Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 maja 2010 r.
14:12
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Droga do budowy portu w końcu otwarta

0 33 A A

Decyzja środowiskowa, na którą od miesięcy czekał Port Lotniczy Lublin jest już w rękach spółki. Władze PLL zapowiadają, że na plac budowy wejdą nawet latem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To jeden z najważniejszych dokumentów, od którego zależy rozpoczęcie inwestycji. Dziś Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie przekazała go władzom portu. – Na ten moment czekaliśmy bardzo wiele lat prowadząc batalie o lotnisko – mówił marszałek województwa Krzysztof Grabczuk na dzisiejszej konferencji prasowej.

Władze portu już jutro wystąpią do wojewody o pozwolenie na budowę. Na wydanie decyzji wojewoda będzie miał 90 dni. – Ale już latem wejdziemy na plac budowy. Będziemy równolegle prowadzić wycinkę lasu i prace ziemne – zapowiada Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa.


Wszystko może się jednak przedłużyć, jeśli któraś ze stron odwoła się od decyzji środowiskowej do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Decyzję GDOŚ można będzie zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a ostatecznie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Mogą to zrobić m.in. właściciele nieruchomości leżących na terenie przyszłego lotniska i w obszarze jego oddziaływania, a także organizacje społeczne, które brały udział w postępowaniu, w tym Stowarzyszenia Inicjatywa 2008, które jest przeciwne budowie lotniska w Świdniku. – Będziemy apelować do przeciwników lotniska, by nie zaskarżali decyzji – dodaje Sobczak.

W rękach spółki jest już 96 proc. nieruchomości potrzebnych pod budowę lotniska. Tych, którzy nie chcą sprzedać swoich działek czekają wywłaszczenia. Procedura wywłaszczeniowa ma ruszyć z chwilą wydania decyzji wojewody o lokalizacji lotniska.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 26 maja 2010 o 09:00
0
Maciej napisał:
Ludziska, dla Was to szansa. Jak powstanie lotnisko, to może się stać jednym z miejsc, skąd będą latać biznesmeni i turyści. Ja sam przeprowadziłem się z Lublina do Wrocławia, ale rodzinę mam wciąż w Lublinie. Myślę od dłuższego czasu, żeby tam biznes otworzyć, ale w obecnej sytuacji, gdy podróż zajmuje mi 8 godzin pociągiem pospiesznym, to jest jedyne sensowne wyjście. Wsiadasz w samolot, godzina, maks dwie i jesteś na miejscu.

Nie mamy PKP dobrego jak we Francji TGV, to przynajmniej tego nie schrzańcie. Wiecie dlaczego coraz więcej firm zakłada swoje siedziby w takich miastach jak Kraków, Gdańsk, Wrocław? Ponieważ szef danej firmy na Europę może spokojnie przylecieć do tych miast, a do Lublina nie ma szans. Co najwyżej Warszawa i żenujące połączenia kolejowe, albo 3 godziny autem. Kiedyś leciałem z Kopenhagi do Warszawy, lot trwał ok. godziny i okazuje się, że wielu prezesów przylatuje do Warszawy raz w tygodniu na ważne spotkania. Biorą neseser i tyle. O 8 są na Okęciu, wracają o 17 samolotem. A bilety lotnicze np. z Wrocka do Warszawy są w takiej cenie jak InterCity w I klasie.

A dla tych, co płaczą, że będzie głośno. No to wysil mózgownicę i wybuduj pokoje gościnne, restaurację, czy cokolwiek podobnego. Cena ziemi przy lotnisku skoczy kosmicznie, wtedy warto będzie sprzedać ziemię i przeprowadzić się w spokojniejsze miejsce, a za tą małą fortunę wybudować sobie pałacyk, albo pójść po rozum do głowy i założyć firmę.

