Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 marca 2015 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Intermarché i Bricomarché powstaną w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora aa
8 13 A A

Rynek Muszkieterów powstanie w Świdniku. Na działce leżącej w pobliżu skrzyżowania ulic ul. Jana III Sobieskiego, Żwirki i Wigury oraz Sportowej staną dwa supermarkety - spożywczy i wyposażenia domu i ogrodu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W Świdniku planujemy otworzyć supermarket spożywczy Intermarché oraz supermarket typu "dom i ogród” Bricomarché, tworząc tym samym dla naszych klientów tzw. Rynek Muszkieterów - mówi Eliza Orepiuk-Szymura kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

- W ubiegłym roku wydaliśmy dwie decyzje o pozwoleniu na budowę pawilonów - mówi Jacek Kosierb, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdniku.
Dwa supermarkety staną na działce w pobliżu stadionu i dworca kolejowego, na której do niedawna stał stalowy szkielet budynku. Miał tam powstać internat dawnego Zespołu Szkół Technicznych. Planów nigdy nie zrealizowano. Później właścicielem działki stała się prywatna osoba. Powstał budynek biurowy o powierzchni blisko 2 tys. mkw. W 2013 r. były nawet przymiarki, by do budynku przenieśli się urzędnicy Starostwa Powiatowego w Świdniku. Tak się jednak nie stało.

Kiedy zmienił się właściciel teren uporządkowano. Przedsiębiorca nie chciał jednak zdradzać jakie ma plany. Teraz wiadomo, że na działce powstaną sklepy. - Obecnie mamy podpisaną umowę przedwstępną - dodaje Eliza Orepiuk-Szymura. - Planujemy otworzyć Intermarché o powierzchni sprzedaży ok. 1200 mkw, a Bricomarché ok. 2000 mkw. Zaplanowany jest też parking na ok. 200 aut. Przedstawicielka "Grupy Muszkieterów” jeszcze nie informuje, kiedy dwa supermarkety przyjmą pierwszych klientów.

Sieć handlowa "Grupy Muszkieterów” w Polsce liczy obecnie 218 supermarketów spożywczych Intermarché i 108 supermarketów "dom i ogród” Bricomarché. Ma również 51 stacji paliw.
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kiedyś tu mieszkałem / 24 marca 2015 o 20:25
0

3 stacje? W Świdniku? Chyba od wczoraj mieszkasz?

Chodzi ci o stacje kolejowe? W Świdniku są 4 takie - stacja Świdnik (towarowa, dawniej pasażerska, "stara stacja"), Świdnik Miasto, Świdnik Wschód i Świdnik Lotnisko :) Co, mieszkasz w Świdniku i tego nie wiesz? :D ;)

Avatar
bart / 24 marca 2015 o 13:30
0

Większa konkurencja - mniejsze sklepy regionalne upadną - duże nie mają siedziby w Świdniku więc podatki zapłacą w innym mieście  - a ty będziesz płakał że miasto nie ma na chodniki, remonty dróg osiedlowych, parkingi itd. "Slaw" geniusz z ciebie nie z tej ziemi!!!

Ale polski sklep "regionalny" zatrudnia ledwo kilka osób, a zagraniczny market zatrudnia osób kilkadziesiąt.

..........................

Polski sklep ma ceny o niebo wyższe niż takie Biedronki czy LIDL-e.

A klient głosuje swoim portfelem.

Polak jest biedny, więc zwisa mu kalafiorem "patriotyzm", kupuje tam gdzie taniej.

Cała chłopska filozofia.

Ale polski sklep "regionalny" zatrudnia ledwo kilka osób, a zagraniczny market zatrudnia osób kilkadziesiąt.

..........................

Polski sklep ma ceny o niebo wyższe niż takie Biedronki czy LIDL-e.

A klient głosuje swoim portfelem.

Polak jest biedny, więc zwisa mu kalafiorem "patriotyzm", kupuje tam gdzie taniej.

