Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Rolnictwo

31 stycznia 2020 r.
6:28

Nawet 250 tys. zł premii na rozpoczęcie działalności na obszarach wiejskich objętych ASF

Autor: Zdjęcie autora oprac.
0 5 A A

Od 28 lutego do 28 marca można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. To propozycja dla tych rolniczych rodzin, które na terenach wiejskich objętych ASF prowadzą chów lub hodowlę trzody chlewnej i chcą z niej zrezygnować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O premię może ubiegać się • rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który m.in. podlega ubezpieczeniu w KRUS (w pełnym zakresie nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy). Ponadto rolnik musi mieć

• przyznaną jednolitą płatność obszarową do użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa za 2019 r., a jeżeli jej nie otrzymał, musi mieć przyznaną taką płatność za 2020 r. W tym drugim przypadku dokument potwierdzający przyznanie jednolitej płatność obszarowej za 2020 r. można dostarczyć na etapie składania wniosku o wypłatę premii.

• Od ubiegłego roku o pomoc z tej puli mogą ubiegać się również osoby, które przez 24 miesiące poprzedzające złożenie wniosku miały zawieszoną lub zakończoną pozarolniczą działalność gospodarczą oraz te, które swój biznes na wsi już prowadzą i chcą go rozszerzyć o nowy rodzaj działalności.

Wysokość pomocy zależy od liczby utworzonych miejsc pracy. W przypadku utworzenia jednego można liczyć na otrzymanie bezzwrotnej premii w wysokości 150 tys. zł, przy dwóch premia wzrasta do 200 tys. zł, a przy trzech do 250 tys. zł.

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej jest wypłacana w dwóch ratach. Pierwszą (80 proc.) rolnik otrzyma, gdy spełnieni warunki określone w wydanej decyzji o przyznaniu pomocy, a będzie miał na to 9 miesięcy (liczone od dnia doręczenia decyzji). Pozostałe 20 proc. premii wpłynie na jego konto po rozliczeniu realizacji biznesplanu.

Na złożenie wniosku o płatność drugiej raty pomocy przewidziano maksymalnie dwa lata (liczone od dnia wypłaty pierwszej części premii) i nie później niż do 31 sierpnia 2023 r.

Uwaga! 70 proc. kwoty premii musi być wydane na inwestycje w środki trwałe, czyli np. zakup maszyn i urządzeń, środków transportu czy wyposażenia. Pozostałe 30 proc. można przeznaczyć na wydatki bieżące związane z rozpoczęciem działalności.
Beneficjent po zarejestrowaniu działalności gospodarczej może pozostać w KRUS do dnia złożenia wniosku o wypłatę drugiej raty premii.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 r. o 07:07
+7
A mi przedsiębiorcy wykończanemu przez klęskę piSS nikt nie daje kasy, a wręcz podnoszą mi ZUS.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 r. o 07:54
+3
Te wszystkie unijne doplaty pochodza z dodrukowywania euro i sa sposobem na wpompwywanie pieniedzy w rynek. Pieniadz staje sie smieciem i niedlugo bedzie wart tyle papier na ktorym zostal wydrukowany.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 r. o 14:06
+1
Dalszy ciag wybijania likwidacji polskich hodowli trzody chlewnej prowadzonej przez PiS pod pretekstem walki z ASF. Efekty widac w cenach wieprzowiny na polkach sklepowych. Ok. 2000 roku bylo ponad 700 hodowli a teraz jest nieco ponad 100. Dobra zmiana.
Avatar
widzę to inaczej / 31 stycznia 2020 r. o 10:39
+1
A mi przedsiębiorcy wykończanemu przez klęskę piSS nikt nie daje kasy, a wręcz podnoszą mi ZUS.
A co ci dali platformiarze i arbuzy ???????-podnieśli ci wiek emerytalny, zabrali ci pieniądze z OFE 280 mld zł, a tato lipa synu lipa to co rozdawali ?, a kakyk jak obrażano katolików to bił brawo a teraz sie pcha na prezydento =wstyd.
 A co mnie to obchodzi ?? Od 5 lat miała być dobra zmiana, a jest coraz gorzej. I kto zabiera mi resztę pieniedzy z OFE pobierając od tego 15% prowizji ?? A Polska jest krajem wolnym wyznaniowo i ta grupa społeczna mnie nie interesuje i nie wiem czemu jest finansowana z moich podatków.
 A co mnie to obchodzi ?? Od 5 lat miała być dobra zmiana, a jest coraz gorzej. I kto zabiera mi resztę pieniedzy z OFE pobierając od tego 15% prowizji ?? A Polska jest krajem wolnym wyznaniowo i ta grupa społeczna mnie nie interesuje i nie wiem czemu jest finansowana z moich podatków. rozwiń
Avatar
nie pisowiec / 31 stycznia 2020 r. o 08:02
-3
A mi przedsiębiorcy wykończanemu przez klęskę piSS nikt nie daje kasy, a wręcz podnoszą mi ZUS.
 A co ci dali platformiarze i arbuzy ???????-podnieśli ci wiek emerytalny, zabrali ci pieniądze z OFE 280 mld zł, a tato lipa synu lipa to co rozdawali ?, a kakyk jak obrażano katolików to bił brawo a teraz sie pcha na prezydento =wstyd.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 r. o 14:06
+1
Dalszy ciag wybijania likwidacji polskich hodowli trzody chlewnej prowadzonej przez PiS pod pretekstem walki z ASF. Efekty widac w cenach wieprzowiny na polkach sklepowych. Ok. 2000 roku bylo ponad 700 hodowli a teraz jest nieco ponad 100. Dobra zmiana.
Avatar
widzę to inaczej / 31 stycznia 2020 r. o 10:39
+1
A mi przedsiębiorcy wykończanemu przez klęskę piSS nikt nie daje kasy, a wręcz podnoszą mi ZUS.
A co ci dali platformiarze i arbuzy ???????-podnieśli ci wiek emerytalny, zabrali ci pieniądze z OFE 280 mld zł, a tato lipa synu lipa to co rozdawali ?, a kakyk jak obrażano katolików to bił brawo a teraz sie pcha na prezydento =wstyd.
 A co mnie to obchodzi ?? Od 5 lat miała być dobra zmiana, a jest coraz gorzej. I kto zabiera mi resztę pieniedzy z OFE pobierając od tego 15% prowizji ?? A Polska jest krajem wolnym wyznaniowo i ta grupa społeczna mnie nie interesuje i nie wiem czemu jest finansowana z moich podatków.
 A co mnie to obchodzi ?? Od 5 lat miała być dobra zmiana, a jest coraz gorzej. I kto zabiera mi resztę pieniedzy z OFE pobierając od tego 15% prowizji ?? A Polska jest krajem wolnym wyznaniowo i ta grupa społeczna mnie nie interesuje i nie wiem czemu jest finansowana z moich podatków. rozwiń
Avatar
nie pisowiec / 31 stycznia 2020 r. o 08:02
-3
A mi przedsiębiorcy wykończanemu przez klęskę piSS nikt nie daje kasy, a wręcz podnoszą mi ZUS.
 A co ci dali platformiarze i arbuzy ???????-podnieśli ci wiek emerytalny, zabrali ci pieniądze z OFE 280 mld zł, a tato lipa synu lipa to co rozdawali ?, a kakyk jak obrażano katolików to bił brawo a teraz sie pcha na prezydento =wstyd.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 r. o 07:54
+3
Te wszystkie unijne doplaty pochodza z dodrukowywania euro i sa sposobem na wpompwywanie pieniedzy w rynek. Pieniadz staje sie smieciem i niedlugo bedzie wart tyle papier na ktorym zostal wydrukowany.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 r. o 07:07
+7
A mi przedsiębiorcy wykończanemu przez klęskę piSS nikt nie daje kasy, a wręcz podnoszą mi ZUS.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