W prawie każdej sytuacji można zyskać, albo stracić. Wszystko zależy od nastawienia i tego, co chcemy znaleźć. Tak jak z kobietami - może Cię wkurzać, że codziennie rano okupuje przez pół godziny łazienkę, albo możesz cieszyć się, że dba o siebie.

taak, już widzę jak tanie linie 5 razy w tygodniu robią loty specjalnie dla ciebie z Wrocławia do Swidnika
rozwiń
Avatar
gos / 22 maja 2010 o 11:49
0
Ciemnogród to jest już dawno. Powiedz mi co TU się dzieje - odpowiem za Ciebie nic, nie ma dróg, nie ma przemysłu, nie ma inwestycji i ich nie będzie. Jedyne co jest to kilka wyższych uczelni na której można się w miarę tanio wykształcić i z tąd uciekać. Polska C to już jest dawno, wszędzie jest lepiej niż w LBN. Ceny mieszkań prawie takie jak w Wawie, np. w Wołominie w nowym budownictwie mieszkania są tańsze niż w Lbn. Dojazd do pracy kosztuje mnie miesięcznie 300 zł za bilet na wszystkie rodzaje transportu, nawet kolej podmiejska z Wołomina. Do pracy jade 1 h, dla porównania pracując w Lbn dojeżdżałem 40 min, nie będę już porównywał np. zarobków w Wawie do tych w Lbn bo to przepaść, a utrzymanie i ceny żywności są takie same i dużo więcej mi w kieszenie zostaje, więc niech mi nikt nie mówi, że lotnisko w Świdniku coś zmieni. Zmieni to że kilkaset osób znajdzie prace za 1200 zł, bo nie wieże że zarobki nagle skoczą a Lubelskie stanie się wysepką dla inwestorów, śmiech na sali.
Ciemnogród to jest już dawno. Powiedz mi co TU się dzieje - odpowiem za Ciebie nic, nie ma dróg, nie ma przemysłu, nie ma inwestycji i ich nie będzie. Jedyne co jest to kilka wyższych uczelni na której można się w miarę tanio wykształcić i z tąd uciekać. Polska C to już jest dawno, wszędzie jest lepiej niż w LBN. Ceny mieszkań prawie takie jak w Wawie, np. w Wołominie w nowym budownictwie mieszkania są tańsze niż w Lbn. Dojazd do pracy kosztuje mnie miesięcznie 300 zł za bilet na wszystkie rodzaje transportu, nawet kolej podmiejska z Wołom... rozwiń
Avatar
szekereke / 22 maja 2010 o 01:46
0
czytając to co to wypisujecie przestaję się dziwić, że nazywają nas Polską-C czy Ukrainą... samoloty zahaczające o wieżowce na felinie tak jak tupolew w Smoleńsku... ręce opadają. Zacofanie kompletne, zaścianek, kurza ślepota. Spójrzcie trochę dalej niż czubek własnego nosa. Mówiąc, że lotnisko nic nam nie daje i jest niepotrzebne oszukujecie samych siebie, albo naprawdę wiedzę macie zerową. Wylewacie pomyje na pis, po czy innych podobnych, nie różniąc się od nich niczym. Przez taką postawę, chorej zawiści i konfliktowości, jesteśmy właśnie w ciemnej d*pie i dlatego nic w tym mieście i regionie na dobre nie idzie. Proponuję zmianę nazwy na Ciemnogród.
czytając to co to wypisujecie przestaję się dziwić, że nazywają nas Polską-C czy Ukrainą... samoloty zahaczające o wieżowce na felinie tak jak tupolew w Smoleńsku... ręce opadają. Zacofanie kompletne, zaścianek, kurza ślepota. Spójrzcie trochę dalej niż czubek własnego nosa. Mówiąc, że lotnisko nic nam nie daje i jest niepotrzebne oszukujecie samych siebie, albo naprawdę wiedzę macie zerową. Wylewacie pomyje na pis, po czy innych podobnych, nie różniąc się od nich niczym. Przez taką postawę, chorej zawiści i konfliktowości, jesteśmy właśnie ... rozwiń
Avatar
były lubelak / 21 maja 2010 o 22:40
0
Wszystkim się wydaje że wybudowanie lotniska coś zmieni w tym lubelskim zadupiu. Kto tu będzie przylatywać ?, inwestorzy, biznesmeni ?, a w co tu inwestować w buraki i ziemniaki. Poza tym wszystkim się wydaję, że po wybudowaniu lotniska Lublin będzie tak bardzo interesującym miastem, a pensje wzrosną i ludzie znajdą zatrudnienie na tymże lotnisku, śmiać mi się chcę. Ci co mądrzejsi wyemigrowali z tego zaścianku. Pozdrawiam miasto bez przyszłości.
Avatar
Maciej / 21 maja 2010 o 13:58
0
Ludziska, dla Was to szansa. Jak powstanie lotnisko, to może się stać jednym z miejsc, skąd będą latać biznesmeni i turyści. Ja sam przeprowadziłem się z Lublina do Wrocławia, ale rodzinę mam wciąż w Lublinie. Myślę od dłuższego czasu, żeby tam biznes otworzyć, ale w obecnej sytuacji, gdy podróż zajmuje mi 8 godzin pociągiem pospiesznym, to jest jedyne sensowne wyjście. Wsiadasz w samolot, godzina, maks dwie i jesteś na miejscu.

