Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 lipca 2008 r.
20:34
Edytuj ten wpis

Dzieci czekały pół dnia na sprawny autokar

0 9 A A

Prawie sześć godzin spędziły na parkingu przed galerią Wenus dzieciaki ze Świdnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W autobusie, który miał je zawieźć na kolonie do Włoch, policjanci wykryli usterki. - Nie rozumiem o co ta cała afera - uważa współorganizator wycieczki.

- Od razu było widać, że coś jest nie tak. Zbity reflektor, brak części błotnika - mówiła pani Ewa, mama 12-letniego Damiana. - Nie pozwoliłabym synowi wsiąść do takiego pojazdu. W życiu! - dodała.

Rodzice nie chcieli ryzykować, dlatego wezwali policję. - W końcu to ponad tysiąc kilometrów podróży. Chcemy, żeby nasze dzieci dojechały na miejsce całe i zdrowe - tłumaczyli.

Ich obawy okazały się uzasadnione. - Autokar poza potłuczonym halogenem miał oberwany przewód czujnika klocków hamulcowych. A z silnika wyciekał olej - tłumaczy Tomasz Dejer, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę wysłali na stację diagnostyczną. Po niespełna godzinie wrócił z podbitymi dokumentami. Tylko, że nie wszystko zostało naprawione.

- To szczyt bezczelności - nie ukrywali zdenerwowania rodzice. Teraz sytuacji przyjrzy się policja. - Zostanie wszczęte postępowanie. Diagnostycy powinni sprawdzić, czy autokar nadaje się do jazdy. Dlaczego wbili pieczątkę, skoro już na pierwszy rzut oka było widać, że pojazd nie jest w najlepszym stanie? - mówi Dejer.

Ale kierownik Okręgowej Stacji Pojazdów w Lublinie nie ma sobie, ani swoim podwładnym nic do zarzucenia. - Kierowca przyjechał do nas z dokumentem policyjnym. Usterki, które były tam wyliczone, zostały usunięte - wyjaśnia Krzysztof Kłos. - Nie mieliśmy obowiązku przeprowadzenia badań okresowych. Nikt nam ich zresztą nie zlecił, ani za takie nie zapłacił - dodaje.

Wycieczkę zorganizowało rzeszowskie biuro turystyczne "Art-Tour” przy współpracy z lubelskim "Włóczykijem”. Szef "Art-Tour” twierdzi, że autokar był dokładnie sprawdzony przed wyjazdem na Lubelszczyznę.

- Reflektor zbił się w drodze, wtedy też odpadła osłona na koło. Mieliśmy ją założyć przy granicy, żeby nie tracić czasu - powiedział nam Artur Korszeń. - Nie rozumiem, o co ta cała afera.

Po ponad pięciu godzinach do Świdnika podstawiono nowy autobus. - Podobne sytuacje nigdy się nam nie zdarzyły. Postaramy się jakoś wynagrodzić dzieciom to kilkugodzinne opóźnienie - zapewnił Przemysław Pawlik, szef "Włóczykija”.

Kolonie we Włoszech potrwają do 19 lipca. - Mam nadzieję, że w drodze powrotnej nie będzie żadnych tego typu niespodzianek. Godziny czekania z bagażami na parkingu to nic przyjemnego - mówi 15-letni Tomek, jeden z uczestników wycieczki.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abstynent / 14 lipca 2008 o 17:36
0
robercik napisał:
A nikt nie zapytam nawet o autobus ktory ukradli i ktory juz sie pewnei nie znajdzie. Wiem ze ludzie sa wazniejsi, ale autokar wart ponad 200 tys. to jest nic??? podrozujacy i tak zawsze beda mieli zapewniona pomoc, kazdy sie martwi tylko o nich a nikt nie wspolczuje wlascicielowi skradzionego autokaru, ktory w ciagu 2 godzin zorganizowal sprawny tranport i kierowcow na wyjazd i podstawil autokar na miejsce tego niesprawnego? a teraz taka nagroda go czeka ze mu go ukradli i nikt nawet nie zapyta co teraz???????????

Najpierw zorientuj się w sprawie czy to o ten sam autokar chodzi - a potem pisz, ok? Bo bzdury wypisujesz.

