Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

10 grudnia 2008 r.
14:48
Edytuj ten wpis

Będą burzyć kolejne domy pod lotnisko

0 8 A A

Z siedmiu domów, które stoją na planowanym lotnisku w Świdniku już wyprowadzili się właściciele. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do ich wyburzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- 4 domy położone są w Świdniku Dużym II, a 3 w Janowicach gm. Mełgiew. Rozbiórki rozpoczną się w styczniu 2009 r. - zapowiada Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Trzy pierwsze budynki wykupione pod lotnisko przez PLL zostały już wyburzone. Materiały odzyskane podczas rozbiórki spółka będzie sprzedawać na początku przyszłego roku.

W rękach PLL jest już 60 proc. gruntów kupionych od prywatnych właścicieli. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zaakceptuje w środę kolejne transakcje. Do końca roku spółka ma wydać 20 mln zł na wykup nieruchomości.
(mag)


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wojta / 2 stycznia 2009 r. o 22:45
lotnisko zrobią poniewarz porty lotnicze odkupiły grunty które ludzie sprzedali polubownie a z dniem 1.01.2009 weszla ustawa o wywłaszczeniach i reszte gruntów odkupia za pieniądze takie jakie rzeczoznawca wyceni i wtedy ludzie beda plakac i nic nie zrobią
Avatar
jan / 15 grudnia 2008 r. o 15:59
Ten Dziennik jak zwykle pisze bzdury!!!!!!! Mają wykupione 80ha i duże problemy z wykupieniem reszty!!!!!!!!!!! Piszą o budowie!!!!!Jakiej??????? budowa może być dopiero po uzyskaniu z Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgody na założenie lotniska , bo to które jest to zupełnie co innego , zezwolenie na budowę wraz z uzgodnieniami , projekt budowlany!!!!!!!!!! Będą budować na podtawie koncepcji!!!!!!!!! A jakas idiotka jeszcze tak o tym pisze!!!!!!!! Fajnie sie wydaje publiczne pieniądze nie mając do tego prawie zadnych podstaw !!!!!! Mielismy juz latać w 2009 potem 10 , 11 itd!!!!!!!!!!
LUDZIE nie dajcie się oszukiwać i oskubać z majątku!!!!!! Widać ,że komus BARDZO zalezy na promocji tego tematu bo pewnie ma tam jakis własny interes do ugrania!!!!! Zapłacą każde pieniądze aby ukryć własne biznesiki!!!! GDZIE JEST ABW I PROKURATURA!!!!!!!!!!!!
Ten Dziennik jak zwykle pisze bzdury!!!!!!! Mają wykupione 80ha i duże problemy z wykupieniem reszty!!!!!!!!!!! Piszą o budowie!!!!!Jakiej??????? budowa może być dopiero po uzyskaniu z Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgody na założenie lotniska , bo to które jest to zupełnie co innego , zezwolenie na budowę wraz z uzgodnieniami , projekt budowlany!!!!!!!!!! Będą budować na podtawie koncepcji!!!!!&... rozwiń
Avatar
ST / 12 grudnia 2008 r. o 13:51
MOŻNA NAPISAĆ TAK:
ABY ROZPOCZĘTO BUDOWĘ "NIBY LOTNISKA" W GM.WÓLKA I MEŁGIEW, NALEŻY BYĆ WŁAŚCISIELEM 100% GRUNTÓW. PLL BRAKUJE PONAD 40%. POZYSKANIE TYCH TERENÓW NA OBECNĄ CHWILĘ NIE JEST MOŻLIWE. ZATEM RÓWNIEŻ EWENTUALNA BUDOWA LOTNISKA NIE JEST MOŻLIWA. PÓKI CO SPÓŁKA PLL GENERUJE JEDYNIE KOSZTY, KTÓRE POKRYWAJĄ PODATNICY. TO JUZ 10 LAT BEZOWOCNEJ DZIAŁALNOŚCI PLL. DOSKONAŁY POMYSŁ LOOKALIZACJI LOTNISKA W NIEDZWIADZIE ZOATAŁ ZABLOKOWANY PRZEZ URZĘDNUIKÓW, KTÓRZY NOTABENE PEŁNIĄ WAŻNE FUNKCJE ZARÓWNO WE WŁADZACH UM JAK I PLL.
(Nieprawdaż Pani MAG???)
MOŻNA NAPISAĆ TAK:
ABY ROZPOCZĘTO BUDOWĘ "NIBY LOTNISKA" W GM.WÓLKA I MEŁGIEW, NALEŻY BYĆ WŁAŚCISIELEM 100% GRUNTÓW. PLL BRAKUJE PONAD 40%. POZYSKANIE TYCH TERENÓW NA OBECNĄ CHWILĘ NIE JEST MOŻLIWE. ZATEM RÓWNIEŻ EWENTUALNA BUDOWA LOTNISKA NIE JEST MOŻLIWA. PÓKI CO SPÓŁKA PLL GENERUJE JEDYNIE KOSZTY, KTÓRE POKRYWAJĄ PODATNICY. TO JUZ 10 LAT BEZOWOCNEJ DZIAŁALNOŚCI PLL. DOSKONAŁY POMYSŁ LOOKALIZACJI LOTNISKA W NIEDZWIADZIE ZOATAŁ ZABLOKOWANY PRZEZ URZĘDNUIKÓW, KTÓRZY NOTABENE PEŁNIĄ WAŻNE FUNKCJE ZARÓWNO WE WŁADZACH UM JAK I... rozwiń
Avatar
~gość~ / 12 grudnia 2008 r. o 02:26
zainteresowana napisał:
WITAM,MIESZKAM W SĄSIEDZTWIE LOTNISKA,WIEM ŻE MIESZKAŃCY WÓLKI LUBELSKIEJ ZAWIĄZALI JAKIŚ RUCH SPOŁECZNY I SPRZECIWIAJĄ SIĘ BUDOWIE LOTNISKA ,CZY KTOŚ Z PAŃSTWA WIE COŚ NA TEN TEMAT,BO PRZESZUKAŁAM INTERNET ALE NIC KONKRETNEGO NIE ZNALAZŁAM ,BARDZO PROSZĘ O POMOC


