Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 sierpnia 2009 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Prezesi Portu Lotniczego dostali nagrody, chociaż do lotniska w Świdniku daleko

0 35 A A

Akcjonariusze Portu Lotniczego Lublin przyznali wczoraj nagrody zarządowi spółki. Prezesowi dali 45 tysięcy złotych, a jego zastępcy 33 tysiące. To publiczne pieniądze z budżetu na budowę lotniska w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zgromadzenie akcjonariuszy jednomyślnie poparło wnioski rady nadzorczej o przyznanie nagród rocznych za 2008 rok prezesowi i wiceprezesowi spółki. Przyznano je w granicach określonych przez przepisy – tyle oficjalnie przekazał nam Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

W spółce nie dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy dostali nagrodzeni prezesi. Tajemnicę zdradził nam dopiero wicemarszałek województwa Jacek Sobczak, który jest równocześnie przewodniczącym Rady Nadzorczej PLL. A to właśnie rada wnioskowała o nagrody: 45,6 tys. zł dla prezesa Grzegorza Muszyńskiego i 33,5 tys. zł dla wiceprezesa Dariusza Krzowskiego. Akcjonariuszeportu jednomyślnie zaakceptowali tę propozycję.

– Te nagrody zdecydowanie się im należały – nie ma wątpliwości wicemarszałek Jacek Sobczak. – Zarząd wykonał w 2008 roku nadludzką pracę. To, że nie ma lotniska, to żaden argument. Trzeba nagradzać ludzi za bieżące wysiłki, a nie za końcowy efekt.

– Dostali tyle, ile zwykły człowiek nie zarobi w rok! – denerwuje się Marian Kowalewski, mieszkaniec Świdnika. – I to za co? Za to, co należy do ich obowiązków i za co już dostali pieniądze. Dla mnie to marnotrawstwo. W majestacie prawa.

Więcej na temat lubelskiego biznesu

Prezes Muszyński nie ukrywa, że nagroda go cieszy. Choć nie ze względów finansowych. – To nie są dla mnie duże pieniądze. Jak odejdzie podatek, to niewiele zostanie – mówi Grzegorz Muszyński, prezes PLL. I podkreśla, że w porcie nie pracuje dla pieniędzy: Bardziej chodzi o uznanie mojej pracy.

Jacek Sobczak nie widzi nic złego w tym, że nagrody otrzyma zarząd spółki, która nie przynosi zysków. Nie ma znaczenia także to, że pieniądze pochodzą z budżetu spółki na budowę lotniska. Ani że zarząd portu za swoją pracę otrzymuje co miesiąc wynagrodzenie.

– Prezes Muszyński zarabia miesięcznie 15 tys. zł – przyznaje Sobczak. I upiera się:  Ale oprócz tego należy mu się nagroda. Tak samo, jak trzynastki dostają szefowie spółek komunalnych czy samorządowych.

Tyle że lotnisko – mimo przyspieszenia prac związanych z inwestycją – to dziś tylko gotowy projekt. Spółka nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, czeka na decyzję środowiskową. Do wykupienia zostało jeszcze 10 nieruchomości – to będą najtrudniejsze transakcje, być może nie obejdzie się bez wywłaszczeń. Trzeba też wyciąć las, z którym koliduje pas startowy.

– Dużo za nami, ale przed nami znacznie więcej. W dodatku to, co najtrudniejsze – powiedziała nam osoba z otoczenia PLL.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beduin / 26 listopada 2009 o 13:08
0
Gość napisał:
no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą nie powinni się dziwić że tak postępuje a nie inaczej stara szkoła w las nie idzie !.Choć mógłbym napisać -a nie mówiłem -ale to dopiero początek dokonań tego pana jak i jego paru kolegów wspomnicie to z czasem .Chyba że przy wyborach wątpiący się opamiętają czego im życzę !!!!!

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą n... rozwiń
Avatar
pasażer / 9 października 2009 o 22:19
0
Tak to są typowe pasożyty
Avatar
Gość / 15 września 2009 o 18:35
0
Podziwiam spryt życiowy tych panów,co miesiąc fajna pensja,nagroda chociaż nic nie zrobili,trzeba w życiu kombinować
Avatar
mag / 28 sierpnia 2009 o 14:10
0
JEDNI ZŁODZIEJE OBDAROWALI DRUGICH. TYLKO PATRZECĆ JAK CI DRUDZY OBDARUJĄ TYCH PIERWSZYCH.
ZASTANAWIAM SIĘ, DLACZEGO TAKICH ZŁODZIEI NIE TĘPI SIĘ JAK ROBACTWA?? KTO GŁOSOWAŁ NA TEGO NIEUDACZNIKA CO DAJE NIE SWOJE?? CHCESZ DAĆ, TO DAJ ZE SWOJEJ PENSII.
JEDEN GADA DUŻO BEZ SENSU JAK NAJĘTY, A DRUGI Z TRUDEM - NIE POTRAFI ZBUDOWAĆ SENSOWNEGO ZDANIA - OT FLIP I FLAP.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 22:59
0
Irasiad napisał:
Na litość Bośką. To wynika z kontraktów! Nie tabloidyzujmy rzeczywistości. By powstało lotnisko pracują nad tym ci ludzie jakiś czas...


