Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 czerwca 2016 r.
19:32

Rozliczają burmistrza Świdnika na billboardach

58 36 A A
Fot. Świdnik Wspólna Sprawa<br />
Fot. Świdnik Wspólna Sprawa

Stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa przypomina burmistrzowi „właściwą kolejność”: najpierw remont Avii, potem urząd za 12 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie napisy pojawiły się na bannerach i billboardach, które stowarzyszenie od wczoraj prezentuje w kilku punktach Świdnika – m.in. przy Galerii Venus. Świdnicki magistrat zaś komentuje: Robimy jedno i drugie. Chcielibyśmy, aby nie przeszkadzano nam w pracy.

– W Dniu Dziecka przedstawiamy na wystawie plenerowej w Świdniku aktualny stan basenu i budynków Avii Świdnik – wyjaśniają inicjatorzy akcji. – Od lat słyszymy obietnice o przywróceniu im dawnej świetności. Tymczasem burmistrz Waldemar Jakson wydaje niemal 12 milionów złotych na swoją nową siedzibę. Wspomniana kwota to jedynie część wydatków, jakie przyjdzie nam – podatnikom – jeszcze ponieść, ponieważ nie przewidziano w niej żadnego wyposażenia.

– Władze Świdnika nie zauważają tego, co jest dla miasta priorytetem – podkreśla Wojciech Świdnik, reprezentujący stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa. – A jest nim właśnie basen. Tymczasem byłe obiekty Avii popadają w ruinę. Zaś od 6 lat jesteśmy świadkami opery mydlenia nam oczu. W tej sprawie nie ma żadnych konkretów.

Wojciech Świdnik zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie. – Apel do pana burmistrza podpisało już 355 osób. Postulujemy w nim, aby władze miasta zajęły się tym, co trzeba – budową basenu, a nie budowaniem sobie pałacu – dodaje.

– Robimy jedno i drugie. Chcielibyśmy, aby nie przeszkadzano nam w pracy – komentuje akcję Aleksandra Dyjak, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku.

Urząd w przyszłym tygodniu ogłosi przetarg na dwa projekty dotyczące obiektów przy ul. Fabrycznej. – Chodzi o Słoneczny Świdnik (kompleks rekreacyjny z kąpieliskiem przeznaczony dla rodzin z dziećmi – red.) i krytą pływalnię – wyjaśnia Dyjak. – Ogłoszony zostanie także przetarg na rozbiórkę obiektów Avii. Kryta pływalnia to koszt szacowany na 250 tys. zł, natomiast Słoneczny Świdnik – 110 tys. zł i kwota ta zostanie rozłożona na dwa lata.

Urząd zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby z zaplanowanych obiektów mieszkańcy mogli korzystać jak najszybciej. Terminu nie precyzuje. – Trudno jest mówić o konkretnych datach – to zależy od wielu czynników, m.in. finansowych.

Miasto stara się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę krytej pływalni.
– Jeżeli chodzi o Słoneczny Świdnik, część basenowa najprawdopodobniej będzie sfinansowana ze środków własnych, a na część sportową, podobnie jak w przypadku pływalni, będziemy starać się o wsparcie z ministerstwa – dodaje Dyjak.

