Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

24 marca 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Firma zbankrutowała na budowie szkoły. Przedsiębiorca oskarża wójta

5 7 A A

W Rybczewicach tak kończyli budowę szkoły, że przy okazji główny wykonawca robót zbankrutował. Teraz oskarża wójta o doprowadzenie firmy do ruiny, a sprawę bada prokurator.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rok 2010 był początkiem końca rodzinnej firmy Franciszka Jakubca. Przedsiębiorca wygrał przetarg na dokończenie budowy szkoły w Rybczewicach. Budynek miał być gotowy w maju następnego roku. - Po kilku miesiącach okazało się, że trzeba wykonać cały szereg robót, których nie uwzględniono w dokumentacji przetargowej - wspomina Jakubiec. - A dopiero po czterech miesiącach dostaliśmy niezbędne dokumenty od inwestora zastępczego, firmy Inwestprojekt. Przedsiębiorca dowodzi, że na bieżąco informował gminę o problemach. - Wójt kazał nam zrobić, co trzeba i zapewnił, że po wszystkim podpiszemy aneks na dodatkowe roboty i się rozliczymy - mówi Jakubiec. - Nie mieliśmy powodów, by nie ufać wójtowi. Jego przedstawiciele codziennie byli na budowie i znali sytuację. W sierpniu 2011 r. przedsiębiorca rozliczył się ze swoimi wykonawcami. - We wrześniu nastąpiło komisyjne odebranie robót. Spisano protokół, który miałem dostać po kilku dniach. Potem mieliśmy spisać aneks. Wtedy zaczęły się kłopoty. - Wójt zaczął mnie unikać. Dopiero po miesiącu oddał kserokopie protokołu. Naniesiono tam zmiany niezgodne z ustaleniami - mówi Jakubiec. - Wiem, że dopiski zostały dokonane przez wójta lub na jego polecenie. Z "nowego” protokołu wynika, że firma nie wykonała wszystkich uzgodnionych robót. Nie było też aneksu, więc formalnie budowlańcy spóźnili się z robotami o kilka miesięcy.
- Dostałem ponad 300 tys. zł kary. Gmina nie zapłaciła mi też za dodatkowe roboty - wylicza Jakubiec. - Straciłem ponad pół miliona złotych. Na to nałożyły się kłopoty na innej budowie. Musiałem zamknąć działalność. Przedsiębiorca próbował odzyskać pieniądze od gminy na drodze cywilnej. Bez skutku. Skierował więc sprawę do prokuratury. - Toczy się postępowanie dotyczące fałszowania dokumentów i przekroczenia uprawnień - mówi Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Jest jednak za wcześnie, by stawiać zarzuty konkretnym osobom. Wójt przekonuje, że działał zgodnie z przepisami. Informuje, że podpisał z wykonawcą aneks, przedłużający termin wykonania robót do końca czerwca. - Firma nie wykonała prac w terminie, więc nałożyliśmy na nią karę - mówi Mirosław Kwiatosz, wójt gminy Rybczewice. - Czekamy na decyzję prokuratury. Jeśli sąd wyda wyrok korzystny dla przedsiębiorcy, gmina będzie musiała zapłacić. Dlaczego naliczono kary, skoro gmina obiecała przedłużenie terminu zakończenie prac do jesieni? - Termin określony w umowie został przekroczony, więc nie było wyjścia. W przeciwnym razie mógłbym zostać posądzony o niegospodarność - wyjaśnia wójt.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 13 kwietnia 2014 o 20:59
0

Kwestia sporna pomiędzy gminą a wykonawcą szkoły to sprawa dla odpowiednich służb ale ludzie czy wy nie widzicie jak ta gmina funkcjonuje przez te ostatnie lata zostaliśmy daleko, daleko w tyle. czas najwyższy sie obudzić, zostalismy zasciankiem takiej nieudolności to szukac tylko na Białorusi zreszta poziom tej gminy jest zblizony.  

Avatar
ja / 3 kwietnia 2014 o 12:11
0

Owszem,firma zbankrutowala z winy wojta,ktory nie daje sobie w kasze dmuchac i zlodziejskie plemie skutecznie w Gminie tepi.  :)  :)  :)

Avatar
gość / 2 kwietnia 2014 o 19:03
0

UWAGA  NA OSZUSTÓW. Dziady już założyli kolejną firmę:

Vinnare Sp. z o.o.

