Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

24 kwietnia 2008 r.
16:48
Edytuj ten wpis

Nie chcemy mieć za płotem lotniska!

0 46 A A

Mieszkańcy Świdnika Dużego protestują przeciwko budowie portu lotniczego. Zażądali od wójta Wólki Lubelskiej, by nie dopuścił do inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jestem zdesperowany i zdolny do wszystkiego. Lotnisko będę miał tuż za płotem - załamuje ręce Krzysztof Czubacki, właściciel działki i domu w Świdniku Dużym. - Tymczasem nikogo to nie obchodzi. Ani mnie nie wykupią, ani nie zapłacą odszkodowania.

W podobnej sytuacji jest kilkadziesiąt osób ze Świdnika Dużego. Ich działki albo graniczą z lotniskiem, albo wchodzą w jego teren. Dlatego domagają się, by wójt gminy Wólka Lubelska nie zgodził się na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego gminy i tym samym na powstanie lotniska.

Swoje żądania przedstawili na dzisiejszej sesji gminnym radnym. - Gmina nas sprzedała. Zostaliśmy sami ze swoim problemem! - grzmiał Czubacki. - Nikt z nami niczego nie konsultował, wszystko odbyło się za naszymi plecami. Dlatego teraz żądamy odstąpienia od tej inwestycji.

- Mój dom stoi bezpośrednio przy płocie lotniska. Nie mam pojęcia, co ze mną zrobią. Zostawią, czy wykupią? - zastanawiał się Włodzimierz Kolczarek ze Świdnika Dużego.

Radni byli zdziwieni, że właściciele działek kolidujących lub sąsiadujących z lotniskiem nie brali udziału w społecznych konsultacjach. A wójt Włodzimierz Hofa próbował łagodzić atmosferę: - Spotkamy się z marszałkiem i będziemy szukać rozwiązania - obiecywał.