Nie mamy PKP dobrego jak we Francji TGV, to przynajmniej tego nie schrzańcie. Wiecie dlaczego coraz więcej firm zakłada swoje siedziby w takich miastach jak Kraków, Gdańsk, Wrocław? Ponieważ szef danej firmy na Europę może spokojnie przylecieć do tych miast, a do Lublina nie ma szans. Co najwyżej Warszawa i żenujące połączenia kolejowe, albo 3 godziny autem. Kiedyś leciałem z Kopenhagi do Warszawy, lot trwał ok. godziny i okazuje się, że wielu prezesów przylatuje do Warszawy raz w tygodniu na ważne spotkania. Biorą neseser i tyle. O 8 są na Okęciu, wracają o 17 samolotem. A bilety lotnicze np. z Wrocka do Warszawy są w takiej cenie jak InterCity w I klasie.

A dla tych, co płaczą, że będzie głośno. No to wysil mózgownicę i wybuduj pokoje gościnne, restaurację, czy cokolwiek podobnego. Cena ziemi przy lotnisku skoczy kosmicznie, wtedy warto będzie sprzedać ziemię i przeprowadzić się w spokojniejsze miejsce, a za tą małą fortunę wybudować sobie pałacyk, albo pójść po rozum do głowy i założyć firmę.

W prawie każdej sytuacji można zyskać, albo stracić. Wszystko zależy od nastawienia i tego, co chcemy znaleźć. Tak jak z kobietami - może Cię wkurzać, że codziennie rano okupuje przez pół godziny łazienkę, albo możesz cieszyć się, że dba o siebie.
Ludziska, dla Was to szansa. Jak powstanie lotnisko, to może się stać jednym z miejsc, skąd będą latać biznesmeni i turyści. Ja sam przeprowadziłem się z Lublina do Wrocławia, ale rodzinę mam wciąż w Lublinie. Myślę od dłuższego czasu, żeby tam biznes otworzyć, ale w obecnej sytuacji, gdy podróż zajmuje mi 8 godzin pociągiem pospiesznym, to jest jedyne sensowne wyjście. Wsiadasz w samolot, godzina, maks dwie i jesteś na miejscu.

Nie mamy PKP dobrego jak we Francji TGV, to przynajmniej tego nie schrzańcie. Wiecie dlaczego coraz w... rozwiń
Avatar
tetrys / 21 maja 2010 o 11:05
0
BRAWO !!! Wielkie dzieki ! To swietna wiadomosc dla calej lubelszczyzny! A szczekacze won z tego forum!
Avatar
harys / 21 maja 2010 o 10:59
0
Zrobcie mieszkany wreszcie to lotnisko tylko zgoda buduje a partyjnniactwo rujnuje szkoda ze za kumuny nie zrobiono byla 1 partia teraz 4 i wszystkie sawzne a budowy i lobingu regionu NIET NIET
Avatar
po / 21 maja 2010 o 08:58
0
A co zrobino z mieszkającymi w pobliżu planowanej inwestycji ludźmi ?? Czy skazano ich na dożywocie z takim sąsiadem hałaśliwym trucicielem jakim jest lotnisko???
Może lepiej sobczak załatwi sprawę szybciej. Pod mur i kula w łeb. Tak będzie szybciej - bez protestów ...
Avatar
RioMa / 21 maja 2010 o 06:48
0
Mario napisał:
Mam nadzieję, że dadzą tej decyzji natychmiastoiwą wykonalność. A wtedy niech sobie protestują a budoiwa ruszy z kopyta. Oby więcej takich dobrych wiadomości.


