Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 lutego 2010 r.
17:17
Edytuj ten wpis

PZL-Świdnik: podwyżki, nagrody, premie

Autor: Zdjęcie autora mag
0 12 A A

6-letnie gwarancje zatrudnienia, podwyżki i bony prywatyzacyjne – to tylko niektóre postanowienia pakietu socjalnego, wynegocjowanego z nowym właścicielem PZL-Świdnik. Wczoraj z dokumentem zapoznali się pracownicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~karol~ / 28 lutego 2010 o 15:50
0
Nitter napisał:
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" przed zwolnieniem jak AW będzie się opłacać pozbywać pracowników wcześniej.

Wspomniane 12 tys. też nie wygląda tak różowo. Kwota jest brutto, podzielona na 3 części wypłacane co pół roku... i tylko tym co w dniu wypłaty tam pracują. Więc jak Agusta pozwalnia ludzi w marcu czy kwietniu to nie dostaną ani grosza z tego "bonu".

5% podwyżki w tym roku? To typowa podwyżka jaką PZL dawał co roku (w 2009 nie, ale w 2007 i 2008 tak), więc to nie kokosy. Dalej daleko nam do pensji obiecywanych, a przepaść dzieli nas od reszty "rodziny". W przemyśle lotniczym płaci się naprawdę sporo!

A co do nagród rocznych i świątecznych to po pierwsze roczne są uzależnione od "wykonania planu", a więc plan równie dobrze może być nierealny, a świąteczne zastąpią premie motywacyjne które były co miesiąc.

Proszę więc związkowcy... nie opowiadajcie po świecie że wynegocjowaliście dobry pakiet, bo się potem na nas pracowników rodziny obrażają, że niby takie kokosy zarabiamy i przyznać się nie chcemy!

Rzeczywiście wielka propaganda sukcesu, która chcą nam wcisnąć związkowcy(główni negocjatorzy)którzy są na utrzymaniu zarządu PZL ,czy powiedzieli pracownikom że podwyżka5%dotyczy ich samych którzy mają 2,5średnie zakładowe tj.ponad 7tys.zl i kadry kierowniczej rozrośniętej do granic możliwości gdzie nagle przed prywatyzają stworzono rzeszę nowych stanowisk kierowniczych dla swoich znajomych i popleczyńców już wtedy na pewno wiedziano że tak będą wyglądały negocjacje, że wszystko dla elit a nie pracowników produkcji, dla elit których zarobki oscylują powyżej 4 tys.a nie pracowników produkcji ze stawką ok.2 tys.brutto ,czy to dla nich związkowcy tak dzielnie negocjowali nie informując o niczym załogi, czy premia świąteczna w wys.1/8 stawki to też dla pracowników produkcji ,czy grupy elitarnej związkowców i kierownictwa, oni mają inne zapotrzebowanie na święta inne żołądki elitarne a robol może żreć salceson ,to tak nasze związki walczyły o pracowników teraz usiłuje się wcisnąć że to dla starych pracowników a ilu jest tych starych pracowników ze stawką pow 3tys.większość to młodzi ludzie i w tempie 5% rocznie stawkę 3tys. osiągną dopiero za 10 lat a związkowcy rocznie będą mieli podwyżkę ponad 350 zł w tym roku i co roku więcej, to nasi dzielni związkowcy którzy nie raczą przyjść do pracowników i racjonalnie wytłumaczyć czym były dyktowane takie zapisy chyba nie dobrem pracownika?Teraz ludziom mydli się oczy bonusem i gwarancja zatrudnienia i znowu kto najwięcej zyska tylko ci którzy mają najwieksze stawki tak jak nasi dzielni związkowcy z solidarności metalowców i Inżynierów i kierownictwo a robole? robole będą teraz musieli jeszcze dodatkowo zarobić na grupę ludzi z AW. A gdzie są młodzi ludzie w tym zakładzie, których jest przeważająca większość ,którym tak pieknie mówiono o prywatyzacji,oni sie nie liczą ,bo związkowcy martwią się o siebie i o kierowników.Brawo zawiązkowcy obrońcy ludzi pracy.