Tymczasem właściciele działek graniczących z lotniskiem wystąpili już do spółki Port Lotniczy Lublin z żądaniem odszkodowania za straty, które poniosą w związku z powstaniem portu lotniczego. - Pisma od kilkudziesięciu osób właśnie do nas wpłynęły - informuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL. - Czy te osoby mogą na coś liczyć? Na pewno nie jesteśmy zainteresowani wykupem tych nieruchomości, ponieważ nie wchodzą one w teren lotniska. Na temat odszkodowania nie będę się wypowiadał. Zarząd zajmie stanowisko, gdy zapozna się z wnioskami.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Batmanatma / 21 maja 2008 o 10:33
0
XELLOS NIE XENOX,SORRY
Avatar
Batmanatma / 21 maja 2008 o 10:30
0
XENOX-NIE JEDEN PRZEDSIEBIORCA TYLKO CZEKA...BY MÓC ZAINWESTOWAĆ NP.W PRZEWÓZ OSÓB,I CIEKAWE DLACZEGO TAKI NEOPLAN JEST DLA CIEBIE NIE WYSTARCZAJĄCY...W WARSZAWIE TAKIE JEŻDZĄ Z POD LOTNISKA I NIEMA PROBLEMU.POZATYM LOTNISKO W ŚWIDNIKU Z ZAŁOŻENIA MA BYC LOTNISKIEM DLA MAŁYCH SAMOLOTÓW...ZRESZTĄ,NIE WIADOMO JAKĄ OSTATECZNIE BĘDZIE MIAŁO DŁUGOŚĆ.POZATYM OCZYWISTYM JEST ŻE GDY POWSTANIE LOTNISKO,TO ZARAZ POTEM POWSTANIE JAKAŚ INFASTRUKTURA TURYSTYCZNA...I NIE ROZUMIEM DLACZEGO OCZEKUJESZ ŻE W TAK MAŁEJ MIEŚCINIE BĘDZIE TA (INFASTRUKTURA)NA JAKIMŚ WYSOKIM POZIOMIE.ZRESZTĄ ,WIADOMO ŻE JAK BĘDZIE SIE OPŁACAŁO,TO I INWESTORZY SIĘ ZNAJDĄ.PAMIETAJ..LUBLIN I ŚWIDNIK TO NIE LONDYN CZY NOWY YORK,TYLKO MAŁE MIASTA NA WSCHODZIE..WIĘC ZACHOWAJ PROPORCJE...I PAMIETAJ LEPSZE SKROMNE MAŁE LOTNISKO(NA MIARĘ MOŻLIWOŚCI)NIŻ ŻADNE.WIĘC BEZ MARUDZENIA.
XENOX-NIE JEDEN PRZEDSIEBIORCA TYLKO CZEKA...BY MÓC ZAINWESTOWAĆ NP.W PRZEWÓZ OSÓB,I CIEKAWE DLACZEGO TAKI NEOPLAN JEST DLA CIEBIE NIE WYSTARCZAJĄCY...W WARSZAWIE TAKIE JEŻDZĄ Z POD LOTNISKA I NIEMA PROBLEMU.POZATYM LOTNISKO W ŚWIDNIKU Z ZAŁOŻENIA MA BYC LOTNISKIEM DLA MAŁYCH SAMOLOTÓW...ZRESZTĄ,NIE WIADOMO JAKĄ OSTATECZNIE BĘDZIE MIAŁO DŁUGOŚĆ.POZATYM OCZYWISTYM JEST ŻE GDY POWSTANIE LOTNISKO,TO ZARAZ POTEM POWSTANIE JAKAŚ INFASTRUKTURA TURYSTYCZNA...I NIE ROZUMIEM DLACZEGO OCZEKUJESZ ŻE W TAK MAŁEJ MIEŚCINIE BĘDZIE TA (INFASTRUKTURA)NA JAK... rozwiń
Avatar
Xellos / 4 maja 2008 o 12:49
0
Szanowni Panstwo,
Wasze rozmowy wygladaj dokladie tak samo jak przyglupow z ratusza. W Swidniku (burakowie wielkim) NIGDY NIE BEDZIE LOTNISKA (bo jak mozna nazwac cos lotniskiem jesli nie moze ladowac na nim Boeing, min dl pasu 2700m)
Wiec z czym do ludzi. Dajecie sie mamic jakimis mrzonkami o lotnisku, kiedy tam nawet nie ma jeszcze czym dojechac. 1 DUZE lotnisko to min 5000 miejsc pracy. Czym rowerem? Czym Wy chcecie tych turystow wozic? Neo-Ikarusem z MPK? Komunikacja pruwatna gdzie turysta nie dostaje biletu ani rachunku za przejazd? PKP w ktorym smierdzi i jest SYF? Wreszcie gdzie ten umeczony turysta ma sie zatrzymac? W Victorii, Europie? LOL, to nie sa hotele tylko MOTELE. I nikt mi nie powie ze jest inaczej. Smiehu warte (plakac nie warto!) A nawet jesli.. to po kiego beda sie zatrzymywac. Przeciez to ma byc TYLKO port przesiadkowy. Piwo w polsce jest drozsze niz w UK/GER/FR . Lublin swoja szanse przespal/przepil/stracil. Posadzic las, bo na nic wiecej sie nie nadaje. Ot co!

Xellos
Szanowni Panstwo,
Wasze rozmowy wygladaj dokladie tak samo jak przyglupow z ratusza. W Swidniku (burakowie wielkim) NIGDY NIE BEDZIE LOTNISKA (bo jak mozna nazwac cos lotniskiem jesli nie moze ladowac na nim Boeing, min dl pasu 2700m)
Wiec z czym do ludzi. Dajecie sie mamic jakimis mrzonkami o lotnisku, kiedy tam nawet nie ma jeszcze czym dojechac. 1 DUZE lotnisko to min 5000 miejsc pracy. Czym rowerem? Czym Wy chcecie tych turystow wozic? Neo-Ikarusem z MPK? Komunikacja pruwatna gdzie turysta nie dostaje biletu ani rachunku za p... rozwiń
Avatar
~Tom~ / 2 maja 2008 o 20:02
0
GELO napisał:
W Świdniku musi być lotnisko, to przecież jest duże "okno na świat". I nie może na to mieć negatywny wpływ jakaś grupka małorolnych tubylców, którzy zwietrzyli okazję do wyrwania kasy i chcą się stać "nowobogackimi"!!!!


