Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 stycznia 2013 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Brzezice: Wypadek na drodze Lublin-Chełm, zginęła jedna osoba

Autor: Zdjęcie autora łm
0 15 A A

Jedna osoba zginęła w wypadku dwóch samochodów w miejscowości Brzezice na trasie Lublin-Chełm. - Droga krajowa nr 12 jest zablokowana - informują nasi Internauci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak podaje policja do wypadku doszło około godz. 18:30. Zderzyły się ford focus i volkswagen passat. Zginął 53-letni mężczyzna.

Droga jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Piaski, Fajsławice i Trawniki.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jak ja nie lubię buractwa / 5 lutego 2013 r. o 09:26
0
Jaka naciągaczka? - powiedz wprost: hiena pasożytująca na ludzkim nieszczęściu.
Ktoś powinien rejestrować takie numery lub adresy e-mail w serwisach internetowych typu "pan pozna pana" - odechciałoby się wtedy...
Avatar
oszukany / 4 lutego 2013 r. o 15:40
0
[quote name='paulina' timestamp='1359741640' post='728818']
rodzine zmarlego llub poszkodowanych prosze o kontakt BYC MOZE bede mogla pomoc w kwestii finansowej 662-006-565
[/quote]

proszę nie telefonować !!!! okropna naciągaczka..
Avatar
paulina / 1 lutego 2013 r. o 19:00
0
rodzine zmarlego llub poszkodowanych prosze o kontakt BYC MOZE bede mogla pomoc w kwestii finansowej 662-006-565
Avatar
malgorzata / 1 lutego 2013 r. o 10:47
0
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019383,title,Trzy-ofiary-wypadku-drogowego-w-Kajetanowce,wid,15300528,wiadomosc.html
Avatar
kierowca / 1 lutego 2013 r. o 10:05
0
Odnośnie Brzezic to brak przejścia dla pieszych z wyspą aż bije po oczach. Skrzyżowanie i przystanki po bokach plus masa "zawodowych kierowców" wyprzedzająca często nie patrząc, że inne auto ustawiło się do skrętu w boczną drogę. Nie pierwszy i na pewno nie ostatni śmiertelny wypadek w tym miejscu.
Avatar
ja wiem... / 1 lutego 2013 r. o 08:47
0
[quote name='damian' timestamp='1359690272' post='728431']
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne czy ma naped na tył, przód czy na 4 koła i czy ma 50 czy 250 koni... trzeba sie zastanowić na tym co sie robi bo kazdy głupi potrafi pojechac te 160 czy wiecej, ale co w momencie gdy np. głupi pies wybiegnie na drogę... ludzka głupota nie zna granic... co prawda mam prawko 2 lata ale wiem co i kiedy mozna a czego nie
[/quote]

[quote name='damian' timestamp='1359690272' post='728431']
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne czy ma naped na tył, przód czy na 4 koła i czy ma 50 czy 250 koni... trzeba sie zastanowić na tym co sie robi bo kazdy głupi potrafi pojechac te 160 czy wiecej, ale co w momencie gdy np. głupi pies wybiegnie na drogę... ludzka głupota nie zna granic... co prawda mam prawko 2 lata ale wiem co i kiedy mozna a czego nie
[/quote]

Odcinek Piaski-Biskupice jest fatalny - to prawda. Tylko zastanówmy się dlaczego...
Pierwsza podstawowa kwestia - kierowcy zjeżdżają z obwodnicy Piask (nie zaprzeczajcie - to ładny fragment drogi). Całkowicie inaczej wygląda odczucie prędkości. Zauważcie, że jak wyjeżdżacie z miasta na trasę to 90km/h wygląda inaczej, niż 90km/h po wyhamowaniu ze 150km/h. Ot - takie złudzenie dla kierowcy.
Przeprowadziłem kiedyś taki test (załóżmy, że na Autobhanie w Germanii) - wiozę sobie pewną osobę, jadę 200km/h, gadka szmatka, żeby odwrócić uwagę. Zwalniam do 150km/h po przejechaniu 10km tym tempem i pytam pasażera "ile jedziemy", a ten odpowiada "80km/h??"
Druga sprawa - oznakowanie poziome. Powyłączali całą masę powierzchni z ruchu, nawalili podwójnych ciągłych na prostych odcinkach, gdzie można spokojnie wyprzedzić (2 lata temu ich nie było, teraz porobili przy każdym przepuście pod drogą). Taki zdesperowany kierowca, który jest już spóźniony - ciśnie na masę i nie patrzy... A gdyby dać im normalne miejsce do wyprzedzania - nie byłoby wielu "napiętych sytuacji" na drodze.

