Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 kwietnia 2011 r.
7:06
Edytuj ten wpis

Bezkarność rozzuchwaliła kiboli Avii Świdnik

0 27 A A
Takiego wyposażenia używają policjanci konwojujący na mecze kibiców  (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
Takiego wyposażenia używają policjanci konwojujący na mecze kibiców (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Kibole ze Świdnika znowu dali o sobie znać. Pobili mężczyznę, który miał na sobie koszulkę klubu z Łęcznej. Przewrócili go na ziemię, skopali i rozebrali z "wrogich” barw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek 26-latek ubrany w koszulkę z logo Górnika Łęczna (teraz klub nosi nazwę GKS Bogdanka) grał z kolegami w piłkę na boisku w Świdniku. Po treningu wsiadł do swojego samochodu.

– Usiadł na fotelu kierowcy i zaczął zmieniać obuwie – opowiada Elwira Bednarczyk ze świdnickiej policji. – Wtedy podbiegł do niego młody mężczyzna, uderzył go drzwiami, a potem wyciągnął z samochodu. Bił go pięścią po twarzy. I krzyczał, by oddał mu koszulkę.

Do napastnika dołączyli jego kompani. Przewrócili 26-latka na ziemię. Kopali go po całym ciele. na koniec ściągnęli z niego koszulkę. Pobity zawiadomił policję. Dzień później, w środę, policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca Świdnika. Pobity rozpoznał w nim napastnika, który zaatakował go jako pierwszy.

Kibol trafił do schroniska dla nieletnich. Policjanci szukają jego kompanów. Ustalają też, czy 16-latek brał udział niedzielnych w zamieszkach na dworcu PKP w Świdniku.
Na niedzielny mecz drużyn "Avii” Świdnik i "Chełmianki” kibice Motoru Lublin pojechali pociągiem. Jak tylko skład wjechał na peron w Świdniku pseudokibice Avii obrzucili kamieniami pociąg i policjantów, a potem rozbiegli się po mieście.

Policjanci zatrzymali potem 15 młodych mężczyzn. Prokuratura zarzuciła im czynną napaści na funkcjonariuszy i wystąpiła o ich aresztowanie. Za kratkami został tylko jeden z nich. Pozostałych sąd wypuścił. Doszedł do wniosku, że na podstawie nagrania z policyjnej kamery nie można określić, czy to oni rzucali kamieniami.

– Rzucały małolaty, a nie ci, których zabrała policja – mówi mieszkaniec Świdnika, który wczoraj skontaktował się z naszą redakcją.

Prokuratura nie ustępuje. Dalej domaga się aresztowania wypuszczonych na wolność młodzieńców. – Działali w grupie i porozumieniu, więc zarzucenie im czynnej napaści jest zasadne – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

W niedzielę na świdnickim dworcu kamera nagrała również agresywnych kiboli Motoru. Dzięki zapisowi udało się ustalić nazwiska czterech podejrzanych. W środę rano zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjantów. Prokuratura wystąpiła już o ich aresztowanie.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kumaty / 16 czerwca 2011 o 23:57
0
http://bialogwardzista.salon24.pl/315192,matol-pacyfikuje-swidnik
tu jest ku**a historia prawdziwa barany
Avatar
kumaty / 16 czerwca 2011 o 23:56
0
pomyślcie co piszecie durnie bo nie wiecie jak było wszędzie piszą :kibice to kibice tamto a prawda jest taka że to psiarnia sprowokowała jak zresztą zwykle bywa i wtedy pojawiły się kamienie a co mają zrobić ludzie jak ktoś bezkarnie ich atakuje lub strzela z broni gładkolufowej zamiast w nogi to w głowę czy korpus(jeden z kibiców Avii ma poważnie uszkodzoną głowę tylko że w prorządowych mediach tego nie napiszą polecam filmik bodajże z Gdyni który kupili kibice od policjanta . Widać na nim zachowanie policji w stosunku do kibiców siedzących grzecznie i kulturalnie w knajpie ! podobnych filmików jest o wiele więcej:d ale tego nikt nie pokazuje w końcu trzeba czymś zakamuflować kompromitacje która nastąpi na EURO 2012 a temat kibiców jak widać dobrze sie sprzedaj
Pozdrowienia dla wszystkich ekip Ultrasów i Hooliganów z Polski

