Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

2 listopada 2017 r.
14:52

Kuchenne Rewolucje znowu w Lublinie. Jak zmieniła się włoska pizzeria? [oglądaj odcinek]

Autor: Zdjęcie autora pab
0 36 A A

Już wiadomo jak wypadły „Kuchenne rewolucje” TVN w lubelskiej pizzerii.

Aktualizacja artykułu: 3 listopada 2017 r. 9:57
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

OBEJRZYJ CAŁY ODCINEK

Tym razem Magda Gessler odwiedziła Pizzerię Vicenti znajdującą się przy ul. Chopina w Lublinie.

„Grzegorz 15 lat spędził we Włoszech. Kiedy wrócił do Polski, otworzył własny zakład produkujący sery, w tym słynną włoską mozzarellę. Zachęcony sukcesem wytwórni, zapragnął otworzyć własną restaurację. Gdy znalazł odpowiednie miejsce, wybór był prosty – otworzył prawdziwie włoską pizzerię, gdzie kawałki sprzedaje się na wagę. Według Grzegorza jest to popularna praktyka we Włoszech, a szczególnie w Rzymie” – czytamy w opisie odcinka.

Dlaczego właściciel pizzerii poprosił o pomoc Magdy Gessler? Okazało się, że pomysł pana Grzegorza w Lublinie nie bardzo wypalił. Prowadzenie restauracji zaczęło zajmować za dużo czasu, a pan Grzegorz na głowie miał wytwórnię serów. Menedżerem lokalu została jego siostra, a szkolenia miał zrobić włoski kucharz.

„Mimo tych wszystkich starań jego restauracja ma się coraz gorzej. Finansowo przynosi straty, a i z personelem są ciągłe problemy i konflikty, których niedoświadczona Patrycja nie potrafi rozwiązać” – czytamy na stronie Kuchennych Rewolucji.

Magda Gessler i Kuchenne Rewolucje w Pizzerii Vicenti / Ser-o!-mania

Po zakończeniu Kuchennych Rewolucji Pizzeria Vicente zniknęła z kulinarnej mapy Lublina, bo po wakacyjnej wizycie Magdy Gessler restauracja zmieniła nazwę na Ser-o!-mania. Zmienił się także wystrój lokalu:

Odcinek 9 (sezon 16) Kuchennych Rewolucji z Pizzerią Vicente / Ser-o!-mania można było zobaczyć w czwartek o godz. 21.30 w TVN.

Źródło: Materiały TVN / x-news

>>> To nie pierwsza wizyta Magdy Gessler w naszym regionie. Inne odcinki:

Kuchenne Rewolucje w Hrubieszowie. Gessler zrobiła demolkę w "Magistracie"