Dlaczego grupka?? Dlaczego małorolnych?? Skąd masz takie dane?? Pewnie sam to wymyślasz?!
Dlaczego odbierasz prawo do prezentacji swojego stanowiska komukolwiek, a sam bezpardonowo ogłaszasz swoje?
Czy nie uważasz właśnie tego za prymitywne i zaściankowe?? To ty pokazałeś swoją ignorancję i poparcie dla "bolszewickich metod" rozwiązywania ludzkich problemów. Nie wstd Ci ??? ...Pozdrawiam...


Dlaczego grupka?? Dlaczego małorolnych?? Skąd masz takie dane?? Pewnie sam to wymyślasz?!
Dlaczego odbierasz prawo do prezentacji swojego stanowiska komukolwiek, a sam bezpardonowo ogłaszasz swoje?
Czy nie uważasz właśnie tego za prymitywne i zaściankowe?? To ty pokazałeś swoją ignorancję i poparcie dla "bolszewickich metod" rozwiązywania ludzkich problemów. Nie wstd Ci ??? ...Pozdrawiam... rozwiń
Avatar
KK / 29 kwietnia 2008 o 07:47
0
A JA DOMAGAM SIę LOTNISKA MIMO żE TEż BLISKO MIESZKAM,PONIEWAż W TEN SAM SPOSóB POWSTRZYMUJE SIE BUDOWę OBWODNICY WOKół LUBLINA I TO JUż 2O LAT.W TEN SPOSóB MALI LUDZIE ZNIWECZA WSZYSTKO W TYM BIEDNYM CIEMNYM WOJEWóDZTWIE,JAK BY JESZCZE JEDEN KOśCIóL STAWIALI KTóRY ZAKłOCA SPOKóJ W NIEDZIELę TO WSZYSTKIE TE LUDZKI ZARAZ BY PRZYKLASNELI I SAMI BY LATALI BY BUDOWAć ,CZYż NIE OBłUDA I CIEMNOTA
Avatar
HC Dolina BPA / 28 kwietnia 2008 o 09:50
0
Jestem ciekaw jak tam wylądują większe samoloty do tego jak widać dojdzie wykup działek kolejne koszty i dłuższy czas realizacji a u nas w city wszystko jest teren bardzo duży i można bez problemu go powiekszyć no ale jak by się mógł Lublin zgodzić żeby lotnisko było w białej a nie pod lublinem eh
Avatar
Eberhardt / 28 kwietnia 2008 o 07:02
0
niki napisał:
Koleżko, wskakuj na mapke pod ten adres i już widzisz, w którą stronę będzie się rozbudowywać lotnisko.
--
[url="http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43"]http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43[/url]
--
W kierunku prawego górnego rogu, to jest kierunek północno-wschodni.
Wskakuj na Google Earth, to zobaczysz, że tam generalnie sa puste pola.
I można na starcie przedłuzyć pas o 1 km do dzisiaj zakładane długości, tylko po co?????????????

Koleżko niki odwiedz miejsca o których piszesz. Generalnie to tam z tymi pustymi polami to nie bardzo aktualne. Kilka domów już stoi. Google Erth publikuje fotografie sprzed ok 8 lat. Jeśli jednak inwestor pomyśli to jest jeszcze szansa na zabezpieczenie stosunkowa małym kosztem tego obszaru pod rozbudowę lotniska.

