Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 lipca 2011 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Terminal będzie mniejszy

37 94 A A
To wizualizacja terminala sprzed cięć. Czy po nich nadal będzie robił takie wrażenie? (Wizualizacja
To wizualizacja terminala sprzed cięć. Czy po nich nadal będzie robił takie wrażenie? (Wizualizacja

Terminal lotniska w Świdniku będzie o połowę mniejszy – m.in. bez antresoli i piwnic. Mniejsze mają być też inne budynki. Port Lotniczy Lublin "kroi” projekt, który miał nas wyróżniać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wojewoda wszczęła postępowanie w sprawie zmiany pozwolenia na budowę portu lotniczego – potwierdza Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody lubelskiego. – Nastąpiło to na wniosek portu, który wystąpił m.in. o zmniejszenie kubatury i powierzchni poszczególnych obiektów.

Chodzi przede wszystkim o terminal. Spółka wystąpiła o "zmniejszenie charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, długości, szerokości oraz zmianę sposobu użytkowania w związku z przeniesieniem do budynku terminala funkcji biurowej” – czytamy w obwieszczeniu wojewody.

W pierwotnej wersji terminal miał mieć powierzchnię 23 tys. mkw. i formę dwóch połączonych prostokątów. W głównej hali miało być 9 stanowisk odprawy bagażowej, a w hali przylotów 3 karuzele odbioru bagażu. Na antresolę miały prowadzić ruchome schody i przeszklona winda. Tu planowano restaurację z widokiem na płytę lotniska i barek. Jak zapowiadali architekci, cechą wyróżniającą nasz terminal miała być jego przestronność i nowoczesność.

Czy tak będzie po cięciach? – Terminal będzie miał powierzchnię 11 tys. mkw. Rezygnujemy z antresoli, podpiwniczenia i pomieszczeń technicznych. Wizualnie budynek będzie miał jakby przycięte skrzydła. To nie wyklucza w przyszłości rozbudowy, bo docelowo bryła pozostaje taka sama – zapewnia Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Nie będzie przeszklonej windy, ruchomych schodów, tarasu widokowego, a restauracja powędruje na dół. Co zostaje? – Nie zmienia się pierwsza kondygnacja. Do terminala wjedziemy szynobusem. Pas startowy, zgodnie z planem, będzie miał 2520 m długości – wylicza Jankowski.

Cięcia mają też objąć budynek lotniskowej straży pożarnej, techniczno-garażowy i obiekty bazy paliw. Korekta obejmie też sieci uzbrojenia terenu, przebieg ogrodzenia oraz układ dróg i parkingów.

Skąd te zmiany? Port tłumaczy je koniecznością dostosowania kubatury budynków do przepływu pasażerów (prognozy spółki mówią o 300 tys. po pierwszym roku działania lotniska). A właśnie to będzie przedmiotem analizy Komisji Europejskiej. Sprawdzi ona, w jaki sposób zostały wydane unijne 149 mln zł zapisane na lotnisko w Regionalnym Programie Operacyjnym. – Przed weryfikacją KE naszą dokumentację sprawdza firma Jaspers. I to według ich sugestii stosunek liczby pasażerów do metra kwadratowego jest za duży. To mogłoby być zakwestionowane – mówi Jankowski.

– Firma Jaspers uważa, że prognoza ruchu lotniczego jest zbyt optymistyczna. My się z tą prognozą nie zgadzamy, ale projekt będzie taki, jak sobie życzą – podsumowuje Jacek Sobczak, przewodniczący Rady Nadzorczej PLL.
Lotnisko ma kosztować w sumie 350 mln zł. Spółka nie potrafi jeszcze odpowiedzieć, w jaki sposób zmiana projektu, wpłynie na koszt inwestycji.

