Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

28 listopada 2013 r.
17:39
Edytuj ten wpis

Drogi, światła, parkingi i bieżnia. Plany Świdnika na przyszły rok

Autor: Zdjęcie autora aa
0 17 A A
Sprawdź, co znalazło się wśród inwestycji drogowych zaplanowanych na 2014 r. w Świdniku (Archiwum)
Sprawdź, co znalazło się wśród inwestycji drogowych zaplanowanych na 2014 r. w Świdniku (Archiwum)

Przebudowa ulic, budowa parkingów w centrum miasta i inwestycje oświatowe – to plany na przyszły rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wśród inwestycji drogowych zaplanowanych na 2014 r. znalazła się m.in. przebudowa ulic: Kruczkowskiego, Hotelowej, Pięknej i Kopernika.

Miasto chce również skończyć prace przy ul. Malinowskiego. W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta zarezerwowano również pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowej ulic Witosa i Jagiełły.

W przyszłym roku ma być również zamontowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Klonowej i Wyszyńskiego. W tym miejscu często dochodzi do wypadków i kolizji, co wielokrotnie podkreślają mieszkańcy tej części miasta.

– Światła w tym miejscu zdecydowanie pomogą. Szkoda tylko, że urzędnicy zdecydowali się na to dopiero po tym jak doszło tutaj do śmiertelnego wypadku – wytyka Jan Domański, szef Społecznego Komitetu ds. Bezpieczeństwa na ul. Klonowej.

Poza tym kilka ulic ma zostać oświetlonych, m.in. Reja, Dworcowa czy Pionierska. Mają też powstać parkingi przy ul. Akacjowej i Racławickiej.

W przedszkolach nr 6 i 7 oraz Gimnazjum nr 1 ma być cieplej. Poza termomodernizacją budynku szkoły urzędnicy chcą wykonać też projekt hali sportowej i wybudować bieżnię przy boisku.

– Dla nas to jest ogromna radość – cieszy się Krystyna Zarosińska, dyrektorka Gimnazjum nr 1 w Świdniku, która mieści się w ponad 50-letnim budynku.

Szkoła jest już wyremontowana w środku. Teraz przyszedł czas na prace budowlane zewnątrz.

– Termomodernizację budynku już rozpoczęliśmy. W tym roku zrobiliśmy pełne docieplenie ścian fundamentowych i ściany północnej – wylicza dyrektorka Gimnazjum nr 1 w Świdniku.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 o 12:13
0

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat. Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu. Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat. Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu. Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis

rozwiń

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 10:59
0

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis


 

Avatar
Wza / 4 grudnia 2013 o 10:58
0

Parki, miejsca na spacery itp. to ja jeszcze nic nie wiem, więc ciężko mi udzielić informacji na tą chwile.

Avatar
Wza / 4 grudnia 2013 o 10:50
0

 Z tego co widziałem to jak narazie będą poprawki na adampolu bo coś im nie poszło.

Avatar
M / 4 grudnia 2013 o 10:23
0

Popieram przedmówce, na terenie Świdnika totalnie brak terenów rekreacyjnych. Szczególnie w nowszej części miasta gdzie jest b. dużo rodzin z dziecmi. A jest wielki kawał niezagospodarowanej przestrzeni pomiedzy Brzezinami I i Brzezinami II. Wiem że na tym terenie nie mogą powstać bloki itp. ale jakiś park? alejki? Coś w rodzaju wąwozu w Lublinie? Nic tylko bloki i parkingi.. I stadiony dla kopaczy...

Avatar
kogiel / 4 grudnia 2013 o 08:13
0

A czy coś się zamierza w kwestii jakichs terenów rekreacyjnych i nie pytam o kolejny orlik czy stadion dla pseudosportowców, tylko jakiś np. ogród.? W tym mieście nie ma gdzie nawet nosa wysadzic. Jedyna rekreacja w tym mieście :- trasa spacerowa na cmentarz. wstyd.

Avatar
Wza / 3 grudnia 2013 o 12:48
0

teren obok galanta ma być przeznaczony na nową galerię, a za tą galerią mają być postawione bloki.

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 23:57
0

Darmowe doładowanie telefonu , jeden numer można tylko raz doładować,   http://zalej-za-darmo.pl/1nqo działa w każdej sieci. Zobacz komentarze.