Do i teraz jeszcze odniosę się do wpisu p.Damiana. Widać, że masz prawko od 2 lat. Dobrze, że jeździsz z głową (mam nadzieję, że nie tylko tak piszesz). Z kilkoma Twoimi uwagami się jednak nie zgodzę. Piszesz, że każdy samochód przy zderzeniu zachowa się tak samo. Nie masz racji. Gdybyś miał możliwość porównania, jak hamuje np. Tico na oponkach 165, a jak zahamuje jakiś nowszy samochód na oponkach 245. Po pierwsze nowsza technologia robi swoje, po drugie trakcja na szerokich laczkach jest całkiem inna. Weź też pod uwagę wszystkie systemy zabezpieczające przed utratą trakcji, wspomaganie nagłego hamowania itp. Dodatkowo ważne jest to, jak się zachowa samochód ważący 1,5 tony w zderzeniu z takim o masie 1000kg. Miałem kiedyś zderzenie czołowe (nie z mojej winy) przy dość sporej prędkości. Ja jechałem samochodem o masie ponad 1500kg, kobitka z naprzeciwka samochodem o masie dużo mniejszej. Ja wyszedłem prawie bez szwanku, a sprawczyni wypadku w szpitalu była rok czasu. Ludzie, którzy modzą samochody (a da się to bardzo ładnie robić, bo np z silnika TDI 90KM można bez większego wysiłku i za niewielką cenę pociągnąć do 150KM przy równo poprowadzonych 350Nm), najczęściej myślą też o tym jak ten samochód zatrzymać i inwestują drugie tyle w hamulce. Więc nie zgodzę się, że każdy hamuje tak samo

PS. Odcinek Piaski-Biskupice to odcinek na trasie Chełm-Lublin, którego najbardziej nie lubię. I powtarzam to Żonie za każdym razem, jak tamtędy jedziemy.
[quote name='damian' timestamp='1359690272' post='728431']
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne c... rozwiń
Avatar
Grzegorz / 1 lutego 2013 r. o 08:29
0
~Damian~ święte słowa !
Avatar
damian / 1 lutego 2013 r. o 04:44
0
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne czy ma naped na tył, przód czy na 4 koła i czy ma 50 czy 250 koni... trzeba sie zastanowić na tym co sie robi bo kazdy głupi potrafi pojechac te 160 czy wiecej, ale co w momencie gdy np. głupi pies wybiegnie na drogę... ludzka głupota nie zna granic... co prawda mam prawko 2 lata ale wiem co i kiedy mozna a czego nie
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne czy ma naped na tył, przód czy na 4 koła i czy ma 50 czy 250 koni... trzeba sie zastanowić... rozwiń
Avatar
dali / 1 lutego 2013 r. o 00:30
0
jak by każdy przestrzegał przepisów drogowych to by takie zdarzenia nie miały miejsca... chwila nie UWAGI i można ZYCIE STRACIĆ ;( { KONDOLENCJE DLA RODZINY }
Avatar
Luki / 31 stycznia 2013 r. o 22:07
0
Droga śmierci
Avatar
jak ja nie lubię buractwa / 5 lutego 2013 r. o 09:26
0
Jaka naciągaczka? - powiedz wprost: hiena pasożytująca na ludzkim nieszczęściu.
Ktoś powinien rejestrować takie numery lub adresy e-mail w serwisach internetowych typu "pan pozna pana" - odechciałoby się wtedy...
Avatar
oszukany / 4 lutego 2013 r. o 15:40
0
[quote name='paulina' timestamp='1359741640' post='728818']
rodzine zmarlego llub poszkodowanych prosze o kontakt BYC MOZE bede mogla pomoc w kwestii finansowej 662-006-565
[/quote]

proszę nie telefonować !!!! okropna naciągaczka..
Avatar
paulina / 1 lutego 2013 r. o 19:00
0
rodzine zmarlego llub poszkodowanych prosze o kontakt BYC MOZE bede mogla pomoc w kwestii finansowej 662-006-565
Avatar
malgorzata / 1 lutego 2013 r. o 10:47
0
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019383,title,Trzy-ofiary-wypadku-drogowego-w-Kajetanowce,wid,15300528,wiadomosc.html
Avatar
kierowca / 1 lutego 2013 r. o 10:05
0
Odnośnie Brzezic to brak przejścia dla pieszych z wyspą aż bije po oczach. Skrzyżowanie i przystanki po bokach plus masa "zawodowych kierowców" wyprzedzająca często nie patrząc, że inne auto ustawiło się do skrętu w boczną drogę. Nie pierwszy i na pewno nie ostatni śmiertelny wypadek w tym miejscu.
Avatar
ja wiem... / 1 lutego 2013 r. o 08:47
0
[quote name='damian' timestamp='1359690272' post='728431']
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne czy ma naped na tył, przód czy na 4 koła i czy ma 50 czy 250 koni... trzeba sie zastanowić na tym co sie robi bo kazdy głupi potrafi pojechac te 160 czy wiecej, ale co w momencie gdy np. głupi pies wybiegnie na drogę... ludzka głupota nie zna granic... co prawda mam prawko 2 lata ale wiem co i kiedy mozna a czego nie
[/quote]

