Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

9 listopada 2009 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Kto zarobi na budowie lotniska w Świdniku?

0 17 A A

Dziś ogłoszono pierwszy z pięciu przetargów na prace związane z budową lotniska w Świdniku. – Dajemy szansę wszystkim firmom, a wybierzemy najtańszą i najszybszą – mówią władze spółki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Negocjacje z ogłoszenia – taką formę wybraliśmy, aby wyłonić wykonawców – poinformował dziś Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin. – Dlaczego nie przetarg nieograniczony? Dlatego, że negocjacje są najlepszą drogą do uzyskania jak najniższej ceny.

Władze spółki ogłosiły pierwszy przetarg na roboty związane z lotniskiem. Pierwszy etap obejmie usunięcie resztek po wyciętych drzewach, niwelację terenu oraz przełożenie nitek sieci elektrycznej, kanalizacyjnej, gazowej i wodnej.

– Następne cztery przetargi będziemy ogłaszać w odstępach dwutygodniowych. Ostatni na przełomie 2009/2010 roku – mówi Krzysztof Siczek z PLL.

Obejmą one m.in. wykonanie sieci sanitarnych i elektrycznych, budowę drogi startowej i kołowania, płyty postojowej lotniska i terminala pasażerskiego. Na wykonanie poszczególnych robót będą miały szanse te firmy, które zaproponują najniższą cenę i najszybszy czas wykonania.

– Każda z poważniejszych firm będzie w stanie zrealizować większość z tych zadań – uważa Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa.

Czy lubelskie firmy będą mogły liczyć na preferencyjne traktowanie?

– Prawo nie przewiduje preferencji miejscowych. Ale po to podzieliśmy przetarg na 5 części, żeby dać szansę wszystkim firmom, także tym mniejszym, lubelskim – tłumaczy Muszyński. – Bardzo chciałbym, by pieniądze na tę inwestycję zostały tutaj. Wielkim sukcesem byłoby, gdyby 80 proc. prac wykonały nasze firmy.

Henryk Polak, prezes Henpolu, lubelskiej firmy, która wybudowała Galerię Olimp IV w Lublinie nie ukrywa, że budowa portu lotniczego to dla jego spółki bardzo łakomy kąsek.

– Na pewno wystartujemy w przetargach na wszystkie te roboty, które jesteśmy w stanie wykonać – deklaruje prezes Polak. – Boję się jedynie dumpingowych cen dużych konsorcjów, które mogą sobie pozwolić na dokładanie do zlecenia. Ale będę walczył jak lew, bo to prestiżowa inwestycja, jakiej na Lubelszczyźnie jeszcze nie było. Mam nadzieję, że lubelskie firmy też na niej skorzystają.

Budowa ma kosztować 350 mln zł.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~max~ / 13 listopada 2009 o 17:18
0
mosquito napisał:
a ja wybrałbym najlepszą ! Tanie mięso to psy jedzą.