Rzeczywiście wielka propaganda sukcesu, która chcą nam wcisnąć związkowcy(główni negocjatorzy)którzy są na utrzymaniu zarządu PZL ,czy powiedzieli pracownikom że podwyżka5%dotyczy ich samych którzy mają 2,5średnie zakładowe tj.ponad 7tys.zl i kadry kierowniczej rozrośniętej do granic możliwości gdzie nagle przed prywatyzają stworzono rzeszę nowych stanowisk kierowniczych dla swoich znajomych i popleczyńców już wtedy na pewno wiedziano że tak będą wyglądały negocjacje, że wszystko dla elit a nie pracowników produkcji, dl... rozwiń
Avatar
Nitter II / 20 lutego 2010 o 11:14
0
Nitter napisał:
Widzę, że kultura nie idzie z niektórymi w parze.
Zrezygnować nie zrezygnowałem, ale nie zmienia to faktu, że nie uważam tego pakietu za jakieś wielkie osiągnięcie którymi trzeba się chwalić na cały kraj... no chyba że jako sukces można uznać porozumienie między związkami.
Każdy może zapoznać się z tymi wybranymi punktami (przedstawionymi pracowników przez Związkowców) i samemu ocenić prawdziwość słów Panów Prezesów na spotkaniu załogi... "będziecie na równi z resztą rodziny Agusta Westland", "będziecie godnie zarabiać".
Obietnice swoje, a rzeczywistość swoje.
Co do zwolnienia to ja się nie boję, w przeciwieństwie do reszty zakładu my będziemy mieć pracę. Kadłuby będą potrzebne, bo nawet p. Orsi docenia naszą pracę. Co nie znaczy, że za jakiś czas nie zacznę się rozglądać za innym zakładem. Żal mi tylko tego zakładu i ludzi mamionych przez pół roku wielkimi obietnicami. Trzeba było powiedzieć że pakiet jest taki na jaki zgodził się nowy właściciel. Rewelacji nie ma, ale są szanse, że wielu z nas nadal będzie pracować... i to by była prawda o tym pakiecie.


Tu masz informację jak Pan Orsi dba o produkcję w Agusta Westland Swidnik
[url="http://www.altair.com.pl/start-4146"]http://www.altair.com.pl/start-4146[/url]


Tu masz informację jak Pan Orsi dba o produkcję w Agusta Westland Swidnik
[url="http://www.altair.com.pl/start-4146"]http://www.altair.com.pl/start-4146[/url] rozwiń
Avatar
Jan Metoda / 20 lutego 2010 o 11:10
0
Przeczytajcie to:

[url="http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,ENEA-Demotywujace-uklady-w-spolce-Zwolnieni-otrzymuja-nawet-ponad-milion-zl,wid,12000515,wiadomosc.html?ticaid=19ad4"]http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,ENEA...ml?ticaid=19ad4[/url]

Pan C. już jest zwolniony, ale dalej zatrudniony na umowę zlecenie. (chyba wszyscy wiedzą kim jest Pan C ?)
I jeszcze jedno, nie ma nic o tym jak finansowane będą związki zawodowe i jakie oni bonusy dostali. Powiem jedno: dopóki związki zawodowe nie będą opłacane ze składek członków tylko finansowane z pieniędzy spółki dopóty będzie bagno i burdel.
Na koniec stare powiedzenie: Ryba psuje się od głowy, i jeśli tu nic nie zostanie zrobione to dalej będziemy mieli układ koleżeńsko-związkowy, że o rodzinnym nie wspomnę.
Przeczytajcie to:

[url="http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,ENEA-Demotywujace-uklady-w-spolce-Zwolnieni-otrzymuja-nawet-ponad-milion-zl,wid,12000515,wiadomosc.html?ticaid=19ad4"]http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,ENEA...ml?ticaid=19ad4[/url]

Pan C. już jest zwolniony, ale dalej zatrudniony na umowę zlecenie. (chyba wszyscy wiedzą kim jest Pan C ?)
I jeszcze jedno, nie ma nic o tym jak finansowane będą związki zawodowe i jakie oni bonusy dostali. Powiem jedno: dopóki związki zawodowe nie będą opłacane ze s... rozwiń
Avatar
pik / 11 lutego 2010 o 16:49
0
[size="1"][/size]
Nitter napisał:
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" przed zwolnieniem jak AW będzie się opłacać pozbywać pracowników wcześniej.

Wspomniane 12 tys. też nie wygląda tak różowo. Kwota jest brutto, podzielona na 3 części wypłacane co pół roku... i tylko tym co w dniu wypłaty tam pracują. Więc jak Agusta pozwalnia ludzi w marcu czy kwietniu to nie dostaną ani grosza z tego "bonu".

