Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 grudnia 2010 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Niebezpieczny wyjazd z Lublina do Świdnika przyczyną ciągłych stłuczek

0 18 A A

W tym roku na al. Lotników Polskich w Świdniku policjanci zanotowali ponad 400 wykroczeń drogowych. Ostatnio kierowca próbując uniknąć czołowego zderzenia, roztrzaskał latarnię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dopóki nie zmienią organizacji ruchu w mieście, to dalej będzie tak niebezpiecznie – ocenia Grzegorz Hołub, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku. Policja uważa, że sytuację może poprawić jedynie budowa innych dróg wyjazdowych w kierunku Lublina.

Widząc, jak często kierowcy łamią tam przepisy, policja zwiększyła liczbę kontroli w tej części Świdnika. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

– W 2010 roku zanotowaliśmy już 419 przypadków złamania prawa na tej trasie. To najczęściej wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie dozwolonej prędkości. Wypadek, jak dotąd, był tylko jeden, jednak w rejestrze mamy ponad 40 kolizji – dodaje zastępca komendanta.

Sytuacja może się poprawić w ciągu najbliższych dwóch lat, kiedy powstanie trasa ekspresowa Lublin–Piaski.

– Wtedy dojazd od Lublina do Świdnika będzie możliwy nowo wybudowaną ulicą przechodzącą nad węzłem Witosa na obwodnicy Lublina. Droga będzie prowadziła wzdłuż lasu Rejkowizna i będzie łączyła się z al. Lotników Polskich na nowo powstałym rondzie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Obecny wjazd od al. Lotników Polskich będzie zlikwidowany. Do Świdnika będzie można wjechać także od strony ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Tam ma powstać nowa droga do budowanego lotniska.

Władze chcą także wyremontować samą al. Lotników Polskich. – Składaliśmy wnioski o sfinansowanie tego w ramach schetynówki, jednak dwa razy nasze wnioski zostały odrzucone przez ministerstwo – mówi Radosław Brzóska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Świdniku. – Będziemy szukać pieniędzy we własnym budżecie. Ten remont jest bardzo ważny – dodaje. Pierwsze prace mają się rozpocząć w przyszłym roku.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 18 grudnia 2010 o 22:48
0
I tak sie nie nauczycie jezdic
Avatar
Lukasz / 13 grudnia 2010 o 08:16
0
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILKA PROCENT POPRAWIĆ ICH JAKOŚĆ!!ZMIENIĆ ZNAKI,ODSEPAROWAĆ RUCH PIESZYCH, PRZEBUDOWAĆ SKRZYŻOWANIE ITD!!ALE K...PO CO!!URZĘDNICY MAJĄ KOSMICZNE WIZJE!RĘCE OPADAJĄ!!
[/quote]

Tym się to kończy jak na wsi podłączają Internet.
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILK... rozwiń
Avatar
Brabancjusz / 8 grudnia 2010 o 19:02
0
A którędy będzie możliwość dojazdu ze Świdnika na Piaski i Chełm? Bo wciąż wszędzie piszą o tym Lublinie, a ja pracuję w Chełmie. A korki to też wina pewnej części kierowców (ale żeby nie było, też się do nich zaliczam) i ich narcystycznego przywiązania do "fotela" przy kierownicy, powodującego dramatyczne natężenie ruchu, co 10 lat temu byłoby nie do pomyślenia. Komunikacją miejską szlachta poruszać się nie chce, to drogi wokół Lublina i w samym Lublinie blokuje, ot taka prawda mości dobrodzieje. Pozdrawiam:)
Avatar
OO / 8 grudnia 2010 o 15:31
0
Budowa nowego dojazdu nic nie usprawni bo to będzie ulica o szerokości ul. Lotników Polskich. Czyli do węzła przy gazowni będziemy poruszać się gęsiego. Wystarczy mniej sprawny kierowca lub stłuczka i podróż do Lublina to dwie godziny. Wiem bo widziałem wszystkie projekty przebudowy. Budowa lotniska też spowodował problemy i nie będzie lepiej a tylko gorzej.
Avatar
hahaha / 8 grudnia 2010 o 15:10
0
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba rozwiń
Avatar
drogowiec / 8 grudnia 2010 o 15:02
0
Zlikwidowali drogę powiatową Mełgiewską bo budują lotnisko, więc cały Jacków, Mełgiew i okolice do Lublina wali nie bezpośrednio przez las ale przez Świdnik Racławicka i Lotników, ot takie drobne usprawnienie życia mieszkańców.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 13:09
0
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hektarów. Słoma ci z butów jeszcze wystaje sądząc po Twoim pierwszm wpisie. Przeczytaj, a dojdziesz do takiego samego wniosku.
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hek... rozwiń
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 o 12:59
0
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
Avatar
patrol / 8 grudnia 2010 o 11:55
0
[quote name='kierowca' timestamp='1291804872' post='401169']
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
[/quote]
Wieśniaki??,może i tak,szkoda,że Ty jesteś buraczysko bez szkoły,pewnie jeździsz zgodnie z przepisami i zawsze trzymasz się prawego pasa,a w konopnicy zajeżdżasz do lasu i dymasz swojego kolegę..................
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 o 11:41
0
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
Avatar
Andrzej / 18 grudnia 2010 o 22:48
0
I tak sie nie nauczycie jezdic
Avatar
Lukasz / 13 grudnia 2010 o 08:16
0
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILKA PROCENT POPRAWIĆ ICH JAKOŚĆ!!ZMIENIĆ ZNAKI,ODSEPAROWAĆ RUCH PIESZYCH, PRZEBUDOWAĆ SKRZYŻOWANIE ITD!!ALE K...PO CO!!URZĘDNICY MAJĄ KOSMICZNE WIZJE!RĘCE OPADAJĄ!!
[/quote]

