Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

21 maja 2018 r.
10:29

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 25 A A

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dęblin, noc z czwartku na piątek. Koncert gwiazd na stadionie kończy juwenalia organizowane przez samorząd studencki Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych. Tuż o północy młodzi ludzie stoją na pobliskiej stacji paliw.

– Kilku kolegów poszło na stację po hot-dogi i drobne zakupy – opowiada jeden z podchorążych*. – Byliśmy może po trzech, czterech piwkach, ale nikt się nie zataczał, nikt nie był agresywny – zapewnia. – Nagle, bez powodu, zostaliśmy zaatakowani. Podcięli mi nogi, bili pałkami, kopali w krocze i wewnętrzne części ud. Myśleliśmy, że to kibole. Nie mieli żadnych odznak, nie pokazali legitymacji, nie krzyczeli, że są z policji – opowiada podchorąży.

– Udało mi się wstać. Cały oblały, kulejąc, uciekłem. Lekarz podczas obdukcji stwierdził kilkanaście dużych, 10-12 centymetrowych siniaków. Krocze boli mnie do dziś. Muszę poddać się dalszym badaniom, zrobić USG – dodaje. Boi się też, że poważne obrażenia ciała mogą go pozbawić możliwości dalszego studiowania na WSOSP.

List do redakcji

Podchorążowie zdecydowali się nagłośnić sprawę w obawie o matactwa ze strony policji. Jak piszą w liście do redakcji, żona jednego z policjantów pracuje w ryckiej prokuraturze.

Jak sprawę przedstawia policja?

– Po zakończonym koncercie grupa osób na stacji paliw zaczęła głośno się zachowywać, wznosić m.in. pod adresem policji wulgarne i nieprzyzwoite okrzyki. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec najbardziej aktywnych mężczyzn. Poprzedziły ją wezwania do zachowania zgodnego z prawem. W trakcie czynności jeden z mężczyzn naruszył nietykalność cielesną policjanta. Rzucił się na niego i złapał za szyję próbując przewrócić – relacjonuje mł. asp. Katarzyna Szewczuk z KPP w Rykach. – W związku z czynnym oporem policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i pałki służbowej.

Policja: Byli pijani

Policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, w tym dwóch studentów wojskowej uczelni.

– Wszyscy zostali doprowadzeni do Komisariatu Policji w Dęblinie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mieli od 1,5 do prawie 2 promili alkoholu – podkreśla rzeczniczka policji.

17-latek odpowie za zakłócenie porządku publicznego w stanie nietrzeźwości. Po przesłuchaniu przyznał się do tego zarzutu. Za wykroczenie z tego samego artykułu ma odpowiadać również 20-latek z Rzeszowa. Natomiast trzeci z nich, 20-letni mieszkaniec Gdańska, odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta – to już jest przestępstwo. Poza sprawą karną, grozi mu także relegowanie z uczelni.

– Dwaj 20-latkowie zostali przekazani oficerowi dyżurnemu jednostki wojskowej w Dęblinie. A o zajściu z udziałem podchorążych niezwłocznie została poinformowana Żandarmeria Wojskowa – mówi mł. asp. Szewczuk. – Zabezpieczyliśmy monitoring, który zarejestrował przebieg całej interwencji. Zostanie on również przekazany Żandarmerii Wojskowej.

Studenci: Nagrania pokażą, jak było naprawdę

– Wulgarne okrzyki pod adresem policji pojawiły się, ale dopiero po interwencji służb. Nie wcześniej – zapewnia podchorąży, autor listu do naszej redakcji. – Dlatego chcemy zabezpieczenia nagrań z monitoringu stacji, które są koronnym dowodem na bezpodstawną interwencję policji. Mamy także wątpliwości co do zarzutu dotyczącego naruszenia nietykalności policjanta. Nasz kolega zauważył człowieka z pałką szarżującego na znajomego. Nie widział odznaki i odepchnął agresora. Jak zorientował się, że to policjant, podniósł ręce.

