Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

3 listopada 2009 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Centrum badawcze i nowoczesne laboratorium powstaje w Świdniku

0 9 A A

Budowa Centrum Badawczo- Rozwojowego w Świdniku idzie pełną parą. Firmy, które się do niego wprowadzą, będą miały dostęp do najnowocześniejszej aparatury, m.in. do projektowania w trójwymiarze i badania wytrzymałości materiałów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestycja na terenie świdnickiego Regionalnego Parku Przemysłowego ruszyła w lipcu. Dziś gotowe jest już trzecie piętro budynku, a przed zimą ma być on zadaszony.

Centrum ma być bazą dla producentów lotniczych (park znajduje się w pobliżu PZL Świdnik, jest też głównym udziałowcem spółki i planowanego lotniska). Mają z niego korzystać też inne firmy produkcyjne zainteresowane pracami badawczo-rozwojowymi.

– I to nawet kilkanaście jednocześnie. Na pewno 5 zainteresowanych badaniami prototypowymi, a 10 pracami projektowymi. Już mamy chętnych, np. firmę SMF Poland produkującą linie rozlewnicze wód mineralnych, czy J.G. Service wytwarzającą nowoczesne narzędzia skrawające – mówi Eugeniusz Hyz, prezes RPP w Świdniku.

– Liczymy, że będą się do nas zgłaszać kolejne firmy z całego regionu. Tym bardziej że nasza oferta udostępnienia centrum będzie tańsza niż w innych podobnych ośrodkach w regionie.

Budowa ma się zakończyć pod koniec 2010 roku. W ramach projektu zostanie zakupiona specjalistyczna aparatura badawcza do nowoczesnego laboratorium.

To tutaj firmy będą przeprowadzać badania wytrzymałości materiałów (np. w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym) czy testować linie technologiczne przed uruchomieniem produkcji. W pracowni projektowej znajdą się zaś drukarki i urządzenia wykorzystywane do projektowania w trójwymiarze.

Inwestycja obejmie też termomodernizację istniejącego już budynku, w którym działają firmy, budowę dróg dojazdowych i rewitalizację sieci.

Pierwsze firmy wprowadzą się do centrum wiosną 2011 roku. Całość inwestycji będzie kosztowała 42 mln zł. 28,9 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Brakującą kwotę uzupełnimy wkładem własnym – dodaje Hyz.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość Lublin / 1 grudnia 2009 o 01:05
0
SMF Poland? a co to za firma, zatrudniają ludzi na czarno, butelki nie mają atestów a widziałem je np. w stokrotce!! Czy wiemy czy butelki z których pijemy, kisimy ogórki, nie zawierają w sobie szkodliwych dla nas substancji? Są przyjazne dla środowiska? Dlaczego o tym nie napiszecie?
Avatar
bogdan / 15 listopada 2009 o 10:10
0
SMF Poland W Świdniku zatrudnia ludzi na czarno !!! Poczytajcie sobie opinie o nich [url="http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0"]http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0[/url]
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 12:03
0
Lublin napisał:
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna


Tylko nie zapominaj, że na lotnisko to właśnie Lublin daje więcej kasy niż Świdnik. W końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu.
końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu. rozwiń
Avatar
Stefan / 5 listopada 2009 o 16:24
0
Pawel napisał:
Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow.

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow. rozwiń
Avatar
Lublin / 4 listopada 2009 o 12:11
0
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 12:07
0
Gratulacje dla Swidnika za kazda nowa inwestycje teraz czas pomyslec o staionie na miare Lecznej oraz budowe szybkiego polaczenia Swidnik -LUBLIN najlepiej szybki tramwaj czy sznobus ale to tylko 1 linia. w przyszlosci bedzie ladna dzielnica ?
Avatar
llubellak@op.pl / 4 listopada 2009 o 11:25
0
bardzo dobra wiadomość! takich info więcej! tego typu inwestycje to szansa dla miasta i dla regionu. władze w niczym nie pomagają, wręcz przeszkadzają, widać jednak że są wyjątki! dobrze że powstanie i choć jestem z Lublina to mam nadzieję że Świdnik przegoni Lublin, bo to moze da do myślenia naszym włodarzom że jesteśmy na szarym końcu a każdy wie że nie ma nic lepszego niż zdrowa konkurencja
Avatar
Pawel / 4 listopada 2009 o 09:53
0
Stefan napisał:
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo.... rozwiń
Avatar
Stefan / 4 listopada 2009 o 09:17
0
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.
Avatar
Gość Lublin / 1 grudnia 2009 o 01:05
0
SMF Poland? a co to za firma, zatrudniają ludzi na czarno, butelki nie mają atestów a widziałem je np. w stokrotce!! Czy wiemy czy butelki z których pijemy, kisimy ogórki, nie zawierają w sobie szkodliwych dla nas substancji? Są przyjazne dla środowiska? Dlaczego o tym nie napiszecie?
Avatar
bogdan / 15 listopada 2009 o 10:10
0
SMF Poland W Świdniku zatrudnia ludzi na czarno !!! Poczytajcie sobie opinie o nich [url="http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0"]http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0[/url]
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 12:03
0
Lublin napisał:
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna


Tylko nie zapominaj, że na lotnisko to właśnie Lublin daje więcej kasy niż Świdnik. W końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu.
końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu. rozwiń
Avatar
Stefan / 5 listopada 2009 o 16:24
0
Pawel napisał:
Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow.

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow. rozwiń
Avatar
Lublin / 4 listopada 2009 o 12:11
0
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 12:07
0
Gratulacje dla Swidnika za kazda nowa inwestycje teraz czas pomyslec o staionie na miare Lecznej oraz budowe szybkiego polaczenia Swidnik -LUBLIN najlepiej szybki tramwaj czy sznobus ale to tylko 1 linia. w przyszlosci bedzie ladna dzielnica ?
Avatar
llubellak@op.pl / 4 listopada 2009 o 11:25
0
bardzo dobra wiadomość! takich info więcej! tego typu inwestycje to szansa dla miasta i dla regionu. władze w niczym nie pomagają, wręcz przeszkadzają, widać jednak że są wyjątki! dobrze że powstanie i choć jestem z Lublina to mam nadzieję że Świdnik przegoni Lublin, bo to moze da do myślenia naszym włodarzom że jesteśmy na szarym końcu a każdy wie że nie ma nic lepszego niż zdrowa konkurencja
Avatar
Pawel / 4 listopada 2009 o 09:53
0
Stefan napisał:
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo.... rozwiń
Avatar
Stefan / 4 listopada 2009 o 09:17
0
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!