Komentarze 94

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelskie dno / 17 lipca 2011 o 17:20
0
[quote name='PATRON' timestamp='1310852219' post='502652']
Jakby ci to wyjaśnić kretynie? Otóż lotnisko dlatego jest okrojone, żeby Pietrasiewicz mógł zrealizować swój kolejny plan, którym jest teatr. Dlatego jednego dnia marszałek mówi, że potrzebne są oszczędności, a na drugi dzień mówi, że zaczętego projektu ( w tym wypadku teatru) nie można przerwać. Wiesz ile milionów władze Lublina wtopiły w "Europejską stolicę kultury"? Prawie połowę pieniędzy za jakie miało powstać lotnisko. Co masz z tego projektu ty, bo Pietrasiewicze przynajmniej przytulali od miasta pieniądze?
[/quote]

Jakby Ci tu odpowiedzieć pomiocie ? Gówno mnie obchodzi wydanie pieniędzy na ESK, które z góry było przegrane, bo Lublin wiocha nigdy nie dorówna miastom z którymi stanęło w szranki. Gówno mnie obchodzi, kto przytula te pieniądze i ile, miało być coś robione, a jest tak jak zawsze - czyli dno. Więc pomiocie wsadź sobie między bajki to biadolenie o lotnisku dla Lublina, bo każdy kto ma choć trochę inteligencji, a Ty chyba do nich nie należysz, nie pozwoli sobie na wciskanie kolejnych wałków, że tu kiedyś coś powstanie.
[quote name='PATRON' timestamp='1310852219' post='502652']
Jakby ci to wyjaśnić kretynie? Otóż lotnisko dlatego jest okrojone, żeby Pietrasiewicz mógł zrealizować swój kolejny plan, którym jest teatr. Dlatego jednego dnia marszałek mówi, że potrzebne są oszczędności, a na drugi dzień mówi, że zaczętego projektu ( w tym wypadku teatru) nie można przerwać. Wiesz ile milionów władze Lublina wtopiły w "Europejską stolicę kultury"? Prawie połowę pieniędzy za jakie miało powstać lotnisko. Co masz z tego proj... rozwiń
Avatar
PATRON / 16 lipca 2011 o 23:36
0
[quote name='nielze dno ten Świdnik' timestamp='1310448167' post='500346']
Czy to pseudo lotnisko w ogóle powstanie, czy będzie jak z teatrem w budowie. Budować lotnisko na wsi gdzie nic nie było nie ma i nie będzie
[/quote]
Jakby ci to wyjaśnić kretynie? Otóż lotnisko dlatego jest okrojone, żeby Pietrasiewicz mógł zrealizować swój kolejny plan, którym jest teatr. Dlatego jednego dnia marszałek mówi, że potrzebne są oszczędności, a na drugi dzień mówi, że zaczętego projektu ( w tym wypadku teatru) nie można przerwać. Wiesz ile milionów władze Lublina wtopiły w "Europejską stolicę kultury"? Prawie połowę pieniędzy za jakie miało powstać lotnisko. Co masz z tego projektu ty, bo Pietrasiewicze przynajmniej przytulali od miasta pieniądze?
[quote name='nielze dno ten Świdnik' timestamp='1310448167' post='500346']
Czy to pseudo lotnisko w ogóle powstanie, czy będzie jak z teatrem w budowie. Budować lotnisko na wsi gdzie nic nie było nie ma i nie będzie
[/quote]
Jakby ci to wyjaśnić kretynie? Otóż lotnisko dlatego jest okrojone, żeby Pietrasiewicz mógł zrealizować swój kolejny plan, którym jest teatr. Dlatego jednego dnia marszałek mówi, że potrzebne są oszczędności, a na drugi dzień mówi, że zaczętego projektu ( w tym wypadku teatru... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Gdańska / 13 lipca 2011 o 23:36
0
[quote name='luka' timestamp='1310542316' post='500900']
Zgodzę się, że Rzeszów to nie jest żadna metropolia typu Wrocław, czy Poznań, ale nawet w porównaniu ze stolicą Podkarpacia wypadamy bardzo słabo, a wszystko wskazuje na to, że ta różnica na korzyść Rzeszowa będzie się tylko pogłębiać.
[/quote]
Im częściej będziecie sobie wmawiać że niczego nie potraficie tym będzie gorzej. Wiem że w Rzeszowie nie jest tak, jak głoszą. Nie wiem dlaczego lublinianie wpędzają się w kompleksy. Ludzie ocknijcie się. Powiedzieli że lotnisko wasze będzie mniejsze a wy już się załamujecie. Lotnisko powstanie. Wasze miasto stać na taki krok. Nie dajcie sobie wmawiać że jesteście gorsi, bo tak nie jest.
[quote name='luka' timestamp='1310542316' post='500900']
Zgodzę się, że Rzeszów to nie jest żadna metropolia typu Wrocław, czy Poznań, ale nawet w porównaniu ze stolicą Podkarpacia wypadamy bardzo słabo, a wszystko wskazuje na to, że ta różnica na korzyść Rzeszowa będzie się tylko pogłębiać.
[/quote]
Im częściej będziecie sobie wmawiać że niczego nie potraficie tym będzie gorzej. Wiem że w Rzeszowie nie jest tak, jak głoszą. Nie wiem dlaczego lublinianie wpędzają się w kompleksy. Ludzie ocknijcie się... rozwiń
Avatar
