Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

16 kwietnia 2009 r.
19:06
Edytuj ten wpis

Mandatami w dziki komis

0 29 A A

Strażnicy miejscy będą karać kierowców, którzy wystawiają swoje auta na sprzedaż na największym parkingu w centrum Świdnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na jedynym parkingu w centrum miasta, u zbiegu ulic Niepodległości i Wyszyńskiego, zaparkowanie auta graniczy z cudem. Powód? Codziennie prawie wszystkie miejsca - a jest ich około 40 - są zajęte przez samochody… wystawione na sprzedaż. Świadczą o tym umieszczone za szybami kartki-ogłoszenia z ofertą handlową. W pobliżu jest Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, bank, poczta, więc potencjalnych klientów nie brakuje.

- Ktoś powinien zrobić wreszcie porządek z tą giełdą w centrum miasta. Trzeba przepędzić tych sprzedawców - uważa pan Zbigniew ze Świdnika.

Dlatego jeszcze w zimie władze miejskie i powiatowe wpadły na pomysł, jak walczyć z tym procederem. 8 miejsc na tym parkingu użytkuje powiat, ma je m.in. dla swoich petentów. W tej chwili najbardziej atrakcyjne miejsca, te przy chodniku, zajmują samochody na sprzedaż. I tam władze wymalują koperty na miejsca służbowe, które należą do powiatu. Liczą, że wtedy "dziki komis” zniknie, bo nikt nie będzie zwracał uwagi na auta stojące w głębi parkingu.

- Słyszeliśmy, że pomysł jest, ale efektu nadal nie widać - dziwi się Dariusz Kołodziejczyk, radny powiatowy.

- Ten proceder cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Toczą się tam również dyskusje na temat motoryzacji. Nasz pomysł wymaga stabilizacji pogodowej i na to właśnie czekamy - wyjaśnia Mirosław Król, starosta świdnicki.

Jak zapewnił właściciel terenu, czyli miasto, koperty zostaną wymalowane, gdy w nocy temperatura powietrza nie będzie niższa niż 10 stopni. Ale to nie wszystko.
- Równocześnie wysłaliśmy pismo do Straży Miejskiej, aby na podstawie kodeksu wykroczeń karała tych, którzy nagminnie wystawiają tam auta na sprzedaż.

Znaleźliśmy na to odpowiedni przepis - podkreśla Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik.

Zgodnie z "odpowiednim przepisem”, handlarze aut mogą dostać grzywnę "za umieszczanie bez zgody właściciela terenu ogłoszeń i ulotek”.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
matix / 27 kwietnia 2009 o 11:17
0
Jaki problem? Wziac lawete, zaczepic podnosnik i wyzwiezc, wlasciciel za to zabuli, jak juz laskawie sie zorientuje, ze samochodu na parkingu nie ma. Albo zamontowac szlabany i zrobic parking platny.
Avatar
Aga / 27 kwietnia 2009 o 11:07
0
Mieszkam dość♠ daleko od tego parkimgu, ale często usiłuje tam zaparkowac, aby cos załatwić, czy to na poczcie ,czy w pobliskim banku, lub starostwie i na prawdę denerwuje mnie to,że stoją tam auta na sprzedaż. Jedyne rozwiązanie to po prostu taki parking powinien być płatny. Oczywiście osoby mieszkające w tym rejonie powinny dostać tzw. Karte parkingową dla mieszkańców (bezpłatną) tak jest to rozwiązane w świecie, u nas też może być ! Tym samym parking nie byłby "giełdą samochodową". Po prostu ktoś przyjezdny musiałby kupić bilet i zostawić za szybą, a pobliscy mieszkańcy parkując zostawialiby uprawniającą kartę za szybą ! i wilk syty i owca cała ! Lepiej zapłacić i miec pewne miejsce na załatwienie spraw niż jeździć wkoło nim się trafi miejsce, szkoda paliwa !! - to dla tych co to niby płaca podatki i nie będa płacic za parking !! czasami trzeba pomyśleć , co bardziej sie opłaca !
Mieszkam dość♠ daleko od tego parkimgu, ale często usiłuje tam zaparkowac, aby cos załatwić, czy to na poczcie ,czy w pobliskim banku, lub starostwie i na prawdę denerwuje mnie to,że stoją tam auta na sprzedaż. Jedyne rozwiązanie to po prostu taki parking powinien być płatny. Oczywiście osoby mieszkające w tym rejonie powinny dostać tzw. Karte parkingową dla mieszkańców (bezpłatną) tak jest to rozwiązane w świecie, u nas też może być ! Tym samym parking nie byłby "giełdą samochodową". Po prostu ktoś przyjezdny musiałby ku... rozwiń
Avatar
jasiu / 21 kwietnia 2009 o 14:14
0
Po co te nerwy kochani mieszkańcy najlepiej zlikwidować starostwo pogonić tych nierobów do roboty i parking będzie luźniejszy i ludzie zadowoleni a tak to tylko nerwy przecież w tych wszystkich urzędach to i tak nic nie można załatwić jak się należy a parking przynajmniej posłuży mieszkańcom
Avatar
BŁĘDNIE OCENIONY ... / 18 kwietnia 2009 o 00:49
0
:) napisał:
Pewnie jestes mieszkańcem pobliskiego bloku i nie masz gdzie swojego auta postawic, problemem nie sa samochody wystawione na sprzedaz bo jest ich moze z 10 tylko reszta pojazdów które tam stoją to znaczy pobliskich mieszkańców którzy nie załatwiaja spraw na poczcie czy w urzedzie tylko parkuja tam swoje pojazdy, jak ma być zakaz to dla sprzedajacych i tych nagminnie parkujacych tam pojazdy, bo że nie ma kartki na sprzedaż za szyba nie znaczy ze nie stoi na tym parkingu dzień w dzień, a urząd jak wymaluje koperty to już nikt tam nie stanie bo zrobią sobie przywatny parking dla pracowników i na tym sie skończy, najprostrze rozwiazanie problemu to opłata tak z 2 zl za godzinke postawic ciecia i zgłowy i wszyscy powinni być zadowoleni no i miejsce pracy też bedzie