Chodza sluchy, ze ze wzgledu na zblizajace sie wybory rozwazaja nawet wprowadznie na terenie regionu"stanu wyjatkowego" zeby pod ochrona wojska i policji wmurowac najpozniej 18 czerwca "kamien wegielny".
A pozniej? A pozniej? A pozniej? A pozniej to niech sie matrtwia podatnicy - podobnie jak z teatrem od ponad 30 lat w budowie.
Natychmiastowa wykonalnosc tuz przed 13-tymi urodzinami s-ki PLL - chyba tylko "stan wyjatkowy" albo jaka "kleska zywiolowa" na urodziny pozwoli "kamien wegielny" wmurowac


Chodza sluchy, ze ze wzgledu na zblizajace sie wybory rozwazaja nawet wprowadznie na terenie regionu"stanu wyjatkowego" zeby pod ochrona wojska i policji wmurowac najpozniej 18 czerwca "kamien wegielny".
A pozniej? A pozniej? A pozniej? A pozniej to niech sie matrtwia podatnicy - podobnie jak z teatrem od ponad 30 lat w budowie.
Natychmiastowa wykonalnosc tuz przed 13-tymi urodzinami s-ki PLL - chyba tylko "stan wyjatkowy" albo jaka "kleska zywiolowa" na urodziny... rozwiń
Avatar
Pilot Świdnicki / 21 maja 2010 o 02:01
0
Poseł palikot do czego się nie zabierze, to spieprzy. Dopóki się nie pokazywał, sprawy przygotowań do budowy lotniska, jakoś się posuwały (choć w ślimaczym tempie). Teraz widzimy jego ryj, można być pewnym na 200%, że inwestycja uda się tak, jak fabryka Husqvarny, fabryka opakowań, cukrownia itp....
Avatar
jon / 26 maja 2010 o 09:00
0
Maciej napisał:
Ludziska, dla Was to szansa. Jak powstanie lotnisko, to może się stać jednym z miejsc, skąd będą latać biznesmeni i turyści. Ja sam przeprowadziłem się z Lublina do Wrocławia, ale rodzinę mam wciąż w Lublinie. Myślę od dłuższego czasu, żeby tam biznes otworzyć, ale w obecnej sytuacji, gdy podróż zajmuje mi 8 godzin pociągiem pospiesznym, to jest jedyne sensowne wyjście. Wsiadasz w samolot, godzina, maks dwie i jesteś na miejscu.

Nie mamy PKP dobrego jak we Francji TGV, to przynajmniej tego nie schrzańcie. Wiecie dlaczego coraz więcej firm zakłada swoje siedziby w takich miastach jak Kraków, Gdańsk, Wrocław? Ponieważ szef danej firmy na Europę może spokojnie przylecieć do tych miast, a do Lublina nie ma szans. Co najwyżej Warszawa i żenujące połączenia kolejowe, albo 3 godziny autem. Kiedyś leciałem z Kopenhagi do Warszawy, lot trwał ok. godziny i okazuje się, że wielu prezesów przylatuje do Warszawy raz w tygodniu na ważne spotkania. Biorą neseser i tyle. O 8 są na Okęciu, wracają o 17 samolotem. A bilety lotnicze np. z Wrocka do Warszawy są w takiej cenie jak InterCity w I klasie.

A dla tych, co płaczą, że będzie głośno. No to wysil mózgownicę i wybuduj pokoje gościnne, restaurację, czy cokolwiek podobnego. Cena ziemi przy lotnisku skoczy kosmicznie, wtedy warto będzie sprzedać ziemię i przeprowadzić się w spokojniejsze miejsce, a za tą małą fortunę wybudować sobie pałacyk, albo pójść po rozum do głowy i założyć firmę.