no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje
Avatar
jon / 27 sierpnia 2009 o 22:58
0
jak pan Muszyński mówi , że to niewiele zostanie - niech przekaże na sieroty.
podobno nie pracuje na tym stanowisku dla pieniędzy. rozumiem , że ma dodatkowe źródło dochodów
Avatar
marek / 27 sierpnia 2009 o 21:04
0
Skoro za zwyczajną pracę oprócz wynagrodzenia dostali takie nagrody, chociaż na razie jest makieta lotniska, to ile wyniesie nagroda w przypadku wybudowania lotniska? Aby otrzymać miesięczną pensję p.Muszyńskiego niektórzy muszą ciężko pracować miesiącami i to naprawdę pracować, a nie robić zamęt wokól siebie. A tu okazuje się, że pensja to zbyt mało za zwykłą pracę. Trzeba przyznać jeszcze nagrodę. Szkoda, że nie ma dotacji z UE na nagrody, bo wówczas może p.Muszyński byłby jej wysokością usatysfakcjonowany. Szkoda, że w tym kraju nie ma odważnego, który zapoznałby się z wydatkami spółki. Zawsze najłatwiej wydaje się to, na co się samemu nie zarobiło.
Skoro za zwyczajną pracę oprócz wynagrodzenia dostali takie nagrody, chociaż na razie jest makieta lotniska, to ile wyniesie nagroda w przypadku wybudowania lotniska? Aby otrzymać miesięczną pensję p.Muszyńskiego niektórzy muszą ciężko pracować miesiącami i to naprawdę pracować, a nie robić zamęt wokól siebie. A tu okazuje się, że pensja to zbyt mało za zwykłą pracę. Trzeba przyznać jeszcze nagrodę. Szkoda, że nie ma dotacji z UE na nagrody, bo wówczas może p.Muszyński byłby jej wysokością usatysfakcjonowany. Szkoda, że w tym kraju nie ma od... rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 19:58
0
az sie scyzoryk w kieszeni otwiera.darmozjady przez tyle lat nic nie robili tylko pierdzieli w stolek .raptem 1 rok cos tam zrobili i nagroda a co z ludzmi co caly czas wykonuja ponad ludzka prace
Avatar
Maurycy / 27 sierpnia 2009 o 15:16
0
Podoba mi sie stwierdzenie, ze z 45 tysiecy po odjeciu podatku "niewiele zostanie". Tak jakby z tych 45 mialo sie zeobic 12 tysiecy. A jesli to podatek od wzbogacenia, to zdaje sie wynosi tylko 10%. A jesli to podatek dochodowy to ile tego bedzie - 20, 30%? Tak czy inaczej zostanie pokazna sumka. juz wole zeby taki facet przyznal sie uczciwie w stylu: "Kazdy lubi dostawac pieniadze z nieba, jak najbardziej przydadza mi sie w moim domowym budzecie", a nie udawanie, ze robia dla satysfakcji.
Avatar
wodzo / 27 sierpnia 2009 o 11:59
0
Jeśli prezes Muszyński twierdzi tu cyctan "To nie są dla mnie duże pieniądze" do dla przyzwoitości i dobrego smaku powinien ich nie przjąć lub przekazać na cele charytatywne, wówczas byłby dobrze postrzegany. A tak!! same komentrze mówią za siebie bo okazało się po co tak naprawdę tam jest i nie dla chęci pracy tak jak to nazywa ale własnie dla kasyyyyy............

pozdrawiam wszsytkie szuje z PLL Lublin
Avatar
beduin / 26 listopada 2009 o 13:08
0
Gość napisał:
no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą nie powinni się dziwić że tak postępuje a nie inaczej stara szkoła w las nie idzie !.Choć mógłbym napisać -a nie mówiłem -ale to dopiero początek dokonań tego pana jak i jego paru kolegów wspomnicie to z czasem .Chyba że przy wyborach wątpiący się opamiętają czego im życzę !!!!!

