Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

10 sierpnia 2010 r.
13:05
Edytuj ten wpis

Anonimowa bohaterka zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

0 19 A A

Jest w średnim wieku, niewielkiego wzrostu i szczupłej budowy ciała. Ale ma wielką odwagę i rozsądek. Kto? Anonimowa bohaterka Świdnika, która zabrała pijanemu kierowcy kluczyki i nie pozwoliła jechać dalej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zachowała się bohatersko – podkreśla sierż. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej policji. – W dzisiejszych czasach niewielu jest ludzi, którzy potrafią wykazać się tak obywatelską postawą.

W poniedziałek po południu kobieta jechała samochodem ul. Mełgiewską w Świdniku. Zauważyła, że kierowca jadącego przed nią volkswagena golfa dziwnie się zachowuje. Uznała, że mężczyzna prawdopodobnie jest pijany. Zaczęła więc go śledzić.

Mężczyzna zajechał na parking przed jednym ze sklepów. Wysiadł z samochodu i poszedł na zakupy. Na swoje nieszczęście zostawił kluczyki w stacyjce. Kobieta je wyjęła.

– Akurat obsługiwałam tego pana, kiedy do sklepu weszła kobieta z kluczykami do jego samochodu – mówi pani Edyta, ekspedientka sklepu. – Powiedziała, że mężczyzna prawdopodobnie jest pijany i nie powinien dalej prowadzić auta. Kluczyki przekazała mi.

Pani Edyta poszła za mężczyzną, który zapłacił za towar i wyszedł ze sklepu. – Powiedziałam mu, że zamykamy jego auto, a on wraca do domu pieszo. Uzgodniliśmy, że samochód odbierze następnego dnia – tłumaczy ekspedientka. – Kobieta, która jechała za nim, jeszcze przez chwilę postała na parkingu przed sklepem, po czym odjechała.

Mężczyzna nie protestował. Zabrał swoje rzeczy z samochodu i ruszył w drogę do domu. Tyle, że śledząca go wcześniej kobieta zdążyła jeszcze zawiadomić policję.

Chwilę później świdniccy policjanci odnaleźli pijanego kierowcę. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Lublina. – Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, miał również zachwiania równowagi – mówi sierż. Szczepanowska. – Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna już więcej nie wsiądzie za kierownicę. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. A za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kim jest bohaterska kobieta, która nie bała się zatrzymać pijanego kierowcy? Nie wiadomo. – To wszystko działo się bardzo szybko. Nie zdążyłam nawet zapytać – mówi pani Edyta. – Miała ok. 40-45 lat, miała krótkie ciemne włosy.

– Wiemy, że była niewielkiego wzrostu i szczupłej budowy ciała – dodaje sierż. Szczepanowska. – Ale na pewno zachowała się bardzo rozsądnie i bohatersko.

Podobnie mówią klienci sklepu, w którym działa się cała akcja. – Przecież ten pan mógł chwilę później spowodować wypadek albo potrącić pieszego – mówi Janusz Świderski ze Świdnika, którego spotkaliśmy w sklepie wczoraj. – Być może ta pani uratowała komuś życie.

– Szczerze mówiąc nie wiem, czy miałabym odwagę zatrzymać pijanego mężczyznę w takiej sytuacji – podkreśla pani Danuta z ul. Mełgiewskiej. – Ona miała. Wielkie brawa!

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ekonutki / 26 listopada 2010 o 18:06
0
Kochani,
prosimy - pomóżcie nam wygrać wyposażenie multimedialne do pracowni szkolnej.
Zagłosujcie na ekofilmik ( 2 min.) nakręcony w konkursie "Tesco dla szkół".
(gosować można 1x dziennie z jednego komputera do 15.XII).

