Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 listopada 2012 r.
17:24
Edytuj ten wpis

Plac budowy na stadionie Avii w Świdniku (zdjęcia)

22 13 A A
Do końca przyszłego roku wszystko ma być gotowe (Jacek Świerczyński)
Do końca przyszłego roku wszystko ma być gotowe (Jacek Świerczyński)

Trwają prace przy przebudowie stadionu Avii. Inwestycja jest realizowana obok drogi dojazdowej do lotniska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace przy przebudowie stadionu Avii w Świdniku rozpoczęły się w październiku. Stadion po remoncie ma być dostosowany do wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej, stawianych przed drużynami grającymi w II lidze.

Miejsce obecnego boiska treningowego zajmie parking na kilkaset miejsc. Nowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią powstanie od strony ul. Generała Tadeusza Góry. Będzie pełnowymiarowe i oświetlone. Na trybunach znajdzie się blisko 3 tys. krzesełek.

Przebudowa stadionu miejskiego obejmie też budynek szatni Avii i budynek socjalny z zadaszeniem trybun dla VIP. Całość terenu i poszczególne sektory zostaną ogrodzone.

– Prace wyburzeniowe zostały już wykonane – tłumaczy Artur Soboń, sekretarz Świdnika. – Obecnie trwają prace nad budynkiem sanitarno-socjalnym, który zostanie przebudowany. Trwają też prace nad konstrukcją trybun.

Według harmonogramu większość kosztownych prac, w tym budowa oświetlenia i parkingu, będzie wykonana dopiero w przyszłym roku.

– Do końca tego roku roboty pochłoną ok. 4 mln zł. W przyszłym kosztorys opiewa na 14 mln zł – wylicza Soboń. I dodaje: Ta inwestycja jest realizowana obok budowy drogi dojazdowej do lotniska, co logistycznie nie ułatwia wykonawcy zadania – dodaje przedstawiciel świdnickiego Ratusza. – Jednak o żadnym końcowym opóźnieniu nie może być mowy.

Inwestycja jest realizowana przy współudziale pieniędzy unijnych. Termin na ich wykorzystanie przy ul. Sportowej minie z końcem przyszłego roku.

Przebudowany obiekt sportowy będzie służył przede wszystkim piłkarzom świdnickiej Avii. Będą z niego korzystać również uczniowie szkół.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
swidniczanin / 27 listopada 2012 o 18:40
0
[quote name='Obserwator' timestamp='1354031114' post='701052']
Do Edwardów, Jonów, Klonów i innych poj..onów! Tacy jesteście mądrzy - startujcie w wyborach na burmistrza, wygrywajcie i przez rok z budzetu miasta zbudujecie basen, Kusocinskiego i superbezpieczna Klonowa (choć w tym ostatnim przypadku nie bardzo wiem o co chodzi a ta ulica jezdze czesto). Nie jestem zwolennikiem Jaksona (a szczegolnie magika Sobonia) ale jak ktos wypisuje takie deb***izmy to trudno milczec.
[/quote]

Uwazam ze nie masz racji.
S17 buduja juz 2 lata z wezłem świdnik Trudno było włodarzom miasta przewidziec 2-3 lata temu ze jak bedzie wezeł to i przydałaby sie do niego ulica Kusocinskiego?
Burmistrz potrzebny jest jeden ale mądry i przewidujący, który wsłuchuje sie w potrzeby mieszkanców.
O basenie nie bede pisał bo ten temat to jest znany chyba kazdemu od juz kliku lat
Zarobki Burmistrza ponad 170 000zł rocznie do czegos Go zobowiazuja, chociaz tu sie moge mylic heheh
[quote name='Obserwator' timestamp='1354031114' post='701052']
Do Edwardów, Jonów, Klonów i innych poj..onów! Tacy jesteście mądrzy - startujcie w wyborach na burmistrza, wygrywajcie i przez rok z budzetu miasta zbudujecie basen, Kusocinskiego i superbezpieczna Klonowa (choć w tym ostatnim przypadku nie bardzo wiem o co chodzi a ta ulica jezdze czesto). Nie jestem zwolennikiem Jaksona (a szczegolnie magika Sobonia) ale jak ktos wypisuje takie deb***izmy to trudno milczec.
[/quote]

