Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

3 maja 2010 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Nielegalne treningi, na które nie ma mocnych

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 31 A A

Mieszkańcy części Świdnika skarżą się na dzikie treningi motocrossowców, którzy jeżdżą po terenie przyszłego lotniska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeżdżą, kurzą, śmierdzą, hałasują – Ewa Kwiatek* ze Świdnika ma już dość dzikich treningów motocrossowców na gruntach pod budowę lotniska. – Legalny tor powinien mieć odpowiednie zezwolenia, ekrany tłumiące hałas. A ten nie ma niczego. Już sam ten fakt jest karygodny, bo nie ma poszanowania dla prawa. Interweniowaliśmy już na policji, ale też nic to nie dało.

Miejsce szczególnie kusi sportowców od 2007 r. Wtedy to samorząd Lublina, który wówczas był właścicielem tych gruntów uznał, że nieruchomość należy uporządkować.

Problem dotyczy gruntów, których właścicielem do niedawna był samorząd Lublina. W 2007 r. magistrat uznał, że powinien uporządkować tę nieruchomość. Ponieważ wartość robót nie była duża, urzędnicy nie musieli organizować przetargu. Zamówienie trafiło do firmy, której właścicielem jest jeden z lubelskich motocrossowców.

Firma miała zebrać śmiecie i zasiać trawę. Ale posunęła się o wiele dalej. Na miejscu powstały ziemne przeszkody do jazdy motorami, efektem "porządkowania” terenu były też ustawione rzędy opon. A cały ten tor został od strony drogi skryty za ziemnym wałem, którego wcześniej w tym miejscu nie było. Mimo to miasto zapłaciło za roboty.

– Miasto Lublin miało to przywrócić do poprzedniego stanu. Przywróciło tak średnio. Nadal jest to kusząca "ośla łączka” dla motocyklistów – przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik spółki Port Lotniczy Lublin, która jest teraz właścicielem nieruchomości wniesionej do spółki przez samorząd miasta.
Rzecznik zapewnia, że jazdy odbywają się nielegalnie. – Nikomu nie dzierżawimy tych terenów i nie jesteśmy tym zainteresowani.

Sprawa jest znana policji. – Ostatnio mieliśmy takie zgłoszenie. Pojechaliśmy na miejsce, kilka osób jeździło na motocyklach. Zostały wylegitymowane i pouczone – informuje Tomasz Dejer ze świdnickiej komendy.

Właściciel gruntu ma tylko jedno rozwiązanie problemu. – W ramach prac ziemnych postaramy się skutecznie zlikwidować te przeszkody – zapowiada Jankowski.

Motocrossowcy nie mają w Lublinie żadnego miejsca, w którym legalnie mogliby trenować. Pomysłów na lokalizacje toru było kilka, ale każdy został oprotestowany przez okolicznych mieszkańców.

*nazwisko zmienione

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 6 maja 2010 o 08:20
0
killer_deb***i napisał:
wredne ludziska !!!
Przyzwyczajać się, bo ryk motocykla w porównaniu z hałasem generowanym przez podchodzący do lądawania lub startujący samolot to naprawdę nic wielkiego!

kile deb***
będą 2 samoloty na tydzień.
poza tym , hałas samolotowy nie jest tak uciążliwy. samolot ląduje minutę, potem kołuje z małą mocą silnika.
crosowcy potrafią trenować kilka godzin, a ryk silników słychać na kilometr
Avatar
idol / 5 maja 2010 o 22:19
0
~moton~ napisał:
hehe idol idol grupy szukających dziury w całym... a o co ten szum ...przecież ci którym przeszkadzają motocykle ci w najbliższym sąsiedztwie toru i tak zostaną niedługo wysiedleni bo to teren pod budowę lotniska... i będą mieli święty spokój i oni i crossowcy


Jest jakaś szansa by takie cóś jak Ty "moton" przesiedlić na odległość bezpieczną? Czy może specjalnie dla Ciebie Sobczak i spółka skonstruują kolejną specustawę? Coś mi się wydaje, że nawet kurnik to za duży luksus dla Ciebie. , bo kury ze śmiechu przestaną jajka znosić, ale może Tobie uda się je znieść, przynajmniej wtedy gdy po drabinie będziesz schodził


