Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Radzyń Podlaski

9 września 2019 r.
21:18

Lubelskie: Senator przywiózł 200 tysięcy złotych na Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
11 29 A A
Broń używana przez Żołnierzy Wyklętych – tu na wystawie w IPN w Lublinie
Broń używana przez Żołnierzy Wyklętych – tu na wystawie w IPN w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

200 tys. zł przekazał Radzyniowi Podlaskiemu senator Grzegorz Bierecki (PiS) na uruchomienie Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Powstaje ono na terenie byłego aresztu Gestapo i UB.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dokładnie 100 tys. zł pochodzi z fundacji senatora Kocham Podlasie, a drugie tyle z Fundacji Fundusz Rewitalizacji z Gdyni, w której senator zasiada w radzie nadzorczej.

– Bez tego finansowego wsparcia, sami nie bylibyśmy w stanie dokonać rewitalizacji tego obiektu – przyznaje burmistrz Jerzy Rębek (PiS). – Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy 105 tys. zł, a miasto przekaże 45 tys. zł. Dzięki temu jeszcze w tym roku wykonamy prace za 350 tys. zł – precyzuje burmistrz.

Do tej pory w budynku przy ul. Warszawskiej 5a znajdowały się lokale komunalne. A w latach 1939–1944 mieścił się tu areszt śledczy Gestapo, a od roku 1944 do 1956 siedziba Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego.

Na ścianach zachowały się oryginalne inskrypcje więźniów, m.in. żołnierzy z AK, WiN i NSZ, a w piwnicach są oryginalne cele i drzwi z judaszami. Niedawno przy budynku odkryto żydowskie macewy, które znajdą się na wystawie w muzeum.

W obiekcie konieczna jest zmiana poszycia dachu, poprawienie elewacji, doprowadzenie kanału ciepłowniczego z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

– Cieszę się z inicjatywy, która powstała w Radzyniu, aby w miejscu katowni Gestapo, a potem UB powstało muzeum upamiętniające bohaterów, którzy mają być wzorem dla nas i naszej młodzieży – zaznacza senator. – To muzeum, które tu powstanie, będzie budować taki mur obronny dla Rzeczypospolitej. Stąd moja decyzja o wsparciu finansowym przez przekazanie darowizny na rzecz miasta, aby jak najszybciej to muzeum powstało i było powszechnie dostępne – podkreśla Bierecki.

