Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 listopada 2009 r.
15:50
Edytuj ten wpis

Ogłoszą przetarg na budowę lotniska w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (MAG)
0 10 A A

Jutro spółka Port Lotniczy Lublin ujawni szczegóły dotyczące pierwszych przetargów na prace związane z budową lotniska dla Lubelszczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pierwsze ogłoszenia dotyczyć będą robót związanych z usuwaniem pozostałości po wyciętych drzewach, makroniwelacji terenu oraz usunięciu kolizji, czyli przełożeniu nitek sieci elektrycznej, kanalizacyjnej, gazowej i wodnej – wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Kolejne przetargi, dotyczące m.in. budowy drogi startowej, płyty postojowej oraz terminala pasażerskiego będą ogłaszane jeszcze w tym roku. Według najnowszych szacunków budowa lotniska ma kosztować 350 mln zł. Ok. 200 mln zł zapewnia nam Regionalny Program Operacyjny.

Resztę spółka planuje pozyskać z kredytu. Rada Nadzorcza upoważniła już zarząd PLL do rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie z bankami. Budowa lotniska ma ruszyć w przyszłym roku.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 10 listopada 2009 o 01:36
0
loginos napisał:
niedźwiada niedźwiada i niedźwiada. Wszystko tam było, prawie wszystko-czyli nic. A napewno były utopione pieniądze z nadzieją na zyski przy sprzedaży tych gruntów pod lotnisko. Przestańcie narzekać,biadolić, nasyłać CBA, wylewać wiadro pomyj, bo jak tak dalej pójdzie to nie dość że jesteśmy Polską B, to zostaniemy skansenem na miarę naszych czasów, w którym WY wylewający wiadro pomyj na wszystko co się da, będziecie główną atrakcją. A pfuu...


Loginos o jakich zyskach tak ciągle wspominasz w związku z Niedżwiadą, chłopie ty masz jakąś obsesję!


Loginos o jakich zyskach tak ciągle wspominasz w związku z Niedżwiadą, chłopie ty masz jakąś obsesję! rozwiń
Avatar
loginos / 9 listopada 2009 o 15:12
0
niedźwiada niedźwiada i niedźwiada. Wszystko tam było, prawie wszystko-czyli nic. A napewno były utopione pieniądze z nadzieją na zyski przy sprzedaży tych gruntów pod lotnisko. Przestańcie narzekać,biadolić, nasyłać CBA, wylewać wiadro pomyj, bo jak tak dalej pójdzie to nie dość że jesteśmy Polską B, to zostaniemy skansenem na miarę naszych czasów, w którym WY wylewający wiadro pomyj na wszystko co się da, będziecie główną atrakcją. A pfuu...
Avatar
:) / 9 listopada 2009 o 14:59
0
MM napisał:
To lotnisko nie powinno tutaj nigdy powstać. Było dobre miejsce w Niedźwiadzie, był prawie wykupiony teren (75% za 3mln), ale sobczak i muszyński, chcieli mieć blisko do pracy, więc pomimo ogromnych kosztów (za pojedyncze domy płacono powyżej miliona), wcisnęli lotnisko pod Świdnik. Teraz burzą wszystko co służyło ludziom (kolektor ściekowy, linię WN, las -135ha), co w tak wielkim trudzie kiedyś zbudowano.
Moim zdaniem lotnisko tutaj, to zupełna paranoja. Tylko ludzie z chorym umysłem mogli mieć taki niedorzeczny pomysł.


Nie milion tylko 50 mln za ponad 100 działek wiec nie wiem jak to liczyłeś że powstał ci milion, a w Niedźwiadzie pewnie ty masz 25% reszty działek i dlatego się denerwujesz bo nie zarobisz. Ludzie skończcie narzekać już nie ważne gdzie powstanie lotnisko najważniejsze żeby powstało i nikt nie blokował inwestycji, znudziło mi się jechać na Okęcie 3 godziny a samolotem lecieć 2 przecież to paranoja.