Jest jakaś szansa by takie cóś jak Ty "moton" przesiedlić na odległość bezpieczną? Czy może specjalnie dla Ciebie Sobczak i spółka skonstruują kolejną specustawę? Coś mi się wydaje, że nawet kurnik to za duży luksus dla Ciebie. , bo kury ze śmiechu przestaną jajka znosić, ale może Tobie uda się je znieść, przynajmniej wtedy gdy po drabinie będziesz schodził rozwiń
Avatar
~moton~ / 5 maja 2010 o 19:02
0
hehe idol idol grupy szukających dziury w całym... a o co ten szum ...przecież ci którym przeszkadzają motocykle ci w najbliższym sąsiedztwie toru i tak zostaną niedługo wysiedleni bo to teren pod budowę lotniska... i będą mieli święty spokój i oni i crossowcy
Avatar
idol / 5 maja 2010 o 15:32
0
ktoś napisał:
A moim zdaniem takie "panie Ewy" to ludziska bez zainteresowań , w których życiu wieje nudą. Szukają tylko okazji aby innym "umilić" życie. Sami nie mają żadnych pasji więc czemu inni mają być szczęśliwi. To tacy którym zawsze źle i wszystko przeszkadza. I niech tacy jak ona nie mówią że chodzi tu też o bezpieczeństwo zawodników czy o przepisy prawa. To poprostu zwykła ludzka zawiść !!! Szukanie sensacji aby choć przez chwilę i oni mogli zaistnieć. No i błyszczą! Tylko w jakim świetle ??? BRAWO !!! Niech się teraz chlubią swoją upierdliwością , zdrzędliwością i brakiem umiejętności życia w społeczeństwie !!!


" ktosiu" lekarze już chyba bezradnie rozlożyli ręce nad Twoim przypadkiem. Myślenie to nie jest Twoja mocna strona, więc nie myśl, bo się zmęczysz.