Lublin / 13 lipca 2011 o 23:26
0
[quote name='poznaniak' timestamp='1310581895' post='501235']
Lubliniani trzymam kciuki za wasz rozwuj a obszczymurek internauta[były lubelak z warszawy ]nie pocałuje lubedszczyzne tam gdzie słonce nie dochodzi .
[/quote]
Dziękujemy za wsparcie. Lotnisko mniejsze ale będzie zbudowane. Pozdrawiam Poznań i inne piękne polskie miasta.
Avatar
?????? / 13 lipca 2011 o 23:21
0
[quote name='były lubelak - waw' timestamp='1310538477' post='500869']
Ty się lepiej martw jak ta Lubelska wiocha dogoni z rozwojem choćby Rzeszów. Bo każdy normalny człowiek wie, że to była jest i będzie wiocha. A Krakówa do Warszawy to ty nie porównuj, bo do pięt stolicy nie sięga.
[/quote]
Oj jaki ty teraz jesteś mądry. Może dobrze że wyjechałeś. Wielu siedzi tu i tylko narzeka. Ja jestem człowiekiem normalnym i nie czuję się gorszy od mieszkańców Rzeszowa. Podejrzewam że to ty masz kompleksy. Spokojnie, nikt ci nic nie powie, możesz udawać rodowitego warszawiaka. Co do Krakowa to widzę że chyba powinieneś nadrobić braki w wiedzy. Boję się na myśl co ty tam w tym twoim nowym mieście opowiadasz. Najpierw dowiedz się jakim miastem jest Kraków a potem zamieszczaj swoje wypowiedzi.
[quote name='były lubelak - waw' timestamp='1310538477' post='500869']
Ty się lepiej martw jak ta Lubelska wiocha dogoni z rozwojem choćby Rzeszów. Bo każdy normalny człowiek wie, że to była jest i będzie wiocha. A Krakówa do Warszawy to ty nie porównuj, bo do pięt stolicy nie sięga.
[/quote]
Oj jaki ty teraz jesteś mądry. Może dobrze że wyjechałeś. Wielu siedzi tu i tylko narzeka. Ja jestem człowiekiem normalnym i nie czuję się gorszy od mieszkańców Rzeszowa. Podejrzewam że to ty masz kompleksy. Spo... rozwiń
Avatar
Jarek / 13 lipca 2011 o 23:18
0
Jako mieszkaniec Świdnika z przykroscia stwierdzam, ze jednak RZeszow jest o wiele bardziej dynamicznie rozwijajacym sie miastem. Pojezdzijcie po podkarpackim czy podlaskim, popatrzcie na stan drog i porownajcie je z lubelskimi. Nawet droga z Lublina do Rzeszowa to gehenna do Janowa Lubelskiego, potem jakos nie widac dziur, nierownosci... jak to jest? dlaczego w innych wojewodztwach moga cos zrobic, usprawnic a w lubelskim nie? zwiedzilem Polske wzdluz i wszerz i z przykroscia stwierdzam ze nasze wojewodztwo jest najbiedniejsze.... smiejemy sie z podlasia czy podkarpacia ale daleko nam do tych wojewodztw. Jedynym dla mnie pocieszeniem jest dynamiczny rozwoj Zamoscia oraz istnienie Roztocza
Jako mieszkaniec Świdnika z przykroscia stwierdzam, ze jednak RZeszow jest o wiele bardziej dynamicznie rozwijajacym sie miastem. Pojezdzijcie po podkarpackim czy podlaskim, popatrzcie na stan drog i porownajcie je z lubelskimi. Nawet droga z Lublina do Rzeszowa to gehenna do Janowa Lubelskiego, potem jakos nie widac dziur, nierownosci... jak to jest? dlaczego w innych wojewodztwach moga cos zrobic, usprawnic a w lubelskim nie? zwiedzilem Polske wzdluz i wszerz i z przykroscia stwierdzam ze nasze wojewodztwo jest najbiedniejsze.... smiejemy ... rozwiń
Avatar
jon / 13 lipca 2011 o 21:50
0
terminal będzie mniejszy. czy płyta postojowa też ?
bo na wizualizacjach była prawie jak na Okęciu
Avatar
poznaniak / 13 lipca 2011 o 20:31
0
Lubliniani trzymam kciuki za wasz rozwuj a obszczymurek internauta[były lubelak z warszawy ]nie pocałuje lubedszczyzne tam gdzie słonce nie dochodzi .
Avatar
Gość / 13 lipca 2011 o 14:35
0
[quote name='jan' timestamp='1310473161' post='500520']
Miało byc pięknie, wyszło jak zawsze.
[/quote]
A miało być takie piękne, takie "hamerykanckie" a tu kicha. Tośmy sobie [size="6"]PO[/size]_lecieli. Obiecanki, cacanki a prostakom radość. Dalej głosujecie na PO-myje.
Avatar
luka / 13 lipca 2011 o 09:31
0
[quote name='Człek' timestamp='1310516091' post='500812']
"z tego lotnisko można polecieć w jakieś konkretne kierunki" - trochę się zagalopowałeś. Raczej nie wszędzie doleci się z Rzeszowa.
Człowieku co ty masz w tym Rzeszowie. Ty nie mów jakie są opinie o nim tutaj na wschodzie. Powiedz co się mówi o tym mieście na zachodzie. Na pomorzu Rzeszów jest traktowany jak prowincja, rozumiesz? O jakich perspektywach życia w Rzeszowie piszesz? Wiesz ile osób z tamtąd już uciekło? Poza tym to nie Lublin się wywyższa ale Rzeszów. Prowadzi zwykła propagandę sukcesu. Ja też znam akurat mieszkańców Rzeszowa i mogę zabrać głos w tej sprawie.
[/quote]