wielki błąd, mieszkam spory kawałek od tego miejsca, mam garaż więc nie pasuje do tej insynuacji opłaty chyba nie są najlepszym rozwiązaniem - dlaczego jadąc do urzędu mam płacić za parking skoro płacę podatki, które powinny iść na takie udogodnienia jak bezpłatny parking obok urzędu. Ale podpisuje się obiema rękami pod uwagą dotyczącą pobliskich mieszkańców - niech działa zasada równości i jeżeli wypadają auta "komisowe" to i okolicznych mieszkańców - w końcu to parking dla "Klientów" okolicznych urzędów



wielki błąd, mieszkam spory kawałek od tego miejsca, mam garaż więc nie pasuje do tej insynuacji opłaty chyba nie są najlepszym rozwiązaniem - dlaczego jadąc do urzędu mam płacić za parking skoro płacę podatki, które powinny iść na takie udogodnienia jak bezpłatny parking obok urzędu. Ale podpisuje się obiema rękami pod uwagą dotyczącą pobliskich mieszkańców - niech działa zasada równości i jeżeli wypadają auta "komisowe" to i okolicznych mieszkańców - w końcu to parking dla "Klientów" o... rozwiń
Avatar
pewu / 17 kwietnia 2009 o 20:32
0
Przedziwne rozumowanie. Ogłoszenia znajdują się w samochodach, a te nie są "miejscem publicznym".
Avatar
ardo22 / 17 kwietnia 2009 o 17:29
0
pay and stay. to taki prosty pomysl.
Avatar
~****~ / 17 kwietnia 2009 o 16:56
0
Pomysł urzędu w sprawie karania za wywieszone ogłoszenie do deb***IZM URZĘDNICZY. Jeśli już chce żeby tak karać to może niech karza w całym mieście a nie tylko w jednym w końcu przepis odnosi się do miejsca publicznego to parking przy starostwie jest miejscem publicznym a inne miejsca już nie - tylko deb*** mógł na coś takiego wpaść.
Jestem za tym aby było parkowanie płatne w godzinach pracy urzędasów i to zdecydowanie TAK (oczywiście w granicach rozsądku pierwsza godzina 1zł, druga 3 zł trzecia 6zł itd.), a dla mieszkańców pobliskiego bloku można wydać identyfikatory poświadczające że zamieszkują tutejszą ulicę i dla kontrolującego wszystko jest jasne - nie będzie się czepiać i auto może stać. A starostwo niech wymaluje sobie koperty z tyłu ulicy Niepodległości na te ich trzy auta miejsce się znajdzie, a nie od razu zajmować kilkanaście stanowisk na głównym parkingu. A urzędas, który tam pracuje niech wnosi opłatę za postuj w godzinach pracy przynajmniej ok. 5 zł chyba go na to stać skoro przyjeżdż autem do roboty.
Pomysł urzędu w sprawie karania za wywieszone ogłoszenie do deb***IZM URZĘDNICZY. Jeśli już chce żeby tak karać to może niech karza w całym mieście a nie tylko w jednym w końcu przepis odnosi się do miejsca publicznego to parking przy starostwie jest miejscem publicznym a inne miejsca już nie - tylko deb*** mógł na coś takiego wpaść.
Jestem za tym aby było parkowanie płatne w godzinach pracy urzędasów i to zdecydowanie TAK (oczywiście w granicach rozsądku pierwsza godzina 1zł, druga 3 zł trzecia 6zł itd.), a dla mieszkańców pobliskie... rozwiń
Avatar
Anka / 17 kwietnia 2009 o 16:00
0
Gość napisał:
A widzisz malutka jak sie wygadałaś. Jesteś przeciw bo sprzedajesz, a jak sprzedasz bedziesz za, bo nie będziesz miała gdzie postawić samochodu To u ciebie jakies libacje sie odbywają skoro przyjezdzacie w kilkanascie smochodów

