Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

4 lutego 2018 r.
19:51

Burmistrz w kinie przed bajką i reklamą żelek. To kampania wyborcza?

0 69 A A

Przed każdym seansem w kinie LOT w Świdniku m.in. burmistrz miasta Waldemar Jakson i jego zastępca Michał Piotrowicz informują w materiale filmowym o rekordowym budżecie i inwestycjach zaplanowanych na 2018 rok. Kino pokazuje ten materiał nawet przed filmami dla dzieci. Czy to już kampania wyborcza?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem z Łęcznej i z reguły jeżdżę do kina do Lublina. Ponieważ jednak film, na który chciałam wybrać się z 6-letni dzieckiem był też w 3D w kinie w Świdniku, to pojechaliśmy do Świdnika – opowiada nam mieszkanka Łęcznej. To było w miniony czwartek.

– Zdziwił mnie materiał, który był pokazany przed filmem. Wypowiadali się w nim trzej panowie: burmistrz Świdnika, jego zastępca i jeszcze pan Łukasz Reszka (prezes MKS Avia Świdnik, radny powiatu świnickiego - przyp. aut.). Byłam zaskoczona, bo nigdy z czymś takim w kinie się nie spotkałam. I dodaje: Odebrałam to jako nachalną propagandę polityczną.

W piątek sprawdziliśmy ten sygnał. Okazało się, że przed filmem dla dzieci „Gnomy rozrabiają” kino LOT także wyemitowało materiał, o którym mówiła nasza Czytelniczka. Pokazany był jako pierwszy, jeszcze przed reklamą owocowych żelek i zapowiedzią filmu dla najmłodszych o kaczkach. W 3-minutowym materiale jest mowa o tegorocznym budżecie i zaplanowanych inwestycjach w tym przebudowie targowiska, imprezie sportowej Avii Świdnik skierowanej do najmłodszych i zbiórkach charytatywnych.

Wypowiadają się w nim burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, jego zastępca Michał Piotrowicz i wspomniany Łukasz Reszka. – Pokazywanie tego materiału przed filmami dla dzieci to jakieś nieporozumienie – przyznaje pan Marcin ze Świdnika, który przyszedł ze swoimi dziećmi na „Gnomy…”

Telewizja Świdnik, której materiał jest emitowany przed seansami, działa w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, podobnie jak kino LOT. – Poza blokami reklamowymi, w ramach umowy z partnerem, również my jako podmiot prowadzący kino mamy możliwość emisji materiałów komercyjnych – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – Chodzi o reklamy prezentujące lokalne firmy, ale też o własne materiały; edukacyjne czy informacyjne.

Dyrektor MOK w Świdniku wyjaśnia, że właśnie trzyminutowy film pokazywany obecnie przed każdym seansem w kinie jest takim materiałem informacyjnym. – Tego typu materiały pokazujemy od dawna – podkreśla dyrektor Żurek. – Jakiś czas temu był np. film edukacyjny, animowany, „Idzie Grześ” (o segregacji śmieci - przyp. aut.). Są też materiały informacyjne o tym, co się dzieje w mieście.

Czy obecny materiał może być odebrany jako wyborczy? – Film informuje o tym, co dzieje się w mieście, w kulturze, sporcie czy inwestycjach – odpowiada dyrektor Żurek. – Żaden z widzów nie zgłaszał dotąd uwag i nie zwracał się do nas o zakończenie emisji tego materiału.

– W przypadku reklam w kinie miejskim w Świdniku, spot promujący burmistrza i inwestycje miejskie wydaje się być nietrafiony – komentuje dr Wojciech Maguś, politolog i medioznawca z UMCS, który oglądał materiał.

– Samorząd finansujący ośrodek kultury, w ramach którego funkcjonuje kino, ma możliwość wykorzystania tej przestrzeni do promocji swojej aktywności, oczywiście w granicach prawa. Jednak spot tego rodzaju – stosunkowo długi, monotonnie zmontowany, w dużej mierze oparty o „gadające głowy” – będzie najprawdopodobniej nieatrakcyjny dla widzów, którzy zostają zmuszeni do jego obejrzenia. Dodatkowo wielce nietrafione jest emitowanie tego materiału przed seansem dla dzieci, które na pewno nie są grupą docelową, mogącą zainteresować się jego treścią.