5% podwyżki w tym roku? To typowa podwyżka jaką PZL dawał co roku (w 2009 nie, ale w 2007 i 2008 tak), więc to nie kokosy. Dalej daleko nam do pensji obiecywanych, a przepaść dzieli nas od reszty "rodziny". W przemyśle lotniczym płaci się naprawdę sporo!

A co do nagród rocznych i świątecznych to po pierwsze roczne są uzależnione od "wykonania planu", a więc plan równie dobrze może być nierealny, a świąteczne zastąpią premie motywacyjne które były co miesiąc.

Proszę więc związkowcy... nie opowiadajcie po świecie że wynegocjowaliście dobry pakiet, bo się potem na nas pracowników rodziny obrażają, że niby takie kokosy zarabiamy i przyznać się nie chcemy!

taki mądry!!!! nie jest prawdą że świąteczne zastąpią premię motywacyjną!!!! Jaki pracodawca płaci premię za wykonanie planu sprzedaży w 90% jak bedzie sprzedaż będzie premia! Co do negocjacji pakietu ,były dwie strony AW i związkowcy.Wypracowano kompromis i mamy to co mamy. Ciekawe co proponowały Vodochody że nie dogadano się .A na koniec PAKIET GWARANCJI PRACOWNICZYCH NIE BYŁ W OBOWIĄZKACH PRZY PRYWATYZACJI PZL. To nie jest warte uwagi że do niego doszło???????? HOWK

taki mądry!!!! nie jest prawdą że świąteczne zastąpią premię motywacyjną!!!! Jaki pracodawca płaci premię za wykonanie planu sprzedaży w 90% jak bedzie sprzedaż będzie premia! Co do negocjacji pakietu ,były dwie strony AW i związkowcy.Wypracowano kompromis i mamy to co mamy. Ciekawe co proponowały Vodochody że nie dogadano się .A na koniec PAKIET GWARANCJI PRACOWNICZYCH NIE BYŁ W OBOWIĄZKACH PRZY PRYWATYZACJI PZL. To nie jest warte uwagi że do niego doszło???????? ... rozwiń
Avatar
monter / 11 lutego 2010 o 08:46
0
Ja tez wcale nie jestem zachwycony,bo godna pensja nie wynosi 2000 brutto.Ciekawe dlaczego przyjezdzajacy do nas pracownicy z Włoch,Anglii łapia sie za głowe gdy słysza ile my zarabiamy,a trzeba zaznaczyc ze pracujemy od nich szybciej 2-3razy.I co,mamy sie cieszyc ze znowu trzeba utrzymac cały zaklad???
Avatar
Nitter / 10 lutego 2010 o 18:23
0
halinka napisał:
Rozumiem, że po tych informacjach, które posiadasz, a które wyżej przedstawiłeś, to już byłeś w "kadrach" i złozyłeś oświadczenie, że rezygnujesz z tych "nic nie wartych korzyści dla pracowników" zawartych w Pakiecie Socjalnym ? Bo jeśli nie zrezygnowałeś, to nie pier... głupot bezmózgowcu.


Widzę, że kultura nie idzie z niektórymi w parze.
Zrezygnować nie zrezygnowałem, ale nie zmienia to faktu, że nie uważam tego pakietu za jakieś wielkie osiągnięcie którymi trzeba się chwalić na cały kraj... no chyba że jako sukces można uznać porozumienie między związkami.
Każdy może zapoznać się z tymi wybranymi punktami (przedstawionymi pracowników przez Związkowców) i samemu ocenić prawdziwość słów Panów Prezesów na spotkaniu załogi... "będziecie na równi z resztą rodziny Agusta Westland", "będziecie godnie zarabiać".
Obietnice swoje, a rzeczywistość swoje.
Co do zwolnienia to ja się nie boję, w przeciwieństwie do reszty zakładu my będziemy mieć pracę. Kadłuby będą potrzebne, bo nawet p. Orsi docenia naszą pracę. Co nie znaczy, że za jakiś czas nie zacznę się rozglądać za innym zakładem. Żal mi tylko tego zakładu i ludzi mamionych przez pół roku wielkimi obietnicami. Trzeba było powiedzieć że pakiet jest taki na jaki zgodził się nowy właściciel. Rewelacji nie ma, ale są szanse, że wielu z nas nadal będzie pracować... i to by była prawda o tym pakiecie.