Raczej Świdnika Dużego Drugiego, Wólka Lubelska jest znacznie dalej. Gdybyś mieszkała blisko to byś wiedziała o co chodzi.
Avatar
zainteresowana / 11 grudnia 2008 r. o 16:41
WITAM,MIESZKAM W SĄSIEDZTWIE LOTNISKA,WIEM ŻE MIESZKAŃCY WÓLKI LUBELSKIEJ ZAWIĄZALI JAKIŚ RUCH SPOŁECZNY I SPRZECIWIAJĄ SIĘ BUDOWIE LOTNISKA ,CZY KTOŚ Z PAŃSTWA WIE COŚ NA TEN TEMAT,BO PRZESZUKAŁAM INTERNET ALE NIC KONKRETNEGO NIE ZNALAZŁAM ,BARDZO PROSZĘ O POMOC
Avatar
~Tomek~ / 10 grudnia 2008 r. o 20:55
Ile płacą za działki??
Avatar
borys / 10 grudnia 2008 r. o 19:19
A gdy nie uda się z lotniskiem, to na działkach pod lasem wybudują osiedle domów
Avatar
Kononowicz / 10 grudnia 2008 r. o 17:41
Do boju z demolką! Zniszczyć wszystko, nie będzie niczego!
Avatar
wojta / 2 stycznia 2009 r. o 22:45
lotnisko zrobią poniewarz porty lotnicze odkupiły grunty które ludzie sprzedali polubownie a z dniem 1.01.2009 weszla ustawa o wywłaszczeniach i reszte gruntów odkupia za pieniądze takie jakie rzeczoznawca wyceni i wtedy ludzie beda plakac i nic nie zrobią
Avatar
jan / 15 grudnia 2008 r. o 15:59
Ten Dziennik jak zwykle pisze bzdury!!!!!!! Mają wykupione 80ha i duże problemy z wykupieniem reszty!!!!!!!!!!! Piszą o budowie!!!!!Jakiej??????? budowa może być dopiero po uzyskaniu z Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgody na założenie lotniska , bo to które jest to zupełnie co innego , zezwolenie na budowę wraz z uzgodnieniami , projekt budowlany!!!!!!!!!! Będą budować na podtawie koncepcji!!!!!!!!! A jakas idiotka jeszcze tak o tym pisze!!!!!!!! Fajnie sie wydaje publiczne pieniądze nie mając do tego prawie zadnych podstaw !!!!!! Mielismy juz latać w 2009 potem 10 , 11 itd!!!!!!!!!!
LUDZIE nie dajcie się oszukiwać i oskubać z majątku!!!!!! Widać ,że komus BARDZO zalezy na promocji tego tematu bo pewnie ma tam jakis własny interes do ugrania!!!!! Zapłacą każde pieniądze aby ukryć własne biznesiki!!!! GDZIE JEST ABW I PROKURATURA!!!!!!!!!!!!
Ten Dziennik jak zwykle pisze bzdury!!!!!!! Mają wykupione 80ha i duże problemy z wykupieniem reszty!!!!!!!!!!! Piszą o budowie!!!!!Jakiej??????? budowa może być dopiero po uzyskaniu z Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgody na założenie lotniska , bo to które jest to zupełnie co innego , zezwolenie na budowę wraz z uzgodnieniami , projekt budowlany!!!!!!!!!! Będą budować na podtawie koncepcji!!!!!&... rozwiń