Zgodzę się, że Rzeszów to nie jest żadna metropolia typu Wrocław, czy Poznań, ale nawet w porównaniu ze stolicą Podkarpacia wypadamy bardzo słabo, a wszystko wskazuje na to, że ta różnica na korzyść Rzeszowa będzie się tylko pogłębiać.
[quote name='Człek' timestamp='1310516091' post='500812']
"z tego lotnisko można polecieć w jakieś konkretne kierunki" - trochę się zagalopowałeś. Raczej nie wszędzie doleci się z Rzeszowa.
Człowieku co ty masz w tym Rzeszowie. Ty nie mów jakie są opinie o nim tutaj na wschodzie. Powiedz co się mówi o tym mieście na zachodzie. Na pomorzu Rzeszów jest traktowany jak prowincja, rozumiesz? O jakich perspektywach życia w Rzeszowie piszesz? Wiesz ile osób z tamtąd już uciekło? Poza tym to nie Lublin ... rozwiń
Avatar
lubelskie dno / 17 lipca 2011 o 17:20
0
[quote name='PATRON' timestamp='1310852219' post='502652']
Jakby ci to wyjaśnić kretynie? Otóż lotnisko dlatego jest okrojone, żeby Pietrasiewicz mógł zrealizować swój kolejny plan, którym jest teatr. Dlatego jednego dnia marszałek mówi, że potrzebne są oszczędności, a na drugi dzień mówi, że zaczętego projektu ( w tym wypadku teatru) nie można przerwać. Wiesz ile milionów władze Lublina wtopiły w "Europejską stolicę kultury"? Prawie połowę pieniędzy za jakie miało powstać lotnisko. Co masz z tego projektu ty, bo Pietrasiewicze przynajmniej przytulali od miasta pieniądze?
[/quote]