Widzę, że kultura nie idzie z niektórymi w parze.
Zrezygnować nie zrezygnowałem, ale nie zmienia to faktu, że nie uważam tego pakietu za jakieś wielkie osiągnięcie którymi trzeba się chwalić na cały kraj... no chyba że jako sukces można uznać porozumienie między związkami.
Każdy może zapoznać się z tymi wybranymi punktami (przedstawionymi pracowników przez Związkowców) i samemu ocenić prawdziwość słów Panów Prezesów na spotkaniu załogi... "będziecie na równi z resztą rodziny Agusta Westland", ... rozwiń
Avatar
halinka / 10 lutego 2010 o 00:24
0
Nitter napisał:
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" przed zwolnieniem jak AW będzie się opłacać pozbywać pracowników wcześniej.

Wspomniane 12 tys. też nie wygląda tak różowo. Kwota jest brutto, podzielona na 3 części wypłacane co pół roku... i tylko tym co w dniu wypłaty tam pracują. Więc jak Agusta pozwalnia ludzi w marcu czy kwietniu to nie dostaną ani grosza z tego "bonu".

5% podwyżki w tym roku? To typowa podwyżka jaką PZL dawał co roku (w 2009 nie, ale w 2007 i 2008 tak), więc to nie kokosy. Dalej daleko nam do pensji obiecywanych, a przepaść dzieli nas od reszty "rodziny". W przemyśle lotniczym płaci się naprawdę sporo!

A co do nagród rocznych i świątecznych to po pierwsze roczne są uzależnione od "wykonania planu", a więc plan równie dobrze może być nierealny, a świąteczne zastąpią premie motywacyjne które były co miesiąc.

Proszę więc związkowcy... nie opowiadajcie po świecie że wynegocjowaliście dobry pakiet, bo się potem na nas pracowników rodziny obrażają, że niby takie kokosy zarabiamy i przyznać się nie chcemy!


Rozumiem, że po tych informacjach, które posiadasz, a które wyżej przedstawiłeś, to już byłeś w "kadrach" i złozyłeś oświadczenie, że rezygnujesz z tych "nic nie wartych korzyści dla pracowników" zawartych w Pakiecie Socjalnym ? Bo jeśli nie zrezygnowałeś, to nie pier... głupot bezmózgowcu.


Rozumiem, że po tych informacjach, które posiadasz, a które wyżej przedstawiłeś, to już byłeś w "kadrach" i złozyłeś oświadczenie, że rezygnujesz z tych "nic nie wartych korzyści dla pracowników" zawartych w Pakiecie Socjalnym ? Bo jeśli nie zrezygnowałeś, to nie pier... głupot bezmózgowcu. rozwiń
Avatar
monter / 9 lutego 2010 o 18:53
0
To sie zgadza,ze monterzy beda za.....ac,bo tam jest najbardziej napiety harmonogram i co 5% podwyzki?Zenada,ktos kto pracuje na innym wydziale,nie ma takiego natloku roboty,a kase bierze taka sama.Monterzy na calym swiecie sa doceniani za swoa praca-placa im naprawde godziwe pieniadze-a u nas pensja na poziomie sklepow.
Avatar
Nitter / 9 lutego 2010 o 16:27
0
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" przed zwolnieniem jak AW będzie się opłacać pozbywać pracowników wcześniej.

Wspomniane 12 tys. też nie wygląda tak różowo. Kwota jest brutto, podzielona na 3 części wypłacane co pół roku... i tylko tym co w dniu wypłaty tam pracują. Więc jak Agusta pozwalnia ludzi w marcu czy kwietniu to nie dostaną ani grosza z tego "bonu".

5% podwyżki w tym roku? To typowa podwyżka jaką PZL dawał co roku (w 2009 nie, ale w 2007 i 2008 tak), więc to nie kokosy. Dalej daleko nam do pensji obiecywanych, a przepaść dzieli nas od reszty "rodziny". W przemyśle lotniczym płaci się naprawdę sporo!

A co do nagród rocznych i świątecznych to po pierwsze roczne są uzależnione od "wykonania planu", a więc plan równie dobrze może być nierealny, a świąteczne zastąpią premie motywacyjne które były co miesiąc.

Proszę więc związkowcy... nie opowiadajcie po świecie że wynegocjowaliście dobry pakiet, bo się potem na nas pracowników rodziny obrażają, że niby takie kokosy zarabiamy i przyznać się nie chcemy!
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" p... rozwiń
Avatar
slo / 9 lutego 2010 o 13:13
0
Propaganda sukcesu jak w PRL-u. Zobaczymy za 2-3 lata Wasze miny.
Avatar
~karol~ / 28 lutego 2010 o 15:50
0
Nitter napisał:
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" przed zwolnieniem jak AW będzie się opłacać pozbywać pracowników wcześniej.