W prawie każdej sytuacji można zyskać, albo stracić. Wszystko zależy od nastawienia i tego, co chcemy znaleźć. Tak jak z kobietami - może Cię wkurzać, że codziennie rano okupuje przez pół godziny łazienkę, albo możesz cieszyć się, że dba o siebie.

taak, już widzę jak tanie linie 5 razy w tygodniu robią loty specjalnie dla ciebie z Wrocławia do Swidnika
rozwiń
Avatar
gos / 22 maja 2010 o 11:49
0
Ciemnogród to jest już dawno. Powiedz mi co TU się dzieje - odpowiem za Ciebie nic, nie ma dróg, nie ma przemysłu, nie ma inwestycji i ich nie będzie. Jedyne co jest to kilka wyższych uczelni na której można się w miarę tanio wykształcić i z tąd uciekać. Polska C to już jest dawno, wszędzie jest lepiej niż w LBN. Ceny mieszkań prawie takie jak w Wawie, np. w Wołominie w nowym budownictwie mieszkania są tańsze niż w Lbn. Dojazd do pracy kosztuje mnie miesięcznie 300 zł za bilet na wszystkie rodzaje transportu, nawet kolej podmiejska z Wołomina. Do pracy jade 1 h, dla porównania pracując w Lbn dojeżdżałem 40 min, nie będę już porównywał np. zarobków w Wawie do tych w Lbn bo to przepaść, a utrzymanie i ceny żywności są takie same i dużo więcej mi w kieszenie zostaje, więc niech mi nikt nie mówi, że lotnisko w Świdniku coś zmieni. Zmieni to że kilkaset osób znajdzie prace za 1200 zł, bo nie wieże że zarobki nagle skoczą a Lubelskie stanie się wysepką dla inwestorów, śmiech na sali.
Ciemnogród to jest już dawno. Powiedz mi co TU się dzieje - odpowiem za Ciebie nic, nie ma dróg, nie ma przemysłu, nie ma inwestycji i ich nie będzie. Jedyne co jest to kilka wyższych uczelni na której można się w miarę tanio wykształcić i z tąd uciekać. Polska C to już jest dawno, wszędzie jest lepiej niż w LBN. Ceny mieszkań prawie takie jak w Wawie, np. w Wołominie w nowym budownictwie mieszkania są tańsze niż w Lbn. Dojazd do pracy kosztuje mnie miesięcznie 300 zł za bilet na wszystkie rodzaje transportu, nawet kolej podmiejska z Wołom... rozwiń
Avatar
szekereke / 22 maja 2010 o 01:46
0
czytając to co to wypisujecie przestaję się dziwić, że nazywają nas Polską-C czy Ukrainą... samoloty zahaczające o wieżowce na felinie tak jak tupolew w Smoleńsku... ręce opadają. Zacofanie kompletne, zaścianek, kurza ślepota. Spójrzcie trochę dalej niż czubek własnego nosa. Mówiąc, że lotnisko nic nam nie daje i jest niepotrzebne oszukujecie samych siebie, albo naprawdę wiedzę macie zerową. Wylewacie pomyje na pis, po czy innych podobnych, nie różniąc się od nich niczym. Przez taką postawę, chorej zawiści i konfliktowości, jesteśmy właśnie w ciemnej d*pie i dlatego nic w tym mieście i regionie na dobre nie idzie. Proponuję zmianę nazwy na Ciemnogród.
czytając to co to wypisujecie przestaję się dziwić, że nazywają nas Polską-C czy Ukrainą... samoloty zahaczające o wieżowce na felinie tak jak tupolew w Smoleńsku... ręce opadają. Zacofanie kompletne, zaścianek, kurza ślepota. Spójrzcie trochę dalej niż czubek własnego nosa. Mówiąc, że lotnisko nic nam nie daje i jest niepotrzebne oszukujecie samych siebie, albo naprawdę wiedzę macie zerową. Wylewacie pomyje na pis, po czy innych podobnych, nie różniąc się od nich niczym. Przez taką postawę, chorej zawiści i konfliktowości, jesteśmy właśnie ... rozwiń
Avatar
były lubelak / 21 maja 2010 o 22:40
0
Wszystkim się wydaje że wybudowanie lotniska coś zmieni w tym lubelskim zadupiu. Kto tu będzie przylatywać ?, inwestorzy, biznesmeni ?, a w co tu inwestować w buraki i ziemniaki. Poza tym wszystkim się wydaję, że po wybudowaniu lotniska Lublin będzie tak bardzo interesującym miastem, a pensje wzrosną i ludzie znajdą zatrudnienie na tymże lotnisku, śmiać mi się chcę. Ci co mądrzejsi wyemigrowali z tego zaścianku. Pozdrawiam miasto bez przyszłości.
Avatar
Maciej / 21 maja 2010 o 13:58
0
Ludziska, dla Was to szansa. Jak powstanie lotnisko, to może się stać jednym z miejsc, skąd będą latać biznesmeni i turyści. Ja sam przeprowadziłem się z Lublina do Wrocławia, ale rodzinę mam wciąż w Lublinie. Myślę od dłuższego czasu, żeby tam biznes otworzyć, ale w obecnej sytuacji, gdy podróż zajmuje mi 8 godzin pociągiem pospiesznym, to jest jedyne sensowne wyjście. Wsiadasz w samolot, godzina, maks dwie i jesteś na miejscu.