Nie milion tylko 50 mln za ponad 100 działek wiec nie wiem jak to liczyłeś że powstał ci milion, a w Niedźwiadzie pewnie ty masz 25% reszty działek i dlatego się denerwujesz bo nie zarobisz. Ludzie skończcie narzekać już nie ważne gdzie powstanie lotnisko najważniejsze żeby powstało i nikt nie blokował inwestycji, znudziło mi się jechać na Okęcie 3 godziny a samolotem lecieć 2 przecież to paranoja. rozwiń
Avatar
MM / 9 listopada 2009 o 09:15
0
To lotnisko nie powinno tutaj nigdy powstać. Było dobre miejsce w Niedźwiadzie, był prawie wykupiony teren (75% za 3mln), ale sobczak i muszyński, chcieli mieć blisko do pracy, więc pomimo ogromnych kosztów (za pojedyncze domy płacono powyżej miliona), wcisnęli lotnisko pod Świdnik. Teraz burzą wszystko co służyło ludziom (kolektor ściekowy, linię WN, las -135ha), co w tak wielkim trudzie kiedyś zbudowano.
Moim zdaniem lotnisko tutaj, to zupełna paranoja. Tylko ludzie z chorym umysłem mogli mieć taki niedorzeczny pomysł.
Avatar
a / 9 listopada 2009 o 04:52
0
Zastanawia mnie ten ped do budowy lotnisk w kazdej gminie Przeciez niektore lotniska juz istniejace maja problem z zapewnieniem liczby pasazerow Na przyklad Bydgoszcz Przeciez to miasto a wlasciwie miasta ( no bo mozna jeszcze brac pod uwage Torun ) wieksze od Lublina a maj duzy problem z zapewnieniem polaczen i pasazerow Czy tu bedzie inaczej Watpie No ale coz mozna chodzic dumnie i opowiadac mamy port lotniczy ktory dzieki "mojemu" wysilkowi zbudowalismy A ile wyborcow sie na to kupi Sensowniej byloby zbudowac szybka kolej pomiedzy lotniskiem w Warszawie gdzie podroz trwala by 1,5 godziny Ale to wymaga wiecej wysilkow i pieniedzy
Zastanawia mnie ten ped do budowy lotnisk w kazdej gminie Przeciez niektore lotniska juz istniejace maja problem z zapewnieniem liczby pasazerow Na przyklad Bydgoszcz Przeciez to miasto a wlasciwie miasta ( no bo mozna jeszcze brac pod uwage Torun ) wieksze od Lublina a maj duzy problem z zapewnieniem polaczen i pasazerow Czy tu bedzie inaczej Watpie No ale coz mozna chodzic dumnie i opowiadac mamy port lotniczy ktory dzieki "mojemu" wysilkowi zbudowalismy A ile wyborcow sie na to kupi Sensowniej byloby zbudowac szybka... rozwiń
Avatar
lubliniak / 8 listopada 2009 o 22:01
0
pier...na polska mentalnosc! jak nie zrobisz tak bedzie zle! tylko narzekac potraficie. cieszcie sie ze wogole powstanie! jak przyjda przetargi to termin i tak sie jeszcze odwlecze, przeciez przegrane firmy pojda do sadu, czyli okolo 9 miechow w plecy na przetarg.
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 21:22
0
WSTYD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD!!! Te lotnisko już powinno powstawać!!! Polska ucieka a woj. lubelskie zostaje jeszcze bardziej w tyle pod każdym względem!
Avatar
van der fahr / 8 listopada 2009 o 18:37
0
Tak jak wszystko co dotyczy lotniska w Świdniku także widok lotniczy zamieszczony w artykule opiera się na kłamstwie. Obszar lasu do wycinki w planach realizacyjnych jest dwukrotnie większy niż na powyższej wizualizacji. Jeśli tak ma wyglądać urzędowy optymizm spółki budującej lotnisko to należy być przygotowanym że zamiast 350 mln wypadnie wkrótce 700 milionów.
Avatar
KK / 8 listopada 2009 o 17:55
0
Zbuduj sobie palancie jaskienię, to będzie najlepsze miesce dla ciebie. Przez takich malkontentów już jesteśmy w tyle za innymi województwami. Tylko poprzez tępienie takich szkodników jak ty , ten region ma szansę na jakikolwiek rozwój.