Dr Wojciech Maguś przyznaje, że „wykorzystanie ekranu kinowego jako nośnika przekazów marketingowych jest jednym z lepszych sposobów dotarcia do odbiorcy z treściami reklamowymi”. – Widz czekający na seans nie ma w zasadzie możliwości uniknięcia przekazu – podkreśla dr Maguś. – Nie może, jak w przypadku reklam w telewizji, przełączyć na inny kanał czy skupić się na innej czynności. – np. robieniu herbaty. – Z tego też powodu reklamy przed seansami wydłużają się, zaś dla kin stanowią istotne źródło dodatkowego dochodu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 21:17
+1
Kto to wybiera się pytam??!?!?! 12 baniek za nowy budynek urzędu, 12 baniek za nowy plac żeby pokazać że coś się robi, a gdzie basen? Gdzie drogi?!?! Na Gospodarczej brodzimy w błocie a koło chałupy Jocia nówka asfalt. No ludzie!!!!
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 20:52
+1
place za bilet do kina a nie jakis hepening karierowiczow jakies wymioty reszki jaksona i jeszcze jakiegos tyle mnie obchodza co zeszloroczny snieg biezcie koce krzesla i na plac koledowac
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 20:49
+1
Dokładnie władze Swidnika tak narzekają na Unię (wiadomo jaka opcja polityczna ) a pieniązki które biorą z Unii im nie smierdzą ,przykład budowa ulicy Kusocińskiego koszt ja mówią to 28 mln a dotacja z srodków unijnych 17 mln. Zastanówcie się włodarze !!!!
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 20:06
+1
rany, co za dno... Trzeba wymienić w wyborach to towarzycho wzajemnej adoracji, ich samozachwyt z wizualizacji - poza tym prawie nic się nie dzieje- sięga zenitu. Chyba widzą że może w końcu się skończyć złota era wybierania tego, kogo nakażą wybrać w kościółku :) A kino..no cóż widzowie mogą tylko wybrać inne i pokazać że takiego cyrku na ekranie sobie nie życzą...a szkoda bo kino z taką historią :|
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 20:05
+1
PiSdzielce robią co chcą i prowadzą kampanie Wszyscy źli tylko pis dobry a kasa jest z unii której pis tak nie nawidzi
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 20:04
+1
Żenua żenua ...
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:36
0
Super. Dzięki DzW spot trafił do większej rzeszy odbiorców HAHA. Pytanie: czy można nagrywać we kinie?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:04
0
To jakiego mamy burmistrza to się już niedługo okaże, wybory tuż tuż. Ps. jakby czuł się pewnie, to w kinie na pewno nie byłoby takich filmów.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 10:02
0
Mamy SUPER burmistrza a hejterom mówimy PRECZ ze Świdnika i okolic!!!
Avatar
Me / 7 lutego 2018 o 08:16
0
Reszka jedynym rozsądnym kandydatem na Burmistrza, ze wsi pochodzi ale ma zasady swój chłop.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:36
0
Super. Dzięki DzW spot trafił do większej rzeszy odbiorców HAHA. Pytanie: czy można nagrywać we kinie?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:04
0
To jakiego mamy burmistrza to się już niedługo okaże, wybory tuż tuż. Ps. jakby czuł się pewnie, to w kinie na pewno nie byłoby takich filmów.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 10:02
0
Mamy SUPER burmistrza a hejterom mówimy PRECZ ze Świdnika i okolic!!!
Avatar
Me / 7 lutego 2018 o 08:16
0
Reszka jedynym rozsądnym kandydatem na Burmistrza, ze wsi pochodzi ale ma zasady swój chłop.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 02:23
0
Czy Wy też odnosicie wrażenie że jak Dżekson mówi, to tak jakby rodził każde słowo? Ps. ciekawe który z kandydatów na burmistrza miał tatuśka w PZPR?
Avatar
cel / 6 lutego 2018 o 22:37
0
Osina jesteś żenujący ze swoimi wywodami. Jesteś gorszy jak PiS. Z tylnego fotela jako szara emonencja chcesz rządzić (tak jak Jarosław). Jak możesz być liderem Świdnik Wspólna Sprawa jak nawet nie jesteś jego członkiem? Jak możesz w imieniu ŚWS cokolwiek podpisywać? Najlepiej zza pleców niemoty Kruczka pościągać za sznurki i nie brać za nic odpowiedzialności. Już byłeś liderem w 2014 i tylko Ty na plecach ludzi wszedłeś do rady powiatu, jako JEDYNY z list i to w obu okręgach. Miej honor i odejdź zanim  całkiem lewicę pogrzebiesz.
Avatar
obiektywna / 6 lutego 2018 o 18:27
0
Ludzie o czym wy mówicie? Dżekson został odcięty od ludzi i informacji przez Kubińcównę. Spróbujcie się dostać do niego. Dwóch pozostałych z filmu, to jakaś pomyłka. Uciekinierzy ze wsi. Piotrowski nawet wykonawcy basenów nie umie znaleźć a resztka bawi się w menago piłkarskiego. Doktor od Wojewody już nawet z lodówki wyskakuje a porządku w spółdzielni  zrobić nie umie. Decyzje w mieście podejmuje tylko sekretarz. Nie ma znaczenia czy ona się na czymś zna czy nie, zwyczajnie wie najlepiej. A to, że nie umie nawet urzędu sprzedać i nie wie, że był tam schron. No cóż, czego wymagać od blondynki. Suwerenie to dla Ciebie kandydaci psychoprawicy.
Ludzie o czym wy mówicie? Dżekson został odcięty od ludzi i informacji przez Kubińcównę. Spróbujcie się dostać do niego. Dwóch pozostałych z filmu, to jakaś pomyłka. Uciekinierzy ze wsi. Piotrowski nawet wykonawcy basenów nie umie znaleźć a resztka bawi się w menago piłkarskiego. Doktor od Wojewody już nawet z lodówki wyskakuje a porządku w spółdzielni  zrobić nie umie. Decyzje w mieście podejmuje tylko sekretarz. Nie ma znaczenia czy ona się na czymś zna czy nie, zwyczajnie wie najlepiej. A to, że nie umie nawet urzędu sprzedać i nie wie, ż... rozwiń
Avatar
lewicowiec / 6 lutego 2018 o 18:09
0
Psina i Sadełko dwoją się i troją, donosy piszą i nic. A zapominają o propagandzie którą sami wciskają ludziom. Ledwo pierdnie Białowąs a już LSW24 pisze o tym. Ledwo Psina dokument sxeruje a już wiadomość na cały powiat w ich Przeglądzie. A jeszcze Magazyn Powiatowy reaktywowali gdzie redaktor naczelny Adam Sadło na każdej stronie informuje o sukcesach radnych ośmiornicy rządzącej. Nie, to nie jest nachalne. ŚWS jesteście żałośni i gorsi od tych których krytykujecie.
Avatar
Świdnik. / 6 lutego 2018 o 14:07
0
Reszka na BURMISTRZA, Korbus na zastępce.
Avatar
Świdniczanin / 6 lutego 2018 o 14:01
0
undefined napisał:
Istotą demokracji jest wolny wybór, ale i zmiana, jeśli świdniczanie chcą jednak dalej Jaksona, to mają do tego prawo,
Tylko dajmy wszystkim kandydatom równą szansę na promocję. Ile by kosztowała reklama w kinie LOT potencjalnego kontrkandydata obecenego burmistrza? Ile kosztuje wydawanie comiesięcznego biuletynu gdzie na drugiej stronie jest burmistrz? Wolny wybór tak, ale uczciwość przede wszystkim. 
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie otworzą oryginalny klub. Będzie można uprawiać "niehazard"