Najlepszej firmy nie będzie bo czym by się podzielili .Połowa kwoty inwestycji pójdzie do kieszonek.
Avatar
JOLKA / 10 listopada 2009 o 12:54
0
???????????????????????
CO TO ZA FOTOGRAFIA??????
TO JEST OBSZAR NATURA 2000 - AKURAT TUTAJ NIE MOŻNA NIC BUDOWAĆ. TO TEREN ZA KTÓRY PLL "WYWALIŁO" ZUPEŁNIE BEZ POTRZEBY 12,85mln I MA POZOSTAĆ JAKO SIEDLISKO SUSŁA PEREŁKOWANEGO.
LOTNISKO (PAS STARTOWY) JEST PLANOWANE PO DRUGIEJ STRONIE MEŁGIEWSIEJ, TAM GCZIE TERAZ ROŚNIE PIĘKNY LAS. WŁAŚNIE DLATEGO TRZEBA WYCIĄĆ 135ha LASU.
KOLEJNY RAZ CZYTEKNIKÓW WPROWADZA SIĘ W BŁĄD! CZY TO JAKAS ZMOWA, ABY UKRYĆ PRAWDZIWE OBLICZE PARANOICZNEGO POMYSŁU I MARNOTRAWSTWA - CZYLI BUDOWY LOTNISKA W TYM MIEJSCU?
???????????????????????
CO TO ZA FOTOGRAFIA??????
TO JEST OBSZAR NATURA 2000 - AKURAT TUTAJ NIE MOŻNA NIC BUDOWAĆ. TO TEREN ZA KTÓRY PLL "WYWALIŁO" ZUPEŁNIE BEZ POTRZEBY 12,85mln I MA POZOSTAĆ JAKO SIEDLISKO SUSŁA PEREŁKOWANEGO.
LOTNISKO (PAS STARTOWY) JEST PLANOWANE PO DRUGIEJ STRONIE MEŁGIEWSIEJ, TAM GCZIE TERAZ ROŚNIE PIĘKNY LAS. WŁAŚNIE DLATEGO TRZEBA WYCIĄĆ 135ha LASU.
KOLEJNY RAZ CZYTEKNIKÓW WPROWADZA SIĘ W BŁĄD! CZY TO JAKAS ZMOWA, ABY UKRYĆ PRAWDZIWE OBLICZE PARANOICZNEGO POMYSŁU I MARNOTRAWSTWA... rozwiń
Avatar
baton / 10 listopada 2009 o 09:39
0
qqryq napisał:
No niestety, nie brakuje tu takich, którzy chcą by Lublin stał się ubogą dzielnicą Warszawy. Dobrze że Lublin ma zupełnie inną strategię, chce mieć własne lotnisko, własne nowoczesne uczelnie.

co???? Lublin ma w ogóle jakąś strategię jakie nowoczesne uczeni? KUL RZUL (rządowy uniwersytet lubelski) a co do wykonawcy lotniska tani i szybki to może byc tylko numerek w burdelu na kółkach a nie wykonawca lotniska już w krasnymstawie wyudowano stadion tanio i teraz ledwie popada woda stoi a piłkarze grzęzną. tanie mięso to psy jedzą a nas jako najbiedniejszego regionu nie stac na taniochę. a tak czy już wiadomo dokąd będą latac samoloty z tego lotniska? czy dopiero wyjdzie w trakcie?