Nowogrodzka 31
00-511
Warszawa
tel.22 247 83 73, 22 247 82 86

Numer KRS 0000498598

Kapitał zakładowy 5 000 zł

PREZES KAMIL JAKUBIEC. Ogłasza się na aleo, reklam się naoglądał i myśli, że mu wyjdzie. Znowu chcą kogoś naciągnąć

Avatar
pin / 24 marca 2014 o 11:55
0

To z waszego forum informacje:

" Prezes Kamil Jakubiec i prokurent Franciszek Jakubiec w Strede Investments Sp. z o. o. malwersowali i defraudowali kapitał spółki poprzez:
1. Realizację prywatnej inwestycji - domu rodzinnego - np. zakup materiałów izolacji pionowej fundamentów, dzierżawę rusztowań z firmy Harsco - O/Lublin - 2012 r;
2. "Zakup" samochodów - np.: Citroen C4 Picasso kolor czarny (sprowadzony z Francji w 2012 r;)
3. Prywatne zakupy "domowe" w ALMA z płatnością dokonywaną kartą od konta firmowego
4. Nieudokumentowane wydatkowanie finansów pobieranych z konta firmowego.
Dokonywali też przestępstw:
a) już w momencie "zatrudniania" ludzi - firma Strede Investments Sp. z o. o. od dawna nie posiada płynności finansowej i powinna być zgłoszona jej upadłość - o tym nie wspominali na rozmowach kwalifikacyjnych,
B) już w momencie "spisywania kontraktów z dostawcami i podwykonawcami - nic nie mówli na temat kłopotów finansowych np. przy pytaniach o terminowość płatności i wypłacalność
c) dołącznie do ofert na przetargi publiczne "nieistniejących" (więc sfałszowanych) dokumentów - np zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu
Szeroka jest skala i zakres takich ich działań.
Przyjdzie czas, w którym przyjdzie im za wszystko "zapłacić" i ponieść konsekwencje

Poza tym polecam z Nowego Tygodnia:

Lubelska firma „Stylista”, która w nieudolny sposób wybudowała gminną część ścieżki rowerowej, umywa ręce i całą winą za powstałe na bulwarze usterki obarcza gminę Chełm. - To jakiś absurd! - mówi wójt Wiesław Kociuba. - Mamy wyniki ekspertyz. Są ewidentne błędy po stronie wykonawcy ścieżki.

Gminna część ścieżki rowerowej to chyba najbardziej spartaczona inwestycja ostatnich lat w naszym regionie. - Chcieliśmy dobrze, ale trafiliśmy na wykonawcę, który - jak się teraz okazuje - nie jest w pełni rzetelny - mówi Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm.

Przetarg wygrała firma „Stylista” z Lublina, bo za budowę około 3-kilometrowego odcinka ścieżki zaoferowała najniższą cenę, niespełna 1,9 mln zł. Kolejna oferta była o ponad 300 tys. zł droższa. Już w trakcie realizacji inwestycji okoliczni mieszkańcy sugerowali, że ścieżka może okazać się wielkim bublem, bo firma w wielu miejscach wykonywała ją niezgodnie ze sztuką budowlaną. Nawierzchnia z kostki brukowej rozjeżdżała się, bo wykonawca nie podparł gruntem betonowych obrzeży. Dziś kostka zapada się, bo jest zła podbudowa.

W kwietniu br. gmina Chełm wezwała „Stylistę” do usunięcia usterek na ścieżce. Naprawiono jedynie 250-metrowy odcinek za barem „Pstrągowo”. Pozostałe stwierdzone uszkodzenia są do dziś. Wykonawca ścieżki w ogóle nie czuje się w obowiązku, aby ją naprawić. Mało tego, według prezesa „Stylisty”, Franciszka Jakubca, to gmina Chełm ponosi winę za powstałe na ścieżce uszkodzenia.