[url="http://www.tescodlaszkol.pl/722?typ=film_nazwa&pole=ekonutki&toon=SZUKAJ&start=0"][color="#006400"]Zagłosujcie TU[/color][/url]

Dziękujemy -Ekonutki
Avatar
olaboga / 26 listopada 2010 o 11:08
0
Skąd dowody, że prowadził? Z monitoringu przed sklepem ofiary...
Avatar
lublinek / 20 sierpnia 2010 o 09:32
0
[quote name='crx' date='10 sierpień 2010 - 14:05 ' timestamp='1281441928' post='327446']
Z rozsądnego punku widzenia Pani zachowała się właściwie.Jednak zgodnie z kodeksem karnym doszło do zaboru cudzego mienia.Proponuję jak najszybciej znowelizować KK,gdyż inaczej sądy będą miały nie lada rozterki!!!
[/quote]


[quote name='dudi' date='10 sierpień 2010 - 17:10 ' timestamp='1281453036' post='327541']
Ta Pani chyba dobrze zna prawo. Zabrała kluczyki - przywłaszczyła cudze mienie. Koleś może ją pozwać. Ale jak może pozwać osobę, o której nikt nic nie wie bo ulotniła się szybciej, niż przyjechała pod sklep?
Swoją drogą ciekawe prawo mamy w Polsce.
[/quote]
:-) a stan wyższej konieczności??? - usprawiedliwia zabór mienia groźbą popełnienia przestępstwa lub wykroczenia (prowadzenie w stanie nietrzeźwości albo po użyciu alko). Inna sprawa, że babsztyl mógł sobie telefon na policje darować. W sumie to zdradza ona jakieś psychopatyczne skłonności (śledzenie) xD Jeśli frajer się nie przyznał, to udowodnienie jazdy po pijanemu nie jest takie oczywiste (zeznania ekspedientki można obalić), ale musiałby mieć bardzo dobrego adwokata :-)
[quote name='crx' date='10 sierpień 2010 - 14:05 ' timestamp='1281441928' post='327446']
Z rozsądnego punku widzenia Pani zachowała się właściwie.Jednak zgodnie z kodeksem karnym doszło do zaboru cudzego mienia.Proponuję jak najszybciej znowelizować KK,gdyż inaczej sądy będą miały nie lada rozterki!!!
[/quote]


[quote name='dudi' date='10 sierpień 2010 - 17:10 ' timestamp='1281453036' post='327541']
Ta Pani chyba dobrze zna prawo.... rozwiń
Avatar
monika / 11 sierpnia 2010 o 10:14
0
he he,Edi jesteś sławna
jak się pracuje w sklepie z alkoholem to rzeczywiście,od telefonu człowiek by się nie oderwał-tylu nietrzeźwych kierowców czasem przychodzi,a do tego znajomych....
pozdrowienia dla Edi
Avatar
jurek / 11 sierpnia 2010 o 07:33
0
moim zdaniem rzeczywiście zabranie kluczyków i danie ich ekspedientce, która też po ludzku załatwiła sprawę - by już wystarczyło gdyż facet się zgodził i grzecznie poszedł do domu, dzwonienie na Policję można było już sobie podarować, co innego gdyby się stawiał i chciał jechać dalej ....
Avatar
WuJo / 10 sierpnia 2010 o 23:25
0
Bohaterstwo? Może słowo przyzwoitość byłoby bardziej na miejscu? Wyjęcie kluczyków ze stacyjki samochodu to nie to samo co uratowanie komuś życia. Za to medali czy orderów nie należy się spodziewać.
Avatar
Der Europaer / 10 sierpnia 2010 o 22:55
0
Gdybym miał dzwonić na POlicję PO każdym zauważonym dziwnie zachowującym się kierowcy golfa czy passata to bym nic nie robił tylko dzwonił. A gdzie czas na dzwonienie PO dziwnie zachowujących się kierowcach Kilibr, łopli i przede wszystkim bmw?
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2010 o 20:00
0
"Przecież ten pan mógł chwilę później spowodować wypadek albo potrącić pieszego"
A jakby sikał to mógłby chwilę później zgwałcić keśli już miał narzędzie na wierzchu
Avatar
morda psie / 10 sierpnia 2010 o 18:30
0
[quote name='dudi' date='10 sierpień 2010 - 17:10 ' timestamp='1281453036' post='327541']
Ta Pani chyba dobrze zna prawo. Zabrała kluczyki - przywłaszczyła cudze mienie. Koleś może ją pozwać. Ale jak może pozwać osobę, o której nikt nic nie wie bo ulotniła się szybciej, niż przyjechała pod sklep? Swoją drogą ciekawe prawo mamy w Polsce.
[/quote]
ej znawco, nie przywłaszczyła tylko uniemożliwiła dalszą jazdę pijusowi aby nie zabił kogoś i siebie, przekazała policji, a jak Szczepanowska mówi "Wiemy, że była niewielkiego wzrostu i szczupłej budowy ciała" to znów chyba piszę o sobie, zresztą dość już kompromitowania wizerunku policji przez tą panią i jej wypowiedzi.
[quote name='dudi' date='10 sierpień 2010 - 17:10 ' timestamp='1281453036' post='327541']
Ta Pani chyba dobrze zna prawo. Zabrała kluczyki - przywłaszczyła cudze mienie. Koleś może ją pozwać. Ale jak może pozwać osobę, o której nikt nic nie wie bo ulotniła się szybciej, niż przyjechała pod sklep? Swoją drogą ciekawe prawo mamy w Polsce.
[/quote]
ej znawco, nie przywłaszczyła tylko uniemożliwiła dalszą jazdę pijusowi aby nie zabił kogoś i siebie, przekazała policji, a jak Szczepanowska mówi &... rozwiń
Avatar
dudi / 10 sierpnia 2010 o 17:10
0
Ta Pani chyba dobrze zna prawo. Zabrała kluczyki - przywłaszczyła cudze mienie. Koleś może ją pozwać. Ale jak może pozwać osobę, o której nikt nic nie wie bo ulotniła się szybciej, niż przyjechała pod sklep?
Swoją drogą ciekawe prawo mamy w Polsce.
Avatar
ekonutki / 26 listopada 2010 o 18:06
0
Kochani,
prosimy - pomóżcie nam wygrać wyposażenie multimedialne do pracowni szkolnej.
Zagłosujcie na ekofilmik ( 2 min.) nakręcony w konkursie "Tesco dla szkół".
(gosować można 1x dziennie z jednego komputera do 15.XII).

