Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 grudnia 2010 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Niebezpieczny wyjazd z Lublina do Świdnika przyczyną ciągłych stłuczek

0 18 A A

W tym roku na al. Lotników Polskich w Świdniku policjanci zanotowali ponad 400 wykroczeń drogowych. Ostatnio kierowca próbując uniknąć czołowego zderzenia, roztrzaskał latarnię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dopóki nie zmienią organizacji ruchu w mieście, to dalej będzie tak niebezpiecznie – ocenia Grzegorz Hołub, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku. Policja uważa, że sytuację może poprawić jedynie budowa innych dróg wyjazdowych w kierunku Lublina.

Widząc, jak często kierowcy łamią tam przepisy, policja zwiększyła liczbę kontroli w tej części Świdnika. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

– W 2010 roku zanotowaliśmy już 419 przypadków złamania prawa na tej trasie. To najczęściej wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie dozwolonej prędkości. Wypadek, jak dotąd, był tylko jeden, jednak w rejestrze mamy ponad 40 kolizji – dodaje zastępca komendanta.

Sytuacja może się poprawić w ciągu najbliższych dwóch lat, kiedy powstanie trasa ekspresowa Lublin–Piaski.

– Wtedy dojazd od Lublina do Świdnika będzie możliwy nowo wybudowaną ulicą przechodzącą nad węzłem Witosa na obwodnicy Lublina. Droga będzie prowadziła wzdłuż lasu Rejkowizna i będzie łączyła się z al. Lotników Polskich na nowo powstałym rondzie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Obecny wjazd od al. Lotników Polskich będzie zlikwidowany. Do Świdnika będzie można wjechać także od strony ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Tam ma powstać nowa droga do budowanego lotniska.

Władze chcą także wyremontować samą al. Lotników Polskich. – Składaliśmy wnioski o sfinansowanie tego w ramach schetynówki, jednak dwa razy nasze wnioski zostały odrzucone przez ministerstwo – mówi Radosław Brzóska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Świdniku. – Będziemy szukać pieniędzy we własnym budżecie. Ten remont jest bardzo ważny – dodaje. Pierwsze prace mają się rozpocząć w przyszłym roku.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 18 grudnia 2010 r. o 22:48
0
I tak sie nie nauczycie jezdic
Avatar
Lukasz / 13 grudnia 2010 r. o 08:16
0
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILKA PROCENT POPRAWIĆ ICH JAKOŚĆ!!ZMIENIĆ ZNAKI,ODSEPAROWAĆ RUCH PIESZYCH, PRZEBUDOWAĆ SKRZYŻOWANIE ITD!!ALE K...PO CO!!URZĘDNICY MAJĄ KOSMICZNE WIZJE!RĘCE OPADAJĄ!!
[/quote]