- Firma nasza nie oszczędzała na materiałach przy wykonywaniu budowy ścieżki - mówi Jakubiec. - Wręcz przeciwnie, mamy udokumentowane zakup i wbudowanie znacznie większych ilości materiałów, w stosunku do tego, co określał przetarg. Za wykorzystanie dodatkowych materiałów gmina Chełma do dziś się z nami nie rozliczyła.

Jakubiec podkreśla, że w trakcie budowy ścieżki były zgłaszane uwagi co do rodzaju zaprojektowanej podbudowy piaskowej, jako zbyt słabej, jak na trudne warunki terenowe. - Te uwagi nie zostały rozpatrzone - twierdzi. - W trakcie przeglądu wiosennego było widać, że tu, gdzie projekt zakładał wykonanie podbudowy betonowej, ścieżka była w bardzo dobrym stanie. Z kolei w miejscach, gdzie zaprojektowano podbudowę z piasku, ścieżka „pozapadała się”, co - według nas - jasno pokazuje, że raczej wybrano niewłaściwe rozwiązania konstrukcyjne.

Jakubiec twierdzi, że na początku lipca gmina Chełm zabroniła „Styliście” prowadzenia dalszych prac na ścieżce, choć firma miała czas do końca lipca na usunięcie usterek. - Odstąpienie od umowy jasno wskazuje, że gminie Chełm nie zależy na naprawie ścieżki - uważa Jakubiec. - Gmina prowadzi swoje „gierki”, mające na celu uniknięcie rozliczenia z wykonawcą budowy.

Wójta Kociubę śmieszą zarzuty prezesa Jakubca. - Wykonawca popełnił ewidentne błędy, a teraz udaje Greka - mówi. - Mamy wyniki zleconej przez nas ekspertyzy i w wielu miejscach jest źle wykonana podbudowa. Chodzi o podsypkę cementowo-piaskową, która powinna stwardnieć, a tak nie było i kostka pozapadała się. Umowa została zerwana, bo prezes Jakubiec nie podpisał pisma, w którym uwzględniliśmy to, co „Stylista” ma naprawić. Z tego powodu wezwaliśmy wykonawcę do zapłacenia ponad 100 tys. zł kary umownej i wystąpiliśmy do firmy, która ubezpieczała budowę, o zwrot zabezpieczenia gwarancyjnego. Najprawdopodobniej sprawa ze „Stylistą” swój finał znajdzie w sądzie. We wrześniu zamierzamy zlecić innej firmie naprawę uszkodzonej ścieżki. Moglibyśmy zrobić to już teraz, ale chcemy, aby w trakcie wakacji ścieżka była przejezdna.

Wójt Kociuba podkreśla, że gmina Chełm nie jest jedyną, która ma problem ze „Stylistą”. Mało tego, powiązana z Franciszkiem Jakubcem inna firma - „Strede Investments”, której prezesem jest jego syn - rozpoczęła inwestycję w Pawłowie w gminie Rejowiec Fabryczny. Miała ją zakończyć przed „Jarmarkiem Pawłowskim”, a do tego czasu wykonała zaledwie 10 procent zleconych robót. Gmina rozwiązała z nią umowę i naliczyła karę.     

A także gowork.pl

"Czy ktoś prawnie walczy o sprawiedliwość? Moje pytanie skierowane jest zarówno do działalności prowadzonych przez ojca i syna."

"System premii? Hahaha. Twoją premią będzie praca po nadgodzinach za free również w swoim wolnym czasie, załatwianie prywatnych spraw dla tych "przedsiębiorców" również w niedziele czy urlopy (również na swój koszt). Twoją premią będzie "zaszczyt" dostawania wiadomości tekstowych od tych osobników w bardzo PÓŹNYCH godzinach.(usunięte przez administratora)"
 
Panie redaktorze trzeba było się bardziej przyłożyć do roboty. Wmanewrowali Pana w gierkę, o której nie ma Pan pojęcia.