Jakby Ci tu odpowiedzieć pomiocie ? Gówno mnie obchodzi wydanie pieniędzy na ESK, które z góry było przegrane, bo Lublin wiocha nigdy nie dorówna miastom z którymi stanęło w szranki. Gówno mnie obchodzi, kto przytula te pieniądze i ile, miało być coś robione, a jest tak jak zawsze - czyli dno. Więc pomiocie wsadź sobie między bajki to biadolenie o lotnisku dla Lublina, bo każdy kto ma choć trochę inteligencji, a Ty chyba do nich nie należysz, nie pozwoli sobie na wciskanie kolejnych wałków, że tu kiedyś coś powstanie.
[quote name='PATRON' timestamp='1310852219' post='502652']
Jakby ci to wyjaśnić kretynie? Otóż lotnisko dlatego jest okrojone, żeby Pietrasiewicz mógł zrealizować swój kolejny plan, którym jest teatr. Dlatego jednego dnia marszałek mówi, że potrzebne są oszczędności, a na drugi dzień mówi, że zaczętego projektu ( w tym wypadku teatru) nie można przerwać. Wiesz ile milionów władze Lublina wtopiły w "Europejską stolicę kultury"? Prawie połowę pieniędzy za jakie miało powstać lotnisko. Co masz z tego proj... rozwiń
Avatar
PATRON / 16 lipca 2011 o 23:36
0
[quote name='nielze dno ten Świdnik' timestamp='1310448167' post='500346']
Czy to pseudo lotnisko w ogóle powstanie, czy będzie jak z teatrem w budowie. Budować lotnisko na wsi gdzie nic nie było nie ma i nie będzie
[/quote]
Jakby ci to wyjaśnić kretynie? Otóż lotnisko dlatego jest okrojone, żeby Pietrasiewicz mógł zrealizować swój kolejny plan, którym jest teatr. Dlatego jednego dnia marszałek mówi, że potrzebne są oszczędności, a na drugi dzień mówi, że zaczętego projektu ( w tym wypadku teatru) nie można przerwać. Wiesz ile milionów władze Lublina wtopiły w "Europejską stolicę kultury"? Prawie połowę pieniędzy za jakie miało powstać lotnisko. Co masz z tego projektu ty, bo Pietrasiewicze przynajmniej przytulali od miasta pieniądze?
[quote name='nielze dno ten Świdnik' timestamp='1310448167' post='500346']
Czy to pseudo lotnisko w ogóle powstanie, czy będzie jak z teatrem w budowie. Budować lotnisko na wsi gdzie nic nie było nie ma i nie będzie
[/quote]
Jakby ci to wyjaśnić kretynie? Otóż lotnisko dlatego jest okrojone, żeby Pietrasiewicz mógł zrealizować swój kolejny plan, którym jest teatr. Dlatego jednego dnia marszałek mówi, że potrzebne są oszczędności, a na drugi dzień mówi, że zaczętego projektu ( w tym wypadku teatru... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Gdańska / 13 lipca 2011 o 23:36
0
[quote name='luka' timestamp='1310542316' post='500900']
Zgodzę się, że Rzeszów to nie jest żadna metropolia typu Wrocław, czy Poznań, ale nawet w porównaniu ze stolicą Podkarpacia wypadamy bardzo słabo, a wszystko wskazuje na to, że ta różnica na korzyść Rzeszowa będzie się tylko pogłębiać.
[/quote]
