Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 sierpnia 2011 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Nie kupili luksusowego volvo dla lotniska, uniknęli problemów

Autor: Zdjęcie autora mag
1 13 A A
Przed konsekwencjami port uratowało to, że rozwiązał umowę na samochód, jeszcze przed jego dostarcze
Przed konsekwencjami port uratowało to, że rozwiązał umowę na samochód, jeszcze przed jego dostarcze

Zdaniem Krzysztofa Grodzickiego, dyrektora departamentu kontroli doraźnej Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie, opis przedmiotu zamówienia budzi uzasadnione przypuszczenie, iż został sporządzony z naruszeniem zasady uczciwej konkurencji. Urząd zakończył postępowanie wyjaśniające w sprawie zamówienia na leasing luksusowej limuzyny dla Portu Lotniczego Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Przed konsekwencjami port uratowało to, że rozwiązał umowę na samochód, jeszcze przed jego dostarczeniem do spółki.

– Z uwagi na fakt niezrealizowania umowy brak jest podstaw do skorzystania z uprawnień wskazanych w art. 168 Prawa zamówień publicznych (od red: ukaranie przez rzecznika dyscypliny finansów publicznych, kara finansowa, wystąpienie do sądu o unieważnienie umowy) – wyjaśnia dyrektor Grodzicki.

>> Przeczytaj, dlaczego tylko volvo mogło wygrać przetarg

Urząd zainteresował się sprawą zamówienia na volvo po tym, jak w czerwcu ujawniliśmy, że spółka tak sformułowała warunki publicznego zamówienia na leasing samochodu dla VIP-ów, że wymagane parametry techniczne mogło spełnić wyłącznie volvo S80. Dlatego tylko jedna oferta wpłynęła do spółki i wygrała – właśnie volvo S80.

Port początkowo kategorycznie zaprzeczał naszym ustaleniom, choć nie potrafił udokumentować, że inne auta mogły spełnić warunki przetargu. Gdy prezydent Lublina i marszałek województwa (akcjonariusze spółki) zażądali wyjaśnień, w spółce rozpoczął się wewnętrzny audyt. Jego efektem była decyzja o rozwiązaniu umowy na leasing samochodu. Dopiero wtedy zarząd przyznał, że "zbyt wąsko zostały określone warunki konkurencyjności dla potencjalnych oferentów”. Winnego ukarał upomnieniem.

Na żadne z pytań, które zadaliśmy prezesowi spółki Grzegorzowi Muszyńskiemu w tej sprawie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Nie wiadomo więc, kto został "upomniany” za zawężenie warunków zamówienia oraz kim był rzeczoznawca, na którego opinię w tej sprawie spółka się powoływała. Mimo że wystąpiliśmy o ujawnienie tych informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (tak zażyczył sobie port), odpowiedź otrzymaliśmy odmowną.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KońSekwencja / 30 sierpnia 2011 o 17:29
0
[quote name='noico' timestamp='1314693378' post='521997']
[size="5"]"Mimo że wystąpiliśmy o ujawnienie tych informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (tak zażyczył sobie port), odpowiedź otrzymaliśmy odmowną."
[color="#FF0000"]I co? Koniec sprawy? A co na to Żuk????[/size][/color]
[/quote]

Koń sekwencji zabrakło Znam takiego, który przez MSWiA egzekwował umieszczenie w BiP ubiegłorocznej zgody wojewody na budowę lotniska. Możliwe, że tamta zgoda została utajniona albo lepiej kolpotrowana była w drugim obiegu bo jak czas pokazał już wtedy wiedzieli, że zmniejszą wszystko o połowę, a do tego dwukrotnie zwiększą koszty.
Gdyby mój znajomy był na miejscu Dziennika to pewnie zrobiłby to samo - szczególnie w obliczu opublikowanego dzisiaj
stanowiska w/s zbadania sprawy przez speców od zamówień publicznych.