[quote name='damian' timestamp='1359690272' post='728431']
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne czy ma naped na tył, przód czy na 4 koła i czy ma 50 czy 250 koni... trzeba sie zastanowić na tym co sie robi bo kazdy głupi potrafi pojechac te 160 czy wiecej, ale co w momencie gdy np. głupi pies wybiegnie na drogę... ludzka głupota nie zna granic... co prawda mam prawko 2 lata ale wiem co i kiedy mozna a czego nie
[/quote]

Odcinek Piaski-Biskupice jest fatalny - to prawda. Tylko zastanówmy się dlaczego...
Pierwsza podstawowa kwestia - kierowcy zjeżdżają z obwodnicy Piask (nie zaprzeczajcie - to ładny fragment drogi). Całkowicie inaczej wygląda odczucie prędkości. Zauważcie, że jak wyjeżdżacie z miasta na trasę to 90km/h wygląda inaczej, niż 90km/h po wyhamowaniu ze 150km/h. Ot - takie złudzenie dla kierowcy.
Przeprowadziłem kiedyś taki test (załóżmy, że na Autobhanie w Germanii) - wiozę sobie pewną osobę, jadę 200km/h, gadka szmatka, żeby odwrócić uwagę. Zwalniam do 150km/h po przejechaniu 10km tym tempem i pytam pasażera "ile jedziemy", a ten odpowiada "80km/h??"
Druga sprawa - oznakowanie poziome. Powyłączali całą masę powierzchni z ruchu, nawalili podwójnych ciągłych na prostych odcinkach, gdzie można spokojnie wyprzedzić (2 lata temu ich nie było, teraz porobili przy każdym przepuście pod drogą). Taki zdesperowany kierowca, który jest już spóźniony - ciśnie na masę i nie patrzy... A gdyby dać im normalne miejsce do wyprzedzania - nie byłoby wielu "napiętych sytuacji" na drodze.

Do i teraz jeszcze odniosę się do wpisu p.Damiana. Widać, że masz prawko od 2 lat. Dobrze, że jeździsz z głową (mam nadzieję, że nie tylko tak piszesz). Z kilkoma Twoimi uwagami się jednak nie zgodzę. Piszesz, że każdy samochód przy zderzeniu zachowa się tak samo. Nie masz racji. Gdybyś miał możliwość porównania, jak hamuje np. Tico na oponkach 165, a jak zahamuje jakiś nowszy samochód na oponkach 245. Po pierwsze nowsza technologia robi swoje, po drugie trakcja na szerokich laczkach jest całkiem inna. Weź też pod uwagę wszystkie systemy zabezpieczające przed utratą trakcji, wspomaganie nagłego hamowania itp. Dodatkowo ważne jest to, jak się zachowa samochód ważący 1,5 tony w zderzeniu z takim o masie 1000kg. Miałem kiedyś zderzenie czołowe (nie z mojej winy) przy dość sporej prędkości. Ja jechałem samochodem o masie ponad 1500kg, kobitka z naprzeciwka samochodem o masie dużo mniejszej. Ja wyszedłem prawie bez szwanku, a sprawczyni wypadku w szpitalu była rok czasu. Ludzie, którzy modzą samochody (a da się to bardzo ładnie robić, bo np z silnika TDI 90KM można bez większego wysiłku i za niewielką cenę pociągnąć do 150KM przy równo poprowadzonych 350Nm), najczęściej myślą też o tym jak ten samochód zatrzymać i inwestują drugie tyle w hamulce. Więc nie zgodzę się, że każdy hamuje tak samo

