Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

29 czerwca 2010 r.
12:53
Edytuj ten wpis

Spis rolny 2010: Rolniku, spisz się sam

Autor: Zdjęcie autora (bmk)
0 11 A A

Powszechny spis rolny będzie dopiero we wrześniu–październiku, ale według stanu na godz. 24 w środę, 30 czerwca. Warto więc zaopatrzyć się w zeszyt i zapisać w nim najważniejsze dane dotyczące gospodarstwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańców wsi czeka w tym roku powszechny spis rolny. Rachmistrze zastukają do drzwi od 1 września do 31 października, ale spisywać będą stan na godz. 24 w środę, 30 czerwca. Warto więc zaopatrzyć się w zeszyt i zapisać w nim najważniejsze dane dotyczące gospodarstwa.

Podczas spisu rolnego spisywane będą m.in.:

* ogólna charakterystyka gospodarstwa rolnego – uwzględniająca cechy adresowe siedziby użytkownika i siedziby gospodarstwa rolnego (m.in. informacje o użytkowniku gospodarstwa, opisanie struktury własnościowej użytków rolnych, działalności rolniczej i innej niż rolnicza prowadzonej w gospodarstwie rolnym).

* użytkowanie gruntów i powierzchnia zasiewów – informacje o ogólnej powierzchni gruntów gospodarstwa, w podziale na kategorie użytkowania oraz powierzchni zasiewów poszczególnych upraw rolnych,

* zwierzęta gospodarskie – stan liczebności i struktura pogłowia zwierząt gospodarskich poszczególnych gatunków,

* ciągniki, maszyny rolnicze i urządzenia – dane o liczbie ciągników własnych i wspólnych, w podziale na klasy mocy silnika oraz liczbie wybranych maszyn i urządzeń rolniczych,

* zużycie nawozów – dane w czystym składniku o ilości stosowanego nawożenia mineralnego, wapniowego oraz nawożenia organicznego pochodzenia zwierzęcego,

* pracujących w gospodarstwie rolnym – informacje o wielkości i strukturze zasobów pracy w rolnictwie (uwzględniane będą wszystkie osoby wykonujące pracę w gospodarstwie rolnym w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie),

* struktura dochodów gospodarstwa rolnego z użytkownikiem gospodarstwa rolnego oraz korzystanie z programów wsparcia dla rolnictwa – informacje o dochodach z tytułu prowadzenia rolniczej działalności gospodarczej, pozarolniczej działalności gospodarczej, pracy najemnej, emerytur i rent oraz innych źródeł niezarobkowych poza emeryturą i rent, o fakcie korzystania przez gospodarstwo z płatności do gruntów ornych i programów wsparcia rozwoju obszarów wiejskich,

* metody produkcji rolniczej (wpływ rolnictwa na środowisko) – m.in. informacje o metodach uprawy gleby, zabezpieczania gleby przed wypłukiwanie składników pokarmowych, zabiegach przeciwerozyjnych, systemach utrzymania zwierząt gospodarskich.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznego Powszechnego Spisu Rolnego znajdują się na stronie internetowej www.stat.gov.pl/gus/6435_PLK_HTML.htm Warto tam zajrzeć i korzystając ze znajdujących się tam wskazówek choć "z grubsza” spisać swoje gospodarstwo, by potem, gdy do drzwi zapukają rachmistrze spisowi, nie mieć kłopotów z odtworzeniem jego stanu sprzed dwóch–czterech miesięcy.

Będzie to pierwszy spis rolny przeprowadzany od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eddi / 30 października 2010 o 07:19
0
to kompromitacja dlaczego spis przez intetnet nie mozna sie spisac do konca pazdziernika .wlasnie sie dowiedzialem ,ze jest to dwa tygodnie krocej ,przeciez internet mial pomoc
Avatar
Marta / 13 września 2010 o 16:12
0
W gminie Działoszyn rachmistrze wszyscy są ok oprócz jednego pana który jest nie słowny i nie miły!!!Jak tak można?Umawi się na termin i godzine a po tem nie przychodzi!Ludzie teżpracują i to ciężko a nie o pieprzają się tak jak pan w Ośrodku Pomocy Społecznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
rachmistrz / 10 września 2010 o 15:55
0
rachmistrz zarobi, ale i on poświeca czas, tankuje samochód a pieniadze dostanie za 3 miesiace.a taki student skad ma wziac tyle pieniedzy? ludzie są bardzi niemili, robią łaskę, że cokolwiek powiedzą.a z tym czasem to nie przesadzajcie. jak zachodzicie do urzedu to sterczycie nad urzednikami nie pól godziny, lecz tyle ile Wam się podoba.jak jesteście w szpitalu to macie opiekę 24h.więc kazdy ma prace i ja wykonuje. a wam przeszkadza jak ktos na 20 minut do domu wejdzie. najpierw poczytajcie o obowiazku udzielania odpowiedzi a potem się wyzalajcie na forum
Avatar
adam / 5 września 2010 o 17:28
0
rachmistrz zarobi na mnie 30 zł a ja muszę siedzieć, żeby mnie spisali, za darmo - to jest sprawiedliwość
Avatar
łukasz / 20 sierpnia 2010 o 21:48
0
mam pytanko czy udostępnianie wszystkich danych w ogóle jest zgodne z prawem
i czy są w stanie mnie do tego zmusić?
Avatar
grześ / 19 lipca 2010 o 12:50
0
podatek katastralny, kiedyś w Polsce i tak będzie. Ale nie stanie się to prędko najpierw musimy zrobić porządną bazę katastralną (EGiB jest co raz większa, ale ma jeszcze braki) a drugim problem jest brak wymaganej liczby rzeczoznawców(ale oni są już szkoleni więc za 5 lat będzie ich już sporo)
Avatar
ja / 13 lipca 2010 o 21:21
0
jest tez takie pytanie w ankicie aby podac czy sie mialo współmałżonka .