Wspomniane 12 tys. też nie wygląda tak różowo. Kwota jest brutto, podzielona na 3 części wypłacane co pół roku... i tylko tym co w dniu wypłaty tam pracują. Więc jak Agusta pozwalnia ludzi w marcu czy kwietniu to nie dostaną ani grosza z tego "bonu".

5% podwyżki w tym roku? To typowa podwyżka jaką PZL dawał co roku (w 2009 nie, ale w 2007 i 2008 tak), więc to nie kokosy. Dalej daleko nam do pensji obiecywanych, a przepaść dzieli nas od reszty "rodziny". W przemyśle lotniczym płaci się naprawdę sporo!

A co do nagród rocznych i świątecznych to po pierwsze roczne są uzależnione od "wykonania planu", a więc plan równie dobrze może być nierealny, a świąteczne zastąpią premie motywacyjne które były co miesiąc.

Proszę więc związkowcy... nie opowiadajcie po świecie że wynegocjowaliście dobry pakiet, bo się potem na nas pracowników rodziny obrażają, że niby takie kokosy zarabiamy i przyznać się nie chcemy!

Rzeczywiście wielka propaganda sukcesu, która chcą nam wcisnąć związkowcy(główni negocjatorzy)którzy są na utrzymaniu zarządu PZL ,czy powiedzieli pracownikom że podwyżka5%dotyczy ich samych którzy mają 2,5średnie zakładowe tj.ponad 7tys.zl i kadry kierowniczej rozrośniętej do granic możliwości gdzie nagle przed prywatyzają stworzono rzeszę nowych stanowisk kierowniczych dla swoich znajomych i popleczyńców już wtedy na pewno wiedziano że tak będą wyglądały negocjacje, że wszystko dla elit a nie pracowników produkcji, dla elit których zarobki oscylują powyżej 4 tys.a nie pracowników produkcji ze stawką ok.2 tys.brutto ,czy to dla nich związkowcy tak dzielnie negocjowali nie informując o niczym załogi, czy premia świąteczna w wys.1/8 stawki to też dla pracowników produkcji ,czy grupy elitarnej związkowców i kierownictwa, oni mają inne zapotrzebowanie na święta inne żołądki elitarne a robol może żreć salceson ,to tak nasze związki walczyły o pracowników teraz usiłuje się wcisnąć że to dla starych pracowników a ilu jest tych starych pracowników ze stawką pow 3tys.większość to młodzi ludzie i w tempie 5% rocznie stawkę 3tys. osiągną dopiero za 10 lat a związkowcy rocznie będą mieli podwyżkę ponad 350 zł w tym roku i co roku więcej, to nasi dzielni związkowcy którzy nie raczą przyjść do pracowników i racjonalnie wytłumaczyć czym były dyktowane takie zapisy chyba nie dobrem pracownika?Teraz ludziom mydli się oczy bonusem i gwarancja zatrudnienia i znowu kto najwięcej zyska tylko ci którzy mają najwieksze stawki tak jak nasi dzielni związkowcy z solidarności metalowców i Inżynierów i kierownictwo a robole? robole będą teraz musieli jeszcze dodatkowo zarobić na grupę ludzi z AW. A gdzie są młodzi ludzie w tym zakładzie, których jest przeważająca większość ,którym tak pieknie mówiono o prywatyzacji,oni sie nie liczą ,bo związkowcy martwią się o siebie i o kierowników.Brawo zawiązkowcy obrońcy ludzi pracy.

