Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

6 czerwca 2011 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Sprawdzą luksusowe volvo dla lotniska w Świdniku

5 14 A A
Zarząd spółki nie odpowiada na nasze pytania, ale przeprowadzi wewnętrzny audyt w porcie (Maciej Kac
Zarząd spółki nie odpowiada na nasze pytania, ale przeprowadzi wewnętrzny audyt w porcie (Maciej Kac

Prezydent Krzysztof Żuk wezwał Jacka Sobczaka, szefa Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Lublin do ściślejszego nadzoru nad działalnością spółki. Rada zaś chce wyjaśnień od zarządu. To efekt naszych ustaleń w sprawie budzącego wątpliwości zamówienia na samochód dla VIP-ów. Tymczasem lubelska prokuratura uznała, że artykuł prasowy to za mało, by zająć się sprawą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prezydent zwrócił się w imieniu miasta (główny akcjonariusz PLL – przyp. red. ) do przewodniczącego Rady Nadzorczej portu o zapewnienie ściślejszego nadzoru nad działalnością spółki, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości wydatkowania środków – informuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

Wczorajsze wystąpienie prezydenta do rady portu to efekt naszych ustaleń związanych z przetargiem na leasing samochodu dla lotniska. W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy, że spółka tak sformułowała warunki publicznego zamówienia, że wymagane parametry techniczne mogło spełnić wyłącznie volvo S80.

Inne marki nie miały nawet szansy na złożenie swojej oferty. I dlatego tylko jedna oferta wpłynęła do spółki i wygrała przetarg – właśnie volvo S80. Naszą opinię zweryfikowaliśmy w Instytucie Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Eksperci, po analizie ofert wszystkich krajowych dealerów, jednoznacznie potwierdzili nasze ustalenia: Tylko volvo S80 spełniało warunki zamówienia.

W ubiegłym tygodniu zarząd spółki nie odpowiedział, kto i dlaczego ustalił takie, a nie inne warunki przetargu. Zasłaniał się anonimową opinią biegłego. W związku z tym w piątek wystosowaliśmy do prezesa PLL Grzegorza Muszyńskiego listę pytań.

Spytaliśmy m.in.: Kto podjął decyzję o potrzebie leasingu? Kto zdecydował o ogłoszeniu przetargu? Dlaczego warunki techniczne określono w taki sposób, że spośród kilkuset modeli klasy średniej dostępnych na rynku, tylko jeden, volvo S80, je spełniał? Kto o tym zdecydował i dlaczego? Po co ustalono kryterium najniższej ceny, jeśli do spółki mogła wpłynąć tylko jedna oferta na jeden model auta?

Prezes Muszyński nie odpowiedział na żadne z pytań. Zamiast tego otrzymaliśmy oświadczenie: "Zarząd spółki Port Lotniczy Lublin SA informuje, że sprawa leasingu operacyjnego samochodu osobowego dla spółki jest na etapie szczegółowego wyjaśniania.

Decyzją zarządu prowadzony jest wewnętrzny audyt w sprawie zachowania należytych procedur przetargowych. O jego wyniku i podjętych działaniach zostaną, bez zbędnej zwłoki, poinformowani akcjonariusze spółki.”

Co na to wszystko organ nadzorczy PLL? – Na najbliższym posiedzeniu poprosimy zarząd o wyjaśnienia w sprawie przetargu na leasing samochodu dla spółki. Jeśli będzie trzeba, powołamy niezależnego audytora – zapowiada Jacek Sobczak, przewodniczący Rady Nadzorczej PLL.

Tymczasem lubelska prokuratura uznała, że artykuł prasowy, w którym poddaliśmy w wątpliwość warunki przetargu, nie jest wystarczającym sygnałem do zajęcia się sprawą.

– Nie wpłynęło żadne doniesienie, więc nie zajmujemy się tym – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. (dj)