" ktosiu" lekarze już chyba bezradnie rozlożyli ręce nad Twoim przypadkiem. Myślenie to nie jest Twoja mocna strona, więc nie myśl, bo się zmęczysz. rozwiń
Avatar
ktoś / 5 maja 2010 o 13:34
0
A moim zdaniem takie "panie Ewy" to ludziska bez zainteresowań , w których życiu wieje nudą. Szukają tylko okazji aby innym "umilić" życie. Sami nie mają żadnych pasji więc czemu inni mają być szczęśliwi. To tacy którym zawsze źle i wszystko przeszkadza. I niech tacy jak ona nie mówią że chodzi tu też o bezpieczeństwo zawodników czy o przepisy prawa. To poprostu zwykła ludzka zawiść !!! Szukanie sensacji aby choć przez chwilę i oni mogli zaistnieć. No i błyszczą! Tylko w jakim świetle ??? BRAWO !!! Niech się teraz chlubią swoją upierdliwością , zdrzędliwością i brakiem umiejętności życia w społeczeństwie !!!
A moim zdaniem takie "panie Ewy" to ludziska bez zainteresowań , w których życiu wieje nudą. Szukają tylko okazji aby innym "umilić" życie. Sami nie mają żadnych pasji więc czemu inni mają być szczęśliwi. To tacy którym zawsze źle i wszystko przeszkadza. I niech tacy jak ona nie mówią że chodzi tu też o bezpieczeństwo zawodników czy o przepisy prawa. To poprostu zwykła ludzka zawiść !!! Szukanie sensacji aby choć przez chwilę i oni mogli zaistnieć. No i błyszczą! Tylko w jakim świetle ??? BRAWO !!&... rozwiń
Avatar
~Darek~ / 5 maja 2010 o 09:27
0
Drogi Panie ze Świdnika,
Zawody to zupełnie co innego, są zorganzowanei odbywają się zgodnie z prawem , przy zachowaniu bezpieczeństwa zawodników.Odbywają się cyklicznie, gromadząc zwoleników tych sportów. Z artykułu wynika, że proceder jest nielegalny. W mojej opinni, prokuratura z urzędu powinna wszcząć śledztwo., przekroczono bowiem szereg praw ( działanie na szkodę środowiska, niedopełnienie obowiązków służbowych przez Urząd Miasta Lublin, ciche przyzwolenie Portów Lotniczych na rozwinięcie tego procederu oraz narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia w czasie trwania treningów na torze bez homologacji). Czy w Polsce tylko śmierć zmienia spsób patrzenia na pewne sprawy????????????? Oby do nieszczęścia nigdy nie doszło.
Drogi Panie ze Świdnika,
Zawody to zupełnie co innego, są zorganzowanei odbywają się zgodnie z prawem , przy zachowaniu bezpieczeństwa zawodników.Odbywają się cyklicznie, gromadząc zwoleników tych sportów. Z artykułu wynika, że proceder jest nielegalny. W mojej opinni, prokuratura z urzędu powinna wszcząć śledztwo., przekroczono bowiem szereg praw ( działanie na szkodę środowiska, niedopełnienie obowiązków służbowych przez Urząd Miasta Lublin, ciche przyzwolenie Portów Lotniczych na rozwinięcie tego procederu oraz narażenie dzieci na n... rozwiń
Avatar
dic / 5 maja 2010 o 08:46
0
Jestem mieszkańcem Świdnika i wcale nnie mam dosyć treningów na torze przy lotnisku. Powiem więcej, chętnie z moimi dziećmi obejżałbym tam zawody rangi Mistrzostw Polski lub nawet Europy w motocrossie, tak jak 20 lat temu oglądałem takie zawody ME w rajdach obserwowanych, z udziałem świdniczanina Wojtka Doroby, w centrum Świdnika. Proszę sobie przypomnieć, nikomu to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie ja byłem dumny, że w tak małym mieście odbywają się tak ważne zawody. Równie chętnie kilka lat temu oglądałem MP w trialu rowerowym i chętnie będę uczestniczył w różnych innych projektach które będą promowały nasze miasto. Chyba że gderające dawotki zamienią je w skansen, do którego przyjeżdzać będzie europa zachodnia tak jak do Czernobyla.
Pani Ewo proszę również przeprowadzić się do Świdnika i zrobić coś dla tego miasta, bo z samego narzekania nic dobrego nie wyniknie!
Jestem mieszkańcem Świdnika i wcale nnie mam dosyć treningów na torze przy lotnisku. Powiem więcej, chętnie z moimi dziećmi obejżałbym tam zawody rangi Mistrzostw Polski lub nawet Europy w motocrossie, tak jak 20 lat temu oglądałem takie zawody ME w rajdach obserwowanych, z udziałem świdniczanina Wojtka Doroby, w centrum Świdnika. Proszę sobie przypomnieć, nikomu to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie ja byłem dumny, że w tak małym mieście odbywają się tak ważne zawody. Równie chętnie kilka lat temu oglądałem MP w trialu rowerowym i chętni... rozwiń
