Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Blisko 200 wystawców, producentów i dystrybutorów wiodących marek rolniczych prezentuje się w weekend w Targach Lublin na Targach Rolniczych Agro-Park.
Na ponad 13 tysiącach mkw zaprezentuje się blisko 200 wystawców – producentów i dystrybutorów wiodących marek rolniczych. W weekend w Targach Lublin Targi Rolnicze Agro-Park. To już 10 edycja tej lubelskiej imprezy. W piątek odwiedziliśmy teren targów i podejrzeliśmy przygotowania do rozpoczęcia imprezy.
Hossa na rynku ziemi rolnej trwała latami. Kres położyło jej nowe prawo ograniczające wolny obrót ziemią rolną. W efekcie transakcji jest o połowę mniej, hektar żyznej ziemi jest dziś o około 1,4 tys. zł tańszy niż przed rokiem.
Plantatorzy borówki zrzeszeni w Polish Berry Cooperative, w tym grupa Polskie Jagody z Lubelszczyzny prezentowali się na światowych targach owoców i warzyw Fruit Logistica w Berlinie
Spółka Ursus wystartowała z konkursem ,,Polska Opowieść”. Chodzi o udokumentowanie doświadczeń kilku pokoleń rolników, którzy w codziennej pracy korzystali z ciągników i maszyn tej marki.
Po feriach zimowych ruszają dostawy porcji owocowo-warzywnych w ramach administrowanego przez Agencję Rynku Rolnego programu „Owoce i warzywa w szkole”.
Czy na własnej działce można usunąć każde drzewo bez względu na grubość pnia, czy gmina może zakazać wycinki?
Jak zwalczać chwasty, chronić owoce przed chorobami, jakie odmiany stosować - na te i wiele innych pytań związanych z truskawkami odpowiedzią eksperci zaproszeni przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
O perspektywach rozwoju hodowli pszczół jak też nowych zagrożeniach dla ich zdrowia. Te między innymi zagadnienia będą poruszać uczestnicy konferencji pszczelarskiej. Trzydniowa sesja dziś się rozpoczyna
O przechowywaniu roślin jagodowych, metodach zwalczani chorób grzybowych malin czy też problemach w produkcji czarnej porzeczki. Te m.in. tematy będą poruszać uczestnicy 13. Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku, która dziś się rozpoczyna
W piątek członkowie ruchu Akcja Demokracja spotkali się przed lubelskim Ratuszem, by zaprotestować przeciwko umowie CETA. – To bardzo ważna rzecz, a nadal większość polskich europosłów nie wypowiedziała się publicznie w tej sprawie – mówiła jedna z działaczek Akcji, Maria Świetlik.
Po zmianie prawa obrót działkami rolnymi drastycznie zmalał. – Dziś praktycznie w ogóle nie ma takich transakcji – przyznają notariusze. Powód? Niewiele osób spełnia warunki nałożone przez ustawodawcę.
– Rolnik bez dochodu, prawie jak bezdomny. Trzyma około 10 sztuk bydła. Brakuje dla nich paszy, a w oborze nie ma dachu i okien. Nie wiem, jak w obecnych warunkach te zwierzęta sobie radzą – napisał czytelnik w emailu do naszej redakcji
Szynki, pasztety, dżemy, soki, ale też mleko i jajka – od 1 stycznia rolnicy mogą legalnie sprzedawać produkty wytworzone w swoich gospodarstwach. Ale branża rewolucji się nie spodziewa.
31 grudnia br. upływa termin na dokonanie spisu świń, bydła, owiec i kóz przebywających w siedzibie stada. Zgłoszenia należy dokonać w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa. Na razie niewielu hodowców z tego obowiązku się już wywiązało.
Od 2017 r. właściciel działki nie będzie musiał mieć zgody na wycinkę drzew. Nowe przepisy krytykują ekolodzy, a samorządowcy się cieszą
Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie dopłat w gospodarstwie polityka PSL Henryka Smolarza. To efekt zawiadomienia złożonego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
„Chleb żytni z amarantusem bez drożdży” z Lubelskiej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Lublinie zdobył tytuł „Agro Polska”. Wśród nagrodzonych podczas targów „Ekogala” w Jasionce koło Rzeszowa jest też Spółdzielnia Mleczarska Ryki.
Jedni akcjonariusze dopytują o wypłatę dywidendy z zysku, drudzy nie ukrywają obaw o przyszłość w związku z budową centrum handlowego Ikea. Handlowcy z Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce z niepokojem patrzą na rosnącego po drugiej stronie drogi giganta ze Szwecji.
Najlepsze dania XIII Dożynek Rybackich, które odbyły się w niedzielę w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich to filet z sandacza w pistacjach i boczku przygotowany przez lubelską restaurację Zaścianek, tarta rybna Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli oraz karp wędzony na drzewie owocowym Gospodarstwa Rybackiego Grabowce Dolne.
Centrum Kompetencji Puławy, w skład którego wchodzą m.in. Zakłady Azotowe, INSC, IUNG, UMCS, czy SGGW już po raz szósty zorganizowało konferencję "Nauka-Biznes-Rolnictwo". Zaproszeni goście w czwartek rozmawiali o zagrożeniach i wyzwaniach stojących przed gospodarowaniem zasobami naturalnymi.
Trzech pracowników lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostało zwolnionych z pracy, a trzy inne osoby dostały nagany. To wynik wewnętrznego postępowania w ARiMR związanego z przyznaniem dopłat politykowi PSL Henrykowi Smolarzowi.
Zamiast protestować, rolnicy powinni „nękać” ministra, tak radzi producentom trzody chlewnej poseł Jarosław Sachajko z Kukiz’15.
Sadzonki, środki ochrony roślin, nawozy, opakowania i sprzęt do przechowalnictwa, transportu i zbioru owoców i warzyw. Wszystko to można oglądać podczas trwających w Lublinie targów warzywniczo-sadowniczych Vege Fruit Expo. Dwudniowa impreza odbywa się w obiektach Targów Lublin.
O malinach i jabłkach będzie mowa podczas rozpoczynających się we wtorek w Lublinie targach warzywniczo-sadowniczych Vege Fruit Expo. Targi to nie tylko wykłady, ale też i ekspozycja sprzętu.