Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

28 sierpnia 2019 r.
12:49

Wolne miejsca na uczelniach w Lublinie. Gdzie jeszcze można składać dokumenty?

Autor: Zdjęcie autora Patryk Pytlak
6 20 A A

Biotechnologia, dziennikarstwo, historia, a może inżynieria odnawialnych źródeł energii? Na lubelskich uniwersytetach i politechnice są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach. Na złożenie dokumentów kandydaci mają czas do połowy września

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

UMCS

Wolne miejsca na studia stacjonarne I stopnia są m.in. na zarządzanie w politykach publicznych, archeologię, archiwistykę i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi, edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej, filologię polską, filozofię, fizykę, germanistykę, historię, inżynierie nowoczesnych materiałów, logopedię z audiologią, matematykę, pedagogikę specjalną, politologię czy ukrainistykę. A w Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach na administrację publiczną, chemię techniczną czy fizjoterapię.

Rekrutacja trwa także na studiach II stopnia.

– Oferujemy możliwość wyboru spośród ponad 60 kierunków studiów II stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych. Ponadto, prowadzony jest nabór na ponad 70 kierunków studiów podyplomowych – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Rekrutacja trwa głównie do drugiej połowy września. Pełna lista kierunków, gdzie są jeszcze wolne miejsca, na www.irk.umcs.lublin.pl

KUL

Na większości kierunków na najstarszej wolnej uczelni zostało jeszcze po kilka miejsc.

– Na dziś dysponujemy miejscami m.in. na biotechnologii, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, kilku filologiach czy socjologii. Studia można również rozpocząć na nowych kierunkach takich jak Applied Anthropology (w jęz. angielskim) oraz na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Mamy też szeroki wachlarz studiów podyplomowych, m.in. coaching menedżerski, design miejski, negocjacje i mediacje prawnicze czy psychoonkologia – wylicza Leszek Wojtowicz z działu komunikacji KUL.

Rekrutacja na dany kierunek jest prowadzona przez stronę internetową do wyczerpania wolnych miejsc. Nabór ma się zakończyć najpóźniej do 18 września, a w przypadku studiów podyplomowych do 30 września.

Uniwersytet Przyrodniczy

Pierwsza tura rekrutacji na Uniwersytecie Przyrodniczym zakończyła się 10 lipca. Do 17 września trwa drugi nabór na kierunki, na które nie zostały wypełnione limity przyjęć, zaś do 13 września trwa rekrutacja na hipologię i jeździectwo.

Aplikować można jeszcze na: bioinżynierię, ekonomię, gospodarkę przestrzenną, inżynierię środowiska, leśnictwo, rolnictwo, turystykę i rekreację, analitykę weterynaryjną, biologię, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, mleczarstwo, hipologia i jeździectwo, ochronę środowiska, pielęgnacje zwierząt i animaloterapie, aktywność fizyczną i agroturystykę kwalifikowaną, zootechnikę, architekturę krajobrazu, ogrodnictwo, sztukę ogrodową i aranżacje roślinne, zielarstwo i fitoprodukty, ekoenergetyke, inżynierie chemiczną i procesową, inżynierie rolniczą i leśną, transport i logistyka, zarządzanie i inżynierie produkcji, biotechnologię, gastronomię i sztukę kulinarną, technologię żywności i żywienie człowieka.

– Dynamika rekrutacji jest podobna jak w ubiegłym roku. Dlatego mamy nadzieję, że limity miejsc zostaną wypełnione i wszystkie oferowane kierunki zostaną uruchomione – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego.

Do 30 września można jeszcze składać dokumenty na studia podyplomowe. W ofercie UP jest 17 kierunków, w tym genetyka sądowa, rachunkowość, podatki w rolnictwie, radiologia weterynaryjna. Tegoroczną nowością jest ocena oddziaływania i zarządzanie środowiskiem.

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska zakończyła rekrutację na 9 kierunków. O przyjęcie można się starać jeszcze na 11. Na dokumenty kandydatów uczelnia czeka do 15 września.

Wolne miejsca są jeszcze na elektrotechnikę, transport, mechanikę i budowę maszyn, inżynierię materiałową, robotyzacje procesów wytwórczych, inżynierie odnawialnych źródeł energii, inżynierie środowiska, edukacje techniczno-informatyczną, inżynierie bezpieczeństwa, matematykę czy zarządzanie.