Tym się to kończy jak na wsi podłączają Internet.
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILK... rozwiń
Avatar
Brabancjusz / 8 grudnia 2010 r. o 19:02
0
A którędy będzie możliwość dojazdu ze Świdnika na Piaski i Chełm? Bo wciąż wszędzie piszą o tym Lublinie, a ja pracuję w Chełmie. A korki to też wina pewnej części kierowców (ale żeby nie było, też się do nich zaliczam) i ich narcystycznego przywiązania do "fotela" przy kierownicy, powodującego dramatyczne natężenie ruchu, co 10 lat temu byłoby nie do pomyślenia. Komunikacją miejską szlachta poruszać się nie chce, to drogi wokół Lublina i w samym Lublinie blokuje, ot taka prawda mości dobrodzieje. Pozdrawiam:)
Avatar
OO / 8 grudnia 2010 r. o 15:31
0
Budowa nowego dojazdu nic nie usprawni bo to będzie ulica o szerokości ul. Lotników Polskich. Czyli do węzła przy gazowni będziemy poruszać się gęsiego. Wystarczy mniej sprawny kierowca lub stłuczka i podróż do Lublina to dwie godziny. Wiem bo widziałem wszystkie projekty przebudowy. Budowa lotniska też spowodował problemy i nie będzie lepiej a tylko gorzej.
Avatar
hahaha / 8 grudnia 2010 r. o 15:10
0
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba rozwiń
Avatar
drogowiec / 8 grudnia 2010 r. o 15:02
0
Zlikwidowali drogę powiatową Mełgiewską bo budują lotnisko, więc cały Jacków, Mełgiew i okolice do Lublina wali nie bezpośrednio przez las ale przez Świdnik Racławicka i Lotników, ot takie drobne usprawnienie życia mieszkańców.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 r. o 13:09
0
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hektarów. Słoma ci z butów jeszcze wystaje sądząc po Twoim pierwszm wpisie. Przeczytaj, a dojdziesz do takiego samego wniosku.
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hek... rozwiń
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 r. o 12:59
0
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
Avatar
patrol / 8 grudnia 2010 r. o 11:55
0
[quote name='kierowca' timestamp='1291804872' post='401169']
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
[/quote]
Wieśniaki??,może i tak,szkoda,że Ty jesteś buraczysko bez szkoły,pewnie jeździsz zgodnie z przepisami i zawsze trzymasz się prawego pasa,a w konopnicy zajeżdżasz do lasu i dymasz swojego kolegę..................
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 r. o 11:41
0
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
Avatar
Andrzej / 18 grudnia 2010 r. o 22:48
0
I tak sie nie nauczycie jezdic
Avatar
Lukasz / 13 grudnia 2010 r. o 08:16
0
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILKA PROCENT POPRAWIĆ ICH JAKOŚĆ!!ZMIENIĆ ZNAKI,ODSEPAROWAĆ RUCH PIESZYCH, PRZEBUDOWAĆ SKRZYŻOWANIE ITD!!ALE K...PO CO!!URZĘDNICY MAJĄ KOSMICZNE WIZJE!RĘCE OPADAJĄ!!
[/quote]

Tym się to kończy jak na wsi podłączają Internet.
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILK... rozwiń
Avatar
Brabancjusz / 8 grudnia 2010 r. o 19:02
0
A którędy będzie możliwość dojazdu ze Świdnika na Piaski i Chełm? Bo wciąż wszędzie piszą o tym Lublinie, a ja pracuję w Chełmie. A korki to też wina pewnej części kierowców (ale żeby nie było, też się do nich zaliczam) i ich narcystycznego przywiązania do "fotela" przy kierownicy, powodującego dramatyczne natężenie ruchu, co 10 lat temu byłoby nie do pomyślenia. Komunikacją miejską szlachta poruszać się nie chce, to drogi wokół Lublina i w samym Lublinie blokuje, ot taka prawda mości dobrodzieje. Pozdrawiam:)
Avatar
OO / 8 grudnia 2010 r. o 15:31
0
Budowa nowego dojazdu nic nie usprawni bo to będzie ulica o szerokości ul. Lotników Polskich. Czyli do węzła przy gazowni będziemy poruszać się gęsiego. Wystarczy mniej sprawny kierowca lub stłuczka i podróż do Lublina to dwie godziny. Wiem bo widziałem wszystkie projekty przebudowy. Budowa lotniska też spowodował problemy i nie będzie lepiej a tylko gorzej.
Avatar
hahaha / 8 grudnia 2010 r. o 15:10
0
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba rozwiń
Avatar
drogowiec / 8 grudnia 2010 r. o 15:02
0
Zlikwidowali drogę powiatową Mełgiewską bo budują lotnisko, więc cały Jacków, Mełgiew i okolice do Lublina wali nie bezpośrednio przez las ale przez Świdnik Racławicka i Lotników, ot takie drobne usprawnienie życia mieszkańców.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 r. o 13:09
0
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hektarów. Słoma ci z butów jeszcze wystaje sądząc po Twoim pierwszm wpisie. Przeczytaj, a dojdziesz do takiego samego wniosku.
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hek... rozwiń
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 r. o 12:59
0
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
Avatar
patrol / 8 grudnia 2010 r. o 11:55
0
[quote name='kierowca' timestamp='1291804872' post='401169']
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
[/quote]
Wieśniaki??,może i tak,szkoda,że Ty jesteś buraczysko bez szkoły,pewnie jeździsz zgodnie z przepisami i zawsze trzymasz się prawego pasa,a w konopnicy zajeżdżasz do lasu i dymasz swojego kolegę..................
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 r. o 11:41
0
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pióropusz dymu nad Bejrutem. Miastem wstrząsnęła potężna eksplozja
film

Pióropusz dymu nad Bejrutem. Miastem wstrząsnęła potężna eksplozja

Bejrut, Liban. Potężna eksplozja wstrząsnęła portową dzielnicą Bejrutu. Według libańskiego ministerstwa zdrowia, do wybuchu doszło wskutek pożaru magazynu wypełnionego fajerwerkami. Wiele osób jest rannych. Władze weryfikują wstępne hipotezy na temat okoliczności eksplozji.