Dęblińska Szkoła Orląt na razie nie podejmuje żadnych kroków. – Wiemy o tym incydencie. Czekamy na wyniki pracy Żandarmerii Wojskowej – mówi ppłk Jarosław Wojtyś, rzecznik prasowy wojskowej uczelni.

* Personalia do wiadomości redakcji

Quiz: Jak dobrze znasz Lubelskie. Quiz geograficzny

Jak dobrze znasz Lubelskie. Quiz geograficzny

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZoMo86 / 21 maja 2018 o 11:24
+2
Jak zwykle niewinni , tylko ta zła policja winna - napada i brutalnie bije Bogu ducha winnych "kulturalnie bawiących się" . Gówniarzom wydaje się , że mają tylko prawa , między innymi do rozrabiania a żadnych OBOWIĄZKÓW w tym poszanowania prawa i wobec innych obywateli .
Avatar
Ryki tez / 28 maja 2018 o 15:25
+1
Jebać psy
Avatar
Gość / 23 maja 2018 o 22:08
+1
A czy mieli bić się z policją ? Jak to zostało by odebrane ?
Avatar
Piastka / 23 maja 2018 o 22:06
+1
Czytajac większość komentarzy pod tym artykułem czuje zazenozażen... Jak można być tak przesiąkniętym komuną ?! Mamy rok 2018, młodzi ludzie zostali bezpodstawnie zaatakowni w miejscu publicznym a tu taki wylew komentarzy w stylu że " im tak dobrze ". Mam nadzieję że za jakiś czas z naszego społeczeństwa znikna w sposób naturalny takie kreatury jak komentujący i Panowie Policjanci. 
Avatar
Tadeusz Mazurkiewicz / 23 maja 2018 o 19:17
+1
Wstyd podchorążowie, wasi rówieśnicy walczyli w POwstaniu Listopadowym, bronili mostu na rozkaz prezydenta przed puczem Piłsudskiego a tutaj grupka milicjantów was tłucze i się skarżycie. W noramlnych warunkach na waszym terenie nikt nie powinien wyjść cało z takiego incydentu. Jeden z podchorażych zaczął uciekać WSTYD. Co na to kadra dowódwcza jak szkolicie przyszłych obrońców naszej Ojczyzny jak przed pałką milicjanta uciekają!!!!!!!
Avatar
Waldek / 22 maja 2018 o 20:04
+1
Hmmm.... Nie chce mi sie wierzyc, ze Policja w mocno oswietlonym oraz czesto uczeszczanym miejscu uzywa bezpodstawnie sily. Na logike w takim miejscu dla zabawy nikt by nie pobil. 
Avatar
Obywatel / 22 maja 2018 o 08:36
+1
Panowie niebiescy pewnie przypomnieli sobie dawne czasy i rozpoczęli zabawę w "pacyfikowanie". Dobrze, że ktoś wreszcie postanowił ukrócić ich świętość. Czasy MO się skończyły, powinni się z tym pogodzić.
Avatar
aqwee / 22 maja 2018 o 02:08
+1
A kibiców się boją, ale podpitych studenciaków to z chęcią pałują.
Avatar
azjaki / 21 maja 2018 o 22:49
+1
Jeśli krzyczeli zawsze i wszędzie.... to skąd wiedzieli, że to policja, skoro gość dostał pałą po grzbiecie za niestosowanie się do poleceń i napaść na funkcjonariusza itp. ??? za darmo w Dęblinie nikt nie dostaje łomotu. Po pierwsze: 3-4 piwka to nie 2 promile Po drugie: na płycie boiska co kilka metrów leżał jakiś delikwent zbyt zmęczony koncertem Po trzecie: Dlaczego nie chcieli się wylegitymować oraz wsiąść do radiowozu, bo faktycznie zakłócali porządek i całkiem dobrze im to szło ? Po czwarte: Co to za chłop, który po zasłużonej karze leci do gazety na skargi. Po piąte i po szóste: Pić trzeba umieć, a wódka jest dla mądrych ludzi.
Jeśli krzyczeli zawsze i wszędzie.... to skąd wiedzieli, że to policja, skoro gość dostał pałą po grzbiecie za niestosowanie się do poleceń i napaść na funkcjonariusza itp. ??? za darmo w Dęblinie nikt nie dostaje łomotu. Po pierwsze: 3-4 piwka to nie 2 promile Po drugie: na płycie boiska co kilka metrów leżał jakiś delikwent zbyt zmęczony koncertem Po trzecie: Dlaczego nie chcieli się wylegitymować oraz wsiąść do radiowozu, bo faktycznie zakłócali porządek i całkiem dobrze im to szło ? Po czwarte: Co to za chłop, który po zasłużonej karze ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 21:02
