Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 sierpnia 2009 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Prezesi Portu Lotniczego dostali nagrody, chociaż do lotniska w Świdniku daleko

0 35 A A

Akcjonariusze Portu Lotniczego Lublin przyznali wczoraj nagrody zarządowi spółki. Prezesowi dali 45 tysięcy złotych, a jego zastępcy 33 tysiące. To publiczne pieniądze z budżetu na budowę lotniska w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zgromadzenie akcjonariuszy jednomyślnie poparło wnioski rady nadzorczej o przyznanie nagród rocznych za 2008 rok prezesowi i wiceprezesowi spółki. Przyznano je w granicach określonych przez przepisy – tyle oficjalnie przekazał nam Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

W spółce nie dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy dostali nagrodzeni prezesi. Tajemnicę zdradził nam dopiero wicemarszałek województwa Jacek Sobczak, który jest równocześnie przewodniczącym Rady Nadzorczej PLL. A to właśnie rada wnioskowała o nagrody: 45,6 tys. zł dla prezesa Grzegorza Muszyńskiego i 33,5 tys. zł dla wiceprezesa Dariusza Krzowskiego. Akcjonariuszeportu jednomyślnie zaakceptowali tę propozycję.

– Te nagrody zdecydowanie się im należały – nie ma wątpliwości wicemarszałek Jacek Sobczak. – Zarząd wykonał w 2008 roku nadludzką pracę. To, że nie ma lotniska, to żaden argument. Trzeba nagradzać ludzi za bieżące wysiłki, a nie za końcowy efekt.

– Dostali tyle, ile zwykły człowiek nie zarobi w rok! – denerwuje się Marian Kowalewski, mieszkaniec Świdnika. – I to za co? Za to, co należy do ich obowiązków i za co już dostali pieniądze. Dla mnie to marnotrawstwo. W majestacie prawa.

Więcej na temat lubelskiego biznesu

Prezes Muszyński nie ukrywa, że nagroda go cieszy. Choć nie ze względów finansowych. – To nie są dla mnie duże pieniądze. Jak odejdzie podatek, to niewiele zostanie – mówi Grzegorz Muszyński, prezes PLL. I podkreśla, że w porcie nie pracuje dla pieniędzy: Bardziej chodzi o uznanie mojej pracy.

Jacek Sobczak nie widzi nic złego w tym, że nagrody otrzyma zarząd spółki, która nie przynosi zysków. Nie ma znaczenia także to, że pieniądze pochodzą z budżetu spółki na budowę lotniska. Ani że zarząd portu za swoją pracę otrzymuje co miesiąc wynagrodzenie.

– Prezes Muszyński zarabia miesięcznie 15 tys. zł – przyznaje Sobczak. I upiera się:  Ale oprócz tego należy mu się nagroda. Tak samo, jak trzynastki dostają szefowie spółek komunalnych czy samorządowych.

Tyle że lotnisko – mimo przyspieszenia prac związanych z inwestycją – to dziś tylko gotowy projekt. Spółka nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, czeka na decyzję środowiskową. Do wykupienia zostało jeszcze 10 nieruchomości – to będą najtrudniejsze transakcje, być może nie obejdzie się bez wywłaszczeń. Trzeba też wyciąć las, z którym koliduje pas startowy.

– Dużo za nami, ale przed nami znacznie więcej. W dodatku to, co najtrudniejsze – powiedziała nam osoba z otoczenia PLL.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beduin / 26 listopada 2009 o 13:08
0
Gość napisał:
no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą nie powinni się dziwić że tak postępuje a nie inaczej stara szkoła w las nie idzie !.Choć mógłbym napisać -a nie mówiłem -ale to dopiero początek dokonań tego pana jak i jego paru kolegów wspomnicie to z czasem .Chyba że przy wyborach wątpiący się opamiętają czego im życzę !!!!!

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą n... rozwiń
Avatar
pasażer / 9 października 2009 o 22:19
0
Tak to są typowe pasożyty
Avatar
Gość / 15 września 2009 o 18:35
0
Podziwiam spryt życiowy tych panów,co miesiąc fajna pensja,nagroda chociaż nic nie zrobili,trzeba w życiu kombinować
Avatar
mag / 28 sierpnia 2009 o 14:10
0
JEDNI ZŁODZIEJE OBDAROWALI DRUGICH. TYLKO PATRZECĆ JAK CI DRUDZY OBDARUJĄ TYCH PIERWSZYCH.
ZASTANAWIAM SIĘ, DLACZEGO TAKICH ZŁODZIEI NIE TĘPI SIĘ JAK ROBACTWA?? KTO GŁOSOWAŁ NA TEGO NIEUDACZNIKA CO DAJE NIE SWOJE?? CHCESZ DAĆ, TO DAJ ZE SWOJEJ PENSII.
JEDEN GADA DUŻO BEZ SENSU JAK NAJĘTY, A DRUGI Z TRUDEM - NIE POTRAFI ZBUDOWAĆ SENSOWNEGO ZDANIA - OT FLIP I FLAP.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 22:59
0
Irasiad napisał:
Na litość Bośką. To wynika z kontraktów! Nie tabloidyzujmy rzeczywistości. By powstało lotnisko pracują nad tym ci ludzie jakiś czas...