Koleżko niki odwiedz miejsca o których piszesz. Generalnie to tam z tymi pustymi polami to nie bardzo aktualne. Kilka domów już stoi. Google Erth publikuje fotografie sprzed ok 8 lat. Jeśli jednak inwestor pomyśli to jest jeszcze szansa na zabezpieczenie stosunkowa małym kosztem tego obszaru pod rozbudowę lotniska. rozwiń
Avatar
dociekliwy / 28 kwietnia 2008 o 05:52
0
Obrońcom historycznego lotniska Tempelhof w Berlinie nie udało się uzyskać w niedzielnym referendum wystarczającego poparcia, aby wywrzeć presję na władze niemieckiej stolicy w sprawie odstąpienia od planów zamknięcia portu lotniczego......
W dobie jumbo-jetów i Airbusów Tempelhof stanowi techniczny anachronizm - jego pas o długości tylko nieco ponad 2100 metrów uniemożliwia starty większych maszyn z pełnym obciążeniem.
[url="http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/berlin-koniec-lotniska-tempelhof,1100836/87962513acb2fa8912d4ab139eca7e0b?source=rss"]http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/be...7e0b?source=rss[/url]
Obrońcom historycznego lotniska Tempelhof w Berlinie nie udało się uzyskać w niedzielnym referendum wystarczającego poparcia, aby wywrzeć presję na władze niemieckiej stolicy w sprawie odstąpienia od planów zamknięcia portu lotniczego......
W dobie jumbo-jetów i Airbusów Tempelhof stanowi techniczny anachronizm - jego pas o długości tylko nieco ponad 2100 metrów uniemożliwia starty większych maszyn z pełnym obciążeniem.
[url="http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/berlin-koniec-lotniska-tempelhof,1100836/87962513acb2fa8912d4ab13... rozwiń
Avatar
niki / 28 kwietnia 2008 o 00:20
0
HC Dolina BPA napisał:
że niby w którą stronie się da rozbudować i ile rocznie będzie mogło owe lotnisko obsłużyć pasażerów (?) zapewne mało więc sensu nie ma tam coś robić jedyny atut to lokalizacja bo innej niema a w cześniej czy później lotnisko w świdniku będzie za małe . Jeśli by władze się zgodziły na lotnisko w białej i powstala by drogą ekspersowa między białą a lublinem i warszawą to obciązyło by zatłoczone Okręcie nie ma co się dziwić że ludzie jak mrówki na okręciu wyglądają skoro całą wschodnia ściana polski ma jedno lotnisko ;/

Koleżko, wskakuj na mapke pod ten adres i już widzisz, w którą stronę będzie się rozbudowywać lotnisko.
--
[url="http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43"]http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43[/url]
--
W kierunku prawego górnego rogu, to jest kierunek północno-wschodni.
Wskakuj na Google Earth, to zobaczysz, że tam generalnie sa puste pola.
I można na starcie przedłuzyć pas o 1 km do dzisiaj zakładane długości, tylko po co?????????????

