Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 stycznia 2014 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Dziecko z gorączką, a wokół zaspy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
6 24 A A

Michał Jakimiński w Wierzchowisk jest oburzony na Zakład Usług Komunalnych w Piaskach. Przez dwa dni drżał o zdrowie chorej córeczki, bo drogi były zasypane i nie mógł dojechać do lekarza. Ale szef ZUK nie ma sobie nic do zarzucenia, bo oferował pomoc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jakimiński mieszka w Wierzchowiskach Drugich, gm. Piaski. - Moja 1,5-roczna córka przez dwa dni miała wysoką gorączkę, 39,5-40 stopni. Chciałem wyjechać niezwłocznie do lekarza, ale nie mogłem, bo byłem zasypany - opowiada. - Zadzwoniłem do Zakładu Usług Komunalnych w Piaskach z prośbą o pomoc, o odśnieżnie dróg dojazdowych. Zapytałem także, czy mam wzywać pogotowie - dodaje. W ZUK poinformowano naszego czytelnika, że zaraz oddzwonią i poinformują, za ile minut pojawi się pług. - Po kolejnych 15 minutach zadzwoniłem znowu do zakładu i usłyszałem, że jak wezwę karetkę, to oni dopiero wtedy wyślą pług. I zaczęło się. Gdy pan Michał zadzwonił na pogotowie, usłyszał, że karetka nie dojedzie, bo zaspy. Lekarz poradził, aby temperaturę u córeczki zbijać i niezwłocznie dojechać do lekarza, by mógł obejrzeć dziecko. - Jeszcze raz zadzwoniłem do ZUK w Piaskach, gdzie usłyszałem, że pod pretekstem choroby dziecka żądam odśnieżenia dojazdu, bo tak naprawdę nie mogę dojechać do pracy. Bzdura - opowiada pan Michał.
Inaczej sprawę przedstawia Zbigniew Jończyk, szef ZUK w Piaskach. - Wysłaliśmy sprzęt, ale pług nie przebił się. Poprosiłem zatem, aby ten pan skontaktował się z nami, bo w razie zagrożenia życia wyślemy ludzi, aby donieśli dziecko do drogi, do karetki, którą sami wezwiemy. Ale ten pan już się nie odezwał - mówi Zbigniew Jonczyk. - Już wiele razy pomagaliśmy w takich sytuacjach, przenosząc ludzi przez pola, do przejezdnej drogi - dodaje Jonczyk. Po dwóch dniach dojazd do posesji Michała Jakimińskiego został odśnieżony. Córeczka była u lekarza, który stwierdził zapalenie oskrzeli i gardła.- Ja tej sprawy tak nie zostawię. Napiszę skargę do gminy - kończy Jakimiński.
Czytaj więcej o:

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Giełczwiak / 26 lutego 2014 o 18:33
0

Przepraszam że się wtrącę ale moja droga była zawalona śniegiem 2 tygodnie tak 2 tygodnie.Na piechotę tyle czasu chodziłem do Piask bo zganiali że to droga powiatowa a świdnik że gminna

Avatar
nerwus / 11 lutego 2014 o 10:01
0

Gdzie czlowiek potrzebuje pomocy to zostawiaja ich na pastwe losu rob czlowieku co chcesz a jak  jakis wazniak mieszka nawet 10km od drogi to czysciutko,odsniezaja na pierwszym miejscu.

Avatar
Donek / 2 lutego 2014 o 17:15
0

Donek,ćwokiem to jesteś ty. To że jest zima nie znaczy że nie było rozwiązania.

Sorry,człowieku !!  sorry ale jest zima,muszą być zaspy,opady i śnieg,uważasz inaczej to napisz do tuska !!!  Wszyscy sobie jaja z ciebie robią a ty za tym nie nadążasz.