no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje
Avatar
jon / 27 sierpnia 2009 o 22:58
0
jak pan Muszyński mówi , że to niewiele zostanie - niech przekaże na sieroty.
podobno nie pracuje na tym stanowisku dla pieniędzy. rozumiem , że ma dodatkowe źródło dochodów
Avatar
marek / 27 sierpnia 2009 o 21:04
0
Skoro za zwyczajną pracę oprócz wynagrodzenia dostali takie nagrody, chociaż na razie jest makieta lotniska, to ile wyniesie nagroda w przypadku wybudowania lotniska? Aby otrzymać miesięczną pensję p.Muszyńskiego niektórzy muszą ciężko pracować miesiącami i to naprawdę pracować, a nie robić zamęt wokól siebie. A tu okazuje się, że pensja to zbyt mało za zwykłą pracę. Trzeba przyznać jeszcze nagrodę. Szkoda, że nie ma dotacji z UE na nagrody, bo wówczas może p.Muszyński byłby jej wysokością usatysfakcjonowany. Szkoda, że w tym kraju nie ma odważnego, który zapoznałby się z wydatkami spółki. Zawsze najłatwiej wydaje się to, na co się samemu nie zarobiło.
Skoro za zwyczajną pracę oprócz wynagrodzenia dostali takie nagrody, chociaż na razie jest makieta lotniska, to ile wyniesie nagroda w przypadku wybudowania lotniska? Aby otrzymać miesięczną pensję p.Muszyńskiego niektórzy muszą ciężko pracować miesiącami i to naprawdę pracować, a nie robić zamęt wokól siebie. A tu okazuje się, że pensja to zbyt mało za zwykłą pracę. Trzeba przyznać jeszcze nagrodę. Szkoda, że nie ma dotacji z UE na nagrody, bo wówczas może p.Muszyński byłby jej wysokością usatysfakcjonowany. Szkoda, że w tym kraju nie ma od... rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 19:58
0
az sie scyzoryk w kieszeni otwiera.darmozjady przez tyle lat nic nie robili tylko pierdzieli w stolek .raptem 1 rok cos tam zrobili i nagroda a co z ludzmi co caly czas wykonuja ponad ludzka prace
Avatar
Maurycy / 27 sierpnia 2009 o 15:16
0
Podoba mi sie stwierdzenie, ze z 45 tysiecy po odjeciu podatku "niewiele zostanie". Tak jakby z tych 45 mialo sie zeobic 12 tysiecy. A jesli to podatek od wzbogacenia, to zdaje sie wynosi tylko 10%. A jesli to podatek dochodowy to ile tego bedzie - 20, 30%? Tak czy inaczej zostanie pokazna sumka. juz wole zeby taki facet przyznal sie uczciwie w stylu: "Kazdy lubi dostawac pieniadze z nieba, jak najbardziej przydadza mi sie w moim domowym budzecie", a nie udawanie, ze robia dla satysfakcji.
Avatar
wodzo / 27 sierpnia 2009 o 11:59
0
Jeśli prezes Muszyński twierdzi tu cyctan "To nie są dla mnie duże pieniądze" do dla przyzwoitości i dobrego smaku powinien ich nie przjąć lub przekazać na cele charytatywne, wówczas byłby dobrze postrzegany. A tak!! same komentrze mówią za siebie bo okazało się po co tak naprawdę tam jest i nie dla chęci pracy tak jak to nazywa ale własnie dla kasyyyyy............

pozdrawiam wszsytkie szuje z PLL Lublin
Avatar
beduin / 26 listopada 2009 o 13:08
0
Gość napisał:
no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą nie powinni się dziwić że tak postępuje a nie inaczej stara szkoła w las nie idzie !.Choć mógłbym napisać -a nie mówiłem -ale to dopiero początek dokonań tego pana jak i jego paru kolegów wspomnicie to z czasem .Chyba że przy wyborach wątpiący się opamiętają czego im życzę !!!!!