Kuchenne Rewolucje w Lublinie: Magda Gessler odmieniła Orient Express

Kuchenne Rewolucje: Czarcia Łapa na widelcu Magdy Gessler

Kuchenne Rewolucje: Jesz Burger skrytykowany przez Magdę Gessler

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jagienka / 2 listopada 2017 r. o 16:18
undefined napisał:
W Lublinie te medialne rewolucje chyba się średnio udają..., w Czarciej zamalowali piękne freski na ścianach, na Kościuszki czort wie co się stało, a JeszBurgera to w żadnej czeluści internetów nie można już znaleźć... a chciałbym sobie przypomnieć, bo była to ostra jazda bez sosu. Później już nie oglądałem, bo mimo całej rubieżnej lubości do Pani Magister Magdaleny,  jakoś mam wrażenie, że Polska to jest za mały rynek jak na jej format, a Lubelskie to wręcz inna planeta i inny mikrokosmos, niż globalna Polska z której Pani Magda się wywodzi. No, ale cytując klasyczkę literatury: "Bo to jest Magda!", wiesz, miałem wrażenie, że te rewolucje jakoś nie dochodza do  młodszych owładniętych prostymi ideami fixe pokroju Tasty. A co do średnio-starszych, to brand działa w kilku największych polskich milionowych miastach. To w Polsce B, jest trochę chyba szczególnie, a w samym Lublinie wzorcem nie jest masowy hipsteryzm, a raczej klasyczny renesansowy "Akademicyzm". Włóczka, wełna, do it yourself. A to troche inna....Kuchnia, i inne ...Histore...
 Jestem magistrem filologii i niejedno już w życiu widziałam i czytałam, ale powyższy tekst sprawił, że zastanawiam się, czy rzeczywiście dobrze znam język ojczysty. Nie zrozumiałam nic z powyższej wypowiedzi. Zdania niby są, ale sensu i składni ta wypowiedź nie posiada. Wniosek: Czytelniku, zanim cokolwiek napiszesz, pomyśl!
 Jestem magistrem filologii i niejedno już w życiu widziałam i czytałam, ale powyższy tekst sprawił, że zastanawiam się, czy rzeczywiście dobrze znam język ojczysty. Nie zrozumiałam nic z powyższej wypowiedzi. Zdania niby są, ale sensu i składni ta wypowiedź nie posiada. Wniosek: Czytelniku, zanim cokolwiek napiszesz, pomyśl! rozwiń
Avatar
kokoloko / 4 listopada 2017 r. o 15:06
Z całym szacunkiem dla Magdy Gessler, bo jej nie lubię, ale tutaj miała 100% rację, Ser-o!-mania nie ma szans na istnienie. Właściciel który nie ma czasu, siostra studentka-menadżerka bez pojęcia o biznesie, pracująca za free, kucharze na umowie zleceniu. I płacz że nie ma ludzi do pracy. Sorry ale ten Pan niech skoncentruje się na produkcji serów a nie na restauracji. I nie mam zielonego pojecia po co Gesslerową zapraszam, jakby obejrzał kilka odcinków wcześniej to wiedziałby że przejedzie się po nim jak po mokrej kobyle...
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 22:06
Dziennika nie stać na własne materiały? Musi kopiować z TVN czy tam kupować ? Tragedia
Avatar
jamko / 3 listopada 2017 r. o 19:54
durny jestes, co ma pis do tego? poza tym mam wrazenie, ze jedna osoba siedzi i najezdza na geslerowa, pewnie ktos z nieudanych rewolucji
Avatar
jo-jo / 3 listopada 2017 r. o 15:40
Obejrzałem, żygnąłem, no ale cóż - to poziom celebrytów TVN, ONET i z przykrością stwierdzić Dziennika....
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 15:33
ktoś kiedyś powiedział "...a teraz Szanowni Państwo koniec z ciekawymi programami, czas na telewizję dla motłochu..." i taką mamy, a na niej korzystają Ci, którzy nie myślą sami. Co poradzić należało ogłupić społeczeństwo i udało się poniekąd...
Avatar
x / 3 listopada 2017 r. o 14:23
UNIX napisał:
jagienka napisał:
undefined napisał:
w sposób wyjątkowy wprowadza naukowca, oraz badania i wyprowadza je również, w kuchni i od kuchni.
UNIX napisał:
i nader wszystko: nad kuchnią
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 13:13
Jaki kartofel taki gust.
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 12:22
Tyle pizzerii u nas się otwiera, że tej nie znałem a w samym centrum jest. Szkoda że Wenecja nie spróbowała pomocy Zmory Sanepidu i się zlikwidowała. To była jedna z nielicznych już starych i znanych pizzerii, ale kolejne zmiany właścicieli i spadki jakości zniszczyły lokal.
Avatar
UNIX / 3 listopada 2017 r. o 12:01
jagienka napisał:
undefined napisał:
W Lublinie te medialne rewolucje chyba się średnio udają..., w Czarciej zamalowali piękne freski na ścianach, na Kościuszki czort wie co się stało, a JeszBurgera to w żadnej czeluści internetów nie można już znaleźć... a chciałbym sobie przypomnieć, bo była to ostra jazda bez sosu. Później już nie oglądałem, bo mimo całej rubieżnej lubości do Pani Magister Magdaleny,  jakoś mam wrażenie, że Polska to jest za mały rynek jak na jej format, a Lubelskie to wręcz inna planeta i inny mikrokosmos, niż globalna Polska z której Pani Magda się wywodzi. No, ale cytując klasyczkę literatury: "Bo to jest Magda!", wiesz, miałem wrażenie, że te rewolucje jakoś nie dochodza do  młodszych owładniętych prostymi ideami fixe pokroju Tasty. A co do średnio-starszych, to brand działa w kilku największych polskich milionowych miastach. To w Polsce B, jest trochę chyba szczególnie, a w samym Lublinie wzorcem nie jest masowy hipsteryzm, a raczej klasyczny renesansowy "Akademicyzm". Włóczka, wełna, do it yourself. A to troche inna....Kuchnia, i inne ...Histore...
Jestem magistrem filologii i niejedno już w życiu widziałam i czytałam, ale powyższy tekst sprawił, że zastanawiam się, czy rzeczywiście dobrze znam język ojczysty. Nie zrozumiałam nic z powyższej wypowiedzi. Zdania niby są, ale sensu i składni ta wypowiedź nie posiada. Wniosek: Czytelniku, zanim cokolwiek napiszesz, pomyśl!
 Tak. ty też, Szopenhałerze. Słowo Czytelnik, średnio mnie definiuje. Medialne rewolucje średnio się udają, moje doświadczenia z efektami były negatywne. Wymieniłem kazusy lokalizacji.restauracji na których bazowałem Wytłumaczyłem, że bardzo mi szkoda, że nie można już JeszBurgera oglądac na VOD Chciałem sobie obejrzeć S02E01 bo była tam ostra jazda. Pomimo, że perwersyjnie ubóstwiam format Pani Magdy to nie oglądałem kolejnych sezonów. Polska to za mały rynek na jej format, oznacza, że cenię ją bardziej niż od Odry do Bugu, i wyrażam między wierszami obawę o to, że popadnie kobietka w rutynę, albo zafiksuje się na jakimś średnim koncepcie niczym ciąg Fibonacciego Następnie forsuję koncept dualizmu rozwoju kulturalno gospodarczego dzisiejszej Polski, propagując dwudzielność na A oraz B, i podkreślając, że ta strona "Lubelska" jest mikrokosmosem, który dopiero sie globalizuje w przeciwieństwie do największych miast Polski Zachodniej, które sa już globalne i mają wyraxny podział klasowy.  Klasyczką literatury w tym przypadku jest Dorota Masłowska. Młodzi owładnięci sa kulinariami pochodzacymi z Sieci Globalnej Internet a niesionymi łączami z profili typu "Tasty" czy "Snapchat", ma byc szybko, sprawnie, jakosciowo i ładnie. Hipsterzy sa oznaką najglobalniejszych miast, rozprzestrzeniają się jak bakterie na pożywce, nie służą ani sztuce, ani muzyce. Więcej konsumują kawy, niż wystaw muzealnych, i są gdupą docelową która najszybciej przetestuje miejsca efektów "Rewolucji" Kilka największych milionowych miast w Polsce, jest to wskazówka, że populacja na stronie w Wikipedii i w encyklopedii, to nie jest prawdziwa populacja mieszkańców miast, przybysze zyją latami, choć się nie meldują, jeśli myślisz, że Kraków, Wrocław, Łódź czy Trójmiasto nie przekroczyły miliona, to jesteś w błędzie. W takich miastach rynek kulinarny jest ...automatycznie szerszy. Polska B, czyli ta Druga POŁOWA Polski, nie leci ślepo w stronę burgera za 50 złotych, ceny są rozsądne, często wyważone, powiedzmy uczciwe dla obydwu stron. Renesansowy Akademizm, oznacza, ze popularne jest domowe przygotowanie żywności. A Mensa studencka, to coś co wzorcami zachodnimi przezyje renesans. Jednego miesiąca nastawiasz fermentor z piwem, kolejnego oddajesz sweter z włóczki, i tak na przemian. Inna kuchnia, inne historie, to było nawiązanie do filmu "Kuchenne Historie", który w sposób wyjątkowy wprowadza naukowca, oraz badania i wyprowadza je również, w kuchni i od kuchni. Mozna skończys filologię, mozna skończyć studia, ale nauczyc się odczytywac metafory bazowane na kontekście kuturowym nie jest jakoś wybitnie trudno. Sztuką jest nie kończyć studiów. A Pani magdzie Gessler, zyczę, jeśli założy kiedyś Akademię Kulinarną, to zeby założyła ją w ładnym miescie akademickim. Bo co do wydostania sie formatu poza granice tego głupiejącego kraju, może być trudno. Licencje.