Rzeczywiście wielka propaganda sukcesu, która chcą nam wcisnąć związkowcy(główni negocjatorzy)którzy są na utrzymaniu zarządu PZL ,czy powiedzieli pracownikom że podwyżka5%dotyczy ich samych którzy mają 2,5średnie zakładowe tj.ponad 7tys.zl i kadry kierowniczej rozrośniętej do granic możliwości gdzie nagle przed prywatyzają stworzono rzeszę nowych stanowisk kierowniczych dla swoich znajomych i popleczyńców już wtedy na pewno wiedziano że tak będą wyglądały negocjacje, że wszystko dla elit a nie pracowników produkcji, dl... rozwiń
Avatar
Nitter II / 20 lutego 2010 o 11:14
0
Nitter napisał:
Widzę, że kultura nie idzie z niektórymi w parze.
Zrezygnować nie zrezygnowałem, ale nie zmienia to faktu, że nie uważam tego pakietu za jakieś wielkie osiągnięcie którymi trzeba się chwalić na cały kraj... no chyba że jako sukces można uznać porozumienie między związkami.
Każdy może zapoznać się z tymi wybranymi punktami (przedstawionymi pracowników przez Związkowców) i samemu ocenić prawdziwość słów Panów Prezesów na spotkaniu załogi... "będziecie na równi z resztą rodziny Agusta Westland", "będziecie godnie zarabiać".
Obietnice swoje, a rzeczywistość swoje.
Co do zwolnienia to ja się nie boję, w przeciwieństwie do reszty zakładu my będziemy mieć pracę. Kadłuby będą potrzebne, bo nawet p. Orsi docenia naszą pracę. Co nie znaczy, że za jakiś czas nie zacznę się rozglądać za innym zakładem. Żal mi tylko tego zakładu i ludzi mamionych przez pół roku wielkimi obietnicami. Trzeba było powiedzieć że pakiet jest taki na jaki zgodził się nowy właściciel. Rewelacji nie ma, ale są szanse, że wielu z nas nadal będzie pracować... i to by była prawda o tym pakiecie.


Tu masz informację jak Pan Orsi dba o produkcję w Agusta Westland Swidnik
[url="http://www.altair.com.pl/start-4146"]http://www.altair.com.pl/start-4146[/url]


Tu masz informację jak Pan Orsi dba o produkcję w Agusta Westland Swidnik
[url="http://www.altair.com.pl/start-4146"]http://www.altair.com.pl/start-4146[/url] rozwiń
Avatar
Jan Metoda / 20 lutego 2010 o 11:10
0
Przeczytajcie to:

[url="http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,ENEA-Demotywujace-uklady-w-spolce-Zwolnieni-otrzymuja-nawet-ponad-milion-zl,wid,12000515,wiadomosc.html?ticaid=19ad4"]http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,ENEA...ml?ticaid=19ad4[/url]

Pan C. już jest zwolniony, ale dalej zatrudniony na umowę zlecenie. (chyba wszyscy wiedzą kim jest Pan C ?)
I jeszcze jedno, nie ma nic o tym jak finansowane będą związki zawodowe i jakie oni bonusy dostali. Powiem jedno: dopóki związki zawodowe nie będą opłacane ze składek członków tylko finansowane z pieniędzy spółki dopóty będzie bagno i burdel.
Na koniec stare powiedzenie: Ryba psuje się od głowy, i jeśli tu nic nie zostanie zrobione to dalej będziemy mieli układ koleżeńsko-związkowy, że o rodzinnym nie wspomnę.
Przeczytajcie to:

[url="http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,ENEA-Demotywujace-uklady-w-spolce-Zwolnieni-otrzymuja-nawet-ponad-milion-zl,wid,12000515,wiadomosc.html?ticaid=19ad4"]http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,ENEA...ml?ticaid=19ad4[/url]

Pan C. już jest zwolniony, ale dalej zatrudniony na umowę zlecenie. (chyba wszyscy wiedzą kim jest Pan C ?)
I jeszcze jedno, nie ma nic o tym jak finansowane będą związki zawodowe i jakie oni bonusy dostali. Powiem jedno: dopóki związki zawodowe nie będą opłacane ze s... rozwiń
Avatar
pik / 11 lutego 2010 o 16:49
0
[size="1"][/size]
Nitter napisał:
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" przed zwolnieniem jak AW będzie się opłacać pozbywać pracowników wcześniej.

Wspomniane 12 tys. też nie wygląda tak różowo. Kwota jest brutto, podzielona na 3 części wypłacane co pół roku... i tylko tym co w dniu wypłaty tam pracują. Więc jak Agusta pozwalnia ludzi w marcu czy kwietniu to nie dostaną ani grosza z tego "bonu".

5% podwyżki w tym roku? To typowa podwyżka jaką PZL dawał co roku (w 2009 nie, ale w 2007 i 2008 tak), więc to nie kokosy. Dalej daleko nam do pensji obiecywanych, a przepaść dzieli nas od reszty "rodziny". W przemyśle lotniczym płaci się naprawdę sporo!

A co do nagród rocznych i świątecznych to po pierwsze roczne są uzależnione od "wykonania planu", a więc plan równie dobrze może być nierealny, a świąteczne zastąpią premie motywacyjne które były co miesiąc.