e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Misia / 28 sierpnia 2019 o 19:49
+7
zdziwieni, że miejsca jeszcze są? na UMCS wykładowcy to lenie, którzy własną edukację zakończyli po obronie doktoratów.  Niedouki, ale za to jacy arogantcy. Do większości bez kija nie podchodź. Elyty lubelskie. Szkoda, że młodzi, jeszcze niektórzy ambitni, nie są dopuszczanie do kreowania nowych trentów na uczelni. Stare dziadki, sfrustrowane paniusie, układy rządzą. Ta uczelnia już dawno zapomniała, że ich rolą jest edukować młodych. Żyją sami dla siebie. Zbudowali sobie królestwo i bronią się przed jakimkolwiek powiewem świeżości. Mam nadzieję, że po nowej parametryzacji zaorają tą pseudouczelnię.
zdziwieni, że miejsca jeszcze są? na UMCS wykładowcy to lenie, którzy własną edukację zakończyli po obronie doktoratów.  Niedouki, ale za to jacy arogantcy. Do większości bez kija nie podchodź. Elyty lubelskie. Szkoda, że młodzi, jeszcze niektórzy ambitni, nie są dopuszczanie do kreowania nowych trentów na uczelni. Stare dziadki, sfrustrowane paniusie, układy rządzą. Ta uczelnia już dawno zapomniała, że ich rolą jest edukować młodych. Żyją sami dla siebie. Zbudowali sobie królestwo i bronią się przed jakimkolwiek powiewem świeżości. Mam n... rozwiń
Avatar
Sinecode / 28 sierpnia 2019 o 14:31
+4
Dziwi kogoś że ludzie nie chcą studiować i jest tyle wolnych miejsc? Po co się męczyć 5 lat i mieć co najwyżej magistra inżyniera skoro można równie dobrze zrobić C+E, uprawnienia spawacza albo elektryka i na dzień dobry mieć lepsze perspektywy zawodowe jak i zarobkowe. Studiować zwyczajnie się nie opłaca...
Avatar
każdy powinien przeczytać / 28 sierpnia 2019 o 23:00
+3
Marcin Kruszyński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w latach 1944-1989. Zarys dziejów uczelni w warunkach PRL,
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 18:50
+3
Największy z całej Polski odsetek studentów zza wschodniej granicy, uczelnie nie notowane w żadnym międzynarodowym rankingu, buractwo wśród wykładowców - to wszystko czeka naiwniaków, krórzy zdecydowali się na studia na lubelskim zadup.u.
Avatar
r23eew / 28 sierpnia 2019 o 14:38
+3
Gadanie, że nie warto studiować. Studiuje od kilku lat zaocznie i zarabiam spokojnie na etacie 4000 na ręke. Wystarczy chciec.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 14:36
+3
Miało nie być miejsc w szkołach średnich, miało nie być miejsc na uczelniach, miało być bardzo, bardzo źle, albo jeszcze gorzej... bohaterowie ciamajanu POwinni spłonąć ze wstydu.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 22:53
+2
doskonała lektura, wiele wyjaśnia - "Komitet uczelniany w strukturze PZPR i jego wpływ na zarządzanie kadrami w latach 1948–1968"
Avatar
geografplanista / 28 sierpnia 2019 o 22:39
+2
Nasz region i stolice naszą n zaorało wiele ekyp wczesniejszych. teraz mamy tego skutki. KUL sam się zaorał - wg tego co ludzie piszą w necie. Mamy zwiazek 3 uczelni a gdy tak zachciało się wreszcie FUZJI ? przeciez taki SILNY UMCS nareszcie byłby na rankingach korzysć na UP i PolLub. troche chaosu na poczatku bybyło.
Avatar
kuźnia kadr / 28 sierpnia 2019 o 13:50
+2
Gienek HETMAN z KU PZPR pewnie byłby dumny.
Avatar
Amelia / 31 sierpnia 2019 o 11:09
+1
loloko, a jak często tam się odbywają zjazdy i ile wynosi czesne?
Avatar
oedsw / dzisiaj o 11:10
0
Amelia, zjazdy odbywają się średnio 2 razy w miesiącu (studia niestacjonarne). Zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się w tygodniu. Kwota czesnego jest uzależniona od wybranego kierunku studiów - szczegóły na naszej stronie internetowej. W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Avatar
Amelia / 4 dni temu o 22:45
0
jak często odbywają zjazdy na studiach zaocznych w DSW i ile wynosi czesne?
Avatar
oedsw / 8 września 2019 o 10:59
0
Witaj! Klaudiusz aplikując na studia do 16 września nie wnosi się opłaty wpisowego (normalnie to 85 zł). Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Avatar
Klaudiusz / 6 września 2019 o 20:27
-1
dołączam sie do pytania Ameli bo słyszałem ze ta uczelnia spoko jest :D znajomy studiował tylko tam sa jakies promocje i nie wiem czy akurat teraz jest ?
Avatar
Amelia / 31 sierpnia 2019 o 11:09
+1
loloko, a jak często tam się odbywają zjazdy i ile wynosi czesne?
Avatar
HI / 29 sierpnia 2019 o 00:26
-4
zdziwieni, że miejsca jeszcze są? na UMCS wykładowcy to lenie, którzy własną edukację zakończyli po obronie doktoratów. Niedouki, ale za to jacy arogantcy. Do większości bez kija nie podchodź. Elyty lubelskie. Szkoda, że młodzi, jeszcze niektórzy ambitni, nie są dopuszczanie do kreowania nowych trentów na uczelni. Stare dziadki, sfrustrowane paniusie, układy rządzą. Ta uczelnia już dawno zapomniała, że ich rolą jest edukować młodych. Żyją sami dla siebie. Zbudowali sobie królestwo i bronią się przed jakimkolwiek powiewem świeżości. Mam nadzieję, że po nowej parametryzacji zaorają tą pseudouczelnię.
 Jakim kto jest/był studentem, tak mówi o swojej uczelni . . .
 Jakim kto jest/był studentem, tak mówi o swojej uczelni . . . rozwiń
Avatar
każdy powinien przeczytać / 28 sierpnia 2019 o 23:00
+3
Marcin Kruszyński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w latach 1944-1989. Zarys dziejów uczelni w warunkach PRL,
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 22:53
+2
doskonała lektura, wiele wyjaśnia - "Komitet uczelniany w strukturze PZPR i jego wpływ na zarządzanie kadrami w latach 1948–1968"
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 22:51
+1
Gienek HETMAN z KU PZPR pewnie byłby dumny.
 dobre
Avatar
geografplanista / 28 sierpnia 2019 o 22:39
+2
Nasz region i stolice naszą n zaorało wiele ekyp wczesniejszych. teraz mamy tego skutki. KUL sam się zaorał - wg tego co ludzie piszą w necie. Mamy zwiazek 3 uczelni a gdy tak zachciało się wreszcie FUZJI ? przeciez taki SILNY UMCS nareszcie byłby na rankingach korzysć na UP i PolLub. troche chaosu na poczatku bybyło.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu 20 9