Najpierw zorientuj się w sprawie czy to o ten sam autokar chodzi - a potem pisz, ok? Bo bzdury wypisujesz. rozwiń
Avatar
robercik / 14 lipca 2008 o 11:28
0
A nikt nie zapytam nawet o autobus ktory ukradli i ktory juz sie pewnei nie znajdzie. Wiem ze ludzie sa wazniejsi, ale autokar wart ponad 200 tys. to jest nic??? podrozujacy i tak zawsze beda mieli zapewniona pomoc, kazdy sie martwi tylko o nich a nikt nie wspolczuje wlascicielowi skradzionego autokaru, ktory w ciagu 2 godzin zorganizowal sprawny tranport i kierowcow na wyjazd i podstawil autokar na miejsce tego niesprawnego? a teraz taka nagroda go czeka ze mu go ukradli i nikt nawet nie zapyta co teraz???????????
Avatar
hhhh / 12 lipca 2008 o 18:52
0
A czy rodzice wiedzą jak ich słodkie, ukochane pociechy niszczą autokary ?

PS: A ciekawe co by było jakby policja skontrolowała stan rodziców i ich pojazdów. Ciekawe czy by było tak kolorowo.
Avatar
Gość / 10 lipca 2008 o 09:48
0
Nasze dzieci mieszkają nie w tym hotelu co trzeba, gdzie są bardzo kiepskie warunki... piętrowe łózka mały balkonik prysznic w ścianie.. rodzice dzieci odzywajcie się nie zostawmy tak tego i nie pozwólmy by nasze dzieci wypoczywały w takich warunkach, tak znacznie różniących się od tych opisanych w ofercie...
Avatar
ktoś / 9 lipca 2008 o 22:54
0
Te kolonie robią się w dalszym ciągu nieciekawe.. nasze dzieci zostały zakwaterowane w innym hotelu niż był podany w broszurze... Ciekawe co będzie dalej, jak zareaguje przedstawiciel włóczykija...
Avatar
rodzic z Lublina / 9 lipca 2008 o 07:58
0
Nasze dzieci również jechaly na ten obóz do Włoch. Czekaliśmy na parkingu pod PZM-otem w Lublinie na autokar, który jak mówił dyr. biura Włóczykij jedzie z Łęcznej, zabiera dzieci w Świdniku a następnie nasze w lublinie. Rodzice w Świdniku chociaż wiedzieli "co jest grane?" a my? Dochodziły do nas jakieś lapidarne wiadomości ale konkretów nie znaliśmy. Czekaliśmy nie wiedząc jak długo jeszcze. Dziękujemy Wam, rodzice ze Świdnika za to, że dopilnowaliście bezpieczeństwa dzieci. A swojądrogą, jeśli to prawda, że autokar wiózł dzieci z Łęcznej-to kto go stamtąd wypuścił w takim stanie, skoro dopiero w Świdniku zauważono jego niesprawność.
Nasze dzieci również jechaly na ten obóz do Włoch. Czekaliśmy na parkingu pod PZM-otem w Lublinie na autokar, który jak mówił dyr. biura Włóczykij jedzie z Łęcznej, zabiera dzieci w Świdniku a następnie nasze w lublinie. Rodzice w Świdniku chociaż wiedzieli "co jest grane?" a my? Dochodziły do nas jakieś lapidarne wiadomości ale konkretów nie znaliśmy. Czekaliśmy nie wiedząc jak długo jeszcze. Dziękujemy Wam, rodzice ze Świdnika za to, że dopilnowaliście bezpieczeństwa dzieci. A swojądrogą, jeśli to prawda, że autokar wiózł dzieci ... rozwiń
Avatar
mama kolonisty / 9 lipca 2008 o 07:03
0