 Tak. ty też, Szopenhałerze. Słowo Czytelnik, średnio mnie definiuje. Medialne rewolucje średnio się udają, moje doświadczenia z efektami były negatywne. Wymieniłem kazusy lokalizacji.restauracji na których bazowałem Wytłumaczyłem, że bardzo mi szkoda, że nie można już JeszBurgera oglądac na VOD Chciałem sobie obejrzeć S02E01 bo była tam ostra jazda. Pomimo, że perwersyjnie ubóstwiam format Pani Magdy to nie oglądałem kolejnych sezonów. Polska to za mały rynek na jej format, oznacza, że cenię ją bardziej niż od Odry do... rozwiń
Avatar
kokoloko / 4 listopada 2017 r. o 15:06
Z całym szacunkiem dla Magdy Gessler, bo jej nie lubię, ale tutaj miała 100% rację, Ser-o!-mania nie ma szans na istnienie. Właściciel który nie ma czasu, siostra studentka-menadżerka bez pojęcia o biznesie, pracująca za free, kucharze na umowie zleceniu. I płacz że nie ma ludzi do pracy. Sorry ale ten Pan niech skoncentruje się na produkcji serów a nie na restauracji. I nie mam zielonego pojecia po co Gesslerową zapraszam, jakby obejrzał kilka odcinków wcześniej to wiedziałby że przejedzie się po nim jak po mokrej kobyle...
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 22:06
Dziennika nie stać na własne materiały? Musi kopiować z TVN czy tam kupować ? Tragedia
Avatar
jamko / 3 listopada 2017 r. o 19:54
durny jestes, co ma pis do tego? poza tym mam wrazenie, ze jedna osoba siedzi i najezdza na geslerowa, pewnie ktos z nieudanych rewolucji
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 18:12
Czy ta kobieta kiedykolwiek przeprowadziła "Rewolucję" czytaj Demolkę bez zmiany nazwy lokalu? W Chełmie zniszczyła Gęsią Szyję i Relax. Szkoda. Bo teraz jedzenie tam jest niesmaczne i po zawyżonych cenach. Tragedia. No i jej te pomysły. Ostatnio świruje z ziemniakami. Tak załatwiła pizzerię w Łodzi. Czytając komentarze mieszkańvów pizza im smakowała to walnęła im w menu kartofla z parownika dla świń za... bagatela 24złote?! Łapiecie? W Chełmie można za 36zł zjeść ćwiartkę wysuszonej gęsi z mega porcją majeranku w Gęsich "tfu" Sprawkach. Ta kobieta ma pojęcie o biznesie jak Rysiu Petru. To że jest syf w polskich barach to norma. A do restauracji raz wpuszczono tę kobietę. Zgadnijcie jak ją nazwała? Złoty Kartofel?!!! Mści się, czy jak? Teraz chodzi po knajpach, gdzie 5 stolików na maxa upchnie. Ot, restauracyje na miarę Gesslerowej.
Czy ta kobieta kiedykolwiek przeprowadziła "Rewolucję" czytaj Demolkę bez zmiany nazwy lokalu? W Chełmie zniszczyła Gęsią Szyję i Relax. Szkoda. Bo teraz jedzenie tam jest niesmaczne i po zawyżonych cenach. Tragedia. No i jej te pomysły. Ostatnio świruje z ziemniakami. Tak załatwiła pizzerię w Łodzi. Czytając komentarze mieszkańvów pizza im smakowała to walnęła im w menu kartofla z parownika dla świń za... bagatela 24złote?! Łapiecie? W Chełmie można za 36zł zjeść ćwiartkę wysuszonej gęsi z mega porcją majeranku w Gęsich "tfu&... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 16:34
Gdyby to kudłate coś postawić w sklepie ze słodyczami to dzieci cukierków napewno by nie zjadły.
Avatar
jo-jo / 3 listopada 2017 r. o 15:40
Obejrzałem, żygnąłem, no ale cóż - to poziom celebrytów TVN, ONET i z przykrością stwierdzić Dziennika....
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 15:33
ktoś kiedyś powiedział "...a teraz Szanowni Państwo koniec z ciekawymi programami, czas na telewizję dla motłochu..." i taką mamy, a na niej korzystają Ci, którzy nie myślą sami. Co poradzić należało ogłupić społeczeństwo i udało się poniekąd...
Avatar
x / 3 listopada 2017 r. o 14:23
UNIX napisał:
jagienka napisał:
undefined napisał:
w sposób wyjątkowy wprowadza naukowca, oraz badania i wyprowadza je również, w kuchni i od kuchni.
UNIX napisał:
i nader wszystko: nad kuchnią
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 13:13
Jaki kartofel taki gust.
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 r. o 12:43
Kto tego kudłatego mopa zaprosił do Lublina ?