Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 listopada 2019 r.
11:57

Świdnik: Mężczyzna podpalił się przed gmachem sądu

Autor: Zdjęcie autora jsz
140 26 A A

Przed gmachem sądu w Świdniku podpalił się mężczyzna. Jak ustalili policjanci, to 49-latek z gm. Wólka. Trafił już do szpitala, jego życiu nic nie zagraża.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło po godz. 10:30. Policjanci dostali sygnał o mężczyźnie, który podpalił się przed budynkiem sądu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyniósł ze sobą łatwopalną substancję. Z relacji świadków wynika, że bez słowa oblał się nią i podpalił.

- Kiedy policjanci dotarli na miejsce, mężczyzna zaczął zdejmować z siebie płonącą odzież – relacjonuje Elwira Domaradzka, oficer prasowy świdnickiej policji. – Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Odniósł obrażenia, ale jego stan jest stabilny.

Na miejscu zdarzenia są policjanci i prokurator. Wyjaśniają dokładne okoliczności sprawy. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego mężczyzna targnął się na swoje życie.

e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
R. / 7 listopada 2019 o 13:04
+25
Bez szczegółów ciężko sie wypowiadać. Natomiast polskie sądy sa wstanie doprowadzić człowieka na skraj choroby umysłowej. Przypuszczam, że sędziowie nic sobie z tego nie robią. Trochę krzyku w mediach a potem sprawa przyschnie. Może na tez wysunąć argumęt, że spowodował niebezpieczeństo przez podpalenie w poblizu sądu na jego pracowników. Opinie o sadach mam wyrobiona z własnego doswiadczenia. Prostą sprawę potrafia tak zagmatwać, że nie wiadomo o co chodzi, jak nie znasz prawa albo sie nie douczysz w kruczkach prawnych  to nie masz szans jesli druga strona sporu ma "przychylność" "niezawisłych".
Bez szczegółów ciężko sie wypowiadać. Natomiast polskie sądy sa wstanie doprowadzić człowieka na skraj choroby umysłowej. Przypuszczam, że sędziowie nic sobie z tego nie robią. Trochę krzyku w mediach a potem sprawa przyschnie. Może na tez wysunąć argumęt, że spowodował niebezpieczeństo przez podpalenie w poblizu sądu na jego pracowników. Opinie o sadach mam wyrobiona z własnego doswiadczenia. Prostą sprawę potrafia tak zagmatwać, że nie wiadomo o co chodzi, jak nie znasz prawa albo sie nie douczysz w kruczkach prawnych  to nie masz szans je... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 12:22
+22
Jeszcze niewiadomo prawie niczego. Nie ma co się obrażać na wzajem. Wiadomo jednak, że jeśli ktoś oblewa się łatwopalną substancją, zdrowy na umyśle nie jest.
 Ty już wiesz, że zdrowy nie był?   56 lat temu Ryszard Siwiec podpalił się na Stadionie X-lecia - tez nie był zdrowy? - a może nie zgadzał się z systemem PRL ?
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 12:16
+20
Ludzie już nie wytrzymują wyroków tej "nadzwyczajnej kasty" ?!
Avatar
KOD / 7 listopada 2019 o 12:55
+19
wolne sądy, wolne sądy .... a może oprócz tego niesprawiedliwe sądy
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 19:40
+12