Urzędnicy zaznaczają też, że o ostatecznych kosztach adaptacji budynku po gimnazjum na potrzeby urzędu miasta, jak też jego wyposażenia na razie mówić nie można. Nie został jeszcze bowiem ogłoszony przetarg na na sprzęt.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 r. o 00:17
Kiedy budowa Al. Solidarności? Czekamy na odciążeniu ul. Klonowej...
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 r. o 21:37
No i co z tą obietnicą: "PSL zamierza stworzyć 500 tys. miejsc pracy, planuje też przeznaczyć 150 mld zł na inwestycje na wsi."
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 r. o 21:32
Całkiem niedawno w roku 2015: "Głosami koalicji PO-PSL stanowisko Sejmiku w sprawie nieprawidłowości w odniesieniu do przetargu MON na dostawę dla polskiej armii śmigłowców wielozadaniowych zostało odrzucone. " Brawo PO-PSL - wierni zawsze eurokomunie, brawa dla neotargowicy!
Avatar
Zofia / 6 czerwca 2016 r. o 10:52
Krzyczysz a będziesz chciał chodzić do tego aquaparku? Wątpię
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 r. o 15:04
panieJakson co pan na to ???? pisuary tylko gadaja a roboty NIC !!!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 r. o 03:51
az dziw bierze, ze zaden prywatny inwestor przez tyle lat nie zrobil aqua parku.
Avatar
lolo / 3 czerwca 2016 r. o 20:24
mogą mu na***yć, dwa razy,
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 r. o 19:43
No właśnie, PIS to lewactwo, a UPR/KORWIN-owcy ze Świdnika współpracują z lokalnym PIS-em dla profitów, bo to sprzedajne cwaniaczki.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 r. o 16:27
Świdnik- stoi w miejscu, stał się skansenem... chociaż podobno się rozwija ale tworzenie kostki brukowej to jeszcze nie jest rozwój. Zastój, pilnowanie stołków i Lublin ze Świdnikiem --obumiera. Fasada nic nie da jak zaplecza gospodarczego brak. Ludzie uciekają od głupich gospodarzy bez wyobraźni. Pozorujących ruchy z których nic nie wynika. Zapaść gospodarcza nazywana jest rozwojem??? Kpina z ludzkiej inteligencji. Ugór z którego uciekają młodzi i umierając odchodzą starsi. Beznadzieja szminkowana pozoranctwem. W szwach się rozłazi MIŚ wypchany trocinami. Oby tak dalej -- dzielni włodarze, będzie jak znalazł - dla obcych nacji już niebawem... Nawet dzieci to widzą. Ludzie milczą ponieważ upodlenie rośnie i lekceważenie. Tak stacza się w dół lubelskie, powoli staje się zagłębiem beznadziei -tu nawet sto budowanych kopalni węgla nic nie da. Ani Avia ani marmurowe nawet Deptaki i inne stadiony nic nie pomogą - na brak rozumu i wyobraźni... czas się opamiętać Koryfeusze - nie zajmować się bzdurami -- !!!! Rolnictwo tak --ale nie wszyscy są rolnikami i Urzędnikami. Przeprosić się z rozumem i działać rozsądnie -- TWORZYĆ nie urzędy i AQUAPARKI - ale zaproponować rozwój na miarę 21 wieku. Jeżeli to za trudne do pojęcia to uczyć się od tych którzy potrafią i nie bredzić o tematach zastępczych bo wstyd !!!
Świdnik- stoi w miejscu, stał się skansenem... chociaż podobno się rozwija ale tworzenie kostki brukowej to jeszcze nie jest rozwój. Zastój, pilnowanie stołków i Lublin ze Świdnikiem --obumiera. Fasada nic nie da jak zaplecza gospodarczego brak. Ludzie uciekają od głupich gospodarzy bez wyobraźni. Pozorujących ruchy z których nic nie wynika. Zapaść gospodarcza nazywana jest rozwojem??? Kpina z ludzkiej inteligencji. Ugór z którego uciekają młodzi i umierając odchodzą starsi. Beznadzieja szminkowana pozoranctwem. W szwach się rozłazi MIŚ wypc... rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 r. o 16:20
