Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 maja 2011 r.
17:24
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Są pieniądze na budowę

7 21 A A
Umowę podpisali Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin (z prawej) i Robert Suchacki, wic
Umowę podpisali Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin (z prawej) i Robert Suchacki, wic

Port Lotniczy Lublin podpisał dzisiaj z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę na emisję obligacji dla spółki. Pozyskane tą drogą 180 mln zł pozwoli zakończyć budowę lotniska w terminie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Negocjacje trwały pół roku, a ostatnie poprawki do wielostronicowej umowy wprowadzano jeszcze w ostatniej chwili. Umowa, którą dzisiaj PLL podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczy emisji obligacji w transzy A i B w łącznej kwocie 180 mln zł. 150 mln zł przeznaczone zostanie na finansowanie budowy portu lotniczego w Świdniku, a pozostałe 30 mln zł m.in. na płatności podatku VAT (to rodzaj rezerwy, z której spółka może, ale nie musi skorzystać).

– Podpisanie tej umowy umożliwi zakończenie inwestycji i otwarcie lotniska w przyszłym roku – ocenia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina (główny akcjonariusz PLL).

– W tej chwili mamy już wszystkie elementy potrzebne do tego, by lotnisko powstało – dodaje Jacek Sobczak, członek zarządu województwa. – Dzisiaj spięliśmy finansowo tę niezwykle trudną inwestycję i mamy pieniądze na całość. Możemy zaczynać budowę terminala i pasa startowego.

Umowa na emisję obligacji to rodzaj długoterminowego kredytu, który bank udzielił portowi. Nie wiadomo, jakie jest jego oprocentowanie, ale strony zapewniają, że korzystne dla portu. Gwarantem umowy są akcjonariusze spółki: miasto i województwo.

– Jeśli spółka nie wykupi obligacji w terminie, zobowiązaliśmy się do podwyższenia kapitału PLL. To zabezpieczenie tej transakcji – dodaje prezydent Żuk.
Spłata pierwszej transzy rozpocznie się w 2014 roku, a całość zobowiązania ma być spłacona do 2028 roku. Zarząd portu nie wie jeszcze, kiedy będzie korzystał ze środków. – Pieniądze będziemy wykorzystywali w zależności od potrzeb, czyli rozstrzyganych przetargów i podpisywanych umów – mówi Grzegorz Muszyński, prezes PLL.

Dzisiaj marszałek województwa przekazał też inną, dobrą dla portu wiadomość. – Zarząd województwa podwyższył o 28 mln zł środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lotnisko – informuje Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego.

Lotnisko w Świdniku ma kosztować ok. 350 mln zł. Budowa będzie finansowana ze środków z RPO (ok. 149 mln zł) oraz z emisji obligacji (180 mln zł).