Tym się to kończy jak na wsi podłączają Internet.
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILK... rozwiń
Avatar
Brabancjusz / 8 grudnia 2010 o 19:02
0
A którędy będzie możliwość dojazdu ze Świdnika na Piaski i Chełm? Bo wciąż wszędzie piszą o tym Lublinie, a ja pracuję w Chełmie. A korki to też wina pewnej części kierowców (ale żeby nie było, też się do nich zaliczam) i ich narcystycznego przywiązania do "fotela" przy kierownicy, powodującego dramatyczne natężenie ruchu, co 10 lat temu byłoby nie do pomyślenia. Komunikacją miejską szlachta poruszać się nie chce, to drogi wokół Lublina i w samym Lublinie blokuje, ot taka prawda mości dobrodzieje. Pozdrawiam:)
Avatar
OO / 8 grudnia 2010 o 15:31
0
Budowa nowego dojazdu nic nie usprawni bo to będzie ulica o szerokości ul. Lotników Polskich. Czyli do węzła przy gazowni będziemy poruszać się gęsiego. Wystarczy mniej sprawny kierowca lub stłuczka i podróż do Lublina to dwie godziny. Wiem bo widziałem wszystkie projekty przebudowy. Budowa lotniska też spowodował problemy i nie będzie lepiej a tylko gorzej.
Avatar
hahaha / 8 grudnia 2010 o 15:10
0
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba rozwiń
Avatar
drogowiec / 8 grudnia 2010 o 15:02
0
Zlikwidowali drogę powiatową Mełgiewską bo budują lotnisko, więc cały Jacków, Mełgiew i okolice do Lublina wali nie bezpośrednio przez las ale przez Świdnik Racławicka i Lotników, ot takie drobne usprawnienie życia mieszkańców.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 13:09
0
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hektarów. Słoma ci z butów jeszcze wystaje sądząc po Twoim pierwszm wpisie. Przeczytaj, a dojdziesz do takiego samego wniosku.
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hek... rozwiń
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 o 12:59
0
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
Avatar
patrol / 8 grudnia 2010 o 11:55
0
[quote name='kierowca' timestamp='1291804872' post='401169']
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
[/quote]
Wieśniaki??,może i tak,szkoda,że Ty jesteś buraczysko bez szkoły,pewnie jeździsz zgodnie z przepisami i zawsze trzymasz się prawego pasa,a w konopnicy zajeżdżasz do lasu i dymasz swojego kolegę..................
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 o 11:41
0
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

16-latek zaginął w sobotę. Szuka go rodzina i policja

16-latek zaginął w sobotę. Szuka go rodzina i policja 0 0

Policjanci poszukują 16-letniego Kacpra Laseckiego.

"Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970" - wykład w WBP
23 maja 2019, 17:00

"Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970" - wykład w WBP 0 0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego zaprasza na wykład Jarosława Sawica "Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970", który odbędzie się w czwartek, 23 maja o godz. 17 w Czytelni Naukowej (ul. Narutowicza 4).

Udany występ zawodników LKKK na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu

Udany występ zawodników LKKK na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu 0 0

Pięć medali przywieźli z 33. Wagowych Mistrzostw Europy we Wrocławiu zawodnicy Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Największym sukcesem może się pochwalić Maria Jasko

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie 0 8

Kilkanaście nowych neonów ma się pojawić w mieście. Kilka pierwszych będzie jeszcze w tym roku

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców 0 28

- Przeanalizowaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod kątem tych osób, które są w stanie zawalczyć o Polskę i polski transport w Europie. Na tej krótkiej liście znalazł się, między innymi, poseł Krzysztof Hetman – podkreśla Jacek Bury, który – jak sam zapewniał – pojawił się na konferencji prasowej w roli przedsiębiorcy, a nie polityka.

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku 0 0

Błędy w deklaracji podatkowej mogą podatnika dużo kosztować. Jednym z największych zagrożeń jest odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego kto przez podanie nieprawdziwych danych wprowadza organ podatkowy w błąd narażając go na nienależny zwrot podatkowej należności podlega odpowiedzialności karnej w tym karze pozbawienia wolności, karze grzywny, albo obu tym karom łącznie. Dodatkowo podatnik narażać się może na kontrole, weryfikacje dokumentów, konieczność składania wyjaśnień i informacji. W przypadku braku płatności za zobowiązania podatkowe może ruszyć nawet machina postępowania egzekucyjnego. Dodatkowo za cały okres braku wpłaty podatku (lub okres nienależnego zwrotu), w większości przypadków organy mogą naliczać odsetki. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób postępować w sytuacji błędu w PIT. W szczególności w sytuacji, kiedy doszło do nieprawidłowego zwrotu z podatku w wyniku takiej pomyłki.

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program]

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program] 0 0