Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 grudnia 2013 r.
11:25
Edytuj ten wpis

Gęsta mgła utrudnia pracę lotniska. Loty ze Świdnika odwołane

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 50 A A
 (Tomasz Futyma / Archiwum Alarm24)
(Tomasz Futyma / Archiwum Alarm24)

Piloci dwóch samolotów, które miały we wtorek przylecieć do Świdnika nie zdecydowali się na lądowanie w Porcie Lotniczym Lublin. Powodem była gęsta mgła, która od rana utrzymywała się dookoła lotniska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Samolot lecący z lotniska Londyn Luton miał wylądować w Świdniku o godzinie 11.10.

– Jest tak gęsta mgła, że nic nie widać. Słychać tylko silniki krążącego nad lotniskiem samolotu – napisał do nas na alarm24 pan Jerzy. Airbus A320 należący do Wizz Air czterokrotnie okrążył lotnisko. Pilot nie zdecydował się jednak na lądowanie w trudnych warunkach i odleciał w stronę Rzeszowa. Przewoźnik zdecydował się odwołać wylot z naszego lotniska.

Podobną decyzję podjęła załoga lecąca Boeingiem 737 linii Ryanair. Pasażerowie mieli wylądować w Świdniku o 13.40. Maszyna zrobiła jedno okrążenie nad naszym lotniskiem po czym udała się na południe.

Pasażerowie obu połączeń wylądowali na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Do Świdnika zabrały ich stamtąd autokary.

Od połowy października w Porcie Lotniczym Lublin działa system ILS, który wspomaga bezpieczne lądowanie samolotu w trudnych warunkach. Testowanie systemu trwało kilka miesięcy. Inwestycję w całości sfinansowała PAŻP. Jej koszt to ok. 3 mln zł. System został wdrożony w kategorii I (widzialność nie mniejsza niż 800 metrów).

Jak poinformował Port Lotniczy Lublin, wtorkowe warunki były znacznie gorsze, dlatego piloci, mimo systemu ILS nie zdecydowali się na lądowanie w Świdniku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2014 r. o 14:06
0

O Świdniku pisze się tylko w kontekście nie lądujacych albo nie startujacych samolotów. I nic dziwnego .... w 40 tysiecznym mieście nic sie nie dzieje. Ale wczoraj był orszak 3 Króli, mozna było zrobic pare zdjęć i cos wreszcie napisać.

Avatar
antyidiot / 1 stycznia 2014 r. o 22:47
0
Wielka mi afera i podnieta dla antylubelaków
Avatar
miro / 1 stycznia 2014 r. o 12:28
0

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli wybudują odcinek A2 za Warszawą do Terespola). To obrazuje dopiero, jak Lublin został wykolegowany w pewnych kręgach decyzyjnych. Port lotniczy w Świdniku jest niezbędny. To okno na świat dla całej Lubelszczyzny. I choćby z tego powodu warto do niego dopłacać, nawet przez wiele lat!Warto by też zadbać o podwyższenie kategorii ILS, ale tutaj to znowu niektórzy mogą nas zablokować! Bo powiedzą, że za mały ruch itd.Jest mało lotów, bo fatalna też jest promocja Lublina i regionu na świecie. Dla świata Polska często kończy się na Warszawie, a dalej to jest już Azja i Ruskie.

150% prawdy!! Rzeszów miał lotnisko od czasów głębokiej komuny, bo trzeba było szybko dowieźć  towarzyszy do Arłamowa na " zasłużony odpoczynek" po "meczacej " pracy!!problemem Lublina był( i jest? ) problem niedouczonej i nic nie mogącej władzy lokalnej., Po prostu wioska i te kłótnie.. W rzeszowie prezydentem od klikunastu lat jest ten sam człowiek. I  czerwony!

150% prawdy!! Rzeszów miał lotnisko od czasów głębokiej komuny, bo trzeba było szybko dowieźć  towarzyszy do Arłamowa na " zasłużony odpoczynek" po "meczacej " pracy!!problemem Lublina był( i jest? ) problem niedouczonej i nic nie mogącej władzy lokalnej., Po prostu wioska i te kłótnie.. W rzeszowie prezydentem od klikunastu lat jest ten sam człowiek. I  czerwony!

rozwiń
Avatar
taki tam / 1 stycznia 2014 r. o 10:14
0

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu  lat. Potem będzie już wymagało całkowitej przebudowy.