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"
film

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"

Piekary Śląskie (woj. śląskie). W Piekarach Śląskich przyszła na świat dziewczynka ważąca prawie 7 kg i mierząca 66 cm. Maja jest jednym z największych noworodków w Polsce. Przyszła na świat drogą cesarskiego cięcia. Zarówno 35-letnia mama, jak i dziecko czują się dobrze.

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach
16 sierpnia 2020, 14:00

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach

Aż cztery trasy, w tym symboliczną na 1920 metrów, przygotowali organizatorzy wyjątkowej sportowej akcji w Puławach na 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. 16 sierpnia w Pałacu Czartoryskich odbędzie się wspólne świętowanie z inicjatywą "Pobiegnij z Marszałkiem" na czele.

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Remont łazienek zaprojektowanych w czasach PRL to często spore wyzwanie. Utrudnieniem może być złe rozplanowanie pomieszczenia, czy instalacja poprowadzona na ścianach. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

W ciągu ostatnich lat w mieście i okolicznych gminach powstało kilka nowych miejsc wypoczynku – chodzi o drewniane wiaty stojące przy pieszych i rowerowych szlakach. Niestety większość z nich dotyka ten sam problem – są regularnie zaśmiecane.

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Policjanci już się szkolą, bo to głównie oni będą zajmować się nietrzeźwymi, którzy teraz trafiają do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Miejska placówka jest droga w utrzymaniu i od 31 października przestanie istnieć. Co ciekawe, zyskają na tym trzeźwiejący. Policja chce mniej za taki pobyt niż miasto

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Powoli zawodnicy z najróżniejszych dyscyplin sportowych wracają do gry. To samo można powiedzieć także na temat futbolu amerykańskiego. W najbliższych tygodniach rozgrywki będą wyglądały jednak zupełnie inaczej. Rywalizacja będzie się toczyć w ramach trzech turniejów.

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofała jedną partię produktu "Mielonka Tyrolska" Kraina Wędlin ze sprzedaży po tym, jak wykryto w niej bakterie Listeria monocytogenes. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że spożycie tego jedzenia może grozić chorobą.

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Radnego dziwią wydatki gminy na boisko w sytuacji, gdy oszczędza się na oświetleniu ulicznym. – Trzeba pomóc – odpowiada wójt gminy Biała Podlaska.

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki
galeria

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki

18 drzew z os. Szymanowskiego planował wyciąć LPEC, a 2 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czechów. Po poniedziałkowej wizji lokalnej przedstawicieli inwestora i Biura Miejskiego Architekta Zieleni skala wycinki będzie mniejsza

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie
12 sierpnia 2020, 19:00

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie

Organizatorzy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2020 zapraszają na koncert z udziałem Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19 w Kościele pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II).

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

W przyszłym roku trzeba będzie więcej zapłacić za używanie radia lub telewizora. Zdecydowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]
galeria

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]

Od dzisiaj czynna jest już Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim. Na przestrzeni użyczonej bezpłatnie przez miasto lokal uruchomił Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Lokal serwuje kawę i lody, nie kupimy tu alkoholu. Kafejka ma być czynna od godz. 10 do 22 we wszystkie dni tygodnia.

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"
Rozmowa

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"

Rozmowa z ks. Emilem Mazurem, dyrektorem Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), który pokonał koronawirusa

W Łęcznej też nie będą kosić niektórych trawników

W Łęcznej też nie będą kosić niektórych trawników

Miasto ograniczy koszenie trawników w miejscach, w których nie będzie to powodowało zagrożenia. Powstaną także łąki kwietne na miejskich terenach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!