Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 września 2009 r.
16:38
Edytuj ten wpis

Mistrzowie podniebnych akrobacji w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 12 A A

Czołówka polskich pilotów akrobacyjnych rywalizowała przez dwa dni o Memoriał Janusza Kasperka. Najlepszy był pilot z Aeroklubu Mieleckiego Radosław Rumszewicz. Drugie i trzecie miejsce zajęli piloci z Aeroklubu Poznańskiego: Piotr Haberland i Artur Kielak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Świdnickie zawody odbyły się już po raz jedenasty a na lotnisku zgromadziły się tysiące widzów.

– Do nas przylecieli najlepsi – mówi Krzysztof Janusz, szef wyszkolenia świdnickiego Aeroklubu. – Praktycznie cała trzynastka startuje w Mistrzostwach Polski i Europy.

Piloci rywalizowali w trzech konkurencjach. W sobotę mieli do wykonania tzw. wiązankę znaną, czyli zestaw figur wykonywanych obowiązkowo w czasie międzynarodowych imprez. Dziś rozegrano dwie konkurencje. Wiązankę nieznaną oraz pokazy w stylu dowolnym.

Publiczność dopisała, mimo iż zawody akrobacyjne nie są tak atrakcyjne, jak latanie pokazowe. – Tu wszystkie manewry wykonywane są na wyższym pułapie – dodaje Janusz. – Z reguły 300 metrów. Absolutne minimum to 100 metrów.

Ale najwięcej widzów zgromadził dzisiejszy pokaz “Żelaznych”, czyli grupy akrobacyjnej Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Nad Świdnik przyleciał para samolotów Extra 330. “Żelazny” to najlepsza cywilna grupa akrobacyjna w kraju. Piloci w charakterystycznych czerwonych maszynach regularnie występują także za granicą, m.in. w Korei Południowej.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uczestnik / 21 września 2009 o 15:13
0
luiza napisał:
Panie Krzysztof Janusz - czy jest nadzieja , że Pan to przeczyta i się zastanowi nad swoimi umiejętnościami organizacyjnymi ???????
DOBRZE BY BYŁO ...........




PANIE JANUSZ !!! PANIE KRZYSZTOF !!!! CZY PAN TO JUŻ PRZECZYTAŁ ????????????
NA RAZIE Z ORGANIZACJI IMPREZ 22222222222 - A RACZEJ PO NOWEMU 11111111111111111!!!
A według większości to - 00000000000000000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!!




PANIE JANUSZ !!! PANIE KRZYSZTOF !!!! CZY PAN TO JUŻ PRZECZYTAŁ ????????????
NA RAZIE Z ORGANIZACJI IMPREZ 22222222222 - A RACZEJ PO NOWEMU 11111111111111111!!!
A według większości to - 00000000000000000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
uczestnik / 21 września 2009 o 15:11
0
luiza napisał:
Panie Krzysztof Janusz - czy jest nadzieja , że Pan to przeczyta i się zastanowi nad swoimi umiejętnościami organizacyjnymi ???????
DOBRZE BY BYŁO ...........




PANIE JANUSZ !!! PANIE KRZYSZTOF !!!! CZY PAN TO JUŻ PRZECZYTAŁ ????????????
NA RAZIE Z ORGANIZACJI IMPRES 22222222222 - A RACZEJ PO NOWEMU 11111111111111111!!!
A według większości to - 00000000000000000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!!




PANIE JANUSZ !!! PANIE KRZYSZTOF !!!! CZY PAN TO JUŻ PRZECZYTAŁ ????????????
NA RAZIE Z ORGANIZACJI IMPRES 22222222222 - A RACZEJ PO NOWEMU 11111111111111111!!!
A według większości to - 00000000000000000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 09:14
0
Gość napisał:
to w takim razie chyba ciebie czlowieku tam nie bylo okolo 15. bardzo super impreza. oby takich wiecej. najlepsza okazja do promocji naszego regionu!! ludzie tego potrzebuja skoro tak licznie przybyli!!


Gościu jak by jeszcze motolotnie zobaczył to by sie posikał ze szczęścia , a impreza potrzebna ale trzeba ją [color="#FF0000"]umieć zorganizować [/color]


Gościu jak by jeszcze motolotnie zobaczył to by sie posikał ze szczęścia , a impreza potrzebna ale trzeba ją [color="#FF0000"]umieć zorganizować [/color] rozwiń
Avatar
luiza / 21 września 2009 o 08:51
0
zeus napisał:
co brak profesjonalizmu, samoloty to zlin 526 w wersji jedno i dwuosobowej, jeden zlin 50 i extra 330, redaktorku jak się nie znasz to nie pisz


EEEE.....pewnie takie info dostał - to napisał. Szkoda , że przed imprezą prasa była bardzo powściągliwa.........
Avatar
luiza / 21 września 2009 o 08:48
0
~xyz~ napisał:
Pokazy fajne szkoda tylko ,ze organizacja była tragiczna, mozna powiedziec,że wcale jej nie było~!!!



Panie Krzysztof Janusz - czy jest nadzieja , że Pan to przeczyta i się zastanowi nad swoimi umiejętnościami organizacyjnymi ???????
DOBRZE BY BYŁO ...........
Avatar
Gość / 21 września 2009 o 08:25
0
to w takim razie chyba ciebie czlowieku tam nie bylo okolo 15. bardzo super impreza. oby takich wiecej. najlepsza okazja do promocji naszego regionu!! ludzie tego potrzebuja skoro tak licznie przybyli!!
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 08:24
0
Organizacyjnie DNO (jeden toy-toy na tysiąc publiki) A pokaz nie grupy a pary żelazny cienki i jak dla świdniczan to chyba nie to może dobry dla kogoś co był pierwszy raz ?!! Ogólnie CHAŁA!!!!!!!
Avatar
~xyz~ / 21 września 2009 o 07:25
0
Pokazy fajne szkoda tylko ,ze organizacja była tragiczna, mozna powiedziec,że wcale jej nie było~!!!
Avatar
andre / 21 września 2009 o 07:07
0
oby częściej takie imprezy organizować,i troche w lepszym stylu bo tak naprawde niedzielne występ to zaledwie 30 minut
Avatar
jon / 20 września 2009 o 22:26
0
z tymi tysiącami widzów - to przesada
Avatar
uczestnik / 21 września 2009 o 15:13
0
luiza napisał:
Panie Krzysztof Janusz - czy jest nadzieja , że Pan to przeczyta i się zastanowi nad swoimi umiejętnościami organizacyjnymi ???????
DOBRZE BY BYŁO ...........




PANIE JANUSZ !!! PANIE KRZYSZTOF !!!! CZY PAN TO JUŻ PRZECZYTAŁ ????????????
NA RAZIE Z ORGANIZACJI IMPREZ 22222222222 - A RACZEJ PO NOWEMU 11111111111111111!!!
A według większości to - 00000000000000000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!!




PANIE JANUSZ !!! PANIE KRZYSZTOF !!!! CZY PAN TO JUŻ PRZECZYTAŁ ????????????
NA RAZIE Z ORGANIZACJI IMPREZ 22222222222 - A RACZEJ PO NOWEMU 11111111111111111!!!
A według większości to - 00000000000000000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
uczestnik / 21 września 2009 o 15:11
0
luiza napisał:
Panie Krzysztof Janusz - czy jest nadzieja , że Pan to przeczyta i się zastanowi nad swoimi umiejętnościami organizacyjnymi ???????
DOBRZE BY BYŁO ...........




PANIE JANUSZ !!! PANIE KRZYSZTOF !!!! CZY PAN TO JUŻ PRZECZYTAŁ ????????????
NA RAZIE Z ORGANIZACJI IMPRES 22222222222 - A RACZEJ PO NOWEMU 11111111111111111!!!
A według większości to - 00000000000000000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!!




PANIE JANUSZ !!! PANIE KRZYSZTOF !!!! CZY PAN TO JUŻ PRZECZYTAŁ ????????????
NA RAZIE Z ORGANIZACJI IMPRES 22222222222 - A RACZEJ PO NOWEMU 11111111111111111!!!
A według większości to - 00000000000000000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 09:14
0
Gość napisał:
to w takim razie chyba ciebie czlowieku tam nie bylo okolo 15. bardzo super impreza. oby takich wiecej. najlepsza okazja do promocji naszego regionu!! ludzie tego potrzebuja skoro tak licznie przybyli!!


Gościu jak by jeszcze motolotnie zobaczył to by sie posikał ze szczęścia , a impreza potrzebna ale trzeba ją [color="#FF0000"]umieć zorganizować [/color]


Gościu jak by jeszcze motolotnie zobaczył to by sie posikał ze szczęścia , a impreza potrzebna ale trzeba ją [color="#FF0000"]umieć zorganizować [/color] rozwiń
Avatar
luiza / 21 września 2009 o 08:51
0
zeus napisał:
co brak profesjonalizmu, samoloty to zlin 526 w wersji jedno i dwuosobowej, jeden zlin 50 i extra 330, redaktorku jak się nie znasz to nie pisz


EEEE.....pewnie takie info dostał - to napisał. Szkoda , że przed imprezą prasa była bardzo powściągliwa.........
Avatar
luiza / 21 września 2009 o 08:48
0
~xyz~ napisał:
Pokazy fajne szkoda tylko ,ze organizacja była tragiczna, mozna powiedziec,że wcale jej nie było~!!!



Panie Krzysztof Janusz - czy jest nadzieja , że Pan to przeczyta i się zastanowi nad swoimi umiejętnościami organizacyjnymi ???????
DOBRZE BY BYŁO ...........
Avatar
Gość / 21 września 2009 o 08:25
0
to w takim razie chyba ciebie czlowieku tam nie bylo okolo 15. bardzo super impreza. oby takich wiecej. najlepsza okazja do promocji naszego regionu!! ludzie tego potrzebuja skoro tak licznie przybyli!!
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 08:24
0
Organizacyjnie DNO (jeden toy-toy na tysiąc publiki) A pokaz nie grupy a pary żelazny cienki i jak dla świdniczan to chyba nie to może dobry dla kogoś co był pierwszy raz ?!! Ogólnie CHAŁA!!!!!!!
Avatar
~xyz~ / 21 września 2009 o 07:25
0
Pokazy fajne szkoda tylko ,ze organizacja była tragiczna, mozna powiedziec,że wcale jej nie było~!!!
Avatar
andre / 21 września 2009 o 07:07
0
oby częściej takie imprezy organizować,i troche w lepszym stylu bo tak naprawde niedzielne występ to zaledwie 30 minut
Avatar
jon / 20 września 2009 o 22:26
0
z tymi tysiącami widzów - to przesada
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 0 0

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 0 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 6

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 254 34

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 11 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 26 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!