Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

24 czerwca 2019 r.
9:54

Coraz szybciej z Lublina do Warszawy. Kolejne dwa odcinki S17 już niebawem

Autor: Zdjęcie autora p.p.
110 36 A A

Otwarty przed weekendem fragment S17 z Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z odcinków, które mają być w tym roku dostępne dla kierowców. Jeszcze tego lata od Garwolina do Piask można będzie przejechać w 70 minut.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dotychczas droga ekspresowa z Lublina do Warszawy kończyła się na węźle Kurów Zachód. Teraz jest dłuższa o 13-kilometrowy odcinek do węzła Skrudki. Jego budowa kosztowała ok. 271 mln zł, do tego trzeba doliczyć 100 mln zł na pozostałe wydatki, jak odszkodowania za nieruchomości przejęte pod drogę, prace archeologiczne oraz wynagrodzenie nadzoru.

Nowy odcinek jest dużym ułatwieniem dla kierowców. Auto osobowe jadąc z dozwoloną prędkością 120 km/h pokonuje ten fragment w 7 minut. Pozwala to oszczędzić sporo czasu i zapomnieć o rondzie w Żyrzynie, gdzie często tworzyły się korki.

– Kolejne dwa odcinki S17 już niebawem – mówi Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeszcze przed końcem czerwca oddane mogą być fragmenty ekspresówki od Garwolina do granicy województw, z odcinkiem trasy do węzła Ryki Północ (ok. 30 km).

Pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki. Wtedy od początku obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Piask (ok. 140 km) będzie można przejechać autem osobowym w około 70 minut. – Ta droga to ważny element polskiego rusztu komunikacyjnego – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Za dwa lata pojedziemy S17 od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – deklaruje. 

Odkryli historię

Podczas budowy ekspresówki archeolodzy przebadali miejsce, gdzie w sierpniu 1863 r. miała miejsce bitwa pod Żyrzynem. Odkryto grób ze szczątkami ok. 80 żołnierzy armii carskiej pokonanej przez oddziały powstańcze. Natrafiono na kilka szkieletów koni, elementy uzbrojenia żołnierzy, armatkę hukową oraz rzeczy osobiste, w tym m.in. charakterystyczny medalik Matki Boskiej Częstochowskiej.

Szczątki spoczęły na cmentarzu w Baranowie, gdzie tuż po bitwie pochowano 14 powstańców styczniowych, którzy zginęli w trakcie walk lub na skutek odniesionych ran.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 10:46
+42
"Za dwa lata pojedziemy S17 od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy". Panie Andrzej Adamczyk, niniejszym nazywam pana kłamcą i jeśli czuje się pan urażony to proszę mnie pozwać to wykażę w sądzie, że jeśli za dwa lata pojedziemy obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego to będzie dobrze. KŁAMCO!!!
Avatar
And / 24 czerwca 2019 o 10:42
+31
Ta droga nie jest potrzebna. My warszawiacy nie jeździmy do lublina bo i po co. Nam potrzebna droga do kazimierza i to wszystko.
 Jak to po co? Do Lublina przjeżdżacie warszawiaki po słoiki. 
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 12:46
+26
Przypominam ze cała trasa wawa lublin i dalej do granicy miała być gotowa na euro 2012!!!! Delikatna obsuwa..
Avatar
tom / 24 czerwca 2019 o 10:07
+24
Po co gadać takie głupoty. Na trasę od Piask do Tomaszowa nawet projektu jeszcze nie ma, a minister wciska że za dwa lata pojedziemy ekspresówką. Tylko się gość ośmiesza
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 10:00
+23
" Za dwa lata pojedziemy S17 od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy" - tak tak tak, chyba z przodu jedynki zabrakło...
Avatar
Xavery / 24 czerwca 2019 o 15:30
+18
Ta droga nie jest potrzebna. My warszawiacy nie jeździmy do lublina bo i po co. Nam potrzebna droga do kazimierza i to wszystko.
 A nie wystarczy wam, malowanym warszawiakom spod Grójca, dobra droga do Biedronki? Bo chyba tylko do takiego kręgu zawężają się wasze "stołeczne" horyzonty.  Pochodzę z Warszawy i Lublin bardzo sobie cenię jako miasto wspaniałej historii, obiecującej przyszłości no i komisarza Maciejewskiego:) 
Avatar
Szczęśliwy słoik / 24 czerwca 2019 o 11:08
+18
Jak dla mnie czuć różnicę na niekorzyść,w porównaniu do bitumitu ale generalnie lux,super -jak ktoś jeździł wcześniej to z pewnością doceni.Ja doceniam bardzo też to że nie było aż takich utrudnień w czasie budowy jakie widziałam na S7 i S8. Ci którzy hejtują, niech najpierw na siebie popatrzą,na siebie ponatzrkają a potem na udogodnienia jakie powstają.
Avatar
Obserwator JW / 24 czerwca 2019 o 10:31
+18
A wszystko po to żeby szybciej dojechać do Kołbieli.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 10:21
+15
Rzeszów rozwija się między innymi dlatego, że zrobiono autostradę z Krakowa i niektórym pracodawcom bardziej się oplaca zapłacić mniej ludziom w Rzeszowie, mieć tańsze lokale i niższe podatki niż w Krakowie. W Lublinie będzie podobnie, część ludzi odjedzie ale przyciągnie to też inwestorów z Warszawy.
Avatar
J / 24 czerwca 2019 o 20:41
+11
A jak tam kolej Lublin - Dęblin - Warszawa? Inwestycja zamknie się w 5-latce?
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 22:32
0
Panie Nalewajko jutro godzina 7 zero do podpisu, druk dymisji gotowy, czerwiec minął blagierze-bajarzu w pokoju obok będzie do wyboru miecz samurajski lub pistolet z jedną kulą, no co pomarzyć nie można. przecież Nalewajko ani jego pryncypał chonoru nie mają będą się tłumaczyć, że jest przejezdność dostępność coś tam coś tam od Ryk do obwodnicy Garwolina. Słownie trzynaście kilometrów ale sukces, żeby chociaż most na Wieprzu. czyli jakiś szybszy objazd Kołbieli najwcześniej za rok a obwodnica Ryk na 1 października tak na wybory a nie w sierpniu jak pan Nalewajko w swojej bajce opowiadał
Panie Nalewajko jutro godzina 7 zero do podpisu, druk dymisji gotowy, czerwiec minął blagierze-bajarzu w pokoju obok będzie do wyboru miecz samurajski lub pistolet z jedną kulą, no co pomarzyć nie można. przecież Nalewajko ani jego pryncypał chonoru nie mają będą się tłumaczyć, że jest przejezdność dostępność coś tam coś tam od Ryk do obwodnicy Garwolina. Słownie trzynaście kilometrów ale sukces, żeby chociaż most na Wieprzu. czyli jakiś szybszy objazd Kołbieli najwcześniej za rok a obwodnica Ryk na 1 października tak na wybory a nie w sierp... rozwiń
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 16:37
+3
Pracuje przy budowie autostrad w Niemczech i mogę was zapewnić że nasza s17 jest bardzo dobrze wykonana. W po prostu charakterystyka betenu jest inna może odrobinę mniej komfortowa ale napewno bardziej żywota. Nie wiem jak w Polsce ale w de na beton wykonawca daje 35 lat gwarancji a na asfalt 20.
Avatar
oso / 26 czerwca 2019 o 08:34
-4
@piotrw Pamiętasz jak zacna Pani z partii rzundzoncej łopatkę wbijała na budowie obwodnicy Chełma? Nie??? Ha, ha, ha...
Avatar
piotrw / 26 czerwca 2019 o 08:03
-8
Tak nie narzkajcie na PIS przypomnę tylko jak Pan Komorowski ( śmiechu warte -- to był nasz prezydent -- jeszcze większy śmiech ) stał na tle miasta Inowrocławia a koparki jeździł wokół niego, że niby drogę buduje  - no coż inteligencji to temu Panu nie brak. Na drugi dzień pojechałem w to miejsce i tylko ślady koparek zostały a dzisiaj już sladów nie ma.  Wolicie taką Polskę gdzie mówi się i nic się nie robi a teraz chociaż coś się robi a że idzie wolno  no i co z tego przecież w końcu pojedziemy szybciej-- wytrwałości. Ja mam tylko nadzieję, że do Polski rządzić nie wróci KROGUEC od pani MAKRELI tego nam wszystkim życzę. Nie jestem politykiem ani politycznie ukierunkowany ale mam firmę i wiem jedno za czasów Krogulca chciałem firmę rozwiązać a teraz zatrudniłem jeszcz kilka osób taka jest różnica. A że ludziom daj 500 zł i co z tego niech mają-- czy to źle. Z mojego doświadczenia wiem , że jak się ludzim dobrze zapłaci to żadne 500 w domu ich nie zatrzyma. Pozdrawiam wyznawców Komorowskiego słynnego budowniczego drogi pod Inowrocławiem.
Tak nie narzkajcie na PIS przypomnę tylko jak Pan Komorowski ( śmiechu warte -- to był nasz prezydent -- jeszcze większy śmiech ) stał na tle miasta Inowrocławia a koparki jeździł wokół niego, że niby drogę buduje  - no coż inteligencji to temu Panu nie brak. Na drugi dzień pojechałem w to miejsce i tylko ślady koparek zostały a dzisiaj już sladów nie ma.  Wolicie taką Polskę gdzie mówi się i nic się nie robi a teraz chociaż coś się robi a że idzie wolno  no i co z tego przecież w końcu pojedziemy szybciej-- wytrwałości. Ja mam tylko nadziej... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 13:09
+2
kto komentuje termin oddania obwodnicy Ryk-przecież wykonawca i tak zakończy przed nałożonym terminem.Budowa do Garwolina idzie dobrze.nich szanowny osobnik zorientuje sie w warunkach geologicznych o hydrologicznych okolic Ryk a potem marudzi.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 09:50
+5
Panie wodniku-szuwarku czyli rzeczniku Nalewajko to kiedy to wkrótce: jutro, pojutrze bo czerwiec się zaraz skończy już za momencik, za niecałe sześć dób. Przypominam Panu, że trzeciego czerwca m.in. na Dziennik wypuścił Pan wiadomość, że do Skrudek w czerwcu i od Ryk do Garwolina też w czerwcu a obwodnicą Ryk w sierpniu. Pewnie S17 w kalendarzu vipów na czerwiec i kapelanów się nie mieści czego Pan nie skonsultował. Mateusz miał być i co zauważył, że na trzynastu kilometrach z nosem długim od obietnic się nie zmieści stąd minister ze świtą. Zresztą otwieranie tych trzynastu kilometrów to prawdziwa kicha samochody vipów i dziennikarzy ledwo się pomieściły jak wynika z załączonych zdjęć. A do nożyczek same krawaty kamizelki do tła. Kolei się nie czepiam nie Pańska działka tyle wiem, że jest w lesie-zero torów, trakcji, niektóre wiadukty w przebudowie(najważniejszy ten w Lublinie zburzony do fundamentów), wiele peronów również a rozkład jazdy w którym ma być uwzględniana startuje już 7-8 grudnia.
Panie wodniku-szuwarku czyli rzeczniku Nalewajko to kiedy to wkrótce: jutro, pojutrze bo czerwiec się zaraz skończy już za momencik, za niecałe sześć dób. Przypominam Panu, że trzeciego czerwca m.in. na Dziennik wypuścił Pan wiadomość, że do Skrudek w czerwcu i od Ryk do Garwolina też w czerwcu a obwodnicą Ryk w sierpniu. Pewnie S17 w kalendarzu vipów na czerwiec i kapelanów się nie mieści czego Pan nie skonsultował. Mateusz miał być i co zauważył, że na trzynastu kilometrach z nosem długim od obietnic się nie zmieści stąd minister ze świtą.... rozwiń
Avatar
kierowiec / 25 czerwca 2019 o 09:23
-2
Może dziennikarze zajęli by się wazniejszą drogą, która stanęła od kilku miesięcy w miejscu czyli w UWL? Mowa o S19.
Avatar
Michał / 25 czerwca 2019 o 07:47
+7
>> mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Za dwa lata pojedziemy S17 od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – deklaruje. Taaaa... o odcinku z Piask do Zamościa nic nie słychać żeby chociaż przebieg ostateczny wybrali, a ten w dwa lata mówi że zbuduje... śmiechu warte. weź pan się zastanów co pan pleciesz panie ministrze...
Avatar
olo / 25 czerwca 2019 o 07:32
0
Bardzo przyjemna nawierzchnia byłem miło zaskoczony bo nawet nie czuć i prawie nie słychać dylatacji ;) w PL z uwagi na ogromne złoża potrzebne do wyrobu cementu wszystkie drogi powinny być właśnie takie a nadal leje się u nas smołę z ropy naftowej z Kataru albo Rosji...
 Oj tak.... mozna ciąć ....że jedyne co powstryzmuje przed osiągnięciem prędkości naddźwiękowej to strach by blach nie pozrywać z poszycia.
Avatar
kokos / 25 czerwca 2019 o 07:30
0
" Za dwa lata pojedziemy S17 od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy" - tak tak tak, chyba z przodu jedynki zabrakło...
 Zapewne. Za to przy otwarciu każdego kilometra zbudowanego w bólach i kolejnych przesunięciach terminów można się będzie spodziewać całej plejady politycznych gwiazd do cięcia wstęg. Jak było i teraz przy otwarciu odcinka w okolicach węzła Skrudki. K-wa ciąć to oni wstegi potrafią we fleszach aparatów, jakie to my jesteśmy 'Boby budownicze'....
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelska moda zdobywa Europę. Przedsiębiorcy z Lubelskiego starają się o nowe kontrakty

Lubelska moda zdobywa Europę. Przedsiębiorcy z Lubelskiego starają się o nowe kontrakty 0

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy branży modowej z województwa lubelskiego starają się o kontrakty handlowe na rynku krajów Beneluksu. Ostatnio byli z misją gospodarczą w Amsterdamie zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Siedmiu przedsiębiorców wzięło udział w dwudniowych targach modowych Modefabriek – Amsterdam Fashion Trade Event.

Transferowej ofensywy ciąg dalszy. Nowy zawodnik w Motorze Lublin

Transferowej ofensywy ciąg dalszy. Nowy zawodnik w Motorze Lublin 0 0

W środę piłkarze z Lublina rozegrali dwa mecze kontrolne. Najpierw pokonali 3:2 Legionovię Legionowo, a następnie Lewart Lubartów 2:1. Z kolei w czwartek do druzyny dołączył kolejny nowy piłkarz. Został nim Tomasz Swędrowski

Lublin: Który autobus nie przyjedzie? Jest wykaz da każdego przystanku
galeria

Lublin: Który autobus nie przyjedzie? Jest wykaz da każdego przystanku 0 9

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił dokładny wykaz kursów z poszczególnych przystanków, które nie zostaną dziś wykonane z powodu zaprzestania świadczenia usług przewozowych przez firmę Warbus

Lider Budki Suflera wraca do zdrowia. "Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie"
film

Lider Budki Suflera wraca do zdrowia. "Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie" 0 0

Romuald Lipko wraca do zdrowia. Muzyk i kompozytor przekazał tę dobrą informację za pośrednictwem Facebooka. Jak sam powiedział, rokowania w walce z chorobą nowotworową są bardzo dobre.