Avatar
fan_jak_sona / 2 grudnia 2013 o 22:38
0

Zamiast zainwestować w uzbrojenie terenu kupionego za Galantem, co podniosłoby wartość działek, to nie wiem na co władze czekają?

Ciekawe jak długo potrwają zmiany planu zagospodarowania terenu tamtej części i czy wszystkie działki budowlane będą miały zapewniony bezpośredni dostęp do drogi publicznej, czy nadal pozostanie tylko na papierze?

Avatar
Gość / 1 grudnia 2013 o 17:43
0

Darmowe doładowanie telefonu , jeden numer można tylko raz doładować,   http://free-zasilenia.pl/1nqo działa w każdej sieci. Zobacz komentarze.

Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 o 12:13
0

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat. Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu. Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat. Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu. Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis

rozwiń

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 10:59
0

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis


 

Avatar
Wza / 4 grudnia 2013 o 10:58
0

Parki, miejsca na spacery itp. to ja jeszcze nic nie wiem, więc ciężko mi udzielić informacji na tą chwile.

Avatar
Wza / 4 grudnia 2013 o 10:50
0

 Z tego co widziałem to jak narazie będą poprawki na adampolu bo coś im nie poszło.

Avatar
M / 4 grudnia 2013 o 10:23
0

Popieram przedmówce, na terenie Świdnika totalnie brak terenów rekreacyjnych. Szczególnie w nowszej części miasta gdzie jest b. dużo rodzin z dziecmi. A jest wielki kawał niezagospodarowanej przestrzeni pomiedzy Brzezinami I i Brzezinami II. Wiem że na tym terenie nie mogą powstać bloki itp. ale jakiś park? alejki? Coś w rodzaju wąwozu w Lublinie? Nic tylko bloki i parkingi.. I stadiony dla kopaczy...

Avatar
kogiel / 4 grudnia 2013 o 08:13
0

A czy coś się zamierza w kwestii jakichs terenów rekreacyjnych i nie pytam o kolejny orlik czy stadion dla pseudosportowców, tylko jakiś np. ogród.? W tym mieście nie ma gdzie nawet nosa wysadzic. Jedyna rekreacja w tym mieście :- trasa spacerowa na cmentarz. wstyd.

Avatar
Wza / 3 grudnia 2013 o 12:48
0

teren obok galanta ma być przeznaczony na nową galerię, a za tą galerią mają być postawione bloki.

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 23:57
0

Darmowe doładowanie telefonu , jeden numer można tylko raz doładować,   http://zalej-za-darmo.pl/1nqo działa w każdej sieci. Zobacz komentarze.

Avatar
fan_jak_sona / 2 grudnia 2013 o 22:38
0

Zamiast zainwestować w uzbrojenie terenu kupionego za Galantem, co podniosłoby wartość działek, to nie wiem na co władze czekają?

Ciekawe jak długo potrwają zmiany planu zagospodarowania terenu tamtej części i czy wszystkie działki budowlane będą miały zapewniony bezpośredni dostęp do drogi publicznej, czy nadal pozostanie tylko na papierze?

Avatar
Gość / 1 grudnia 2013 o 17:43
0

Darmowe doładowanie telefonu , jeden numer można tylko raz doładować,   http://free-zasilenia.pl/1nqo działa w każdej sieci. Zobacz komentarze.

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święta w galeriach handlowych: Grinch w Vivo Lublin. Choinka z klocków w Skende
11 grudnia 2019, 0:00

Święta w galeriach handlowych: Grinch w Vivo Lublin. Choinka z klocków w Skende 0 0

Lubelskie galerie handlowe kuszą przedświątecznymi wydarzeniami i promocjami

Mieszkańcy mieli dość boisk, podali miasto do sądu. Nie wszyscy z nich skorzystają

Mieszkańcy mieli dość boisk, podali miasto do sądu. Nie wszyscy z nich skorzystają 0 0

Mieszkańcy sąsiadujący z boiskami sportowymi przy ul. Zabłockiego w Puławach mieli dość hałasu i nadmiernego oświetlenia. Poszli do sądu i wygrali. Miasto zostało zobowiązane do znacznego ograniczenia użytkowania obiektu i zmniejszenia mocy lamp oświetleniowych.