Avatar
Kris / 2 lutego 2014 o 16:46
0
Donek,ćwokiem to jesteś ty. To że jest zima nie znaczy że nie było rozwiązania.
Avatar
Gość / 2 lutego 2014 o 13:15
0

... nie jest problemem, że region zasypany (zima jest i będzie), problemem jest to, że w XXI wieku nie jesteśmy przygotowani na takie ekstremalne warunki, a w szczególności na sytuacje jak wyżej. Brak helikoptera na nocne loty (pomimo, że mamy dwa profesjonalne lądowiska przystosowane do przyjmowania helikoperów, nie tylko w dzień). Skutery snieżne, poduszkowce...   czyżby nie można wypożyczyć takiego sprzętu, aby mogły ratować ludzkie życie w tak trudnych sytuacjach jak w tym tygodniu (ludzie bez lekarst, chleba)? SMUTNE XXI wiek, a my cofamy się do poprzednich wieków. Umiemy TYLKO OPLUWAĆ, JĄTRZYĆ,  a wymądrzanie się mamy NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE ŚWIATOWYM. 

... nie jest problemem, że region zasypany (zima jest i będzie), problemem jest to, że w XXI wieku nie jesteśmy przygotowani na takie ekstremalne warunki, a w szczególności na sytuacje jak wyżej. Brak helikoptera na nocne loty (pomimo, że mamy dwa profesjonalne lądowiska przystosowane do przyjmowania helikoperów, nie tylko w dzień). Skutery snieżne, poduszkowce...   czyżby nie można wypożyczyć takiego sprzętu, aby mogły ratować ludzkie życie w tak trudnych sytuacjach jak w tym tygodniu (ludzie bez lekarst, chleba)? SMUTNE XXI wiek, a... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec gminy / 2 lutego 2014 o 09:15
0

Również jestem mieszkańcem gminy piaski. Niedawno rozmawiałem z mieszkańcem wsi, która w zeszłym roku miała duże problemy z odśnieżaniem. W tym roku nie mógł się nadziwić że ten problem nie występuje. Pozytywnych opini słyszy się więcej. Skoro jesteście tacy mądrzy do narzekania to może ruszcie zady i pomóżcie a nie zrzucacie wszystko na Pana J. Skoro ofiarował pomoc to znaczy że jakieś inne wyjście było. Skoro Pan Michał nie chciał współpracować do końca, to co tu poradzić?

A  swoją drogą Gminie przydałby się skuter śnieżny na takie sytuacje.

Również jestem mieszkańcem gminy piaski. Niedawno rozmawiałem z mieszkańcem wsi, która w zeszłym roku miała duże problemy z odśnieżaniem. W tym roku nie mógł się nadziwić że ten problem nie występuje. Pozytywnych opini słyszy się więcej. Skoro jesteście tacy mądrzy do narzekania to może ruszcie zady i pomóżcie a nie zrzucacie wszystko na Pana J. Skoro ofiarował pomoc to znaczy że jakieś inne wyjście było. Skoro Pan Michał nie chciał współpracować do końca, to co tu poradzić?

A  swoją drogą Gminie przydałby się skuter śnieżny ... rozwiń

Avatar
podatnik z gminy Piaski / 1 lutego 2014 o 21:31
0

szacunek dla tych co odsniezaja (pracowników) ale pogarda dla pana j. (celowo z malej litery) i szanownego burmistrza i ZASTĘPCY z naciskeim na zastepcę. podatki wiedza jak scigac ale zeby cos zrobic to d***. inne gminy (Głusk, Wólka) stać na wynajecie ciezkiego sprzętu dmuchaw w fadrom a nasza gmina jak zwykle nie ma pieniedzy--- rozliczymy sie na jesieni

Avatar
Donek / 1 lutego 2014 o 20:35
0

SORRY,ale jest zima to i zaspy muszą być Ćwoki !!!

Avatar
BONIFACY / 1 lutego 2014 o 20:15
0

CIEKAWY JESTEM CZY TEN PAN SWOJĄ POSESJĘ DAŁ RADE ODŚNIEŻYĆ ŻE SIĘ TAK W INTERNECIE WYMĄDŻA MYŚLIŚ CWOKU ŻE TYLKO CIEBIE ZAWIAŁO WŁĄCZ TELEWIZOR I POSŁUCHAJ PANORAMY.NAJLEPIEJ TO ZMIEŃ MIEJSCE ZAMIESZKANIA BO ZIMY BYŁY I BĘDĄ I JESZCZE NIE RAZ CIĘ ZAWIEJE.