akurat nie stawiam swojego samochodu pod poczta chyba ze jestem do tego zmuszona i nie jestem dla ciebie malutka. a libacje nie odbywaja sie u mnie takie ze przyjezdzaja moi znajomi na kilka samochodow. i nie zawsze sa to libacje.
a nawet jezeli by tak bylo to nie powinno nikogo interesowac. ale miejsc parkingowych w swidniku jest za malo
bacje.
a nawet jezeli by tak bylo to nie powinno nikogo interesowac. ale miejsc parkingowych w swidniku jest za malo rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2009 o 15:21
0
Anka napisał:
perkingio mozna wybudowac na starym placu zieleni przy ulicy wyspiańskiego. niekt z tamtad nie korzysta, a p0lac stoi pusty. bardzo duzo mieszkancow tej ulicy saje swoimi samochodami wlasnie na parkingu kolo poczty, bo nie maja gdzie stanac. a nie bede mowila wszystkim gosciom zeby przyjezdzali taksowka, po pierwsze jest to drogie i jest dlugi czas oczekiwania. a moi goscie i tak moga wypic, bo zawsze moze byc kierowca abstynent. a sprzedaje paugeota

A widzisz malutka jak sie wygadałaś. Jesteś przeciw bo sprzedajesz, a jak sprzedasz bedziesz za, bo nie będziesz miała gdzie postawić samochodu To u ciebie jakies libacje sie odbywają skoro przyjezdzacie w kilkanascie smochodów

A widzisz malutka jak sie wygadałaś. Jesteś przeciw bo sprzedajesz, a jak sprzedasz bedziesz za, bo nie będziesz miała gdzie postawić samochodu To u ciebie jakies libacje sie odbywają skoro przyjezdzacie w kilkanascie smochodów rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2009 o 15:04
0
marlena napisał:
Pisałem już że stoi tam ok. 10 samochodów (komentarz nr 1). Myślę że Pani redaktor lub jej żródło na podstawie którego napisała artykół powinni policzyc ilość samochodów pracowników Starostwa jakie w godz. 8-16 zajmują miejsca parkingowe. Napewno miejsca parkingowe są potrzebne, z tym że nie dla interesantów Poczty jak to napisano w jednym z komentarzy. Napewno jest on niezbędny dla interesantów Starostwa, które nie powinno na tym parkingu pobierać opłat.
PANOWIE URZĘDNICY gdybyście ruszyli głową to widząc że jest zainteresowanie wyeksponowaniem samochodów które chcą sprzedać mieszkańcy Świdnika moglibyscie zorganizować w mieście w miejscu ogólnie znanym i dostepnym płatny "parking-autokomis" na którym mieszkańcy Świdnika i okolic mogliby na określony czas pozostawić samochód który chcą sprzedać.Można pobierac opłatę którą można przeznaczyć chociażby na wynagrodzenie dla człowieka który na tym "parkingu-autokomisie miejskim" pilnowałby tych samochodów.
Po co mamy jeżdzić do Lublina na giełdę samochodową.
Panie RZECZNIKU jesteście dla ludzi, i zamiast zakazów pomórzcie im, a nie karajcie.
MIESZKAŃCY CO WY NA TO?