Avatar
~Tom~ / 5 maja 2010 o 07:46
0
Jazdy tych motorów są wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców. Wiem bo tam mieszkam. Ryk takiego motoru słychać z bardzo daleka i jest wyjątkowo drażniący. poza tym nielegalne jazdy po publicznych drogach pojazdami nie dopuszczonymi do ruchu. POLICJA oczywiście tego nie widzi?? Można by zakładać, że po cichu nawet popiera tę samowolę. Nigdy nie widziano tam policji, a crossowcy jeżdżą całymi dniami !? Nielegalne jazdy motorami doprowadziły także do wyniszczenia populacji susła z dziesięciu tysięcy do jednego tysiąca!!!!
Avatar
zlewi / 4 maja 2010 o 22:44
0
Jeździ się tam gdzie się da bo legalnie nie można (niema gdzie) , a sam bym chciał sobie pojeździć w spokoju, nawet zapłacić jakby była taka możliwość. Niestety trzeba się szarpać. Dlaczego "znawcom tematu" motocross kojarzy się z gnojkami i synalkami bogatych tatusiów... ?? Fakt jest sporo młodzieży ale są oni np. odemnie młodsi o 20 lat, a spotykam też starszych od siebie, a i mało kto zna osobiście Piątka itd. Także nie uogólniajmy. Motocrosowcy to nie mafia i zakała tylko normalni ludzie spędzający aktywnie wolny czas i nikt specjalnie nikomu pod oknami nie hałasuje. Ale u nas to już tak jest że dla zasady trzeba być na nie...
Jeździ się tam gdzie się da bo legalnie nie można (niema gdzie) , a sam bym chciał sobie pojeździć w spokoju, nawet zapłacić jakby była taka możliwość. Niestety trzeba się szarpać. Dlaczego "znawcom tematu" motocross kojarzy się z gnojkami i synalkami bogatych tatusiów... ?? Fakt jest sporo młodzieży ale są oni np. odemnie młodsi o 20 lat, a spotykam też starszych od siebie, a i mało kto zna osobiście Piątka itd. Także nie uogólniajmy. Motocrosowcy to nie mafia i zakała tylko normalni ludzie spędzający aktywnie wolny czas i nikt ... rozwiń
Avatar
ktosik / 4 maja 2010 o 16:38
0
Ja mam daleko w d..... potrzeby młodych motocrosowców, synalków nadzianych tatusiów z koneksjami. Prawo jest jedno i obowiązuje wszystkich, tak ma być, a nie tak, że są równi i równiejsi. A'propo głośnych samolotów, to może gawiedź się w końcu zdecyduje. Bo gdy głośno było o lotnisko, to gawiedź przekonywała, że samoloty lataja bezszelestnie, gdy głośno znów o nielegalnym torze motocrosowym, to ta sama gaiwedź przekonuje, że samoloty hałasować będa bardziej. Otóz samoloty hałasować będą dużo bardziej, z tym, że skala tego hałasu dosięgnie mieszkajacych w Świdniku, w Lublinie w tym samym stopniu co tych mieszkających całkiem blisko. Tych wszystkowiedzących o zaludnieniu w okolicach lotniska, zapraszam na wycieczkę rowerową dla przewietrzenia umysłu, a przy okazji może wróci umiejetnośc liczenia przynajmniej do stu. Duwsuwowi polecam miotłe dwusuwową, polatasz, a przy okazji pozamiatasz, także po sobie. Zrób sobie jeden z drugim prywatny tor, pod oknami własnego domu i trenuj do woli, o ile sąsiedzi to wytrzymają. Co do ścigaczy to jak najbradziej, do późna w nocy hałasują. Policja się tym zajmie wtedy gdy któryś się zabije. Kiedys mój znajomy pojechał rowerem zbaczyć jak wygladaja takie treningi na torze. Został przez policję wylegitymowany i wyproszony, motocrosowcom jednak dalej pozwolono jeździć. Pani Ewo! Polemizowanie z tego autoramentu indywidualnościami nie ma sensu. Są odporni jak beton.
Ja mam daleko w d..... potrzeby młodych motocrosowców, synalków nadzianych tatusiów z koneksjami. Prawo jest jedno i obowiązuje wszystkich, tak ma być, a nie tak, że są równi i równiejsi. A'propo głośnych samolotów, to może gawiedź się w końcu zdecyduje. Bo gdy głośno było o lotnisko, to gawiedź przekonywała, że samoloty lataja bezszelestnie, gdy głośno znów o nielegalnym torze motocrosowym, to ta sama gaiwedź przekonuje, że samoloty hałasować będa bardziej. Otóz samoloty hałasować będą dużo bardziej, z tym, że skala tego hałasu dosięgn... rozwiń
Avatar
jon / 6 maja 2010 o 08:20
0
killer_deb***i napisał:
wredne ludziska !!!
Przyzwyczajać się, bo ryk motocykla w porównaniu z hałasem generowanym przez podchodzący do lądawania lub startujący samolot to naprawdę nic wielkiego!