To z waszego forum informacje:

" Prezes Kamil Jakubiec i prokurent Franciszek Jakubiec w Strede Investments Sp. z o. o. malwersowali i defraudowali kapitał spółki poprzez:
1. Realizację prywatnej inwestycji - domu rodzinnego - np. zakup materiałów izolacji pionowej fundamentów, dzierżawę rusztowań z firmy Harsco - O/Lublin - 2012 r;
2. "Zakup" samochodów - np.: Citroen C4 Picasso kolor czarny (sprowadzony z Francji w 2012 r;)
3. Prywatne zakupy "domowe" w ALMA z płatności... rozwiń

Avatar
Marek / 24 marca 2014 o 10:09
0

Mam podobne doświadczenia z wykonywaniem prac z przetargów dla gmin. Urzędnicy niestety stali się jakby odrębną kastą, która stara się jak może oszukać współpracujących z nimi wykonawcami. Tak jakby mieli płaconą premię od wyłudzonych pieniędzy. Nieważny dla nich jest los pracowników firmy, ważne że maja dobrego prawnika, który może wmówić wykonawcy wszystko, zwłaszcza że pod tym kątem pisane są oferty, niejasne i ogólne.

Avatar
antek / 24 marca 2014 o 09:09
0

Ten Pan nie powinien prowadzić żadnej działalności, bo się na niej po prostu nie zna. Każdy powinien mieć minimum wiedzy, że takie sprawy załatwia się w formie pisemnej. Kiedyś mój znajomy mówił, że nawet na papierze z worka po cemencie, ale wszystko uzgadniaj na papierze.

Avatar
Palikot - KNUR / 24 marca 2014 o 08:46
0

Filozofia Paliknota - politycznego knura

"Nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego, albo zrobienia kariery w polskiej polityce". Tak o piątkowej konfrontacji premiera z rodzicami niepełnosprawnych dzieci w Sejmie mówił Janusz Palikot. Nagranie z sobotniego spotkania klubu Twojego Ruchu z Krajową Radą Polityczną partii Twój Ruch jest na stronach internetowych Sejmu.

Avatar
marek / 13 kwietnia 2014 o 20:59
0

Kwestia sporna pomiędzy gminą a wykonawcą szkoły to sprawa dla odpowiednich służb ale ludzie czy wy nie widzicie jak ta gmina funkcjonuje przez te ostatnie lata zostaliśmy daleko, daleko w tyle. czas najwyższy sie obudzić, zostalismy zasciankiem takiej nieudolności to szukac tylko na Białorusi zreszta poziom tej gminy jest zblizony.  

Avatar
ja / 3 kwietnia 2014 o 12:11
0

Owszem,firma zbankrutowala z winy wojta,ktory nie daje sobie w kasze dmuchac i zlodziejskie plemie skutecznie w Gminie tepi.  :)  :)  :)

Avatar
gość / 2 kwietnia 2014 o 19:03
0

UWAGA  NA OSZUSTÓW. Dziady już założyli kolejną firmę:

Vinnare Sp. z o.o.

Nowogrodzka 31
00-511
Warszawa
tel.22 247 83 73, 22 247 82 86

Numer KRS 0000498598

Kapitał zakładowy 5 000 zł

PREZES KAMIL JAKUBIEC. Ogłasza się na aleo, reklam się naoglądał i myśli, że mu wyjdzie. Znowu chcą kogoś naciągnąć

Avatar
pin / 24 marca 2014 o 11:55
0

To z waszego forum informacje:

" Prezes Kamil Jakubiec i prokurent Franciszek Jakubiec w Strede Investments Sp. z o. o. malwersowali i defraudowali kapitał spółki poprzez:
1. Realizację prywatnej inwestycji - domu rodzinnego - np. zakup materiałów izolacji pionowej fundamentów, dzierżawę rusztowań z firmy Harsco - O/Lublin - 2012 r;
2. "Zakup" samochodów - np.: Citroen C4 Picasso kolor czarny (sprowadzony z Francji w 2012 r;)
3. Prywatne zakupy "domowe" w ALMA z płatnością dokonywaną kartą od konta firmowego
4. Nieudokumentowane wydatkowanie finansów pobieranych z konta firmowego.
Dokonywali też przestępstw:
a) już w momencie "zatrudniania" ludzi - firma Strede Investments Sp. z o. o. od dawna nie posiada płynności finansowej i powinna być zgłoszona jej upadłość - o tym nie wspominali na rozmowach kwalifikacyjnych,
B) już w momencie "spisywania kontraktów z dostawcami i podwykonawcami - nic nie mówli na temat kłopotów finansowych np. przy pytaniach o terminowość płatności i wypłacalność
c) dołącznie do ofert na przetargi publiczne "nieistniejących" (więc sfałszowanych) dokumentów - np zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu
Szeroka jest skala i zakres takich ich działań.
Przyjdzie czas, w którym przyjdzie im za wszystko "zapłacić" i ponieść konsekwencje