Proszę więc związkowcy... nie opowiadajcie po świecie że wynegocjowaliście dobry pakiet, bo się potem na nas pracowników rodziny obrażają, że niby takie kokosy zarabiamy i przyznać się nie chcemy!

taki mądry!!!! nie jest prawdą że świąteczne zastąpią premię motywacyjną!!!! Jaki pracodawca płaci premię za wykonanie planu sprzedaży w 90% jak bedzie sprzedaż będzie premia! Co do negocjacji pakietu ,były dwie strony AW i związkowcy.Wypracowano kompromis i mamy to co mamy. Ciekawe co proponowały Vodochody że nie dogadano się .A na koniec PAKIET GWARANCJI PRACOWNICZYCH NIE BYŁ W OBOWIĄZKACH PRZY PRYWATYZACJI PZL. To nie jest warte uwagi że do niego doszło???????? HOWK

taki mądry!!!! nie jest prawdą że świąteczne zastąpią premię motywacyjną!!!! Jaki pracodawca płaci premię za wykonanie planu sprzedaży w 90% jak bedzie sprzedaż będzie premia! Co do negocjacji pakietu ,były dwie strony AW i związkowcy.Wypracowano kompromis i mamy to co mamy. Ciekawe co proponowały Vodochody że nie dogadano się .A na koniec PAKIET GWARANCJI PRACOWNICZYCH NIE BYŁ W OBOWIĄZKACH PRZY PRYWATYZACJI PZL. To nie jest warte uwagi że do niego doszło???????? ... rozwiń
Avatar
monter / 11 lutego 2010 o 08:46
0
Ja tez wcale nie jestem zachwycony,bo godna pensja nie wynosi 2000 brutto.Ciekawe dlaczego przyjezdzajacy do nas pracownicy z Włoch,Anglii łapia sie za głowe gdy słysza ile my zarabiamy,a trzeba zaznaczyc ze pracujemy od nich szybciej 2-3razy.I co,mamy sie cieszyc ze znowu trzeba utrzymac cały zaklad???
Avatar
Nitter / 10 lutego 2010 o 18:23
0
halinka napisał:
Rozumiem, że po tych informacjach, które posiadasz, a które wyżej przedstawiłeś, to już byłeś w "kadrach" i złozyłeś oświadczenie, że rezygnujesz z tych "nic nie wartych korzyści dla pracowników" zawartych w Pakiecie Socjalnym ? Bo jeśli nie zrezygnowałeś, to nie pier... głupot bezmózgowcu.


Widzę, że kultura nie idzie z niektórymi w parze.
Zrezygnować nie zrezygnowałem, ale nie zmienia to faktu, że nie uważam tego pakietu za jakieś wielkie osiągnięcie którymi trzeba się chwalić na cały kraj... no chyba że jako sukces można uznać porozumienie między związkami.
Każdy może zapoznać się z tymi wybranymi punktami (przedstawionymi pracowników przez Związkowców) i samemu ocenić prawdziwość słów Panów Prezesów na spotkaniu załogi... "będziecie na równi z resztą rodziny Agusta Westland", "będziecie godnie zarabiać".
Obietnice swoje, a rzeczywistość swoje.
Co do zwolnienia to ja się nie boję, w przeciwieństwie do reszty zakładu my będziemy mieć pracę. Kadłuby będą potrzebne, bo nawet p. Orsi docenia naszą pracę. Co nie znaczy, że za jakiś czas nie zacznę się rozglądać za innym zakładem. Żal mi tylko tego zakładu i ludzi mamionych przez pół roku wielkimi obietnicami. Trzeba było powiedzieć że pakiet jest taki na jaki zgodził się nowy właściciel. Rewelacji nie ma, ale są szanse, że wielu z nas nadal będzie pracować... i to by była prawda o tym pakiecie.


Widzę, że kultura nie idzie z niektórymi w parze.
Zrezygnować nie zrezygnowałem, ale nie zmienia to faktu, że nie uważam tego pakietu za jakieś wielkie osiągnięcie którymi trzeba się chwalić na cały kraj... no chyba że jako sukces można uznać porozumienie między związkami.
Każdy może zapoznać się z tymi wybranymi punktami (przedstawionymi pracowników przez Związkowców) i samemu ocenić prawdziwość słów Panów Prezesów na spotkaniu załogi... "będziecie na równi z resztą rodziny Agusta Westland", ... rozwiń
Avatar
halinka / 10 lutego 2010 o 00:24
0
Nitter napisał:
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" przed zwolnieniem jak AW będzie się opłacać pozbywać pracowników wcześniej.