Nie mamy PKP dobrego jak we Francji TGV, to przynajmniej tego nie schrzańcie. Wiecie dlaczego coraz więcej firm zakłada swoje siedziby w takich miastach jak Kraków, Gdańsk, Wrocław? Ponieważ szef danej firmy na Europę może spokojnie przylecieć do tych miast, a do Lublina nie ma szans. Co najwyżej Warszawa i żenujące połączenia kolejowe, albo 3 godziny autem. Kiedyś leciałem z Kopenhagi do Warszawy, lot trwał ok. godziny i okazuje się, że wielu prezesów przylatuje do Warszawy raz w tygodniu na ważne spotkania. Biorą neseser i tyle. O 8 są na Okęciu, wracają o 17 samolotem. A bilety lotnicze np. z Wrocka do Warszawy są w takiej cenie jak InterCity w I klasie.

A dla tych, co płaczą, że będzie głośno. No to wysil mózgownicę i wybuduj pokoje gościnne, restaurację, czy cokolwiek podobnego. Cena ziemi przy lotnisku skoczy kosmicznie, wtedy warto będzie sprzedać ziemię i przeprowadzić się w spokojniejsze miejsce, a za tą małą fortunę wybudować sobie pałacyk, albo pójść po rozum do głowy i założyć firmę.

W prawie każdej sytuacji można zyskać, albo stracić. Wszystko zależy od nastawienia i tego, co chcemy znaleźć. Tak jak z kobietami - może Cię wkurzać, że codziennie rano okupuje przez pół godziny łazienkę, albo możesz cieszyć się, że dba o siebie.
Ludziska, dla Was to szansa. Jak powstanie lotnisko, to może się stać jednym z miejsc, skąd będą latać biznesmeni i turyści. Ja sam przeprowadziłem się z Lublina do Wrocławia, ale rodzinę mam wciąż w Lublinie. Myślę od dłuższego czasu, żeby tam biznes otworzyć, ale w obecnej sytuacji, gdy podróż zajmuje mi 8 godzin pociągiem pospiesznym, to jest jedyne sensowne wyjście. Wsiadasz w samolot, godzina, maks dwie i jesteś na miejscu.

Nie mamy PKP dobrego jak we Francji TGV, to przynajmniej tego nie schrzańcie. Wiecie dlaczego coraz w... rozwiń
Avatar
tetrys / 21 maja 2010 o 11:05
0
BRAWO !!! Wielkie dzieki ! To swietna wiadomosc dla calej lubelszczyzny! A szczekacze won z tego forum!
Avatar
harys / 21 maja 2010 o 10:59
0
Zrobcie mieszkany wreszcie to lotnisko tylko zgoda buduje a partyjnniactwo rujnuje szkoda ze za kumuny nie zrobiono byla 1 partia teraz 4 i wszystkie sawzne a budowy i lobingu regionu NIET NIET
Avatar
po / 21 maja 2010 o 08:58
0
A co zrobino z mieszkającymi w pobliżu planowanej inwestycji ludźmi ?? Czy skazano ich na dożywocie z takim sąsiadem hałaśliwym trucicielem jakim jest lotnisko???
Może lepiej sobczak załatwi sprawę szybciej. Pod mur i kula w łeb. Tak będzie szybciej - bez protestów ...
Avatar
RioMa / 21 maja 2010 o 06:48
0
Mario napisał:
Mam nadzieję, że dadzą tej decyzji natychmiastoiwą wykonalność. A wtedy niech sobie protestują a budoiwa ruszy z kopyta. Oby więcej takich dobrych wiadomości.