W Lublinie otworzą oryginalny klub. Będzie można uprawiać "niehazard" 8 6

- Idąc do kręgielni czy na bilard nikt nie liczy na finansowe nagrody. W naszym klubie też niczego nie będzie można wygrać a jedynie pokonać przeciwnika – mówi dyrektor nowego miejsca, które przygotowuje się do otwarcia. 170 osób jednocześnie będzie się tu mogło oddawać niehazardowi.

Padwa Zamość wygrała pierwszy sparing

Padwa Zamość wygrała pierwszy sparing 3 0

Padwa Zamość rozegrała pierwszy mecz kontrolny. Beniaminek I ligi pokonał rezerwy Azotów Puławy 26:23

Mieszkasz w Lublinie? Powinieneś to wiedzieć! [QUIZ]
cz. II

Mieszkasz w Lublinie? Powinieneś to wiedzieć! [QUIZ] 1 0

Żeby oddać krew trzeba czekać w długiej kolejce. Niektórzy rezygnują. Co na to dyrekcja?
alarm24

Żeby oddać krew trzeba czekać w długiej kolejce. Niektórzy rezygnują. Co na to dyrekcja? 10 7

Centrum krwiodawstwa stale apeluje o oddawanie krwi. Ale kiedy chętnych przybywa, nie umie stworzyć warunków, żeby bez problemu mogli ją oddać – denerwuje się nasz Czytelnik, który kilka dni temu oddawał krew przy al. Kraśnickiej

Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę. "Może jest im tutaj za ciepło"
film

Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę. "Może jest im tutaj za ciepło" 0 4

Wyjątkowo wczesny wylot bocianów spowodował zdziwienie turystów odwiedzających Europejską Wieś Bocianią w Pentowie.

Kolejna improwizacja w Pożegnaniu z Afryką
24 sierpnia 2018, 18:00

Kolejna improwizacja w Pożegnaniu z Afryką 1 0

Co Gdzie Kiedy. 22 sierpnia o godz. 18 w Pożegnaniu z Afryką (Złota 3) odbędzie się pokaz wakacyjnej improwizacji - Pączkowa sprawa.

 Cieszanów Rock Festiwal 2018 [zdjęcia]
galeria

Cieszanów Rock Festiwal 2018 [zdjęcia] 1 0

Zakończyła się 9.edycja Cieszanów Rock Festiwal, jednej z największych imprez rockowych w Polsce.

Lublin: Pierwszy defibrylator w autobusie. Będzie ich więcej?

Lublin: Pierwszy defibrylator w autobusie. Będzie ich więcej? 13 6

Od dziś po ulicach Lublina będzie kursować autobus z defibrylatorem, czyli urządzeniem dającym szansę na uratowanie człowieka, u którego zatrzymało się krążenie. Podobny sprzęt może się pojawić także na najważniejszych przystankach komunikacji miejskiej, a także w radiowozach Straży Miejskiej

Marsz Równości po raz pierwszy przejdzie przez Lublin

Marsz Równości po raz pierwszy przejdzie przez Lublin 387 41

Jesienią w Lublinie po raz pierwszy ma odbyć się Marsz Równości. Przygotowania już trwają, ale organizatorzy jeszcze nie zdradzają szczegółów wydarzenia

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 18

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 33 7

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 3 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 4

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 5 10

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!