Przypomnijmy, że zaangażowana w projekt Fundacja Fundusz Rewitalizacji z Gdyni sporo obiecywała też kilka lat temu Białej Podlaskiej, kiedy prezydentem był tam jeszcze Dariusz Stefaniuk z PiS, obecnie wicemarszałek województwa. Ostatecznie, dwa lata temu, fundacja przekazała miastu koncepcję architektoniczną odbudowy pałacu w parku Radziwiłłowskim. Na odbudowę szacowaną na blisko 50 mln złotych fundacji nie udało się pozyskać środków unijnych, a w mieście nie pojawił się żaden inwestor chętny na odbudowę.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 22:07
+18
73 lata temu została zamordowana, przez komunistyczne władze, młodziutka dziewczyna, która zachowała się jak trzeba. Danuta Siedzikówna „Inka” zginęła, bo kochała Polskę. Cześć Jej pamięci. Chwała bohaterom!
Avatar
Czy Adam pozdrowił już brata? / 9 września 2019 o 23:12
+15
Co mówił Zbigniew Herbert o Adamie Michniku ?
Avatar
Quro / 9 września 2019 o 21:32
+14
A mojemu dziadkowi zabrali ulicę I Armi Wojska Polskiego. Wyszedł z Majdanka i od Warszawy do samego Berlina tłukł nazistów. A po latach byle pacholik wojewoda nazwał go komunistą. Nikt już o nim nie pamięta, bo lepsi byli Ci co w lesie przesiedzieli całą wojnę...
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 21:30
+12
To ten pan który wyprowadził 70 mln.z Polski do Luksemburga?Odpowiedzialny za afery w SKOKach?
Avatar
ania / 10 września 2019 o 08:07
+8
Z wpisów widać, że PIS przy udziale księży wychował sobie ludzi pozbawionych wiedzy co to jest patriotyzm i ojczyzna. Raczej to ciemna, bezmózgowa masa służąca PIS-owi do rozrób, zamieszek i destabilizowania kraju. Czarno to widzę.
Avatar
pachołki kasty sowieckiej precz / 9 września 2019 o 21:54
+8
Który z nadzwyczajnej kasty wydał rozkaz odcięcia głowy ze zwłok Józefa FRANCZAKA ?
Avatar
hańba ubekom i ich następcom / 10 września 2019 o 14:07
+5
Który  z nadzwyczajnej kasty wydał rozkaz odcięcia głowy ze zwłok Józefa FRANCZAKA ?
Czy to ten co obrabial miejscowe sklepy, spółdzielnie chłopskie ,banki spółdzielcze i dymał miejscowe baby ?
  no i prosowiecki czekista popisał się precyzyjną wiedzą, faktami, kulturą oraz podał źródła i świadków. Ale już spieszę z wyjasnieniem, bo to  "W Gdańsku po nadejściu Armii Czerwonej zgwałcono chyba każdą kobietę" - jak napisał Prof. Andrzej Nowak
Avatar
PODWÓJNE REPARACJE ? / 9 września 2019 o 23:09
+5
W 1964 roku rząd polski zapłacił 177 tys. dolarów odszkodowania za jesziwę.... dlaczego budynek obecnie nie jest własnością rządu RP?
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 21:59
+5
Zadne ich pieniadze nie zmusza mnie ani moich dzieci do czczenia ich falszywych bohaterow.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 21:58
+5
szkoda ,że nie dożył Pan docent Grudzień tej chwili,taki zestaw by mu sie przydał ,zwłaszcza na szemranych senatorów co wyprowadzaja forse za granice ,200 tyś ,ale wielki darczynca i 2 miliony by ci za dużo nie było
Avatar
Zaniepokojony Polak / 11 września 2019 o 16:38
0
Informacja, którą powinien poznać każdy Polak ... Stare przysłowie mówi: "ZŁY" najpierw rozdaje nieswoje pieniądze, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył się w 2016 r. własnej firmy transportowej. Wygląda na to, że politycy dążą do podwyższenia wartości firmy. Ratujmy polskie firmy. OBUDŹMY SIĘ!! Rozmawiajmy o niecnym planie polityków PO i PiS, którzy dążą do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego na wzór USA i do zniszczenia wszystkiego co polskie. Więcej O DZIWNYM POWIĄZANIU JAROSŁAWA KACYŃSKIEGO Z PREZESEM ORLENU ***s://madrapolska.blogspot.com/2019/09/daniel-wszystko-moge-obajtek-z-cyklu.html WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY POLITYKMI PO I PiS ***s://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html
Informacja, którą powinien poznać każdy Polak ... Stare przysłowie mówi: "ZŁY" najpierw rozdaje nieswoje pieniądze, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu... rozwiń
Avatar
czy trzeba komentu / 11 września 2019 o 09:30
0
PiS  ma zawsze rację ! Towarzysz Aron Jarosław Kaczyński nigdy się nie myli, i to sobie zapamiętajcie raz na zawsze ! Chsesz do PiS  to zacznij działać w partii i zrób coś  dobrego ........no chyba że jesteś  przystojnym młodym blondynem to możesz bez kolejki bo Jarosław uwielbia młodych facetów, tyle że boi się przyznać bo połowa tego prostego elektoratu już by na niego nie zagłosowała. Trochę  to dziwne bo co niedziela chodzą  ci prości ludzie na tzw. mszę odprawianą  albo przez biznesmena,  zboczeńca lub pedofila w sutannie i to jest jak najbardziej cacy. [/quote] RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. [quote]Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali. o nas tak gnębi :    
 