Poza tym polecam z Nowego Tygodnia:

Lubelska firma „Stylista”, która w nieudolny sposób wybudowała gminną część ścieżki rowerowej, umywa ręce i całą winą za powstałe na bulwarze usterki obarcza gminę Chełm. - To jakiś absurd! - mówi wójt Wiesław Kociuba. - Mamy wyniki ekspertyz. Są ewidentne błędy po stronie wykonawcy ścieżki.

Gminna część ścieżki rowerowej to chyba najbardziej spartaczona inwestycja ostatnich lat w naszym regionie. - Chcieliśmy dobrze, ale trafiliśmy na wykonawcę, który - jak się teraz okazuje - nie jest w pełni rzetelny - mówi Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm.

Przetarg wygrała firma „Stylista” z Lublina, bo za budowę około 3-kilometrowego odcinka ścieżki zaoferowała najniższą cenę, niespełna 1,9 mln zł. Kolejna oferta była o ponad 300 tys. zł droższa. Już w trakcie realizacji inwestycji okoliczni mieszkańcy sugerowali, że ścieżka może okazać się wielkim bublem, bo firma w wielu miejscach wykonywała ją niezgodnie ze sztuką budowlaną. Nawierzchnia z kostki brukowej rozjeżdżała się, bo wykonawca nie podparł gruntem betonowych obrzeży. Dziś kostka zapada się, bo jest zła podbudowa.

W kwietniu br. gmina Chełm wezwała „Stylistę” do usunięcia usterek na ścieżce. Naprawiono jedynie 250-metrowy odcinek za barem „Pstrągowo”. Pozostałe stwierdzone uszkodzenia są do dziś. Wykonawca ścieżki w ogóle nie czuje się w obowiązku, aby ją naprawić. Mało tego, według prezesa „Stylisty”, Franciszka Jakubca, to gmina Chełm ponosi winę za powstałe na ścieżce uszkodzenia.

- Firma nasza nie oszczędzała na materiałach przy wykonywaniu budowy ścieżki - mówi Jakubiec. - Wręcz przeciwnie, mamy udokumentowane zakup i wbudowanie znacznie większych ilości materiałów, w stosunku do tego, co określał przetarg. Za wykorzystanie dodatkowych materiałów gmina Chełma do dziś się z nami nie rozliczyła.

Jakubiec podkreśla, że w trakcie budowy ścieżki były zgłaszane uwagi co do rodzaju zaprojektowanej podbudowy piaskowej, jako zbyt słabej, jak na trudne warunki terenowe. - Te uwagi nie zostały rozpatrzone - twierdzi. - W trakcie przeglądu wiosennego było widać, że tu, gdzie projekt zakładał wykonanie podbudowy betonowej, ścieżka była w bardzo dobrym stanie. Z kolei w miejscach, gdzie zaprojektowano podbudowę z piasku, ścieżka „pozapadała się”, co - według nas - jasno pokazuje, że raczej wybrano niewłaściwe rozwiązania konstrukcyjne.

Jakubiec twierdzi, że na początku lipca gmina Chełm zabroniła „Styliście” prowadzenia dalszych prac na ścieżce, choć firma miała czas do końca lipca na usunięcie usterek. - Odstąpienie od umowy jasno wskazuje, że gminie Chełm nie zależy na naprawie ścieżki - uważa Jakubiec. - Gmina prowadzi swoje „gierki”, mające na celu uniknięcie rozliczenia z wykonawcą budowy.