Takich numerów jak różowi to nawet towarzysze o szlachetnej czerwonej krwi nie wykręcali...
[quote name='noico' timestamp='1314693378' post='521997']
[size="5"]"Mimo że wystąpiliśmy o ujawnienie tych informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (tak zażyczył sobie port), odpowiedź otrzymaliśmy odmowną."
[color="#FF0000"]I co? Koniec sprawy? A co na to Żuk????[/size][/color]
[/quote]

Koń sekwencji zabrakło Znam takiego, który przez MSWiA egzekwował umieszczenie w BiP ubiegłorocznej zgody wojewody na budowę lotniska. Możliwe, że ta... rozwiń
Avatar
gosc / 30 sierpnia 2011 o 13:23
0
POLECAM!!!!
######
Avatar
lotnik / 30 sierpnia 2011 o 12:44
0
Politycy mają głęboko w nosie swoich wyborców. Mam nadzieję i apeluję do wszystkich których tak jak mnie dotknęła sprawa oszustwa lotniskowego, by podczas najbliższych wyborów nie oddawała głosu na wszystkich zamieszanych w tą sprawę.
To jedyne co w tej sprawie możemy zrobić, bo zarząd spółki śmieje nam się w nos. A lotnisko raczej nie powstanie.

Na marginesie
Myślę że za kilka tygodni czytelnicy Dziennika Wschodniego będą mogli wybrać się na wycieczkę- zobaczyć jak buduje się lotnisko.
Avatar
tuchi / 30 sierpnia 2011 o 12:09
0
Prosze zawczasu tych panów odsunąc od koryta..., niedługo może byc już za póżno. Zostali złapani na gorącym uczynku.
Avatar
Franek / 30 sierpnia 2011 o 12:07
0
To banda kolesi którzy tylko kombinują jak tu z tego 500mln tortu jak najwięcej zagarnąć dla siebie.
Avatar
noico / 30 sierpnia 2011 o 10:36
0
[size="5"]"Mimo że wystąpiliśmy o ujawnienie tych informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (tak zażyczył sobie port), odpowiedź otrzymaliśmy odmowną."
[color="#FF0000"]I co? Koniec sprawy? A co na to Żuk????[/size][/color]
Avatar
ktoś / 30 sierpnia 2011 o 10:13
0
Może i całość do skutku nie doszła, ale pan Muszyński od tygodnia jeździ znów nowym samochodem (kolejne nowe auto w tym roku )a jest to właśnie volvo s 80.
Avatar
Franek / 30 sierpnia 2011 o 09:44
0
Nissan, błysnąłeś intelektem, nie ma co
W takim razie dlaczego Volvo? Bugatti Veyron niech kupią, to będzie dopiero reklama. Kasę przecież mają.
Avatar
nissan / 30 sierpnia 2011 o 09:23
0
A ja mam odmienne zdanie tanie "mięso to psy jedzą", Volvo marka światowa, świadczy tylko o dobrym guście uzytkownika i w zasadzie reklama lubeskiego lotniska na takm samochodzie raczej kojarzy sie pozytwnie.Ale można też odrestaurować np.Ładę Samarę,czy PF 125, choć ja osobiście nic przeciwko tym pojazdom nie mam, ale to nie są te czasy!
Avatar
Franek / 30 sierpnia 2011 o 08:40
0
Nóż się w kieszeni otwiera. Ci goście już dawno powinni stamtąd wylecieć. Napchają sobie kieszenie przy tej budowie, oj napchają.
Avatar
KońSekwencja / 30 sierpnia 2011 o 17:29
0
[quote name='noico' timestamp='1314693378' post='521997']
[size="5"]"Mimo że wystąpiliśmy o ujawnienie tych informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (tak zażyczył sobie port), odpowiedź otrzymaliśmy odmowną."
[color="#FF0000"]I co? Koniec sprawy? A co na to Żuk????[/size][/color]
[/quote]

Koń sekwencji zabrakło Znam takiego, który przez MSWiA egzekwował umieszczenie w BiP ubiegłorocznej zgody wojewody na budowę lotniska. Możliwe, że tamta zgoda została utajniona albo lepiej kolpotrowana była w drugim obiegu bo jak czas pokazał już wtedy wiedzieli, że zmniejszą wszystko o połowę, a do tego dwukrotnie zwiększą koszty.
Gdyby mój znajomy był na miejscu Dziennika to pewnie zrobiłby to samo - szczególnie w obliczu opublikowanego dzisiaj
stanowiska w/s zbadania sprawy przez speców od zamówień publicznych.