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pinpong / 17 czerwca 2011 o 08:10
0
prezes to tak naprawdę nadprezes, czyli nadmarszalek,nadprezydent, i po co prasa ujada?
Avatar
bolek / 8 czerwca 2011 o 12:58
0
he he już dawno pisałem że przetarg był ustawiony pod volvo, musieli go ustalać z dilerem volvo żeby wpisać odpowiednie parametry samochodu,przekręt widać jak na dłoni,zamiast pogonić te szemrane towarzystwo w spółce,zgłosić sprawę do prokuratury to żąda wyjaśnień,paranoja.
Avatar
ktosik / 7 czerwca 2011 o 19:17
0
[quote name='az' timestamp='1307429371' post='486598']
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
[/quote]
HEhe, ŻUK poprosił SOBCZAKA, Sobczak poprosił MUSZYŃSKIEGO, a Muszyński poprosi JANKOWSKIEGO, tylko kogo poprosi Jankowski?, może SICZKA, który również jest we władzach PLL, a na dodatek urzęduje w Radzie Miasta Lublina. Nikt nic nie wie, a najmniej nie wie prasa, bo poprostu nie chce wiedzieć. Czmu dziennikarze nie zainteresuja się tym, że pozwolenie na budowę tego lotniska nie powinno być wydane z braku prawomocnej decyzji środowiskowej?
[quote name='az' timestamp='1307429371' post='486598']
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
[/quote]
HEhe, ŻUK poprosił SOBCZAKA, Sobczak poprosił MUSZYŃSKIEGO, a Muszyński poprosi JANKOWSKIE... rozwiń
Avatar
Josef46 / 7 czerwca 2011 o 10:40
0
Sobczak już był przedstwicielem zarządu wojewodztwa w s-ce pn."Port Lotniczy w Niedzwiadzie".Utopiono tam ok 10 mln zł.nIEZALEŻNIE OD ZAKUPU ZIEMI zarząd województwa wykupił udziałY w s-ce za 125000 zł,KTORE WYKORZYSTANO NA DZIAŁALNOŚĆ ZARZĄDU s-ki.Pieniądzy dotychczas nie rozliczono,bo nie ma dokumentów.Sobczak oczywiście także nie został rozliczony.A przynajmniej on wie co się z zakupioną ziemią dzieje? To jest ziemia województwa.W poprzedniej kadencji nadzorował transport i doprowadził do takiego bałaganu,że Grabczuk dep.transportu rozwiązał.Ale dyrektor /przyjaciel Sobczaka/awansował do W-wy ,a p.Sobczak jako nadzorujący nadal na fali.Jest podstawowe pytanie:co on tam jako przewodniczący RN robi?Bierze za pracę w społce/w czasie godzin pracy urzędu marszałkowskiego/pieniadze.Używa samochodu słuzbowego urzędu i komórki także.A marszałek wojewodztwa pyta co się w spółce dzieje i to na łamach prasy?Kompromitacja no i może coś więcej.Tylko jak prokuratura śpi,a jak ktoś zgłosi/a już prasa ogłosiła/to zaczną się schody z podjęciem tematu!Czego możemy się po władzy spodziewać?Kłamstwa i obdzierania ze skóry.Ale prokuratura za kłamstwa urzędasów nie ściga!Oni mogą kłamac do woli,bo muszą mieć swobodę wypowiedzi!
Sobczak już był przedstwicielem zarządu wojewodztwa w s-ce pn."Port Lotniczy w Niedzwiadzie".Utopiono tam ok 10 mln zł.nIEZALEŻNIE OD ZAKUPU ZIEMI zarząd województwa wykupił udziałY w s-ce za 125000 zł,KTORE WYKORZYSTANO NA DZIAŁALNOŚĆ ZARZĄDU s-ki.Pieniądzy dotychczas nie rozliczono,bo nie ma dokumentów.Sobczak oczywiście także nie został rozliczony.A przynajmniej on wie co się z zakupioną ziemią dzieje? To jest ziemia województwa.W poprzedniej kadencji nadzorował transport i doprowadził do takiego bałaganu,że Grabczuk dep.transp... rozwiń
Avatar
ksawery / 7 czerwca 2011 o 10:14
0
ten sobczak i ten jego kupmel prezes to zwykle prostytutki ktore czerpia kase z naszych podatkow.
jesli wedlug nie ktorych ten prezes jest taki wspanialy to znaczy ze mozna mu wybaczyc marnotrawnosc? widocznie albo nie jest taki wspanialy albo nie liczy sie zupelnie z opinia publiczna i ludzi ma za idiotow. Dosyc tego wstyd mi ze jestem w PO z takimi darmozjadami - NIE MA LUDZI NIE ZASTAPIONYCH.
Avatar
Suseł I wścibski / 7 czerwca 2011 o 09:49
0
[quote name='az' timestamp='1307429371' post='486598']
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
[/quote]

Sugerujesz, że oba przez Ciebie wymienione to wolontariusze albo jakie inne pracowniki charytatywne? Dla siebie kolego robią przede wszystkim, dla siebie. Mało tego, to jeszcze ukrywają warunki kontraktu prezesowskiego finansowanego ze środków publicznych.

Zważywszy na 13 letnią już historię PLL S.A. równie dobrze przyjąćby można, że gdyby spółką zarządzał którykolwiek z susłów perełkowanych, a w radzie nadzorczej zamiast wisieć w logo - zasiadałyby bociany, to lotnisko od 10 już lat by fizycznie, a nie wirtualnie działało.