Ja mieszkaniec w swoim imieniu na to:
-samochodów stoi dużo więcej niz 10 i na pewno nie sa to tylko samochody mieszkańców bloku nad poczta
-pracownicy starostwa jeżdżą do pracy samochodami, tak jak i pracownicy pobliskich sklepów, dlaczego jednym zabronić, a innym nie?
-kto zapłaci za płatny parking-autokomis skoro może postawić na parkingu bezpłatnie, a tego rodzaju cwaniaki handlarze postawiliby swoje samochody nawet na wjeździe na salę operacyjną jesli byłoby to gratis i zapewniało ogladalnosć
-nigdy nie byłem zwolennikiem płatnych parkingów, ale tu tylko parking płatny w godzinach pracy rozwiązałby problem

Ja mieszkaniec w swoim imieniu na to:
-samochodów stoi dużo więcej niz 10 i na pewno nie sa to tylko samochody mieszkańców bloku nad poczta
-pracownicy starostwa jeżdżą do pracy samochodami, tak jak i pracownicy pobliskich sklepów, dlaczego jednym zabronić, a innym nie?
-kto zapłaci za płatny parking-autokomis skoro może postawić na parkingu bezpłatnie, a tego rodzaju cwaniaki handlarze postawiliby swoje samochody nawet na wjeździe na salę operacyjną jesli byłoby to gratis i zapewniało ogladalnosć rozwiń
Avatar
matix / 27 kwietnia 2009 o 11:17
0
Jaki problem? Wziac lawete, zaczepic podnosnik i wyzwiezc, wlasciciel za to zabuli, jak juz laskawie sie zorientuje, ze samochodu na parkingu nie ma. Albo zamontowac szlabany i zrobic parking platny.
Avatar
Aga / 27 kwietnia 2009 o 11:07
0
Mieszkam dość♠ daleko od tego parkimgu, ale często usiłuje tam zaparkowac, aby cos załatwić, czy to na poczcie ,czy w pobliskim banku, lub starostwie i na prawdę denerwuje mnie to,że stoją tam auta na sprzedaż. Jedyne rozwiązanie to po prostu taki parking powinien być płatny. Oczywiście osoby mieszkające w tym rejonie powinny dostać tzw. Karte parkingową dla mieszkańców (bezpłatną) tak jest to rozwiązane w świecie, u nas też może być ! Tym samym parking nie byłby "giełdą samochodową". Po prostu ktoś przyjezdny musiałby kupić bilet i zostawić za szybą, a pobliscy mieszkańcy parkując zostawialiby uprawniającą kartę za szybą ! i wilk syty i owca cała ! Lepiej zapłacić i miec pewne miejsce na załatwienie spraw niż jeździć wkoło nim się trafi miejsce, szkoda paliwa !! - to dla tych co to niby płaca podatki i nie będa płacic za parking !! czasami trzeba pomyśleć , co bardziej sie opłaca !
Mieszkam dość♠ daleko od tego parkimgu, ale często usiłuje tam zaparkowac, aby cos załatwić, czy to na poczcie ,czy w pobliskim banku, lub starostwie i na prawdę denerwuje mnie to,że stoją tam auta na sprzedaż. Jedyne rozwiązanie to po prostu taki parking powinien być płatny. Oczywiście osoby mieszkające w tym rejonie powinny dostać tzw. Karte parkingową dla mieszkańców (bezpłatną) tak jest to rozwiązane w świecie, u nas też może być ! Tym samym parking nie byłby "giełdą samochodową". Po prostu ktoś przyjezdny musiałby ku... rozwiń
Avatar
jasiu / 21 kwietnia 2009 o 14:14
0
Po co te nerwy kochani mieszkańcy najlepiej zlikwidować starostwo pogonić tych nierobów do roboty i parking będzie luźniejszy i ludzie zadowoleni a tak to tylko nerwy przecież w tych wszystkich urzędach to i tak nic nie można załatwić jak się należy a parking przynajmniej posłuży mieszkańcom
Avatar
BŁĘDNIE OCENIONY ... / 18 kwietnia 2009 o 00:49
0
:) napisał:
Pewnie jestes mieszkańcem pobliskiego bloku i nie masz gdzie swojego auta postawic, problemem nie sa samochody wystawione na sprzedaz bo jest ich moze z 10 tylko reszta pojazdów które tam stoją to znaczy pobliskich mieszkańców którzy nie załatwiaja spraw na poczcie czy w urzedzie tylko parkuja tam swoje pojazdy, jak ma być zakaz to dla sprzedajacych i tych nagminnie parkujacych tam pojazdy, bo że nie ma kartki na sprzedaż za szyba nie znaczy ze nie stoi na tym parkingu dzień w dzień, a urząd jak wymaluje koperty to już nikt tam nie stanie bo zrobią sobie przywatny parking dla pracowników i na tym sie skończy, najprostrze rozwiazanie problemu to opłata tak z 2 zl za godzinke postawic ciecia i zgłowy i wszyscy powinni być zadowoleni no i miejsce pracy też bedzie



