Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

17 listopada 2009 r.
13:36
Edytuj ten wpis

Będą światła na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 12 A A

Rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i ul. Niepodległości w Świdniku. Przy okazji zostanie też oświetlony znajdujący się obok Plac Konstytucji 3 Maja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Staną tam też szafki zasilające, tak by można było organizować w tym miejscu imprezy masowe. Miasto zapłaci za tę inwestycję 263 tys. zł.

– Sygnalizacja zacznie działać jeszcze w tym roku – zapewnia Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Jest to bardzo potrzebna inwestycja, bo w miejscu tym zdarzały się nawet wypadki śmiertelne.

Prace ruszyły dopiero w listopadzie, bo były problemy z rozstrzygnięciem przetargu. – Nie planowaliśmy zaczynać prac późną jesienią. Chcemy jednak zastosować tam bardzo nowoczesne rozwiązania i jedna z firm zaprotestowała, że to może preferować niektórych wykonawców – wyjaśnia Artur Soboń. Ostatecznie udało się rozstrzygnąć przetarg.

– Na ul. Wyszyńskiego, szczególnie na odcinku między ul. Niepodległości a Racławicką jest coraz większy ruch. A kiedy zostanie wybudowany sąd, to pewnie ulegnie on natężeniu – uważa sekretarz. – Już teraz w godzinach szczytu ciężko jest skręcić z Wyszyńskiego w lewo w Niepodległości.

Będzie to czwarta sygnalizacja w Świdniku. Światła działają już na Piaseckiej, Al. Lotników Polskich i Racławickiej. Mieszkańcom pomysł przypadł do gustu.

– Bardzo dobrze, że będą tu światła. Na tym skrzyżowaniu ciągle widzę jakieś stłuczki – mówi Dariusz Koper, mieszkaniec Świdnika. – Sygnalizacja na pewno rozwiąże ten problem.

Zdaniem policjantów, zainstalowanie świateł poprawi bezpieczeństwo w centrum miasta. – Jest to jedno z głównych skrzyżowań w mieście i wielokrotnie w godzinach szczytu kierowcy mają trudności z wyjazdem z podporządkowanych ulic. Tworzą się korki, potem wymuszanie pierwszeństwa, a to stwarza zagrożenie – podkreśla Magdalena Szczepanowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Przekonuje, że wybudowanie sygnalizacji na ul. Racławickiej spowodowało radykalne zmniejszenie się w tym miejscu liczba wypadków.



Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
milo / 19 listopada 2009 o 09:06
0
Planując inwestycje budowlane użyteczności publicznej trzeba przewidzieć wszystko czyli miejsca parkingowe dla danej inwestycji jak i dla istniejących w budowli i mieszkańców. Tak jak miało to miejsce dla galerii Venus - dwa duże parkingi. Dla galerii "S" już olano, budując mały parking a jeszcze jak wjedzie dostawczy z "biedronki" to już masakra. Moi drodzy dla sądu powinno się przewidzieć ogromny parking dla WSZYSTKICH również dla mieszkańców okolic sądu!!!! a swoją drogą gdzie będą parkować karetki więzienne, które będą przywozić oskarżonych.
Naprawdę w Świdniku przybyło bardzo dużo samochodów (i przybywa nadal) a parkingów jak na lekarstwo.
I chodzi mi tylko o to, nie mam nic przeciwko budowy sądu ale nie w tym miejscu.
Pozdrawiam
Planując inwestycje budowlane użyteczności publicznej trzeba przewidzieć wszystko czyli miejsca parkingowe dla danej inwestycji jak i dla istniejących w budowli i mieszkańców. Tak jak miało to miejsce dla galerii Venus - dwa duże parkingi. Dla galerii "S" już olano, budując mały parking a jeszcze jak wjedzie dostawczy z "biedronki" to już masakra. Moi drodzy dla sądu powinno się przewidzieć ogromny parking dla WSZYSTKICH również dla mieszkańców okolic sądu!!!! a swoją drogą gdzie będą parkować karetki więz... rozwiń
Avatar
klus / 18 listopada 2009 o 21:47
0
ON napisał:
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