+1
A co ppor może wiedzieć o życiu, dopóki tata żyje nic złego mu się nie stanie, poza tym w dzisiejszych czasach ppory mają niższe wykształcenie i na pewno kulturę niż kaprale, bo są z tzw " dobrych domów" gdzie wszystko ma być jak w zegarku bo tata płk.
Avatar
Ryki tez / 28 maja 2018 o 15:25
+1
Jebać psy
Avatar
Gość / 23 maja 2018 o 22:08
+1
A czy mieli bić się z policją ? Jak to zostało by odebrane ?
Avatar
Piastka / 23 maja 2018 o 22:06
+1
Czytajac większość komentarzy pod tym artykułem czuje zazenozażen... Jak można być tak przesiąkniętym komuną ?! Mamy rok 2018, młodzi ludzie zostali bezpodstawnie zaatakowni w miejscu publicznym a tu taki wylew komentarzy w stylu że " im tak dobrze ". Mam nadzieję że za jakiś czas z naszego społeczeństwa znikna w sposób naturalny takie kreatury jak komentujący i Panowie Policjanci. 
Avatar
Tadeusz Mazurkiewicz / 23 maja 2018 o 19:17
+1
Wstyd podchorążowie, wasi rówieśnicy walczyli w POwstaniu Listopadowym, bronili mostu na rozkaz prezydenta przed puczem Piłsudskiego a tutaj grupka milicjantów was tłucze i się skarżycie. W noramlnych warunkach na waszym terenie nikt nie powinien wyjść cało z takiego incydentu. Jeden z podchorażych zaczął uciekać WSTYD. Co na to kadra dowódwcza jak szkolicie przyszłych obrońców naszej Ojczyzny jak przed pałką milicjanta uciekają!!!!!!!
Avatar
Waldek / 22 maja 2018 o 20:04
+1
Hmmm.... Nie chce mi sie wierzyc, ze Policja w mocno oswietlonym oraz czesto uczeszczanym miejscu uzywa bezpodstawnie sily. Na logike w takim miejscu dla zabawy nikt by nie pobil. 
Avatar
Obywatel / 22 maja 2018 o 08:36
+1
Panowie niebiescy pewnie przypomnieli sobie dawne czasy i rozpoczęli zabawę w "pacyfikowanie". Dobrze, że ktoś wreszcie postanowił ukrócić ich świętość. Czasy MO się skończyły, powinni się z tym pogodzić.
Avatar
aqwee / 22 maja 2018 o 02:08
+1
A kibiców się boją, ale podpitych studenciaków to z chęcią pałują.
Avatar
azjaki / 21 maja 2018 o 22:49
+1
Jeśli krzyczeli zawsze i wszędzie.... to skąd wiedzieli, że to policja, skoro gość dostał pałą po grzbiecie za niestosowanie się do poleceń i napaść na funkcjonariusza itp. ??? za darmo w Dęblinie nikt nie dostaje łomotu. Po pierwsze: 3-4 piwka to nie 2 promile Po drugie: na płycie boiska co kilka metrów leżał jakiś delikwent zbyt zmęczony koncertem Po trzecie: Dlaczego nie chcieli się wylegitymować oraz wsiąść do radiowozu, bo faktycznie zakłócali porządek i całkiem dobrze im to szło ? Po czwarte: Co to za chłop, który po zasłużonej karze leci do gazety na skargi. Po piąte i po szóste: Pić trzeba umieć, a wódka jest dla mądrych ludzi.
Jeśli krzyczeli zawsze i wszędzie.... to skąd wiedzieli, że to policja, skoro gość dostał pałą po grzbiecie za niestosowanie się do poleceń i napaść na funkcjonariusza itp. ??? za darmo w Dęblinie nikt nie dostaje łomotu. Po pierwsze: 3-4 piwka to nie 2 promile Po drugie: na płycie boiska co kilka metrów leżał jakiś delikwent zbyt zmęczony koncertem Po trzecie: Dlaczego nie chcieli się wylegitymować oraz wsiąść do radiowozu, bo faktycznie zakłócali porządek i całkiem dobrze im to szło ? Po czwarte: Co to za chłop, który po zasłużonej karze ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 21:02
+1
A co ppor może wiedzieć o życiu, dopóki tata żyje nic złego mu się nie stanie, poza tym w dzisiejszych czasach ppory mają niższe wykształcenie i na pewno kulturę niż kaprale, bo są z tzw " dobrych domów" gdzie wszystko ma być jak w zegarku bo tata płk.
Avatar
ppor / 21 maja 2018 o 20:51
+1
A co kapral może wiedzieć o kulturze?
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Były marszałek województwa chce walki z ASF