Uwazam z... rozwiń
Avatar
Obserwator / 27 listopada 2012 o 16:45
0
Do Edwardów, Jonów, Klonów i innych poj..onów! Tacy jesteście mądrzy - startujcie w wyborach na burmistrza, wygrywajcie i przez rok z budzetu miasta zbudujecie basen, Kusocinskiego i superbezpieczna Klonowa (choć w tym ostatnim przypadku nie bardzo wiem o co chodzi a ta ulica jezdze czesto). Nie jestem zwolennikiem Jaksona (a szczegolnie magika Sobonia) ale jak ktos wypisuje takie deb***izmy to trudno milczec.
Avatar
klon / 26 listopada 2012 o 21:17
0
Zobacz ze nie tylko ul.Kusocińskiego została zawalona.jakson zarabia ponad 174 000 zł rocznie a ludziom wmawia ze nie ma kasy w Urzedzie Miasta 80 000 zł dla wybitnych uczniów, ze nie ma 160 000zł na poprawe bezpieczenstwa na ul. Klonowej. Burmistrz chyba ma nas za idiotów.

Nie dajmy sobie wmówic ze 4,5 miliona zł (w 2013), na przebudowe i adaptacje gimnazjum nr 2 na potrzeby "powiekszenia" Urzedu Miasta to priorytet....... w 2014 dodatkowo (5,5 miliona zł)
Avatar
świdniczanin / 26 listopada 2012 o 12:42
0
No tak a pieniądze wywalone na basen byłyby cacy Stadion był w tragicznym stanie i w końcu po tylu latach doczekał się przebudowy. Ponad połowa pieniędzy na remont stadionu będzie pochodziła z funduszy europejskich wiec miasto dokłada do tego tylko 8 mln. Budowa Kusocińskiego według wstępnych kosztorysów ma pochłonąć ponad 20 mln, więc miasto bez wsparacia zewnętrznego będzie miało ciężko z wybudowaniem jej. Ktoś po prostu przespał temat tej ulicy, nie starał się pozyskiwać na nią funduszy zewnętrznych, nawet nie zrobiono projektu. Ale to wina stadionu tak? Może lepiej oszczędzić pieniążki na przeprowadzce ratusza do budynku po gim nr 2?
No tak a pieniądze wywalone na basen byłyby cacy Stadion był w tragicznym stanie i w końcu po tylu latach doczekał się przebudowy. Ponad połowa pieniędzy na remont stadionu będzie pochodziła z funduszy europejskich wiec miasto dokłada do tego tylko 8 mln. Budowa Kusocińskiego według wstępnych kosztorysów ma pochłonąć ponad 20 mln, więc miasto bez wsparacia zewnętrznego będzie miało ciężko z wybudowaniem jej. Ktoś po prostu przespał temat tej ulicy, nie starał się pozyskiwać na nią funduszy zewnętrznych, nawet nie zrobiono projektu. Ale to ... rozwiń
Avatar
świdniczanin / 26 listopada 2012 o 12:41
0
No tak a pieniądze wywalone na basen byłyby cacy Stadion był w tragicznym stanie i w końcu po tylu latach doczekał się przebudowy. Ponad połowa pieniędzy na remont stadionu będzie pochodziła z funduszy europejskich wiec miasto dokłada do tego tylko 8 mln. Budowa Kusocińskiego według wstępnych kosztorysów ma pochłonąć ponad 20 mln, więc miasto bez wsparacia zewnętrznego będzie miało ciężko z wybudowaniem jej. Ktoś po prostu przespał temat tej ulicy, nie starał się pozyskiwać na nią funduszy zewnętrznych, nawet nie zrobiono projektu. Ale to wina stadionu tak? Może lepiej oszczędzić pieniążki na przeprowadzce ratusza do budynku po gim nr 2?
No tak a pieniądze wywalone na basen byłyby cacy Stadion był w tragicznym stanie i w końcu po tylu latach doczekał się przebudowy. Ponad połowa pieniędzy na remont stadionu będzie pochodziła z funduszy europejskich wiec miasto dokłada do tego tylko 8 mln. Budowa Kusocińskiego według wstępnych kosztorysów ma pochłonąć ponad 20 mln, więc miasto bez wsparacia zewnętrznego będzie miało ciężko z wybudowaniem jej. Ktoś po prostu przespał temat tej ulicy, nie starał się pozyskiwać na nią funduszy zewnętrznych, nawet nie zrobiono projektu. Ale to ... rozwiń
Avatar
jon / 26 listopada 2012 o 11:53
0
Tez uwazam ze jaksona trzeba odwołać z funkcji burmistrza swidnika.
Avatar
edward / 26 listopada 2012 o 07:17
0
Pieniadze wywalone bez sensu. Co z ulica Kusocinskiego? Gdzi jest basen? Jakson i Sobon do dymisji!
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 25 listopada 2012 o 23:05
0
Motor lublin stara ku*** jest!! SZarowola motor Lublin Tak jest!!
Avatar
ardo / 25 listopada 2012 o 20:54
0
aż mi sie łezka zakręciła w oku
tyle lat na ten stadion chodziłem, a teraz wszystko zburzone
ale będzie nowy, piekny stadion, więc jednak nie będę płakać
Avatar
lsw / 25 listopada 2012 o 20:21
0
Świdnik na stolicę województwa!!!!!!
Avatar
swidniczanin / 27 listopada 2012 o 18:40
0
[quote name='Obserwator' timestamp='1354031114' post='701052']
Do Edwardów, Jonów, Klonów i innych poj..onów! Tacy jesteście mądrzy - startujcie w wyborach na burmistrza, wygrywajcie i przez rok z budzetu miasta zbudujecie basen, Kusocinskiego i superbezpieczna Klonowa (choć w tym ostatnim przypadku nie bardzo wiem o co chodzi a ta ulica jezdze czesto). Nie jestem zwolennikiem Jaksona (a szczegolnie magika Sobonia) ale jak ktos wypisuje takie deb***izmy to trudno milczec.
[/quote]

