Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

17 listopada 2009 r.
13:36
Edytuj ten wpis

Będą światła na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 12 A A

Rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i ul. Niepodległości w Świdniku. Przy okazji zostanie też oświetlony znajdujący się obok Plac Konstytucji 3 Maja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Staną tam też szafki zasilające, tak by można było organizować w tym miejscu imprezy masowe. Miasto zapłaci za tę inwestycję 263 tys. zł.

– Sygnalizacja zacznie działać jeszcze w tym roku – zapewnia Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Jest to bardzo potrzebna inwestycja, bo w miejscu tym zdarzały się nawet wypadki śmiertelne.

Prace ruszyły dopiero w listopadzie, bo były problemy z rozstrzygnięciem przetargu. – Nie planowaliśmy zaczynać prac późną jesienią. Chcemy jednak zastosować tam bardzo nowoczesne rozwiązania i jedna z firm zaprotestowała, że to może preferować niektórych wykonawców – wyjaśnia Artur Soboń. Ostatecznie udało się rozstrzygnąć przetarg.

– Na ul. Wyszyńskiego, szczególnie na odcinku między ul. Niepodległości a Racławicką jest coraz większy ruch. A kiedy zostanie wybudowany sąd, to pewnie ulegnie on natężeniu – uważa sekretarz. – Już teraz w godzinach szczytu ciężko jest skręcić z Wyszyńskiego w lewo w Niepodległości.

Będzie to czwarta sygnalizacja w Świdniku. Światła działają już na Piaseckiej, Al. Lotników Polskich i Racławickiej. Mieszkańcom pomysł przypadł do gustu.

– Bardzo dobrze, że będą tu światła. Na tym skrzyżowaniu ciągle widzę jakieś stłuczki – mówi Dariusz Koper, mieszkaniec Świdnika. – Sygnalizacja na pewno rozwiąże ten problem.

Zdaniem policjantów, zainstalowanie świateł poprawi bezpieczeństwo w centrum miasta. – Jest to jedno z głównych skrzyżowań w mieście i wielokrotnie w godzinach szczytu kierowcy mają trudności z wyjazdem z podporządkowanych ulic. Tworzą się korki, potem wymuszanie pierwszeństwa, a to stwarza zagrożenie – podkreśla Magdalena Szczepanowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Przekonuje, że wybudowanie sygnalizacji na ul. Racławickiej spowodowało radykalne zmniejszenie się w tym miejscu liczba wypadków.



Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
milo / 19 listopada 2009 o 09:06
0
Planując inwestycje budowlane użyteczności publicznej trzeba przewidzieć wszystko czyli miejsca parkingowe dla danej inwestycji jak i dla istniejących w budowli i mieszkańców. Tak jak miało to miejsce dla galerii Venus - dwa duże parkingi. Dla galerii "S" już olano, budując mały parking a jeszcze jak wjedzie dostawczy z "biedronki" to już masakra. Moi drodzy dla sądu powinno się przewidzieć ogromny parking dla WSZYSTKICH również dla mieszkańców okolic sądu!!!! a swoją drogą gdzie będą parkować karetki więzienne, które będą przywozić oskarżonych.
Naprawdę w Świdniku przybyło bardzo dużo samochodów (i przybywa nadal) a parkingów jak na lekarstwo.
I chodzi mi tylko o to, nie mam nic przeciwko budowy sądu ale nie w tym miejscu.
Pozdrawiam
Planując inwestycje budowlane użyteczności publicznej trzeba przewidzieć wszystko czyli miejsca parkingowe dla danej inwestycji jak i dla istniejących w budowli i mieszkańców. Tak jak miało to miejsce dla galerii Venus - dwa duże parkingi. Dla galerii "S" już olano, budując mały parking a jeszcze jak wjedzie dostawczy z "biedronki" to już masakra. Moi drodzy dla sądu powinno się przewidzieć ogromny parking dla WSZYSTKICH również dla mieszkańców okolic sądu!!!! a swoją drogą gdzie będą parkować karetki więz... rozwiń
Avatar
klus / 18 listopada 2009 o 21:47
0
ON napisał:
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