Donald weź sznur i powieś sie, a od kibiców odpier**l sie !!!!
pomyślcie co piszecie durnie bo nie wiecie jak było wszędzie piszą :kibice to kibice tamto a prawda jest taka że to psiarnia sprowokowała jak zresztą zwykle bywa i wtedy pojawiły się kamienie a co mają zrobić ludzie jak ktoś bezkarnie ich atakuje lub strzela z broni gładkolufowej zamiast w nogi to w głowę czy korpus(jeden z kibiców Avii ma poważnie uszkodzoną głowę tylko że w prorządowych mediach tego nie napiszą polecam filmik bodajże z Gdyni który kupili kibice od policjanta . Widać na nim zachowanie policji w stosunku do kibiców siedzący... rozwiń
Avatar
lucek / 18 kwietnia 2011 o 14:29
0
dopoki swidnicka policja prowadzila kibicow Avii na dworzec bylo bardzo spokojnie procz choralnych spiewow.Nagle pojawia sie lubelska policja i pociag z kibicami z lublina.Fani motoru sprowokowali a lubelscy chuligani w policyjnych czapkach(wielu z nich to byli kibice motoru) spanikowali i zaczeli strzelac bo wpadli na pomysl zeby rozgonic swidniczan.Wielu poranionych kibicow Avii,ktorzy oberwali gumowymi kulami w glowe.I to rozwscieczylo culiganow ze swidnika ktorzy poczatkowo nie mieli tak zlycz zamiarow.Ale taki byl zamiar policji od poczatku.
Avatar
Wojtas / 16 kwietnia 2011 o 09:03
0
Ganiaja jakieś szczyle niedorozwiniete w telewizji sie na ogladali kibice wielcy honoru bronią za jaja i na latarnie takich.
Avatar
bleble / 11 kwietnia 2011 o 14:41
0
To nie są żadni kibice. To bydło, bandziory i tyle. Ale po co policja ma ich łapać jak sąd i tak ich wypuści. W Swidniku niedługo ludzie będą sie bali w biały dzień wyjść na ulicę , a juz w weekendy to strach opanuje całą wiochę. A może to o to chodzi? Co radni na to?
Avatar
he he he / 9 kwietnia 2011 o 14:02
0
Widzę, ze na forum zaglądają "kibice" lub jeden z nich pisze tu obraźliwe wobec dziennikarzy komentarze pod wieloma nickami. Cóż, prawda jak zwykle kogoś zabolała

A tych idiotów powinni wyłapać co do jednego, a później kulka w łeb i do piachu, szkoda kasy na utrzymywanie czegoś takiego przy życiu
Avatar
jon / 8 kwietnia 2011 o 20:05
0
[quote name='seba' timestamp='1302255698' post='461165']
A czego się spodziewał zakładając tę koszulkę ,orderu i bukietu goździków? Każdy wie jakie stosunki panują między Łęczną a Świdnikiem. Chciał błysnąć to błysnął i ma tego konsekwencje ,każdego ze Świdnika kto wyszedłby na ulicę Łęcznej w koszulce AVIA spotkałoby to samo co tego deb***a.
[/quote]
pokolenie JPII
Avatar
jon / 8 kwietnia 2011 o 20:04
0
[quote name='crx' timestamp='1302251556' post='461123']
Młodzież potrzebuje "wyładowania energii".Rozumieli to komuniści ,dlatego tworzyli kluby sportowe,albo co mocniejszych brali do kopalń.Teraz przeszła nowa solidaruchowa władza,która uważa ,że zjadła wszystkie rozumy,tylko efektów ich działań nie widać.......!!!Trzymajcie się komuniści i chłopaki z ZOMO ,bo od kogo będziemy się uczyli rozumu....?!!!
[/quote]
jeszcze nie w zakładzie ?!
Avatar
FANATYK / 8 kwietnia 2011 o 18:21
0
do jack jesteś małolatem to siedź i nie pier***! był wyjazd na mecz kilka lat temu jeszcze za IV ligi do Chełma i również w jednym pociągu jechali kibicie obu drożyn sobie wrogich czyli Avii i Motoru , i jakoś nie było problemu w opanowaniu zachowania w pociągu jak i na dworcu!
Avatar
xsdaw / 8 kwietnia 2011 o 13:58
0
jedno wielkie klamstwo !!!!!

je*ba* pismaków
Avatar
kumaty / 16 czerwca 2011 o 23:57
0
http://bialogwardzista.salon24.pl/315192,matol-pacyfikuje-swidnik
tu jest ku**a historia prawdziwa barany
Avatar
kumaty / 16 czerwca 2011 o 23:56
0
pomyślcie co piszecie durnie bo nie wiecie jak było wszędzie piszą :kibice to kibice tamto a prawda jest taka że to psiarnia sprowokowała jak zresztą zwykle bywa i wtedy pojawiły się kamienie a co mają zrobić ludzie jak ktoś bezkarnie ich atakuje lub strzela z broni gładkolufowej zamiast w nogi to w głowę czy korpus(jeden z kibiców Avii ma poważnie uszkodzoną głowę tylko że w prorządowych mediach tego nie napiszą polecam filmik bodajże z Gdyni który kupili kibice od policjanta . Widać na nim zachowanie policji w stosunku do kibiców siedzących grzecznie i kulturalnie w knajpie ! podobnych filmików jest o wiele więcej:d ale tego nikt nie pokazuje w końcu trzeba czymś zakamuflować kompromitacje która nastąpi na EURO 2012 a temat kibiców jak widać dobrze sie sprzedaj
Pozdrowienia dla wszystkich ekip Ultrasów i Hooliganów z Polski