Pan Pawlik ma krótką pamięć! Czyż zapomniał już jak w ubiegłym roku, w lipcu dzieci jechały do Grecjii? Wówczas organizatorem było łódzkie biuro SZAWEL-TRAVEL a Włóczykij (tak jak Te Włochy) "współorganizował". Autokar przyjechał " w ostatniej chwili", niesprawny; był również na stacji diagnostycznej a dzieci czekały ponad cztery godziny. W ramach "wynagrodzenia" tego dzieciom, jak mówi właściciel Włóczykija zafundowano im równie atrakcyjną podróż powrotną. Po przekroczeniu granicy autokar pojechał "najkrótszą" drogą do Lublina-przez KRAKÓW. W Krakowie potrącił rowerzystkę i dzieci się cieszyły, bo goniła ich policja. W czasie gdy kierowca sladał zeznania, dzieci wysadzili gdzieś w jakiejś knajpie gdzie już nic nie było do jedzenia-była noc i tak spały na stołach czekając na powrót pana kierowcy. Do Lublina dzieci dotarły o godz. 6 rano dnia następnego a miały być o 19 dnia poprzedniego. My zaś, rodzice z niepokojem czekaliśmy i odbieraliśmy od dzieci kolejne informacje "jak planu z filmu grozy" ale niestety była to rzeczywistość. Na szczęście pobyt w Grecji był bardzo udany i dzieci były bardzo zadowolone. Jeśli ktoś mógłby poradzić w jaki sposób rodzic może się domagać od biura podróży, w którym zapisywał dziecko na obóz o dszkodowania lub innej formy zadośćuczynienia to bardzo proszę o instrukcje. Mój e-mail grazyna.40@wp.pl
Pan Pawlik ma krótką pamięć! Czyż zapomniał już jak w ubiegłym roku, w lipcu dzieci jechały do Grecjii? Wówczas organizatorem było łódzkie biuro SZAWEL-TRAVEL a Włóczykij (tak jak Te Włochy) "współorganizował". Autokar przyjechał " w ostatniej chwili", niesprawny; był również na stacji diagnostycznej a dzieci czekały ponad cztery godziny. W ramach "wynagrodzenia" tego dzieciom, jak mówi właściciel Włóczykija zafundowano im równie atrakcyjną podróż powrotną. Po przekroczeniu granicy autokar pojechał "na... rozwiń
Avatar
zeus / 9 lipca 2008 o 06:39
0
Parę lat temu byłem pracownikiem firmy art-tour z Rzeszowa i jedyne co mogę powiedzieć to bardzo nie profesjonalna firma nie polecam jej i mam bardzo złe wspomnienia ze współpracy
może już czas aby zakończyć Świdnicką współpracę z biurem z Rzeszowa
Avatar
beti / 9 lipca 2008 o 00:42
0
Świetnie !!!!!!!!!!!! Na tą kolonię pojechała moja siotra Kasia W.Szczęśliwej podróż i oby nic się nię wydażyło
Avatar
abstynent / 14 lipca 2008 o 17:36
0
robercik napisał:
A nikt nie zapytam nawet o autobus ktory ukradli i ktory juz sie pewnei nie znajdzie. Wiem ze ludzie sa wazniejsi, ale autokar wart ponad 200 tys. to jest nic??? podrozujacy i tak zawsze beda mieli zapewniona pomoc, kazdy sie martwi tylko o nich a nikt nie wspolczuje wlascicielowi skradzionego autokaru, ktory w ciagu 2 godzin zorganizowal sprawny tranport i kierowcow na wyjazd i podstawil autokar na miejsce tego niesprawnego? a teraz taka nagroda go czeka ze mu go ukradli i nikt nawet nie zapyta co teraz???????????