 Zapamiętajcie te słowa.

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli wybudują odcinek A2 za Warszawą do Terespola). To obrazuje dopiero, jak Lublin został wykolegowany w pewnych kręgach decyzyjnych. Port lotniczy w Świdniku jest niezbędny. To okno na świat dla całej Lubelszczyzny. I choćby z tego powodu warto do niego dopłacać, nawet przez wiele lat!Warto by też zadbać o podwyższenie kategorii ILS, ale tutaj to znowu niektórzy mogą nas zablokować! Bo powiedzą, że za mały ruch itd.Jest mało lotów, bo fatalna też jest promocja Lublina i regionu na świecie. Dla świata Polska często kończy się na Warszawie, a dalej to jest już Azja i Ruskie.

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli... rozwiń

Avatar
Szpak / 1 stycznia 2014 r. o 08:26
0
Człowieku co ty wypisujesz za brednie to Lotnisko już dawno powinno funkcjonowac tylko system ILS powinien być drugiej kategorii tylko tacy ludzie jak ty utrudniają Ludziom Życie Ty Antylubelaku.
Avatar
Szpak / 1 stycznia 2014 r. o 08:24
0
Człowieku co ty wypisujesz za brednie to Lotnisko już dawno powinno funkcjonowac tylko system ILS powinien być drugiej kategorii tylko tacy ludzie jak ty utrudniają Ludziom Życie Ty Antylubelaku.
Avatar
dziadek / 31 grudnia 2013 r. o 20:38
0

Poleci daleko od Lublina

Avatar
Latacz / 31 grudnia 2013 r. o 19:37
0

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu  lat. Potem będzie już wymagało całkowitej przebudowy.

 Zapamiętajcie te słowa.

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu &nb... rozwiń

Avatar
Mirko / 31 grudnia 2013 r. o 19:31
0

Poczytajcie najpierw o kategoriach systemu ILS, później dopiero najeżdżać na pilotów !!! przy kat "I"  nikt normalny nie wyląduje.

ILS występuje w trzech klasach, które m.in. wpływają na kategorię lotniska: 
1. kategoria I - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 60 m  (200 stóp) nad płaszczyzną drogi startowej przy widzialności (RVR - runway visual range) 800 m (2400 stóp). Jeżeli pas jest wyposażony w światła  linii centralnej i krawędziowe, to konieczny RVR może być obniżony do 600 m (1800 stóp).
2. kategoria II - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 30 m  nad płaszczyzną drogi startowej przy RVR 400 m (1200 stóp), 
3. kategoria III - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do punktu  przyziemienia i dalej wzdłuż drogi startowej, ma trzy podkategorie:
a) IIIa - przy RVR 200 m (700 stóp),
B) IIIb - przy RVR 50 m (150 stóp),
c) IIIc - przy RVR równym zero.
Zasięg (pokrycie) ILS dla odbioru kierunku lądowania wynosi 30 NM (mil morskich)

Jesteś fenomenalne powinieneś zostać ministrem transportu tylko nie zapomnij o zegarku .

Jesteś fenomenalne powinieneś zostać ministrem transportu tylko nie zapomnij o zegarku .

rozwiń
Avatar
anzelm / 31 grudnia 2013 r. o 18:48
0

Jak czytam te pseudo komentarze to niedobrze sie robi. Leciałem dzisiaj z Luton i cieszę sie że samolot wyladował w Rzeszowie. Lepiej tam wylądować niż skończyć  tak pasażerowie Tupolewa  w Smoleńsku. Mleko , mleko i zero widoczności. Przy drugim podejsciu samolot był na wysokości ok. 200 m nad płytą lotniska i nic nie było widac!! Ci wszyscy "znafcy" niech sie palną w swoje głupie główki.