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą n... rozwiń
Avatar
pasażer / 9 października 2009 o 22:19
0
Tak to są typowe pasożyty
Avatar
Gość / 15 września 2009 o 18:35
0
Podziwiam spryt życiowy tych panów,co miesiąc fajna pensja,nagroda chociaż nic nie zrobili,trzeba w życiu kombinować
Avatar
mag / 28 sierpnia 2009 o 14:10
0
JEDNI ZŁODZIEJE OBDAROWALI DRUGICH. TYLKO PATRZECĆ JAK CI DRUDZY OBDARUJĄ TYCH PIERWSZYCH.
ZASTANAWIAM SIĘ, DLACZEGO TAKICH ZŁODZIEI NIE TĘPI SIĘ JAK ROBACTWA?? KTO GŁOSOWAŁ NA TEGO NIEUDACZNIKA CO DAJE NIE SWOJE?? CHCESZ DAĆ, TO DAJ ZE SWOJEJ PENSII.
JEDEN GADA DUŻO BEZ SENSU JAK NAJĘTY, A DRUGI Z TRUDEM - NIE POTRAFI ZBUDOWAĆ SENSOWNEGO ZDANIA - OT FLIP I FLAP.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 22:59
0
Irasiad napisał:
Na litość Bośką. To wynika z kontraktów! Nie tabloidyzujmy rzeczywistości. By powstało lotnisko pracują nad tym ci ludzie jakiś czas...


no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje
Avatar
jon / 27 sierpnia 2009 o 22:58
0
jak pan Muszyński mówi , że to niewiele zostanie - niech przekaże na sieroty.
podobno nie pracuje na tym stanowisku dla pieniędzy. rozumiem , że ma dodatkowe źródło dochodów
Avatar
marek / 27 sierpnia 2009 o 21:04
0
Skoro za zwyczajną pracę oprócz wynagrodzenia dostali takie nagrody, chociaż na razie jest makieta lotniska, to ile wyniesie nagroda w przypadku wybudowania lotniska? Aby otrzymać miesięczną pensję p.Muszyńskiego niektórzy muszą ciężko pracować miesiącami i to naprawdę pracować, a nie robić zamęt wokól siebie. A tu okazuje się, że pensja to zbyt mało za zwykłą pracę. Trzeba przyznać jeszcze nagrodę. Szkoda, że nie ma dotacji z UE na nagrody, bo wówczas może p.Muszyński byłby jej wysokością usatysfakcjonowany. Szkoda, że w tym kraju nie ma odważnego, który zapoznałby się z wydatkami spółki. Zawsze najłatwiej wydaje się to, na co się samemu nie zarobiło.
Skoro za zwyczajną pracę oprócz wynagrodzenia dostali takie nagrody, chociaż na razie jest makieta lotniska, to ile wyniesie nagroda w przypadku wybudowania lotniska? Aby otrzymać miesięczną pensję p.Muszyńskiego niektórzy muszą ciężko pracować miesiącami i to naprawdę pracować, a nie robić zamęt wokól siebie. A tu okazuje się, że pensja to zbyt mało za zwykłą pracę. Trzeba przyznać jeszcze nagrodę. Szkoda, że nie ma dotacji z UE na nagrody, bo wówczas może p.Muszyński byłby jej wysokością usatysfakcjonowany. Szkoda, że w tym kraju nie ma od... rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 19:58
0
az sie scyzoryk w kieszeni otwiera.darmozjady przez tyle lat nic nie robili tylko pierdzieli w stolek .raptem 1 rok cos tam zrobili i nagroda a co z ludzmi co caly czas wykonuja ponad ludzka prace
Avatar
Maurycy / 27 sierpnia 2009 o 15:16
0
Podoba mi sie stwierdzenie, ze z 45 tysiecy po odjeciu podatku "niewiele zostanie". Tak jakby z tych 45 mialo sie zeobic 12 tysiecy. A jesli to podatek od wzbogacenia, to zdaje sie wynosi tylko 10%. A jesli to podatek dochodowy to ile tego bedzie - 20, 30%? Tak czy inaczej zostanie pokazna sumka. juz wole zeby taki facet przyznal sie uczciwie w stylu: "Kazdy lubi dostawac pieniadze z nieba, jak najbardziej przydadza mi sie w moim domowym budzecie", a nie udawanie, ze robia dla satysfakcji.
Avatar
wodzo / 27 sierpnia 2009 o 11:59
0
Jeśli prezes Muszyński twierdzi tu cyctan "To nie są dla mnie duże pieniądze" do dla przyzwoitości i dobrego smaku powinien ich nie przjąć lub przekazać na cele charytatywne, wówczas byłby dobrze postrzegany. A tak!! same komentrze mówią za siebie bo okazało się po co tak naprawdę tam jest i nie dla chęci pracy tak jak to nazywa ale własnie dla kasyyyyy............

pozdrawiam wszsytkie szuje z PLL Lublin
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!