Koleżko, wskakuj na mapke pod ten adres i już widzisz, w którą stronę będzie się rozbudowywać lotnisko.
--
[url="http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43"]http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43[/url]
--
W kierunku prawego górnego rogu, to jest kierunek północno-wschodni.
Wskakuj na Google Earth, to zobaczysz, że tam generalnie sa puste pola.
I można na starcie przedłuzyć pas o 1 km do dzisiaj zakładane długości, tylko po co????????????? rozwiń
Avatar
HC Dolina BPA / 27 kwietnia 2008 o 18:40
0
że niby w którą stronie się da rozbudować i ile rocznie będzie mogło owe lotnisko obsłużyć pasażerów (?) zapewne mało więc sensu nie ma tam coś robić jedyny atut to lokalizacja bo innej niema a w cześniej czy później lotnisko w świdniku będzie za małe . Jeśli by władze się zgodziły na lotnisko w białej i powstala by drogą ekspersowa między białą a lublinem i warszawą to obciązyło by zatłoczone Okręcie nie ma co się dziwić że ludzie jak mrówki na okręciu wyglądają skoro całą wschodnia ściana polski ma jedno lotnisko ;/
Avatar
Batmanatma / 21 maja 2008 o 10:33
0
XELLOS NIE XENOX,SORRY
Avatar
Batmanatma / 21 maja 2008 o 10:30
0
XENOX-NIE JEDEN PRZEDSIEBIORCA TYLKO CZEKA...BY MÓC ZAINWESTOWAĆ NP.W PRZEWÓZ OSÓB,I CIEKAWE DLACZEGO TAKI NEOPLAN JEST DLA CIEBIE NIE WYSTARCZAJĄCY...W WARSZAWIE TAKIE JEŻDZĄ Z POD LOTNISKA I NIEMA PROBLEMU.POZATYM LOTNISKO W ŚWIDNIKU Z ZAŁOŻENIA MA BYC LOTNISKIEM DLA MAŁYCH SAMOLOTÓW...ZRESZTĄ,NIE WIADOMO JAKĄ OSTATECZNIE BĘDZIE MIAŁO DŁUGOŚĆ.POZATYM OCZYWISTYM JEST ŻE GDY POWSTANIE LOTNISKO,TO ZARAZ POTEM POWSTANIE JAKAŚ INFASTRUKTURA TURYSTYCZNA...I NIE ROZUMIEM DLACZEGO OCZEKUJESZ ŻE W TAK MAŁEJ MIEŚCINIE BĘDZIE TA (INFASTRUKTURA)NA JAKIMŚ WYSOKIM POZIOMIE.ZRESZTĄ ,WIADOMO ŻE JAK BĘDZIE SIE OPŁACAŁO,TO I INWESTORZY SIĘ ZNAJDĄ.PAMIETAJ..LUBLIN I ŚWIDNIK TO NIE LONDYN CZY NOWY YORK,TYLKO MAŁE MIASTA NA WSCHODZIE..WIĘC ZACHOWAJ PROPORCJE...I PAMIETAJ LEPSZE SKROMNE MAŁE LOTNISKO(NA MIARĘ MOŻLIWOŚCI)NIŻ ŻADNE.WIĘC BEZ MARUDZENIA.
XENOX-NIE JEDEN PRZEDSIEBIORCA TYLKO CZEKA...BY MÓC ZAINWESTOWAĆ NP.W PRZEWÓZ OSÓB,I CIEKAWE DLACZEGO TAKI NEOPLAN JEST DLA CIEBIE NIE WYSTARCZAJĄCY...W WARSZAWIE TAKIE JEŻDZĄ Z POD LOTNISKA I NIEMA PROBLEMU.POZATYM LOTNISKO W ŚWIDNIKU Z ZAŁOŻENIA MA BYC LOTNISKIEM DLA MAŁYCH SAMOLOTÓW...ZRESZTĄ,NIE WIADOMO JAKĄ OSTATECZNIE BĘDZIE MIAŁO DŁUGOŚĆ.POZATYM OCZYWISTYM JEST ŻE GDY POWSTANIE LOTNISKO,TO ZARAZ POTEM POWSTANIE JAKAŚ INFASTRUKTURA TURYSTYCZNA...I NIE ROZUMIEM DLACZEGO OCZEKUJESZ ŻE W TAK MAŁEJ MIEŚCINIE BĘDZIE TA (INFASTRUKTURA)NA JAK... rozwiń
Avatar
Xellos / 4 maja 2008 o 12:49
0
Szanowni Panstwo,
Wasze rozmowy wygladaj dokladie tak samo jak przyglupow z ratusza. W Swidniku (burakowie wielkim) NIGDY NIE BEDZIE LOTNISKA (bo jak mozna nazwac cos lotniskiem jesli nie moze ladowac na nim Boeing, min dl pasu 2700m)
Wiec z czym do ludzi. Dajecie sie mamic jakimis mrzonkami o lotnisku, kiedy tam nawet nie ma jeszcze czym dojechac. 1 DUZE lotnisko to min 5000 miejsc pracy. Czym rowerem? Czym Wy chcecie tych turystow wozic? Neo-Ikarusem z MPK? Komunikacja pruwatna gdzie turysta nie dostaje biletu ani rachunku za przejazd? PKP w ktorym smierdzi i jest SYF? Wreszcie gdzie ten umeczony turysta ma sie zatrzymac? W Victorii, Europie? LOL, to nie sa hotele tylko MOTELE. I nikt mi nie powie ze jest inaczej. Smiehu warte (plakac nie warto!) A nawet jesli.. to po kiego beda sie zatrzymywac. Przeciez to ma byc TYLKO port przesiadkowy. Piwo w polsce jest drozsze niz w UK/GER/FR . Lublin swoja szanse przespal/przepil/stracil. Posadzic las, bo na nic wiecej sie nie nadaje. Ot co!

