Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

21 maja 2018 r.
10:29

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 25 A A

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dęblin, noc z czwartku na piątek. Koncert gwiazd na stadionie kończy juwenalia organizowane przez samorząd studencki Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych. Tuż o północy młodzi ludzie stoją na pobliskiej stacji paliw.

– Kilku kolegów poszło na stację po hot-dogi i drobne zakupy – opowiada jeden z podchorążych*. – Byliśmy może po trzech, czterech piwkach, ale nikt się nie zataczał, nikt nie był agresywny – zapewnia. – Nagle, bez powodu, zostaliśmy zaatakowani. Podcięli mi nogi, bili pałkami, kopali w krocze i wewnętrzne części ud. Myśleliśmy, że to kibole. Nie mieli żadnych odznak, nie pokazali legitymacji, nie krzyczeli, że są z policji – opowiada podchorąży.

– Udało mi się wstać. Cały oblały, kulejąc, uciekłem. Lekarz podczas obdukcji stwierdził kilkanaście dużych, 10-12 centymetrowych siniaków. Krocze boli mnie do dziś. Muszę poddać się dalszym badaniom, zrobić USG – dodaje. Boi się też, że poważne obrażenia ciała mogą go pozbawić możliwości dalszego studiowania na WSOSP.

List do redakcji

Podchorążowie zdecydowali się nagłośnić sprawę w obawie o matactwa ze strony policji. Jak piszą w liście do redakcji, żona jednego z policjantów pracuje w ryckiej prokuraturze.

Jak sprawę przedstawia policja?

– Po zakończonym koncercie grupa osób na stacji paliw zaczęła głośno się zachowywać, wznosić m.in. pod adresem policji wulgarne i nieprzyzwoite okrzyki. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec najbardziej aktywnych mężczyzn. Poprzedziły ją wezwania do zachowania zgodnego z prawem. W trakcie czynności jeden z mężczyzn naruszył nietykalność cielesną policjanta. Rzucił się na niego i złapał za szyję próbując przewrócić – relacjonuje mł. asp. Katarzyna Szewczuk z KPP w Rykach. – W związku z czynnym oporem policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i pałki służbowej.

Policja: Byli pijani

Policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, w tym dwóch studentów wojskowej uczelni.

– Wszyscy zostali doprowadzeni do Komisariatu Policji w Dęblinie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mieli od 1,5 do prawie 2 promili alkoholu – podkreśla rzeczniczka policji.

17-latek odpowie za zakłócenie porządku publicznego w stanie nietrzeźwości. Po przesłuchaniu przyznał się do tego zarzutu. Za wykroczenie z tego samego artykułu ma odpowiadać również 20-latek z Rzeszowa. Natomiast trzeci z nich, 20-letni mieszkaniec Gdańska, odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta – to już jest przestępstwo. Poza sprawą karną, grozi mu także relegowanie z uczelni.

– Dwaj 20-latkowie zostali przekazani oficerowi dyżurnemu jednostki wojskowej w Dęblinie. A o zajściu z udziałem podchorążych niezwłocznie została poinformowana Żandarmeria Wojskowa – mówi mł. asp. Szewczuk. – Zabezpieczyliśmy monitoring, który zarejestrował przebieg całej interwencji. Zostanie on również przekazany Żandarmerii Wojskowej.

Studenci: Nagrania pokażą, jak było naprawdę

– Wulgarne okrzyki pod adresem policji pojawiły się, ale dopiero po interwencji służb. Nie wcześniej – zapewnia podchorąży, autor listu do naszej redakcji. – Dlatego chcemy zabezpieczenia nagrań z monitoringu stacji, które są koronnym dowodem na bezpodstawną interwencję policji. Mamy także wątpliwości co do zarzutu dotyczącego naruszenia nietykalności policjanta. Nasz kolega zauważył człowieka z pałką szarżującego na znajomego. Nie widział odznaki i odepchnął agresora. Jak zorientował się, że to policjant, podniósł ręce.

Dęblińska Szkoła Orląt na razie nie podejmuje żadnych kroków. – Wiemy o tym incydencie. Czekamy na wyniki pracy Żandarmerii Wojskowej – mówi ppłk Jarosław Wojtyś, rzecznik prasowy wojskowej uczelni.