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą n... rozwiń
Avatar
pasażer / 9 października 2009 o 22:19
0
Tak to są typowe pasożyty
Avatar
Gość / 15 września 2009 o 18:35
0
Podziwiam spryt życiowy tych panów,co miesiąc fajna pensja,nagroda chociaż nic nie zrobili,trzeba w życiu kombinować
Avatar
mag / 28 sierpnia 2009 o 14:10
0
JEDNI ZŁODZIEJE OBDAROWALI DRUGICH. TYLKO PATRZECĆ JAK CI DRUDZY OBDARUJĄ TYCH PIERWSZYCH.
ZASTANAWIAM SIĘ, DLACZEGO TAKICH ZŁODZIEI NIE TĘPI SIĘ JAK ROBACTWA?? KTO GŁOSOWAŁ NA TEGO NIEUDACZNIKA CO DAJE NIE SWOJE?? CHCESZ DAĆ, TO DAJ ZE SWOJEJ PENSII.
JEDEN GADA DUŻO BEZ SENSU JAK NAJĘTY, A DRUGI Z TRUDEM - NIE POTRAFI ZBUDOWAĆ SENSOWNEGO ZDANIA - OT FLIP I FLAP.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 22:59
0
Irasiad napisał:
Na litość Bośką. To wynika z kontraktów! Nie tabloidyzujmy rzeczywistości. By powstało lotnisko pracują nad tym ci ludzie jakiś czas...


no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje
Avatar
jon / 27 sierpnia 2009 o 22:58
0
jak pan Muszyński mówi , że to niewiele zostanie - niech przekaże na sieroty.
podobno nie pracuje na tym stanowisku dla pieniędzy. rozumiem , że ma dodatkowe źródło dochodów
Avatar
marek / 27 sierpnia 2009 o 21:04
0
Skoro za zwyczajną pracę oprócz wynagrodzenia dostali takie nagrody, chociaż na razie jest makieta lotniska, to ile wyniesie nagroda w przypadku wybudowania lotniska? Aby otrzymać miesięczną pensję p.Muszyńskiego niektórzy muszą ciężko pracować miesiącami i to naprawdę pracować, a nie robić zamęt wokól siebie. A tu okazuje się, że pensja to zbyt mało za zwykłą pracę. Trzeba przyznać jeszcze nagrodę. Szkoda, że nie ma dotacji z UE na nagrody, bo wówczas może p.Muszyński byłby jej wysokością usatysfakcjonowany. Szkoda, że w tym kraju nie ma odważnego, który zapoznałby się z wydatkami spółki. Zawsze najłatwiej wydaje się to, na co się samemu nie zarobiło.
Skoro za zwyczajną pracę oprócz wynagrodzenia dostali takie nagrody, chociaż na razie jest makieta lotniska, to ile wyniesie nagroda w przypadku wybudowania lotniska? Aby otrzymać miesięczną pensję p.Muszyńskiego niektórzy muszą ciężko pracować miesiącami i to naprawdę pracować, a nie robić zamęt wokól siebie. A tu okazuje się, że pensja to zbyt mało za zwykłą pracę. Trzeba przyznać jeszcze nagrodę. Szkoda, że nie ma dotacji z UE na nagrody, bo wówczas może p.Muszyński byłby jej wysokością usatysfakcjonowany. Szkoda, że w tym kraju nie ma od... rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 19:58
0
az sie scyzoryk w kieszeni otwiera.darmozjady przez tyle lat nic nie robili tylko pierdzieli w stolek .raptem 1 rok cos tam zrobili i nagroda a co z ludzmi co caly czas wykonuja ponad ludzka prace
Avatar
Maurycy / 27 sierpnia 2009 o 15:16
0
Podoba mi sie stwierdzenie, ze z 45 tysiecy po odjeciu podatku "niewiele zostanie". Tak jakby z tych 45 mialo sie zeobic 12 tysiecy. A jesli to podatek od wzbogacenia, to zdaje sie wynosi tylko 10%. A jesli to podatek dochodowy to ile tego bedzie - 20, 30%? Tak czy inaczej zostanie pokazna sumka. juz wole zeby taki facet przyznal sie uczciwie w stylu: "Kazdy lubi dostawac pieniadze z nieba, jak najbardziej przydadza mi sie w moim domowym budzecie", a nie udawanie, ze robia dla satysfakcji.
Avatar
wodzo / 27 sierpnia 2009 o 11:59
0
Jeśli prezes Muszyński twierdzi tu cyctan "To nie są dla mnie duże pieniądze" do dla przyzwoitości i dobrego smaku powinien ich nie przjąć lub przekazać na cele charytatywne, wówczas byłby dobrze postrzegany. A tak!! same komentrze mówią za siebie bo okazało się po co tak naprawdę tam jest i nie dla chęci pracy tak jak to nazywa ale własnie dla kasyyyyy............

pozdrawiam wszsytkie szuje z PLL Lublin
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 35 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 41 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 28 55

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 42 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!