GazoCiag napisał:
POmijajac koniecznosc "przekladek" uzbrojonego juz terenu najlepsze jest to
"Resztę spółka planuje pozyskać z kredytu. Rada Nadzorcza upoważniła już zarząd PLL do rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie z bankami."
Czyja wlasnoscia jest spolka??? Gwarantuje wam spolko-wicze, ze jako wspoludzialowiec wlasciciela pakietu wiekszosciowego z kazdej zlotowki ponad 350 mln Was rozlicze. Z kredytow wczesniej zaciaganych i tych pozniej rowniez!!!
rozwiń
Avatar
GazoCiag / 8 listopada 2009 o 17:02
0
POmijajac koniecznosc "przekladek" uzbrojonego juz terenu najlepsze jest to
"Resztę spółka planuje pozyskać z kredytu. Rada Nadzorcza upoważniła już zarząd PLL do rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie z bankami."
Czyja wlasnoscia jest spolka??? Gwarantuje wam spolko-wicze, ze jako wspoludzialowiec wlasciciela pakietu wiekszosciowego z kazdej zlotowki ponad 350 mln Was rozlicze. Z kredytow wczesniej zaciaganych i tych pozniej rowniez!!!
Avatar
~gość~ / 10 listopada 2009 o 01:36
0
loginos napisał:
niedźwiada niedźwiada i niedźwiada. Wszystko tam było, prawie wszystko-czyli nic. A napewno były utopione pieniądze z nadzieją na zyski przy sprzedaży tych gruntów pod lotnisko. Przestańcie narzekać,biadolić, nasyłać CBA, wylewać wiadro pomyj, bo jak tak dalej pójdzie to nie dość że jesteśmy Polską B, to zostaniemy skansenem na miarę naszych czasów, w którym WY wylewający wiadro pomyj na wszystko co się da, będziecie główną atrakcją. A pfuu...


Loginos o jakich zyskach tak ciągle wspominasz w związku z Niedżwiadą, chłopie ty masz jakąś obsesję!


Loginos o jakich zyskach tak ciągle wspominasz w związku z Niedżwiadą, chłopie ty masz jakąś obsesję! rozwiń
Avatar
loginos / 9 listopada 2009 o 15:12
0
niedźwiada niedźwiada i niedźwiada. Wszystko tam było, prawie wszystko-czyli nic. A napewno były utopione pieniądze z nadzieją na zyski przy sprzedaży tych gruntów pod lotnisko. Przestańcie narzekać,biadolić, nasyłać CBA, wylewać wiadro pomyj, bo jak tak dalej pójdzie to nie dość że jesteśmy Polską B, to zostaniemy skansenem na miarę naszych czasów, w którym WY wylewający wiadro pomyj na wszystko co się da, będziecie główną atrakcją. A pfuu...
Avatar
:) / 9 listopada 2009 o 14:59
0
MM napisał:
To lotnisko nie powinno tutaj nigdy powstać. Było dobre miejsce w Niedźwiadzie, był prawie wykupiony teren (75% za 3mln), ale sobczak i muszyński, chcieli mieć blisko do pracy, więc pomimo ogromnych kosztów (za pojedyncze domy płacono powyżej miliona), wcisnęli lotnisko pod Świdnik. Teraz burzą wszystko co służyło ludziom (kolektor ściekowy, linię WN, las -135ha), co w tak wielkim trudzie kiedyś zbudowano.
Moim zdaniem lotnisko tutaj, to zupełna paranoja. Tylko ludzie z chorym umysłem mogli mieć taki niedorzeczny pomysł.


Nie milion tylko 50 mln za ponad 100 działek wiec nie wiem jak to liczyłeś że powstał ci milion, a w Niedźwiadzie pewnie ty masz 25% reszty działek i dlatego się denerwujesz bo nie zarobisz. Ludzie skończcie narzekać już nie ważne gdzie powstanie lotnisko najważniejsze żeby powstało i nikt nie blokował inwestycji, znudziło mi się jechać na Okęcie 3 godziny a samolotem lecieć 2 przecież to paranoja.