Lubelskie: Były marszałek województwa chce walki z ASF 0 0

Komisja zasobów naturalnych Komitetu Regionów z inicjatywy byłego marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego przyjęła informację na temat wirusa afrykańskiego pomoru świń. Jest ona apelem do UE m.in. o zwiększenie finansowania na walkę z tą chorobą.

Reprezentacja LZPN rozpoczna walkę w Regions Cup

Reprezentacja LZPN rozpoczna walkę w Regions Cup 0 0

Dzisiaj piłkarze naszych klubów z III i IV ligi rozpoczynają walkę o awans do turnieju finałowego Regions Cup

Początek wakacji i pierwszy śmiertelny wypadek drogowy w woj. lubelskim. Policjanci wszystkie umieszczą na specjalnej mapie

Początek wakacji i pierwszy śmiertelny wypadek drogowy w woj. lubelskim. Policjanci wszystkie umieszczą na specjalnej mapie 7 0

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę po południu w Kostrach (gm. Milanów).

Fundacja Wolności chce obniżenia zarobków członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Fundacja Wolności chce obniżenia zarobków członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 0 5

Radykalną obniżkę wynagrodzeń członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych proponuje lubelska Fundacja Wolności, która wczoraj złożyła w tej sprawie obywatelski projekt uchwały podpisany przez 300 mieszkańców. Projekt musi teraz trafić pod obrady Rady Miasta.

Cementownia od środka. Warsztaty dla uczniów

Cementownia od środka. Warsztaty dla uczniów 0 1

49 uczniów chełmskich liceów wzięło udział w „Warsztatach na okrągło” zorganizowanych przez Cemex w Cementowni Chełm. Zajęcia prowadzone w formie innowacyjnych warsztatów, podzielonych na specjalne moduły, umożliwiły lepsze przyswojenie wiedzy z zakresu m.in. roli paliw alternatywnych w produkcji cementu.

Kolejny zawodnik odchodzi z Motoru?

Kolejny zawodnik odchodzi z Motoru? 0 7

Robert Majewski może zamienić Motor Lublin na Znicz Pruszków. Obrońca żółto-biało-niebieskich walczy o angaż w drugoligowym klubie.

Nowe autobusy już na ulicach Białej Podlaskiej [zdjęcia]
galeria

Nowe autobusy już na ulicach Białej Podlaskiej [zdjęcia] 2 5

Pięć nowych autobusów marki Scania wyjechało właśnie na ulice Białej Podlaskiej. Są niskopodłogowe i ekologiczne. Kosztowały ponad 5 mln zł.