Świdnik- stoi w miejscu, stał się skansenem... chociaż podobno się rozwija ale tworzenie kostki brukowej to jeszcze nie jest rozwój. Zastój, pilnowanie stołków i Lublin ze Świdnikiem --obumiera. Fasada nic nie da jak zaplecza gospodarczego brak. Ludzie uciekają od głupich gospodarzy bez wyobraźni. Pozorujących ruchy z których nic nie wynika. Zapaść gospodarcza nazywana jest rozwojem??? Kpina z ludzkiej inteligencji. Ugór z którego uciekają młodzi i umierając odchodzą starsi. Beznadzieja szminkowana pozoranctwem. W szwach się rozłazi MIŚ wypchany trocinami. Oby tak dalej -- dzielni włodarze, będzie jak znalazł - dla obcych nacji już niebawem... Nawet dzieci to widzą. Ludzie milczą ponieważ upodlenie rośnie i lekceważenie. Tak stacza się w dół lubelskie, powoli staje się zagłębiem beznadziei -tu nawet sto budowanych kopalni węgla nic nie da. Ani Avia ani marmurowe nawet Deptaki i inne stadiony nic nie pomogą - na brak rozumu i wyobraźni... czas się opamiętać Koryfeusze - nie zajmować się bzdurami -- !!!! Rolnictwo tak --ale nie wszyscy są rolnikami i Urzędnikami. Przeprosić się z rozumem i działać rozsądnie -- TWORZYĆ nie urzędy i AQUAPARKI - ale zaproponować rozwój na miarę 21 wieku. Jeżeli to za trudne do pojęcia to uczyć się od tych którzy potrafią i nie bredzić o tematach zastępczych bo wstyd !!!
Świdnik- stoi w miejscu, stał się skansenem... chociaż podobno się rozwija ale tworzenie kostki brukowej to jeszcze nie jest rozwój. Zastój, pilnowanie stołków i Lublin ze Świdnikiem --obumiera. Fasada nic nie da jak zaplecza gospodarczego brak. Ludzie uciekają od głupich gospodarzy bez wyobraźni. Pozorujących ruchy z których nic nie wynika. Zapaść gospodarcza nazywana jest rozwojem??? Kpina z ludzkiej inteligencji. Ugór z którego uciekają młodzi i umierając odchodzą starsi. Beznadzieja szminkowana pozoranctwem. W szwach się rozłazi MIŚ wypc... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 r. o 00:17
Kiedy budowa Al. Solidarności? Czekamy na odciążeniu ul. Klonowej...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 r. o 19:33
Jak to Osina nic nie robi ? A kto siedzi na kanapie ? A kto dba o fb fotki i inne filmiki ? No kto ? Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 r. o 10:07
ŚWS nic nie robi tylko szumi i obrzuca błotem władze Świdnika. Niech lepiej wezmą się do pracy a nie tylko fejs i fotki i plucie na wszystko i wszystkich!!!!
Avatar
mieszkaniec / 6 czerwca 2016 r. o 23:06
Szanowni mieszkańcy Świdnika , w naszym mieście już dawno winien stanąć  ratusz i być wizytówką naszego miasta . Sąsiednie gminy mają okazałe siedziby , a unas ? PANIE BURMISTRZU DOBRA DECYZJA , DO ZOBACZENIE W NOWEJ SIEDZIBIE
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 r. o 21:48
A oświadczeń majątkowych 2015 ze starostwa jak nie było, tak nie ma?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 r. o 21:37
No i co z tą obietnicą: "PSL zamierza stworzyć 500 tys. miejsc pracy, planuje też przeznaczyć 150 mld zł na inwestycje na wsi."
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 r. o 21:32
Całkiem niedawno w roku 2015: "Głosami koalicji PO-PSL stanowisko Sejmiku w sprawie nieprawidłowości w odniesieniu do przetargu MON na dostawę dla polskiej armii śmigłowców wielozadaniowych zostało odrzucone. " Brawo PO-PSL - wierni zawsze eurokomunie, brawa dla neotargowicy!
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 r. o 21:16
Towarzysze oderwani od złoba i przyjaciele carycy Makreli mącą? Dobrze! Podzielą los komuchów z sld.
Avatar
Zofia / 6 czerwca 2016 r. o 10:52
Krzyczysz a będziesz chciał chodzić do tego aquaparku? Wątpię
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 r. o 15:04
panieJakson co pan na to ???? pisuary tylko gadaja a roboty NIC !!!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!