W sobotę Motor Lublin przegrał na boisku w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 0:1. Beniaminek przed tym spotkaniem miał na koncie tylko cztery punkty i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli grupy czwartej. Po końcowym gwizdku trener żółto-biało-niebieskich poinformował, że oddaje się do dyspozycji zarządu.

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA]
galeria

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA] 0 0

Rozbicie 600-litrowej beczki zainaugurowało Lubelskie Święto Cydru na Starym Mieście w Lublinie. Podczas odbywającej się dziś szóstej edycji tej imprezy z beczki popłynął Cydr Lubelski Niefiltrowany BIO - edycja limitowana. Powstała z jabłek z upraw ekologicznych.

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności 4 4

Szpital w Janowie Lubelskim buduje farmę fotowoltaiczną. To pierwsza taka inwestycja realizowana przez szpital w naszym województwie. Na solary stawiają też dwa największe lubelskie szpitale – przy al. Kraśnickiej i przy ul. Jaczewskiego.

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców

Znalazł niewybuch i przyniósł go do domu. Służby ewakuowały mieszkańców 0 2

Policję zaalarmowała matka 33-letniego mieszkańca gminy Kąkolewnica (powiat radzyński). Kobieta w piwnicy swojego domu znalazła bowiem przedmiot przypominający niewybuch.

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1. Remis ze wskazaniem na gospodarzy

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1. Remis ze wskazaniem na gospodarzy 0 12

Jeden z najciekawszych, sobotnich meczów w III lidze zakończył się remisem. Wisła Puławy prowadziła w Zamościu 1:0, ale Hetman szybko wyrównał. Później to piłkarze Jacka Ziarkowskiego byli bliżej wygranej, ale ostatecznie obie ekipy dopisały do swoich kont po jednym „oczku”.

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny 0 89

Kibice Motoru muszą przełknąć kolejną, gorzką pigułkę. W sobotę żółto-biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z beniaminkiem grupy czwartej – Jutrzenką Giebułtów 0:1

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek?

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek? 0 7

Działamy w specyficznej dziedzinie jaką jest biotechnologia, gdzie czas ma kluczowe znaczenie. Na efekty eksperymentów czy badań trzeba czekać, nie mamy gotowych odpowiedzi z dnia na dzień - rozmowa z Anną Kasprzak-Czelej, wiceprezes lubelskiej spółki Medical Inventi.

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów"
galeria

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów" 2 1

Pod nadzorem policji znalazł się 33-letni mieszkaniec Ryk. W trakcie przeszukania domku na działce należącej do mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki.

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny 18 15

Nie żyje jeden z osadzonych, z Aresztu Śledczego w Lublinie. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. – Nie był to tzw. mały świadek koronny, zapewnia Służba Więzienna, dementując medialne doniesienia w tej sprawie.

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja
ZDJĘCIA
galeria

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja 1 6

Na Krakowskim Przedmieściu między Ewangelicką a Wieniawską można oglądać "wystawę elektromobilności". Jutro w ramach kończącego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie można poruszać się za darmo miejską komunikacją. Zamiast biletu należy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny własnego pojazdu.

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka 6 2

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają jak doszło do śmierci 45-letniego mężczyzny. Zwłoki bezdomnego zostały znalezione w pustostanie u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Marszałka J. Piłsudskiego w Świdniku.

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik 0 1

Ciekawa sobota na trzecioligowych boiskach, zwłaszcza dla kibiców z województwa lubelskiego. Większość naszych ekip gra u siebie. Avia podejmuje Podlasie Biała Podlaska (godz. 16).

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych
Wybory 2019

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych 4 108

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany 0 3

Nie chciał aby policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i zaczął grozić funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia. 34-letni kierowca z powiatu kraśnickiego stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat
Magazyn

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat 0 4

75 lat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Rozmowa z dziekanem, prof. dr hab. Andrzejem Wernickim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.