Uwazam ze nie masz racji.
S17 buduja juz 2 lata z wezłem świdnik Trudno było włodarzom miasta przewidziec 2-3 lata temu ze jak bedzie wezeł to i przydałaby sie do niego ulica Kusocinskiego?
Burmistrz potrzebny jest jeden ale mądry i przewidujący, który wsłuchuje sie w potrzeby mieszkanców.
O basenie nie bede pisał bo ten temat to jest znany chyba kazdemu od juz kliku lat
Zarobki Burmistrza ponad 170 000zł rocznie do czegos Go zobowiazuja, chociaz tu sie moge mylic heheh
[quote name='Obserwator' timestamp='1354031114' post='701052']
Do Edwardów, Jonów, Klonów i innych poj..onów! Tacy jesteście mądrzy - startujcie w wyborach na burmistrza, wygrywajcie i przez rok z budzetu miasta zbudujecie basen, Kusocinskiego i superbezpieczna Klonowa (choć w tym ostatnim przypadku nie bardzo wiem o co chodzi a ta ulica jezdze czesto). Nie jestem zwolennikiem Jaksona (a szczegolnie magika Sobonia) ale jak ktos wypisuje takie deb***izmy to trudno milczec.
[/quote]

Uwazam z... rozwiń
Avatar
Obserwator / 27 listopada 2012 o 16:45
0
Do Edwardów, Jonów, Klonów i innych poj..onów! Tacy jesteście mądrzy - startujcie w wyborach na burmistrza, wygrywajcie i przez rok z budzetu miasta zbudujecie basen, Kusocinskiego i superbezpieczna Klonowa (choć w tym ostatnim przypadku nie bardzo wiem o co chodzi a ta ulica jezdze czesto). Nie jestem zwolennikiem Jaksona (a szczegolnie magika Sobonia) ale jak ktos wypisuje takie deb***izmy to trudno milczec.
Avatar
klon / 26 listopada 2012 o 21:17
0
Zobacz ze nie tylko ul.Kusocińskiego została zawalona.jakson zarabia ponad 174 000 zł rocznie a ludziom wmawia ze nie ma kasy w Urzedzie Miasta 80 000 zł dla wybitnych uczniów, ze nie ma 160 000zł na poprawe bezpieczenstwa na ul. Klonowej. Burmistrz chyba ma nas za idiotów.