Avatar
DONALD / 1 lutego 2014 o 19:53
0

PANIE JAKIMEK NAZWISKO KIEROWNIKA PISZE SIĘ INACZEJ NAPISAŁEŚ Z BŁĘDEM A SIĘ MĄDŻYSZ MIESZKASZ NA ZADUPIU KTÓRE CO ROKU JEST ZAWIEWANE I MASZ PRETĘSJE MIEJ JĄ DO PANA BOGA ŻE TAKĄ ZIMĘ NAM ZESŁAŁ A NIE DO ZUK  ZAWIAŁO CAŁĄ GMINĘ I NIE BYLI W STANIE ODŚNIEŻYĆ WSZYSTKICH NA RAZ JAŚNIE PAN SIĘ ZNALAZŁ JAK SIĘ ZABEZPIECZYŁEŚ PRZED ZIMĄ GDZIE SKUTER ŚNIEŻNY SKORO DZIECKO BYŁO CHORE TO TRZEBA BYŁO PRZED ZAWIEJĄ SIĘ Z TEGO ZADUPIA EWAKUŁOWAĆ .

Avatar
Giełczwiak / 26 lutego 2014 o 18:33
0

Przepraszam że się wtrącę ale moja droga była zawalona śniegiem 2 tygodnie tak 2 tygodnie.Na piechotę tyle czasu chodziłem do Piask bo zganiali że to droga powiatowa a świdnik że gminna

Avatar
nerwus / 11 lutego 2014 o 10:01
0

Gdzie czlowiek potrzebuje pomocy to zostawiaja ich na pastwe losu rob czlowieku co chcesz a jak  jakis wazniak mieszka nawet 10km od drogi to czysciutko,odsniezaja na pierwszym miejscu.

Avatar
Donek / 2 lutego 2014 o 17:15
0

Donek,ćwokiem to jesteś ty. To że jest zima nie znaczy że nie było rozwiązania.

Sorry,człowieku !!  sorry ale jest zima,muszą być zaspy,opady i śnieg,uważasz inaczej to napisz do tuska !!!  Wszyscy sobie jaja z ciebie robią a ty za tym nie nadążasz.

Avatar
Kris / 2 lutego 2014 o 16:46
0
Donek,ćwokiem to jesteś ty. To że jest zima nie znaczy że nie było rozwiązania.
Avatar
Gość / 2 lutego 2014 o 13:15
0

... nie jest problemem, że region zasypany (zima jest i będzie), problemem jest to, że w XXI wieku nie jesteśmy przygotowani na takie ekstremalne warunki, a w szczególności na sytuacje jak wyżej. Brak helikoptera na nocne loty (pomimo, że mamy dwa profesjonalne lądowiska przystosowane do przyjmowania helikoperów, nie tylko w dzień). Skutery snieżne, poduszkowce...   czyżby nie można wypożyczyć takiego sprzętu, aby mogły ratować ludzkie życie w tak trudnych sytuacjach jak w tym tygodniu (ludzie bez lekarst, chleba)? SMUTNE XXI wiek, a my cofamy się do poprzednich wieków. Umiemy TYLKO OPLUWAĆ, JĄTRZYĆ,  a wymądrzanie się mamy NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE ŚWIATOWYM. 