TY to pewnie do klatki schodowej byś wjechał.
rozwiń
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 20:27
0
ON napisał:
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

Chodzi mi o zaparkowanie samochodu gdy sąd będzie już działał!!! Czyli pracownicy sądu chyba będą mieli samochody i będą parkowali + ludzie którzy maja sprawy w sądzie, a i na końcu pozostaną mieszkańcy ale kogo to obchodzi??? Ale prestiż dla miasta bo mamy sąd w mieście dwie galerie w kupie. Jeszcze każdy wolny teren oddajmy bankom, aptekom i koniecznie ciuchlandom.
Pozdrawiam
du chyba będą mieli samochody i będą parkowali + ludzie którzy maja sprawy w sądzie, a i na końcu pozostaną mieszkańcy ale kogo to obchodzi??? Ale prestiż dla miasta bo mamy sąd w mieście dwie galerie w kupie. Jeszcze każdy wolny teren oddajmy bankom, aptekom i koniecznie ciuchlandom.
Pozdrawiam rozwiń
Avatar
ON / 18 listopada 2009 o 19:01
0
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

milo napisał:
ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!!
rozwiń
Avatar
kolo / 18 listopada 2009 o 18:33
0
Methody napisał:
Wolałbym dwa fotoradary kontrolujące idiotów za kierownicą na Racławickiej między rondami ze śmigłowcen i przy Venus. Za 6 miesięcy inwestycja się zwraca

Zgadzam się. Plus na Wyszyńskiego pod górkę w stronę Piaseckiej, gdzie co wieczór wyścigi się odbywają.
Co do sygnalizacji- jeżeli jadący od kina zechce skręcić w stronę targu, to mimo sygnalizacji wszyscy będą stali za nim, bo nie ma pasa dodatkowego na prawoskręty i jazdę na wprost. Każdy wykonujący lewoskręt z Niepodległości w którąkolwiek stronę wygeneruje korki, mimo świateł. Bezsens. Ale może jakiś inżynier ruchu mnie poprawi.

Zgadzam się. Plus na Wyszyńskiego pod górkę w stronę Piaseckiej, gdzie co wieczór wyścigi się odbywają.
Co do sygnalizacji- jeżeli jadący od kina zechce skręcić w stronę targu, to mimo sygnalizacji wszyscy będą stali za nim, bo nie ma pasa dodatkowego na prawoskręty i jazdę na wprost. Każdy wykonujący lewoskręt z Niepodległości w którąkolwiek stronę wygeneruje korki, mimo świateł. Bezsens. Ale może jakiś inżynier ruchu mnie poprawi. rozwiń
Avatar
Methody / 18 listopada 2009 o 17:27
0
Wolałbym dwa fotoradary kontrolujące idiotów za kierownicą na Racławickiej między rondami ze śmigłowcen i przy Venus. Za 6 miesięcy inwestycja się zwraca
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 17:26
0
ON napisał:
to sie na wieś przenieś milo - lepiej niech na tym placu stoi sąd - przynajmniej psy nie brudzą - JESTEŚCIE CHORZY i ty milo nie mówiąc juz o jpii.
Głupków nie sieją i to widac na kożdym kroku . Poziomem dyskusji dorastacie panu Lepperowi i Łyżwińskiemu więć na wieś koledzy - do swoich .....

ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!!

ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!! rozwiń
Avatar
ON / 18 listopada 2009 o 17:10
0
to sie na wieś przenieś milo - lepiej niech na tym placu stoi sąd - przynajmniej psy nie brudzą - JESTEŚCIE CHORZY i ty milo nie mówiąc juz o jpii.
Głupków nie sieją i to widac na kożdym kroku . Poziomem dyskusji dorastacie panu Lepperowi i Łyżwińskiemu więć na wieś koledzy - do swoich .....


milo napisał:
facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam
rozwiń
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 09:26
0
do JPII napisał:
do JPII - gosciu jak wytrzeźwiejesz to pakuj walizki i na Białoruś - tam na takich "aktywnych" czekają a i widoki bedziesz miał szersze

facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam

facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 listopada 2009 o 20:04
0
A kedy zrobią światła w Strzeszkowicach? Tyle ludzi zginęło.
Avatar
milo / 19 listopada 2009 o 09:06
0
Planując inwestycje budowlane użyteczności publicznej trzeba przewidzieć wszystko czyli miejsca parkingowe dla danej inwestycji jak i dla istniejących w budowli i mieszkańców. Tak jak miało to miejsce dla galerii Venus - dwa duże parkingi. Dla galerii "S" już olano, budując mały parking a jeszcze jak wjedzie dostawczy z "biedronki" to już masakra. Moi drodzy dla sądu powinno się przewidzieć ogromny parking dla WSZYSTKICH również dla mieszkańców okolic sądu!!!! a swoją drogą gdzie będą parkować karetki więzienne, które będą przywozić oskarżonych.
Naprawdę w Świdniku przybyło bardzo dużo samochodów (i przybywa nadal) a parkingów jak na lekarstwo.
I chodzi mi tylko o to, nie mam nic przeciwko budowy sądu ale nie w tym miejscu.
Pozdrawiam
Planując inwestycje budowlane użyteczności publicznej trzeba przewidzieć wszystko czyli miejsca parkingowe dla danej inwestycji jak i dla istniejących w budowli i mieszkańców. Tak jak miało to miejsce dla galerii Venus - dwa duże parkingi. Dla galerii "S" już olano, budując mały parking a jeszcze jak wjedzie dostawczy z "biedronki" to już masakra. Moi drodzy dla sądu powinno się przewidzieć ogromny parking dla WSZYSTKICH również dla mieszkańców okolic sądu!!!! a swoją drogą gdzie będą parkować karetki więz... rozwiń
Avatar
klus / 18 listopada 2009 o 21:47
0
ON napisał:
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

TY to pewnie do klatki schodowej byś wjechał.
rozwiń
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 20:27
0
ON napisał:
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

Chodzi mi o zaparkowanie samochodu gdy sąd będzie już działał!!! Czyli pracownicy sądu chyba będą mieli samochody i będą parkowali + ludzie którzy maja sprawy w sądzie, a i na końcu pozostaną mieszkańcy ale kogo to obchodzi??? Ale prestiż dla miasta bo mamy sąd w mieście dwie galerie w kupie. Jeszcze każdy wolny teren oddajmy bankom, aptekom i koniecznie ciuchlandom.
Pozdrawiam
du chyba będą mieli samochody i będą parkowali + ludzie którzy maja sprawy w sądzie, a i na końcu pozostaną mieszkańcy ale kogo to obchodzi??? Ale prestiż dla miasta bo mamy sąd w mieście dwie galerie w kupie. Jeszcze każdy wolny teren oddajmy bankom, aptekom i koniecznie ciuchlandom.
Pozdrawiam rozwiń
Avatar
ON / 18 listopada 2009 o 19:01
0
Milo parkowałeś auto na placu gdzie budują sąd ? Gratuluję pomysłu )))))) .Osobiście nie mam problemu z zaparkowaniem samochodów pod blokiem (2 ) wystarczy trochę chęci i dobrej woli i pogadania z sąsiadami którzy tez parkuja swoje auka . Jak macie problem to moze zebrać się w kupę i wybrać do UM i z panem Jaksonem pogadać . Zaraz mi napiszesz ALE PO CO - DLACZEGO JA - A MOŻE SĄSIAD Z KLATKI OBOK ... itp
Pozdrowionka i trochę incjatywy LUDZIE !!!! Problemy same sie nie rozwiązują - jeszcze .

milo napisał:
ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!!
rozwiń
Avatar
kolo / 18 listopada 2009 o 18:33
0
Methody napisał:
Wolałbym dwa fotoradary kontrolujące idiotów za kierownicą na Racławickiej między rondami ze śmigłowcen i przy Venus. Za 6 miesięcy inwestycja się zwraca