wielki błąd, mieszkam spory kawałek od tego miejsca, mam garaż więc nie pasuje do tej insynuacji opłaty chyba nie są najlepszym rozwiązaniem - dlaczego jadąc do urzędu mam płacić za parking skoro płacę podatki, które powinny iść na takie udogodnienia jak bezpłatny parking obok urzędu. Ale podpisuje się obiema rękami pod uwagą dotyczącą pobliskich mieszkańców - niech działa zasada równości i jeżeli wypadają auta "komisowe" to i okolicznych mieszkańców - w końcu to parking dla "Klientów" okolicznych urzędów



wielki błąd, mieszkam spory kawałek od tego miejsca, mam garaż więc nie pasuje do tej insynuacji opłaty chyba nie są najlepszym rozwiązaniem - dlaczego jadąc do urzędu mam płacić za parking skoro płacę podatki, które powinny iść na takie udogodnienia jak bezpłatny parking obok urzędu. Ale podpisuje się obiema rękami pod uwagą dotyczącą pobliskich mieszkańców - niech działa zasada równości i jeżeli wypadają auta "komisowe" to i okolicznych mieszkańców - w końcu to parking dla "Klientów" o... rozwiń
Avatar
pewu / 17 kwietnia 2009 o 20:32
0
Przedziwne rozumowanie. Ogłoszenia znajdują się w samochodach, a te nie są "miejscem publicznym".
Avatar
ardo22 / 17 kwietnia 2009 o 17:29
0
pay and stay. to taki prosty pomysl.
Avatar
~****~ / 17 kwietnia 2009 o 16:56
0
Pomysł urzędu w sprawie karania za wywieszone ogłoszenie do deb***IZM URZĘDNICZY. Jeśli już chce żeby tak karać to może niech karza w całym mieście a nie tylko w jednym w końcu przepis odnosi się do miejsca publicznego to parking przy starostwie jest miejscem publicznym a inne miejsca już nie - tylko deb*** mógł na coś takiego wpaść.
Jestem za tym aby było parkowanie płatne w godzinach pracy urzędasów i to zdecydowanie TAK (oczywiście w granicach rozsądku pierwsza godzina 1zł, druga 3 zł trzecia 6zł itd.), a dla mieszkańców pobliskiego bloku można wydać identyfikatory poświadczające że zamieszkują tutejszą ulicę i dla kontrolującego wszystko jest jasne - nie będzie się czepiać i auto może stać. A starostwo niech wymaluje sobie koperty z tyłu ulicy Niepodległości na te ich trzy auta miejsce się znajdzie, a nie od razu zajmować kilkanaście stanowisk na głównym parkingu. A urzędas, który tam pracuje niech wnosi opłatę za postuj w godzinach pracy przynajmniej ok. 5 zł chyba go na to stać skoro przyjeżdż autem do roboty.
Pomysł urzędu w sprawie karania za wywieszone ogłoszenie do deb***IZM URZĘDNICZY. Jeśli już chce żeby tak karać to może niech karza w całym mieście a nie tylko w jednym w końcu przepis odnosi się do miejsca publicznego to parking przy starostwie jest miejscem publicznym a inne miejsca już nie - tylko deb*** mógł na coś takiego wpaść.
Jestem za tym aby było parkowanie płatne w godzinach pracy urzędasów i to zdecydowanie TAK (oczywiście w granicach rozsądku pierwsza godzina 1zł, druga 3 zł trzecia 6zł itd.), a dla mieszkańców pobliskie... rozwiń
Avatar
Anka / 17 kwietnia 2009 o 16:00
0
Gość napisał:
A widzisz malutka jak sie wygadałaś. Jesteś przeciw bo sprzedajesz, a jak sprzedasz bedziesz za, bo nie będziesz miała gdzie postawić samochodu To u ciebie jakies libacje sie odbywają skoro przyjezdzacie w kilkanascie smochodów

akurat nie stawiam swojego samochodu pod poczta chyba ze jestem do tego zmuszona i nie jestem dla ciebie malutka. a libacje nie odbywaja sie u mnie takie ze przyjezdzaja moi znajomi na kilka samochodow. i nie zawsze sa to libacje.
a nawet jezeli by tak bylo to nie powinno nikogo interesowac. ale miejsc parkingowych w swidniku jest za malo
bacje.
a nawet jezeli by tak bylo to nie powinno nikogo interesowac. ale miejsc parkingowych w swidniku jest za malo rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2009 o 15:21
0
Anka napisał:
perkingio mozna wybudowac na starym placu zieleni przy ulicy wyspiańskiego. niekt z tamtad nie korzysta, a p0lac stoi pusty. bardzo duzo mieszkancow tej ulicy saje swoimi samochodami wlasnie na parkingu kolo poczty, bo nie maja gdzie stanac. a nie bede mowila wszystkim gosciom zeby przyjezdzali taksowka, po pierwsze jest to drogie i jest dlugi czas oczekiwania. a moi goscie i tak moga wypic, bo zawsze moze byc kierowca abstynent. a sprzedaje paugeota

A widzisz malutka jak sie wygadałaś. Jesteś przeciw bo sprzedajesz, a jak sprzedasz bedziesz za, bo nie będziesz miała gdzie postawić samochodu To u ciebie jakies libacje sie odbywają skoro przyjezdzacie w kilkanascie smochodów

A widzisz malutka jak sie wygadałaś. Jesteś przeciw bo sprzedajesz, a jak sprzedasz bedziesz za, bo nie będziesz miała gdzie postawić samochodu To u ciebie jakies libacje sie odbywają skoro przyjezdzacie w kilkanascie smochodów rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2009 o 15:04
0
marlena napisał:
Pisałem już że stoi tam ok. 10 samochodów (komentarz nr 1). Myślę że Pani redaktor lub jej żródło na podstawie którego napisała artykół powinni policzyc ilość samochodów pracowników Starostwa jakie w godz. 8-16 zajmują miejsca parkingowe. Napewno miejsca parkingowe są potrzebne, z tym że nie dla interesantów Poczty jak to napisano w jednym z komentarzy. Napewno jest on niezbędny dla interesantów Starostwa, które nie powinno na tym parkingu pobierać opłat.
PANOWIE URZĘDNICY gdybyście ruszyli głową to widząc że jest zainteresowanie wyeksponowaniem samochodów które chcą sprzedać mieszkańcy Świdnika moglibyscie zorganizować w mieście w miejscu ogólnie znanym i dostepnym płatny "parking-autokomis" na którym mieszkańcy Świdnika i okolic mogliby na określony czas pozostawić samochód który chcą sprzedać.Można pobierac opłatę którą można przeznaczyć chociażby na wynagrodzenie dla człowieka który na tym "parkingu-autokomisie miejskim" pilnowałby tych samochodów.
Po co mamy jeżdzić do Lublina na giełdę samochodową.
Panie RZECZNIKU jesteście dla ludzi, i zamiast zakazów pomórzcie im, a nie karajcie.
MIESZKAŃCY CO WY NA TO?

Ja mieszkaniec w swoim imieniu na to:
-samochodów stoi dużo więcej niz 10 i na pewno nie sa to tylko samochody mieszkańców bloku nad poczta
-pracownicy starostwa jeżdżą do pracy samochodami, tak jak i pracownicy pobliskich sklepów, dlaczego jednym zabronić, a innym nie?
-kto zapłaci za płatny parking-autokomis skoro może postawić na parkingu bezpłatnie, a tego rodzaju cwaniaki handlarze postawiliby swoje samochody nawet na wjeździe na salę operacyjną jesli byłoby to gratis i zapewniało ogladalnosć
-nigdy nie byłem zwolennikiem płatnych parkingów, ale tu tylko parking płatny w godzinach pracy rozwiązałby problem

Ja mieszkaniec w swoim imieniu na to:
-samochodów stoi dużo więcej niz 10 i na pewno nie sa to tylko samochody mieszkańców bloku nad poczta
-pracownicy starostwa jeżdżą do pracy samochodami, tak jak i pracownicy pobliskich sklepów, dlaczego jednym zabronić, a innym nie?
-kto zapłaci za płatny parking-autokomis skoro może postawić na parkingu bezpłatnie, a tego rodzaju cwaniaki handlarze postawiliby swoje samochody nawet na wjeździe na salę operacyjną jesli byłoby to gratis i zapewniało ogladalnosć rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 5

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 15 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!