Cała chłopska filozofia.

rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2015 o 11:04
0

I Bardzo Dobrze. Więcej sklepów - więcej konkurencji - niższe ceny. :D

Większa konkurencja - mniejsze sklepy regionalne upadną - duże nie mają siedziby w Świdniku więc podatki zapłacą w innym mieście  - a ty będziesz płakał że miasto nie ma na chodniki, remonty dróg osiedlowych, parkingi itd. "Slaw" geniusz z ciebie nie z tej ziemi!!!

Avatar
aaa / 23 marca 2015 o 23:04
0

3 stacje? W Świdniku? Chyba od wczoraj mieszkasz?

Avatar
ludwik / 23 marca 2015 o 22:38
0

I Bardzo Dobrze. Więcej sklepów - więcej konkurencji - niższe ceny. :D

będziesz miał niższe ceny !

oj naiwny, naiwny jak dziecko

I Bardzo Dobrze. Więcej sklepów - więcej konkurencji - niższe ceny. :D

Avatar
tooom / 23 marca 2015 o 22:19
0

I Bardzo Dobrze. Więcej sklepów - więcej konkurencji - niższe ceny. :D

Ciekawe jakbyś gęgał jakby twoja stara prowadziła obok np.spożywczak

Avatar
belzyce / 23 marca 2015 o 20:47
0

rzeczy w intermarche sa bardzo drogie macie porownanie w bełzycach ludzie uciekaja do biedronki i zwykłych sklepów.

napoczatku zatrudnia kolo 100 osób na towarowanie a potem polowe zwolnia powiedza ze niema utargu duzego w belzycach z 80 osób zrobilo sie 20 i w tym zatrudniaja z agencji pracy na tydzien lub mniej a utarg nie przekracza 13 tys na dzien,

powinni sokrotke lub biedronke z jedną powstawili niz te supermarket 

Avatar
Pracownik belzyc / 23 marca 2015 o 20:39
0

INERMARCHE MA WŁASNA WĘDZARNIE TO PLUS JEST DUZY ,ALE MINUSEM DUŻYM JEST DROGIE RZECZY W SUPERMARKECIE PARCOWALEM W BEŁZYCACH DOPIKI NIE ZOSTAŁEM ZWOLNIONY I POWIEM ZE NIEMA ZADNEJ REWELACJI W TYM . W BEŁZYCAHC JEST BARDZO MAŁO KLIENTÓW DLATEGO ZE RZECZY SA BARDZO DROGIE NIZ W ZWYKŁYM SKLEPIE . SAMI MIESZKANCY SWIDNIKA SIE PRZEKONAJA JAKIE CENY BEDE W INERMARCZE I DRYGA SPARAWA BRAK TOWARY Z GAZETKI TAK BYLO W BELZYCACH .

w inetermarche jest bardzo drogo 

Avatar
swidniczan / 23 marca 2015 o 19:49
0
Super jakby była ze stacją paliw! Jak bez to bezsens! Mamy tyle marketów a tylko trzy stacje z czego sieć na O ma praktycznie monopol
Avatar
Jan / 23 marca 2015 o 19:35
0

dla kogo te markety, ludzie puknijcie się w globusy...

Avatar
Kiedyś tu mieszkałem / 24 marca 2015 o 20:25
0

3 stacje? W Świdniku? Chyba od wczoraj mieszkasz?

Chodzi ci o stacje kolejowe? W Świdniku są 4 takie - stacja Świdnik (towarowa, dawniej pasażerska, "stara stacja"), Świdnik Miasto, Świdnik Wschód i Świdnik Lotnisko :) Co, mieszkasz w Świdniku i tego nie wiesz? :D ;)

Avatar
bart / 24 marca 2015 o 13:30
0

Większa konkurencja - mniejsze sklepy regionalne upadną - duże nie mają siedziby w Świdniku więc podatki zapłacą w innym mieście  - a ty będziesz płakał że miasto nie ma na chodniki, remonty dróg osiedlowych, parkingi itd. "Slaw" geniusz z ciebie nie z tej ziemi!!!