widocznie tak zareagował na niesprawiedliwość. Bo ja jako emeryt rozważam z kolei taką opcję, że jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, że nie będę sam w stanie sobie dać rady ze względu na zdrowie a z jałmużny którą dostają po ponad 40 latach pracy będę zmuszony chyba tak narozrabiać aby mnie zamknęli w więzieniu, gdzie się mną zaopiekują za darmo, bo niestety nie będzie mnie stać na wynajęcie opiekunki ani na pobyt w domu starców, dlatego, ze byłem głupi i pracowałem tyle lat, gdzie ci co nie pracowali albo bardzo mało mają taką sam emeryturę co ja. A na pewno nie będę obarczać rodziny moją opieką, bo nie po to pracowałem ponad 40 lat. Moje dzieci nie dostawały 500 plus, wystarczająco odcierpiały swoją dzieciństwo, młodość. Czy warto być sprawiedliwym w naszym kraju?
widocznie tak zareagował na niesprawiedliwość. Bo ja jako emeryt rozważam z kolei taką opcję, że jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, że nie będę sam w stanie sobie dać rady ze względu na zdrowie a z jałmużny którą dostają po ponad 40 latach pracy będę zmuszony chyba tak narozrabiać aby mnie zamknęli w więzieniu, gdzie się mną zaopiekują za darmo, bo niestety nie będzie mnie stać na wynajęcie opiekunki ani na pobyt w domu starców, dlatego, ze byłem głupi i pracowałem tyle lat, gdzie ci co nie pracowali albo bardzo mało mają taką sam emeryturę... rozwiń
Avatar
Krzysztof Kornatowicz / 7 listopada 2019 o 15:56
+10
Każdy, kto walczy z niegodziwością państwa, w "polskich" sądach zawsze przegra ! W tym systemie czwórwładzy (już oficjalnie można twierdzić, że czwarta władza - media rządzą Polską, kreując kreatury do władz) obywatel nie ma szans z poczynaniami władz, bo mafia w togach zawsze zachowawczo staje przeciwko obywatelom, działając ze złą wolą w stosunku do Polaków (z obcymi nacjami już tak nie postępują). Widocznie nasz nieszczęśnik miał krzywdę zadana przez bandziorów w togach, którzy od 45 roku nie zostali do dziś rozliczeni ze swojej złowrogiej do Polaków postawy i licznych dokonanych przez nich zbrodni sądowych ! Ale o tym żydowskie polskojęzyczne media nie napiszą ! ~Krzysztof Kornatowicz ( na you Tube w moich audycjach demaskuje tych bandziorów w togach udających sędziów)
Każdy, kto walczy z niegodziwością państwa, w "polskich" sądach zawsze przegra ! W tym systemie czwórwładzy (już oficjalnie można twierdzić, że czwarta władza - media rządzą Polską, kreując kreatury do władz) obywatel nie ma szans z poczynaniami władz, bo mafia w togach zawsze zachowawczo staje przeciwko obywatelom, działając ze złą wolą w stosunku do Polaków (z obcymi nacjami już tak nie postępują). Widocznie nasz nieszczęśnik miał krzywdę zadana przez bandziorów w togach, którzy od 45 roku nie zostali do dziś rozliczeni ze swojej... rozwiń
Avatar
sn / 7 listopada 2019 o 12:25
+10
Być może gdyby miał broń jak w USA sprawę zalatwilby w bardziej dramatyczny sposób.Świat zmienia się,ludziom coraz mocniej odbija.
Avatar
Henio / 7 listopada 2019 o 12:24
+7
"Jego życiu nic nie zagraża" - na razie.
Avatar
lubię swoją wieś / 7 listopada 2019 o 13:57
+6
Jakby splonął jak pochodnia to schetyna porownalby go do  smierci ks. Popieluszki
 To był protest przed sądem na wieść, że do Trybunału Stanu mają być powołani : Piotrowicz, Pawłowicz i Choina z Duchem
Avatar
hshah / 7 listopada 2019 o 14:41
+5
"sasiad" Wyzywasz wszystkich od lewaków sami wstawiacie prokuratora zPRLu na sędziego trybunału hahhaah pajace. To wasza reforma? Banda pasozytów przekupiona za 500 i udają że nic nie widzą i jeszcze politykują jak nie mają o niczym pojęcia. 
Avatar
amen / 2 dni temu o 17:39
0
podziekuj  p-oslom takie  ustawy  uchwalaja  aby  w  bantustanie  trwal  nierzad  antypolski
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 10:24
+3
Człowiek nie dawał sobie rady z niesprawiedliwością... Wyrok w mojej ocenie. Porażka dla sądu. Trzymają tego policjanta. Swój Swojego chroni takie mamy czasy.
Avatar
Rodzic / 7 listopada 2019 o 20:22
+3
Ja będę następny. Sad antyrodzinny w Bydgoszczy zniszczyl mi i mojemu dziecku życie!!!
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 19:40
+12
widocznie tak zareagował na niesprawiedliwość. Bo ja jako emeryt rozważam z kolei taką opcję, że jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, że nie będę sam w stanie sobie dać rady ze względu na zdrowie a z jałmużny którą dostają po ponad 40 latach pracy będę zmuszony chyba tak narozrabiać aby mnie zamknęli w więzieniu, gdzie się mną zaopiekują za darmo, bo niestety nie będzie mnie stać na wynajęcie opiekunki ani na pobyt w domu starców, dlatego, ze byłem głupi i pracowałem tyle lat, gdzie ci co nie pracowali albo bardzo mało mają taką sam emeryturę co ja. A na pewno nie będę obarczać rodziny moją opieką, bo nie po to pracowałem ponad 40 lat. Moje dzieci nie dostawały 500 plus, wystarczająco odcierpiały swoją dzieciństwo, młodość. Czy warto być sprawiedliwym w naszym kraju?
widocznie tak zareagował na niesprawiedliwość. Bo ja jako emeryt rozważam z kolei taką opcję, że jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, że nie będę sam w stanie sobie dać rady ze względu na zdrowie a z jałmużny którą dostają po ponad 40 latach pracy będę zmuszony chyba tak narozrabiać aby mnie zamknęli w więzieniu, gdzie się mną zaopiekują za darmo, bo niestety nie będzie mnie stać na wynajęcie opiekunki ani na pobyt w domu starców, dlatego, ze byłem głupi i pracowałem tyle lat, gdzie ci co nie pracowali albo bardzo mało mają taką sam emeryturę... rozwiń
Avatar
xyz / 7 listopada 2019 o 19:36
-16
Najpierw sie podpalił a potem zdejmował ubranie.... No to chłopie albo sie podpalasz i masz jaja - palisz sie i nie zdejmujesz -albo jesteś frajer i zdejmujesz i beka z Ciebie na wsi
Avatar
andrewss515 / 7 listopada 2019 o 17:20
+2
"mężczyzna zaczął zdejmować z siebie płonącą odzież" - wołanie o pomoc "zdrowo popierd......" warci siebie, imperia przekazują sobie Polandię i jaka właściwa reakcja to SLD, to PO, to PiS sondaże przemówiły, motłoch zrozumiał instrukcje? spoko skorygujemy jeśli ktoś myśli, że ichnim wystarczy te marne 65 mld czy nawet 300, oni przychodzą po wszystko: Palestyna, przebudowana Afryka Pn., Azja Mniejsza, mamy pretensje do Niemców o Adolfa, Rosjan o Stalina, a Leszka wojna w Iraku na podstawie sfabrykowanych dowodów, kogo dotknie sprawiedliwość? Madeleine Korbel Albright, właśc. Marie Jana Korbelová (ur. 15 maja 1937 w Pradze) – amerykańska dyplomatka, polityk; 64. sekretarz stanu. Urodziła się w żydowskiej rodzinie zamieszkałej w Czechosłowacji. Albright pełniąc funkcję Ambasadora Stanów Zjednoczonych przy ONZ została skrytykowana za opinię jaką wyraziła w czasie wywiadu 12 maja 1996, dla programu telewizyjnego 60 Minut. Tematem rozmów były amerykańskie sankcje nałożone na Irak, prezenter Lesley Stahl zadał pytanie: Słyszeliśmy, że pół miliona dzieci zginęło. Wydaje mi się, że to jest więcej niż zginęło w Hiroszimie. Jak pani myśli, czy ta cena jest warta tego? Albright odpowiedziała: Myślę, że to jest bardzo trudny wybór, ale cena – myślimy że jest to tego warte[8][9]. ***s://***youtube.com/watch?v=FbIX1CP9qr4 umywamy ręce jak Piłat
"mężczyzna zaczął zdejmować z siebie płonącą odzież" - wołanie o pomoc "zdrowo popierd......" warci siebie, imperia przekazują sobie Polandię i jaka właściwa reakcja to SLD, to PO, to PiS sondaże przemówiły, motłoch zrozumiał instrukcje? spoko skorygujemy jeśli ktoś myśli, że ichnim wystarczy te marne 65 mld czy nawet 300, oni przychodzą po wszystko: Palestyna, przebudowana Afryka Pn., Azja Mniejsza, mamy pretensje do Niemców o Adolfa, Rosjan o Stalina, a Leszka wojna w Iraku na podstawie sfabrykowanych dowodów, kogo dot... rozwiń
Avatar
men37 / 7 listopada 2019 o 16:12
-2
Widać, cała rodzinka zdrowo popierd......
Avatar
Krzysztof Kornatowicz / 7 listopada 2019 o 15:56
+10
Każdy, kto walczy z niegodziwością państwa, w "polskich" sądach zawsze przegra ! W tym systemie czwórwładzy (już oficjalnie można twierdzić, że czwarta władza - media rządzą Polską, kreując kreatury do władz) obywatel nie ma szans z poczynaniami władz, bo mafia w togach zawsze zachowawczo staje przeciwko obywatelom, działając ze złą wolą w stosunku do Polaków (z obcymi nacjami już tak nie postępują). Widocznie nasz nieszczęśnik miał krzywdę zadana przez bandziorów w togach, którzy od 45 roku nie zostali do dziś rozliczeni ze swojej złowrogiej do Polaków postawy i licznych dokonanych przez nich zbrodni sądowych ! Ale o tym żydowskie polskojęzyczne media nie napiszą ! ~Krzysztof Kornatowicz ( na you Tube w moich audycjach demaskuje tych bandziorów w togach udających sędziów)
Każdy, kto walczy z niegodziwością państwa, w "polskich" sądach zawsze przegra ! W tym systemie czwórwładzy (już oficjalnie można twierdzić, że czwarta władza - media rządzą Polską, kreując kreatury do władz) obywatel nie ma szans z poczynaniami władz, bo mafia w togach zawsze zachowawczo staje przeciwko obywatelom, działając ze złą wolą w stosunku do Polaków (z obcymi nacjami już tak nie postępują). Widocznie nasz nieszczęśnik miał krzywdę zadana przez bandziorów w togach, którzy od 45 roku nie zostali do dziś rozliczeni ze swojej... rozwiń
Avatar
iyy / 7 listopada 2019 o 14:45
-4
"podpisany" Krew na rękach? A wy co nie macie? Nie ma lepszego chyba przykładu niz zabójstwo Adamowicza co nie ? Sam zreszta krzyczał typowy seba z urojeniami jak to u was
Avatar
hshah / 7 listopada 2019 o 14:41
+5
"sasiad" Wyzywasz wszystkich od lewaków sami wstawiacie prokuratora zPRLu na sędziego trybunału hahhaah pajace. To wasza reforma? Banda pasozytów przekupiona za 500 i udają że nic nie widzą i jeszcze politykują jak nie mają o niczym pojęcia. 
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe bloki przy ul. Sławinkowskiej. Deweloper nie dał za wygraną
lex deweloper wraca

Nowe bloki przy ul. Sławinkowskiej. Deweloper nie dał za wygraną 0 0

Miejscy radni ponownie mają głosować nad zgodą na budowę bloków przy Sławinkowskiej, choć raz już stwierdzili, że takie osiedle nie powinno tutaj powstać. Deweloper nie dał za wygraną i zaniósł do Ratusza nieco zmieniony pomysł: zamiast dziewięciu dwupiętrowych bloków miałoby powstać osiem

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 4

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 32 72

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 17 59

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 16 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!