Lotnisko w Świdniku


Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adampolek / 1 czerwca 2011 o 18:58
0
Mam nadzieję na przeżycie najbliższych 2-3 lat (bom dziad grubo ponad 60)i poczytam o zadymie będącej efektem opsanych powyżej "sukcesów" PLL.
Avatar
Lubelak / 1 czerwca 2011 o 10:11
0
A jakiejś rezerwy na kolejne bryki czy śmigłowce dla VIP-ów nie będzie??? Przecież to standard na innych lotniskach...
Avatar
Josef46 / 1 czerwca 2011 o 09:38
0
Pieniędzy mają w nadmiarze,bo aż 30 mln rezerwy.Przyszedł czas na podwyżki dla mocno spracowanych prezesów no i przewodniczącego RN p.Jacka Sobczaka,ktory pobiera także wynagrodzenie,podwożony służbowym samochodem w czasie różnych godzin/także urzędowania w urzedzie marszałkowskim/.Nasuwają się pytania:1/ile wynosi stopa procentowa?,2/kto jest poręczycielem kredytu?.Jest pewne ,że:1/ lotnisko bedzie nierentowne,2/kredyty będa spłacane z funduszy publicznych.Skoro jest taka sytuacja to dlaczego jest brak kontroli wydatkow s-ki? Marszałek rznie głupa i żada wyjaśnień zakupu volvo,przy czym Sobczaka ma w sąsiednim pokoju.Ciekawe co mu wyjaśniono?Pewnie przy nadmiarze funduszy czas na zakup następnego.Urzędy są rozrzutne i systematycznie się zadłużają,a caŁy cięzar tej "grandy" ponosi podatnik.Organy scigania udają ,że o niczym nie wiedzą.Natomiast rosna konta rządzących,a efekty to np.40 lat budowa teatru i ciągle w budowie!Nie mowiąc już o drogach z najlepszą Lublin-Warszawa/dziurawa jak ser i naszpikowaną radarami/Lubelszczyzna nie ma gospodarza.Nie uwierzycie:pomoc dla powodzian gm.Wilków,uchwalona w dniu 7 czerwca 2010 roku została wysłana w dniu 7 pażdziernika z klauzulą rozliczenia 31 grudnia.Czy to nie jest działanie na szkodę???Ale kto sie tym przejmuje,kazda zmiana władzy zaczyna od podwyżek płac!Itd,itd PS.Tak rządza hazardziści i gumofilcowi!
Pieniędzy mają w nadmiarze,bo aż 30 mln rezerwy.Przyszedł czas na podwyżki dla mocno spracowanych prezesów no i przewodniczącego RN p.Jacka Sobczaka,ktory pobiera także wynagrodzenie,podwożony służbowym samochodem w czasie różnych godzin/także urzędowania w urzedzie marszałkowskim/.Nasuwają się pytania:1/ile wynosi stopa procentowa?,2/kto jest poręczycielem kredytu?.Jest pewne ,że:1/ lotnisko bedzie nierentowne,2/kredyty będa spłacane z funduszy publicznych.Skoro jest taka sytuacja to dlaczego jest brak kontroli wydatkow s-ki? Marszałek rzni... rozwiń
Avatar
JK / 1 czerwca 2011 o 08:10
0
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wybo... rozwiń
Avatar
Tatiana Anodina / 1 czerwca 2011 o 07:44
0
No i po co to lotnisko ? Nie wystarczy Lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku?
Avatar
olo / 1 czerwca 2011 o 07:43
0
[quote name='andrzej' timestamp='1306866155' post='484252']
BRAWO!!!! BRAWO!!! I pamietajcie nigdy wiecej Pisu!
[/quote]
No tak szczególnie dlatego że budowę nadzoruję (w tym zatrudnia pośrednio, Prezesa) od początku pewien Pan...
[img]/http://www.sobczak.lublin.pl/images/stories/wyborcze/69381_126527287400413_100001294280824_144771_3593975_n.jpg[/img]
Avatar
student / 1 czerwca 2011 o 01:19
0
[quote name='wielkopolanin' timestamp='1306868335' post='484272']
lotnisko bez funkcji Cargo to niestety porazka -jeszcze nie jest za POZNO nalezy teraz zostawic tereny pod Cargo oraz budować przy lotnisku lub Świdniku hotel tak jak robi to {Poznan ,Krakow czy Katowice i inne miasta]
[/quote]


