Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

19 grudnia 2007 r.
11:15
Edytuj ten wpis

Kolejny etap inwestycji w Porcie Lotniczym Lublin

0 5 A A

Z 2 do ponad 10 mln zł wzrósł wczoraj kapitał akcyjny spółki Port Lotniczy Lublin, która ma wybudować lotnisko w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pieniądze wniosło dwóch akcjonariuszy - miasto Lublin i województwo lubelskie. Zostaną one przeznaczone przede wszystkim na wykup gruntów potrzebnych pod lotnisko.

- Zakończył się właśnie pierwszy etap wyceny. Rzeczoznawcy oszacowali wartość 220 prywatnych nieruchomości: działek i domów. W sumie na kwotę ok. 36 mln zł - wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik PLL. - Do wyceny zostało jeszcze 36 nieruchomości. I dopiero wtedy przystąpimy do rozmów z właścicielami.

W tej chwili właściciele działek i domów nie wiedzą na ile biegli wycenili ich nieruchomości. Dowiedzą się podczas indywidualnych negocjacji, które rozpoczną się na początku przyszłego roku. Spotkania mają się odbywać na terenie Urzędu Gminy Wólka Lubelska. W rozmowach przedstawicieli spółki Port Lotniczy Lublin z właścicielami będą uczestniczyć urzędnicy. - Po to, by zachować pełny obiektywizm i nie zostać posądzonym o szczególne traktowanie którejś z zainteresowanych osób - tłumaczy Jankowski.

To jednak nie uspokaja właścicieli gruntów, którzy niepokoją się o swój dalszy los. - Ziemia wciąż drożeje. Materiały budowlane też idą w górę. Boimy się, że tych pieniędzy, które dostaniemy nie wystarczy nawet na mieszkanie - martwi się pani Anna, która z rodzicami i dziećmi mieszka w dużym domu na samym środku przyszłego pasa startowego. (mag)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 7 stycznia 2008 r. o 23:42
A kto Ci powiedział, że nieruchomość nieruchomości równa, od kiedy nieruchomość zabudowana i niezabudowana to taka sama wartość. Pomyśl zanim coś napiszesz i policzysz. Są tam też działki 1 ha i ro rolne. Jak by mi chcieli zapłacić 150 tyś co mam 7ha, sprzedaam za pół ceny za każdy hektar. Chcesz zrobić interes, zgłoś się hahahah
Avatar
nemo / 2 stycznia 2008 r. o 16:49
A z funduszy Uni Europejskiej nie da się "wyciagnąć" troche Euro na ten port lotniczy?
Avatar
gruby / 31 grudnia 2007 r. o 14:33
..150tys na nieruchomość! kto im sprzeda za takie pieniądze? gumowy młotek i popukać się w łepetynę....wy dziennikarze to tez jestescie ciekawi..smiech w zywe oczy a wy nic...kiedy w koncu zabierzecie sie za ten przekręt...
Avatar
mk / 21 grudnia 2007 r. o 00:02
Kolejny przekręt z lasem.....wczoraj widziałem w tV jak w Ameryce goscie łapią susły do specjalnego odkurzacza ktorego koszt to ok 30000tys i moze zlapac kilka tysięcy dziennie a więc kalkulując za ok 50 000 mozna sie pozbyć susłów.......w tydzień
Ale w polsce to nie dziala trzeba wyciąc 150 ha lasow wysiedlic okolicznych ludzi i wżiąśc kasę i w nogi
Avatar
bena / 20 grudnia 2007 r. o 20:21
Wszystko fajnie. A co z tymi, którzy kupili działkę obok lasu, wybudowali dom, a teraz się okazuje, że lotnisko będą mieli za płotem?
Avatar
ja / 7 stycznia 2008 r. o 23:42
A kto Ci powiedział, że nieruchomość nieruchomości równa, od kiedy nieruchomość zabudowana i niezabudowana to taka sama wartość. Pomyśl zanim coś napiszesz i policzysz. Są tam też działki 1 ha i ro rolne. Jak by mi chcieli zapłacić 150 tyś co mam 7ha, sprzedaam za pół ceny za każdy hektar. Chcesz zrobić interes, zgłoś się hahahah
Avatar
nemo / 2 stycznia 2008 r. o 16:49
A z funduszy Uni Europejskiej nie da się "wyciagnąć" troche Euro na ten port lotniczy?
Avatar
gruby / 31 grudnia 2007 r. o 14:33
..150tys na nieruchomość! kto im sprzeda za takie pieniądze? gumowy młotek i popukać się w łepetynę....wy dziennikarze to tez jestescie ciekawi..smiech w zywe oczy a wy nic...kiedy w koncu zabierzecie sie za ten przekręt...
Avatar
mk / 21 grudnia 2007 r. o 00:02
Kolejny przekręt z lasem.....wczoraj widziałem w tV jak w Ameryce goscie łapią susły do specjalnego odkurzacza ktorego koszt to ok 30000tys i moze zlapac kilka tysięcy dziennie a więc kalkulując za ok 50 000 mozna sie pozbyć susłów.......w tydzień
Ale w polsce to nie dziala trzeba wyciąc 150 ha lasow wysiedlic okolicznych ludzi i wżiąśc kasę i w nogi
Avatar
bena / 20 grudnia 2007 r. o 20:21
Wszystko fajnie. A co z tymi, którzy kupili działkę obok lasu, wybudowali dom, a teraz się okazuje, że lotnisko będą mieli za płotem?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żaneta wysuszyła włosy przy 70 km/h, czyli anielski jubileusz Politechniki Lubelskiej
galeria

