie wiem co wy chcecie od Pani Joli. Jest to bardzo dobra osoba mój syn od kilku lat uczęszcza u niej na zajęcia i jest bardzo zadowolony. Po pierwsze zajęcia są prowadzone zgodnie z ilością czasu nie mam żadnego problemu żeby ustalic sobie godziny co są dla mnie wygodne a nawet jak niekiedy nie mogę zawieść dziecka na zajęcia to i tak są przez panią Jole nadrobione.
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 16:47
+10
Dziwne, że Pani Kasia, która rzekomo zwolniła się sama, jest tak zainteresowana tematem, że komentuje go na bieżąco. Skoro jest tak "sprawiedliwa" dlaczego komentuje sprawę, aby się wybielić? Pani Jola tego nie robi :)  Ps. Z tego co mi wiadomo, osoby, które są wykształcone, nie popełniają tak wielu błędów ortograficznych i interpunkcyjnych (a jest ich bardzo wiele w powyższej wypowiedzi). Jak taka osoba miała pracować z osobami np. z dysleksją czy dysortografią? Nic dziwnego zatem, że u mojego syna nie było efektów terapii. 
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 16:24
0
Artykuł o czym innym piszę a hejt na jedną osobę się wylewa. Nikt w artykule nie mówi o pani joli jako o złym terapeucie. Dlaczego więc i po co ta dyskusja ta zła ta dobra. 
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

Stomatologiczne Centrum Kliniczne prawie gotowe. Epidemia koronawirusa opóźni otwarcie

Stomatologiczne Centrum Kliniczne prawie gotowe. Epidemia koronawirusa opóźni otwarcie

Dobiegają końca prace przy budowie nowego Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego. Jego otwarcie planowano na maj, ale ten termin ulegnie zmianie w związku z trwającą epidemią.

Maseczki ochronne już w Puławach. Mieszkańcy znajdą je w skrzynkach pocztowych

Maseczki ochronne już w Puławach. Mieszkańcy znajdą je w skrzynkach pocztowych

Połowa z 40 tysięcy zamówionych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dotarła dzisiaj do Urzędu Miasta w Puławach. W ich dystrybucji do mieszkańców miasta pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Dęblina. Puławianie maski znajdą w skrzynkach na listy.

MKS Perła przed letnią przebudową składu

MKS Perła przed letnią przebudową składu

Marta Gęga przedłużyła umowę z MKS Perła. Rozgrywająca mistrzyń Polski związała się z klubem dwuletnim kontraktem.

Przez epidemię straciła ubezpieczenie zdrowotne. Ale mieszkance Kurowa udało się pomóc
Alarm 24

Przez epidemię straciła ubezpieczenie zdrowotne. Ale mieszkance Kurowa udało się pomóc

Od połowy marca Powiatowy Urząd Pracy w Puławach nie przyjmuje interesantów. Osoby, które chcą się zarejestrować muszą to zrobić zdalnie - przez internet. Nie wszyscy jednak dają sobie z tym radę. Jeden z kłopotów udało się rozwiązać po naszej interwencji.

Czytelnik alarmuje: W nocy bez pomocy lekarskiej. Był odsyłany od jednej placówki do drugiej, bez skutku
Alarm 24

Czytelnik alarmuje: W nocy bez pomocy lekarskiej. Był odsyłany od jednej placówki do drugiej, bez skutku

- Nocna opieka nie istnieje! Wróciłem do domu z niczym – oburza się nasz Czytelnik. Mężczyzna choruje na astmę. Po tym jak dostał silnych duszności, a leki od lekarza rodzinnego nie działały, chciał skorzystać z pomocy w ramach nocnej opieki. Próbował w trzech punktach, bez skutku.