Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

28 sierpnia 2013 r.
10:54
Edytuj ten wpis

Napad w Piaskach: Pijani napastnicy dusili i okradli przechodnia

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
45 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Dwóch młodych mężczyzn napadło na mieszkańca gminy Piaski. Dusili go, po czym zabrali 3 tys. zł i telefon komórkowy. Oba napastnicy byli pijani. Szybko wpadli w ręce policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zatrzymani to mieszkańcy Piask w wieku 23 i 25 lat. W ostatnią niedzielę, ok. godz. 19.30 napadli na 44-latka, na jednej z ulic miasta. Jeden z napastników dusił mężczyznę.

– W tym czasie drugi z nich przeszukując kieszenie ubrania zabrał napadniętemu około 3 tysiące złotych oraz telefon komórkowy – dodaje Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Mężczyźni zostawili napadniętego i uciekli.

Początkowo 44-latek wraz z postronnymi osobami chciał sam zatrzymać uciekinierów. Kiedy mu się to nie udało, powiadomił policję. Mundurowi odnaleźli i zatrzymali napastników. Obaj trafili do aresztu.

– W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi – mówi Szczepanowska. – Wynik badania alkomatem wykazał średnio po 1,5 promila alkoholu w ich organizmie.

25-latek przyznał się do napaści. Jego 23-letni kompan nie poczuwa się do winy. Obaj mężczyźni w przeszłości weszli w konflikt z prawem. 23-latek był poszukiwany przez policję.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za rozbój grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BYKU / 29 sierpnia 2013 o 05:19
0

Jak nie rąbać klientów to jak tusku żyć !!

Avatar
Lublinek / 28 sierpnia 2013 o 23:42
0

Szanowna Moniu! Czy nie potrafisz odroznic sarkazmu od powaznej mysli? Nie bede w stosunku do Ciebie zlosliwy, wiec nastepnym razem czytaj uwaznie to, co chcesz skomentowac....albo po prostu odpusc sobie....


Szanowna Moniu! Czy nie potrafisz odroznic sarkazmu od powaznej mysli? Nie bede w stosunku do Ciebie zlosliwy, wiec nastepnym razem czytaj uwaznie to, co chcesz skomentowac....albo po prostu odpusc sobie....

to prosta kobiecina ...niuansów nie dostrzega, ale za to dobrze gotuje i sprząta xd  daruj :-) 

to prosta kobiecina ...niuansów nie dostrzega, ale za to dobrze gotuje i sprząta xd  daruj :-) 

rozwiń
Avatar
wolajacy o sprawiedliwosc. / 28 sierpnia 2013 o 18:35
0

chyba mi na oczy padło albo przedmówcy na rozum!!!!!!! jeszcze to ścierwo co pije i kradnie będzie bronił!!!! nie dość że ten 23latek bedzie miał z pół roku życia za free za kratkami to jeszcze się litować na takimi. masakra!!!!!

Szanowna Moniu! Czy nie potrafisz odroznic sarkazmu od powaznej mysli? Nie bede w stosunku do Ciebie zlosliwy, wiec nastepnym razem czytaj uwaznie to, co chcesz skomentowac....albo po prostu odpusc sobie....

Avatar
monia / 28 sierpnia 2013 o 16:48
0

chyba mi na oczy padło albo przedmówcy na rozum!!!!!!! jeszcze to ścierwo co pije i kradnie będzie bronił!!!! nie dość że ten 23latek bedzie miał z pół roku życia za free za kratkami to jeszcze się litować na takimi. masakra!!!!!

Avatar
wolajacy o sprawiedliwosc / 28 sierpnia 2013 o 12:16
0

Moge zrozumiec dzialania policji, ale czy jakies sluzby gminne zainteresowaly sie tym przypadkiem? Czy ktokolwiek spotkal sie z zatrzymanymi i zastanowil nad ich sytuacja zyciowa? Czy zadano pytanie, po co i do czego mialy sluzyc im te pieniadze? Moze wlasnie obecnie w kraju panujaca histeria oszczedzania podpowiedziala im, ze war´to cos odlozyc na jeszcze gorsze czasy.... Nikt niz poprosil tych mlodych ludzi, aby podjeli prace i nie zaoforowal pensji na poziomie wystarczajacym do godnego przezycia. Ministrowie moga zarabiac dziesiatki tys. a zwykly chlopak z nieukonczona podstawowka musi zadowolic sie pietnastoma setkami....

Moge zrozumiec dzialania policji, ale czy jakies sluzby gminne zainteresowaly sie tym przypadkiem? Czy ktokolwiek spotkal sie z zatrzymanymi i zastanowil nad ich sytuacja zyciowa? Czy zadano pytanie, po co i do czego mialy sluzyc im te pieniadze? Moze wlasnie obecnie w kraju panujaca histeria oszczedzania podpowiedziala im, ze war´to cos odlozyc na jeszcze gorsze czasy.... Nikt niz poprosil tych mlodych ludzi, aby podjeli prace i nie zaoforowal pensji na poziomie wystarczajacym do godnego przezycia. Ministrowie moga zarabiac dziesiatki ty... rozwiń

Avatar
kikut / 28 sierpnia 2013 o 12:01
0

"Oba napastnicy byli pijani"  chyba poprawnie powinno być OBA NAPASTNIKI BYŁY PIJANE, PANIE "autorze redaktorze" od siedmiu boleści.