  rozwiń
Avatar
tylko lublinianin / 11 września 2019 o 09:26
+1
Wspominając czasy po 45 roku to pamiętajmy, że socjalizm w Polsce w prowadzali bracia babci kaczorów tow. świątkowscy ! Osobiście wysłani przez stalina ! Jeden był ministrem spraw wewnętrznych w latach 1945-1956 czyli cały stalinizm a drugi w latach 1945- 1953 prokuratorem generalnym ! Zgładzony przez tow. Chruszczowa ówczesnego następcy stalina ! W wyroku napisano - za mord na ponad 250 tysiącach niewinnych Polakach - śmierć ! I wy dalej popierajcie towarzyszy kaczorów, ubeków bo tam w bolszewickiej sekcie pislam kaczor zgromadził wszystkich którzy wcześniej budowali w PRL-u socjalizm a teraz budują - niszcząc wszystko co Polskie ! Minął lata nim nasi następcy przywrócą Polsce szlachetne miejsce w świecie.
Wspominając czasy po 45 roku to pamiętajmy, że socjalizm w Polsce w prowadzali bracia babci kaczorów tow. świątkowscy ! Osobiście wysłani przez stalina ! Jeden był ministrem spraw wewnętrznych w latach 1945-1956 czyli cały stalinizm a drugi w latach 1945- 1953 prokuratorem generalnym ! Zgładzony przez tow. Chruszczowa ówczesnego następcy stalina ! W wyroku napisano - za mord na ponad 250 tysiącach niewinnych Polakach - śmierć ! I wy dalej popierajcie towarzyszy kaczorów, ubeków bo tam w bolszewickiej sekcie pislam kaczor zgromadził wszystki... rozwiń
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 14:36
+1
75 lat temu został utworzony Zarząd Informacji Naczelnego Dowództwa LWP. Pierwszym szefem został płk Kożuszko - KTÓRY NAWET NIE ZNAŁ JĘZYKA POLSKIEGO !!!. Informacja Wojskowa odpowiedzialna za terror w 1957 została przekształcona w Wojskową Służbę Wewnętrzną. JARUZELSKI POD PSEUDIONIMEM "WOLSKI" wspólpracował z wywiadem i przesłuchiwał schwytanych żołnierzy. " Ludowe Wojsko Polskie - obok innych formacji zbrojnych m.in. Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego - odegrało podstawową rolę w likwidacji powojennego podziemia antykomunistycznego - tzw. Żołnierzy Wyklętych."
75 lat temu został utworzony Zarząd Informacji Naczelnego Dowództwa LWP. Pierwszym szefem został płk Kożuszko - KTÓRY NAWET NIE ZNAŁ JĘZYKA POLSKIEGO !!!. Informacja Wojskowa odpowiedzialna za terror w 1957 została przekształcona w Wojskową Służbę Wewnętrzną. JARUZELSKI POD PSEUDIONIMEM "WOLSKI" wspólpracował z wywiadem i przesłuchiwał schwytanych żołnierzy. " Ludowe Wojsko Polskie - obok innych formacji zbrojnych m.in. Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego - odegrało podstawową rolę w likwidacji powojennego podziemia antykomuni... rozwiń
Avatar
hańba ubekom i ich następcom / 10 września 2019 o 14:07
+5
Który  z nadzwyczajnej kasty wydał rozkaz odcięcia głowy ze zwłok Józefa FRANCZAKA ?
Czy to ten co obrabial miejscowe sklepy, spółdzielnie chłopskie ,banki spółdzielcze i dymał miejscowe baby ?
  no i prosowiecki czekista popisał się precyzyjną wiedzą, faktami, kulturą oraz podał źródła i świadków. Ale już spieszę z wyjasnieniem, bo to  "W Gdańsku po nadejściu Armii Czerwonej zgwałcono chyba każdą kobietę" - jak napisał Prof. Andrzej Nowak
Avatar
gość / 10 września 2019 o 13:01
0
Który  z nadzwyczajnej kasty wydał rozkaz odcięcia głowy ze zwłok Józefa FRANCZAKA ?
 Czy to ten co obrabial miejscowe sklepy, spółdzielnie chłopskie ,banki spółdzielcze i dymał miejscowe baby ?
Avatar
janki / 10 września 2019 o 10:48
+1
Co mówił Zbigniew Herbert o Adamie Michniku ?
 Nie wiem
Avatar
Adam z Lublina / 10 września 2019 o 10:10
+4
Bierecki tyle kasy nachapał się na SKOkach że może sobie teraz rozdawać na lewo i prawo. Właściciel Amber gold też sponsorował różne przedsięwzięcia...
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 09:43
+4
Czy szambo nazywając szambem to HEJT ???????????????????
  nie obrażaj otoczenia 3askoskiego, bo znowu im rura peknie
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 09:12
-6
A fe! POwinien je przeznaczyć na reaktywację ZOMO. Wtedy media byłyby zadowolone, a potomkowie armii czerwonej zachwyceni i wdzięczni.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu 0 1