TY to pewnie do klatki schodowej byś wjechał.
rozwiń
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 20:27
0
ON napisał:
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

Chodzi mi o zaparkowanie samochodu gdy sąd będzie już działał!!! Czyli pracownicy sądu chyba będą mieli samochody i będą parkowali + ludzie którzy maja sprawy w sądzie, a i na końcu pozostaną mieszkańcy ale kogo to obchodzi??? Ale prestiż dla miasta bo mamy sąd w mieście dwie galerie w kupie. Jeszcze każdy wolny teren oddajmy bankom, aptekom i koniecznie ciuchlandom.
Pozdrawiam
du chyba będą mieli samochody i będą parkowali + ludzie którzy maja sprawy w sądzie, a i na końcu pozostaną mieszkańcy ale kogo to obchodzi??? Ale prestiż dla miasta bo mamy sąd w mieście dwie galerie w kupie. Jeszcze każdy wolny teren oddajmy bankom, aptekom i koniecznie ciuchlandom.
Pozdrawiam rozwiń
Avatar
ON / 18 listopada 2009 o 19:01
0
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

milo napisał:
ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!!
rozwiń
Avatar
kolo / 18 listopada 2009 o 18:33
0
Methody napisał:
Wolałbym dwa fotoradary kontrolujące idiotów za kierownicą na Racławickiej między rondami ze śmigłowcen i przy Venus. Za 6 miesięcy inwestycja się zwraca

Zgadzam się. Plus na Wyszyńskiego pod górkę w stronę Piaseckiej, gdzie co wieczór wyścigi się odbywają.
Co do sygnalizacji- jeżeli jadący od kina zechce skręcić w stronę targu, to mimo sygnalizacji wszyscy będą stali za nim, bo nie ma pasa dodatkowego na prawoskręty i jazdę na wprost. Każdy wykonujący lewoskręt z Niepodległości w którąkolwiek stronę wygeneruje korki, mimo świateł. Bezsens. Ale może jakiś inżynier ruchu mnie poprawi.

Zgadzam się. Plus na Wyszyńskiego pod górkę w stronę Piaseckiej, gdzie co wieczór wyścigi się odbywają.
Co do sygnalizacji- jeżeli jadący od kina zechce skręcić w stronę targu, to mimo sygnalizacji wszyscy będą stali za nim, bo nie ma pasa dodatkowego na prawoskręty i jazdę na wprost. Każdy wykonujący lewoskręt z Niepodległości w którąkolwiek stronę wygeneruje korki, mimo świateł. Bezsens. Ale może jakiś inżynier ruchu mnie poprawi. rozwiń
Avatar
Methody / 18 listopada 2009 o 17:27
0
Wolałbym dwa fotoradary kontrolujące idiotów za kierownicą na Racławickiej między rondami ze śmigłowcen i przy Venus. Za 6 miesięcy inwestycja się zwraca
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 17:26
0
ON napisał:
to sie na wieś przenieś milo - lepiej niech na tym placu stoi sąd - przynajmniej psy nie brudzą - JESTEŚCIE CHORZY i ty milo nie mówiąc juz o jpii.
Głupków nie sieją i to widac na kożdym kroku . Poziomem dyskusji dorastacie panu Lepperowi i Łyżwińskiemu więć na wieś koledzy - do swoich .....

ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!!

ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!! rozwiń
Avatar
ON / 18 listopada 2009 o 17:10
0
to sie na wieś przenieś milo - lepiej niech na tym placu stoi sąd - przynajmniej psy nie brudzą - JESTEŚCIE CHORZY i ty milo nie mówiąc juz o jpii.
Głupków nie sieją i to widac na kożdym kroku . Poziomem dyskusji dorastacie panu Lepperowi i Łyżwińskiemu więć na wieś koledzy - do swoich .....


milo napisał:
facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam
rozwiń
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 09:26
0
do JPII napisał:
do JPII - gosciu jak wytrzeźwiejesz to pakuj walizki i na Białoruś - tam na takich "aktywnych" czekają a i widoki bedziesz miał szersze

facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam

facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 listopada 2009 o 20:04
0
A kedy zrobią światła w Strzeszkowicach? Tyle ludzi zginęło.
Avatar
milo / 19 listopada 2009 o 09:06
0
Planując inwestycje budowlane użyteczności publicznej trzeba przewidzieć wszystko czyli miejsca parkingowe dla danej inwestycji jak i dla istniejących w budowli i mieszkańców. Tak jak miało to miejsce dla galerii Venus - dwa duże parkingi. Dla galerii "S" już olano, budując mały parking a jeszcze jak wjedzie dostawczy z "biedronki" to już masakra. Moi drodzy dla sądu powinno się przewidzieć ogromny parking dla WSZYSTKICH również dla mieszkańców okolic sądu!!!! a swoją drogą gdzie będą parkować karetki więzienne, które będą przywozić oskarżonych.
Naprawdę w Świdniku przybyło bardzo dużo samochodów (i przybywa nadal) a parkingów jak na lekarstwo.
I chodzi mi tylko o to, nie mam nic przeciwko budowy sądu ale nie w tym miejscu.
Pozdrawiam
Planując inwestycje budowlane użyteczności publicznej trzeba przewidzieć wszystko czyli miejsca parkingowe dla danej inwestycji jak i dla istniejących w budowli i mieszkańców. Tak jak miało to miejsce dla galerii Venus - dwa duże parkingi. Dla galerii "S" już olano, budując mały parking a jeszcze jak wjedzie dostawczy z "biedronki" to już masakra. Moi drodzy dla sądu powinno się przewidzieć ogromny parking dla WSZYSTKICH również dla mieszkańców okolic sądu!!!! a swoją drogą gdzie będą parkować karetki więz... rozwiń
Avatar
klus / 18 listopada 2009 o 21:47
0
ON napisał:
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

TY to pewnie do klatki schodowej byś wjechał.
rozwiń
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 20:27
0
ON napisał:
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

Chodzi mi o zaparkowanie samochodu gdy sąd będzie już działał!!! Czyli pracownicy sądu chyba będą mieli samochody i będą parkowali + ludzie którzy maja sprawy w sądzie, a i na końcu pozostaną mieszkańcy ale kogo to obchodzi??? Ale prestiż dla miasta bo mamy sąd w mieście dwie galerie w kupie. Jeszcze każdy wolny teren oddajmy bankom, aptekom i koniecznie ciuchlandom.
Pozdrawiam
du chyba będą mieli samochody i będą parkowali + ludzie którzy maja sprawy w sądzie, a i na końcu pozostaną mieszkańcy ale kogo to obchodzi??? Ale prestiż dla miasta bo mamy sąd w mieście dwie galerie w kupie. Jeszcze każdy wolny teren oddajmy bankom, aptekom i koniecznie ciuchlandom.
Pozdrawiam rozwiń
Avatar
ON / 18 listopada 2009 o 19:01
0
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

milo napisał:
ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!!
rozwiń
Avatar
kolo / 18 listopada 2009 o 18:33
0
Methody napisał:
Wolałbym dwa fotoradary kontrolujące idiotów za kierownicą na Racławickiej między rondami ze śmigłowcen i przy Venus. Za 6 miesięcy inwestycja się zwraca

Zgadzam się. Plus na Wyszyńskiego pod górkę w stronę Piaseckiej, gdzie co wieczór wyścigi się odbywają.
Co do sygnalizacji- jeżeli jadący od kina zechce skręcić w stronę targu, to mimo sygnalizacji wszyscy będą stali za nim, bo nie ma pasa dodatkowego na prawoskręty i jazdę na wprost. Każdy wykonujący lewoskręt z Niepodległości w którąkolwiek stronę wygeneruje korki, mimo świateł. Bezsens. Ale może jakiś inżynier ruchu mnie poprawi.

