Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

3 listopada 2009 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Centrum badawcze i nowoczesne laboratorium powstaje w Świdniku

0 9 A A

Budowa Centrum Badawczo- Rozwojowego w Świdniku idzie pełną parą. Firmy, które się do niego wprowadzą, będą miały dostęp do najnowocześniejszej aparatury, m.in. do projektowania w trójwymiarze i badania wytrzymałości materiałów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestycja na terenie świdnickiego Regionalnego Parku Przemysłowego ruszyła w lipcu. Dziś gotowe jest już trzecie piętro budynku, a przed zimą ma być on zadaszony.

Centrum ma być bazą dla producentów lotniczych (park znajduje się w pobliżu PZL Świdnik, jest też głównym udziałowcem spółki i planowanego lotniska). Mają z niego korzystać też inne firmy produkcyjne zainteresowane pracami badawczo-rozwojowymi.

– I to nawet kilkanaście jednocześnie. Na pewno 5 zainteresowanych badaniami prototypowymi, a 10 pracami projektowymi. Już mamy chętnych, np. firmę SMF Poland produkującą linie rozlewnicze wód mineralnych, czy J.G. Service wytwarzającą nowoczesne narzędzia skrawające – mówi Eugeniusz Hyz, prezes RPP w Świdniku.

– Liczymy, że będą się do nas zgłaszać kolejne firmy z całego regionu. Tym bardziej że nasza oferta udostępnienia centrum będzie tańsza niż w innych podobnych ośrodkach w regionie.

Budowa ma się zakończyć pod koniec 2010 roku. W ramach projektu zostanie zakupiona specjalistyczna aparatura badawcza do nowoczesnego laboratorium.

To tutaj firmy będą przeprowadzać badania wytrzymałości materiałów (np. w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym) czy testować linie technologiczne przed uruchomieniem produkcji. W pracowni projektowej znajdą się zaś drukarki i urządzenia wykorzystywane do projektowania w trójwymiarze.

Inwestycja obejmie też termomodernizację istniejącego już budynku, w którym działają firmy, budowę dróg dojazdowych i rewitalizację sieci.

Pierwsze firmy wprowadzą się do centrum wiosną 2011 roku. Całość inwestycji będzie kosztowała 42 mln zł. 28,9 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Brakującą kwotę uzupełnimy wkładem własnym – dodaje Hyz.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość Lublin / 1 grudnia 2009 o 01:05
0
SMF Poland? a co to za firma, zatrudniają ludzi na czarno, butelki nie mają atestów a widziałem je np. w stokrotce!! Czy wiemy czy butelki z których pijemy, kisimy ogórki, nie zawierają w sobie szkodliwych dla nas substancji? Są przyjazne dla środowiska? Dlaczego o tym nie napiszecie?
Avatar
bogdan / 15 listopada 2009 o 10:10
0
SMF Poland W Świdniku zatrudnia ludzi na czarno !!! Poczytajcie sobie opinie o nich [url="http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0"]http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0[/url]
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 12:03
0
Lublin napisał:
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna


Tylko nie zapominaj, że na lotnisko to właśnie Lublin daje więcej kasy niż Świdnik. W końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu.
końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu. rozwiń
Avatar
Stefan / 5 listopada 2009 o 16:24
0
Pawel napisał:
Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow.

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow. rozwiń
Avatar
Lublin / 4 listopada 2009 o 12:11
0
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 12:07
0
Gratulacje dla Swidnika za kazda nowa inwestycje teraz czas pomyslec o staionie na miare Lecznej oraz budowe szybkiego polaczenia Swidnik -LUBLIN najlepiej szybki tramwaj czy sznobus ale to tylko 1 linia. w przyszlosci bedzie ladna dzielnica ?
Avatar
llubellak@op.pl / 4 listopada 2009 o 11:25
0
bardzo dobra wiadomość! takich info więcej! tego typu inwestycje to szansa dla miasta i dla regionu. władze w niczym nie pomagają, wręcz przeszkadzają, widać jednak że są wyjątki! dobrze że powstanie i choć jestem z Lublina to mam nadzieję że Świdnik przegoni Lublin, bo to moze da do myślenia naszym włodarzom że jesteśmy na szarym końcu a każdy wie że nie ma nic lepszego niż zdrowa konkurencja
Avatar
Pawel / 4 listopada 2009 o 09:53
0
Stefan napisał:
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo.... rozwiń
Avatar
Stefan / 4 listopada 2009 o 09:17
0
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.
Avatar
Gość Lublin / 1 grudnia 2009 o 01:05
0
SMF Poland? a co to za firma, zatrudniają ludzi na czarno, butelki nie mają atestów a widziałem je np. w stokrotce!! Czy wiemy czy butelki z których pijemy, kisimy ogórki, nie zawierają w sobie szkodliwych dla nas substancji? Są przyjazne dla środowiska? Dlaczego o tym nie napiszecie?
Avatar
bogdan / 15 listopada 2009 o 10:10
0
SMF Poland W Świdniku zatrudnia ludzi na czarno !!! Poczytajcie sobie opinie o nich [url="http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0"]http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,16254,0,0[/url]
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 12:03
0
Lublin napisał:
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna


Tylko nie zapominaj, że na lotnisko to właśnie Lublin daje więcej kasy niż Świdnik. W końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu.
końcu "Port Lotniczy Lublin" - stolica regionu. rozwiń
Avatar
Stefan / 5 listopada 2009 o 16:24
0
Pawel napisał:
Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow.

Mniej wiecej to jestes niedorozwiniety i widac lubisz siedziec w niedorozwinietym miescie jakim jest Lublin. Ja tez jestem z Lublina pajacu ale jak widze co tu sie dzieje a raczej nie dzieje to mnie krew zalewa. Tysiac planow zero realizacji. Skoncz teksty z kompleksami bo juz sie przejadly niczym mieso ze Szwecji. tY sie przylacz do Abramowic tam znajdziesz swoich pobratancow. rozwiń
Avatar
Lublin / 4 listopada 2009 o 12:11
0
...ale jest jedna różnica między Świdnikiem, a Lublinem.........u nas są zawsze tylko plany, a w Świdniku realizacja( sąd, lotnisko, prywatyzacja wsk, centrum kultury czy choćby nowy skate park, a także budowa nowego stadionu Avii, która ma ruszyć w następnym roku).....widać, ze miasto się rozwija bo ja mam takie wrażenie, ze Lublin stoi w miejscu, UMCS zadłużony na wiele milionów, RKS Motor chyba sięgnie dna
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 12:07
0
Gratulacje dla Swidnika za kazda nowa inwestycje teraz czas pomyslec o staionie na miare Lecznej oraz budowe szybkiego polaczenia Swidnik -LUBLIN najlepiej szybki tramwaj czy sznobus ale to tylko 1 linia. w przyszlosci bedzie ladna dzielnica ?
Avatar
llubellak@op.pl / 4 listopada 2009 o 11:25
0
bardzo dobra wiadomość! takich info więcej! tego typu inwestycje to szansa dla miasta i dla regionu. władze w niczym nie pomagają, wręcz przeszkadzają, widać jednak że są wyjątki! dobrze że powstanie i choć jestem z Lublina to mam nadzieję że Świdnik przegoni Lublin, bo to moze da do myślenia naszym włodarzom że jesteśmy na szarym końcu a każdy wie że nie ma nic lepszego niż zdrowa konkurencja
Avatar
Pawel / 4 listopada 2009 o 09:53
0
Stefan napisał:
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo....


Lubię Swoją Wieś. I w zasadzie tyle w temacie. A ty idź leczyć kompleksy gdzie indziej...... cyt: Lublin będzie chciał się przyłączyć do Świdnika..."....buahahahahah...
Może odrazu Świdnik do Mełgwi? Mniej więcej to samo.... rozwiń
Avatar
Stefan / 4 listopada 2009 o 09:17
0
Obstawiam ze jeszcze z 5 lat i Swidnik bedzie lepiej rozwiniety od Lublina i to Lublin bedzie sie chcial przylaczyc do Swidnika a nie odwrotnie. Ale dobrze niech ludzie zobacza jaka nieudolna wladze mamy w Lubelskiej wsi od wielu lat.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim
galeria

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim 5 1

Czy może pani skręcić w lewo – prosi egzaminator. W moje, czy w pana – pyta egzaminowana – to tylko jedna z anegdot krążących wśród pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Przez 20 lat działalności podobnych sytuacji było wiele.

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej 4 0

Niewielki plac z obeliskiem przed kościołem w Gołębiu otrzymał nową, oficjalną nazwę.

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób
galeria

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób 21 9

Około 220 osób znajdzie pracę w pierwszej w Polsce fabryce Turck. Powstanie ona w przyszłym roku w Lublinie. Na taką lokalizację zdecydowano się m.in. ze względu na mieszkających tu wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 2 2

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 5 4

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 1 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 18 5

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku. Oto zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 3

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 29

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 5

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 7 1

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 16 32

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 4

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!