[url="http://www.tescodlaszkol.pl/722?typ=film_nazwa&pole=ekonutki&toon=SZUKAJ&start=0"][color="#006400"]Zagłosujcie TU[/color][/url]

Dziękujemy -Ekonutki
Avatar
olaboga / 26 listopada 2010 o 11:08
0
Skąd dowody, że prowadził? Z monitoringu przed sklepem ofiary...
Avatar
lublinek / 20 sierpnia 2010 o 09:32
0
[quote name='crx' date='10 sierpień 2010 - 14:05 ' timestamp='1281441928' post='327446']
Z rozsądnego punku widzenia Pani zachowała się właściwie.Jednak zgodnie z kodeksem karnym doszło do zaboru cudzego mienia.Proponuję jak najszybciej znowelizować KK,gdyż inaczej sądy będą miały nie lada rozterki!!!
[/quote]


[quote name='dudi' date='10 sierpień 2010 - 17:10 ' timestamp='1281453036' post='327541']
Ta Pani chyba dobrze zna prawo. Zabrała kluczyki - przywłaszczyła cudze mienie. Koleś może ją pozwać. Ale jak może pozwać osobę, o której nikt nic nie wie bo ulotniła się szybciej, niż przyjechała pod sklep?
Swoją drogą ciekawe prawo mamy w Polsce.
[/quote]
:-) a stan wyższej konieczności??? - usprawiedliwia zabór mienia groźbą popełnienia przestępstwa lub wykroczenia (prowadzenie w stanie nietrzeźwości albo po użyciu alko). Inna sprawa, że babsztyl mógł sobie telefon na policje darować. W sumie to zdradza ona jakieś psychopatyczne skłonności (śledzenie) xD Jeśli frajer się nie przyznał, to udowodnienie jazdy po pijanemu nie jest takie oczywiste (zeznania ekspedientki można obalić), ale musiałby mieć bardzo dobrego adwokata :-)
[quote name='crx' date='10 sierpień 2010 - 14:05 ' timestamp='1281441928' post='327446']
Z rozsądnego punku widzenia Pani zachowała się właściwie.Jednak zgodnie z kodeksem karnym doszło do zaboru cudzego mienia.Proponuję jak najszybciej znowelizować KK,gdyż inaczej sądy będą miały nie lada rozterki!!!
[/quote]