Takich numerów jak różowi to nawet towarzysze o szlachetnej czerwonej krwi nie wykręcali...
[quote name='noico' timestamp='1314693378' post='521997']
[size="5"]"Mimo że wystąpiliśmy o ujawnienie tych informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (tak zażyczył sobie port), odpowiedź otrzymaliśmy odmowną."
[color="#FF0000"]I co? Koniec sprawy? A co na to Żuk????[/size][/color]
[/quote]

Koń sekwencji zabrakło Znam takiego, który przez MSWiA egzekwował umieszczenie w BiP ubiegłorocznej zgody wojewody na budowę lotniska. Możliwe, że ta... rozwiń
Avatar
gosc / 30 sierpnia 2011 o 13:23
0
POLECAM!!!!
######
Avatar
lotnik / 30 sierpnia 2011 o 12:44
0
Politycy mają głęboko w nosie swoich wyborców. Mam nadzieję i apeluję do wszystkich których tak jak mnie dotknęła sprawa oszustwa lotniskowego, by podczas najbliższych wyborów nie oddawała głosu na wszystkich zamieszanych w tą sprawę.
To jedyne co w tej sprawie możemy zrobić, bo zarząd spółki śmieje nam się w nos. A lotnisko raczej nie powstanie.

Na marginesie
Myślę że za kilka tygodni czytelnicy Dziennika Wschodniego będą mogli wybrać się na wycieczkę- zobaczyć jak buduje się lotnisko.
Avatar
tuchi / 30 sierpnia 2011 o 12:09
0
Prosze zawczasu tych panów odsunąc od koryta..., niedługo może byc już za póżno. Zostali złapani na gorącym uczynku.
Avatar
Franek / 30 sierpnia 2011 o 12:07
0
To banda kolesi którzy tylko kombinują jak tu z tego 500mln tortu jak najwięcej zagarnąć dla siebie.
Avatar
noico / 30 sierpnia 2011 o 10:36
0
[size="5"]"Mimo że wystąpiliśmy o ujawnienie tych informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (tak zażyczył sobie port), odpowiedź otrzymaliśmy odmowną."
[color="#FF0000"]I co? Koniec sprawy? A co na to Żuk????[/size][/color]
Avatar
ktoś / 30 sierpnia 2011 o 10:13
0
Może i całość do skutku nie doszła, ale pan Muszyński od tygodnia jeździ znów nowym samochodem (kolejne nowe auto w tym roku )a jest to właśnie volvo s 80.
Avatar
Franek / 30 sierpnia 2011 o 09:44
0
Nissan, błysnąłeś intelektem, nie ma co
W takim razie dlaczego Volvo? Bugatti Veyron niech kupią, to będzie dopiero reklama. Kasę przecież mają.
Avatar
nissan / 30 sierpnia 2011 o 09:23
0
A ja mam odmienne zdanie tanie "mięso to psy jedzą", Volvo marka światowa, świadczy tylko o dobrym guście uzytkownika i w zasadzie reklama lubeskiego lotniska na takm samochodzie raczej kojarzy sie pozytwnie.Ale można też odrestaurować np.Ładę Samarę,czy PF 125, choć ja osobiście nic przeciwko tym pojazdom nie mam, ale to nie są te czasy!
Avatar
Franek / 30 sierpnia 2011 o 08:40
0
Nóż się w kieszeni otwiera. Ci goście już dawno powinni stamtąd wylecieć. Napchają sobie kieszenie przy tej budowie, oj napchają.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 104 21

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 2

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 75 108

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!