Chodza sluchy, ze ze wzgledu na zblizajace sie wybory rozwazaja nawet wprowadznie na terenie regionu"stanu wyjatkowego" zeby pod ochrona wojska i policji wmurowac najpozniej 18 czerwca "kamien wegielny".
A pozniej? A pozniej? A pozniej? A pozniej to niech sie matrtwia podatnicy - podobnie jak z teatrem od ponad 30 lat w budowie.
Natychmiastowa wykonalnosc tuz przed 13-tymi urodzinami s-ki PLL - chyba tylko "stan wyjatkowy" albo jaka "kleska zywiolowa" na urodziny pozwoli "kamien wegielny" wmurowac


Chodza sluchy, ze ze wzgledu na zblizajace sie wybory rozwazaja nawet wprowadznie na terenie regionu"stanu wyjatkowego" zeby pod ochrona wojska i policji wmurowac najpozniej 18 czerwca "kamien wegielny".
A pozniej? A pozniej? A pozniej? A pozniej to niech sie matrtwia podatnicy - podobnie jak z teatrem od ponad 30 lat w budowie.
Natychmiastowa wykonalnosc tuz przed 13-tymi urodzinami s-ki PLL - chyba tylko "stan wyjatkowy" albo jaka "kleska zywiolowa" na urodziny... rozwiń
Avatar
Pilot Świdnicki / 21 maja 2010 o 02:01
0
Poseł palikot do czego się nie zabierze, to spieprzy. Dopóki się nie pokazywał, sprawy przygotowań do budowy lotniska, jakoś się posuwały (choć w ślimaczym tempie). Teraz widzimy jego ryj, można być pewnym na 200%, że inwestycja uda się tak, jak fabryka Husqvarny, fabryka opakowań, cukrownia itp....
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach 0 0

W pierwszą niedzielę grudnia w Puławach wystartuje siedmiokilometrowy Bieg Miko-łajów. Start tradycyjnie, przy Pałacu Czartoryskich. Meta - przy schronisku dla bezdomnych nad Wisłą. To właśnie dla osób korzystających z ośrodka zbierana będzie żywność.

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych
29 listopada 2018, 18:00

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 29 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się projekcja filmu Pasja życia Vincente Minelliego.

Nowy cyrk w Puławach
10 listopada 2018, 17:00

Nowy cyrk w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do hali Zespołu Szkół Technicznych (ul. Wojska Polskiego 7) na wyjątkowy spektakl Spektrum, będący barwnym widowiskiem cyrkowym. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godz. 17.

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa
PILNE
film

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa 1 2

Córka nieżyjącego senatora PiS i dziennikarka TVP Lublin miała zostać członkiem zarządu województwa lubelskiego. Na Facebooku poinformowała jednak, że nie będzie się starać o to stanowisko

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury
30 listopada 2018, 18:00

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Book it! w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie autorskie z Rafałem Księżykiem wokół jego nowej książki. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada o godz. 18.

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników"

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników" 10 6

Polskie Linie Lotnicze LOT na ponad miesiąc zawieszą rejsy z Lublina do Tel Awiwu. Połączenie ma zostać wznowione po 26 grudnia. Zmian nie będzie w przypadku połączeń do Warszawy, a w sezonie letnim możliwe jest zwiększenie ich częstotliwości

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa”
film

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa” 0 5

Dwuletnia Monika została odesłana przez lekarkę do domu. Po ponad 10 godzinach dziecko zmarło. – Doktor zza biurka stwierdziła, że to ospa. Nie badając, nie osłuchując odesłała nas do domu – mówi zrozpaczona matka dziewczynki.

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Dziś o 20.45 reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w ramach Ligi Narodów przeciwko Portugalii. Co prawda Biało-Czerwoni nie mają szans na utrzymanie w Dywizji A, ale będzie to dla nich niezwykle istotne spotkanie. A będzie można je zobaczyć na antenie: Polsatu Sport, TVP Sport i TVP 1. Transmisja także w internecie na stronie: sport.tvp.pl.

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca"

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca" 14 5

W środę – zgodnie z rekomendacją centrali PiS – Jarosław Stawiarski ma zostać wybrany marszałkiem województwa lubelskiego. W związku z tym będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. W kuluarach można usłyszeć, że miejsce w Sejmie zwolnione przez obecnego wiceministra sportu i turystyki wcale nie musi być przedmiotem wielkiego pożądania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku 0 1

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 55

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli