Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

28 sierpnia 2019 r.
12:49

Wolne miejsca na uczelniach w Lublinie. Gdzie jeszcze można składać dokumenty?

Autor: Zdjęcie autora Patryk Pytlak
6 26 A A

Biotechnologia, dziennikarstwo, historia, a może inżynieria odnawialnych źródeł energii? Na lubelskich uniwersytetach i politechnice są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach. Na złożenie dokumentów kandydaci mają czas do połowy września

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

UMCS

Wolne miejsca na studia stacjonarne I stopnia są m.in. na zarządzanie w politykach publicznych, archeologię, archiwistykę i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi, edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej, filologię polską, filozofię, fizykę, germanistykę, historię, inżynierie nowoczesnych materiałów, logopedię z audiologią, matematykę, pedagogikę specjalną, politologię czy ukrainistykę. A w Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach na administrację publiczną, chemię techniczną czy fizjoterapię.

Rekrutacja trwa także na studiach II stopnia.

– Oferujemy możliwość wyboru spośród ponad 60 kierunków studiów II stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych. Ponadto, prowadzony jest nabór na ponad 70 kierunków studiów podyplomowych – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Rekrutacja trwa głównie do drugiej połowy września. Pełna lista kierunków, gdzie są jeszcze wolne miejsca, na www.irk.umcs.lublin.pl

KUL

Na większości kierunków na najstarszej wolnej uczelni zostało jeszcze po kilka miejsc.

– Na dziś dysponujemy miejscami m.in. na biotechnologii, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, kilku filologiach czy socjologii. Studia można również rozpocząć na nowych kierunkach takich jak Applied Anthropology (w jęz. angielskim) oraz na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Mamy też szeroki wachlarz studiów podyplomowych, m.in. coaching menedżerski, design miejski, negocjacje i mediacje prawnicze czy psychoonkologia – wylicza Leszek Wojtowicz z działu komunikacji KUL.

Rekrutacja na dany kierunek jest prowadzona przez stronę internetową do wyczerpania wolnych miejsc. Nabór ma się zakończyć najpóźniej do 18 września, a w przypadku studiów podyplomowych do 30 września.

Uniwersytet Przyrodniczy

Pierwsza tura rekrutacji na Uniwersytecie Przyrodniczym zakończyła się 10 lipca. Do 17 września trwa drugi nabór na kierunki, na które nie zostały wypełnione limity przyjęć, zaś do 13 września trwa rekrutacja na hipologię i jeździectwo.

Aplikować można jeszcze na: bioinżynierię, ekonomię, gospodarkę przestrzenną, inżynierię środowiska, leśnictwo, rolnictwo, turystykę i rekreację, analitykę weterynaryjną, biologię, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, mleczarstwo, hipologia i jeździectwo, ochronę środowiska, pielęgnacje zwierząt i animaloterapie, aktywność fizyczną i agroturystykę kwalifikowaną, zootechnikę, architekturę krajobrazu, ogrodnictwo, sztukę ogrodową i aranżacje roślinne, zielarstwo i fitoprodukty, ekoenergetyke, inżynierie chemiczną i procesową, inżynierie rolniczą i leśną, transport i logistyka, zarządzanie i inżynierie produkcji, biotechnologię, gastronomię i sztukę kulinarną, technologię żywności i żywienie człowieka.

– Dynamika rekrutacji jest podobna jak w ubiegłym roku. Dlatego mamy nadzieję, że limity miejsc zostaną wypełnione i wszystkie oferowane kierunki zostaną uruchomione – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego.

Do 30 września można jeszcze składać dokumenty na studia podyplomowe. W ofercie UP jest 17 kierunków, w tym genetyka sądowa, rachunkowość, podatki w rolnictwie, radiologia weterynaryjna. Tegoroczną nowością jest ocena oddziaływania i zarządzanie środowiskiem.

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska zakończyła rekrutację na 9 kierunków. O przyjęcie można się starać jeszcze na 11. Na dokumenty kandydatów uczelnia czeka do 15 września.

Wolne miejsca są jeszcze na elektrotechnikę, transport, mechanikę i budowę maszyn, inżynierię materiałową, robotyzacje procesów wytwórczych, inżynierie odnawialnych źródeł energii, inżynierie środowiska, edukacje techniczno-informatyczną, inżynierie bezpieczeństwa, matematykę czy zarządzanie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Misia / 28 sierpnia 2019 r. o 19:49
+7
zdziwieni, że miejsca jeszcze są? na UMCS wykładowcy to lenie, którzy własną edukację zakończyli po obronie doktoratów.  Niedouki, ale za to jacy arogantcy. Do większości bez kija nie podchodź. Elyty lubelskie. Szkoda, że młodzi, jeszcze niektórzy ambitni, nie są dopuszczanie do kreowania nowych trentów na uczelni. Stare dziadki, sfrustrowane paniusie, układy rządzą. Ta uczelnia już dawno zapomniała, że ich rolą jest edukować młodych. Żyją sami dla siebie. Zbudowali sobie królestwo i bronią się przed jakimkolwiek powiewem świeżości. Mam nadzieję, że po nowej parametryzacji zaorają tą pseudouczelnię.
zdziwieni, że miejsca jeszcze są? na UMCS wykładowcy to lenie, którzy własną edukację zakończyli po obronie doktoratów.  Niedouki, ale za to jacy arogantcy. Do większości bez kija nie podchodź. Elyty lubelskie. Szkoda, że młodzi, jeszcze niektórzy ambitni, nie są dopuszczanie do kreowania nowych trentów na uczelni. Stare dziadki, sfrustrowane paniusie, układy rządzą. Ta uczelnia już dawno zapomniała, że ich rolą jest edukować młodych. Żyją sami dla siebie. Zbudowali sobie królestwo i bronią się przed jakimkolwiek powiewem świeżości. Mam n... rozwiń
Avatar
Sinecode / 28 sierpnia 2019 r. o 14:31
+4
Dziwi kogoś że ludzie nie chcą studiować i jest tyle wolnych miejsc? Po co się męczyć 5 lat i mieć co najwyżej magistra inżyniera skoro można równie dobrze zrobić C+E, uprawnienia spawacza albo elektryka i na dzień dobry mieć lepsze perspektywy zawodowe jak i zarobkowe. Studiować zwyczajnie się nie opłaca...
Avatar
każdy powinien przeczytać / 28 sierpnia 2019 r. o 23:00
+3
Marcin Kruszyński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w latach 1944-1989. Zarys dziejów uczelni w warunkach PRL,
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 r. o 18:50
+3
Największy z całej Polski odsetek studentów zza wschodniej granicy, uczelnie nie notowane w żadnym międzynarodowym rankingu, buractwo wśród wykładowców - to wszystko czeka naiwniaków, krórzy zdecydowali się na studia na lubelskim zadup.u.
Avatar
r23eew / 28 sierpnia 2019 r. o 14:38
+3
Gadanie, że nie warto studiować. Studiuje od kilku lat zaocznie i zarabiam spokojnie na etacie 4000 na ręke. Wystarczy chciec.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 r. o 14:36
+3
Miało nie być miejsc w szkołach średnich, miało nie być miejsc na uczelniach, miało być bardzo, bardzo źle, albo jeszcze gorzej... bohaterowie ciamajanu POwinni spłonąć ze wstydu.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 r. o 22:53
+2
doskonała lektura, wiele wyjaśnia - "Komitet uczelniany w strukturze PZPR i jego wpływ na zarządzanie kadrami w latach 1948–1968"
Avatar
geografplanista / 28 sierpnia 2019 r. o 22:39
+2
Nasz region i stolice naszą n zaorało wiele ekyp wczesniejszych. teraz mamy tego skutki. KUL sam się zaorał - wg tego co ludzie piszą w necie. Mamy zwiazek 3 uczelni a gdy tak zachciało się wreszcie FUZJI ? przeciez taki SILNY UMCS nareszcie byłby na rankingach korzysć na UP i PolLub. troche chaosu na poczatku bybyło.
Avatar
kuźnia kadr / 28 sierpnia 2019 r. o 13:50
+2
Gienek HETMAN z KU PZPR pewnie byłby dumny.
Avatar
Amelia / 31 sierpnia 2019 r. o 11:09
+1
loloko, a jak często tam się odbywają zjazdy i ile wynosi czesne?
Avatar
oedsw / 29 października 2019 r. o 07:24
0
Amelia, za studia możesz zapłacić z góry za cały rok lub w ratach - 2,10 lub 12. W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Avatar
Amelia / 29 października 2019 r. o 06:28
0
Dziękuję, wszystko jasne, proszę mi tylko powiedzieć czy istnieje możliwość płatności w ratach?
Avatar
oedsw / 23 października 2019 r. o 18:30
0
Amelia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej będziesz mogła skorzystać ze stypendiów: socjalnego, specjalnego dla osób z niepełnosprawnością, rektora dla najlepszych studentów. Możesz także starać się o zapomogi lub skorzystać z kredytu studenckiego. Zapraszam! W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Avatar
Amelia / 21 października 2019 r. o 09:46
0
A można się starać o jakies stypendia? Jakie trzeba spełniać warunki?
Avatar
oedsw / 7 października 2019 r. o 19:37
0
Amelia, rekrutacja w Dolnośląskiej Szkole Wyższej jest nadal otwarta na kilku kierunkach. Szczegóły naszej oferty na stronie internetowej. Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Avatar
Amelia / 29 września 2019 r. o 18:08
0
A czy rekrutacja wciąż trwa czy juz za późno?
Avatar
oedsw / 21 września 2019 r. o 11:10
0
Amelia, zjazdy odbywają się średnio 2 razy w miesiącu (studia niestacjonarne). Zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się w tygodniu. Kwota czesnego jest uzależniona od wybranego kierunku studiów - szczegóły na naszej stronie internetowej. W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Avatar
Amelia / 17 września 2019 r. o 22:45
0
jak często odbywają zjazdy na studiach zaocznych w DSW i ile wynosi czesne?
Avatar
oedsw / 8 września 2019 r. o 10:59
0
Witaj! Klaudiusz aplikując na studia do 16 września nie wnosi się opłaty wpisowego (normalnie to 85 zł). Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Avatar
Klaudiusz / 6 września 2019 r. o 20:27
-1
dołączam sie do pytania Ameli bo słyszałem ze ta uczelnia spoko jest :D znajomy studiował tylko tam sa jakies promocje i nie wiem czy akurat teraz jest ?
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 czerwca 2020 r.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1. Ligowy powrót bez zdobyczy punktowej