Im częściej będziecie sobie wmawiać że niczego nie potraficie tym będzie gorzej. Wiem że w Rzeszowie nie jest tak, jak głoszą. Nie wiem dlaczego lublinianie wpędzają się w kompleksy. Ludzie ocknijcie się. Powiedzieli że lotnisko wasze będzie mniejsze a wy już się załamujecie. Lotnisko powstanie. Wasze miasto stać na taki krok. Nie dajcie sobie wmawiać że jesteście gorsi, bo tak nie jest.
[quote name='luka' timestamp='1310542316' post='500900']
Zgodzę się, że Rzeszów to nie jest żadna metropolia typu Wrocław, czy Poznań, ale nawet w porównaniu ze stolicą Podkarpacia wypadamy bardzo słabo, a wszystko wskazuje na to, że ta różnica na korzyść Rzeszowa będzie się tylko pogłębiać.
[/quote]
Im częściej będziecie sobie wmawiać że niczego nie potraficie tym będzie gorzej. Wiem że w Rzeszowie nie jest tak, jak głoszą. Nie wiem dlaczego lublinianie wpędzają się w kompleksy. Ludzie ocknijcie się... rozwiń
Avatar
Lublin / 13 lipca 2011 o 23:26
0
[quote name='poznaniak' timestamp='1310581895' post='501235']
Lubliniani trzymam kciuki za wasz rozwuj a obszczymurek internauta[były lubelak z warszawy ]nie pocałuje lubedszczyzne tam gdzie słonce nie dochodzi .
[/quote]
Dziękujemy za wsparcie. Lotnisko mniejsze ale będzie zbudowane. Pozdrawiam Poznań i inne piękne polskie miasta.
Avatar
?????? / 13 lipca 2011 o 23:21
0
[quote name='były lubelak - waw' timestamp='1310538477' post='500869']
Ty się lepiej martw jak ta Lubelska wiocha dogoni z rozwojem choćby Rzeszów. Bo każdy normalny człowiek wie, że to była jest i będzie wiocha. A Krakówa do Warszawy to ty nie porównuj, bo do pięt stolicy nie sięga.
[/quote]
Oj jaki ty teraz jesteś mądry. Może dobrze że wyjechałeś. Wielu siedzi tu i tylko narzeka. Ja jestem człowiekiem normalnym i nie czuję się gorszy od mieszkańców Rzeszowa. Podejrzewam że to ty masz kompleksy. Spokojnie, nikt ci nic nie powie, możesz udawać rodowitego warszawiaka. Co do Krakowa to widzę że chyba powinieneś nadrobić braki w wiedzy. Boję się na myśl co ty tam w tym twoim nowym mieście opowiadasz. Najpierw dowiedz się jakim miastem jest Kraków a potem zamieszczaj swoje wypowiedzi.
[quote name='były lubelak - waw' timestamp='1310538477' post='500869']
Ty się lepiej martw jak ta Lubelska wiocha dogoni z rozwojem choćby Rzeszów. Bo każdy normalny człowiek wie, że to była jest i będzie wiocha. A Krakówa do Warszawy to ty nie porównuj, bo do pięt stolicy nie sięga.
[/quote]
Oj jaki ty teraz jesteś mądry. Może dobrze że wyjechałeś. Wielu siedzi tu i tylko narzeka. Ja jestem człowiekiem normalnym i nie czuję się gorszy od mieszkańców Rzeszowa. Podejrzewam że to ty masz kompleksy. Spo... rozwiń
Avatar
Jarek / 13 lipca 2011 o 23:18
0
Jako mieszkaniec Świdnika z przykroscia stwierdzam, ze jednak RZeszow jest o wiele bardziej dynamicznie rozwijajacym sie miastem. Pojezdzijcie po podkarpackim czy podlaskim, popatrzcie na stan drog i porownajcie je z lubelskimi. Nawet droga z Lublina do Rzeszowa to gehenna do Janowa Lubelskiego, potem jakos nie widac dziur, nierownosci... jak to jest? dlaczego w innych wojewodztwach moga cos zrobic, usprawnic a w lubelskim nie? zwiedzilem Polske wzdluz i wszerz i z przykroscia stwierdzam ze nasze wojewodztwo jest najbiedniejsze.... smiejemy sie z podlasia czy podkarpacia ale daleko nam do tych wojewodztw. Jedynym dla mnie pocieszeniem jest dynamiczny rozwoj Zamoscia oraz istnienie Roztocza