co???? Lublin ma w ogóle jakąś strategię jakie nowoczesne uczeni? KUL RZUL (rządowy uniwersytet lubelski) a co do wykonawcy lotniska tani i szybki to może byc tylko numerek w burdelu na kółkach a nie wykonawca lotniska już w krasnymstawie wyudowano stadion tanio i teraz ledwie popada woda stoi a piłkarze grzęzną. tanie mięso to psy jedzą a nas jako najbiedniejszego regionu nie stac na taniochę. a tak czy już wiadomo dokąd będą latac samoloty z tego lotniska? czy dopiero wyjdzie w trakcie? rozwiń
Avatar
polak / 10 listopada 2009 o 09:26
0
Sukces potrzebny poslom z lubelszczyzny ,a w szczegolnosci likwidatorowi ZPOW poslowi Palkotowi.Nie dopuszczono go do koryta czy moze zajmowac sie tylko groteska.
Pieniadze tez powinne pozostac w regionie.
Martwi mnie jedynie do kazdego z przetargow wybor dwu firm:
1.Taniej
2.Szybkiej i profesjonalnej.
Jak bedzie z prowizjami za wygrany przetarg? Do osoby czy partii?
Slyszalem rowniez ,ze przetargi sie nie odbeda bo ktos wyniki ukradl.
Avatar
kazek / 10 listopada 2009 o 09:09
0
CBA i prokuratura już od sierpnia prowadzi śledztwo w sprawie kombinowania przy tej inwestycji tylko Dziennik ( tuba propagandowa a nie obiektywna gazeta ) tego nie napisze. Odsyłam do Gazety Wyborczej sprzed kilku dni.
Avatar
LUBKOLE33 / 10 listopada 2009 o 08:26
0
TA CAŁA INWESTYCJA LUBLIN PORT LOTNICZY TO ŚMIERDZI NA WIELE KILOMETRÓW!!WG PEWNYCH ŹRÓDEŁ WIEM,ŻE TO MOŻE BYC JEDEN WIELKI PRZEKRĘT!!!CZEMU TU CBA,CBŚ NIE WESZĄ,NIE SPRAWDZAJĄ PAPIERÓW,UMÓW??TYLKO ZAJMUJĄ SIĘ DUPERELAMI W STYLU PAZUROWA CZY INNE??LUBLIN I LUBELSZCZYZNA NIE MIAŁY,NIE MAJA I NIE BĘDĄ MIAŁY GOSPODARZY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!!TO JAK ZEMSTA PEWNYCH SIŁ,KTÓRYM ZALĘZY NA TYM BY NASZ REGION BYŁ MEGA DZIADOWSTWEM,GDZIE WRONY ZAWRATAJĄ!!
Avatar
prorok / 10 listopada 2009 o 08:18
0
Jak uczy doświadczenie innych do portu lotniczego trzeba dokładać min. przez 10-15 lat. kto będzie dokładał i z jakich pieniędzy? Słusznie ktoś tu napisał, że trzeba inwestować w branże gdzie jest szybki zwrot z kapitału. Jeszcze TEATRUM nie skończone i jak słuchać pan marszałek sobczak sukcesów na tym polu nie odnosi mimo medialnego "bulgotania" o postępach w zakończeniu inwestycji. Jaki macie pomysł na pks wschód -zero null.
Oczywiście teren koło zamku lubelskiego jest atrakcyjny i na pewno jakiś szemrany kapitał wybuduje tu Galerię Lubelską - bo to się szybko zwraca. Odpowiadając na pytanie Kto zarobi na budowie lotniska w Świdniku? trzeba parafrazować powiedzenie Lecha Wałęsy - wszyscy na tym stracimy a nawet kilka osób zarobi.
Jak uczy doświadczenie innych do portu lotniczego trzeba dokładać min. przez 10-15 lat. kto będzie dokładał i z jakich pieniędzy? Słusznie ktoś tu napisał, że trzeba inwestować w branże gdzie jest szybki zwrot z kapitału. Jeszcze TEATRUM nie skończone i jak słuchać pan marszałek sobczak sukcesów na tym polu nie odnosi mimo medialnego "bulgotania" o postępach w zakończeniu inwestycji. Jaki macie pomysł na pks wschód -zero null.
Oczywiście teren koło zamku lubelskiego jest atrakcyjny i na pewno jakiś szemrany kapitał wybuduje ... rozwiń
Avatar
mosquito / 9 listopada 2009 o 22:27
0
Lublin będzie miał nowe tylko ścieżki rowerowe ale przed wyborami to on będzie miał wszystko.
Avatar
mosquito / 9 listopada 2009 o 22:24
0
kmiotki ! Wbijcie to sobie w durne, zakute pały - żadnego lotniska nie będzie bo jest ono potrzebne regionowi jak dzwonek zającowi w uchu i kasa pójdzie spacerować już na wstępnych etapach realizacji. Podobnie jak w Niedźwiadzie. Korzystają z patentu Turka, który o mało co nie wyrolował Białej Podl.
Avatar
mosquito / 9 listopada 2009 o 22:16
0
a ja wybrałbym najlepszą ! Tanie mięso to psy jedzą.
Avatar
~max~ / 13 listopada 2009 o 17:18
0
mosquito napisał:
a ja wybrałbym najlepszą ! Tanie mięso to psy jedzą.