Zgadzam się. Plus na Wyszyńskiego pod górkę w stronę Piaseckiej, gdzie co wieczór wyścigi się odbywają.
Co do sygnalizacji- jeżeli jadący od kina zechce skręcić w stronę targu, to mimo sygnalizacji wszyscy będą stali za nim, bo nie ma pasa dodatkowego na prawoskręty i jazdę na wprost. Każdy wykonujący lewoskręt z Niepodległości w którąkolwiek stronę wygeneruje korki, mimo świateł. Bezsens. Ale może jakiś inżynier ruchu mnie poprawi.

Zgadzam się. Plus na Wyszyńskiego pod górkę w stronę Piaseckiej, gdzie co wieczór wyścigi się odbywają.
Co do sygnalizacji- jeżeli jadący od kina zechce skręcić w stronę targu, to mimo sygnalizacji wszyscy będą stali za nim, bo nie ma pasa dodatkowego na prawoskręty i jazdę na wprost. Każdy wykonujący lewoskręt z Niepodległości w którąkolwiek stronę wygeneruje korki, mimo świateł. Bezsens. Ale może jakiś inżynier ruchu mnie poprawi. rozwiń
Avatar
Methody / 18 listopada 2009 o 17:27
0
Wolałbym dwa fotoradary kontrolujące idiotów za kierownicą na Racławickiej między rondami ze śmigłowcen i przy Venus. Za 6 miesięcy inwestycja się zwraca
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 17:26
0
ON napisał:
to sie na wieś przenieś milo - lepiej niech na tym placu stoi sąd - przynajmniej psy nie brudzą - JESTEŚCIE CHORZY i ty milo nie mówiąc juz o jpii.
Głupków nie sieją i to widac na kożdym kroku . Poziomem dyskusji dorastacie panu Lepperowi i Łyżwińskiemu więć na wieś koledzy - do swoich .....

ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!!

ciekawe ON gdzie zaparkujesz w przyszłości??? Pewnie powiesz, że na placu po urzędzie miasta, który mają przenieść do szkoły dawnej "2" , tylko czy starczy miejsca dla wszystkich. Planując jaką kolwiek inwestycje trzeba przeanalizować dobro mieszkańców. A co do poziomu dyskusji to przeczytaj swoja wypowiedź. Pozdrawiam Cię ON!!! rozwiń
Avatar
ON / 18 listopada 2009 o 17:10
0
to sie na wieś przenieś milo - lepiej niech na tym placu stoi sąd - przynajmniej psy nie brudzą - JESTEŚCIE CHORZY i ty milo nie mówiąc juz o jpii.
Głupków nie sieją i to widac na kożdym kroku . Poziomem dyskusji dorastacie panu Lepperowi i Łyżwińskiemu więć na wieś koledzy - do swoich .....


milo napisał:
facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam
rozwiń
Avatar
milo / 18 listopada 2009 o 09:26
0
do JPII napisał:
do JPII - gosciu jak wytrzeźwiejesz to pakuj walizki i na Białoruś - tam na takich "aktywnych" czekają a i widoki bedziesz miał szersze

facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam

facecik kolo ma rację w NASZYM miasteczku gdzie jest kawałek przestrzeni a najlepiej zielonej trzeba opier***ić na inwestycje galerie , sądy itp.. Dziwny kraj i dziwne miasto!!!, nowoczesne miasta szczycą się, że posiadają przestrzeń, zieleń gdzie mieszkańcy mogą pospacerować czy nawet ma miejsce do zrobienia festynu czy ma gdzie rozbić się cyrk lub wesołe miasteczko. Więc jak JPII miał wytrzeźwieć to Ty przestań ćpać lub palić bo główka nie pracuje dobrze. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 listopada 2009 o 20:04
0
A kedy zrobią światła w Strzeszkowicach? Tyle ludzi zginęło.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 0

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 4 8

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 3

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 14 3

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 3 2

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 1

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 35 4

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.