Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

3 listopada 2009 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Centrum badawcze i nowoczesne laboratorium powstaje w Świdniku

0 9 A A

Budowa Centrum Badawczo- Rozwojowego w Świdniku idzie pełną parą. Firmy, które się do niego wprowadzą, będą miały dostęp do najnowocześniejszej aparatury, m.in. do projektowania w trójwymiarze i badania wytrzymałości materiałów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestycja na terenie świdnickiego Regionalnego Parku Przemysłowego ruszyła w lipcu. Dziś gotowe jest już trzecie piętro budynku, a przed zimą ma być on zadaszony.

Centrum ma być bazą dla producentów lotniczych (park znajduje się w pobliżu PZL Świdnik, jest też głównym udziałowcem spółki i planowanego lotniska). Mają z niego korzystać też inne firmy produkcyjne zainteresowane pracami badawczo-rozwojowymi.

– I to nawet kilkanaście jednocześnie. Na pewno 5 zainteresowanych badaniami prototypowymi, a 10 pracami projektowymi. Już mamy chętnych, np. firmę SMF Poland produkującą linie rozlewnicze wód mineralnych, czy J.G. Service wytwarzającą nowoczesne narzędzia skrawające – mówi Eugeniusz Hyz, prezes RPP w Świdniku.

– Liczymy, że będą się do nas zgłaszać kolejne firmy z całego regionu. Tym bardziej że nasza oferta udostępnienia centrum będzie tańsza niż w innych podobnych ośrodkach w regionie.

Budowa ma się zakończyć pod koniec 2010 roku. W ramach projektu zostanie zakupiona specjalistyczna aparatura badawcza do nowoczesnego laboratorium.

To tutaj firmy będą przeprowadzać badania wytrzymałości materiałów (np. w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym) czy testować linie technologiczne przed uruchomieniem produkcji. W pracowni projektowej znajdą się zaś drukarki i urządzenia wykorzystywane do projektowania w trójwymiarze.

Inwestycja obejmie też termomodernizację istniejącego już budynku, w którym działają firmy, budowę dróg dojazdowych i rewitalizację sieci.

Pierwsze firmy wprowadzą się do centrum wiosną 2011 roku. Całość inwestycji będzie kosztowała 42 mln zł. 28,9 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Brakującą kwotę uzupełnimy wkładem własnym – dodaje Hyz.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość Lublin / 1 grudnia 2009 o 01:05
0
SMF Poland? a co to za firma, zatrudniają ludzi na czarno, butelki nie mają atestów a widziałem je np. w stokrotce!! Czy wiemy czy butelki z których pijemy, kisimy ogórki, nie zawierają w sobie szkodliwych dla nas substancji? Są przyjazne dla środowiska? Dlaczego o tym nie napiszecie?
Avatar
bogdan / 15 listopada 2009 o 10:10
0
SMF Poland W Świdniku zatrudnia ludzi na czarno !!! Poczytajcie sobie opinie o nich [url="http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0"]http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0[/url]
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 12:03
0
Lublin napisał:
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna


Tylko nie zapominaj, że na lotnisko to właśnie Lublin daje więcej kasy niż Świdnik. W końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu.
końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu. rozwiń
Avatar
Stefan / 5 listopada 2009 o 16:24
0
Pawel napisał:
Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow.

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow. rozwiń
Avatar
Lublin / 4 listopada 2009 o 12:11
0
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 12:07
0
Gratulacje dla Swidnika za kazda nowa inwestycje teraz czas pomyslec o staionie na miare Lecznej oraz budowe szybkiego polaczenia Swidnik -LUBLIN najlepiej szybki tramwaj czy sznobus ale to tylko 1 linia. w przyszlosci bedzie ladna dzielnica ?
Avatar
llubellak@op.pl / 4 listopada 2009 o 11:25
0
bardzo dobra wiadomość! takich info więcej! tego typu inwestycje to szansa dla miasta i dla regionu. władze w niczym nie pomagają, wręcz przeszkadzają, widać jednak że są wyjątki! dobrze że powstanie i choć jestem z Lublina to mam nadzieję że Świdnik przegoni Lublin, bo to moze da do myślenia naszym włodarzom że jesteśmy na szarym końcu a każdy wie że nie ma nic lepszego niż zdrowa konkurencja
Avatar
Pawel / 4 listopada 2009 o 09:53
0
Stefan napisał:
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo.... rozwiń
Avatar
Stefan / 4 listopada 2009 o 09:17
0
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.
Avatar
Gość Lublin / 1 grudnia 2009 o 01:05
0
SMF Poland? a co to za firma, zatrudniają ludzi na czarno, butelki nie mają atestów a widziałem je np. w stokrotce!! Czy wiemy czy butelki z których pijemy, kisimy ogórki, nie zawierają w sobie szkodliwych dla nas substancji? Są przyjazne dla środowiska? Dlaczego o tym nie napiszecie?
Avatar
bogdan / 15 listopada 2009 o 10:10
0
SMF Poland W Świdniku zatrudnia ludzi na czarno !!! Poczytajcie sobie opinie o nich [url="http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0"]http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0[/url]
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 12:03
0
Lublin napisał:
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna


Tylko nie zapominaj, że na lotnisko to właśnie Lublin daje więcej kasy niż Świdnik. W końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu.
końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu. rozwiń
Avatar
Stefan / 5 listopada 2009 o 16:24
0
Pawel napisał:
Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow.

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow. rozwiń
Avatar
Lublin / 4 listopada 2009 o 12:11
0
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 12:07
0
Gratulacje dla Swidnika za kazda nowa inwestycje teraz czas pomyslec o staionie na miare Lecznej oraz budowe szybkiego polaczenia Swidnik -LUBLIN najlepiej szybki tramwaj czy sznobus ale to tylko 1 linia. w przyszlosci bedzie ladna dzielnica ?
Avatar
llubellak@op.pl / 4 listopada 2009 o 11:25
0
bardzo dobra wiadomość! takich info więcej! tego typu inwestycje to szansa dla miasta i dla regionu. władze w niczym nie pomagają, wręcz przeszkadzają, widać jednak że są wyjątki! dobrze że powstanie i choć jestem z Lublina to mam nadzieję że Świdnik przegoni Lublin, bo to moze da do myślenia naszym włodarzom że jesteśmy na szarym końcu a każdy wie że nie ma nic lepszego niż zdrowa konkurencja
Avatar
Pawel / 4 listopada 2009 o 09:53
0
Stefan napisał:
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo.... rozwiń
Avatar
Stefan / 4 listopada 2009 o 09:17
0
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 0 0

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji
pilne

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 4 5

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 0 0

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 1

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant 2 11

Rozpoczyna się pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 2 3

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 0 13

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny 0 2

Centrum Wspierania Rodziny powstanie w Białej Podlaskiej. Na utworzenie nowej placówki miasto pozyskało 1,4 mln zł z funduszy unijnych.

Hola: Śmiertelny wypadek na DK2. Subaru wypadło z trasy

Hola: Śmiertelny wypadek na DK2. Subaru wypadło z trasy 3 8

48-letni kierowca subaru zginął w wypadku w miejscowości Hola na drodze krajowej nr 2.

Tragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie. Auto ślizgało się po jezdni [zdjęcia]
galeria

Tragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie. Auto ślizgało się po jezdni [zdjęcia] 9 10

Tragiczny wypadek w Hrubieszowie. Zginęła 46-letnia kobieta

Świetna forma Moniki Skinder

Świetna forma Moniki Skinder 0 0

Fantastyczny weekend Moniki Skinder. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski najlepsza w Saarisalce

Kierowca był w fatalnym stanie. Skończyło się wypadkiem [zdjęcia]

Kierowca był w fatalnym stanie. Skończyło się wypadkiem [zdjęcia] 0 2

Pełczyn. Ponad 4 promile miał 35-letni mieszkaniec gm. Rejowiec Fabryczny. Mimo zakazu wsiadł za kółko i spowodował wypadek. Do szpitala trafiła 18-letnia dziewczyna

11 mln zł za działkę w centrum Lublina. Uczelnia potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby
galeria

11 mln zł za działkę w centrum Lublina. Uczelnia potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby 2 7

Ponad 11 mln zł wynosi cena wywoławcza za działkę przy ul. Karmelickiej w centrum miasta, na której obecnie mieści się Stomatologiczne Centrum Kliniczne. Jednostka Uniwersytetu Medycznego za półtora roku przeniesie się na ul. Chodźki i potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!