Avatar
Gość / 7 stycznia 2014 r. o 14:06
0

O Świdniku pisze się tylko w kontekście nie lądujacych albo nie startujacych samolotów. I nic dziwnego .... w 40 tysiecznym mieście nic sie nie dzieje. Ale wczoraj był orszak 3 Króli, mozna było zrobic pare zdjęć i cos wreszcie napisać.

Avatar
antyidiot / 1 stycznia 2014 r. o 22:47
0
Wielka mi afera i podnieta dla antylubelaków
Avatar
miro / 1 stycznia 2014 r. o 12:28
0

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli wybudują odcinek A2 za Warszawą do Terespola). To obrazuje dopiero, jak Lublin został wykolegowany w pewnych kręgach decyzyjnych. Port lotniczy w Świdniku jest niezbędny. To okno na świat dla całej Lubelszczyzny. I choćby z tego powodu warto do niego dopłacać, nawet przez wiele lat!Warto by też zadbać o podwyższenie kategorii ILS, ale tutaj to znowu niektórzy mogą nas zablokować! Bo powiedzą, że za mały ruch itd.Jest mało lotów, bo fatalna też jest promocja Lublina i regionu na świecie. Dla świata Polska często kończy się na Warszawie, a dalej to jest już Azja i Ruskie.

150% prawdy!! Rzeszów miał lotnisko od czasów głębokiej komuny, bo trzeba było szybko dowieźć  towarzyszy do Arłamowa na " zasłużony odpoczynek" po "meczacej " pracy!!problemem Lublina był( i jest? ) problem niedouczonej i nic nie mogącej władzy lokalnej., Po prostu wioska i te kłótnie.. W rzeszowie prezydentem od klikunastu lat jest ten sam człowiek. I  czerwony!

150% prawdy!! Rzeszów miał lotnisko od czasów głębokiej komuny, bo trzeba było szybko dowieźć  towarzyszy do Arłamowa na " zasłużony odpoczynek" po "meczacej " pracy!!problemem Lublina był( i jest? ) problem niedouczonej i nic nie mogącej władzy lokalnej., Po prostu wioska i te kłótnie.. W rzeszowie prezydentem od klikunastu lat jest ten sam człowiek. I  czerwony!

rozwiń
Avatar
taki tam / 1 stycznia 2014 r. o 10:14
0

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu  lat. Potem będzie już wymagało całkowitej przebudowy.

 Zapamiętajcie te słowa.

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli wybudują odcinek A2 za Warszawą do Terespola). To obrazuje dopiero, jak Lublin został wykolegowany w pewnych kręgach decyzyjnych. Port lotniczy w Świdniku jest niezbędny. To okno na świat dla całej Lubelszczyzny. I choćby z tego powodu warto do niego dopłacać, nawet przez wiele lat!Warto by też zadbać o podwyższenie kategorii ILS, ale tutaj to znowu niektórzy mogą nas zablokować! Bo powiedzą, że za mały ruch itd.Jest mało lotów, bo fatalna też jest promocja Lublina i regionu na świecie. Dla świata Polska często kończy się na Warszawie, a dalej to jest już Azja i Ruskie.

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli... rozwiń

Avatar
Szpak / 1 stycznia 2014 r. o 08:26
0
Człowieku co ty wypisujesz za brednie to Lotnisko już dawno powinno funkcjonowac tylko system ILS powinien być drugiej kategorii tylko tacy ludzie jak ty utrudniają Ludziom Życie Ty Antylubelaku.
Avatar
Szpak / 1 stycznia 2014 r. o 08:24
0
Człowieku co ty wypisujesz za brednie to Lotnisko już dawno powinno funkcjonowac tylko system ILS powinien być drugiej kategorii tylko tacy ludzie jak ty utrudniają Ludziom Życie Ty Antylubelaku.
Avatar
dziadek / 31 grudnia 2013 r. o 20:38
0

Poleci daleko od Lublina

Avatar
Latacz / 31 grudnia 2013 r. o 19:37
0

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu  lat. Potem będzie już wymagało całkowitej przebudowy.

 Zapamiętajcie te słowa.