Najlepszej firmy nie będzie bo czym by się podzielili .Połowa kwoty inwestycji pójdzie do kieszonek.
Avatar
JOLKA / 10 listopada 2009 o 12:54
0
???????????????????????
CO TO ZA FOTOGRAFIA??????
TO JEST OBSZAR NATURA 2000 - AKURAT TUTAJ NIE MOŻNA NIC BUDOWAĆ. TO TEREN ZA KTÓRY PLL "WYWALIŁO" ZUPEŁNIE BEZ POTRZEBY 12,85mln I MA POZOSTAĆ JAKO SIEDLISKO SUSŁA PEREŁKOWANEGO.
LOTNISKO (PAS STARTOWY) JEST PLANOWANE PO DRUGIEJ STRONIE MEŁGIEWSIEJ, TAM GCZIE TERAZ ROŚNIE PIĘKNY LAS. WŁAŚNIE DLATEGO TRZEBA WYCIĄĆ 135ha LASU.
KOLEJNY RAZ CZYTEKNIKÓW WPROWADZA SIĘ W BŁĄD! CZY TO JAKAS ZMOWA, ABY UKRYĆ PRAWDZIWE OBLICZE PARANOICZNEGO POMYSŁU I MARNOTRAWSTWA - CZYLI BUDOWY LOTNISKA W TYM MIEJSCU?
???????????????????????
CO TO ZA FOTOGRAFIA??????
TO JEST OBSZAR NATURA 2000 - AKURAT TUTAJ NIE MOŻNA NIC BUDOWAĆ. TO TEREN ZA KTÓRY PLL "WYWALIŁO" ZUPEŁNIE BEZ POTRZEBY 12,85mln I MA POZOSTAĆ JAKO SIEDLISKO SUSŁA PEREŁKOWANEGO.
LOTNISKO (PAS STARTOWY) JEST PLANOWANE PO DRUGIEJ STRONIE MEŁGIEWSIEJ, TAM GCZIE TERAZ ROŚNIE PIĘKNY LAS. WŁAŚNIE DLATEGO TRZEBA WYCIĄĆ 135ha LASU.
KOLEJNY RAZ CZYTEKNIKÓW WPROWADZA SIĘ W BŁĄD! CZY TO JAKAS ZMOWA, ABY UKRYĆ PRAWDZIWE OBLICZE PARANOICZNEGO POMYSŁU I MARNOTRAWSTWA... rozwiń
Avatar
baton / 10 listopada 2009 o 09:39
0
qqryq napisał:
No niestety, nie brakuje tu takich, którzy chcą by Lublin stał się ubogą dzielnicą Warszawy. Dobrze że Lublin ma zupełnie inną strategię, chce mieć własne lotnisko, własne nowoczesne uczelnie.

co???? Lublin ma w ogóle jakąś strategię jakie nowoczesne uczeni? KUL RZUL (rządowy uniwersytet lubelski) a co do wykonawcy lotniska tani i szybki to może byc tylko numerek w burdelu na kółkach a nie wykonawca lotniska już w krasnymstawie wyudowano stadion tanio i teraz ledwie popada woda stoi a piłkarze grzęzną. tanie mięso to psy jedzą a nas jako najbiedniejszego regionu nie stac na taniochę. a tak czy już wiadomo dokąd będą latac samoloty z tego lotniska? czy dopiero wyjdzie w trakcie?