Donald weź sznur i powieś sie, a od kibiców odpier**l sie !!!!
pomyślcie co piszecie durnie bo nie wiecie jak było wszędzie piszą :kibice to kibice tamto a prawda jest taka że to psiarnia sprowokowała jak zresztą zwykle bywa i wtedy pojawiły się kamienie a co mają zrobić ludzie jak ktoś bezkarnie ich atakuje lub strzela z broni gładkolufowej zamiast w nogi to w głowę czy korpus(jeden z kibiców Avii ma poważnie uszkodzoną głowę tylko że w prorządowych mediach tego nie napiszą polecam filmik bodajże z Gdyni który kupili kibice od policjanta . Widać na nim zachowanie policji w stosunku do kibiców siedzący... rozwiń
Avatar
lucek / 18 kwietnia 2011 o 14:29
0
dopoki swidnicka policja prowadzila kibicow Avii na dworzec bylo bardzo spokojnie procz choralnych spiewow.Nagle pojawia sie lubelska policja i pociag z kibicami z lublina.Fani motoru sprowokowali a lubelscy chuligani w policyjnych czapkach(wielu z nich to byli kibice motoru) spanikowali i zaczeli strzelac bo wpadli na pomysl zeby rozgonic swidniczan.Wielu poranionych kibicow Avii,ktorzy oberwali gumowymi kulami w glowe.I to rozwscieczylo culiganow ze swidnika ktorzy poczatkowo nie mieli tak zlycz zamiarow.Ale taki byl zamiar policji od poczatku.
Avatar
Wojtas / 16 kwietnia 2011 o 09:03
0
Ganiaja jakieś szczyle niedorozwiniete w telewizji sie na ogladali kibice wielcy honoru bronią za jaja i na latarnie takich.
Avatar
bleble / 11 kwietnia 2011 o 14:41
0
To nie są żadni kibice. To bydło, bandziory i tyle. Ale po co policja ma ich łapać jak sąd i tak ich wypuści. W Swidniku niedługo ludzie będą sie bali w biały dzień wyjść na ulicę , a juz w weekendy to strach opanuje całą wiochę. A może to o to chodzi? Co radni na to?
Avatar
he he he / 9 kwietnia 2011 o 14:02
0
Widzę, ze na forum zaglądają "kibice" lub jeden z nich pisze tu obraźliwe wobec dziennikarzy komentarze pod wieloma nickami. Cóż, prawda jak zwykle kogoś zabolała

A tych idiotów powinni wyłapać co do jednego, a później kulka w łeb i do piachu, szkoda kasy na utrzymywanie czegoś takiego przy życiu
Avatar
jon / 8 kwietnia 2011 o 20:05
0
[quote name='seba' timestamp='1302255698' post='461165']
A czego się spodziewał zakładając tę koszulkę ,orderu i bukietu goździków? Każdy wie jakie stosunki panują między Łęczną a Świdnikiem. Chciał błysnąć to błysnął i ma tego konsekwencje ,każdego ze Świdnika kto wyszedłby na ulicę Łęcznej w koszulce AVIA spotkałoby to samo co tego deb***a.
[/quote]
pokolenie JPII
Avatar
jon / 8 kwietnia 2011 o 20:04
0
[quote name='crx' timestamp='1302251556' post='461123']
Młodzież potrzebuje "wyładowania energii".Rozumieli to komuniści ,dlatego tworzyli kluby sportowe,albo co mocniejszych brali do kopalń.Teraz przeszła nowa solidaruchowa władza,która uważa ,że zjadła wszystkie rozumy,tylko efektów ich działań nie widać.......!!!Trzymajcie się komuniści i chłopaki z ZOMO ,bo od kogo będziemy się uczyli rozumu....?!!!
[/quote]
jeszcze nie w zakładzie ?!
Avatar
FANATYK / 8 kwietnia 2011 o 18:21
0
do jack jesteś małolatem to siedź i nie pier***! był wyjazd na mecz kilka lat temu jeszcze za IV ligi do Chełma i również w jednym pociągu jechali kibicie obu drożyn sobie wrogich czyli Avii i Motoru , i jakoś nie było problemu w opanowaniu zachowania w pociągu jak i na dworcu!
Avatar
xsdaw / 8 kwietnia 2011 o 13:58
0
jedno wielkie klamstwo !!!!!

je*ba* pismaków
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 84 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 27 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!