ludzie nas z domu powyganiaja i z siekiera beda ganiac
Avatar
Rachmistrz / 30 czerwca 2010 o 13:55
0
Tak,tak. Spiszcie cały inwentarz, budynki i maszyny. A potem czekajcie, aż Donek z min. Sawickim zafundują wam POdatek katastralny.
Avatar
Fi / 29 czerwca 2010 o 17:56
0
O proszę i cenzura działa... tak się wstydzi błędów, że posty usuwa pseudodziennikarzyna.
Avatar
KK / 29 czerwca 2010 o 17:46
0
Najlepsza jest reklama z Żakiem i ten argument że pierwszy raz spis rolny w Polsce był 220 lat temu. Czyli między I a II rozbiorem Polski. Czyli, że co już za 4 lata nie będzie naszego kraju? Patrząc na Komoruskiego to całkiem możliwe.
Avatar
eddi / 30 października 2010 o 07:19
0
to kompromitacja dlaczego spis przez intetnet nie mozna sie spisac do konca pazdziernika .wlasnie sie dowiedzialem ,ze jest to dwa tygodnie krocej ,przeciez internet mial pomoc
Avatar
Marta / 13 września 2010 o 16:12
0
W gminie Działoszyn rachmistrze wszyscy są ok oprócz jednego pana który jest nie słowny i nie miły!!!Jak tak można?Umawi się na termin i godzine a po tem nie przychodzi!Ludzie teżpracują i to ciężko a nie o pieprzają się tak jak pan w Ośrodku Pomocy Społecznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
rachmistrz / 10 września 2010 o 15:55
0
rachmistrz zarobi, ale i on poświeca czas, tankuje samochód a pieniadze dostanie za 3 miesiace.a taki student skad ma wziac tyle pieniedzy? ludzie są bardzi niemili, robią łaskę, że cokolwiek powiedzą.a z tym czasem to nie przesadzajcie. jak zachodzicie do urzedu to sterczycie nad urzednikami nie pól godziny, lecz tyle ile Wam się podoba.jak jesteście w szpitalu to macie opiekę 24h.więc kazdy ma prace i ja wykonuje. a wam przeszkadza jak ktos na 20 minut do domu wejdzie. najpierw poczytajcie o obowiazku udzielania odpowiedzi a potem się wyzalajcie na forum
Avatar
adam / 5 września 2010 o 17:28
0
rachmistrz zarobi na mnie 30 zł a ja muszę siedzieć, żeby mnie spisali, za darmo - to jest sprawiedliwość
Avatar
łukasz / 20 sierpnia 2010 o 21:48
0
mam pytanko czy udostępnianie wszystkich danych w ogóle jest zgodne z prawem
i czy są w stanie mnie do tego zmusić?
Avatar
grześ / 19 lipca 2010 o 12:50
0
podatek katastralny, kiedyś w Polsce i tak będzie. Ale nie stanie się to prędko najpierw musimy zrobić porządną bazę katastralną (EGiB jest co raz większa, ale ma jeszcze braki) a drugim problem jest brak wymaganej liczby rzeczoznawców(ale oni są już szkoleni więc za 5 lat będzie ich już sporo)
Avatar
ja / 13 lipca 2010 o 21:21
0
jest tez takie pytanie w ankicie aby podac czy sie mialo współmałżonka .

ludzie nas z domu powyganiaja i z siekiera beda ganiac
Avatar
Rachmistrz / 30 czerwca 2010 o 13:55
0
Tak,tak. Spiszcie cały inwentarz, budynki i maszyny. A potem czekajcie, aż Donek z min. Sawickim zafundują wam POdatek katastralny.
Avatar
Fi / 29 czerwca 2010 o 17:56
0
O proszę i cenzura działa... tak się wstydzi błędów, że posty usuwa pseudodziennikarzyna.
Avatar
KK / 29 czerwca 2010 o 17:46
0
Najlepsza jest reklama z Żakiem i ten argument że pierwszy raz spis rolny w Polsce był 220 lat temu. Czyli między I a II rozbiorem Polski. Czyli, że co już za 4 lata nie będzie naszego kraju? Patrząc na Komoruskiego to całkiem możliwe.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!