Nie dajmy sobie wmówic ze 4,5 miliona zł (w 2013), na przebudowe i adaptacje gimnazjum nr 2 na potrzeby "powiekszenia" Urzedu Miasta to priorytet....... w 2014 dodatkowo (5,5 miliona zł)
Avatar
świdniczanin / 26 listopada 2012 o 12:42
0
No tak a pieniądze wywalone na basen byłyby cacy Stadion był w tragicznym stanie i w końcu po tylu latach doczekał się przebudowy. Ponad połowa pieniędzy na remont stadionu będzie pochodziła z funduszy europejskich wiec miasto dokłada do tego tylko 8 mln. Budowa Kusocińskiego według wstępnych kosztorysów ma pochłonąć ponad 20 mln, więc miasto bez wsparacia zewnętrznego będzie miało ciężko z wybudowaniem jej. Ktoś po prostu przespał temat tej ulicy, nie starał się pozyskiwać na nią funduszy zewnętrznych, nawet nie zrobiono projektu. Ale to wina stadionu tak? Może lepiej oszczędzić pieniążki na przeprowadzce ratusza do budynku po gim nr 2?
No tak a pieniądze wywalone na basen byłyby cacy Stadion był w tragicznym stanie i w końcu po tylu latach doczekał się przebudowy. Ponad połowa pieniędzy na remont stadionu będzie pochodziła z funduszy europejskich wiec miasto dokłada do tego tylko 8 mln. Budowa Kusocińskiego według wstępnych kosztorysów ma pochłonąć ponad 20 mln, więc miasto bez wsparacia zewnętrznego będzie miało ciężko z wybudowaniem jej. Ktoś po prostu przespał temat tej ulicy, nie starał się pozyskiwać na nią funduszy zewnętrznych, nawet nie zrobiono projektu. Ale to ... rozwiń
Avatar
świdniczanin / 26 listopada 2012 o 12:41
0
No tak a pieniądze wywalone na basen byłyby cacy Stadion był w tragicznym stanie i w końcu po tylu latach doczekał się przebudowy. Ponad połowa pieniędzy na remont stadionu będzie pochodziła z funduszy europejskich wiec miasto dokłada do tego tylko 8 mln. Budowa Kusocińskiego według wstępnych kosztorysów ma pochłonąć ponad 20 mln, więc miasto bez wsparacia zewnętrznego będzie miało ciężko z wybudowaniem jej. Ktoś po prostu przespał temat tej ulicy, nie starał się pozyskiwać na nią funduszy zewnętrznych, nawet nie zrobiono projektu. Ale to wina stadionu tak? Może lepiej oszczędzić pieniążki na przeprowadzce ratusza do budynku po gim nr 2?
No tak a pieniądze wywalone na basen byłyby cacy Stadion był w tragicznym stanie i w końcu po tylu latach doczekał się przebudowy. Ponad połowa pieniędzy na remont stadionu będzie pochodziła z funduszy europejskich wiec miasto dokłada do tego tylko 8 mln. Budowa Kusocińskiego według wstępnych kosztorysów ma pochłonąć ponad 20 mln, więc miasto bez wsparacia zewnętrznego będzie miało ciężko z wybudowaniem jej. Ktoś po prostu przespał temat tej ulicy, nie starał się pozyskiwać na nią funduszy zewnętrznych, nawet nie zrobiono projektu. Ale to ... rozwiń
Avatar
jon / 26 listopada 2012 o 11:53
0
Tez uwazam ze jaksona trzeba odwołać z funkcji burmistrza swidnika.
Avatar
edward / 26 listopada 2012 o 07:17
0
Pieniadze wywalone bez sensu. Co z ulica Kusocinskiego? Gdzi jest basen? Jakson i Sobon do dymisji!
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 25 listopada 2012 o 23:05
0
Motor lublin stara ku*** jest!! SZarowola motor Lublin Tak jest!!
Avatar
ardo / 25 listopada 2012 o 20:54
0
aż mi sie łezka zakręciła w oku
tyle lat na ten stadion chodziłem, a teraz wszystko zburzone
ale będzie nowy, piekny stadion, więc jednak nie będę płakać
Avatar
lsw / 25 listopada 2012 o 20:21
0
Świdnik na stolicę województwa!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!