Wójta Kociubę śmieszą zarzuty prezesa Jakubca. - Wykonawca popełnił ewidentne błędy, a teraz udaje Greka - mówi. - Mamy wyniki zleconej przez nas ekspertyzy i w wielu miejscach jest źle wykonana podbudowa. Chodzi o podsypkę cementowo-piaskową, która powinna stwardnieć, a tak nie było i kostka pozapadała się. Umowa została zerwana, bo prezes Jakubiec nie podpisał pisma, w którym uwzględniliśmy to, co „Stylista” ma naprawić. Z tego powodu wezwaliśmy wykonawcę do zapłacenia ponad 100 tys. zł kary umownej i wystąpiliśmy do firmy, która ubezpieczała budowę, o zwrot zabezpieczenia gwarancyjnego. Najprawdopodobniej sprawa ze „Stylistą” swój finał znajdzie w sądzie. We wrześniu zamierzamy zlecić innej firmie naprawę uszkodzonej ścieżki. Moglibyśmy zrobić to już teraz, ale chcemy, aby w trakcie wakacji ścieżka była przejezdna.

Wójt Kociuba podkreśla, że gmina Chełm nie jest jedyną, która ma problem ze „Stylistą”. Mało tego, powiązana z Franciszkiem Jakubcem inna firma - „Strede Investments”, której prezesem jest jego syn - rozpoczęła inwestycję w Pawłowie w gminie Rejowiec Fabryczny. Miała ją zakończyć przed „Jarmarkiem Pawłowskim”, a do tego czasu wykonała zaledwie 10 procent zleconych robót. Gmina rozwiązała z nią umowę i naliczyła karę.     

A także gowork.pl

"Czy ktoś prawnie walczy o sprawiedliwość? Moje pytanie skierowane jest zarówno do działalności prowadzonych przez ojca i syna."

"System premii? Hahaha. Twoją premią będzie praca po nadgodzinach za free również w swoim wolnym czasie, załatwianie prywatnych spraw dla tych "przedsiębiorców" również w niedziele czy urlopy (również na swój koszt). Twoją premią będzie "zaszczyt" dostawania wiadomości tekstowych od tych osobników w bardzo PÓŹNYCH godzinach.(usunięte przez administratora)"
 
Panie redaktorze trzeba było się bardziej przyłożyć do roboty. Wmanewrowali Pana w gierkę, o której nie ma Pan pojęcia.

To z waszego forum informacje:

" Prezes Kamil Jakubiec i prokurent Franciszek Jakubiec w Strede Investments Sp. z o. o. malwersowali i defraudowali kapitał spółki poprzez:
1. Realizację prywatnej inwestycji - domu rodzinnego - np. zakup materiałów izolacji pionowej fundamentów, dzierżawę rusztowań z firmy Harsco - O/Lublin - 2012 r;
2. "Zakup" samochodów - np.: Citroen C4 Picasso kolor czarny (sprowadzony z Francji w 2012 r;)
3. Prywatne zakupy "domowe" w ALMA z płatności... rozwiń

Avatar
Marek / 24 marca 2014 o 10:09
0

Mam podobne doświadczenia z wykonywaniem prac z przetargów dla gmin. Urzędnicy niestety stali się jakby odrębną kastą, która stara się jak może oszukać współpracujących z nimi wykonawcami. Tak jakby mieli płaconą premię od wyłudzonych pieniędzy. Nieważny dla nich jest los pracowników firmy, ważne że maja dobrego prawnika, który może wmówić wykonawcy wszystko, zwłaszcza że pod tym kątem pisane są oferty, niejasne i ogólne.

Avatar
antek / 24 marca 2014 o 09:09
0

Ten Pan nie powinien prowadzić żadnej działalności, bo się na niej po prostu nie zna. Każdy powinien mieć minimum wiedzy, że takie sprawy załatwia się w formie pisemnej. Kiedyś mój znajomy mówił, że nawet na papierze z worka po cemencie, ale wszystko uzgadniaj na papierze.

Avatar
Palikot - KNUR / 24 marca 2014 o 08:46
0

Filozofia Paliknota - politycznego knura

"Nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego, albo zrobienia kariery w polskiej polityce". Tak o piątkowej konfrontacji premiera z rodzicami niepełnosprawnych dzieci w Sejmie mówił Janusz Palikot. Nagranie z sobotniego spotkania klubu Twojego Ruchu z Krajową Radą Polityczną partii Twój Ruch jest na stronach internetowych Sejmu.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 2

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 4 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 15 10

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 182 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 446 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.