kile deb***
będą 2 samoloty na tydzień.
poza tym , hałas samolotowy nie jest tak uciążliwy. samolot ląduje minutę, potem kołuje z małą mocą silnika.
crosowcy potrafią trenować kilka godzin, a ryk silników słychać na kilometr
Avatar
idol / 5 maja 2010 o 22:19
0
~moton~ napisał:
hehe idol idol grupy szukających dziury w całym... a o co ten szum ...przecież ci którym przeszkadzają motocykle ci w najbliższym sąsiedztwie toru i tak zostaną niedługo wysiedleni bo to teren pod budowę lotniska... i będą mieli święty spokój i oni i crossowcy


Jest jakaś szansa by takie cóś jak Ty "moton" przesiedlić na odległość bezpieczną? Czy może specjalnie dla Ciebie Sobczak i spółka skonstruują kolejną specustawę? Coś mi się wydaje, że nawet kurnik to za duży luksus dla Ciebie. , bo kury ze śmiechu przestaną jajka znosić, ale może Tobie uda się je znieść, przynajmniej wtedy gdy po drabinie będziesz schodził


Jest jakaś szansa by takie cóś jak Ty "moton" przesiedlić na odległość bezpieczną? Czy może specjalnie dla Ciebie Sobczak i spółka skonstruują kolejną specustawę? Coś mi się wydaje, że nawet kurnik to za duży luksus dla Ciebie. , bo kury ze śmiechu przestaną jajka znosić, ale może Tobie uda się je znieść, przynajmniej wtedy gdy po drabinie będziesz schodził rozwiń
Avatar
~moton~ / 5 maja 2010 o 19:02
0
hehe idol idol grupy szukających dziury w całym... a o co ten szum ...przecież ci którym przeszkadzają motocykle ci w najbliższym sąsiedztwie toru i tak zostaną niedługo wysiedleni bo to teren pod budowę lotniska... i będą mieli święty spokój i oni i crossowcy
Avatar
idol / 5 maja 2010 o 15:32
0
ktoś napisał:
A moim zdaniem takie "panie Ewy" to ludziska bez zainteresowań , w których życiu wieje nudą. Szukają tylko okazji aby innym "umilić" życie. Sami nie mają żadnych pasji więc czemu inni mają być szczęśliwi. To tacy którym zawsze źle i wszystko przeszkadza. I niech tacy jak ona nie mówią że chodzi tu też o bezpieczeństwo zawodników czy o przepisy prawa. To poprostu zwykła ludzka zawiść !!! Szukanie sensacji aby choć przez chwilę i oni mogli zaistnieć. No i błyszczą! Tylko w jakim świetle ??? BRAWO !!! Niech się teraz chlubią swoją upierdliwością , zdrzędliwością i brakiem umiejętności życia w społeczeństwie !!!


" ktosiu" lekarze już chyba bezradnie rozlożyli ręce nad Twoim przypadkiem. Myślenie to nie jest Twoja mocna strona, więc nie myśl, bo się zmęczysz.