Żaneta wysuszyła włosy przy 70 km/h, czyli anielski jubileusz Politechniki Lubelskiej

Studia to nie wyścigi, to nie Ryszard Szurkowski – wspominał z uśmiechem Lech Sprawka, absolwent Politechniki Lubelskiej sprzed 47-lat, słowa jednego ze swoich wykładowców w czasach, kiedy dostanie urlopu dziekańskiego nie zawsze było łatwe. Lubelska uczelnia techniczna obchodzi jubileusz 70-lecia.

Uratują więcej pacjentów. Szpital przy Jaczewskiego buduje nową stację dializ
Zdjęcia
galeria

Uratują więcej pacjentów. Szpital przy Jaczewskiego buduje nową stację dializ

Budowa nowej stacji dializ pomoże nam uratować dużo więcej ludzi – mówi wprost prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Budowa przy ulicy Jaczewskiego już trwa, w środę wmurowano tam akt erekcyjny.

Nikt nie chce sprzedać prądu dla MPK Lublin

Nikt nie chce sprzedać prądu dla MPK Lublin

Ani jedna firma nie stanęła do przetargu na dostawę energii elektrycznej dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Nie ma jednak obaw, że z dnia na dzień po lubelskich ulicach przestaną kursować trolejbusy i autobusy elektryczne.

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Rozmowa z Pawłem Babiarzem, trenerem Huczwy Tyszowce

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca
zdjęcia
galeria

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca

Do tragicznego wypadku doszło w środę w powiecie bialskim. Nie udało się uratować życia mężczyzny.

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Ostra wymiana zdań między prezydentem Poznania a ministrem edukacji i nauki. O co poszło w sporze Jaśkowiak – Czarnek?

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę
29 września 2022, 17:00

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę

Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu
wideo
film

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu

Po ulicach Warszawy grasuje 204-konny elektryczny Volkswagen z literą "L" na dachu.

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Starsze małżeństwo uwierzyło oszustom i oddało im sporą gotówkę. Torbę z pieniędzmi wyrzucili przez okno.

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Tomasovia w nowy sezon weszła raczej średnio. Po czterech kolejkach miała na koncie siedem punktów. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Niebiesko-biali zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, pięć kolejnych meczów, w których zagrali na zero z tyłu i chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że są w gronie faworytów grupy drugiej.

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Do piątku trzeba było kupować bilety. Od soboty dwa parkingi położone w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta są bezpłatne. I tak pozostanie aż do wiosny.

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach
12 października 2022, 19:00

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach

Kolejny spektakl w ramach tegorocznych Konfrontacji Teatralnych lubelscy widzowie zobaczą 12 października o godz. 19. Tego dnia Centrum Kultury zaprosi na pokaz przedstawienia "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" powstałego w kooperacji Teatru Polskiego Bydgoszcz i Komuny Warszawa.

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?
galeria

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?

Jodku potasu nie można przyjmować profilaktycznie i na własną rękę! Nie pomoże zażywanie go profilaktycznie, gdy nie występuje narażenie na szkodliwe skutki promieniowania. Wręcz zaszkodzi.

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"
galeria

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"

Jeszcze jesienią ma się zacząć urządzanie dolnej części wąwozu na Czechowie, w którym planowany jest nowy park ciągnący się od ul. Północnej do ul. Kameralnej. Nie wszystkie propozycje architekta krajobrazu przypadły do gustu pobliskim mieszkańcom.