PS. Odcinek Piaski-Biskupice to odcinek na trasie Chełm-Lublin, którego najbardziej nie lubię. I powtarzam to Żonie za każdym razem, jak tamtędy jedziemy.
[quote name='damian' timestamp='1359690272' post='728431']
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne c... rozwiń
Avatar
Grzegorz / 1 lutego 2013 r. o 08:29
0
~Damian~ święte słowa !
Avatar
damian / 1 lutego 2013 r. o 04:44
0
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne czy ma naped na tył, przód czy na 4 koła i czy ma 50 czy 250 koni... trzeba sie zastanowić na tym co sie robi bo kazdy głupi potrafi pojechac te 160 czy wiecej, ale co w momencie gdy np. głupi pies wybiegnie na drogę... ludzka głupota nie zna granic... co prawda mam prawko 2 lata ale wiem co i kiedy mozna a czego nie
z czarnym punktem to powinno byc od piask az do pełczyna a moze i do dorohuczy, tyle osób co zginelo to postawili tylko fotoradar w pełczynie i cóż z tego... ludzie tez nie mają w ogole wyobraźni jeszze przy takich warunkach ktore panują w tym okresie... slisko, mróz deszcz czy snieg, trzeba zwolnic nie zapie*dalać bo "mam mocny samochod to pojedzie szybko", ale kazdy samochód podczas hamowania czy zderzenia zachowuje sie tak samo i nie ważne czy ma naped na tył, przód czy na 4 koła i czy ma 50 czy 250 koni... trzeba sie zastanowić... rozwiń
Avatar
dali / 1 lutego 2013 r. o 00:30
0
jak by każdy przestrzegał przepisów drogowych to by takie zdarzenia nie miały miejsca... chwila nie UWAGI i można ZYCIE STRACIĆ ;( { KONDOLENCJE DLA RODZINY }
Avatar
Luki / 31 stycznia 2013 r. o 22:07
0
Droga śmierci
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"
29 maja 2020, 20:30

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"

Już w najbliższy weekend w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędą się pierwsze filmowe pokazy w ramach "Kina pod gwiazdami". To powrót do tradycji sprzed ponad dekady. Centrum Kultury uruchomiło możliwość odbioru wejściówek na seanse.

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało we wtorek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie – według stanu na 26 maja – na liście jest 135 laboratoriów.

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Do 15 grudnia Auto Fix Forum z Konopnicy ma dostarczyć 50 samochodów marki Jeep Wrangler dla Straży Granicznej. Lubelska firma wgrała rządowy przetarg o wartości ponad 14 milionów złotych. Auta mają być dostarczone do Chełma.

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Zrobiono pierwszy krok do budowy obwodnicy Łęcznej. Dzisiaj podpisano program inwestycji dla jej budowy w ramach drogi krajowej nr 82. Nowa droga powstanie w latach 2027–2029.

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Tylko jedna radna przychyliła się do pomysłu prezydenta Zamościa by ten na czas pandemii zarabiał mniej. Pozostali byli przeciwko odchudzaniu portfela Andrzeja Wnuka. Bo to chwyt pod publiczkę i nic miastu nie da

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

– Z powodu trwającej od miesięcy pandemii, w zakładach karnych wstrzymano widzenia i na razie osadzeni nie mogą spotykać się z bliskimi. Mogą jednak w inny sposób złożyć życzenia mamom, wysyłając im własnoręcznie wykonaną kartkę – informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Kiedy stajemy przed wyborem stolarki okiennej, najczęściej myślimy o ciepłych i dużych przeszkleniach do salonu czy sypialni. Mniej uwagi poświęcamy tym, które znajdą się w kuchni lub łazience. Jest to jednak decyzja, która wpłynie na komfort użytkowania tych pomieszczeń.

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?
galeria

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?

Oryginalne polichromie zostały odsłonięte podczas remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej 7. Wojewódzki konserwator zabytków przekonuje, że dzięki temu można odtworzyć historyczny wystrój wnętrz, ale jednocześnie twierdzi, że ozdobione w ten sposób pomieszczenia nie powinny dłużej być mieszkaniami.

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
Mapy
galeria

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia podało, że dzisiaj w woj. lubelskim odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory pozytywny wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 miało 448 osób.

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dzisiaj Łukasza Łobejko na stanowisko dyrektora wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Dyrektorski gabinet zajmie na sześć lat.

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Unieważniony został przetarg na zaprojektowanie 450-metrowego odcinka ul. Berylowej między ul. Jantarową a skrzyżowaniem z Kryształową i Onyksową. Zleceniem interesowały się dwie firmy, ale umowy nie dostanie żadna z nich, bo plany rozbiły się o pieniądze

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Ma 47 lat, spore doświadczenie w branży farmaceutycznej i dalszych kuzynów w Ministerstwie Zdrowia. Dzisiaj prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego Marcin Wieczorek przedstawił swojego nowego zastępcę.

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej
29 maja 2020, 18:00

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej

Od 30 maja budynek Galerii Labirynt po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa zostanie otwarty dla publiczności. Z tej okazji zaplanowano wernisaż wystawy prac Moniki Sosnowskiej.

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło trzy respiratory dla bialskiego szpitala. Na szpitalnych oddziałach sprzęt pojawi się w połowie czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!