" ktosiu" lekarze już chyba bezradnie rozlożyli ręce nad Twoim przypadkiem. Myślenie to nie jest Twoja mocna strona, więc nie myśl, bo się zmęczysz. rozwiń
Avatar
ktoś / 5 maja 2010 o 13:34
0
A moim zdaniem takie "panie Ewy" to ludziska bez zainteresowań , w których życiu wieje nudą. Szukają tylko okazji aby innym "umilić" życie. Sami nie mają żadnych pasji więc czemu inni mają być szczęśliwi. To tacy którym zawsze źle i wszystko przeszkadza. I niech tacy jak ona nie mówią że chodzi tu też o bezpieczeństwo zawodników czy o przepisy prawa. To poprostu zwykła ludzka zawiść !!! Szukanie sensacji aby choć przez chwilę i oni mogli zaistnieć. No i błyszczą! Tylko w jakim świetle ??? BRAWO !!! Niech się teraz chlubią swoją upierdliwością , zdrzędliwością i brakiem umiejętności życia w społeczeństwie !!!
A moim zdaniem takie "panie Ewy" to ludziska bez zainteresowań , w których życiu wieje nudą. Szukają tylko okazji aby innym "umilić" życie. Sami nie mają żadnych pasji więc czemu inni mają być szczęśliwi. To tacy którym zawsze źle i wszystko przeszkadza. I niech tacy jak ona nie mówią że chodzi tu też o bezpieczeństwo zawodników czy o przepisy prawa. To poprostu zwykła ludzka zawiść !!! Szukanie sensacji aby choć przez chwilę i oni mogli zaistnieć. No i błyszczą! Tylko w jakim świetle ??? BRAWO !!&... rozwiń
Avatar
~Darek~ / 5 maja 2010 o 09:27
0
Drogi Panie ze Świdnika,
Zawody to zupełnie co innego, są zorganzowanei odbywają się zgodnie z prawem , przy zachowaniu bezpieczeństwa zawodników.Odbywają się cyklicznie, gromadząc zwoleników tych sportów. Z artykułu wynika, że proceder jest nielegalny. W mojej opinni, prokuratura z urzędu powinna wszcząć śledztwo., przekroczono bowiem szereg praw ( działanie na szkodę środowiska, niedopełnienie obowiązków służbowych przez Urząd Miasta Lublin, ciche przyzwolenie Portów Lotniczych na rozwinięcie tego procederu oraz narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia w czasie trwania treningów na torze bez homologacji). Czy w Polsce tylko śmierć zmienia spsób patrzenia na pewne sprawy????????????? Oby do nieszczęścia nigdy nie doszło.
Drogi Panie ze Świdnika,
Zawody to zupełnie co innego, są zorganzowanei odbywają się zgodnie z prawem , przy zachowaniu bezpieczeństwa zawodników.Odbywają się cyklicznie, gromadząc zwoleników tych sportów. Z artykułu wynika, że proceder jest nielegalny. W mojej opinni, prokuratura z urzędu powinna wszcząć śledztwo., przekroczono bowiem szereg praw ( działanie na szkodę środowiska, niedopełnienie obowiązków służbowych przez Urząd Miasta Lublin, ciche przyzwolenie Portów Lotniczych na rozwinięcie tego procederu oraz narażenie dzieci na n... rozwiń
Avatar
dic / 5 maja 2010 o 08:46
0
Jestem mieszkańcem Świdnika i wcale nnie mam dosyć treningów na torze przy lotnisku. Powiem więcej, chętnie z moimi dziećmi obejżałbym tam zawody rangi Mistrzostw Polski lub nawet Europy w motocrossie, tak jak 20 lat temu oglądałem takie zawody ME w rajdach obserwowanych, z udziałem świdniczanina Wojtka Doroby, w centrum Świdnika. Proszę sobie przypomnieć, nikomu to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie ja byłem dumny, że w tak małym mieście odbywają się tak ważne zawody. Równie chętnie kilka lat temu oglądałem MP w trialu rowerowym i chętnie będę uczestniczył w różnych innych projektach które będą promowały nasze miasto. Chyba że gderające dawotki zamienią je w skansen, do którego przyjeżdzać będzie europa zachodnia tak jak do Czernobyla.
Pani Ewo proszę również przeprowadzić się do Świdnika i zrobić coś dla tego miasta, bo z samego narzekania nic dobrego nie wyniknie!
Jestem mieszkańcem Świdnika i wcale nnie mam dosyć treningów na torze przy lotnisku. Powiem więcej, chętnie z moimi dziećmi obejżałbym tam zawody rangi Mistrzostw Polski lub nawet Europy w motocrossie, tak jak 20 lat temu oglądałem takie zawody ME w rajdach obserwowanych, z udziałem świdniczanina Wojtka Doroby, w centrum Świdnika. Proszę sobie przypomnieć, nikomu to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie ja byłem dumny, że w tak małym mieście odbywają się tak ważne zawody. Równie chętnie kilka lat temu oglądałem MP w trialu rowerowym i chętni... rozwiń
Avatar