... nie jest problemem, że region zasypany (zima jest i będzie), problemem jest to, że w XXI wieku nie jesteśmy przygotowani na takie ekstremalne warunki, a w szczególności na sytuacje jak wyżej. Brak helikoptera na nocne loty (pomimo, że mamy dwa profesjonalne lądowiska przystosowane do przyjmowania helikoperów, nie tylko w dzień). Skutery snieżne, poduszkowce...   czyżby nie można wypożyczyć takiego sprzętu, aby mogły ratować ludzkie życie w tak trudnych sytuacjach jak w tym tygodniu (ludzie bez lekarst, chleba)? SMUTNE XXI wiek, a... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec gminy / 2 lutego 2014 o 09:15
0

Również jestem mieszkańcem gminy piaski. Niedawno rozmawiałem z mieszkańcem wsi, która w zeszłym roku miała duże problemy z odśnieżaniem. W tym roku nie mógł się nadziwić że ten problem nie występuje. Pozytywnych opini słyszy się więcej. Skoro jesteście tacy mądrzy do narzekania to może ruszcie zady i pomóżcie a nie zrzucacie wszystko na Pana J. Skoro ofiarował pomoc to znaczy że jakieś inne wyjście było. Skoro Pan Michał nie chciał współpracować do końca, to co tu poradzić?

A  swoją drogą Gminie przydałby się skuter śnieżny na takie sytuacje.

Również jestem mieszkańcem gminy piaski. Niedawno rozmawiałem z mieszkańcem wsi, która w zeszłym roku miała duże problemy z odśnieżaniem. W tym roku nie mógł się nadziwić że ten problem nie występuje. Pozytywnych opini słyszy się więcej. Skoro jesteście tacy mądrzy do narzekania to może ruszcie zady i pomóżcie a nie zrzucacie wszystko na Pana J. Skoro ofiarował pomoc to znaczy że jakieś inne wyjście było. Skoro Pan Michał nie chciał współpracować do końca, to co tu poradzić?

A  swoją drogą Gminie przydałby się skuter śnieżny ... rozwiń

Avatar
podatnik z gminy Piaski / 1 lutego 2014 o 21:31
0

szacunek dla tych co odsniezaja (pracowników) ale pogarda dla pana j. (celowo z malej litery) i szanownego burmistrza i ZASTĘPCY z naciskeim na zastepcę. podatki wiedza jak scigac ale zeby cos zrobic to d***. inne gminy (Głusk, Wólka) stać na wynajecie ciezkiego sprzętu dmuchaw w fadrom a nasza gmina jak zwykle nie ma pieniedzy--- rozliczymy sie na jesieni

Avatar
Donek / 1 lutego 2014 o 20:35
0

SORRY,ale jest zima to i zaspy muszą być Ćwoki !!!

Avatar
BONIFACY / 1 lutego 2014 o 20:15
0

CIEKAWY JESTEM CZY TEN PAN SWOJĄ POSESJĘ DAŁ RADE ODŚNIEŻYĆ ŻE SIĘ TAK W INTERNECIE WYMĄDŻA MYŚLIŚ CWOKU ŻE TYLKO CIEBIE ZAWIAŁO WŁĄCZ TELEWIZOR I POSŁUCHAJ PANORAMY.NAJLEPIEJ TO ZMIEŃ MIEJSCE ZAMIESZKANIA BO ZIMY BYŁY I BĘDĄ I JESZCZE NIE RAZ CIĘ ZAWIEJE.

Avatar
DONALD / 1 lutego 2014 o 19:53
0

PANIE JAKIMEK NAZWISKO KIEROWNIKA PISZE SIĘ INACZEJ NAPISAŁEŚ Z BŁĘDEM A SIĘ MĄDŻYSZ MIESZKASZ NA ZADUPIU KTÓRE CO ROKU JEST ZAWIEWANE I MASZ PRETĘSJE MIEJ JĄ DO PANA BOGA ŻE TAKĄ ZIMĘ NAM ZESŁAŁ A NIE DO ZUK  ZAWIAŁO CAŁĄ GMINĘ I NIE BYLI W STANIE ODŚNIEŻYĆ WSZYSTKICH NA RAZ JAŚNIE PAN SIĘ ZNALAZŁ JAK SIĘ ZABEZPIECZYŁEŚ PRZED ZIMĄ GDZIE SKUTER ŚNIEŻNY SKORO DZIECKO BYŁO CHORE TO TRZEBA BYŁO PRZED ZAWIEJĄ SIĘ Z TEGO ZADUPIA EWAKUŁOWAĆ .

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!