Avatar
ST / 12 grudnia 2008 r. o 13:51
MOŻNA NAPISAĆ TAK:
ABY ROZPOCZĘTO BUDOWĘ "NIBY LOTNISKA" W GM.WÓLKA I MEŁGIEW, NALEŻY BYĆ WŁAŚCISIELEM 100% GRUNTÓW. PLL BRAKUJE PONAD 40%. POZYSKANIE TYCH TERENÓW NA OBECNĄ CHWILĘ NIE JEST MOŻLIWE. ZATEM RÓWNIEŻ EWENTUALNA BUDOWA LOTNISKA NIE JEST MOŻLIWA. PÓKI CO SPÓŁKA PLL GENERUJE JEDYNIE KOSZTY, KTÓRE POKRYWAJĄ PODATNICY. TO JUZ 10 LAT BEZOWOCNEJ DZIAŁALNOŚCI PLL. DOSKONAŁY POMYSŁ LOOKALIZACJI LOTNISKA W NIEDZWIADZIE ZOATAŁ ZABLOKOWANY PRZEZ URZĘDNUIKÓW, KTÓRZY NOTABENE PEŁNIĄ WAŻNE FUNKCJE ZARÓWNO WE WŁADZACH UM JAK I PLL.
(Nieprawdaż Pani MAG???)
MOŻNA NAPISAĆ TAK:
ABY ROZPOCZĘTO BUDOWĘ "NIBY LOTNISKA" W GM.WÓLKA I MEŁGIEW, NALEŻY BYĆ WŁAŚCISIELEM 100% GRUNTÓW. PLL BRAKUJE PONAD 40%. POZYSKANIE TYCH TERENÓW NA OBECNĄ CHWILĘ NIE JEST MOŻLIWE. ZATEM RÓWNIEŻ EWENTUALNA BUDOWA LOTNISKA NIE JEST MOŻLIWA. PÓKI CO SPÓŁKA PLL GENERUJE JEDYNIE KOSZTY, KTÓRE POKRYWAJĄ PODATNICY. TO JUZ 10 LAT BEZOWOCNEJ DZIAŁALNOŚCI PLL. DOSKONAŁY POMYSŁ LOOKALIZACJI LOTNISKA W NIEDZWIADZIE ZOATAŁ ZABLOKOWANY PRZEZ URZĘDNUIKÓW, KTÓRZY NOTABENE PEŁNIĄ WAŻNE FUNKCJE ZARÓWNO WE WŁADZACH UM JAK I... rozwiń
Avatar
~gość~ / 12 grudnia 2008 r. o 02:26
zainteresowana napisał:
WITAM,MIESZKAM W SĄSIEDZTWIE LOTNISKA,WIEM ŻE MIESZKAŃCY WÓLKI LUBELSKIEJ ZAWIĄZALI JAKIŚ RUCH SPOŁECZNY I SPRZECIWIAJĄ SIĘ BUDOWIE LOTNISKA ,CZY KTOŚ Z PAŃSTWA WIE COŚ NA TEN TEMAT,BO PRZESZUKAŁAM INTERNET ALE NIC KONKRETNEGO NIE ZNALAZŁAM ,BARDZO PROSZĘ O POMOC


Raczej Świdnika Dużego Drugiego, Wólka Lubelska jest znacznie dalej. Gdybyś mieszkała blisko to byś wiedziała o co chodzi.
Avatar
zainteresowana / 11 grudnia 2008 r. o 16:41
WITAM,MIESZKAM W SĄSIEDZTWIE LOTNISKA,WIEM ŻE MIESZKAŃCY WÓLKI LUBELSKIEJ ZAWIĄZALI JAKIŚ RUCH SPOŁECZNY I SPRZECIWIAJĄ SIĘ BUDOWIE LOTNISKA ,CZY KTOŚ Z PAŃSTWA WIE COŚ NA TEN TEMAT,BO PRZESZUKAŁAM INTERNET ALE NIC KONKRETNEGO NIE ZNALAZŁAM ,BARDZO PROSZĘ O POMOC
Avatar
~Tomek~ / 10 grudnia 2008 r. o 20:55
Ile płacą za działki??
Avatar
borys / 10 grudnia 2008 r. o 19:19
A gdy nie uda się z lotniskiem, to na działkach pod lasem wybudują osiedle domów
Avatar
Kononowicz / 10 grudnia 2008 r. o 17:41
Do boju z demolką! Zniszczyć wszystko, nie będzie niczego!