~Tom~ / 5 maja 2010 o 07:46
0
Jazdy tych motorów są wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców. Wiem bo tam mieszkam. Ryk takiego motoru słychać z bardzo daleka i jest wyjątkowo drażniący. poza tym nielegalne jazdy po publicznych drogach pojazdami nie dopuszczonymi do ruchu. POLICJA oczywiście tego nie widzi?? Można by zakładać, że po cichu nawet popiera tę samowolę. Nigdy nie widziano tam policji, a crossowcy jeżdżą całymi dniami !? Nielegalne jazdy motorami doprowadziły także do wyniszczenia populacji susła z dziesięciu tysięcy do jednego tysiąca!!!!
Avatar
zlewi / 4 maja 2010 o 22:44
0
Jeździ się tam gdzie się da bo legalnie nie można (niema gdzie) , a sam bym chciał sobie pojeździć w spokoju, nawet zapłacić jakby była taka możliwość. Niestety trzeba się szarpać. Dlaczego "znawcom tematu" motocross kojarzy się z gnojkami i synalkami bogatych tatusiów... ?? Fakt jest sporo młodzieży ale są oni np. odemnie młodsi o 20 lat, a spotykam też starszych od siebie, a i mało kto zna osobiście Piątka itd. Także nie uogólniajmy. Motocrosowcy to nie mafia i zakała tylko normalni ludzie spędzający aktywnie wolny czas i nikt specjalnie nikomu pod oknami nie hałasuje. Ale u nas to już tak jest że dla zasady trzeba być na nie...
Jeździ się tam gdzie się da bo legalnie nie można (niema gdzie) , a sam bym chciał sobie pojeździć w spokoju, nawet zapłacić jakby była taka możliwość. Niestety trzeba się szarpać. Dlaczego "znawcom tematu" motocross kojarzy się z gnojkami i synalkami bogatych tatusiów... ?? Fakt jest sporo młodzieży ale są oni np. odemnie młodsi o 20 lat, a spotykam też starszych od siebie, a i mało kto zna osobiście Piątka itd. Także nie uogólniajmy. Motocrosowcy to nie mafia i zakała tylko normalni ludzie spędzający aktywnie wolny czas i nikt ... rozwiń
Avatar
ktosik / 4 maja 2010 o 16:38
0
Ja mam daleko w d..... potrzeby młodych motocrosowców, synalków nadzianych tatusiów z koneksjami. Prawo jest jedno i obowiązuje wszystkich, tak ma być, a nie tak, że są równi i równiejsi. A'propo głośnych samolotów, to może gawiedź się w końcu zdecyduje. Bo gdy głośno było o lotnisko, to gawiedź przekonywała, że samoloty lataja bezszelestnie, gdy głośno znów o nielegalnym torze motocrosowym, to ta sama gaiwedź przekonuje, że samoloty hałasować będa bardziej. Otóz samoloty hałasować będą dużo bardziej, z tym, że skala tego hałasu dosięgnie mieszkajacych w Świdniku, w Lublinie w tym samym stopniu co tych mieszkających całkiem blisko. Tych wszystkowiedzących o zaludnieniu w okolicach lotniska, zapraszam na wycieczkę rowerową dla przewietrzenia umysłu, a przy okazji może wróci umiejetnośc liczenia przynajmniej do stu. Duwsuwowi polecam miotłe dwusuwową, polatasz, a przy okazji pozamiatasz, także po sobie. Zrób sobie jeden z drugim prywatny tor, pod oknami własnego domu i trenuj do woli, o ile sąsiedzi to wytrzymają. Co do ścigaczy to jak najbradziej, do późna w nocy hałasują. Policja się tym zajmie wtedy gdy któryś się zabije. Kiedys mój znajomy pojechał rowerem zbaczyć jak wygladaja takie treningi na torze. Został przez policję wylegitymowany i wyproszony, motocrosowcom jednak dalej pozwolono jeździć. Pani Ewo! Polemizowanie z tego autoramentu indywidualnościami nie ma sensu. Są odporni jak beton.
Ja mam daleko w d..... potrzeby młodych motocrosowców, synalków nadzianych tatusiów z koneksjami. Prawo jest jedno i obowiązuje wszystkich, tak ma być, a nie tak, że są równi i równiejsi. A'propo głośnych samolotów, to może gawiedź się w końcu zdecyduje. Bo gdy głośno było o lotnisko, to gawiedź przekonywała, że samoloty lataja bezszelestnie, gdy głośno znów o nielegalnym torze motocrosowym, to ta sama gaiwedź przekonuje, że samoloty hałasować będa bardziej. Otóz samoloty hałasować będą dużo bardziej, z tym, że skala tego hałasu dosięgn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 0 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 10 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 56 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 14

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 19

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 133 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.