[quote name='dudi' date='10 sierpień 2010 - 17:10 ' timestamp='1281453036' post='327541']
Ta Pani chyba dobrze zna prawo.... rozwiń
Avatar
monika / 11 sierpnia 2010 o 10:14
0
he he,Edi jesteś sławna
jak się pracuje w sklepie z alkoholem to rzeczywiście,od telefonu człowiek by się nie oderwał-tylu nietrzeźwych kierowców czasem przychodzi,a do tego znajomych....
pozdrowienia dla Edi
Avatar
jurek / 11 sierpnia 2010 o 07:33
0
moim zdaniem rzeczywiście zabranie kluczyków i danie ich ekspedientce, która też po ludzku załatwiła sprawę - by już wystarczyło gdyż facet się zgodził i grzecznie poszedł do domu, dzwonienie na Policję można było już sobie podarować, co innego gdyby się stawiał i chciał jechać dalej ....
Avatar
WuJo / 10 sierpnia 2010 o 23:25
0
Bohaterstwo? Może słowo przyzwoitość byłoby bardziej na miejscu? Wyjęcie kluczyków ze stacyjki samochodu to nie to samo co uratowanie komuś życia. Za to medali czy orderów nie należy się spodziewać.
Avatar
Der Europaer / 10 sierpnia 2010 o 22:55
0
Gdybym miał dzwonić na POlicję PO każdym zauważonym dziwnie zachowującym się kierowcy golfa czy passata to bym nic nie robił tylko dzwonił. A gdzie czas na dzwonienie PO dziwnie zachowujących się kierowcach Kilibr, łopli i przede wszystkim bmw?
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2010 o 20:00
0
"Przecież ten pan mógł chwilę później spowodować wypadek albo potrącić pieszego"
A jakby sikał to mógłby chwilę później zgwałcić keśli już miał narzędzie na wierzchu
Avatar
morda psie / 10 sierpnia 2010 o 18:30
0
[quote name='dudi' date='10 sierpień 2010 - 17:10 ' timestamp='1281453036' post='327541']
Ta Pani chyba dobrze zna prawo. Zabrała kluczyki - przywłaszczyła cudze mienie. Koleś może ją pozwać. Ale jak może pozwać osobę, o której nikt nic nie wie bo ulotniła się szybciej, niż przyjechała pod sklep? Swoją drogą ciekawe prawo mamy w Polsce.
[/quote]
ej znawco, nie przywłaszczyła tylko uniemożliwiła dalszą jazdę pijusowi aby nie zabił kogoś i siebie, przekazała policji, a jak Szczepanowska mówi "Wiemy, że była niewielkiego wzrostu i szczupłej budowy ciała" to znów chyba piszę o sobie, zresztą dość już kompromitowania wizerunku policji przez tą panią i jej wypowiedzi.
[quote name='dudi' date='10 sierpień 2010 - 17:10 ' timestamp='1281453036' post='327541']
Ta Pani chyba dobrze zna prawo. Zabrała kluczyki - przywłaszczyła cudze mienie. Koleś może ją pozwać. Ale jak może pozwać osobę, o której nikt nic nie wie bo ulotniła się szybciej, niż przyjechała pod sklep? Swoją drogą ciekawe prawo mamy w Polsce.
[/quote]
ej znawco, nie przywłaszczyła tylko uniemożliwiła dalszą jazdę pijusowi aby nie zabił kogoś i siebie, przekazała policji, a jak Szczepanowska mówi &... rozwiń
Avatar
dudi / 10 sierpnia 2010 o 17:10
0
Ta Pani chyba dobrze zna prawo. Zabrała kluczyki - przywłaszczyła cudze mienie. Koleś może ją pozwać. Ale jak może pozwać osobę, o której nikt nic nie wie bo ulotniła się szybciej, niż przyjechała pod sklep?
Swoją drogą ciekawe prawo mamy w Polsce.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!