Największe w Polsce lotnisko typu Cargo powstaje właśnie w Białej Podlaskiej (to też nasze województwo). W Świdniku niech najpierw powstanie pasażerskie, a później będziemy mogli dołączać pozostałe funkcje
Avatar
jon / 31 maja 2011 o 21:46
0
jak korzystne jest to oprocentowanie kredytu ?
czemu jest to tajemnicą ?
to nie są finanse jakichś 2 panów , prawda ?
Avatar
jon / 31 maja 2011 o 21:43
0
[quote name='Troskliwy Żuraw' timestamp='1306865220' post='484245']
Czy to prawda,że nowo budowane Lotnisko nie będzie miało funkcji Cargo ?
Transport towarów to dodatkowy zarobek a czasami większość z dochodów Portu Lotniczego.
Jeśli to prawda to chyba jeszcze czas na zmiany i budowę magazynów i chłodni !!!
[/quote]
nie wiesz co mówisz chyba !
w ub. roku Rzeszów odprawił 400 ton ładunku ( cargo ).
łódź - 200 ton.
w ciągu roku
Avatar
wielkopolanin / 31 maja 2011 o 20:58
0
lotnisko bez funkcji Cargo to niestety porazka -jeszcze nie jest za POZNO nalezy teraz zostawic tereny pod Cargo oraz budować przy lotnisku lub Świdniku hotel tak jak robi to {Poznan ,Krakow czy Katowice i inne miasta]
Avatar
adampolek / 1 czerwca 2011 o 18:58
0
Mam nadzieję na przeżycie najbliższych 2-3 lat (bom dziad grubo ponad 60)i poczytam o zadymie będącej efektem opsanych powyżej "sukcesów" PLL.
Avatar
Lubelak / 1 czerwca 2011 o 10:11
0
A jakiejś rezerwy na kolejne bryki czy śmigłowce dla VIP-ów nie będzie??? Przecież to standard na innych lotniskach...
Avatar
Josef46 / 1 czerwca 2011 o 09:38
0
Pieniędzy mają w nadmiarze,bo aż 30 mln rezerwy.Przyszedł czas na podwyżki dla mocno spracowanych prezesów no i przewodniczącego RN p.Jacka Sobczaka,ktory pobiera także wynagrodzenie,podwożony służbowym samochodem w czasie różnych godzin/także urzędowania w urzedzie marszałkowskim/.Nasuwają się pytania:1/ile wynosi stopa procentowa?,2/kto jest poręczycielem kredytu?.Jest pewne ,że:1/ lotnisko bedzie nierentowne,2/kredyty będa spłacane z funduszy publicznych.Skoro jest taka sytuacja to dlaczego jest brak kontroli wydatkow s-ki? Marszałek rznie głupa i żada wyjaśnień zakupu volvo,przy czym Sobczaka ma w sąsiednim pokoju.Ciekawe co mu wyjaśniono?Pewnie przy nadmiarze funduszy czas na zakup następnego.Urzędy są rozrzutne i systematycznie się zadłużają,a caŁy cięzar tej "grandy" ponosi podatnik.Organy scigania udają ,że o niczym nie wiedzą.Natomiast rosna konta rządzących,a efekty to np.40 lat budowa teatru i ciągle w budowie!Nie mowiąc już o drogach z najlepszą Lublin-Warszawa/dziurawa jak ser i naszpikowaną radarami/Lubelszczyzna nie ma gospodarza.Nie uwierzycie:pomoc dla powodzian gm.Wilków,uchwalona w dniu 7 czerwca 2010 roku została wysłana w dniu 7 pażdziernika z klauzulą rozliczenia 31 grudnia.Czy to nie jest działanie na szkodę???Ale kto sie tym przejmuje,kazda zmiana władzy zaczyna od podwyżek płac!Itd,itd PS.Tak rządza hazardziści i gumofilcowi!
Pieniędzy mają w nadmiarze,bo aż 30 mln rezerwy.Przyszedł czas na podwyżki dla mocno spracowanych prezesów no i przewodniczącego RN p.Jacka Sobczaka,ktory pobiera także wynagrodzenie,podwożony służbowym samochodem w czasie różnych godzin/także urzędowania w urzedzie marszałkowskim/.Nasuwają się pytania:1/ile wynosi stopa procentowa?,2/kto jest poręczycielem kredytu?.Jest pewne ,że:1/ lotnisko bedzie nierentowne,2/kredyty będa spłacane z funduszy publicznych.Skoro jest taka sytuacja to dlaczego jest brak kontroli wydatkow s-ki? Marszałek rzni... rozwiń
Avatar
JK / 1 czerwca 2011 o 08:10
0
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wybo... rozwiń
Avatar
Tatiana Anodina / 1 czerwca 2011 o 07:44
0
No i po co to lotnisko ? Nie wystarczy Lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku?
Avatar
olo / 1 czerwca 2011 o 07:43
0
[quote name='andrzej' timestamp='1306866155' post='484252']
BRAWO!!!! BRAWO!!! I pamietajcie nigdy wiecej Pisu!
[/quote]
No tak szczególnie dlatego że budowę nadzoruję (w tym zatrudnia pośrednio, Prezesa) od początku pewien Pan...
[img]/http://www.sobczak.lublin.pl/images/stories/wyborcze/69381_126527287400413_100001294280824_144771_3593975_n.jpg[/img]
Avatar
student / 1 czerwca 2011 o 01:19
0
[quote name='wielkopolanin' timestamp='1306868335' post='484272']
lotnisko bez funkcji Cargo to niestety porazka -jeszcze nie jest za POZNO nalezy teraz zostawic tereny pod Cargo oraz budować przy lotnisku lub Świdniku hotel tak jak robi to {Poznan ,Krakow czy Katowice i inne miasta]
[/quote]


Największe w Polsce lotnisko typu Cargo powstaje właśnie w Białej Podlaskiej (to też nasze województwo). W Świdniku niech najpierw powstanie pasażerskie, a później będziemy mogli dołączać pozostałe funkcje
Avatar
jon / 31 maja 2011 o 21:46
0
jak korzystne jest to oprocentowanie kredytu ?
czemu jest to tajemnicą ?
to nie są finanse jakichś 2 panów , prawda ?
Avatar
jon / 31 maja 2011 o 21:43
0
[quote name='Troskliwy Żuraw' timestamp='1306865220' post='484245']
Czy to prawda,że nowo budowane Lotnisko nie będzie miało funkcji Cargo ?
Transport towarów to dodatkowy zarobek a czasami większość z dochodów Portu Lotniczego.
Jeśli to prawda to chyba jeszcze czas na zmiany i budowę magazynów i chłodni !!!
[/quote]
nie wiesz co mówisz chyba !
w ub. roku Rzeszów odprawił 400 ton ładunku ( cargo ).
łódź - 200 ton.
w ciągu roku
Avatar
wielkopolanin / 31 maja 2011 o 20:58
0
lotnisko bez funkcji Cargo to niestety porazka -jeszcze nie jest za POZNO nalezy teraz zostawic tereny pod Cargo oraz budować przy lotnisku lub Świdniku hotel tak jak robi to {Poznan ,Krakow czy Katowice i inne miasta]
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 28 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 99 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!