Chełmianka pokonała w sparingu Sokoła Konopnica 2:0. Nowy napastnik już strzela

Chełmianka pokonała w sparingu Sokoła Konopnica 2:0. Nowy napastnik już strzela 0 0

Chełmianka pokonała w środowym meczu kontrolnym Sokoła Konopnica 2:0. jedną z bramek strzelił Wołodymyr Hładki, który podpisał już nawet umowę z biało-zielonymi

Ile można zarobić na pracy przy zbiorze owoców? Plantatorzy narzekają na brak chętnych

Ile można zarobić na pracy przy zbiorze owoców? Plantatorzy narzekają na brak chętnych 0 7

Za kilogram malin – 2 złote, a borówek – do 4 zł. Na polach w Lubelskiem owocowe żniwa w pełni. Plantatorzy skarżą się na brak rąk do pracy, a sezonowi pracownicy na niskie stawki

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka
20 lipca 2019, 9:00

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka 0 0

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza do udziału w marszu szlakiem ostatniego transportu z Majdanka na trasie Majdanek-Krężnica Jara (17 km). Marsz rozpocznie się 20 lipca o godz. 9 przed budynkiem Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku.

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom pod Kazimierzem Dolnym. Był wyceniony na imponującą kwotę

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom pod Kazimierzem Dolnym. Był wyceniony na imponującą kwotę 11 12

Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów – Daniel Olbrychski – sprzedał swój dom w Mięćmierzu, pod Kazimierzem Dolnym. Wartość sentymentalna do tego miejsca była równie duża, co ta materialna – posiadłość była wyceniana na niemal 2,5 miliona złotych

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy 0 3

Reprezentacja AZS UMCS prowadzona przez trenera Tomasza Bieleckiego wylatuje w piątek do Madrytu gdzie powalczy na Akademickich Mistrzostwach Europy. To nagroda za dotychczasowe sukcesy jakie drużyna osiągnęła w naszym kraju

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi"

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi" 5 11

Miało być taniej, a wyjdzie jak zwykle. Radni w Lubartowie wnieśli pierwszy w tej kadencji autorski projekt uchwały o… podwyższeniu swoich diet. Pod tym pomysłem podpisało się 16 radnych. Zwolennicy podwyżki twierdzą, że to jedynie projekt. Podwyżka połączyła radnych bez względu na barwy polityczne

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo]
film

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo] 19 4

- Lublin nie jest może najpopularniejszym kierunkiem weekendowych wypadów, ale po wizycie w Lublinie jesteśmy zachwyceni tym miastem, i wiemy, że nieraz jeszcze tu wrócimy. Bo tu po prostu jest przyjemnie - napisali podróżnicy z popularnego bloga "Busem przez świat"

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym?

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym? 0 0

Standardowe karty SIM są dostępne w tylu wersjach, że jeśli nie interesujemy się szczególnie telefonią komórkową, może nas to zaskoczyć. Jakby tego było mało, pojawił się jeszcze jeden rodzaj karty SIM – eSIM, którą ostatnio Orange wprowadził do Polski jako pierwszy operator. Czym jest karta eSIM i jak wygląda oferta Orange w modelu subskrypcyjnym?

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał DMPJ

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał DMPJ 0 1

Młodzi zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żółto-biało-niebiescy dwukrotnie zajmowali w tym tygodniu miejsca na podium w dwóch rundach półfinałowych na torze w Gorzowie Wielkopolskim

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia] 4 13

Sporo przed terminem może się zakończyć przebudowa ul. Kalinowszczyzna, gdzie na wielu odcinkach leży już nowy asfalt na jezdni i gotowe są fragmenty chodnika. Do zrobienia jest jeszcze dużo, ale nie aż tyle, by drogowcy potrzebowali jeszcze roku na dokończenie prac, a właśnie tyle czasu im pozostało.

Święto Kolorów w Lublinie
20 lipca 2019, 15:00

Święto Kolorów w Lublinie 0 2

Już 20 lipca o godz. 15 W Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się Holi Festival, czyli kolejne święto kolorów w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!