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1. Ligowy powrót bez zdobyczy punktowej

Górnik Łęczna wrócił do walki o ligowe punkty i w hicie 23 kolejki choć prowadził w Katowicach z tamtejszym GKS, ale ostatecznie wrócił do Łęcznej na tarczy ponosząc trzecią przegraną z rzędu

Lublin: Drzewa z Lipowej mają zniknąć przez wysepki na przejściach. Radni składają deklaracje
galeria
film

Lublin: Drzewa z Lipowej mają zniknąć przez wysepki na przejściach. Radni składają deklaracje

Kolejne deklaracje wsparcia złożyli miejscy radni na wieczornym spotkaniu z protestującymi mieszkańcami ul. Lipowej, którzy nie zgadzają się na usuwanie drzew w związku z przebudową ich ulicy. Dotychczas wywieziono stąd pięć lip, a z zapowiedzi władz Lublina wynika, że usuniętych ma być jeszcze 15, z czego 9 czeka przesadzenie w inne rejony miasta, a 6 ma zostać wyciętych.

Ustawił przyczepkę i protestuje przed ZUS-em. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie otrzymał pomocy

Ustawił przyczepkę i protestuje przed ZUS-em. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie otrzymał pomocy

Tomasz Witkowski rozpoczął dzisiaj protest przed siedzibą ZUS w Zamościu. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie może otrzymać postojowego – 2080 zł. Sprawa otarła się nawet o ministerstwo.

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Policjanci z Lubartowa zatrzymali mężczyznę, który kradł sadzonki krzewów z parku miejskiego. 47-latek wpadł na gorącym uczynku.

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

W naszym regionie zagrożenie dotyczące koronawirusa jest coraz mniejsze - wynika z informacji przedstawionych przez wojewodę lubelskiego. Mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowalności w skali kraju.

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Dzisiaj o 5.30 rano 29-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Łęcznej.

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.