co???? Lublin ma w ogóle jakąś strategię jakie nowoczesne uczeni? KUL RZUL (rządowy uniwersytet lubelski) a co do wykonawcy lotniska tani i szybki to może byc tylko numerek w burdelu na kółkach a nie wykonawca lotniska już w krasnymstawie wyudowano stadion tanio i teraz ledwie popada woda stoi a piłkarze grzęzną. tanie mięso to psy jedzą a nas jako najbiedniejszego regionu nie stac na taniochę. a tak czy już wiadomo dokąd będą latac samoloty z tego lotniska? czy dopiero wyjdzie w trakcie? rozwiń
Avatar
polak / 10 listopada 2009 o 09:26
0
Sukces potrzebny poslom z lubelszczyzny ,a w szczegolnosci likwidatorowi ZPOW poslowi Palkotowi.Nie dopuszczono go do koryta czy moze zajmowac sie tylko groteska.
Pieniadze tez powinne pozostac w regionie.
Martwi mnie jedynie do kazdego z przetargow wybor dwu firm:
1.Taniej
2.Szybkiej i profesjonalnej.
Jak bedzie z prowizjami za wygrany przetarg? Do osoby czy partii?
Slyszalem rowniez ,ze przetargi sie nie odbeda bo ktos wyniki ukradl.
Avatar
kazek / 10 listopada 2009 o 09:09
0
CBA i prokuratura już od sierpnia prowadzi śledztwo w sprawie kombinowania przy tej inwestycji tylko Dziennik ( tuba propagandowa a nie obiektywna gazeta ) tego nie napisze. Odsyłam do Gazety Wyborczej sprzed kilku dni.
Avatar
LUBKOLE33 / 10 listopada 2009 o 08:26
0
TA CAŁA INWESTYCJA LUBLIN PORT LOTNICZY TO ŚMIERDZI NA WIELE KILOMETRÓW!!WG PEWNYCH ŹRÓDEŁ WIEM,ŻE TO MOŻE BYC JEDEN WIELKI PRZEKRĘT!!!CZEMU TU CBA,CBŚ NIE WESZĄ,NIE SPRAWDZAJĄ PAPIERÓW,UMÓW??TYLKO ZAJMUJĄ SIĘ DUPERELAMI W STYLU PAZUROWA CZY INNE??LUBLIN I LUBELSZCZYZNA NIE MIAŁY,NIE MAJA I NIE BĘDĄ MIAŁY GOSPODARZY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!!TO JAK ZEMSTA PEWNYCH SIŁ,KTÓRYM ZALĘZY NA TYM BY NASZ REGION BYŁ MEGA DZIADOWSTWEM,GDZIE WRONY ZAWRATAJĄ!!
Avatar
prorok / 10 listopada 2009 o 08:18
0
Jak uczy doświadczenie innych do portu lotniczego trzeba dokładać min. przez 10-15 lat. kto będzie dokładał i z jakich pieniędzy? Słusznie ktoś tu napisał, że trzeba inwestować w branże gdzie jest szybki zwrot z kapitału. Jeszcze TEATRUM nie skończone i jak słuchać pan marszałek sobczak sukcesów na tym polu nie odnosi mimo medialnego "bulgotania" o postępach w zakończeniu inwestycji. Jaki macie pomysł na pks wschód -zero null.
Oczywiście teren koło zamku lubelskiego jest atrakcyjny i na pewno jakiś szemrany kapitał wybuduje tu Galerię Lubelską - bo to się szybko zwraca. Odpowiadając na pytanie Kto zarobi na budowie lotniska w Świdniku? trzeba parafrazować powiedzenie Lecha Wałęsy - wszyscy na tym stracimy a nawet kilka osób zarobi.
Jak uczy doświadczenie innych do portu lotniczego trzeba dokładać min. przez 10-15 lat. kto będzie dokładał i z jakich pieniędzy? Słusznie ktoś tu napisał, że trzeba inwestować w branże gdzie jest szybki zwrot z kapitału. Jeszcze TEATRUM nie skończone i jak słuchać pan marszałek sobczak sukcesów na tym polu nie odnosi mimo medialnego "bulgotania" o postępach w zakończeniu inwestycji. Jaki macie pomysł na pks wschód -zero null.
Oczywiście teren koło zamku lubelskiego jest atrakcyjny i na pewno jakiś szemrany kapitał wybuduje ... rozwiń
Avatar
mosquito / 9 listopada 2009 o 22:27
0
Lublin będzie miał nowe tylko ścieżki rowerowe ale przed wyborami to on będzie miał wszystko.
Avatar
mosquito / 9 listopada 2009 o 22:24
0
kmiotki ! Wbijcie to sobie w durne, zakute pały - żadnego lotniska nie będzie bo jest ono potrzebne regionowi jak dzwonek zającowi w uchu i kasa pójdzie spacerować już na wstępnych etapach realizacji. Podobnie jak w Niedźwiadzie. Korzystają z patentu Turka, który o mało co nie wyrolował Białej Podl.
Avatar
mosquito / 9 listopada 2009 o 22:16
0
a ja wybrałbym najlepszą ! Tanie mięso to psy jedzą.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 1

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 3 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 13 9

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 182 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 444 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!