Zgadzam się. Plus na Wyszyńskiego pod górkę w stronę Piaseckiej, gdzie co wieczór wyścigi się odbywają.
Co do sygnalizacji- jeżeli jadący od kina zechce skręcić w stronę targu, to mimo sygnalizacji wszyscy będą stali za nim, bo nie ma pasa dodatkowego na prawoskręty i jazdę na wprost. Każdy wykonujący lewoskręt z Niepodległości w którąkolwiek stronę wygeneruje korki, mimo świateł. Bezsens. Ale może jakiś inżynier ruchu mnie poprawi. rozwiń
Avatar
Methody / 18 listopada 2009 o 17:27
0
Wolałbym dwa fotoradary kontrolujące idiotów za kierownicą na Racławickiej między rondami ze śmigłowcen i przy Venus. Za 6 miesięcy inwestycja się zwraca
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 17:26
0
ON napisał:
to sie na wieś przenieś milo - lepiej niech na tym placu stoi sąd - przynajmniej psy nie brudzą - JESTEŚCIE CHORZY i ty milo nie mówiąc juz o jpii.
Głupków nie sieją i to widac na kożdym kroku . Poziomem dyskusji dorastacie panu Lepperowi i Łyżwińskiemu więć na wieś koledzy - do swoich .....

ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!!

ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!! rozwiń
Avatar
ON / 18 listopada 2009 o 17:10
0
to sie na wieś przenieś milo - lepiej niech na tym placu stoi sąd - przynajmniej psy nie brudzą - JESTEŚCIE CHORZY i ty milo nie mówiąc juz o jpii.
Głupków nie sieją i to widac na kożdym kroku . Poziomem dyskusji dorastacie panu Lepperowi i Łyżwińskiemu więć na wieś koledzy - do swoich .....


milo napisał:
facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam
rozwiń
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 09:26
0
do JPII napisał:
do JPII - gosciu jak wytrzeźwiejesz to pakuj walizki i na Białoruś - tam na takich "aktywnych" czekają a i widoki bedziesz miał szersze

facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam

facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 listopada 2009 o 20:04
0
A kedy zrobią światła w Strzeszkowicach? Tyle ludzi zginęło.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski 0 0

Piłkarze Motoru w środę rozegrają ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski LZPN. Ich rywalem będzie Powiślak Końskowola, który przed rokiem wyeliminował żółto-biało-niebieskich, ale na etapie półfinału. Mecz rozpocznie się o godz. 16

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem
film

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem 0 0

To podwójne zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Mężczyzna, który odsiadywał wyrok za zamordowanie swojej dziewczyny, w ostatnim czasie otrzymał 96 przepustek z więzienia. Na ostatniej zamordował kolejną kobietę i jej trzyletniego syna.

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych dań

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych dań 0 0

Na horyzoncie złota, polska jesień. Na targu bakłażany, dynie i patisony mienią się kolorami i smakami. Oto siedem smakowitych dań z regionalną kuchnią w tle

Food Trucki pożegnają lato w Puławach
28 września 2018, 0:00

Food Trucki pożegnają lato w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach zorganizowany zostanie ostatni w tym sezonie zlot Food Trucków.

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie 3 2

Ponad dwa miliony złotych mogłoby kosztować w kraju roczne leczenie 11-miesięcznego Krystiana ze Świdnika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą w walce ze śmiertelną chorobą jest lek, który w Polsce nie jest refundowany. – Jeśli nic się nie zmieni, będziemy zmuszeni do emigracji i leczenia dziecka za granicą – mówią zdesperowani rodzice

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie 0 0

Już dziś gości zaprosi marka ogólnopolska - Organic Coffee. W połowie października otwarcie nowego baru lubelskiej marki. Swoje czwarte miejsce będzie miał Bar Promyk