Nie milion tylko 50 mln za ponad 100 działek wiec nie wiem jak to liczyłeś że powstał ci milion, a w Niedźwiadzie pewnie ty masz 25% reszty działek i dlatego się denerwujesz bo nie zarobisz. Ludzie skończcie narzekać już nie ważne gdzie powstanie lotnisko najważniejsze żeby powstało i nikt nie blokował inwestycji, znudziło mi się jechać na Okęcie 3 godziny a samolotem lecieć 2 przecież to paranoja. rozwiń
Avatar
MM / 9 listopada 2009 o 09:15
0
To lotnisko nie powinno tutaj nigdy powstać. Było dobre miejsce w Niedźwiadzie, był prawie wykupiony teren (75% za 3mln), ale sobczak i muszyński, chcieli mieć blisko do pracy, więc pomimo ogromnych kosztów (za pojedyncze domy płacono powyżej miliona), wcisnęli lotnisko pod Świdnik. Teraz burzą wszystko co służyło ludziom (kolektor ściekowy, linię WN, las -135ha), co w tak wielkim trudzie kiedyś zbudowano.
Moim zdaniem lotnisko tutaj, to zupełna paranoja. Tylko ludzie z chorym umysłem mogli mieć taki niedorzeczny pomysł.
Avatar
a / 9 listopada 2009 o 04:52
0
Zastanawia mnie ten ped do budowy lotnisk w kazdej gminie Przeciez niektore lotniska juz istniejace maja problem z zapewnieniem liczby pasazerow Na przyklad Bydgoszcz Przeciez to miasto a wlasciwie miasta ( no bo mozna jeszcze brac pod uwage Torun ) wieksze od Lublina a maj duzy problem z zapewnieniem polaczen i pasazerow Czy tu bedzie inaczej Watpie No ale coz mozna chodzic dumnie i opowiadac mamy port lotniczy ktory dzieki "mojemu" wysilkowi zbudowalismy A ile wyborcow sie na to kupi Sensowniej byloby zbudowac szybka kolej pomiedzy lotniskiem w Warszawie gdzie podroz trwala by 1,5 godziny Ale to wymaga wiecej wysilkow i pieniedzy
Zastanawia mnie ten ped do budowy lotnisk w kazdej gminie Przeciez niektore lotniska juz istniejace maja problem z zapewnieniem liczby pasazerow Na przyklad Bydgoszcz Przeciez to miasto a wlasciwie miasta ( no bo mozna jeszcze brac pod uwage Torun ) wieksze od Lublina a maj duzy problem z zapewnieniem polaczen i pasazerow Czy tu bedzie inaczej Watpie No ale coz mozna chodzic dumnie i opowiadac mamy port lotniczy ktory dzieki "mojemu" wysilkowi zbudowalismy A ile wyborcow sie na to kupi Sensowniej byloby zbudowac szybka... rozwiń
Avatar
lubliniak / 8 listopada 2009 o 22:01
0
pier...na polska mentalnosc! jak nie zrobisz tak bedzie zle! tylko narzekac potraficie. cieszcie sie ze wogole powstanie! jak przyjda przetargi to termin i tak sie jeszcze odwlecze, przeciez przegrane firmy pojda do sadu, czyli okolo 9 miechow w plecy na przetarg.
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 21:22
0
WSTYD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD!!! Te lotnisko już powinno powstawać!!! Polska ucieka a woj. lubelskie zostaje jeszcze bardziej w tyle pod każdym względem!
Avatar
van der fahr / 8 listopada 2009 o 18:37
0
Tak jak wszystko co dotyczy lotniska w Świdniku także widok lotniczy zamieszczony w artykule opiera się na kłamstwie. Obszar lasu do wycinki w planach realizacyjnych jest dwukrotnie większy niż na powyższej wizualizacji. Jeśli tak ma wyglądać urzędowy optymizm spółki budującej lotnisko to należy być przygotowanym że zamiast 350 mln wypadnie wkrótce 700 milionów.
Avatar
KK / 8 listopada 2009 o 17:55
0
Zbuduj sobie palancie jaskienię, to będzie najlepsze miesce dla ciebie. Przez takich malkontentów już jesteśmy w tyle za innymi województwami. Tylko poprzez tępienie takich szkodników jak ty , ten region ma szansę na jakikolwiek rozwój.

GazoCiag napisał:
POmijajac koniecznosc "przekladek" uzbrojonego juz terenu najlepsze jest to
"Resztę spółka planuje pozyskać z kredytu. Rada Nadzorcza upoważniła już zarząd PLL do rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie z bankami."
Czyja wlasnoscia jest spolka??? Gwarantuje wam spolko-wicze, ze jako wspoludzialowiec wlasciciela pakietu wiekszosciowego z kazdej zlotowki ponad 350 mln Was rozlicze. Z kredytow wczesniej zaciaganych i tych pozniej rowniez!!!
rozwiń
Avatar
GazoCiag / 8 listopada 2009 o 17:02
0
POmijajac koniecznosc "przekladek" uzbrojonego juz terenu najlepsze jest to
"Resztę spółka planuje pozyskać z kredytu. Rada Nadzorcza upoważniła już zarząd PLL do rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie z bankami."
Czyja wlasnoscia jest spolka??? Gwarantuje wam spolko-wicze, ze jako wspoludzialowiec wlasciciela pakietu wiekszosciowego z kazdej zlotowki ponad 350 mln Was rozlicze. Z kredytow wczesniej zaciaganych i tych pozniej rowniez!!!