Stomatologiczne Centrum Kliniczne prawie gotowe. Epidemia koronawirusa opóźni otwarcie

Stomatologiczne Centrum Kliniczne prawie gotowe. Epidemia koronawirusa opóźni otwarcie

Dobiegają końca prace przy budowie nowego Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego. Jego otwarcie planowano na maj, ale ten termin ulegnie zmianie w związku z trwającą epidemią.

Maseczki ochronne już w Puławach. Mieszkańcy znajdą je w skrzynkach pocztowych

Maseczki ochronne już w Puławach. Mieszkańcy znajdą je w skrzynkach pocztowych

Połowa z 40 tysięcy zamówionych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dotarła dzisiaj do Urzędu Miasta w Puławach. W ich dystrybucji do mieszkańców miasta pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Dęblina. Puławianie maski znajdą w skrzynkach na listy.

MKS Perła przed letnią przebudową składu

MKS Perła przed letnią przebudową składu

Marta Gęga przedłużyła umowę z MKS Perła. Rozgrywająca mistrzyń Polski związała się z klubem dwuletnim kontraktem.

Przez epidemię straciła ubezpieczenie zdrowotne. Ale mieszkance Kurowa udało się pomóc
Alarm 24

Przez epidemię straciła ubezpieczenie zdrowotne. Ale mieszkance Kurowa udało się pomóc

Od połowy marca Powiatowy Urząd Pracy w Puławach nie przyjmuje interesantów. Osoby, które chcą się zarejestrować muszą to zrobić zdalnie - przez internet. Nie wszyscy jednak dają sobie z tym radę. Jeden z kłopotów udało się rozwiązać po naszej interwencji.

Czytelnik alarmuje: W nocy bez pomocy lekarskiej. Był odsyłany od jednej placówki do drugiej, bez skutku
Alarm 24

Czytelnik alarmuje: W nocy bez pomocy lekarskiej. Był odsyłany od jednej placówki do drugiej, bez skutku

- Nocna opieka nie istnieje! Wróciłem do domu z niczym – oburza się nasz Czytelnik. Mężczyzna choruje na astmę. Po tym jak dostał silnych duszności, a leki od lekarza rodzinnego nie działały, chciał skorzystać z pomocy w ramach nocnej opieki. Próbował w trzech punktach, bez skutku.