Wspomniane 12 tys. też nie wygląda tak różowo. Kwota jest brutto, podzielona na 3 części wypłacane co pół roku... i tylko tym co w dniu wypłaty tam pracują. Więc jak Agusta pozwalnia ludzi w marcu czy kwietniu to nie dostaną ani grosza z tego "bonu".

5% podwyżki w tym roku? To typowa podwyżka jaką PZL dawał co roku (w 2009 nie, ale w 2007 i 2008 tak), więc to nie kokosy. Dalej daleko nam do pensji obiecywanych, a przepaść dzieli nas od reszty "rodziny". W przemyśle lotniczym płaci się naprawdę sporo!

A co do nagród rocznych i świątecznych to po pierwsze roczne są uzależnione od "wykonania planu", a więc plan równie dobrze może być nierealny, a świąteczne zastąpią premie motywacyjne które były co miesiąc.

Proszę więc związkowcy... nie opowiadajcie po świecie że wynegocjowaliście dobry pakiet, bo się potem na nas pracowników rodziny obrażają, że niby takie kokosy zarabiamy i przyznać się nie chcemy!


Rozumiem, że po tych informacjach, które posiadasz, a które wyżej przedstawiłeś, to już byłeś w "kadrach" i złozyłeś oświadczenie, że rezygnujesz z tych "nic nie wartych korzyści dla pracowników" zawartych w Pakiecie Socjalnym ? Bo jeśli nie zrezygnowałeś, to nie pier... głupot bezmózgowcu.


Rozumiem, że po tych informacjach, które posiadasz, a które wyżej przedstawiłeś, to już byłeś w "kadrach" i złozyłeś oświadczenie, że rezygnujesz z tych "nic nie wartych korzyści dla pracowników" zawartych w Pakiecie Socjalnym ? Bo jeśli nie zrezygnowałeś, to nie pier... głupot bezmózgowcu. rozwiń
Avatar
monter / 9 lutego 2010 o 18:53
0
To sie zgadza,ze monterzy beda za.....ac,bo tam jest najbardziej napiety harmonogram i co 5% podwyzki?Zenada,ktos kto pracuje na innym wydziale,nie ma takiego natloku roboty,a kase bierze taka sama.Monterzy na calym swiecie sa doceniani za swoa praca-placa im naprawde godziwe pieniadze-a u nas pensja na poziomie sklepow.
Avatar
Nitter / 9 lutego 2010 o 16:27
0
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" przed zwolnieniem jak AW będzie się opłacać pozbywać pracowników wcześniej.

Wspomniane 12 tys. też nie wygląda tak różowo. Kwota jest brutto, podzielona na 3 części wypłacane co pół roku... i tylko tym co w dniu wypłaty tam pracują. Więc jak Agusta pozwalnia ludzi w marcu czy kwietniu to nie dostaną ani grosza z tego "bonu".

5% podwyżki w tym roku? To typowa podwyżka jaką PZL dawał co roku (w 2009 nie, ale w 2007 i 2008 tak), więc to nie kokosy. Dalej daleko nam do pensji obiecywanych, a przepaść dzieli nas od reszty "rodziny". W przemyśle lotniczym płaci się naprawdę sporo!

A co do nagród rocznych i świątecznych to po pierwsze roczne są uzależnione od "wykonania planu", a więc plan równie dobrze może być nierealny, a świąteczne zastąpią premie motywacyjne które były co miesiąc.

Proszę więc związkowcy... nie opowiadajcie po świecie że wynegocjowaliście dobry pakiet, bo się potem na nas pracowników rodziny obrażają, że niby takie kokosy zarabiamy i przyznać się nie chcemy!
Propaganda sukcesu. Po pierwsze pracownicy zapoznali się tylko z wybranymi punktami pakietu. Z całością zapoznać się można tylko osobiście i tylko w wybranych miejscach. Kto teraz będzie miał czas w pracy siedzieć w biurowcu i czytać 40 stron dokumentu?

Po drugie 6 letnie gwarancje zatrudnienia to mit, jeśli pracownik ze stażem 15 letnim w przypadku zwolnienia teraz dostanie równowartość 24 pensji, a z każdym rokiem będzie to spadać sięgając w ostatnich dwóch latach równowartość 6 pensji. To jakie to "zabezpieczenie" p... rozwiń
Avatar
slo / 9 lutego 2010 o 13:13
0
Propaganda sukcesu jak w PRL-u. Zobaczymy za 2-3 lata Wasze miny.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali 0 0

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 2 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 3

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.