Jako mieszkaniec Świdnika z przykroscia stwierdzam, ze jednak RZeszow jest o wiele bardziej dynamicznie rozwijajacym sie miastem. Pojezdzijcie po podkarpackim czy podlaskim, popatrzcie na stan drog i porownajcie je z lubelskimi. Nawet droga z Lublina do Rzeszowa to gehenna do Janowa Lubelskiego, potem jakos nie widac dziur, nierownosci... jak to jest? dlaczego w innych wojewodztwach moga cos zrobic, usprawnic a w lubelskim nie? zwiedzilem Polske wzdluz i wszerz i z przykroscia stwierdzam ze nasze wojewodztwo jest najbiedniejsze.... smiejemy ... rozwiń
Avatar
jon / 13 lipca 2011 o 21:50
0
terminal będzie mniejszy. czy płyta postojowa też ?
bo na wizualizacjach była prawie jak na Okęciu
Avatar
poznaniak / 13 lipca 2011 o 20:31
0
Lubliniani trzymam kciuki za wasz rozwuj a obszczymurek internauta[były lubelak z warszawy ]nie pocałuje lubedszczyzne tam gdzie słonce nie dochodzi .
Avatar
Gość / 13 lipca 2011 o 14:35
0
[quote name='jan' timestamp='1310473161' post='500520']
Miało byc pięknie, wyszło jak zawsze.
[/quote]
A miało być takie piękne, takie "hamerykanckie" a tu kicha. Tośmy sobie [size="6"]PO[/size]_lecieli. Obiecanki, cacanki a prostakom radość. Dalej głosujecie na PO-myje.
Avatar
luka / 13 lipca 2011 o 09:31
0
[quote name='Człek' timestamp='1310516091' post='500812']
"z tego lotnisko można polecieć w jakieś konkretne kierunki" - trochę się zagalopowałeś. Raczej nie wszędzie doleci się z Rzeszowa.
Człowieku co ty masz w tym Rzeszowie. Ty nie mów jakie są opinie o nim tutaj na wschodzie. Powiedz co się mówi o tym mieście na zachodzie. Na pomorzu Rzeszów jest traktowany jak prowincja, rozumiesz? O jakich perspektywach życia w Rzeszowie piszesz? Wiesz ile osób z tamtąd już uciekło? Poza tym to nie Lublin się wywyższa ale Rzeszów. Prowadzi zwykła propagandę sukcesu. Ja też znam akurat mieszkańców Rzeszowa i mogę zabrać głos w tej sprawie.
[/quote]

Zgodzę się, że Rzeszów to nie jest żadna metropolia typu Wrocław, czy Poznań, ale nawet w porównaniu ze stolicą Podkarpacia wypadamy bardzo słabo, a wszystko wskazuje na to, że ta różnica na korzyść Rzeszowa będzie się tylko pogłębiać.
[quote name='Człek' timestamp='1310516091' post='500812']
"z tego lotnisko można polecieć w jakieś konkretne kierunki" - trochę się zagalopowałeś. Raczej nie wszędzie doleci się z Rzeszowa.
Człowieku co ty masz w tym Rzeszowie. Ty nie mów jakie są opinie o nim tutaj na wschodzie. Powiedz co się mówi o tym mieście na zachodzie. Na pomorzu Rzeszów jest traktowany jak prowincja, rozumiesz? O jakich perspektywach życia w Rzeszowie piszesz? Wiesz ile osób z tamtąd już uciekło? Poza tym to nie Lublin ... rozwiń