Xellos
Szanowni Panstwo,
Wasze rozmowy wygladaj dokladie tak samo jak przyglupow z ratusza. W Swidniku (burakowie wielkim) NIGDY NIE BEDZIE LOTNISKA (bo jak mozna nazwac cos lotniskiem jesli nie moze ladowac na nim Boeing, min dl pasu 2700m)
Wiec z czym do ludzi. Dajecie sie mamic jakimis mrzonkami o lotnisku, kiedy tam nawet nie ma jeszcze czym dojechac. 1 DUZE lotnisko to min 5000 miejsc pracy. Czym rowerem? Czym Wy chcecie tych turystow wozic? Neo-Ikarusem z MPK? Komunikacja pruwatna gdzie turysta nie dostaje biletu ani rachunku za p... rozwiń
Avatar
~Tom~ / 2 maja 2008 o 20:02
0
GELO napisał:
W Świdniku musi być lotnisko, to przecież jest duże "okno na świat". I nie może na to mieć negatywny wpływ jakaś grupka małorolnych tubylców, którzy zwietrzyli okazję do wyrwania kasy i chcą się stać "nowobogackimi"!!!!


Dlaczego grupka?? Dlaczego małorolnych?? Skąd masz takie dane?? Pewnie sam to wymyślasz?!
Dlaczego odbierasz prawo do prezentacji swojego stanowiska komukolwiek, a sam bezpardonowo ogłaszasz swoje?
Czy nie uważasz właśnie tego za prymitywne i zaściankowe?? To ty pokazałeś swoją ignorancję i poparcie dla "bolszewickich metod" rozwiązywania ludzkich problemów. Nie wstd Ci ??? ...Pozdrawiam...


Dlaczego grupka?? Dlaczego małorolnych?? Skąd masz takie dane?? Pewnie sam to wymyślasz?!
Dlaczego odbierasz prawo do prezentacji swojego stanowiska komukolwiek, a sam bezpardonowo ogłaszasz swoje?
Czy nie uważasz właśnie tego za prymitywne i zaściankowe?? To ty pokazałeś swoją ignorancję i poparcie dla "bolszewickich metod" rozwiązywania ludzkich problemów. Nie wstd Ci ??? ...Pozdrawiam... rozwiń
Avatar
KK / 29 kwietnia 2008 o 07:47
0
A JA DOMAGAM SIę LOTNISKA MIMO żE TEż BLISKO MIESZKAM,PONIEWAż W TEN SAM SPOSóB POWSTRZYMUJE SIE BUDOWę OBWODNICY WOKół LUBLINA I TO JUż 2O LAT.W TEN SPOSóB MALI LUDZIE ZNIWECZA WSZYSTKO W TYM BIEDNYM CIEMNYM WOJEWóDZTWIE,JAK BY JESZCZE JEDEN KOśCIóL STAWIALI KTóRY ZAKłOCA SPOKóJ W NIEDZIELę TO WSZYSTKIE TE LUDZKI ZARAZ BY PRZYKLASNELI I SAMI BY LATALI BY BUDOWAć ,CZYż NIE OBłUDA I CIEMNOTA
Avatar
HC Dolina BPA / 28 kwietnia 2008 o 09:50
0
Jestem ciekaw jak tam wylądują większe samoloty do tego jak widać dojdzie wykup działek kolejne koszty i dłuższy czas realizacji a u nas w city wszystko jest teren bardzo duży i można bez problemu go powiekszyć no ale jak by się mógł Lublin zgodzić żeby lotnisko było w białej a nie pod lublinem eh
Avatar
Eberhardt / 28 kwietnia 2008 o 07:02
0
niki napisał:
Koleżko, wskakuj na mapke pod ten adres i już widzisz, w którą stronę będzie się rozbudowywać lotnisko.
--
[url="http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43"]http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43[/url]
--
W kierunku prawego górnego rogu, to jest kierunek północno-wschodni.
Wskakuj na Google Earth, to zobaczysz, że tam generalnie sa puste pola.
I można na starcie przedłuzyć pas o 1 km do dzisiaj zakładane długości, tylko po co?????????????

Koleżko niki odwiedz miejsca o których piszesz. Generalnie to tam z tymi pustymi polami to nie bardzo aktualne. Kilka domów już stoi. Google Erth publikuje fotografie sprzed ok 8 lat. Jeśli jednak inwestor pomyśli to jest jeszcze szansa na zabezpieczenie stosunkowa małym kosztem tego obszaru pod rozbudowę lotniska.