Spektakl dla dzieci "Damy z Matejki ramy" na 450-lecie Unii Lubelskiej
22 czerwca 2019, 17:00

Spektakl dla dzieci "Damy z Matejki ramy" na 450-lecie Unii Lubelskiej 0 1

W ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej, podczas III Międzynarodowego Festiwalu Renesansu, zaprezentowany zostanie spektakl marionetkowy dla dzieci "Damy z Matejki ramy". Przedstawienie zobaczymy 22 czerwca o godz. 17 pod Trybunałem Lubelskim.

Kibice mogą wspomóc młodego zawodnika Speed Car Motoru Lublin

Kibice mogą wspomóc młodego zawodnika Speed Car Motoru Lublin 15 4

Chcą uzbierać 1200 zł, żeby wspomóc młodego żużlowca Speed Car Motoru Lublin. Na portalu pomagam.pl wystartowała zbiórka pieniędzy dla Kacpra Gosika. Dzięki tej kwocie będzie mógł spokojnie przygotowywać się do kolejnych występów.

Z karpiami od trzech pokoleń. Właściciele gospodarstwa z woj. lubelskiego mistrzami AgroLigi

Z karpiami od trzech pokoleń. Właściciele gospodarstwa z woj. lubelskiego mistrzami AgroLigi 0 1

Małe stawy przy karczmie to te najstarsze założone przez dziadka Albina. Trzy pokolenia później gospodarstwo ma 125 hektarów lustra wody i prestiżowy laur. Najlepszymi gospodarzami w Polsce, mistrzami tegorocznej edycji AgroLigi, zostali przedsiębiorcy z naszego regionu.

Opole Lubelskie: Piłkarze i seniorzy czekają na nowe lokum

Opole Lubelskie: Piłkarze i seniorzy czekają na nowe lokum 0 2

Zakończyły się prace budowlane przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Za jednym zamachem wyremontowano stadion, zaplecze socjalne i stworzono Dzienny Dom Pomocy Społecznej.

III Festiwal Niezła Sztuka w Chełmie [program]
21 czerwca 2019, 9:00
galeria

III Festiwal Niezła Sztuka w Chełmie [program] 0 0

W weekend 21-23 czerwca w Chełmie już po raz trzeci zostanie zorganizowany Festiwal Niezła Sztuka. Na placu Łuczkowskiego przez trzy dni będziemy podziwiać działalność lokalnych artystów i twórców.

Gypsy & the Acid Queen i Włodek Pawlik w Radiu Lublin
21 czerwca 2019, 19:00

Gypsy & the Acid Queen i Włodek Pawlik w Radiu Lublin 0 0

Przed nami dwa koncerty w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 22). W piątek, 21 czerwca o godz. 19 będzie miał miejsce koncert Gypsy & the Acid Queen, natomiast w niedzielę, 23 czerwca o tej samej porze na scenie rozgłośni wystąpi Włodek Pawlik.

Lubelskie: Czeka nas dzisiaj załamanie pogody. IMGW ostrzega
Prognoza
galeria
film

Lubelskie: Czeka nas dzisiaj załamanie pogody. IMGW ostrzega 10 5

Intensywne opady deszczu, a nawet burze z gradem – tego mogą spodziewać się dzisiaj mieszkańcy województwa lubelskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalne ostrzeżenie.

Miastowa Sobótka na Moście Kultury
21 czerwca 2019, 16:30

Miastowa Sobótka na Moście Kultury 0 0

Przedostatni weekend czerwca na Moście Kultury tradycyjnie przebiegnie pod znakiem dobrej muzyki. Orkiestra św. Mikołaja zagra koncert wpisujący się w charakter Nocy Świętojańskiej. Nie zabraknie też ciekawych warsztatów i dodatkowych atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!