* Personalia do wiadomości redakcji

Quiz: Jak dobrze znasz Lubelskie. Quiz geograficzny

Jak dobrze znasz Lubelskie. Quiz geograficzny
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZoMo86 / 21 maja 2018 r. o 11:24
+2
Jak zwykle niewinni , tylko ta zła policja winna - napada i brutalnie bije Bogu ducha winnych "kulturalnie bawiących się" . Gówniarzom wydaje się , że mają tylko prawa , między innymi do rozrabiania a żadnych OBOWIĄZKÓW w tym poszanowania prawa i wobec innych obywateli .
Avatar
Ryki tez / 28 maja 2018 r. o 15:25
+1
Jebać psy
Avatar
Gość / 23 maja 2018 r. o 22:08
+1
A czy mieli bić się z policją ? Jak to zostało by odebrane ?
Avatar
Piastka / 23 maja 2018 r. o 22:06
+1
Czytajac większość komentarzy pod tym artykułem czuje zazenozażen... Jak można być tak przesiąkniętym komuną ?! Mamy rok 2018, młodzi ludzie zostali bezpodstawnie zaatakowni w miejscu publicznym a tu taki wylew komentarzy w stylu że " im tak dobrze ". Mam nadzieję że za jakiś czas z naszego społeczeństwa znikna w sposób naturalny takie kreatury jak komentujący i Panowie Policjanci. 
Avatar
Tadeusz Mazurkiewicz / 23 maja 2018 r. o 19:17
+1
Wstyd podchorążowie, wasi rówieśnicy walczyli w POwstaniu Listopadowym, bronili mostu na rozkaz prezydenta przed puczem Piłsudskiego a tutaj grupka milicjantów was tłucze i się skarżycie. W noramlnych warunkach na waszym terenie nikt nie powinien wyjść cało z takiego incydentu. Jeden z podchorażych zaczął uciekać WSTYD. Co na to kadra dowódwcza jak szkolicie przyszłych obrońców naszej Ojczyzny jak przed pałką milicjanta uciekają!!!!!!!
Avatar
Waldek / 22 maja 2018 r. o 20:04
+1
Hmmm.... Nie chce mi sie wierzyc, ze Policja w mocno oswietlonym oraz czesto uczeszczanym miejscu uzywa bezpodstawnie sily. Na logike w takim miejscu dla zabawy nikt by nie pobil. 
Avatar
Obywatel / 22 maja 2018 r. o 08:36
+1
Panowie niebiescy pewnie przypomnieli sobie dawne czasy i rozpoczęli zabawę w "pacyfikowanie". Dobrze, że ktoś wreszcie postanowił ukrócić ich świętość. Czasy MO się skończyły, powinni się z tym pogodzić.
Avatar
aqwee / 22 maja 2018 r. o 02:08
+1
A kibiców się boją, ale podpitych studenciaków to z chęcią pałują.
Avatar
azjaki / 21 maja 2018 r. o 22:49
+1
Jeśli krzyczeli zawsze i wszędzie.... to skąd wiedzieli, że to policja, skoro gość dostał pałą po grzbiecie za niestosowanie się do poleceń i napaść na funkcjonariusza itp. ??? za darmo w Dęblinie nikt nie dostaje łomotu. Po pierwsze: 3-4 piwka to nie 2 promile Po drugie: na płycie boiska co kilka metrów leżał jakiś delikwent zbyt zmęczony koncertem Po trzecie: Dlaczego nie chcieli się wylegitymować oraz wsiąść do radiowozu, bo faktycznie zakłócali porządek i całkiem dobrze im to szło ? Po czwarte: Co to za chłop, który po zasłużonej karze leci do gazety na skargi. Po piąte i po szóste: Pić trzeba umieć, a wódka jest dla mądrych ludzi.
Jeśli krzyczeli zawsze i wszędzie.... to skąd wiedzieli, że to policja, skoro gość dostał pałą po grzbiecie za niestosowanie się do poleceń i napaść na funkcjonariusza itp. ??? za darmo w Dęblinie nikt nie dostaje łomotu. Po pierwsze: 3-4 piwka to nie 2 promile Po drugie: na płycie boiska co kilka metrów leżał jakiś delikwent zbyt zmęczony koncertem Po trzecie: Dlaczego nie chcieli się wylegitymować oraz wsiąść do radiowozu, bo faktycznie zakłócali porządek i całkiem dobrze im to szło ? Po czwarte: Co to za chłop, który po zasłużonej karze ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2018 r. o 21:02
+1
A co ppor może wiedzieć o życiu, dopóki tata żyje nic złego mu się nie stanie, poza tym w dzisiejszych czasach ppory mają niższe wykształcenie i na pewno kulturę niż kaprale, bo są z tzw " dobrych domów" gdzie wszystko ma być jak w zegarku bo tata płk.
Avatar
Ryki tez / 28 maja 2018 r. o 15:25
+1
Jebać psy
Avatar
Gość / 23 maja 2018 r. o 22:08
+1
A czy mieli bić się z policją ? Jak to zostało by odebrane ?
Avatar
Piastka / 23 maja 2018 r. o 22:06
+1
Czytajac większość komentarzy pod tym artykułem czuje zazenozażen... Jak można być tak przesiąkniętym komuną ?! Mamy rok 2018, młodzi ludzie zostali bezpodstawnie zaatakowni w miejscu publicznym a tu taki wylew komentarzy w stylu że " im tak dobrze ". Mam nadzieję że za jakiś czas z naszego społeczeństwa znikna w sposób naturalny takie kreatury jak komentujący i Panowie Policjanci. 
Avatar
Tadeusz Mazurkiewicz / 23 maja 2018 r. o 19:17
+1
Wstyd podchorążowie, wasi rówieśnicy walczyli w POwstaniu Listopadowym, bronili mostu na rozkaz prezydenta przed puczem Piłsudskiego a tutaj grupka milicjantów was tłucze i się skarżycie. W noramlnych warunkach na waszym terenie nikt nie powinien wyjść cało z takiego incydentu. Jeden z podchorażych zaczął uciekać WSTYD. Co na to kadra dowódwcza jak szkolicie przyszłych obrońców naszej Ojczyzny jak przed pałką milicjanta uciekają!!!!!!!
Avatar
Waldek / 22 maja 2018 r. o 20:04
+1
Hmmm.... Nie chce mi sie wierzyc, ze Policja w mocno oswietlonym oraz czesto uczeszczanym miejscu uzywa bezpodstawnie sily. Na logike w takim miejscu dla zabawy nikt by nie pobil. 
Avatar
Obywatel / 22 maja 2018 r. o 08:36
+1
Panowie niebiescy pewnie przypomnieli sobie dawne czasy i rozpoczęli zabawę w "pacyfikowanie". Dobrze, że ktoś wreszcie postanowił ukrócić ich świętość. Czasy MO się skończyły, powinni się z tym pogodzić.
Avatar
aqwee / 22 maja 2018 r. o 02:08
+1
A kibiców się boją, ale podpitych studenciaków to z chęcią pałują.
Avatar
azjaki / 21 maja 2018 r. o 22:49
+1
Jeśli krzyczeli zawsze i wszędzie.... to skąd wiedzieli, że to policja, skoro gość dostał pałą po grzbiecie za niestosowanie się do poleceń i napaść na funkcjonariusza itp. ??? za darmo w Dęblinie nikt nie dostaje łomotu. Po pierwsze: 3-4 piwka to nie 2 promile Po drugie: na płycie boiska co kilka metrów leżał jakiś delikwent zbyt zmęczony koncertem Po trzecie: Dlaczego nie chcieli się wylegitymować oraz wsiąść do radiowozu, bo faktycznie zakłócali porządek i całkiem dobrze im to szło ? Po czwarte: Co to za chłop, który po zasłużonej karze leci do gazety na skargi. Po piąte i po szóste: Pić trzeba umieć, a wódka jest dla mądrych ludzi.
Jeśli krzyczeli zawsze i wszędzie.... to skąd wiedzieli, że to policja, skoro gość dostał pałą po grzbiecie za niestosowanie się do poleceń i napaść na funkcjonariusza itp. ??? za darmo w Dęblinie nikt nie dostaje łomotu. Po pierwsze: 3-4 piwka to nie 2 promile Po drugie: na płycie boiska co kilka metrów leżał jakiś delikwent zbyt zmęczony koncertem Po trzecie: Dlaczego nie chcieli się wylegitymować oraz wsiąść do radiowozu, bo faktycznie zakłócali porządek i całkiem dobrze im to szło ? Po czwarte: Co to za chłop, który po zasłużonej karze ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2018 r. o 21:02
+1
A co ppor może wiedzieć o życiu, dopóki tata żyje nic złego mu się nie stanie, poza tym w dzisiejszych czasach ppory mają niższe wykształcenie i na pewno kulturę niż kaprale, bo są z tzw " dobrych domów" gdzie wszystko ma być jak w zegarku bo tata płk.
Avatar
ppor / 21 maja 2018 r. o 20:51
+1
A co kapral może wiedzieć o kulturze?
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