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu &nb... rozwiń

Avatar
Mirko / 31 grudnia 2013 r. o 19:31
0

Poczytajcie najpierw o kategoriach systemu ILS, później dopiero najeżdżać na pilotów !!! przy kat "I"  nikt normalny nie wyląduje.

ILS występuje w trzech klasach, które m.in. wpływają na kategorię lotniska: 
1. kategoria I - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 60 m  (200 stóp) nad płaszczyzną drogi startowej przy widzialności (RVR - runway visual range) 800 m (2400 stóp). Jeżeli pas jest wyposażony w światła  linii centralnej i krawędziowe, to konieczny RVR może być obniżony do 600 m (1800 stóp).
2. kategoria II - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 30 m  nad płaszczyzną drogi startowej przy RVR 400 m (1200 stóp), 
3. kategoria III - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do punktu  przyziemienia i dalej wzdłuż drogi startowej, ma trzy podkategorie:
a) IIIa - przy RVR 200 m (700 stóp),
B) IIIb - przy RVR 50 m (150 stóp),
c) IIIc - przy RVR równym zero.
Zasięg (pokrycie) ILS dla odbioru kierunku lądowania wynosi 30 NM (mil morskich)

Jesteś fenomenalne powinieneś zostać ministrem transportu tylko nie zapomnij o zegarku .

Jesteś fenomenalne powinieneś zostać ministrem transportu tylko nie zapomnij o zegarku .

rozwiń
Avatar
anzelm / 31 grudnia 2013 r. o 18:48
0

Jak czytam te pseudo komentarze to niedobrze sie robi. Leciałem dzisiaj z Luton i cieszę sie że samolot wyladował w Rzeszowie. Lepiej tam wylądować niż skończyć  tak pasażerowie Tupolewa  w Smoleńsku. Mleko , mleko i zero widoczności. Przy drugim podejsciu samolot był na wysokości ok. 200 m nad płytą lotniska i nic nie było widac!! Ci wszyscy "znafcy" niech sie palną w swoje głupie główki.

Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co robi sztukmistrz i strażak pod oknem szpitala dziecięcego w Lublinie?
zdjęcia
galeria

Co robi sztukmistrz i strażak pod oknem szpitala dziecięcego w Lublinie?

Trwają kilka minut, ale przynoszą mnóstwo radości chorym dzieciom – mowa o mini spektaklach dla pacjentów szpitala dziecięcego. Organizatorzy akcji „OnkoOkno” szukają wolontariuszy do pomocy, bo kolejny spektakl już za tydzień.

Zwrot akcji w sprawie budowy stadionu żużlowego w Lublinie. Plan do kosza
galeria

Zwrot akcji w sprawie budowy stadionu żużlowego w Lublinie. Plan do kosza

Wojewoda unieważnił uchwałę wskazującą w Lublinie miejsce pod nowy stadion żużlowy. Mowa o uchwalonym przez Radę Miasta planie zagospodarowania terenu po klubie jeździeckim. Prawnicy dostrzegli w dokumencie błąd proceduralny.

Były redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" znalazł pracę w Ratuszu

Były redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" znalazł pracę w Ratuszu

Były redaktor naczelny „Kuriera Lubelskiego” dostał pracę w Urzędzie Miasta. Dariusz Kotlarz ma tutaj pomagać w tworzeniu gazetki „Lublin.eu”, która opisuje (wyłącznie pozytywnie) działania władz Lublina.

Pielgrzymi z Lublina już na szlaku. Testują nowe rozwiązanie
zdjęcia
galeria

Pielgrzymi z Lublina już na szlaku. Testują nowe rozwiązanie

Podobnie jak przed rokiem, tegoroczna, 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się w formie sztafety modlitewnej. Pełną trasę do Częstochowy pokona tylko jedna grupa, której doświadczenia organizatorzy chcą wykorzystać w przyszłym roku.

Masters i ZajeFajni. Znamy program dożynek w Baranowie
galeria

Masters i ZajeFajni. Znamy program dożynek w Baranowie

W ostatnią niedzielę sierpnia na błoniach w Baranowie odbędą się dożynki powiatu puławskiego. Podczas festynu zagra m.in. Puławska Orkiestra Dęta, Natalia Kosmowska i zespół Masters

Lider Agrounii: Ja pytam, za co politykom należą się podwyżki?
wideo
film

Lider Agrounii: Ja pytam, za co politykom należą się podwyżki?