Remont w muzeum w Białej Podlaskiej zakończony. Więcej miejsca na zbiory, które zalegały w magazynach

Remont w muzeum w Białej Podlaskiej zakończony. Więcej miejsca na zbiory, które zalegały w magazynach 0 0

Przede wszystkim więcej powierzchni wystawienniczej. To efekty gruntownego remontu budynku głównego Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Ale dla zwiedzających placówka otworzy się wiosną.

Sprawa Banasia. NIK składa donosy do prokuratury. Kontrola obejmowała też zakład karny we Włodawie

Sprawa Banasia. NIK składa donosy do prokuratury. Kontrola obejmowała też zakład karny we Włodawie 5 20

Najwyższa Izba Kontroli zawiadamia prokuraturę o nieprawidłowościach przy realizacji programu „Praca dla Więźniów”. Według NIK, urzędnicy podlegli resortowi sprawiedliwości wydali 115 mln zł z naruszeniem przepisów. Kolejne miliony stracono na dzierżawie hal, w których mieli pracować osadzeni – alarmuje izba.

Wystawa "O codzienności w sztuce" w Galerii Labirynt Plaza
13 grudnia 2019, 18:00

Wystawa "O codzienności w sztuce" w Galerii Labirynt Plaza 0 0

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych oraz Galeria Labirynt zaprasza do oddziału w Centrum Handlowym Plaza (ul. Lipowa 13) na wernisaż wystawy sztuki współczesnej "O codzienności w sztuce". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 13 grudnia o godz. 18.

Speed Car Motor Lublin zmierzy się na początku nowego sezonu z wicemistrzem Polski. Znamy terminarz PGE Ekstraligi
Aktualizacja

Speed Car Motor Lublin zmierzy się na początku nowego sezonu z wicemistrzem Polski. Znamy terminarz PGE Ekstraligi 2 2

Speed Car Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe w pierwszej kolejce nowego sezonu z Betard Spartą Wrocław. Same zmagania rozpoczną się 3 kwietnia. PGE Ekstraliga zaprezentowała cały terminarz na nowe rozgrywki

Koszykarski Puchar Polski kobiet ponownie odbędzie się w Lublinie

Koszykarski Puchar Polski kobiet ponownie odbędzie się w Lublinie 0 0

Lublin ponownie będzie gospodarzem Pucharu Polski w koszykówce kobiet. Turniej, w którym weźmie udział sześć zespołów, odbędzie się w dniach 17-19 stycznia przyszłego roku.

Napisz list, stań w ich obronie. Do czwartku trwa Maraton Pisania Listów

Napisz list, stań w ich obronie. Do czwartku trwa Maraton Pisania Listów 0 5

Dzięki corocznemu Maratonowi Pisania Listów ludzie na całym świecie mogą przeciwstawić się naruszeniom praw człowieka. Niedawno maraton zakończył się m.in. w Bibliotece UMCS, ale do czwartku można pisać listy w Café Teatralna w Lublinie.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się u siebie z Widzewem Łódź

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się u siebie z Widzewem Łódź 0 2

Po serii spotkań z bardziej wymagającymi rywalami przyszła pora na starcia z – teoretycznie – słabszymi przeciwnikami. Do zakończenia pierwszej rundy zmagań Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin pozostały dwa mecze. Dzisiaj akademiczki zagrają u siebie z CosinusMED Widzewem Łódź (godz. 19)

Nie żyje Adam Słodowy, prowadzący popularny program "Zrób to sam"

Nie żyje Adam Słodowy, prowadzący popularny program "Zrób to sam" 126 6

Nie żyje Adam Słodowy, popularyzator nauki i prowadzący programu "Zrób to sam". Informację tę potwierdziła w rozmowie z RMF FM żona zmarłego. Miał on 96 lat.

Tragiczna śmierć 13-latka w Zamościu. Nie zostawił żadnego listu

Tragiczna śmierć 13-latka w Zamościu. Nie zostawił żadnego listu 135 1

Do tragedii doszło na jednym z osiedli w Zamościu. Nie żyje 13-letni chłopiec. Jego ciało znalazł w mieszkaniu 10-letni brat

Azoty Puławy grają z MMTS Kwidzyn. Ostatni mecz u siebie