W sobotę Motor Lublin przegrał na boisku w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 0:1. Beniaminek przed tym spotkaniem miał na koncie tylko cztery punkty i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli grupy czwartej. Po końcowym gwizdku trener żółto-biało-niebieskich poinformował, że oddaje się do dyspozycji zarządu.

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności 4 4

Szpital w Janowie Lubelskim buduje farmę fotowoltaiczną. To pierwsza taka inwestycja realizowana przez szpital w naszym województwie. Na solary stawiają też dwa największe lubelskie szpitale – przy al. Kraśnickiej i przy ul. Jaczewskiego.

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców 0 2

Policję zaalarmowała matka 33-letniego mieszkańca gminy Kąkolewnica (powiat radzyński). Kobieta w piwnicy swojego domu znalazła bowiem przedmiot przypominający niewybuch.

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1. Remis ze wskazaniem na gospodarzy

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1. Remis ze wskazaniem na gospodarzy 0 10

Jeden z najciekawszych, sobotnich meczów w III lidze zakończył się remisem. Wisła Puławy prowadziła w Zamościu 1:0, ale Hetman szybko wyrównał. Później to piłkarze Jacka Ziarkowskiego byli bliżej wygranej, ale ostatecznie obie ekipy dopisały do swoich kont po jednym „oczku”.

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny 0 85

Kibice Motoru muszą przełknąć kolejną, gorzką pigułkę. W sobotę żółto-biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z beniaminkiem grupy czwartej – Jutrzenką Giebułtów 0:1

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek?

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek? 0 6

Działamy w specyficznej dziedzinie jaką jest biotechnologia, gdzie czas ma kluczowe znaczenie. Na efekty eksperymentów czy badań trzeba czekać, nie mamy gotowych odpowiedzi z dnia na dzień - rozmowa z Anną Kasprzak-Czelej, wiceprezes lubelskiej spółki Medical Inventi.

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów"
galeria

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów" 1 1

Pod nadzorem policji znalazł się 33-letni mieszkaniec Ryk. W trakcie przeszukania domku na działce należącej do mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki.

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny 17 14

Nie żyje jeden z osadzonych, z Aresztu Śledczego w Lublinie. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. – Nie był to tzw. mały świadek koronny, zapewnia Służba Więzienna, dementując medialne doniesienia w tej sprawie.

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja
ZDJĘCIA
galeria

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja 1 6

Na Krakowskim Przedmieściu między Ewangelicką a Wieniawską można oglądać "wystawę elektromobilności". Jutro w ramach kończącego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie można poruszać się za darmo miejską komunikacją. Zamiast biletu należy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny własnego pojazdu.

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka 5 1

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają jak doszło do śmierci 45-letniego mężczyzny. Zwłoki bezdomnego zostały znalezione w pustostanie u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Marszałka J. Piłsudskiego w Świdniku.

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik 0 1

Ciekawa sobota na trzecioligowych boiskach, zwłaszcza dla kibiców z województwa lubelskiego. Większość naszych ekip gra u siebie. Avia podejmuje Podlasie Biała Podlaska (godz. 16).

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych
Wybory 2019

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych 4 100

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany 0 3

Nie chciał aby policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i zaczął grozić funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia. 34-letni kierowca z powiatu kraśnickiego stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat
Magazyn

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat 0 4

75 lat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Rozmowa z dziekanem, prof. dr hab. Andrzejem Wernickim.

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie 7 10

Radni Zjednoczonej Prawicy krytykują zmienioną formułę Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W ubiegłym roku trwał on tydzień, a tegoroczna edycja zamknie się w jeden wieczór. Jednak, miasto tłumaczy, że tegoroczny festiwal nie jest kontynuacją tego ubiegłorocznego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.