Przez kogo trzeba być wystawionym albo lepiej podstawionym żeby realizować jedną inwestycję finansowaną z publicznych środków, a drugą obok publicznego z niewiadomo jakich pieniędzy? Gdybyś nie wiedział gdzie szukać to zajrzyj sobie do KRS i zobacz jaką zdolność kredytową miała inna spółka współkierowana przez rzeczonego wtedy kiedy prywatną inwestycję obok miejsko-marszałkowskiego rozpoczynała. Klasyczny konflikt interesów czy interes bezkonfliktowy?
[quote name='az' timestamp='1307429371' post='486598']
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
[/quote]

Sugerujesz, że oba przez Ciebie wymienione to wolontariusze albo jakie inne pracown... rozwiń
Avatar
observer / 7 czerwca 2011 o 09:12
0
Wiecie chyba w jakim okresie historycznym były wewnętrzne audyty?Odpowiedź prezesów,członków,rady nadzorczej itd.-"możecie na naskoczyć"
Avatar
szateg / 7 czerwca 2011 o 08:51
0
podstawowe pytanie PO CO KUPILI TEN SAMOCHOD???? anie dla czego przetarg byl rozpisany tak czy inaczej. I tutaj trzeba szukać marnotrawienia pieniędzy podatnikow czyli glownego udzialowca.
Czekamy na wyjasnie HERR SOBCZAK.
Avatar
az / 7 czerwca 2011 o 08:49
0
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
Avatar
kocio / 7 czerwca 2011 o 07:59
0
to Żuk zabronił Bawić się samolocikiem Sobczakowi? Co on biedny teraz pocznie?
Avatar
Pinpong / 17 czerwca 2011 o 08:10
0
prezes to tak naprawdę nadprezes, czyli nadmarszalek,nadprezydent, i po co prasa ujada?
Avatar
bolek / 8 czerwca 2011 o 12:58
0
he he już dawno pisałem że przetarg był ustawiony pod volvo, musieli go ustalać z dilerem volvo żeby wpisać odpowiednie parametry samochodu,przekręt widać jak na dłoni,zamiast pogonić te szemrane towarzystwo w spółce,zgłosić sprawę do prokuratury to żąda wyjaśnień,paranoja.
Avatar
ktosik / 7 czerwca 2011 o 19:17
0
[quote name='az' timestamp='1307429371' post='486598']
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
[/quote]
HEhe, ŻUK poprosił SOBCZAKA, Sobczak poprosił MUSZYŃSKIEGO, a Muszyński poprosi JANKOWSKIEGO, tylko kogo poprosi Jankowski?, może SICZKA, który również jest we władzach PLL, a na dodatek urzęduje w Radzie Miasta Lublina. Nikt nic nie wie, a najmniej nie wie prasa, bo poprostu nie chce wiedzieć. Czmu dziennikarze nie zainteresuja się tym, że pozwolenie na budowę tego lotniska nie powinno być wydane z braku prawomocnej decyzji środowiskowej?
[quote name='az' timestamp='1307429371' post='486598']
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
[/quote]
HEhe, ŻUK poprosił SOBCZAKA, Sobczak poprosił MUSZYŃSKIEGO, a Muszyński poprosi JANKOWSKIE... rozwiń
Avatar
Josef46 / 7 czerwca 2011 o 10:40
0
Sobczak już był przedstwicielem zarządu wojewodztwa w s-ce pn."Port Lotniczy w Niedzwiadzie".Utopiono tam ok 10 mln zł.nIEZALEŻNIE OD ZAKUPU ZIEMI zarząd województwa wykupił udziałY w s-ce za 125000 zł,KTORE WYKORZYSTANO NA DZIAŁALNOŚĆ ZARZĄDU s-ki.Pieniądzy dotychczas nie rozliczono,bo nie ma dokumentów.Sobczak oczywiście także nie został rozliczony.A przynajmniej on wie co się z zakupioną ziemią dzieje? To jest ziemia województwa.W poprzedniej kadencji nadzorował transport i doprowadził do takiego bałaganu,że Grabczuk dep.transportu rozwiązał.Ale dyrektor /przyjaciel Sobczaka/awansował do W-wy ,a p.Sobczak jako nadzorujący nadal na fali.Jest podstawowe pytanie:co on tam jako przewodniczący RN robi?Bierze za pracę w społce/w czasie godzin pracy urzędu marszałkowskiego/pieniadze.Używa samochodu słuzbowego urzędu i komórki także.A marszałek wojewodztwa pyta co się w spółce dzieje i to na łamach prasy?Kompromitacja no i może coś więcej.Tylko jak prokuratura śpi,a jak ktoś zgłosi/a już prasa ogłosiła/to zaczną się schody z podjęciem tematu!Czego możemy się po władzy spodziewać?Kłamstwa i obdzierania ze skóry.Ale prokuratura za kłamstwa urzędasów nie ściga!Oni mogą kłamac do woli,bo muszą mieć swobodę wypowiedzi!
Sobczak już był przedstwicielem zarządu wojewodztwa w s-ce pn."Port Lotniczy w Niedzwiadzie".Utopiono tam ok 10 mln zł.nIEZALEŻNIE OD ZAKUPU ZIEMI zarząd województwa wykupił udziałY w s-ce za 125000 zł,KTORE WYKORZYSTANO NA DZIAŁALNOŚĆ ZARZĄDU s-ki.Pieniądzy dotychczas nie rozliczono,bo nie ma dokumentów.Sobczak oczywiście także nie został rozliczony.A przynajmniej on wie co się z zakupioną ziemią dzieje? To jest ziemia województwa.W poprzedniej kadencji nadzorował transport i doprowadził do takiego bałaganu,że Grabczuk dep.transp... rozwiń
Avatar
ksawery / 7 czerwca 2011 o 10:14
0
ten sobczak i ten jego kupmel prezes to zwykle prostytutki ktore czerpia kase z naszych podatkow.
jesli wedlug nie ktorych ten prezes jest taki wspanialy to znaczy ze mozna mu wybaczyc marnotrawnosc? widocznie albo nie jest taki wspanialy albo nie liczy sie zupelnie z opinia publiczna i ludzi ma za idiotow. Dosyc tego wstyd mi ze jestem w PO z takimi darmozjadami - NIE MA LUDZI NIE ZASTAPIONYCH.
Avatar
Suseł I wścibski / 7 czerwca 2011 o 09:49
0
[quote name='az' timestamp='1307429371' post='486598']
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
[/quote]