Avatar
Maciek / 28 sierpnia 2013 o 11:58
0

"Oba napastnicy.....". Jestem pod wrażeniem analfabetyzmu dziennikarzy Dziennika Wschodniego. Pozdrawiam.

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2013 o 11:56
0

Oba napastnicy byli pijani. :D

Avatar
BYKU / 29 sierpnia 2013 o 05:19
0

Jak nie rąbać klientów to jak tusku żyć !!

Avatar
Lublinek / 28 sierpnia 2013 o 23:42
0

Szanowna Moniu! Czy nie potrafisz odroznic sarkazmu od powaznej mysli? Nie bede w stosunku do Ciebie zlosliwy, wiec nastepnym razem czytaj uwaznie to, co chcesz skomentowac....albo po prostu odpusc sobie....


Szanowna Moniu! Czy nie potrafisz odroznic sarkazmu od powaznej mysli? Nie bede w stosunku do Ciebie zlosliwy, wiec nastepnym razem czytaj uwaznie to, co chcesz skomentowac....albo po prostu odpusc sobie....

to prosta kobiecina ...niuansów nie dostrzega, ale za to dobrze gotuje i sprząta xd  daruj :-) 

to prosta kobiecina ...niuansów nie dostrzega, ale za to dobrze gotuje i sprząta xd  daruj :-) 

rozwiń
Avatar
wolajacy o sprawiedliwosc. / 28 sierpnia 2013 o 18:35
0

chyba mi na oczy padło albo przedmówcy na rozum!!!!!!! jeszcze to ścierwo co pije i kradnie będzie bronił!!!! nie dość że ten 23latek bedzie miał z pół roku życia za free za kratkami to jeszcze się litować na takimi. masakra!!!!!

Szanowna Moniu! Czy nie potrafisz odroznic sarkazmu od powaznej mysli? Nie bede w stosunku do Ciebie zlosliwy, wiec nastepnym razem czytaj uwaznie to, co chcesz skomentowac....albo po prostu odpusc sobie....

Avatar
monia / 28 sierpnia 2013 o 16:48
0

chyba mi na oczy padło albo przedmówcy na rozum!!!!!!! jeszcze to ścierwo co pije i kradnie będzie bronił!!!! nie dość że ten 23latek bedzie miał z pół roku życia za free za kratkami to jeszcze się litować na takimi. masakra!!!!!

Avatar
wolajacy o sprawiedliwosc / 28 sierpnia 2013 o 12:16
0

Moge zrozumiec dzialania policji, ale czy jakies sluzby gminne zainteresowaly sie tym przypadkiem? Czy ktokolwiek spotkal sie z zatrzymanymi i zastanowil nad ich sytuacja zyciowa? Czy zadano pytanie, po co i do czego mialy sluzyc im te pieniadze? Moze wlasnie obecnie w kraju panujaca histeria oszczedzania podpowiedziala im, ze war´to cos odlozyc na jeszcze gorsze czasy.... Nikt niz poprosil tych mlodych ludzi, aby podjeli prace i nie zaoforowal pensji na poziomie wystarczajacym do godnego przezycia. Ministrowie moga zarabiac dziesiatki tys. a zwykly chlopak z nieukonczona podstawowka musi zadowolic sie pietnastoma setkami....

Moge zrozumiec dzialania policji, ale czy jakies sluzby gminne zainteresowaly sie tym przypadkiem? Czy ktokolwiek spotkal sie z zatrzymanymi i zastanowil nad ich sytuacja zyciowa? Czy zadano pytanie, po co i do czego mialy sluzyc im te pieniadze? Moze wlasnie obecnie w kraju panujaca histeria oszczedzania podpowiedziala im, ze war´to cos odlozyc na jeszcze gorsze czasy.... Nikt niz poprosil tych mlodych ludzi, aby podjeli prace i nie zaoforowal pensji na poziomie wystarczajacym do godnego przezycia. Ministrowie moga zarabiac dziesiatki ty... rozwiń

Avatar
kikut / 28 sierpnia 2013 o 12:01
0

"Oba napastnicy byli pijani"  chyba poprawnie powinno być OBA NAPASTNIKI BYŁY PIJANE, PANIE "autorze redaktorze" od siedmiu boleści.

Avatar
Maciek / 28 sierpnia 2013 o 11:58
0

"Oba napastnicy.....". Jestem pod wrażeniem analfabetyzmu dziennikarzy Dziennika Wschodniego. Pozdrawiam.

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2013 o 11:56
0

Oba napastnicy byli pijani. :D

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 0 0

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 0

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 4

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 140 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 69 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!