Rolnicy z Agrounii zablokowali drogę krajową nr 91 koło Piotrkowa Trybunalskiego. Protestują przeciw pogarszającym się warunkom hodowli i brakowi reakcji władz na ich postulaty.

Lubelskie. Więzili, gwałcili, bili. Zrobili z niej seksualną niewolnicę

Lubelskie. Więzili, gwałcili, bili. Zrobili z niej seksualną niewolnicę

Latami więzili, szantażowali i brutalnie gwałcili młodą kobietę. Ta wreszcie nie wytrzymała i popełniła samobójstwo. Po latach jej oprawcy zostali skazani przez sąd w Lublinie.

150 filmów, wyjątkowi goście i koncerty. Przed nami Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu
8 sierpnia 2021, 19:30

150 filmów, wyjątkowi goście i koncerty. Przed nami Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

Już po raz 22. w Zwierzyńcu na Roztoczu spotkają się wielbiciele kina z całego kraju. Przyjadą też znakomici twórcy, m.in. nagrodzony Srebrnym Lwem Magnus von Horn czy znany z filmu Quentina Tarantino Rafał Zawierucha. W tym roku Letnia Akademia Filmowa odbędzie się w dniach 8-15 sierpnia.

Pożar domu niedaleko Zwierzyńca. Spaliło się niemal wszystko
zdjęcia
galeria

Pożar domu niedaleko Zwierzyńca. Spaliło się niemal wszystko

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, w ogniu stało już poddasza, dach i weranda.

Rafał Grodzicki: Poprzedni sezon nie był stracony, Motor nauczył się funkcjonować w II lidze

Rafał Grodzicki: Poprzedni sezon nie był stracony, Motor nauczył się funkcjonować w II lidze

Rozmowa z Rafałem Grodzickim, byłym piłkarzem Ruchu Chorzów i Motoru Lublin

Tokio 2020. Cel osiągnięty. Lublinianka Aleksandra Mirosław w finale wspinaczki sportowej

Tokio 2020. Cel osiągnięty. Lublinianka Aleksandra Mirosław w finale wspinaczki sportowej

Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin zaliczyła udany debiut we wspinaczce sportowej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka do końca nie była pewna awansu, ale ostatecznie wykonała założony cel – triumfowała w swojej koronnej konkurencji i weszła do finału

Zabił byłą żonę na środku ulicy. Nożownik z Lubartowa zostaje za kratami

Zabił byłą żonę na środku ulicy. Nożownik z Lubartowa zostaje za kratami

Sprawca brutalnej zbrodni w Lubartowie pozostanie w areszcie. Lubelski sąd nie zgodził się na zwolnienie nożownika. Mężczyzna na ulicy w centrum miasta zaatakował i zabił byłą żonę.

Lubelskie. Szalona pomyłka sklepowego złodzieja

Lubelskie. Szalona pomyłka sklepowego złodzieja

60-latek z Zamościa ukradł ze sklepu terminal do sprawdzania kodów kreskowych. Myślał, że to telefon komórkowy. Grozi mu kilkuletni wyrok.

Lubelskie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć zostało rannych. Zarzuty za “katastrofę w ruchu lądowym”
galeria

Lubelskie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć zostało rannych. Zarzuty za “katastrofę w ruchu lądowym”

Nawet 12 lat więzienia grozi kierowcy ciężarówki, który wyprzedzając „na trzeciego” doprowadził do śmiertelnego wypadku. Zginęły w nim dwie osoby, a dziewięć zostało rannych.

Tokio 2020: Patryk Dobek z brązowym medalem w biegu na 800 m!

Tokio 2020: Patryk Dobek z brązowym medalem w biegu na 800 m!

Medalowa środa naszych zawodników w Tokio. Kolejny krążek wywalczył Patryk Dobek, który był trzeci w finale biegu na 800 metrów.