Ale polski sklep "regionalny" zatrudnia ledwo kilka osób, a zagraniczny market zatrudnia osób kilkadziesiąt.

..........................

Polski sklep ma ceny o niebo wyższe niż takie Biedronki czy LIDL-e.

A klient głosuje swoim portfelem.

Polak jest biedny, więc zwisa mu kalafiorem "patriotyzm", kupuje tam gdzie taniej.

Cała chłopska filozofia.

Ale polski sklep "regionalny" zatrudnia ledwo kilka osób, a zagraniczny market zatrudnia osób kilkadziesiąt.

..........................

Polski sklep ma ceny o niebo wyższe niż takie Biedronki czy LIDL-e.

A klient głosuje swoim portfelem.

Polak jest biedny, więc zwisa mu kalafiorem "patriotyzm", kupuje tam gdzie taniej.

Cała chłopska filozofia.

rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2015 o 11:04
0

I Bardzo Dobrze. Więcej sklepów - więcej konkurencji - niższe ceny. :D

Większa konkurencja - mniejsze sklepy regionalne upadną - duże nie mają siedziby w Świdniku więc podatki zapłacą w innym mieście  - a ty będziesz płakał że miasto nie ma na chodniki, remonty dróg osiedlowych, parkingi itd. "Slaw" geniusz z ciebie nie z tej ziemi!!!

Avatar
aaa / 23 marca 2015 o 23:04
0

3 stacje? W Świdniku? Chyba od wczoraj mieszkasz?

Avatar
ludwik / 23 marca 2015 o 22:38
0

I Bardzo Dobrze. Więcej sklepów - więcej konkurencji - niższe ceny. :D

będziesz miał niższe ceny !

oj naiwny, naiwny jak dziecko

I Bardzo Dobrze. Więcej sklepów - więcej konkurencji - niższe ceny. :D

Avatar
tooom / 23 marca 2015 o 22:19
0

I Bardzo Dobrze. Więcej sklepów - więcej konkurencji - niższe ceny. :D

Ciekawe jakbyś gęgał jakby twoja stara prowadziła obok np.spożywczak

Avatar
belzyce / 23 marca 2015 o 20:47
0

rzeczy w intermarche sa bardzo drogie macie porownanie w bełzycach ludzie uciekaja do biedronki i zwykłych sklepów.

napoczatku zatrudnia kolo 100 osób na towarowanie a potem polowe zwolnia powiedza ze niema utargu duzego w belzycach z 80 osób zrobilo sie 20 i w tym zatrudniaja z agencji pracy na tydzien lub mniej a utarg nie przekracza 13 tys na dzien,

powinni sokrotke lub biedronke z jedną powstawili niz te supermarket 

Avatar
Pracownik belzyc / 23 marca 2015 o 20:39
0

INERMARCHE MA WŁASNA WĘDZARNIE TO PLUS JEST DUZY ,ALE MINUSEM DUŻYM JEST DROGIE RZECZY W SUPERMARKECIE PARCOWALEM W BEŁZYCACH DOPIKI NIE ZOSTAŁEM ZWOLNIONY I POWIEM ZE NIEMA ZADNEJ REWELACJI W TYM . W BEŁZYCAHC JEST BARDZO MAŁO KLIENTÓW DLATEGO ZE RZECZY SA BARDZO DROGIE NIZ W ZWYKŁYM SKLEPIE . SAMI MIESZKANCY SWIDNIKA SIE PRZEKONAJA JAKIE CENY BEDE W INERMARCZE I DRYGA SPARAWA BRAK TOWARY Z GAZETKI TAK BYLO W BELZYCACH .

w inetermarche jest bardzo drogo 

Avatar
swidniczan / 23 marca 2015 o 19:49
0
Super jakby była ze stacją paliw! Jak bez to bezsens! Mamy tyle marketów a tylko trzy stacje z czego sieć na O ma praktycznie monopol
Avatar
Jan / 23 marca 2015 o 19:35
0

dla kogo te markety, ludzie puknijcie się w globusy...

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 18 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 13

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 28 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!