Koleżko niki odwiedz miejsca o których piszesz. Generalnie to tam z tymi pustymi polami to nie bardzo aktualne. Kilka domów już stoi. Google Erth publikuje fotografie sprzed ok 8 lat. Jeśli jednak inwestor pomyśli to jest jeszcze szansa na zabezpieczenie stosunkowa małym kosztem tego obszaru pod rozbudowę lotniska. rozwiń
Avatar
dociekliwy / 28 kwietnia 2008 o 05:52
0
Obrońcom historycznego lotniska Tempelhof w Berlinie nie udało się uzyskać w niedzielnym referendum wystarczającego poparcia, aby wywrzeć presję na władze niemieckiej stolicy w sprawie odstąpienia od planów zamknięcia portu lotniczego......
W dobie jumbo-jetów i Airbusów Tempelhof stanowi techniczny anachronizm - jego pas o długości tylko nieco ponad 2100 metrów uniemożliwia starty większych maszyn z pełnym obciążeniem.
[url="http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/berlin-koniec-lotniska-tempelhof,1100836/87962513acb2fa8912d4ab139eca7e0b?source=rss"]http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/be...7e0b?source=rss[/url]
Obrońcom historycznego lotniska Tempelhof w Berlinie nie udało się uzyskać w niedzielnym referendum wystarczającego poparcia, aby wywrzeć presję na władze niemieckiej stolicy w sprawie odstąpienia od planów zamknięcia portu lotniczego......
W dobie jumbo-jetów i Airbusów Tempelhof stanowi techniczny anachronizm - jego pas o długości tylko nieco ponad 2100 metrów uniemożliwia starty większych maszyn z pełnym obciążeniem.
[url="http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/berlin-koniec-lotniska-tempelhof,1100836/87962513acb2fa8912d4ab13... rozwiń
Avatar
niki / 28 kwietnia 2008 o 00:20
0
HC Dolina BPA napisał:
że niby w którą stronie się da rozbudować i ile rocznie będzie mogło owe lotnisko obsłużyć pasażerów (?) zapewne mało więc sensu nie ma tam coś robić jedyny atut to lokalizacja bo innej niema a w cześniej czy później lotnisko w świdniku będzie za małe . Jeśli by władze się zgodziły na lotnisko w białej i powstala by drogą ekspersowa między białą a lublinem i warszawą to obciązyło by zatłoczone Okręcie nie ma co się dziwić że ludzie jak mrówki na okręciu wyglądają skoro całą wschodnia ściana polski ma jedno lotnisko ;/

Koleżko, wskakuj na mapke pod ten adres i już widzisz, w którą stronę będzie się rozbudowywać lotnisko.
--
[url="http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43"]http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43[/url]
--
W kierunku prawego górnego rogu, to jest kierunek północno-wschodni.
Wskakuj na Google Earth, to zobaczysz, że tam generalnie sa puste pola.
I można na starcie przedłuzyć pas o 1 km do dzisiaj zakładane długości, tylko po co?????????????

Koleżko, wskakuj na mapke pod ten adres i już widzisz, w którą stronę będzie się rozbudowywać lotnisko.
--
[url="http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43"]http://www.pezetel.info/viewtopic.php?t=43[/url]
--
W kierunku prawego górnego rogu, to jest kierunek północno-wschodni.
Wskakuj na Google Earth, to zobaczysz, że tam generalnie sa puste pola.
I można na starcie przedłuzyć pas o 1 km do dzisiaj zakładane długości, tylko po co????????????? rozwiń
Avatar
HC Dolina BPA / 27 kwietnia 2008 o 18:40
0
że niby w którą stronie się da rozbudować i ile rocznie będzie mogło owe lotnisko obsłużyć pasażerów (?) zapewne mało więc sensu nie ma tam coś robić jedyny atut to lokalizacja bo innej niema a w cześniej czy później lotnisko w świdniku będzie za małe . Jeśli by władze się zgodziły na lotnisko w białej i powstala by drogą ekspersowa między białą a lublinem i warszawą to obciązyło by zatłoczone Okręcie nie ma co się dziwić że ludzie jak mrówki na okręciu wyglądają skoro całą wschodnia ściana polski ma jedno lotnisko ;/