Najpierw zorientuj się w sprawie czy to o ten sam autokar chodzi - a potem pisz, ok? Bo bzdury wypisujesz.

Najpierw zorientuj się w sprawie czy to o ten sam autokar chodzi - a potem pisz, ok? Bo bzdury wypisujesz. rozwiń
Avatar
robercik / 14 lipca 2008 o 11:28
0
A nikt nie zapytam nawet o autobus ktory ukradli i ktory juz sie pewnei nie znajdzie. Wiem ze ludzie sa wazniejsi, ale autokar wart ponad 200 tys. to jest nic??? podrozujacy i tak zawsze beda mieli zapewniona pomoc, kazdy sie martwi tylko o nich a nikt nie wspolczuje wlascicielowi skradzionego autokaru, ktory w ciagu 2 godzin zorganizowal sprawny tranport i kierowcow na wyjazd i podstawil autokar na miejsce tego niesprawnego? a teraz taka nagroda go czeka ze mu go ukradli i nikt nawet nie zapyta co teraz???????????
Avatar
hhhh / 12 lipca 2008 o 18:52
0
A czy rodzice wiedzą jak ich słodkie, ukochane pociechy niszczą autokary ?

PS: A ciekawe co by było jakby policja skontrolowała stan rodziców i ich pojazdów. Ciekawe czy by było tak kolorowo.
Avatar
Gość / 10 lipca 2008 o 09:48
0
Nasze dzieci mieszkają nie w tym hotelu co trzeba, gdzie są bardzo kiepskie warunki... piętrowe łózka mały balkonik prysznic w ścianie.. rodzice dzieci odzywajcie się nie zostawmy tak tego i nie pozwólmy by nasze dzieci wypoczywały w takich warunkach, tak znacznie różniących się od tych opisanych w ofercie...
Avatar
ktoś / 9 lipca 2008 o 22:54
0
Te kolonie robią się w dalszym ciągu nieciekawe.. nasze dzieci zostały zakwaterowane w innym hotelu niż był podany w broszurze... Ciekawe co będzie dalej, jak zareaguje przedstawiciel włóczykija...
Avatar
rodzic z Lublina / 9 lipca 2008 o 07:58
0
Nasze dzieci również jechaly na ten obóz do Włoch. Czekaliśmy na parkingu pod PZM-otem w Lublinie na autokar, który jak mówił dyr. biura Włóczykij jedzie z Łęcznej, zabiera dzieci w Świdniku a następnie nasze w lublinie. Rodzice w Świdniku chociaż wiedzieli "co jest grane?" a my? Dochodziły do nas jakieś lapidarne wiadomości ale konkretów nie znaliśmy. Czekaliśmy nie wiedząc jak długo jeszcze. Dziękujemy Wam, rodzice ze Świdnika za to, że dopilnowaliście bezpieczeństwa dzieci. A swojądrogą, jeśli to prawda, że autokar wiózł dzieci z Łęcznej-to kto go stamtąd wypuścił w takim stanie, skoro dopiero w Świdniku zauważono jego niesprawność.
Nasze dzieci również jechaly na ten obóz do Włoch. Czekaliśmy na parkingu pod PZM-otem w Lublinie na autokar, który jak mówił dyr. biura Włóczykij jedzie z Łęcznej, zabiera dzieci w Świdniku a następnie nasze w lublinie. Rodzice w Świdniku chociaż wiedzieli "co jest grane?" a my? Dochodziły do nas jakieś lapidarne wiadomości ale konkretów nie znaliśmy. Czekaliśmy nie wiedząc jak długo jeszcze. Dziękujemy Wam, rodzice ze Świdnika za to, że dopilnowaliście bezpieczeństwa dzieci. A swojądrogą, jeśli to prawda, że autokar wiózł dzieci ... rozwiń
Avatar
mama kolonisty / 9 lipca 2008 o 07:03
0
Pan Pawlik ma krótką pamięć! Czyż zapomniał już jak w ubiegłym roku, w lipcu dzieci jechały do Grecjii? Wówczas organizatorem było łódzkie biuro SZAWEL-TRAVEL a Włóczykij (tak jak Te Włochy) "współorganizował". Autokar przyjechał " w ostatniej chwili", niesprawny; był również na stacji diagnostycznej a dzieci czekały ponad cztery godziny. W ramach "wynagrodzenia" tego dzieciom, jak mówi właściciel Włóczykija zafundowano im równie atrakcyjną podróż powrotną. Po przekroczeniu granicy autokar pojechał "najkrótszą" drogą do Lublina-przez KRAKÓW. W Krakowie potrącił rowerzystkę i dzieci się cieszyły, bo goniła ich policja. W czasie gdy kierowca sladał zeznania, dzieci wysadzili gdzieś w jakiejś knajpie gdzie już nic nie było do jedzenia-była noc i tak spały na stołach czekając na powrót pana kierowcy. Do Lublina dzieci dotarły o godz. 6 rano dnia następnego a miały być o 19 dnia poprzedniego. My zaś, rodzice z niepokojem czekaliśmy i odbieraliśmy od dzieci kolejne informacje "jak planu z filmu grozy" ale niestety była to rzeczywistość. Na szczęście pobyt w Grecji był bardzo udany i dzieci były bardzo zadowolone. Jeśli ktoś mógłby poradzić w jaki sposób rodzic może się domagać od biura podróży, w którym zapisywał dziecko na obóz o dszkodowania lub innej formy zadośćuczynienia to bardzo proszę o instrukcje. Mój e-mail grazyna.40@wp.pl
Pan Pawlik ma krótką pamięć! Czyż zapomniał już jak w ubiegłym roku, w lipcu dzieci jechały do Grecjii? Wówczas organizatorem było łódzkie biuro SZAWEL-TRAVEL a Włóczykij (tak jak Te Włochy) "współorganizował". Autokar przyjechał " w ostatniej chwili", niesprawny; był również na stacji diagnostycznej a dzieci czekały ponad cztery godziny. W ramach "wynagrodzenia" tego dzieciom, jak mówi właściciel Włóczykija zafundowano im równie atrakcyjną podróż powrotną. Po przekroczeniu granicy autokar pojechał "na... rozwiń
Avatar