Sugerujesz, że oba przez Ciebie wymienione to wolontariusze albo jakie inne pracowniki charytatywne? Dla siebie kolego robią przede wszystkim, dla siebie. Mało tego, to jeszcze ukrywają warunki kontraktu prezesowskiego finansowanego ze środków publicznych.

Zważywszy na 13 letnią już historię PLL S.A. równie dobrze przyjąćby można, że gdyby spółką zarządzał którykolwiek z susłów perełkowanych, a w radzie nadzorczej zamiast wisieć w logo - zasiadałyby bociany, to lotnisko od 10 już lat by fizycznie, a nie wirtualnie działało.

Przez kogo trzeba być wystawionym albo lepiej podstawionym żeby realizować jedną inwestycję finansowaną z publicznych środków, a drugą obok publicznego z niewiadomo jakich pieniędzy? Gdybyś nie wiedział gdzie szukać to zajrzyj sobie do KRS i zobacz jaką zdolność kredytową miała inna spółka współkierowana przez rzeczonego wtedy kiedy prywatną inwestycję obok miejsko-marszałkowskiego rozpoczynała. Klasyczny konflikt interesów czy interes bezkonfliktowy?
[quote name='az' timestamp='1307429371' post='486598']
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
[/quote]

Sugerujesz, że oba przez Ciebie wymienione to wolontariusze albo jakie inne pracown... rozwiń
Avatar
observer / 7 czerwca 2011 o 09:12
0
Wiecie chyba w jakim okresie historycznym były wewnętrzne audyty?Odpowiedź prezesów,członków,rady nadzorczej itd.-"możecie na naskoczyć"
Avatar
szateg / 7 czerwca 2011 o 08:51
0
podstawowe pytanie PO CO KUPILI TEN SAMOCHOD???? anie dla czego przetarg byl rozpisany tak czy inaczej. I tutaj trzeba szukać marnotrawienia pieniędzy podatnikow czyli glownego udzialowca.
Czekamy na wyjasnie HERR SOBCZAK.
Avatar
az / 7 czerwca 2011 o 08:49
0
bardzo piekne polowanie na prezesa. A to jest bardzo kompetentny facet, tylko ma jedna wade, jest wstawiony przez Pis. Tylko ze nikt nie zauwaza ze ten gosc naprawde sporo zrobil i zrobi dla lotniska w lublinie. Bez niego i sobczaka to mielibysmy lotnisko, ale w 2030. Platforma po prostu chce wstawic swojego pionka, i zaczyna sie nagonka w prasie.
Avatar
kocio / 7 czerwca 2011 o 07:59
0
to Żuk zabronił Bawić się samolocikiem Sobczakowi? Co on biedny teraz pocznie?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.