W naszym regionie zagrożenie dotyczące koronawirusa jest coraz mniejsze - wynika z informacji przedstawionych przez wojewodę lubelskiego. Mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowalności w skali kraju.

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Dzisiaj o 5.30 rano 29-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Łęcznej.

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:1 [NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:1 [NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Codziennie giną drzewa wzdłuż drogi z Chełma do Hrubieszowa. Do końca czerwca zniknie ponad sto sztuk i to tylko w granicach miasta. Kolejne drzewa zostaną ścięte na przestrzeni 7 kilometrów aż do miejscowości Kamień. Powstaje tu ścieżka rowerowa

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Ceny ofertowe mieszkań przestały rosnąć – wynika z najnowszego reportu Expandera i Rentier.io. W Lublinie przeciętna cena wynosi obecnie ponad 6400 zł za mkw. Obecnie mamy również najtańsze w historii kredyty hipoteczne. Problemem jednak jest ich dostępność – zwracają uwagę eksperci.

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek
Alarm 24

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek

– Sytuacja, kiedy pacjentów z innymi dolegliwościami się nie leczy, za bardzo się przedłuża – denerwuje się nasz Czytelnik. Jego mama ma być operowana na oddziale chirurgii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, ale mimo zapowiedzi, zabiegi planowe nadal wciąż nie zostały tam wznowione

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym
5 czerwca 2020, 18:00

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym

To będzie pierwszy publiczny występ nowej artystycznej formacji w Kazimierzu Dolnym - TRUPA KZMRZ. 5 czerwca o godz. 18 na Rynku w Kazimierzu Dolnym zostanie zorganizowany performance "Gorzkie żale".

Andrzej Duda w woj. lubelskim. Dziś spotka się z gospodyniami, jutro z mieszkańcami Chełma
Wideo
film

Andrzej Duda w woj. lubelskim. Dziś spotka się z gospodyniami, jutro z mieszkańcami Chełma

W środę o godz. 16.15 prezydent Andrzej Duda spotka się w Urszulinie z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!